The Last of Us

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Isaiah4110
Posts: 491
Joined: 01/05/2020 11:59

#151 Re: The Last of Us

Post by Isaiah4110 »

dale cooper wrote: 31/01/2023 15:47
Isaiah4110 wrote: 31/01/2023 15:32 Pa zar bukvalno u svakoj novoj seriji moraju biti 2 pedera? Hajd ok i nekako njihova konverzacija i to, ali zasto mi moramo gledati kako se 2 muskarca ljube a to je gadljivo i bolesno u ocima ne znam 98% muskaraca na svijetu!? Veca pomoc je potrebna ovom reziseru i tim likovima koji promovisu ove bolescure, nego samim pederima!

Inace druga epizoda je bila super, ova prilicno spora i dosadna plus pederluk!
A da svu dvije lezbejke ne bi bilo problema? :D Ma hajte molim vas. :lol: :D
Haha zavisi koliko bi nam vremena oduzele...ovo je bilo previse, da su i dvije mega zgodne djevojke pola sata u seriji i to bi mi bilo previse, hocu misteriju, akciju, horor, a ne 2 pedera pola sata gledati...samo se nadam da serija nece nastaviti ovim sporim tempom kao walking dead koju sam davno i prekinuo...volio bih da se jos par puta vrate na pocetak u Indiju, malo te napetosti, straha, panike kad je sve pocelo...evo ujedno ideje bolesnicima koji su promovisali koronu da zastrase cijeli svijet...
User avatar
Cracked
Posts: 575
Joined: 16/05/2012 02:31

#152 Re: The Last of Us

Post by Cracked »

Odmah hvale najbolja epizoda u skorije vrijeme. Epizoda je totalni visak za pricu. A rekli da ne vole fillere i da serija nece imati fillere. Preko sat vremena filler bez ikakvog znacaja za nastavak price. Ono sto je bitno bilo za dalji nastavak price je trajalo 5-7min.

Ne bi mi smetalo da je serija od 16-20 epizoda kao prije pa imas fillere sto je normalno. Ali brate 10 epizoda, prica je vec napisana i ti onda odlucis da pravis epizodu kompletno nebitnu za ostatak price.
User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#153 Re: The Last of Us

Post by Tananarive »

dale cooper wrote: 31/01/2023 15:53
Tananarive wrote: 31/01/2023 15:51

pošto sam ja muško i lezbejka po uvjerenju nije problem :D
Djeluješ mi pomalo nesigurno po tim pitanjima. :D
100% sam lezibejka, my wife approves! :lol:
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#154 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

Samo ljudima koji sumnjaju u svoju seksualnost smetaju takve stvari i homofobima, ali oni su meni isti qrac na kraju krajeva.

Lik je i u igri gay, a ovdje smeta ljudima sto je tako u seriji. Sto prije naviknete da je biti gay normalna stvar prihvacena svuda u normalnom svijetu bit ce vam lakse
User avatar
Riddle
Posts: 8193
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#155 Re: The Last of Us

Post by Riddle »

Shvatam da neki ne podnose scene njih dvojice, ali to je bilo popratno i poenta je njihova ljubav, svrha koju su našli jedan u drugom i strah koji osjećaju od potencijalnog gubitka. Svi smo to osjetili bar jednom u životu te se svi možemo poistovjetiti.

Ja ću reći da su mi ljubavne scene 2 muškarca odbojne, jer me prirodno ne privlače. Ali ima i manjina koji su takvi i koji žele vidjeti tako nešto te mislim da ne treba praviti frku radi jedne epizode pogotovo zato što je ovo vjerno igrici u kojoj je Bill tako očito bio gay. Ovo su samo malo proširili. Kao scene iz 1968 ili Džakarta.

Dakle nije ovo ono klasično guranje pederluka tamo gdje mu nije mjesto. Kao naprimjer da je Joel odjednom gay. Onda bih ja bio neviđeni homofob. :mrgreen:
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#156 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

Riddle wrote: 31/01/2023 17:39 Dakle nije ovo ono klasično guranje pederluka tamo gdje mu nije mjesto. Kao naprimjer da je Joel odjednom gay. Onda bih ja bio neviđeni homofob. :mrgreen:
Bravo, samo se prati igrica.
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#157 Re: The Last of Us

Post by Micah »

Ja sam svoj komentar napisao samo za one što nisu igrali igre. Oni odmah da znaju kako je čitav serijal zapravo gej apokalipsa tako da će nastavak biti u istom stilu ali još jače, na maks.

Ali čestitam ja Druckmannu, zaista je uspio svojim umijećem da i nešto nenormalno prikaže na tako lijep i dopadljiv način.

Zadnja anketa na Univerzitetu Cambridge kaže da se oko 50% studenata osjeća queer. Očekujem daljnje povećanje poslije ove serije.

Ona šala da kad sam se rodio homoseksualnost je bila zakonom zabranjena, pa prešutno dozvoljena, pa dekriminalizovana, pa promicana a nadam se da neće biti obavezna u starosti sve više ima smisla.
Nema veze, i kad skroz nestane (bijelih) porođaja na Zapadu, još jedno vrijeme će te afričke i azijske fabrike djece služiti da se popune praznine, tzv. zamjena stanovništva.

Sve super. Vrli novi svijet.
Last edited by Micah on 31/01/2023 21:47, edited 1 time in total.
tap3ah75
Posts: 5970
Joined: 07/09/2009 14:14

#158 Re: The Last of Us

Post by tap3ah75 »

Isaiah4110 wrote: 31/01/2023 16:08
dale cooper wrote: 31/01/2023 15:47

A da svu dvije lezbejke ne bi bilo problema? :D Ma hajte molim vas. :lol: :D
Haha zavisi koliko bi nam vremena oduzele...ovo je bilo previse, da su i dvije mega zgodne djevojke pola sata u seriji i to bi mi bilo previse, hocu misteriju, akciju, horor, a ne 2 pedera pola sata gledati...samo se nadam da serija nece nastaviti ovim sporim tempom kao walking dead koju sam davno i prekinuo...volio bih da se jos par puta vrate na pocetak u Indiju, malo te napetosti, straha, panike kad je sve pocelo...evo ujedno ideje bolesnicima koji su promovisali koronu da zastrase cijeli svijet...
Walking dead je ispočetka bio fantastična serija. Oni su zeznuli naknadno.

Ovi su počeli kenjati otpočetka.
Ne znam koji im je klinac .... razumio bih da su provukli brzinsku priču o ovoj dvojici ... pa nek su i pederi boli me klinac .... ali usrati cijelu epizodu s njima - katastrofa.
Pa hebote Joel nije dobio ovoliko prostora da svoju prošlost ispriča.
Ovu dvojicu su mogli brzinski u 4-5 minuta ... max 10 minuta prije špice ispričati.
NightWatchMember
Posts: 201
Joined: 10/03/2019 14:01

#159 Re: The Last of Us

Post by NightWatchMember »

Micah wrote: 31/01/2023 18:53 Ja sam svoj komentar napisao samo za one što nisu igrali igre. Oni odmah da znaju kako je čitav serijal zapravo gej apokalipsa tako da će nastavak biti u istom stilu ali još jače, na maks.

Ali čestitam ja Druckmannu, zaista je uspio svojim umijećem da i nešto nenormalno prikaže na tako lijep i dopadljiv način.

Zadnja anketa na Univerzitetu Cambridge kaže da se oko 50% studenata osjeća queer. Očekujem daljnje povećanje poslije ove serije.

Ona šala da kad sam se rodio homoseksualnost je bila zakonom zabranjena, pa prešutno dozvoljena, pa dekriminalizovana, pa promicana a nadam se da neće biti obavezna u starosti sve više ima smisla.
Nema veze, i kad skroz nestane (bijelih) porođaja na Zapadu, još jedno vrijeme će te afričke i azijske fabrike služiti da se popune praznine, tzv. zamjena stanovništva.

Sve super. Vrli novi svijet.
https://youtube.com/shorts/dK43yHIUMKA?feature=share
Isaiah4110
Posts: 491
Joined: 01/05/2020 11:59

#160 Re: The Last of Us

Post by Isaiah4110 »

tap3ah75 wrote: 31/01/2023 19:13
Isaiah4110 wrote: 31/01/2023 16:08

Haha zavisi koliko bi nam vremena oduzele...ovo je bilo previse, da su i dvije mega zgodne djevojke pola sata u seriji i to bi mi bilo previse, hocu misteriju, akciju, horor, a ne 2 pedera pola sata gledati...samo se nadam da serija nece nastaviti ovim sporim tempom kao walking dead koju sam davno i prekinuo...volio bih da se jos par puta vrate na pocetak u Indiju, malo te napetosti, straha, panike kad je sve pocelo...evo ujedno ideje bolesnicima koji su promovisali koronu da zastrase cijeli svijet...
Walking dead je ispočetka bio fantastična serija. Oni su zeznuli naknadno.

Ovi su počeli kenjati otpočetka.
Ne znam koji im je klinac .... razumio bih da su provukli brzinsku priču o ovoj dvojici ... pa nek su i pederi boli me klinac .... ali usrati cijelu epizodu s njima - katastrofa.
Pa hebote Joel nije dobio ovoliko prostora da svoju prošlost ispriča.
Ovu dvojicu su mogli brzinski u 4-5 minuta ... max 10 minuta prije špice ispričati.
Slazem se, walking mi je dosadio kad se ona mala djevojcica izgubila pa se to oduzilo i opcenito smetalo mi sto je stalno sukob izmedju nekih grupica a nema price o virusu o lijeku...ali pocetak je bas fenomenalan, bilo je i kasnije dobrih epizoda ne mogu reci da je losa serija ali prestao sam je gledati...za ovu dvojicu bas kao sto kazes 5 minuta i dosta...vidjecemo kakva ce biti cetvrta...
tap3ah75
Posts: 5970
Joined: 07/09/2009 14:14

#161 Re: The Last of Us

Post by tap3ah75 »

Ja čekam šestu epizodu
Da vidimo Jasmilu
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#162 Re: The Last of Us

Post by Micah »

Jedva čekam sljedeću epizodu da vidim kako se Ellie 'vata u nekom sobičku sa onom malom crnkinjom kad ono upada Joel i kaže požurite sa tim cure eto klikera, kasnije ćete nastaviti. 🥴😁
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#163 Re: The Last of Us

Post by stronghold »

Raja koja su igrala oba dijela igre,jel vas smeta što su izabrali baš ovaj glumački dvojac za joela i ellie? Govorim samo o fizičkom izgledu. Ellie iz serije ni nalik ellie iz igre, ne bi da ispadnem odvratan,ali ova glumica mi baš ruznjikava nekako :(
A pedro pascal jest faca tu nema šta,ali nikako opet da izbrišem originalni lik iz igre iz glave,i još legendarni troy bakerov glas za joela...
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#164 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

stronghold wrote: 31/01/2023 22:54 Raja koja su igrala oba dijela igre,jel vas smeta što su izabrali baš ovaj glumački dvojac za joela i ellie? Govorim samo o fizičkom izgledu. Ellie iz serije ni nalik ellie iz igre, ne bi da ispadnem odvratan,ali ova glumica mi baš ruznjikava nekako :(
A pedro pascal jest faca tu nema šta,ali nikako opet da izbrišem originalni lik iz igre iz glave,i još legendarni troy bakerov glas za joela...
Ni meni Ellie ne lezi izgledom, ali dobro mala glumi tako da nemam neke zamjerke. Sto se tice Pascala on bi mogao glumiti Bakira Izetbegovica ne bih se bunio
Marihuana007
Posts: 292
Joined: 03/03/2022 20:22

#165 Re: The Last of Us

Post by Marihuana007 »

Moželi se preskočit 3 epizoda? Ima li veze za radnju
User avatar
vaučer
Posts: 9120
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#166 Re: The Last of Us

Post by vaučer »

Marihuana007 wrote: 31/01/2023 23:03 Moželi se preskočit 3 epizoda? Ima li veze za radnju
:lol: :run:
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#167 Re: The Last of Us

Post by stronghold »

Ja zasad nikako preko toga preći ne mogu. Valjda kad ti se toliko uvuče pod kožu onako kako su ih dizajnirali u igri,teško je zamisliti bilo koga drugog kao joela i ellie. Naravno i njihovi glasovi, zato i spominjem legendarnog troy bakera koji je dao šlag na tortu što se kaže za joela s onim južnjačkim naglaskom.
A inače ako vas ellie iz igre podsjeća na nekog a ne možete se tačno sjetiti na koga,u pitanju je glumica ellen Page,tačnije elliot Page ( izjasnio se kao trans-muškarac,transgender ). Ako se sjetite filma Juno,eh to je taj glumac. Ja sam bio ubjeđen da su po njoj kreirali lik,tj. da ona i jeste taj lik,ali nije,samo su sličnosti nevjerojatne. Na wikipediji stoji da nema nikakve oficijalne poveznice između glumice,tj. glumca,i Naughty Dog studio nigdje nije oficjelno potvrdio da su uzeli baš njegovo lice kao inspiraciju za ellie.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#168 Re: The Last of Us

Post by dale cooper »

Ja sam odigrao samo prvu igru, ali nemam nekih posebnih zamjerki na casting. Pedro je sjajan, mala je isto također jako dobra.
Osim toga video igra je jedno iskustvo, tv medij je opet jedno sasvim drugačije iskustvo. I ok mi je da postoje neke razlike
između ovoga dvoga.
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#169 Re: The Last of Us

Post by stronghold »

Sve to stoji dale. Ja sam se samo osvrnuo na tu neku prilagodbu nas gejmera na Tv adaptacije nasih voljenih igara.
Uplitanje tv medija u svijet kultnih igara je uvijek tricky business,posebice ove koja se proteže kroz čak 3 generacije play station konzole (ps3,ps4,ps5). Ista stvar je i sa Uncharted franšizom,e to skrnavljenje im tek nikada neću oprostiti :(
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#170 Re: The Last of Us

Post by dale cooper »

Pa dobro, ali je od početka bilo jasno, sa obzirom na strane koje su učestvovale u kreiranju adaptacije The Last Of Us, da će to biti malo
drugačije od adaptacija Uncharteda ili Tomb Raidera, da spomenemo samo neka sranja. :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#171 Re: The Last of Us

Post by Dope_Man »

stronghold wrote: 31/01/2023 22:54 Raja koja su igrala oba dijela igre,jel vas smeta što su izabrali baš ovaj glumački dvojac za joela i ellie? Govorim samo o fizičkom izgledu. Ellie iz serije ni nalik ellie iz igre, ne bi da ispadnem odvratan,ali ova glumica mi baš ruznjikava nekako :(
A pedro pascal jest faca tu nema šta,ali nikako opet da izbrišem originalni lik iz igre iz glave,i još legendarni troy bakerov glas za joela...
Malo mi je smetala iz istog razloga iskreno, al glumi dobro pa mislim da je solidan izbor. Kod Pascala glumcine samo me nervira sto izgleda prirodno covjek ne moze pustit onu punu bradu kao Joel (nemam mu sta rec, isti sam :D )

Na tu temu, najvise me nervirao jedan od Hitman filmova gdje covjeka nisu (il on nije htio) ni posteni da obrije glavu... Ne mozes mi 47icu sa 0.5 frizurom dati ba...
Last edited by Dope_Man on 01/02/2023 00:09, edited 1 time in total.
tap3ah75
Posts: 5970
Joined: 07/09/2009 14:14

#172 Re: The Last of Us

Post by tap3ah75 »

Ja znam da je Kraljosjek bio u opciji fanova.
A mislim da je ona glumica što je sad glumac .... da je čak i tužila jer lik male liči na nju pravo.


Image
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#173 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

Što se tiče samog fizičkog izgleda Kaitlyn Dever bi po meni bila najbolji izbor za Ellie.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8730
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#174 Re: The Last of Us

Post by SanskiBiser »

tap3ah75 wrote: 01/02/2023 00:08 Ja znam da je Kraljosjek bio u opciji fanova.
A mislim da je ona glumica što je sad glumac .... da je čak i tužila jer lik male liči na nju pravo.


Image
ma Roger Clark aka Arthur Morgan sa svojim glasom ali i izgledom bi ubio ulogu jos je i grdosija fizicki ali je vjerovatno previse white za ulogu. :D

Image

Sta mislis kad kaze sa ovim glasom "Ellie stay here." :D
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#175 Re: The Last of Us

Post by madesa »

vise traje scena kad se maze ova dvojica nego citava epizoda
Post Reply