The Last of Us

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40792
Joined: 29/06/2011 23:39

#476 Re: The Last of Us

Post by dječak sa šibicama »

Serija se mogla temeljiti na igrici, a ne doslovno i bukvalno prepricavanje igrice.

Tu i ne treba snimati seriju, samo upalis.

tap3ah75
Posts: 5995
Joined: 07/09/2009 14:14

#477 Re: The Last of Us

Post by tap3ah75 »

jednonogi_Jack wrote: 09/03/2023 15:07
tap3ah75 wrote: 04/03/2023 21:04

Ma nisi u pravu.
Serija je dosadna ... spora.
Odigrao x puta prvi dio
Igrao xx sati online multiplayer
Odigrao jednom taj dodatak po kojem je zadnja epizoda urađena.
Odigrao jednom drugi dio igre. (odigraću još koji put dok malo zaboravim)

I serija nije toliko dobra. Spora je i više je drama nego bilo šta drugo.
Ali pregledaću ja cijelu sezonu, pregledaću i drugu sezonu .... gledaću sve dok ga Joel ne primi u guzu.
Ako do toga dođe odustajem
.
:lol:
A ako ga Joel šukne nekom tipu? :D
Nisi gey ako ga ti šukaš ... samo ako ga tebi zalilaju.
:lol:
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#478 Re: The Last of Us

Post by doktor78 »

Poslije limunade u 7.epizodi, ovo je bilo dobro (uz sve iznesene zamjerke).
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#479 Re: The Last of Us

Post by Bodkin »

Blek Stena wrote: 08/03/2023 13:54 Uz veliki napor i muku sam odgledao do pola sedme epizode, i tu mi je puko film/serija :D .

Serija je smor i obicno smece :zzzz:


Zali boze potrosenog vremena
O ukusima se ne raspravlja al ti si lud :D
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#480 Re: The Last of Us

Post by Blek Stena »

Bodkin wrote: 13/03/2023 01:07
Blek Stena wrote: 08/03/2023 13:54 Uz veliki napor i muku sam odgledao do pola sedme epizode, i tu mi je puko film/serija :D .

Serija je smor i obicno smece :zzzz:


Zali boze potrosenog vremena
O ukusima se ne raspravlja al ti si lud :D
Ovo je trebao biti film od max sat i po. I opet bi bilo napretek vremena da se ugura malo gej romantike(nemam nista protiv) i ostala radnja. :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#481 Re: The Last of Us

Post by agent_zero »

Koliko epizoda će imati prva sezona?
User avatar
vaučer
Posts: 9153
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#482 Re: The Last of Us

Post by vaučer »

agent_zero wrote: 13/03/2023 12:50 Koliko epizoda će imati prva sezona?
Gotova je.
Devet epizoda, danas izašla zadnja.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#483 Re: The Last of Us

Post by agent_zero »

vaučer wrote: 13/03/2023 12:55
agent_zero wrote: 13/03/2023 12:50 Koliko epizoda će imati prva sezona?
Gotova je.
Devet epizoda, danas izašla zadnja.
Eh znači sad mogu u miru poskidati sve i pogledati.

Hvala ;)
elq
Posts: 387
Joined: 25/06/2017 08:26

#484 Re: The Last of Us

Post by elq »

Nemoj trecu i sedmu, visak su i nepotrebne
User avatar
vaučer
Posts: 9153
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#485 Re: The Last of Us

Post by vaučer »

elq wrote: 13/03/2023 13:00 Nemoj trecu i sedmu, visak su i nepotrebne
Obe super epizode, ali kako stvari stoje na uštrb tih epizoda su zbrzali ostatak serije. Sedma naročito je meni barem bila odlična i potpuno je zaokružila lik Ellie.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#486 Re: The Last of Us

Post by Bodkin »

Blek Stena wrote: 13/03/2023 11:15
Bodkin wrote: 13/03/2023 01:07

O ukusima se ne raspravlja al ti si lud :D
Ovo je trebao biti film od max sat i po. I opet bi bilo napretek vremena da se ugura malo gej romantike(nemam nista protiv) i ostala radnja. :D
Ja sam prvi koji mrzi woke kulturu ali serija je dobra. Drzi napetost i prica je dobra zahvaljujuci igrici tako da.. u moru ostalog tresa, ovo je jos dobro
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#487 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

....
Last edited by Zoooka on 13/03/2023 16:30, edited 1 time in total.
User avatar
vaučer
Posts: 9153
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#488 Re: The Last of Us

Post by vaučer »

@Zoooka Ne radi ti spoiler.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#489 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

vaučer wrote: 13/03/2023 16:29 @Zoooka Ne radi ti spoiler.
Vidim, halalite. Nesto je do foruma, obrisat cu post
User avatar
billy organ
Posts: 1446
Joined: 04/07/2021 19:19

#490 Re: The Last of Us

Post by billy organ »

Jel ovako i igra zavrsila? Koji trash ako jest i jedno i drugo.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#491 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

Sad spoileri rade :mrgreen:
Spoiler
Show
Solidno finale odlicne serije. Malo sam razocaran kako je lako potamanio one u bolnici obzirom da se u igri ziv napatis. Zao mi je i sto su izbacili dio prije bolnice, kada u tunelu moras proci bloatere i ostale inficirane, taj dio u igri je top btw.
Najbolje epizode su mi ovim redom peta, osma i treca. Najslabija Jasmilina. Ukupna ocjena serije od mene 8.5
User avatar
billy organ
Posts: 1446
Joined: 04/07/2021 19:19

#492 Re: The Last of Us

Post by billy organ »

Prva ubjedljivo najbolja ove ostale down zestoki.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#493 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

Niko te nije tjerao da gledas, meni kad se nesto ne svidja odustanem, lakse je, nego da popljujem.
User avatar
billy organ
Posts: 1446
Joined: 04/07/2021 19:19

#494 Re: The Last of Us

Post by billy organ »

Kad nesto ne valja, ne valja. Oggorman hype se stvorio zbog prve epizode. Nakon toga silazna putanja. Mozes je ti braniti koliko hoces ali serija je zestoki prosjek. Valjda si pod dojmom same igre pa stvari ne vidis objektivno.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#495 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

Nisam pod dojmom igre. Kad je tek izasla prva epizoda imao sam zamjerke zasto su izbacili neke stvari iz igre, imam ih i dalje, ali serija mi je fkt top. Dijalozi, gluma, pacing radnje. Jedino bih volio da u vecoj mjeri vidimo inficirane, bloatere, clickere, stalkere, ali ne sumnjam da ce biti i toga u drugoj sezoni. Ooh, takodjer bih volo da su bacili bar jedan molotov na njih :mrgreen:

Zivo me zanima da li ce pratiti pricu drugog dijela igre u drugoj sezoni serije, jer ako budu ne pise im se dobro
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40792
Joined: 29/06/2011 23:39

#496 Re: The Last of Us

Post by dječak sa šibicama »

Tanko je ovo, moja konacna ocjena. Cak ni ono "sta smo svasta prosli zajedno" nema tezinu, nisu nista prosli, veci dio serije je isprazno hodanje i nista upecatljivo pamtljivo evo sad da moram navesti kuda su isli prosli dosli, znam samo za Kanzas Siti.
Spoiler
Show
Inace predvidljivo, i pretpostavio sam sam da joj je majka ugrizena na porodu, primila oslabljenu dozu virusa kao gripa kad dobijes vakcinu sa oslabljenim virusom i postanes imun. I pistolj ispod guzice u garazi, predvidljivo, kao i da ce je "operisati" odnosno ubiti a ne samo krv joj uzeti. Sve sam ocekivao, iskreno. Sta bi uopce moglo biti u drugoj sezoni, uglavnom ovdje samo fanovi igrice mogu biti zadovoljni, mi ostali tankosava
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#497 Re: The Last of Us

Post by Sid the sloth »

dječak sa šibicama wrote: 13/03/2023 23:49 Tanko je ovo, moja konacna ocjena. Cak ni ono "sta smo svasta prosli zajedno" nema tezinu, nisu nista prosli, veci dio serije je isprazno hodanje i nista upecatljivo pamtljivo evo sad da moram navesti kuda su isli prosli dosli, znam samo za Kanzas Siti.
Spoiler
Show
Inace predvidljivo, i pretpostavio sam sam da joj je majka ugrizena na porodu, primila oslabljenu dozu virusa kao gripa kad dobijes vakcinu sa oslabljenim virusom i postanes imun. I pistolj ispod guzice u garazi, predvidljivo, kao i da ce je "operisati" odnosno ubiti a ne samo krv joj uzeti. Sve sam ocekivao, iskreno. Sta bi uopce moglo biti u drugoj sezoni, uglavnom ovdje samo fanovi igrice mogu biti zadovoljni, mi ostali tankosava
uglavnom ovdje samo fanovi igrice mogu biti zadovoljni, mi ostali tankosava
100% tacno i iz moje perspektive. Bas fali svega, ko nije igrao igru ne moze uopste dozivjeti seriju jer je dosta preskakanja. Upravo to sto kazes "prosli svasta zajedno", sta prosli, vise bili razdvojeni :D (u seriji).
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#498 Re: The Last of Us

Post by Riddle »

Slažem se da je manjak inficiranih smanjio kvalitet. U seriji se čini da su svi nestali i da su glavni problem zapravo ljudi kojima je apokalipsa poremetila sistem vrijednosti. Priča prolazi i iz tog ugla, ali nisam imao onaj osjećaj konstantnog straha i napetosti kao u igri te nije dočarano kroz kakav su stvarno pakao njih dvoje morali proći.

Sam Joel je još nešto što mi je malo zasmetalo. Nije to onaj bezbroj puta prekovani ubica iz igre koji ne preza ni od čega da dođe do cilja. Lik iz igre je toliko fokusiran na preživljavanje i toliko je potisnuo sve emocije da se čini da je do pred kraj igre zaboravio osjećati bilo šta. Ovaj iz serije je znatno slabiji i ranjiviji i iako se kasnije vraća u svoj element, izgubio je kontinuitet te je manje uvjerljiv.

Ellie prvo izgledom baš ne podsjeća na Ellie iz igre. A drugo, osim povremeno drskih i pametnih tinejdžerskih komentara, njen odnos sa Joelom nije isti. Fali tu dosta trenutaka koji grade njihov odnos. Dalje, više se čini da ona odlučuje šta će slijedeće uraditi. Znam da je žensko i da je danas moderno prikazati da ona vodi glavnu riječ, ali srce drago, ti si bukvalno djevojčica u nestvarno brutalnom svijetu i postoji razlog zašto je neko kao Joel s tobom. Šuti i slušaj.

Sve ove sitnice na stranu, mislim da bolja adaptacija neke igre nikad nije napravljena. Samo prva epizoda je dovoljna da opuše sve ostale adaptacije. Toliko je scena koje su prosto preslikane iz igre. Kraj je isto onako fenomenalan, moralna dilema jednog čovjeka koji je konačno našao trunku sreće u tom svijetu. Ja sam uvijek bio uz njegovu odluku i na njegovom mjestu bih spalio cijeli svijet samo da ona živi.

Drago mi je što su se i glavni glumci iz igre pojavili u seriji, mislim da je to bio lijep gest. U konačnici, realna ocjena mi je 8, ali seriji dajem 9, jer sumnjam da ću u skoroj budućnosti vidjeti da će neka igra ovako zasjati u sferi filma. Možda RDR2. :D
tap3ah75
Posts: 5995
Joined: 07/09/2009 14:14

#499 Re: The Last of Us

Post by tap3ah75 »

dječak sa šibicama wrote: 13/03/2023 23:49 Tanko je ovo, moja konacna ocjena. Cak ni ono "sta smo svasta prosli zajedno" nema tezinu, nisu nista prosli, veci dio serije je isprazno hodanje i nista upecatljivo pamtljivo evo sad da moram navesti kuda su isli prosli dosli, znam samo za Kanzas Siti.
Spoiler
Show
Inace predvidljivo, i pretpostavio sam sam da joj je majka ugrizena na porodu, primila oslabljenu dozu virusa kao gripa kad dobijes vakcinu sa oslabljenim virusom i postanes imun. I pistolj ispod guzice u garazi, predvidljivo, kao i da ce je "operisati" odnosno ubiti a ne samo krv joj uzeti. Sve sam ocekivao, iskreno. Sta bi uopce moglo biti u drugoj sezoni, uglavnom ovdje samo fanovi igrice mogu biti zadovoljni, mi ostali tankosava
Možda misli šta su sve prošli na snimanju i poslije snimanja.
Možda su se družili onako ....
:lol:

Falili su inficirani u seriji ... falilo je hodanje po podzemlju .... sa maskama .... I što neko kaže falilo je barem jedno kraftanja koktela i bacanje na nekog. I definitivno ih je olako sredio u bolnici.

Jedva čekam da snime God of war - vidjećeš tu pederluka. :lol:
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#500 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

Riddle wrote: 14/03/2023 00:04
Sve ove sitnice na stranu, mislim da bolja adaptacija neke igre nikad nije napravljena. Samo prva epizoda je dovoljna da opuše sve ostale adaptacije. Toliko je scena koje su prosto preslikane iz igre. Kraj je isto onako fenomenalan, moralna dilema jednog čovjeka koji je konačno našao trunku sreće u tom svijetu. Ja sam uvijek bio uz njegovu odluku i na njegovom mjestu bih spalio cijeli svijet samo da ona živi.
:thumbup: :thumbup:
Post Reply