House of the Dragon

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Optimus09
Posts: 3009
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#176 Re: House of the Dragon

Post by Optimus09 »

Demon papak sto ubi mladu na konju👎
User avatar
Capajebo
Posts: 20693
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#177 Re: House of the Dragon

Post by Capajebo »

kio01 wrote: 19/09/2022 21:14
doktor78 wrote: 19/09/2022 21:07 Ne znam...
Pratim redovno, ne odustajem, ali nema ni izbliza onog hypea kao što je bio sa GoT.
Nekako mi se presporo sve odvija...
Razumijem ako ti se serija ne svidja, ali reci da je ovih 5 epizoda "presporo" u odnosu na GoT je presmijesno. Pregledaj ponovo prve cetiri sezone GoT-a, vidjet ces da te sjecanje vara.
Vise akcije je bilo u ovih 5 epizoda nego u cijeloj prvoj sezoni GOT-a, + dobar dio druge sezone :D
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#178 Re: House of the Dragon

Post by Krokodajl »

Iskreno prva sezona dosta bolja nego prva sezona GoT.

Samo što je tada Hype bio veći, da je ovo išlo prije GoT ne bi niko ni pričao o GoT.

Peta epizoda ekstra, dosta toga se zakuhalo.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#179 Re: House of the Dragon

Post by Velkoski »

baš me zanima hoće li "odrasli" glumci nositi seriju kao ovi dosad :mrgreen:
User avatar
Optimus09
Posts: 3009
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#180 Re: House of the Dragon

Post by Optimus09 »

U got je bilo sto su "glavne" uloge gubile glave cesto :lol:
drogon2
Posts: 1018
Joined: 30/05/2016 15:23

#181 Re: House of the Dragon

Post by drogon2 »

Optimus09 wrote: 19/09/2022 21:24 Demon papak sto ubi mladu na konju👎
Kriv je sto je na neki nacin izazvao pad konja, poslije toga joj stade na ruku a ova (vjv paralizovana) nista ne osjeti i onda onaj kamen dodje ko neki mercy kill.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#182 Re: House of the Dragon

Post by banjaluka078 »

drogon2 wrote: 20/09/2022 08:05
Kriv je sto je na neki nacin izazvao pad konja, poslije toga joj stade na ruku a ova (vjv paralizovana) nista ne osjeti i onda onaj kamen dodje ko neki mercy kill.
Jedva dočekao da joj razbuca lobanju. Upalio se kao hepo-kockica kad mu je rekla da ništa ne može dovršiti, pa je dovršio.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#183 Re: House of the Dragon

Post by banjaluka078 »

Jesu li vama perike u ovom serijalu užasne, mislim ove blond koje bi trebalo da predstavljaju srebrnu kosu? Kao kod Kineza da su ih kupovali. Kad uporedim s onima koje su koristili za Dany u GoT ovo baš nešto jeftino i žućkasto.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#184 Re: House of the Dragon

Post by swanfilter »

banjaluka078 wrote: 20/09/2022 09:58 Jesu li vama perike u ovom serijalu užasne, mislim ove blond koje bi trebalo da predstavljaju srebrnu kosu? Kao kod Kineza da su ih kupovali. Kad uporedim s onima koje su koristili za Dany u GoT ovo baš nešto jeftino i žućkasto.
Gdje nece biti uzasne na crncima ...

Ko da Rodmana gledam u onom filmu ..
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#185 Re: House of the Dragon

Post by banjaluka078 »

swanfilter wrote: 20/09/2022 14:14

Gdje nece biti uzasne na crncima ...

Ko da Rodmana gledam u onom filmu ..
Iskreno, mislila sam na bijelce, pogotovo Viserysa i princezu Rhaenyru, kod Corlysa i Rhaenys su mi sasvim ok perike i frizure. Na bijelcima kao kad jeftina blonde farba "baci" na žuto i izgori kosu.
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#186 Re: House of the Dragon

Post by doox »

swanfilter wrote: 20/09/2022 14:14
banjaluka078 wrote: 20/09/2022 09:58 Jesu li vama perike u ovom serijalu užasne, mislim ove blond koje bi trebalo da predstavljaju srebrnu kosu? Kao kod Kineza da su ih kupovali. Kad uporedim s onima koje su koristili za Dany u GoT ovo baš nešto jeftino i žućkasto.
Gdje nece biti uzasne na crncima ...

Ko da Rodmana gledam u onom filmu ..
Tzv. mop frizura :mrgreen:

Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#187 Re: House of the Dragon

Post by dječak sa šibicama »

doktor78 wrote: 19/09/2022 21:07 Ne znam...
Pratim redovno, ne odustajem, ali nema ni izbliza onog hypea kao što je bio sa GoT.
Nekako mi se presporo sve odvija...
Ni izbliza. Nije losa serija ali GOT je rastao iz epizode u epizodu, to sto su ga sjebali na kraju je druga prica.

Prespora radnja a za 4 epizode skrkase 2 ipo godine, ako ne i vise ja sam upratio samo pola godine nakon smrti majke kraljice i dvije godine nakon rodjenja malog Egona. Malo cudan paradoks. Godine prolaze a mi vecinu vremena gledamo kralja sa ruznom frizurom i njegove moralne dileme i probleme, nekad malo zmajevi polete, neko se pojebe, a potencijalno zanimljivog lika Rakohranca ukokase nismo ni vidjeli kako.
drogon2
Posts: 1018
Joined: 30/05/2016 15:23

#188 Re: House of the Dragon

Post by drogon2 »

banjaluka078 wrote: 20/09/2022 09:56
drogon2 wrote: 20/09/2022 08:05
Kriv je sto je na neki nacin izazvao pad konja, poslije toga joj stade na ruku a ova (vjv paralizovana) nista ne osjeti i onda onaj kamen dodje ko neki mercy kill.
Jedva dočekao da joj razbuca lobanju. Upalio se kao hepo-kockica kad mu je rekla da ništa ne može dovršiti, pa je dovršio.
To jest. Ovo je ipak mala razlika u odnosu na knjigu gdje pise da je ona pala s konja i par dana lezala u krevetu, da bi cak i ustala i nakon sat vremena se samo srusila i umrla.

I ovo sto se desilo sa Cristonom je devijacija od knjige. Nisam siguran koliko je i jedno i drugo bilo dobro odradjeno. Hajde ovo s Daemonom i Rhaeom i nekako, al u Cristonovoj sceni covjek treba povjerovat da je on ubio covjeka pred bar stotinu ljudi, udario i buduceg kraljicinog muza i nekako nije ubijen na mjestu nego je pusten da ode u dvoriste i jos poslije toga i kraljicu pustise da ode u dvoriste za tim covjekom koji je prije par minura uradio to sto je uradio haha

I gdje Daemon nestade? Frajer je plesao s Rhaenyrom kad se zakuhalo i u narednom momentu samo vidis nju pod se stolom a njega nigdje haha

Generalno, od pocetka serije ovaj kraj zadnje epizode je prvo s cim imam problem.
last mohicans
Posts: 11684
Joined: 09/08/2012 23:19

#189 Re: House of the Dragon

Post by last mohicans »

Ma nista ovo, ja vec gubim zivce. Tromo i nimalo napeto. Igrači loši ili im dugo treba da se razviju, ali 5 epizoda nije malo. Očekivao sam više od ovog kraljevog ađutanta, onako mi je obecavao. Pa na spletkama little fingera si mogao danima egzistirati, razmisljati i dumati, a o monolozima i dijalozima Lanistera patuljka dugo razmisljati. Plus, vrlo malo akcije u ovoj seriji.
drogon2
Posts: 1018
Joined: 30/05/2016 15:23

#190 Re: House of the Dragon

Post by drogon2 »

last mohicans wrote: 20/09/2022 16:12 Ma nista ovo, ja vec gubim zivce. Tromo i nimalo napeto. Igrači loši ili im dugo treba da se razviju, ali 5 epizoda nije malo. Očekivao sam više od ovog kraljevog ađutanta, onako mi je obecavao. Pa na spletkama little fingera si mogao danima egzistirati, razmisljati i dumati, a o monolozima i dijalozima Lanistera patuljka dugo razmisljati. Plus, vrlo malo akcije u ovoj seriji.
Nije ni u GoT-u bilo previse akcije u prvoj sezoni, bezveze pricate. Uostalom, akcija i nije ono sto je cinila GoT uspjesnim i zanimljivim, a ovo se krece sasvim dobrim paceom. Kraj sezone ce i definitivno izdefinisat "tabore".

Poredit ove dvije serije za t3 dijaloge ne mozes nikako. Prve 4 sezone GoTa su imale source materijal gdje su David i Dan fakticki mogli uzet dijalog iz knjige i prenijet ga na ekran. I zato je i bio tako dobar, jer je dosao iz pera pisca-genijalca.

Source materijal za ovu seriju stane na haman 200 stranica Fire & Blooda i naravno da ce dijalog bit losiji jer se dosta istog mora izmislit samo za seriju. Sve u svemu samo nek je bolji nego 4 zadnje sezone GoTa(a jest) i nema pr9blema.
last mohicans
Posts: 11684
Joined: 09/08/2012 23:19

#191 Re: House of the Dragon

Post by last mohicans »

drogon2 wrote: 20/09/2022 16:15
last mohicans wrote: 20/09/2022 16:12 Ma nista ovo, ja vec gubim zivce. Tromo i nimalo napeto. Igrači loši ili im dugo treba da se razviju, ali 5 epizoda nije malo. Očekivao sam više od ovog kraljevog ađutanta, onako mi je obecavao. Pa na spletkama little fingera si mogao danima egzistirati, razmisljati i dumati, a o monolozima i dijalozima Lanistera patuljka dugo razmisljati. Plus, vrlo malo akcije u ovoj seriji.
Nije ni u GoT-u bilo previse akcije u prvoj sezoni, bezveze pricate. Uostalom, akcija i nije ono sto je cinila GoT uspjesnim i zanimljivim, a ovo se krece sasvim dobrim paceom. Kraj sezone ce i definitivno izdefinisat "tabore".

Poredit ove dvije serije za t3 dijaloge ne mozes nikako. Prve 4 sezone GoTa su imale source materijal gdje su David i Dan fakticki mogli uzet dijalog iz knjige i prenijet ga na ekran. I zato je i bio tako dobar, jer je dosao iz pera pisca-genijalca.

Source materijal za ovu seriju stane na haman 200 stranica Fire & Blooda i naravno da ce dijalog bit losiji jer se dosta istog mora izmislit samo za seriju. Sve u svemu samo nek je bolji nego 4 zadnje sezone GoTa(a jest) i nema pr9blema.
Akciju sam samo u zadnjoj rečenici spomenuo, ti se ufatio tiga. Meni nije bolji HOD,mozda od zadnje dvije sezone koje su uprskane. 3 i 4 GOTa su mi odlične. Kad sam rekao akcija,nisam mislio samo na fajt, vec i preobrate i šokantne situacije. Ovdje meni je ovaj pad sa konja pokušaj neke šokantne situacije najuzbudljivije što se desilo i onaj carski rez. Ako se ne slazemo nema potrebe da se ne saslušamo.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#192 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

drogon2 wrote: 20/09/2022 16:08
banjaluka078 wrote: 20/09/2022 09:56

Jedva dočekao da joj razbuca lobanju. Upalio se kao hepo-kockica kad mu je rekla da ništa ne može dovršiti, pa je dovršio.
To jest. Ovo je ipak mala razlika u odnosu na knjigu gdje pise da je ona pala s konja i par dana lezala u krevetu, da bi cak i ustala i nakon sat vremena se samo srusila i umrla.

I ovo sto se desilo sa Cristonom je devijacija od knjige. Nisam siguran koliko je i jedno i drugo bilo dobro odradjeno. Hajde ovo s Daemonom i Rhaeom i nekako, al u Cristonovoj sceni covjek treba povjerovat da je on ubio covjeka pred bar stotinu ljudi, udario i buduceg kraljicinog muza i nekako nije ubijen na mjestu nego je pusten da ode u dvoriste i jos poslije toga i kraljicu pustise da ode u dvoriste za tim covjekom koji je prije par minura uradio to sto je uradio haha

I gdje Daemon nestade? Frajer je plesao s Rhaenyrom kad se zakuhalo i u narednom momentu samo vidis nju pod se stolom a njega nigdje haha

Generalno, od pocetka serije ovaj kraj zadnje epizode je prvo s cim imam problem.
da, ona pometnja na kraju bas nekako cudna. mozda su i htjeli tako da je naprave a mozda su se i skroz sjebali.
neka frka guzva, ne vidis ko koga, i onda na kraju se vidi da vitez ubija onog derpasha. i vitezu nista. nista kraljeva garda, white cloaks ovo ono. slobodan frajer i kao hoce da se ubije. cudan kraj, ni meni nije nesto sjeo kako treba.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#193 Re: House of the Dragon

Post by banjaluka078 »

Spoiler, objavljen je klip iz sljedeće epizode s novom glumicom kao Rhaenyrom.

https://ew.com/tv/house-of-the-dragon-e ... -rhaenyra/
drogon2
Posts: 1018
Joined: 30/05/2016 15:23

#194 Re: House of the Dragon

Post by drogon2 »

banjaluka078 wrote: 21/09/2022 08:27 Spoiler, objavljen je klip iz sljedeće epizode s novom glumicom kao Rhaenyrom.

https://ew.com/tv/house-of-the-dragon-e ... -rhaenyra/
ova glumica bas lici na onu sto joj je glumila mamu u prvoj ep
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#195 Re: House of the Dragon

Post by pici »

Nista ovo, meni ovo mlako sve.Dijalozi su korektni al sama atmosfera serije je dosta ispod.Jbte GoT nisam mogao docekat epizodu, gledo ako ima gdje ranije na piratskim stranicama, ovo sad, zaboravim kad je ono pa se sjetim il ponedjeljak kasno uvece i utorak, srijeda i to odgledam jednom.Prije sam GoT epizodu u toku sedmice znao ogledati svaki dan i to po dvaput.
Ne znam, mozda sam prezasicen ovim il ce kasnije se to razraditi a moralo bi.Daemon do sada najaci lik u seriji, odradjuje to Smith extra.



Rotacija glumica i preskakanje vremena od najmanje 10 godina.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 837
Joined: 10/10/2020 18:59

#196 Re: House of the Dragon

Post by Nepenthe11 »

Evo lijep crtani prikaz loze Targarjenovića, nek se nađe
Spoiler
Show
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#197 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

Tako nekako slazem se pici.
Zadnja, ne znam sta bi reko i dobra i nije dobra. Nekako mi nije sjela 10 godina starija renira. Alicent jeste. Nisam ni skonto onu vatru i ubistva. Nekako nije bas perfektno
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#198 Re: House of the Dragon

Post by Radar71 »

Ovo prelazi u sapunicu :-)
drogon2
Posts: 1018
Joined: 30/05/2016 15:23

#199 Re: House of the Dragon

Post by drogon2 »

Bas su poceli odstupat od informacija iz knjige tj. knjiga ostavi dosta prostora za interpretaciju i vise mogucih uzrocnika odredjenih dogadjaja pa tako da konstantno "pogadjas". Ovdje odmah daju uzrocnika. Primjerice situacije sa Harwinom Strongom ili Larysom Strongom.Nema bas prostora da pogadjamo ili teoretisemo. Ono sto je mali nedostatak jest to da je svakako falila jos jedna epizoda prije time jumpa da uspostave malo odnose nakon onog vjencanja. Rhaenyra i Harwin imali jednu scenu zajedno prije ove epizode, a sad troje djece.

p. s i za ovu Laenu. Jel im se fakat isplatilo trazit novu glumicu zbog tri scene :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#200 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

Da, falila je jos jedna epizoda u tom periodu odmah nakon vjemcanja da pokaze malo blize odnos alicent i ser cola onda zblizavanje renire i ovog njenog, egona i njegove. Onda, ja sam mislio da je kralj mrtav nakon vjencanja a on i 10 godina nakon devera nekako.
Post Reply