House of the Dragon

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#126 Re: House of the Dragon

Post by pici »

Image

Image

Ja bi ipak ovu donju sliKu.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#127 Re: House of the Dragon

Post by Dr Kova »

Mislim da su trebali ubaciti Borisa Johnsona. On je pravi Targaeryan
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#128 Re: House of the Dragon

Post by Truba »

Image
Gibraltar10
Posts: 13
Joined: 16/09/2020 17:22

#129 Re: House of the Dragon

Post by Gibraltar10 »

pici wrote: 02/09/2022 10:00 A primjetio sam da ce napraviti ekstreman vremenski skok jos u prvoj sezoni.Ovo moguce je sjebe seriju.Meni je GoT bio dobar sto je sezonski pratio vremenski tok likova a i glumci su sazrijevali uz te likove, to bi je bas pasalo u GoT-u.Ovo mi vec ne mirise na dobro.Šteta je izbaciti Milly Alcock koja izvrsno glumi mladu princezu a i Emily Carey je odlicna kao Alicent Hightower.To su trebali tek tamo druga pa i treca sezona.Ovako mi smrdi na jedno cetri-pet sezona i to je to.
Pisali su mediji da bi serija trebala trajati 3 ili 4 sezone
Nema dovoljno materijala za vise,u Martinovoj knjizi Fire&Blood ,vladavina Viserysa +Dance of the Dragons traje oko 200 stranica
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#130 Re: House of the Dragon

Post by AleksoMKD »

Buckethead wrote: 02/09/2022 14:26 Mislim da su trebali ubaciti Borisa Johnsona. On je pravi Targaeryan
A da, lici ko da je iz incestne veze :D
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#131 Re: House of the Dragon

Post by soha96 »

Steta sto ce ukinuti ubrzo ovu malu targerijanku i zamijeniti je starijom. :D
Meni je ona pregotivna. Mislim da bi odigrala ulogu Deneris milion puta bolje od Emilije Clark.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#132 Re: House of the Dragon

Post by pici »

Buckethead wrote: 02/09/2022 14:26 Mislim da su trebali ubaciti Borisa Johnsona. On je pravi Targaeryan
Boris je Dzedaj

Image
User avatar
Capajebo
Posts: 20694
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#133 Re: House of the Dragon

Post by Capajebo »

Vala, dobra epizoda :mrgreen:
Pocinje se kuhati :thumbup:
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#134 Re: House of the Dragon

Post by vaučer »

Meni savršeno ok prve dvije epizode, pogledam i treću danas. Definitivno ima potencijala, par zanimljviih likova iako ništa pretjerano pamtljivo - ali dovoljno da se gleda.
kio01
Posts: 1095
Joined: 19/08/2017 15:56

#135 Re: House of the Dragon

Post by kio01 »

Brine me malo ovaj plot armor koji se vidio u posljednjoj sceni. Sve je previse perfektno, a la GoT posljednjih nekoliko sezona.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#136 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

Nisam skonto kraj trece epizode. Evo sta sam ja vidio:

Demon i valerijanci gube tri godine ne mogu onima u pecinama nista. Kralj viseris salje poruku da ce pomoci. I onda ne kontam demon izudara onog kurira i krene sam da zajebe krabovce. Izvlaci ih na otvoreno i sta se dalje desava? Ko jase zmaja? Ono nije damonov zmajcwk nego neki drugi? Je li to doslo pojacanje? Da, malo pojednostavljeno rjesenje krab ljudi podsjeca na neke brzopletosti rjesenja i nekih bitaka origigi serije
User avatar
Capajebo
Posts: 20694
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#137 Re: House of the Dragon

Post by Capajebo »

karanana wrote: 05/09/2022 23:11 Nisam skonto kraj trece epizode. Evo sta sam ja vidio:

Demon i valerijanci gube tri godine ne mogu onima u pecinama nista. Kralj viseris salje poruku da ce pomoci. I onda ne kontam demon izudara onog kurira i krene sam da zajebe krabovce. Izvlaci ih na otvoreno i sta se dalje desava? Ko jase zmaja? Ono nije damonov zmajcwk nego neki drugi? Je li to doslo pojacanje? Da, malo pojednostavljeno rjesenje krab ljudi podsjeca na neke brzopletosti rjesenja i nekih bitaka origigi serije
Ono je Laenor Velaryon, sin Corlys Velaryona i Rhaenys Targaryen (ona sto nije postala kraljica kad je Viserys izabran za kralja). A zmajcek mu se zove Seasmoke :D
kio01
Posts: 1095
Joined: 19/08/2017 15:56

#138 Re: House of the Dragon

Post by kio01 »

karanana wrote: 05/09/2022 23:11 Nisam skonto kraj trece epizode. Evo sta sam ja vidio:

Demon i valerijanci gube tri godine ne mogu onima u pecinama nista. Kralj viseris salje poruku da ce pomoci. I onda ne kontam demon izudara onog kurira i krene sam da zajebe krabovce. Izvlaci ih na otvoreno i sta se dalje desava? Ko jase zmaja? Ono nije damonov zmajcwk nego neki drugi? Je li to doslo pojacanje? Da, malo pojednostavljeno rjesenje krab ljudi podsjeca na neke brzopletosti rjesenja i nekih bitaka origigi serije
Kad se Daemon vratio sa bitke u onoj sceni su objasnjavali da moraju izvuci krebfidera iz pecine, i da neko mora sam otici na otok da ga primami. Onda dolazi vijest da Viseris salje bekap, sto se Daemonu ne svidja. Odlucuje prihvatiti plan Velaryona koji sam spomenuo. Zato je sam otisao na otok, kako bi primamio krebfidera. Onaj zmaj je zmaj od sina Corlysa. Znaci to je sve unaprijed bilo isplanirano, al je meni i dalje glupo da Daemon sam ode na otok i nekako prezivi (od onoliko strijela ga tek par pogodi taman pred kraj kad se uspjedne sakrit). I na kraju bez problema ubije krebfidera u njegovoj pecini (nekakva zamka, nesto?), i tako pobijedi bez Vyserisove podrske.
Last edited by kio01 on 06/09/2022 00:53, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#139 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

Aha, hvala vam. Da damonov charge i napad je bio neuvjerljiv da prezivi.
A znaci zmajeve ima svaki potomak kraljeve loze targerijena? Ja sam mislio da se to ogranicava samo na kralja. Onda sam vidio da damon ima jednog haj kontam kraljev brat, lord dragonstona, pa valjda moze. A sad ima jedan i kod rhaenys tj njenog sina koji bi se cak mogao okarakterisati kao valerijan a ne targerijan pa se postavlja pitanje kako ga onda moze i jahati jelde? Jer zmajeve jasu samo targerijani s oceve strane a mozda i s majcine?!

Oftopic: jel do mene ili ima slicnosti?

Image
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#140 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

Podsjetite me sta se desilo sa kucom valerijana izmedju ovih 200 godina da su u novoj seriji najjaca kuca a u originalnoj seriji ne postoje i napustena je valerija. Jel ih ona bolest dohakala ili neki rat?
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#141 Re: House of the Dragon

Post by nles »

karanana wrote: 06/09/2022 05:22 Podsjetite me sta se desilo sa kucom valerijana izmedju ovih 200 godina da su u novoj seriji najjaca kuca a u originalnoj seriji ne postoje i napustena je valerija. Jel ih ona bolest dohakala ili neki rat?
Valjda vulkani.
User avatar
Capajebo
Posts: 20694
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#142 Re: House of the Dragon

Post by Capajebo »

karanana wrote: 06/09/2022 05:22 Podsjetite me sta se desilo sa kucom valerijana izmedju ovih 200 godina da su u novoj seriji najjaca kuca a u originalnoj seriji ne postoje i napustena je valerija. Jel ih ona bolest dohakala ili neki rat?
Oni su dosli u Westeros prije Targaryena. Iako su i oni iz Valirije, nisu nikada bili jahaci zmajeva, i zbog toga su bili manja kuca u Valiriji.
Ali posto su u Westerosu bili skoro pa jedina kuca iz Valirije, uvijek su se udavali i zenili za Targaryene. Zbog tog mixa i Targaryenske krvi ti potomci su mogli imati zmajeve i vezati se za njih.
Mislim da je i Viserysova i Deamonova majka Valeyron.

A u orginalnoj seriji su tu kucu potpuno izbacili, dok u knjigama jos uvijek postoji kuca ali su izgubili pare i moc. Postali su vremenom manja kuca.
Oni su podrzavali Stannisa npr, i ucestvovali su u borbi kad je Stannis napao Kings Landing.
Najveci razlog zasto su propali bi se trebao vidjeti u ovoj seriji, tako da necemo o tome jos uvijek :D
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#143 Re: House of the Dragon

Post by pici »

karanana wrote: 06/09/2022 05:22 Podsjetite me sta se desilo sa kucom valerijana izmedju ovih 200 godina da su u novoj seriji najjaca kuca a u originalnoj seriji ne postoje i napustena je valerija. Jel ih ona bolest dohakala ili neki rat?
uppsss pogresno, evo iznad dao coek odgovor :mrgreen:

ja uopste nisam znao za ove valerijane i da osim trgera ima jos neko iz valarije.Targeri su bili srednja klasa u valiriji ondasu ovi bili nizi jos jer nisu jahali zmajeve.

evo nadjoh nesta.


Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#144 Re: House of the Dragon

Post by Nierika »

Dao čovjek sve odgovore, ne trebam ni gledati treću epizodu mada hoću. :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#145 Re: House of the Dragon

Post by banjaluka078 »

https://awoiaf.westeros.org/index.php/House_Velaryon


Btw. odlična mi je epizoda bila, s paralelom Daemon-Rhaenyra oboje okupani u krvi, vukući svako svoj "plijen", u fazonu "svoj ti pos'o"...


Sviđa mi se Monikin prikaz https://ultra.ba/gledaj-sa-monikom-hous ... -his-name/
tap3ah75
Posts: 5941
Joined: 07/09/2009 14:14

#146 Re: House of the Dragon

Post by tap3ah75 »

Nisam još nijednu pogledao - čekam da se završi cijela sezona.
Može li se ovo gledati da me boli klinac ko je kome šta i šta znači ovo i šta znači ono.

Pregledao sam GOT ali da se ne lažemo - ne sjećam se svih detalja. - Sjećam se aquamena :lol:
User avatar
shmizlica
Posts: 57848
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#147 Re: House of the Dragon

Post by shmizlica »

Treca epizoda vec obecava, dvorske zavrzlame, kralj koji bi nesto al je neodlucan i poludjeli daemon :mrgreen:
last mohicans
Posts: 11689
Joined: 09/08/2012 23:19

#148 Re: House of the Dragon

Post by last mohicans »

Daemon i ova mala nose seriju. Sviđa mi se i onaj brada kraljev savjetnik.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#149 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

pa dobro daemon se nesto nije ni pokazivao u trecoj. kralj mi izgleda totalno blesav, ko na drogama ili na lexaurinima da je. kao da je iz neke shekspirove predstave izasao.
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#150 Re: House of the Dragon

Post by Nierika »

Image


Zasad najviše gledam zbog Daemona. Ima mi Jon Snow + Tyrion + White Walker vajb. :D
Post Reply