Filmsko-serijska svaštara

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#401 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by _BataZiv_0809 »

User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#402 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by zomri »

https://rap ort.ba/raportova-recenzija-nedjeljom-the-banshees-of-inisherin-komedija-od-koje-ce-vam-biti-lose-na-dobar-nacin/

Besime, Besime, vjerovatno si fan Hindustan Motorsa…

https://www.hindustantimes.com/entertai ... 5-amp.html
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#405 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Jedan skok u prošlost:
Image
User avatar
konektovan
Posts: 40070
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#406 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by konektovan »

medvjed23 wrote: 09/02/2023 22:41 Jedan skok u prošlost:
Image
Meni je Michael Keaton bio extra u Batmanu,..i generalno prva dva dijela batmana u kojima je Burton vodio glavnu riječ, su bila ponajbolja...sa odličnom glumačkom ekipom. Ja sam fan lika batmana :mrgreen: pa mi je i Bale odigrao super ulogu, čak i zadnji sa Pattinsonom ima vrlo dobru ocjenu s moje strane :mrgreen:
One glumce izmedju,..i filmove, ne bi komentarisao. :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#407 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Keaton je napustio ulogu Batmana na vrijeme, taman prije shitshowa kojeg će prirediti Joel Schumacher i koji će resetovati franšizu. Što i nije
na koncu bio loš ishod sa obzirom na Nolanovu trilogiju.
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#408 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Mislio sam slično kao kolega konektovan do prije koji mjesec kad sam, nakon podosta vremena, opet pogledao Batmana iz 1989. Imam dojam da nije lijepo ostario. Nicholson je pao, prvo u Ledgerovu, a zatim i u Phoenixovu sjenu. Takođe, Burtonov stil me, bar u tom filmu, ne opija kao nekad. OK, ekscentričan si, mračan si, al daj još nešto. Fali nešto. Ko da mi je neko donio so, limun i čašu, al u čašu nije nasuo ono glavno - tekilu. Fali nešto da me udari :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#409 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Nolanova trilogija, kao i Phillipsov film, su nas razmazili, ali Burtonov Batman je bio groundbreaking film u svoje vrijeme i Timova estetika je
poprilično vjerno oživjela osjećaj old school Batman stripova, sa mnogo ozbiljnijim tonom i manje campinessa kojim je originalna tv serija
iz 60-tih obilovala i koji je do tada bio jedina usporedna tačka za fanove.
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#410 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Tek nedavno sam saznao da su se u toj seriji pomarisali Robin i Bruce Lee. Prvobitno je planirano da iz tog obračuna Robin izađe kao pobjednik, al Bruceu se ta ideja nije svidjela. I stvar je završila ovako:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#411 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 09/02/2023 23:39 Nolanova trilogija, kao i Phillipsov film, su nas razmazili, ali Burtonov Batman je bio groundbreaking film u svoje vrijeme i Timova estetika je
poprilično vjerno oživjela osjećaj old school Batman stripova, sa mnogo ozbiljnijim tonom i manje campinessa kojim je originalna tv serija
iz 60-tih obilovala i koji je do tada bio jedina usporedna tačka za fanove.
Ovo. :thumbup:

Lahko je sad pričat' i pravit' se pametan posle trideset-i-nešto godina pa reć' "et' onaj Burtonov Batman vala nije nešto". Ta dva filma su bila nešto tako novo i uzbudljivo, i takav uspjeh komercijalno i kritički da su nastavili i čak amplificirali revoluciju comic book filma koju je počeo Richard Donner sa Supermanom, a koja je već bila na zadnjoj nozi zbog prilično loših nastavaka (t.j. grozni 3. i 4. dijelovi, baš k'o i u Batmana. :-D ). Danas to mlađoj raji izgleda zastarjelo, al' euforija oko ova dva filma u to vrijeme kad su izašli se ne može opisat'. Uticaj Burtonovih Batman filmova je bio toliko ogroman da se osjeti čak i danas, a filmovi su još uvijek itekako u ljudskom kolektivnom umu.

Keaton je na vrijeme vidio šta Schumacher planira sa franšizom, i rek'o "doviđenja".
After directing two movies, Burton was replaced by the late director Joel Schumacher for the third movie in the franchise. When that happened, Keaton decided it was time for him to move away from Batman. As Keaton puts it, Burton brought a dark sensibility that Schumacher didn’t want to embrace, which led the star and the director to disagree on the third movie’s direction. As Keaton says it:

"I remember one of the things that I walked away going, 'Oh boy, I can't do this’. He [Schumacher] asked me, 'I don’t understand why everything has to be so dark and everything so sad,' and I went, 'Wait a minute, do you know how this guy got to be Batman? Have you read… I mean, it's pretty simple.'"
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#412 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Da, obožavam i Donnerove Superman filmove. :thumbup: Christopher Reeve mi je i danas dan THE Superman.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#413 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Tu je i najveća razlika između filmskog Batmana i Supermana: dok je Batman uživ'o u jako dobrim adaptacijama, znači počevši od Burtona, pa preko Nolana do Reevesa, Superman nije bio te sreće. Svaka ekranizacija posle Donnerove je bila loša il' u najmanju ruku toliko mlaka da je pamtimo k'o prdež od prije tri godine. Čak kad čovjek pogleda i animirane serije, tu je Batman haman pa još jači od Supermana nego u filmovima, ponajviše zbog legendarnih Kevin Conroya i Marka Hamilla.

Ne znam u čemu je problem, al' eto od 1980, kad je izaš'o Superman 2, od tada nemamo dobrog Superman filma.
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#414 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Meni je Superman Returns dobar, možda baš zato što predstavlja omaž tim filmovima koje pohvalno spominjete.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#415 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Snake Eyes »

Realno Superman je karina lik, Superkarina.
Karakter sa najjačom krinkom i modnim stilom ikada.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#416 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Superman nije lik za ova cinična vremena.
User avatar
n+1
Posts: 6897
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#417 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by n+1 »

Niti ga možeš ekranizirati u maniru realizma, niti ga možeš posaditi da se krevelji kao Marvelovi likovi. Lik jednostavno nije prilagođen savremenoj kinematografiji.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#418 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Baj de vej, Michael Keaton se vraća k'o Bruce Wayne/Batman u novom Flash filmu, zajedno sa Batfleckom. U zadnje vrijeme baš silno muzu ovaj multiverse koncept.
User avatar
n+1
Posts: 6897
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#419 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by n+1 »

Hajd što ga muzu nego su vidjeli istu stvar u Spidermanu i kreativni proces se svodi na: ooooh, let's do this with Batman!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#420 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Bloo »

dale cooper wrote: 10/02/2023 18:16 Da, obožavam i Donnerove Superman filmove. :thumbup: Christopher Reeve mi je i danas dan THE Superman.
Vrijeme je za film na osnovu stripa "Whatever Happened to the Man of Tomorrow?" :D
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#421 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Osmi Socrates »

Uopšte nisu važni superjunaci, nego njihovi protivnici.

Batman je zbog toga na višem nivou.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#422 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Riddle »

Na stranu negativci, na viši nivo ga stavlja to što i nije superheroj. On je obični čovjek. Vrhunski detektiv i milijarder, ali nema nikakve moći. Zato i jeste najbolji.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#423 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 11/02/2023 15:30 Baj de vej, Michael Keaton se vraća k'o Bruce Wayne/Batman u novom Flash filmu, zajedno sa Batfleckom. U zadnje vrijeme baš silno muzu ovaj multiverse koncept.
Nadam se da će ga Keaton glumiti kao što je glumio Birdmana. Čangrizavi, razočarani i omatorjeli Batman. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#424 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 11/02/2023 21:35
Tito_i_Partija wrote: 11/02/2023 15:30 Baj de vej, Michael Keaton se vraća k'o Bruce Wayne/Batman u novom Flash filmu, zajedno sa Batfleckom. U zadnje vrijeme baš silno muzu ovaj multiverse koncept.
Nadam se da će ga Keaton glumiti kao što je glumio Birdmana. Čangrizavi, razočarani i omatorjeli Batman. :D
Evo jedan mali preview:



:D
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#425 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 11/02/2023 22:45
dale cooper wrote: 11/02/2023 21:35

Nadam se da će ga Keaton glumiti kao što je glumio Birdmana. Čangrizavi, razočarani i omatorjeli Batman. :D
Evo jedan mali preview:



:D
Biće glorious. :D Omatorio je, ali se relativno dobro drži. Od Afflecka ne može biti gori. Šteta što je Bale vjeran Nolanu, pa da imamo
epic Batman threeway. :D
Post Reply