Filmsko-serijska svaštara

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#426 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#427 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Eh, kad već pričamo o Keaton/Affleck multiverzumu, evo izaš'o prvi trailer pa procjenite sami. :-D

User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#428 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Prva paralela koja mi je pala na um: Tombstone. Film u kojem oduševljavaju Kilmerove dionice, a ostalo se može gledati sa pola pažnje, uz zajebavanje na mobitelu...

Eh, tako nekako mi djeluje i The Flash. Film u kojem bi Batmani mogli biti poprilično zanimljivi. A ovo ostalo - meh...
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#430 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 13/02/2023 23:55 Eh, kad već pričamo o Keaton/Affleck multiverzumu, evo izaš'o prvi trailer pa procjenite sami. :-D

Kao što sam rekao Keaton's still got it. Izgleda živahnije od Afflecka. :mrgreen:

Nisam ljubitelj ovog Ezra Millera, podsjeća me na jebenog Jimmya Fallona, a njega baš ne mogu smisliti. :|
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#431 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 14/02/2023 21:39
Kao što sam rekao Keaton's still got it. Izgleda živahnije od Afflecka. :mrgreen:

Nisam ljubitelj ovog Ezra Millera, podsjeća me na jebenog Jimmya Fallona, a njega baš ne mogu smisliti. :|
Joj đe baš nađe Đimija? :-D Čovjek koji se smije na svaku riječ gostiju kojima se bezuvjetno uvlači u guzicu. :D

Image

A što se tiče Millera, tip je psihijatrijski slučaj. Evo ti vremenska linija njegovih budalaštinja i ispada, očito je da lik nije sav svoj:

https://people.com/movies/ezra-miller-c ... -timeline/

Nikome nije jasno zašto mu WB nije dao nogu davnih dana, al' vjerovatno je tada već Flash bio u produkciji i dosta para već utrošeno da bi se moglo sve ponovo snimat' sa drugim glumcem. Plus ima i pitanje kontinuiteta sa ostalim smećem iz Snyderverse-a, tako da su se guzonje iz WB-a ušutile, nadajući se da će sve brzo proć'.
User avatar
vaučer
Posts: 8901
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#432 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by vaučer »

Nije film ali uživam u Tarantinovoj knjizi ‘Cinema Speculation’. Vrijedno čitanja za sve koji vole film - bar da vidiš koliko Quentin voli film (puno).
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#433 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Image
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#434 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Šteta što je mjuzikl. Iz tog žanra mi je dosad lego jedino Burtonov Sweeney Todd. Al hajd, možda se i Folie à Deux pokaže kao gledljiv i slušljiv. Ako ne, ostaje prvi film - nešto najbolje što filmska umjetnost (meni) može ponuditi - da se gleda opet i vazda.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#435 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

vaučer wrote: 15/02/2023 08:49 Nije film ali uživam u Tarantinovoj knjizi ‘Cinema Speculation’. Vrijedno čitanja za sve koji vole film - bar da vidiš koliko Quentin voli film (puno).
Šta voli više: filmove il' stopala? :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#436 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 15/02/2023 02:08
dale cooper wrote: 14/02/2023 21:39
Kao što sam rekao Keaton's still got it. Izgleda živahnije od Afflecka. :mrgreen:

Nisam ljubitelj ovog Ezra Millera, podsjeća me na jebenog Jimmya Fallona, a njega baš ne mogu smisliti. :|
Joj đe baš nađe Đimija? :-D Čovjek koji se smije na svaku riječ gostiju kojima se bezuvjetno uvlači u guzicu. :D

Image

A što se tiče Millera, tip je psihijatrijski slučaj. Evo ti vremenska linija njegovih budalaštinja i ispada, očito je da lik nije sav svoj:

https://people.com/movies/ezra-miller-c ... -timeline/

Nikome nije jasno zašto mu WB nije dao nogu davnih dana, al' vjerovatno je tada već Flash bio u produkciji i dosta para već utrošeno da bi se moglo sve ponovo snimat' sa drugim glumcem. Plus ima i pitanje kontinuiteta sa ostalim smećem iz Snyderverse-a, tako da su se guzonje iz WB-a ušutile, nadajući se da će sve brzo proć'.
Da, nešto sam bio načuo o problemima sa Millerom, ali nisam znao da je lik ovoliko problematičan. :|

Kad smo kod DC-a ko zna šta će biti na kraju od tog svog clustefucka koji su napravili. Nedavno sam negdje pročitao članak da je
Zaslav doveo Jamesa Gunna da pokuša koliko toliko oživjeti DC Univerzum i filmove sa krajnjim ciljem da se učini privlačnijom za
prodaju tog IP-a nekom većem. Ista stvar je i sa Warner Brothersom. Izgleda da su u tolikim govnima da će na kraju vjerovatno biti
još jedan merger sa nekim još većim.
User avatar
vaučer
Posts: 8901
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#437 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by vaučer »

Tito_i_Partija wrote: 15/02/2023 14:43

Šta voli više: filmove il' stopala? :D
Stopala naravno. :-D

Ali bome voli i filmove. Danas bi mu roditelji završili na nekom savjetovalištu jer su ga izlagali svakojakim filmovima od najranijeg djetinjstva. Knjiga prati po jedan film iz svake godine sedamdestih (Dirty Harry, Bullit, Deliverance...). Super je da nekako nije ni recenzija, ni tehnička analiza nego sve pomalo uz bogat dodatak anegdota i kurioziteta vezano za glumce, source materijal, redatelja itd. Uglavnom preporučam.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#438 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by omar little »

fallon je, zaista, posebna vrsta ljigavostine i iritacije. negledljivo. maksimum suprotnosti od carsona i paara.

za sve je kriv lorne michaels. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#439 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Dodatni krivci su NBC i Leno, koji su naguzili Conana pošteno.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#440 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Fallon je uspio da čak bude ljigaviji i od Lena, što nije mala stvar za postići. :mrgreen:
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#441 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by omar little »

lorne michaels je producent nbc late night line upa vec decenijama, sto sekundarno, sto primarno. fallona je timario od snl dana. dao mu je late night sa vizijom da zavrsi u the tonight show kada dodje vrijeme (i sansa). to je bio plan, leno, o'brien, fallon. meyers. mada za njega sada kruze glasine da ce preuzeti komplet produkciju kada lorne ode u mirovinu.

najbolje sto se conanu moglo desiti je taj leno debakl. napravio odlicnu karijeru, ostao vjeran sebi, sacuvao integritet i neprimjetno i glatko se presaltao u post talk show karijeru sa podkastom. mogao je propasti kao colbert. :D u sta se taj lik pretvorio je zastrasujuce. ne da se gledati. ofucani, korporativni, pusikurac.

zaboravila sam cordena, sad se sjetih. izmedju njega i fallona mi je zaista tesko izabrati. ne znam koji mi je gori. kako je trevor dao otkaz vidim traceve da bi chelsea handler mogla preuzeti tu stolicu. FUJ.

svi skupa se utrkuju osigurati da im nikada ne pogledam niti jedan klip emisije na jutubu. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#442 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Joj Corden, ni njega ne mogu smisliti. :| :facepalm: Colbert mi je ok, jeste komercijalan i korporativan i sve to, ali mi je drag i što
je najvažnije još zna biti smiješan. Daleko je to naravno od dana Colbert Reporta, ali lik se dobro uklopio u tu ulogu hosta jednog tako
velikog showa. Nije David Letterman, ali opet...ko jeste?
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#443 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by halo_ba »

Tito_i_Partija wrote: 13/02/2023 23:55 Eh, kad već pričamo o Keaton/Affleck multiverzumu, evo izaš'o prvi trailer pa procjenite sami. :-D

Izgleda li ovo samo meni totalno gay? :-?
Izgleda kao da se tipovi u filmu svakog trenutka mogu zazvaliti.
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#444 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by zomri »

Citam da je James Corden zamalo dobio glqvnu ulogu kod Aronofskog u The Whale. Srecom nije.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#445 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Sanjarko »

25 godina od Titanika. Ja ga gledao kad je izasao u kinu za marku. Ali tad je marka bila marka.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#446 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Akiva Goldsman, najgori scenarista Holivuda svih vremena, piše scenario za I Am Legend 2, u kojem neće koristit' zvanični kraj iz prvog dijela gdje je Will Smith zagin'o, nego će koristit' dodatni kraj sa DVD-a gdje je preživio. :lol:

Takođe radi i na Constantine 2.

Izvinjavam se na lošim vijestima ovako blizu pred vikend. :D
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#447 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by tranquil »

Onaj dodatni kraj "I am Legend" je ionako 10 puta bolji od onog isforsiranog unhappy enda u "zvaničnom" cut-u, i to iz više razloga. Čitavo vrijeme filma je bila nagovještavana neka svjesnost kod onih zaraženih, naročito kod "vođe čopora", i na kraju, samo u alternativnom završetku saznamo šta je posrijedi. Pravi završetak - šipak. Tako da je ovo dobra odluka, bez obzira na scenaristu.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#448 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by omar little »

zomri wrote: 16/02/2023 08:55 Citam da je James Corden zamalo dobio glqvnu ulogu kod Aronofskog u The Whale. Srecom nije.
nisam to gledala. jesi ti? kakav je?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#449 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

tranquil wrote: 17/02/2023 12:21 Onaj dodatni kraj "I am Legend" je ionako 10 puta bolji od onog isforsiranog unhappy enda u "zvaničnom" cut-u, i to iz više razloga. Čitavo vrijeme filma je bila nagovještavana neka svjesnost kod onih zaraženih, naročito kod "vođe čopora", i na kraju, samo u alternativnom završetku saznamo šta je posrijedi. Pravi završetak - šipak. Tako da je ovo dobra odluka, bez obzira na scenaristu.
Nije dobro iz razloga što je većina ljudi gledala zvanični kraj, kako u kinu tako i na televiziji, i uopšte nisu upoznati sa alternativnim krajem. Evo ja recimo prvi nisam, nemam pojma kako izgleda. Naravno da ga možeš nać' na youtube, al' to nije to jbg. Valjda se kraj doživljava u kontinuitetu sa ostatkom filma, a ne samostalno kroz jebeni DVD menu screen.

Ova odluka je donešena samo da opet nekako uglave Will Smitha u film, al' imajući u vidu koliko je lik sada omražen i činjenica da šarlatan Goldsman piše film, kraj prvog filma je samo jedan u nizu od fuckupa koji slijede. :-D
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#450 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by tranquil »

Tito_i_Partija wrote: 17/02/2023 14:43
tranquil wrote: 17/02/2023 12:21 Onaj dodatni kraj "I am Legend" je ionako 10 puta bolji od onog isforsiranog unhappy enda u "zvaničnom" cut-u, i to iz više razloga. Čitavo vrijeme filma je bila nagovještavana neka svjesnost kod onih zaraženih, naročito kod "vođe čopora", i na kraju, samo u alternativnom završetku saznamo šta je posrijedi. Pravi završetak - šipak. Tako da je ovo dobra odluka, bez obzira na scenaristu.
Nije dobro iz razloga što je većina ljudi gledala zvanični kraj, kako u kinu tako i na televiziji, i uopšte nisu upoznati sa alternativnim krajem. Evo ja recimo prvi nisam, nemam pojma kako izgleda. Naravno da ga možeš nać' na youtube, al' to nije to jbg. Valjda se kraj doživljava u kontinuitetu sa ostatkom filma, a ne samostalno kroz jebeni DVD menu screen.

Ova odluka je donešena samo da opet nekako uglave Will Smitha u film, al' imajući u vidu koliko je lik sada omražen i činjenica da šarlatan Goldsman piše film, kraj prvog filma je samo jedan u nizu od fuckupa koji slijede. :-D
Znam iz koje perspektive ti govoriš, i sve si u pravu.

Jesam doživio alternativni kraj iz DVD menija, ali odmah nakon gledanja cijelog originalnog filma, dok sam se još sjećao svih detalja, i bio sam "WTF, nisu normalni, zašto su ovo uradili". Kada bih sada gledao taj završetak, vjerovatno mi ne bi toliko značilo.

Ali opet, razlika je tolika, da mijenja cijeli film. Diže ga sa šestice na sedmicu. Vjerujem da će se oni nekako snaći - reizdati "Director's cut" originala (hehe to prolazi Ridley Scott-u godinama), ili izdati ovo kao kratki film, ili ga naštiklati na početak novog, a mogu jednostavno ignorisati i samo pustiti film, pa nek publika sama skonta da je ipak preživio, ko se uopće bude sjećao originala.

Mnogo poznatije filmske franšize su radile radikalnije stvari: izdajemo novi nastavak Terminatora ili Halloweena, i PUF, i brojni kompletni nastavci, čak sa istim glumcima, su jednostavno izbrisani iz kontinuiteta, bez objašnjenja, bez problema, bez žalbe. I niko se nije žalio jer ono što je izbrisano je karina.

Zato je ovaj problem koji ima "I am Legend" minoran. Koga boli briga za malo retconninga, i to ne totalnog, nego u korist verzije stare koliko i film, djelimično poznate publici.
Post Reply