The Lord of the Rings: The Rings of Power

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#451 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

Nierika wrote: 08/09/2022 20:21I ja sam se malo zaljubila u nju bila. Mada mi je žao Eowyn, više se s njom mogu rilejtati.
U smislu da nisi dobila svog kraljevića? :D

Eowyn nije moj tip.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#452 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Nierika »

Riddle wrote: 08/09/2022 20:31
Nierika wrote: 08/09/2022 20:21I ja sam se malo zaljubila u nju bila. Mada mi je žao Eowyn, više se s njom mogu rilejtati.
U smislu da nisi dobila svog kraljevića? :D

Eowyn nije moj tip.
U smislu ponašanja. Eowyn nije ni Aragornov tip, ali mi je prizemljenija, ne znam.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#453 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Nierika »

Btw, jel se tvoj nick odnosi na Tom Riddle-a ili riddle kao zagonetka ili nešto treće?
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#454 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

Nierika wrote: 08/09/2022 20:55 Btw, jel se tvoj nick odnosi na Tom Riddle-a ili riddle kao zagonetka ili nešto treće?
Stvarno se ne sjećam, davno je bilo.

Uzmi šta ti odgovara. :mrgreen:
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#455 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Nierika »

Riddle wrote: 08/09/2022 21:21
Nierika wrote: 08/09/2022 20:55 Btw, jel se tvoj nick odnosi na Tom Riddle-a ili riddle kao zagonetka ili nešto treće?
Stvarno se ne sjećam, davno je bilo.

Uzmi šta ti odgovara. :mrgreen:
Ima Tom Riddle dobrih osobina, možda da ga Dumbledore nije tretirao kako jeste bi stvari ispale drugačije. Možda i ne bi. :D Okej, misterija uglavnom.
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#456 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

Nierika wrote: 08/09/2022 21:28
Riddle wrote: 08/09/2022 21:21

Stvarno se ne sjećam, davno je bilo.

Uzmi šta ti odgovara. :mrgreen:
Ima Tom Riddle dobrih osobina, možda da ga Dumbledore nije tretirao kako jeste bi stvari ispale drugačije. Možda i ne bi. :D Okej, misterija uglavnom.
Ma ja, odmah si odabrala da me povežeš sa narcisoidnim manijakom. :mrgreen:

Dobre osobine su možda bile ambicioznost i marljivost, ali ne mnogo više. Kad ga je profesor upoznao, on je nekako već bio oblikovan, tako da taj odnos nije puno uticao na njegov razvoj. Ironično je to da bi bio moćniji i vjerovatno bi živio duže da nije odabrao ozloglašenost i ganjao besmrtnost.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#457 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Nierika »

Riddle wrote: 08/09/2022 21:40
Nierika wrote: 08/09/2022 21:28

Ima Tom Riddle dobrih osobina, možda da ga Dumbledore nije tretirao kako jeste bi stvari ispale drugačije. Možda i ne bi. :D Okej, misterija uglavnom.
Ma ja, odmah si odabrala da me povežeš sa narcisoidnim manijakom. :mrgreen:

Dobre osobine su možda bile ambicioznost i marljivost, ali ne mnogo više. Kad ga je profesor upoznao, on je nekako već bio oblikovan, tako da taj odnos nije puno uticao na njegov razvoj. Ironično je to da bi bio moćniji i vjerovatno bi živio duže da nije odabrao ozloglašenost i ganjao besmrtnost.
Prvo sam pitala. :D Što se Riddle-a tiče, ne znam, mislim da je od starta uglavljen u ulogu i da je mogao biti kao Dumbledore, u smislu da je imao isti potencijal. Ali je otišao u drugom smjeru.
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#458 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

Nierika wrote: 08/09/2022 21:45Prvo sam pitala. :D Što se Riddle-a tiče, ne znam, mislim da je od starta uglavljen u ulogu i da je mogao biti kao Dumbledore, u smislu da je imao isti potencijal. Ali je otišao u drugom smjeru.
Pa da, to i govorim. Najtalentovaniji u školi još od vremena Dumbledorea, pa još na to dodaj jako porijeklo i mogao je biti šta je htio. Da je poslušao onog profesora i zaposlio se u Ministarstvo, mogao je biti daleko moćniji i učiniti kudikamo daleko veću štetu legalnim putem. Ali onda nemamo priču koju smo imali. :D
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#459 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Nierika »

Riddle wrote: 08/09/2022 21:53
Nierika wrote: 08/09/2022 21:45Prvo sam pitala. :D Što se Riddle-a tiče, ne znam, mislim da je od starta uglavljen u ulogu i da je mogao biti kao Dumbledore, u smislu da je imao isti potencijal. Ali je otišao u drugom smjeru.
Pa da, to i govorim. Najtalentovaniji u školi još od vremena Dumbledorea, pa još na to dodaj jako porijeklo i mogao je biti šta je htio. Da je poslušao onog profesora i zaposlio se u Ministarstvo, mogao je biti daleko moćniji i učiniti kudikamo daleko veću štetu legalnim putem. Ali onda nemamo priču koju smo imali. :D
Mislila sam na to da ga je Dumbledore otpočetka sumnjičio a Riddle nije tip koji se žali. Samo ne znam jesu li stvari mogle drugačije ispasti ili bi isto bilo u kakav god da su ga kontekst strpali. Iz ove perspektive možda i nebitno, priča je kakva jeste. :D
User avatar
Capajebo
Posts: 20742
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#460 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Capajebo »

Arwen Undomiel :kiss:
Mislim da i dan danas imam crush na Liv Tyler :D

E to je ono sto bi Galadriel trebala biti u seriji, al joooook. Ne smije biti zenstveno, nista osim muskarca ne smije biti zenstveno :-)
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#461 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by konoplja »

Nierika wrote: 08/09/2022 13:14 Image
Malo i liče. :D
Mnogo bolja desna. Kao i politika. :D
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#462 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Nierika »

konoplja wrote: 08/09/2022 23:27
Nierika wrote: 08/09/2022 13:14 Image
Malo i liče. :D
Mnogo bolja desna. Kao i politika. :D
Dok se ne testira u praksi svi možemo tvrditi da smo sve. :D
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#463 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by nles »

Nierika wrote: 08/09/2022 20:21
I ja sam se malo zaljubila u nju bila.
:shock: :shock: :shock:

Image
Tabijat
Posts: 1277
Joined: 25/12/2013 15:29

#464 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Tabijat »

Meni je serija prelijepa. Ova treća epizoda, ma da se ništa nije desilo, vrijedilo je pogledati. Od prirode, arhitekture, kadrova o dobre kamere, fenomenalne muzike...
Meni naspram ovoga, House of dragon sa svojih 25 statista koji ratuju 3 godine izgleda smiješno.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#465 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by dzeno123 »

Ova prica, atmosfera, zaista opustajuce djeluje ovaj svijet na mene.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#466 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by bhnapoleon1 »

Ova mi nori nervira
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#467 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by dzeno123 »

bhnapoleon1 wrote: 09/09/2022 20:40 Ova mi nori nervira
Vala bas.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#468 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Počeo treću epizodu i timeline mi se čini ozbiljno pojeban. Između kovanja prstenova moći i Pharazonove vladavine Numenorom prošla su cijela stoljeća, a ovdje sve teče istovremeno. :?

Evo:

Image

Image
User avatar
darius_maximus
Posts: 3241
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#469 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by darius_maximus »

Ono što nikako ne mogu da skontam je što bi neko kupovao ovakav IP i radio nešto ovakvo.
Obično se IP-ovi kupuju jer imaju ili veliki potencijal ili veliku bazu fanova, tako da odmah možeš počet vraćati uloženo.

Amazon napravio Rings of Power, tokom najava bukvalno rekao fanovima da odjebu i da oni prave svoj inkluzivni svijet.
Znači, od početka fanovi nisu uz tebe.
Onda skrkaš milijardu-dvije, ne znam ni sam koliko u seriju koja kao, fol, pomalo, liči, ima šmek i vuče na LOTR.
Bukvalno su onda mogli napraviti fantasy seriju koja je totalno samostalna i koja nema ograničenja u vidu likova, moći, izgleda, itd.
Mogli su i kupiti jeftiniji IP, kao što je Witcher, pa se s tim zajebavati.

Zašto kupiti LOTR, namjerno ići kontra fanova i onda usuti bruku para u ništa?
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#470 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by dale cooper »

darius_maximus wrote: 09/09/2022 23:37 Ono što nikako ne mogu da skontam je što bi neko kupovao ovakav IP i radio nešto ovakvo.
Obično se IP-ovi kupuju jer imaju ili veliki potencijal ili veliku bazu fanova, tako da odmah možeš počet vraćati uloženo.

Amazon napravio Rings of Power, tokom najava bukvalno rekao fanovima da odjebu i da oni prave svoj inkluzivni svijet.
Znači, od početka fanovi nisu uz tebe.
Onda skrkaš milijardu-dvije, ne znam ni sam koliko u seriju koja kao, fol, pomalo, liči, ima šmek i vuče na LOTR.
Bukvalno su onda mogli napraviti fantasy seriju koja je totalno samostalna i koja nema ograničenja u vidu likova, moći, izgleda, itd.
Mogli su i kupiti jeftiniji IP, kao što je Witcher, pa se s tim zajebavati.

Zašto kupiti LOTR, namjerno ići kontra fanova i onda usuti bruku para u ništa?
Zbog prepoznatljivosti imena? Čak i neko ko nije čitao knjige ili gledao prethodne ekranizacije zna za LOTR.
A koliko ovdje za sada mogu vidjeti, sa pozitivnim dojmovima se javljaju uglavnom ovi koji tek usputno znaju za LOTR i koji nisu zagriženi
fanovi. Moguće da je to strategija i karta na koju Amazon igra. Zadobiti prosječnog gledaoca odnosno masovniju publiku.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#471 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by bhnapoleon1 »

Nisam gledao filmove, nemam pojma o svijetu, serija je dobra
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#472 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Nadrkanost Galadriel počinje pravo nervirati. Scenaristi očito misle da je snažna ženska - nadrkana ženska.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3241
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#473 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by darius_maximus »

dale cooper wrote: 09/09/2022 23:49

Zbog prepoznatljivosti imena? Čak i neko ko nije čitao knjige ili gledao prethodne ekranizacije zna za LOTR.
A koliko ovdje za sada mogu vidjeti, sa pozitivnim dojmovima se javljaju uglavnom ovi koji tek usputno znaju za LOTR i koji nisu zagriženi
fanovi. Moguće da je to strategija i karta na koju Amazon igra. Zadobiti prosječnog gledaoca odnosno masovniju publiku.
To i govorim, većina gledalaca nisu LOTR fanovi, da tako kažem.
Uglavnom prosječni fantasy fanovi i casual viewers, sto bi rekli.

Mogli su otkupiti Narniju (nikad nije zavrsena ekranizacija, koliko znam) i rezultat bi bio otprilike isti.
Kod Amazona je uglavnom bitno:
1. Da već imaju oko 200 miliona pretplatnika, tako da imaju "garantovan" određeni dio te publike
2. Da je skupa produkcija jer time već "vrijedi" gledati
3. Da se reklamira svugdje
4. Da sebi na IMDB-u podese da nije ocaj serija

Samo na osnovu toga mogu imati 20-30 miliona gledalaca s prosječnim IP-em.
Ne vidim zašto je bio potreban LOTR i tolika ulaganja (sad gledam, valjda je prva sezona oko milijardu, a bit će ih pet, tobe jarabi).

Sva tri LOTR filma koštala skupa 280 miliona (s inflacijom 470 miliona), a House of the Dragon ima 3 puta više gledalaca trenutno, bez svih tih zajebancija.
Ne znam, fakat ne kontam računicu dugoročno. Možda suveniri i ostala licencirana roba?
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#474 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by dale cooper »

darius_maximus wrote: 10/09/2022 00:14
dale cooper wrote: 09/09/2022 23:49

Zbog prepoznatljivosti imena? Čak i neko ko nije čitao knjige ili gledao prethodne ekranizacije zna za LOTR.
A koliko ovdje za sada mogu vidjeti, sa pozitivnim dojmovima se javljaju uglavnom ovi koji tek usputno znaju za LOTR i koji nisu zagriženi
fanovi. Moguće da je to strategija i karta na koju Amazon igra. Zadobiti prosječnog gledaoca odnosno masovniju publiku.
To i govorim, većina gledalaca nisu LOTR fanovi, da tako kažem.
Uglavnom prosječni fantasy fanovi i casual viewers, sto bi rekli.

Mogli su otkupiti Narniju (nikad nije zavrsena ekranizacija, koliko znam) i rezultat bi bio otprilike isti.
Kod Amazona je uglavnom bitno:
1. Da već imaju oko 200 miliona pretplatnika, tako da imaju "garantovan" određeni dio te publike
2. Da je skupa produkcija jer time već "vrijedi" gledati
3. Da se reklamira svugdje
4. Da sebi na IMDB-u podese da nije ocaj serija

Samo na osnovu toga mogu imati 20-30 miliona gledalaca s prosječnim IP-em.
Ne vidim zašto je bio potreban LOTR i tolika ulaganja (sad gledam, valjda je prva sezona oko milijardu, a bit će ih pet, tobe jarabi).

Sva tri LOTR filma koštala skupa 280 miliona (s inflacijom 470 miliona), a House of the Dragon ima 3 puta više gledalaca trenutno, bez svih tih zajebancija.
Ne znam, fakat ne kontam računicu dugoročno. Možda suveniri i ostala licencirana roba?
Pa nije Narnia baš LOTR nivo prepoznatljivosti. Niti bilo koja druga, ako ćemo realno, osim eventualno Harry Pottera.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3241
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#475 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by darius_maximus »

dale cooper wrote: 10/09/2022 00:24
darius_maximus wrote: 10/09/2022 00:14

To i govorim, većina gledalaca nisu LOTR fanovi, da tako kažem.
Uglavnom prosječni fantasy fanovi i casual viewers, sto bi rekli.

Mogli su otkupiti Narniju (nikad nije zavrsena ekranizacija, koliko znam) i rezultat bi bio otprilike isti.
Kod Amazona je uglavnom bitno:
1. Da već imaju oko 200 miliona pretplatnika, tako da imaju "garantovan" određeni dio te publike
2. Da je skupa produkcija jer time već "vrijedi" gledati
3. Da se reklamira svugdje
4. Da sebi na IMDB-u podese da nije ocaj serija

Samo na osnovu toga mogu imati 20-30 miliona gledalaca s prosječnim IP-em.
Ne vidim zašto je bio potreban LOTR i tolika ulaganja (sad gledam, valjda je prva sezona oko milijardu, a bit će ih pet, tobe jarabi).

Sva tri LOTR filma koštala skupa 280 miliona (s inflacijom 470 miliona), a House of the Dragon ima 3 puta više gledalaca trenutno, bez svih tih zajebancija.
Ne znam, fakat ne kontam računicu dugoročno. Možda suveniri i ostala licencirana roba?
Pa nije Narnia baš LOTR nivo prepoznatljivosti. Niti bilo koja druga, ako ćemo realno, osim eventualno Harry Pottera.
Dobro, ne bih baš bio toliko siguran.
Po prodaji knjiga su tu negdje i na Zapadu je Narnia poznat fantasy svijet.
Pa ja se sjećam da sam gledao Aslana u nekom crtanom koji se kod nas prikazivao kada sam bio mali.
Ima tu Alisa u Zemlji Čuda, ima Petar Pan, a za njih čak ne trebaš ni platiti, jer su javno dostupni svjetovi.
Evo, sada vidim da je Narniu kupio Netflix, da i to zajebu...
Post Reply