The Lord of the Rings: The Rings of Power

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#501 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tony stark »

Buckethead wrote: 13/09/2022 09:35 Da ne čitam sve, jer nisam gledao nijednu epizodu. Vrijedi li skinuti i gledati?
Vrijedi,gledaj.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#502 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Tito_i_Partija »

n+1 wrote: 13/09/2022 12:21 Ma vala mi Liv Tejlor ide na tucki. :oops:
Najslabija karika trilogije, meni lično.
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#503 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

Ako ćemo po knjigama, Arwen nije ni trebala biti prikazana u filmovima, ali je to meni tako dobro odrađeno da se nikad nisam ni bunio. Bila je konstantan izvor podrške Aragornu, bilo to lično prije odlaska ili u mislima. Još je bila neviđena ljepotica. Meni je savršena.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#504 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Dr Kova »

tony stark wrote: 13/09/2022 15:50
Buckethead wrote: 13/09/2022 09:35 Da ne čitam sve, jer nisam gledao nijednu epizodu. Vrijedi li skinuti i gledati?
Vrijedi,gledaj.
Hoću, hvala ti :sax:
User avatar
pici
Posts: 43565
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#505 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by pici »

Ovu trecu epizodu iz dva puta jedva odgledao, prvi put zaspo a drugi put treniro i gledao.Strasno slaba epizoda i da u pravu su oni koji su rekli za dijaloge da su strasno losi.Isto koda gledam neku seriju iz sedamdesetih godina Ž produkcije.CGI je savrsen, scenografija i kostimografija isto odlicni ALI (od Neda Starka) pisani dijalozi tj scenarij je jako loš.Oni smetljari pogotovo one cure mi idu na onu stvar, koda gledam Ulicu Sezam, ma odaBij.
User avatar
pici
Posts: 43565
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#506 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by pici »

Arwen, unuka od G. :mrgreen:
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#507 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Ma vilenjaci su incestuozni skroz. :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#508 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by banjaluka078 »

Kako je loš CGI onog warga, pa strašno. Gledam i ne vjerujem.
Numenor divan.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#509 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Meni je nejasno da 12 godina poslije još niko nije matchirao CGI kvalitet živih bića koji je imao District 9. :cry:

Warg fakat odron.
User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#510 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Tananarive »

n+1 wrote: 11/09/2022 17:31 Oni će napustiti Numenor prije potopa, i osnovati Gondor. Problem je što se sve to dešava koji milenij nakon kovanja prstenja. :|
Nije ono Numenor, ono je Atlantida! :D :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#511 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Tananarive wrote: 15/09/2022 10:59
n+1 wrote: 11/09/2022 17:31 Oni će napustiti Numenor prije potopa, i osnovati Gondor. Problem je što se sve to dešava koji milenij nakon kovanja prstenja. :|
Nije ono Numenor, ono je Atlantida! :D :D
Pa da, i jeste inspirisan Atlantidom. :)
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3258
Joined: 28/01/2012 11:38

#512 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by kamberovica polje »

Jbt koje ironija, pa crni vilenjak izgleda vilenjačkije od svih bijelih vilenjaka u seriji. :D
Ok, Galadriel i Gil Galad nisu loši, ali svi ostali su teški prosječni užas.

Ne znam, tek sam na prvoj epizodi pa nemam neko mišljenje, ali smatram da će ovo bit jedan od većih financijskih failova u historiji kinematografije i tv-a. Tolkienov svijet nije baš fleksibilan i nedefiniran da možeš izmišljat i ubacivat šta god ti se sprdne. Šteta uložene love, jer da su bili pametniji i više pratili duh knjiga i priče, mogli su čuda napravit i prikazat, a ovako je slabo. Bar za sad.

P.S. Dobra mi je healerka. :kiss:
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#513 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tony stark »

kamberovica polje wrote: 15/09/2022 18:56 Jbt koje ironija, pa crni vilenjak izgleda vilenjačkije od svih bijelih vilenjaka u seriji. :D
Ok, Galadriel i Gil Galad nisu loši, ali svi ostali su teški prosječni užas.

Ne znam, tek sam na prvoj epizodi pa nemam neko mišljenje, ali smatram da će ovo bit jedan od većih financijskih failova u historiji kinematografije i tv-a. Tolkienov svijet nije baš fleksibilan i nedefiniran da možeš izmišljat i ubacivat šta god ti se sprdne. Šteta uložene love, jer da su bili pametniji i više pratili duh knjiga i priče, mogli su čuda napravit i prikazat, a ovako je slabo. Bar za sad.

P.S. Dobra mi je healerka. :kiss:
I ja sam pogrijesio. Imaju prava samo na dio desavanja. Ne na komplet Tolkiena..tako da ovo i nije tako lose..
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#514 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by elSaik »

Ma uredu što su improvizovali pa spajali dešavanja iz različitih perioda, ne gledamo dokumentarac, ali da se vilenjaci od ljudi razlikuju samo po ušima je teški promašaj.
Plus što su promašaji, po meni, nelogičnosti u priči - primjerice da Galadriel iskoči sa čamca / broda i treba da pliva hiljadama km nazad i slično
Ali ok je serija, ima šmek Lotr-a i gledljivo ali zasad nije nešto što bih gledao više od jednom.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3258
Joined: 28/01/2012 11:38

#515 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by kamberovica polje »

tony stark wrote: 15/09/2022 21:10
kamberovica polje wrote: 15/09/2022 18:56 Jbt koje ironija, pa crni vilenjak izgleda vilenjačkije od svih bijelih vilenjaka u seriji. :D
Ok, Galadriel i Gil Galad nisu loši, ali svi ostali su teški prosječni užas.

Ne znam, tek sam na prvoj epizodi pa nemam neko mišljenje, ali smatram da će ovo bit jedan od većih financijskih failova u historiji kinematografije i tv-a. Tolkienov svijet nije baš fleksibilan i nedefiniran da možeš izmišljat i ubacivat šta god ti se sprdne. Šteta uložene love, jer da su bili pametniji i više pratili duh knjiga i priče, mogli su čuda napravit i prikazat, a ovako je slabo. Bar za sad.

P.S. Dobra mi je healerka. :kiss:
I ja sam pogrijesio. Imaju prava samo na dio desavanja. Ne na komplet Tolkiena..tako da ovo i nije tako lose..
Znam da imaju pravo na stotinjak stranica iz treće knjige, ali u tih stotinjak strana je smješteno par tisuća godina povijesti i mogli su puno bolje od ovog,,,puno, puno bolje.
User avatar
vicious
Posts: 6863
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#516 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by vicious »

Meni je ovo do sad skoro negledljivo, bas na silu nekako
User avatar
Nepenthe11
Posts: 880
Joined: 10/10/2020 18:59

#517 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Nepenthe11 »

Daj ba ljudi ovo je predobro, nema kao ni 7 na IMDB-u :lol: :lol:

A šta bi onda 10 ocjena ako je ovo toliko.
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#518 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by elSaik »

Naravno da nije dobro. Nije dobro ništa osim vizuelnog i muzičkog dijela. Niti je ispoštovan izvorni tekst, za šta se i može reći da nije moglo, da se trebala smišljati priča, da ne mora biti 100% vjerno i slično. S čim bih se i složio. Ali, nema smisla ni priča ovako kako je pisana i prikazana. Klasičan primjer lošeg pisanja.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#519 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »



Dobra. :D
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#520 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tony stark »

I peta je tu. Uncle Benjen mi je mutan skroz,ne mogu dokucit a ne pratim ove yt komentatore/ hejtere..
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#521 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

tony stark wrote: 24/09/2022 10:36 I peta je tu. Uncle Benjen mi je mutan skroz,ne mogu dokucit a ne pratim ove yt komentatore/ hejtere..
Pogrešna tema? :D
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#522 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by zlaataan »

n+1 wrote: 24/09/2022 10:40
tony stark wrote: 24/09/2022 10:36 I peta je tu. Uncle Benjen mi je mutan skroz,ne mogu dokucit a ne pratim ove yt komentatore/ hejtere..
Pogrešna tema? :D
Adara glumi glumac koji je glumio Benjena Starka. :mrgreen:
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#523 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tony stark »

zlaataan wrote: 24/09/2022 10:46
n+1 wrote: 24/09/2022 10:40

Pogrešna tema? :D
Adara glumi glumac koji je glumio Benjena Starka. :mrgreen:
:thumbup:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#524 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tranquil »

Lika kao što je Adar su morali izmisliti jer u GP generalno fali nekih ozbiljnih sekundarnih negativaca za serije.

Skroz sam ok sa tim.
Spoiler
Show
Meni se čini da bi to mogao biti jedan od prvih Melkorovih elfova, prije nego što ih je skroz slomio i pretvorio u orke, dakle radna verzija orka, ali vidjećemo.
Uspio sam skontati šta mi je najveći problem u seriji. Galadriel. Mislim, znao sam to i ranije, ali sada skoro da mogu namirisati šta se možda desilo. Serija je uglavnom OK, dok ne dođe do radnje i dijaloga vezanih za Galadriel, isto kao da je to pisao neko drugi. Imam osjećaj da je originalni scenario bio OK, i drugačiji po pitanju Galadriel, možda je ona bila više meditativan lik, kao u filmovima,, a onda je neko rekao "fali nam chich fight, strong woman, dajte da to malo rewrajtamo", i tada je nastala Galadrielina nadrkanost i glupavi dijalozi.

Nagađam, naravno.
challmander
Posts: 351
Joined: 09/01/2022 11:42

#525 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by challmander »

tranquil wrote: 24/09/2022 11:07 Lika kao što je Adar su morali izmisliti jer u GP generalno fali nekih ozbiljnih sekundarnih negativaca za serije.

Skroz sam ok sa tim.
Spoiler
Show
Meni se čini da bi to mogao biti jedan od prvih Melkorovih elfova, prije nego što ih je skroz slomio i pretvorio u orke, dakle radna verzija orka, ali vidjećemo.
Uspio sam skontati šta mi je najveći problem u seriji. Galadriel. Mislim, znao sam to i ranije, ali sada skoro da mogu namirisati šta se možda desilo. Serija je uglavnom OK, dok ne dođe do radnje i dijaloga vezanih za Galadriel, isto kao da je to pisao neko drugi. Imam osjećaj da je originalni scenario bio OK, i drugačiji po pitanju Galadriel, možda je ona bila više meditativan lik, kao u filmovima,, a onda je neko rekao "fali nam chich fight, strong woman, dajte da to malo rewrajtamo", i tada je nastala Galadrielina nadrkanost i glupavi dijalozi.

Nagađam, naravno.
Spoiler
Show
Interesantna teorija, samo sto bi Adar onda morao vec bas dugo biti ziv i provuci se kroz svakakva desavanja ukljucujuci i War of Wrath.
Epizoda mi je onako, nista specijalno a onaj dio oko Mithrila mi je totalno nejasan i ne kontam kako su uspjeli povezati sve to. Iako od pocetka seriju nastojim gledat kao zabavu, spin off pricu a ne adaptaciju knjiga, ona prica oko mithrila me ispizdila. Razumio bih da su Arkenstone povezali sa Silmarilima, pa cak i ono drago kamenje koje je Thranduil htio iz Erebora u Hobbitu ali mithril...

Misterija oko carobnjaka i dalje ostaje nerazjasnjena, ali mi je nekako lijepo pratit i tu pricu paralelno sa glavnom temom serije.
Post Reply