The Lord of the Rings: The Rings of Power

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#601 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Riddle wrote: 16/10/2022 20:40
n+1 wrote: 16/10/2022 19:50 Jedino što je iz svega ovoga dobro izašlo jeste to da se o lotri opet priča. Počeo je polako fandom da se povlači nazad u podrum. :D
Počeo ili bio počeo? Trenutno definitivno nisu u podrumu. :D

Bio sam napisao poveliki post, ali sam izbrisao, jer nisam gledao ovu seriju, pa pretpostavljam da nemam pravo ni pričati. Ali recimo da se ne radujem novoj sezoni, ako se ikad i snimi.

Pogledao sam maloprije osvrt na ovu zadnju epizodu i jedan od komentara me je dobro nasmijao.
Galadriel is the type of person who got bitten by a zombie and never told anyone else.
:mrgreen:

Bio počeo, prije serije.

Opis Galadriel je spot on.
User avatar
Capajebo
Posts: 20751
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#602 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Capajebo »

Meni samo nije jasno kako je moguce ovoliko zajebati i unistiti nesto sto je vezano za LOTR.
Toliko nepismen, plitak i malouman scenario da je to sok i nevjerica.
Od prve epizode sam sebi govorim da se nadam da Halbrand nije Sauron, i da nisu bas toliko glupi, ali nazalost, jesu toliko glupi :-)
Mogli su elegantno Halbranda ostaviti kako jeste, i vremenom ga pretvoriti u WitchKinga (mada bi i to bilo pogresno, ali hajde, bar bi mozda moglo biti zanimljivo). Kralj Juznih dijelova (Mordor) > Sauron napravi prsten + za ljude i patuljke > Halbrand dobije prsten i vremenom postane sluga Sauronu > dodatni sukob Galadriel - Sauron itd itd.
I usput budi receno, Sauron nije apsolutno zlo, nego puno kompleksnije bice. Apsolutno zlo Tolkienovog svijeta je Melkor/Morgoth.
Hobiti - debilana teska.
Vilenjaci - debilana teska.
Patuljci - jedini podnosljivi.
Numenor - debilana teska. (they took our joobbss :lol: )
Gandalf - debilana teska (trebali su ici na Plave carobnjake, a ne na fan fiction).
Tri vilenjacka prstena su napravljena zadnja, i bez ikakve pomoci Saurona. Zato i nije imao kontrolu nad njima.
Kako ce sad Sauron dati patuljcima i ljudima prstenove, kad bi svi trebali znati da je to Sauron? :lol:

A posebno im se najebem mame za Galadriel, Gil Galada, Elronda i Celemribora :oops:
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#603 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

Oh da, sad sam se sjetio. Najvještiji vilenjački kovač ne zna kombinovati metale. :lol:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3264
Joined: 28/01/2012 11:38

#604 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by kamberovica polje »

n+1 wrote: 16/10/2022 11:24
irac300 wrote: 16/10/2022 10:28 Imam jedno pitanje za znalce. :mrgreen:
Spoiler
Show
Koji je klinac onaj starac ako nije Sauron? Zar je moguće da je on Gandalf? Nisam čitao knjige, ali po filmovima Gandalf nije bio sudionik ranijih događaja. Ne kontam?!
Spoiler
Show
Jeste Gandal. I u pravu si, on je tek došao u Trećem dobu. Ali posrali su se na sve, pa tako i na to.
Spoiler
Show
Ma nije Gandalf. On je jedan od dva plava čarobnjaka, koji su došli zajedno s Radagastom, Sarumanom i Gandalfom, i ako se ne varam došli su brodom iz Valinora u ME.
User avatar
Capajebo
Posts: 20751
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#605 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Capajebo »

kamberovica polje wrote: 16/10/2022 21:07
n+1 wrote: 16/10/2022 11:24
Spoiler
Show
Jeste Gandal. I u pravu si, on je tek došao u Trećem dobu. Ali posrali su se na sve, pa tako i na to.
Spoiler
Show
Ma nije Gandalf. On je jedan od dva plava čarobnjaka, koji su došli zajedno s Radagastom, Sarumanom i Gandalfom, i ako se ne varam došli su brodom iz Valinora u ME.
Jeste Gandalf. Kao sto si sam rekao, plavi carobnjaci su dosli u paketu, a on je ovde solo. A i bukvalno su mu dali dijalog Gandalfa iz Morie :D
challmander
Posts: 351
Joined: 09/01/2022 11:42

#606 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by challmander »

Gledajte seriju kao random pricu sa Middle Earth temom i uzivacete koliko-toliko. Od prve epizode se vidjelo da nema apsolutno nikakve veze sa knjigama i ne treba je uopste gledati kao adaptaciju istih. Kupili su prava samo zbog imena likova i pojedinih dijelova radnje, ostalo je sve jednostavno pogresno.

Ako nista, drago mi je sto je raja bas lupala sa prognozama ko je koji lik sto na kraju ipak znaci da su uspjeli sakrit pricu i ucinit je zanimljivijom.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#607 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

kamberovica polje wrote: 16/10/2022 21:07
n+1 wrote: 16/10/2022 11:24
Spoiler
Show
Jeste Gandal. I u pravu si, on je tek došao u Trećem dobu. Ali posrali su se na sve, pa tako i na to.
Spoiler
Show
Ma nije Gandalf. On je jedan od dva plava čarobnjaka, koji su došli zajedno s Radagastom, Sarumanom i Gandalfom, i ako se ne varam došli su brodom iz Valinora u ME.
Ma Gandalf 100%. Pa kaže istu rečenicu u LOTR. Onu o slijeđenju nosa.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#608 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by konoplja »

Ajd malo raspoloženje da se popravi. Ljudi koji rade na projektu su iz PJ kampa i rekli da im je RoP sranje. Držite fige. :D

User avatar
kamberovica polje
Posts: 3264
Joined: 28/01/2012 11:38

#609 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by kamberovica polje »

n+1 wrote: 16/10/2022 21:11
kamberovica polje wrote: 16/10/2022 21:07
Spoiler
Show
Ma nije Gandalf. On je jedan od dva plava čarobnjaka, koji su došli zajedno s Radagastom, Sarumanom i Gandalfom, i ako se ne varam došli su brodom iz Valinora u ME.
Ma Gandalf 100%. Pa kaže istu rečenicu u LOTR. Onu o slijeđenju nosa.
Vidjet ćemo. :D

Eto Galadriel, da si dala čke, svi bi živjeli u rahatluku, a sad ćete umirat ko svi ostali hajvani. :D :-)
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#610 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by bob_1921 »

n+1 wrote: 16/10/2022 21:11
kamberovica polje wrote: 16/10/2022 21:07
Spoiler
Show
Ma nije Gandalf. On je jedan od dva plava čarobnjaka, koji su došli zajedno s Radagastom, Sarumanom i Gandalfom, i ako se ne varam došli su brodom iz Valinora u ME.
Ma Gandalf 100%. Pa kaže istu rečenicu u LOTR. Onu o slijeđenju nosa.
ma ne vjerujem da je on to su ubacili jer imaju pravo na te dijaloge :-D pa malo da ko zbune gdje ce ubaciti njega kad nije ni bio u to vrijeme ccc
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#611 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

bob_1921 wrote: 16/10/2022 21:17
n+1 wrote: 16/10/2022 21:11

Ma Gandalf 100%. Pa kaže istu rečenicu u LOTR. Onu o slijeđenju nosa.
ma ne vjerujem da je on to su ubacili jer imaju pravo na te dijaloge :-D pa malo da ko zbune gdje ce ubaciti njega kad nije ni bio u to vrijeme ccc
Pa pola likova u seriji ima pojeban timeline, ne znam što bi Gandalf bio izuzetak. :lol:
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#612 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

kamberovica polje wrote: 16/10/2022 21:17Eto Galadriel, da si dala čke, svi bi živjeli u rahatluku, a sad ćete umirat ko svi ostali hajvani. :D :-)
Bijesni incel će sad pokušati uništiti svijet. :mrgreen:
User avatar
Capajebo
Posts: 20751
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#613 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Capajebo »

bob_1921 wrote: 16/10/2022 21:17
n+1 wrote: 16/10/2022 21:11

Ma Gandalf 100%. Pa kaže istu rečenicu u LOTR. Onu o slijeđenju nosa.
ma ne vjerujem da je on to su ubacili jer imaju pravo na te dijaloge :-D pa malo da ko zbune gdje ce ubaciti njega kad nije ni bio u to vrijeme ccc
Galadriel ima muza vec hiljadu+ godina, i kcerku ko zna koliko godina s njim. Pa ih to nije sprijecilo da ih totalno izbrisu iz serije, da bi joj Sauron mogao zatraziti, a ona gleda a neda.
User avatar
Capajebo
Posts: 20751
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#614 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Capajebo »

Cijelu sezonu prica kako mrzi Saurona, ostavlja svoje vojnike jer ne mogu da hodaju vise u potrazi za Sauronom.
Odrice se Raja da bi se mogla osvetiti Sauronu, ganja ga tisutjama godina nebil ga nasla i ubila... i lik joj u facu kaze ko je i sta je, ona zaplace i kobajagi izvadi noz pa je otrese ko slinu :lol:
I nakon svega toga, nece nikome da kaze da im je Sauron bukvalno bio u najelitnijem, najinteligentnijem, najmocnijem gradu na kontinentu, nego to krije :lol:
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#615 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Pa sramota je, jer se i ona loži na njega. Fino je rekla nakon bitke: I felt it too. :D
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3264
Joined: 28/01/2012 11:38

#616 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by kamberovica polje »

Na stranu užasni prosjek u kojem pliva ova serija, nelošu sunavlakušu napravili s Halbrandom. Nije lako sakrit tu informaciju, iako je već bilo sumnjivo kad se ispostavilo da je dobar kovač.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#617 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by konoplja »

Kad sad krenu nije woke krivi, nije to do ✨diversity✨ equity ✨inclusion✨ samo je lose napisano. :D
User avatar
Capajebo
Posts: 20751
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#618 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Capajebo »

kamberovica polje wrote: 16/10/2022 21:45 Na stranu užasni prosjek u kojem pliva ova serija, nelošu sunavlakušu napravili s Halbrandom. Nije lako sakrit tu informaciju, iako je već bilo sumnjivo kad se ispostavilo da je dobar kovač.
Nemoj zezati, velika većina je od druge epizode govorila da je Sauron :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#619 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Capajebo wrote: 16/10/2022 21:47
kamberovica polje wrote: 16/10/2022 21:45 Na stranu užasni prosjek u kojem pliva ova serija, nelošu sunavlakušu napravili s Halbrandom. Nije lako sakrit tu informaciju, iako je već bilo sumnjivo kad se ispostavilo da je dobar kovač.
Nemoj zezati, velika većina je od druge epizode govorila da je Sauron :D
Nisam pratio diskurs, po čemu su skontali?
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3264
Joined: 28/01/2012 11:38

#620 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by kamberovica polje »

n+1 wrote: 16/10/2022 21:49
Capajebo wrote: 16/10/2022 21:47
Nemoj zezati, velika većina je od druge epizode govorila da je Sauron :D
Nisam pratio diskurs, po čemu su skontali?
Kao što rekoh, kovač. To je bilo solidno namigivanje, a još i dodaj to da je rječit i da se zna izvuć na prodavanje muda pod bubrege, a to će bit bitno kasnije.
Adar je ipak bio previše očit negativac da bi bio Sauron.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#621 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by konoplja »

Da hoće onaj troll Musk kupiti Hurinovu djecu i/ili Beren i Luthien pa ekranizirati samo da ga zabije Bezosu. 8-)
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#622 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

kamberovica polje wrote: 16/10/2022 21:54
n+1 wrote: 16/10/2022 21:49
Nisam pratio diskurs, po čemu su skontali?
Kao što rekoh, kovač. To je bilo solidno namigivanje, a još i dodaj to da je rječit i da se zna izvuć na prodavanje muda pod bubrege, a to će bit bitno kasnije.
Adar je ipak bio previše očit negativac da bi bio Sauron.
Jasno je bilo da nije Adar, kao što je nakon 3. epizode bilo jasno da Gandalf nije Sauron. :D

Ali sam ipak mislio da ga neće uvoditi u prvoj sezoni. Valjda zato što sam očekivao da dođe vilenjacima i obrlati ih, kako već i ide po lore. Ali su ostavili to nabrzake za zadnju epizodu, da bude twist.

P.S. Prva rečenica koju Halbrand izgovori u seriji je: Looks can be deceiving. :D
Last edited by n+1 on 16/10/2022 21:58, edited 1 time in total.
User avatar
Capajebo
Posts: 20751
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#623 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Capajebo »

n+1 wrote: 16/10/2022 21:49
Capajebo wrote: 16/10/2022 21:47
Nemoj zezati, velika većina je od druge epizode govorila da je Sauron :D
Nisam pratio diskurs, po čemu su skontali?
Prvo sto su probali glupo "subvert our expectations", lik ala Aragorn, jedina osoba kojoj Guyladriel vjeruje - pa kao šok kad bude potpuno suprotno.
Odmah se uhvatio kovacnice čim je došao u Numenor, manipulator - kako riješi situaciju kad je Guyladriel vrijeđala kraljicu itd itd.
Samo je žalosno kako će odraditi ostatak priče sa Numenorom, grehota :(

Kad kaže on "it's a gift", to bi kao trebala biti referenca na to da je on Anatar, ili ti ga Lord of the gifts, Maia.
Sauron u vilenjackom obliku godinama muti oko njih da ih navuče da rade prstenove itd itd.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#624 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Capajebo wrote: 16/10/2022 21:58
n+1 wrote: 16/10/2022 21:49

Nisam pratio diskurs, po čemu su skontali?
Prvo sto su probali glupo "subvert our expectations", lik ala Aragorn, jedina osoba kojoj Guyladriel vjeruje - pa kao šok kad bude potpuno suprotno.
Odmah se uhvatio kovacnice čim je došao u Numenor, manipulator - kako riješi situaciju kad je Guyladriel vrijeđala kraljicu itd itd.
Samo je žalosno kako će odraditi ostatak priče sa Numenorom, grehota :(

Kad kaže on "it's a gift", to bi kao trebala biti referenca na to da je on Anatar, ili ti ga Lord of the gifts, Maia.
Sauron u vilenjackom obliku godinama muti oko njih da ih navuče da rade prstenove itd itd.
Ma da, ali to je već u zadnjoj epizodi, kada postaje jasno da je riječ o Gospodaru prstenova. :D Ne znam, nekako mi je banaliziran, smuca se okolo kao klošar, pokušava povalit Galadrijel, nedostojno lika i djela. :lol:

Mnogo toga je šteta, ali opet nije sve loše. Ako ćemo bez zajebancije, Galadrijel ne može nikome reći kako je riječ o Sauronu, jer vilenjaci onda neće iskovati prstenove. A ako ne iskuju prstenove, tu im je kraj. Eh, to što je cijela saga s mitrilom izmišljena za potrebe serije kako bi se uopće stvorila takva dilema, to je drugi par opanaka.

Ali objektivno gledano, nije to ni lagan zadatak. Tolkien je kroz bilješke i Silmarilion dao uglavnom grube naznake događaja, bez pretjeranog ulaska u motivacije i detalje. A serija, kada se već odlučila time baviti, mora ući u detalje.

I onda dobiješ nešto što ima ljušturu lore-a, sa detaljima koji su fan fiction. :D

Ako ništa, mislim da su dali lijepu pozadinu buđenju Mount Dooma.
User avatar
Capajebo
Posts: 20751
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#625 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Capajebo »

n+1 wrote: 16/10/2022 22:17
Capajebo wrote: 16/10/2022 21:58
Prvo sto su probali glupo "subvert our expectations", lik ala Aragorn, jedina osoba kojoj Guyladriel vjeruje - pa kao šok kad bude potpuno suprotno.
Odmah se uhvatio kovacnice čim je došao u Numenor, manipulator - kako riješi situaciju kad je Guyladriel vrijeđala kraljicu itd itd.
Samo je žalosno kako će odraditi ostatak priče sa Numenorom, grehota :(

Kad kaže on "it's a gift", to bi kao trebala biti referenca na to da je on Anatar, ili ti ga Lord of the gifts, Maia.
Sauron u vilenjackom obliku godinama muti oko njih da ih navuče da rade prstenove itd itd.
Ma da, ali to je već u zadnjoj epizodi, kada postaje jasno da je riječ o Gospodaru prstenova. :D Ne znam, nekako mi je banaliziran, smuca se okolo kao klošar, pokušava povalit Galadrijel, nedostojno lika i djela. :lol:

Mnogo toga je šteta, ali opet nije sve loše. Ako ćemo bez zajebancije, Galadrijel ne može nikome reći kako je riječ o Sauronu, jer vilenjaci onda neće iskovati prstenove. A ako ne iskuju prstenove, tu im je kraj. Eh, to što je cijela saga s mitrilom izmišljena za potrebe serije kako bi se uopće stvorila takva dilema, to je drugi par opanaka.

Ali objektivno gledano, nije to ni lagan zadatak. Tolkien je kroz bilješke i Silmarilion dao uglavnom grube naznake događaja, bez pretjeranog ulaska u motivacije i detalje. A serija, kada se već odlučila time baviti, mora ući u detalje.

I onda dobiješ nešto što ima ljušturu lore-a, sa detaljima koji su fan fiction. :D

Ako ništa, mislim da su dali lijepu pozadinu buđenju Mount Dooma.
Necemo se sloziti. Ali hajde, fino je normalno progovoriti o temi koju obojica ocigledno volimo :D
Sve ono sto su dodali oni od sebe u cijelu pricu, samo im dodano otezava nastavka i povezivanje price.
Nece valjda sad Celebrimbor sam od sebe napraviti i ostale prstenove i podijeliti ih ljudima i patuljcima? Ako ce biti tako, zasto onda Sauron ne moze imati kontrolu nad tim prstenovima, a ne i na ova 3 vilenjacka?
Kako ce Sauron nabaviti mithril (koji je kobajagi potreban da se napravi glavni Prsten?)
Na kraju ispade Sauron nije prevario nikoga da naprave prsten, nego su sami to uradili...
Razumijem da je vremenski tesko sklopiti kompaktnu pricu uz iste glumce, ali stvarno su pretjerali :-)

Mogli su Numenor dvije sezone pratiti kao Dorne u GoT-u, kao pozadina, i usput objasnjavati sta je ko, politcka previranja itd. Treca sezona napad na Saurona. Cetvrta sezona fail sa invazijom na Valinor i osnivanje Gondora i Angmara. Peta sezona drugi poraz Saurona.
Vilenjaci prva i druga sezona Anatar, kovanje prstenova itd itd. Treca napad na Saurona. Cetvrta pozadina, i peta opet napad na Saurona.
Patuljci se isto moze fina prica razraditi. Jos imaju Balroga itd itd :-)
Ali cilj ove serije nikada nije ni bio da se napravi serija kako treba, nego cisto woke sranje pod imenom Lotra :zjev:
Post Reply