The Lord of the Rings: The Rings of Power

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#476 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by dale cooper »

darius_maximus wrote: 10/09/2022 01:11
dale cooper wrote: 10/09/2022 00:24

Pa nije Narnia baš LOTR nivo prepoznatljivosti. Niti bilo koja druga, ako ćemo realno, osim eventualno Harry Pottera.
Dobro, ne bih baš bio toliko siguran.
Po prodaji knjiga su tu negdje i na Zapadu je Narnia poznat fantasy svijet.
Pa ja se sjećam da sam gledao Aslana u nekom crtanom koji se kod nas prikazivao kada sam bio mali.
Ima tu Alisa u Zemlji Čuda, ima Petar Pan, a za njih čak ne trebaš ni platiti, jer su javno dostupni svjetovi.
Evo, sada vidim da je Narniu kupio Netflix, da i to zajebu...
Peter Pan je više bajka, a Alice In Wonderland je pomalo ezoteričan i ekscentričan svijet za neku masovniju tv eksploataciju na koju
cilja Amazon. Ja ti govorim ovo o prepoznatljivosti imena upravo sa stajališta nekoga ko nije generalno neki poseban fan fantasy
žanra. Mislim, pogledao sam LOTR filmove Petera Jacksona, ali nikada nisam čitao knjige. I ti filmovi su ostavili dubok trag u filmskoj
kulturi i nametnuli određene standarde, tako da neko i ko nije fan fantasy literature automatski prepoznaje ime LOTR i zna za njegov
značaj. Tako da je kupovina prava za ovaj IP bila bukvalno no brainer za Amazon.
Tabijat
Posts: 1277
Joined: 25/12/2013 15:29

#477 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Tabijat »

Pa ne znam, da sam "zagriženi" fan i šta to već predstavlja, ali sam pročitala i Hobbita i LOTR u cugu. Silmarilion nisam ali planiram.
Ali meni je ovo dvadeset puta bolje od recimo fantasy serija tipa Shadow and Bone, Witchera, Foundation, evo ne znam napamet šta još ima. House of Dragon sam pročitala neki siže iz knjige Svijet leda i vatre, to su neviđene nebuloze.
Wheel of time mi ima daleko slabiju priču ali je fun za gledati, i takođe je prelijepa serija.
Vi bogami ko da ima sto pedeset serija epske fantastike pa vam ova i nije bas.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#478 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Nierika »

nles wrote: 09/09/2022 07:07
Nierika wrote: 08/09/2022 20:21
I ja sam se malo zaljubila u nju bila.
:shock: :shock: :shock:

Image
:D
Mislim da u Lotru nema eksplicitnih scena seksa i golotinje.
challmander
Posts: 351
Joined: 09/01/2022 11:42

#479 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by challmander »

Sta mislite o trecoj epizodi?
Spoiler
Show
Meni se svidja kako su prikazali Numenor, i to ovo je pred kraj drugog doba kad su oni vec raskinuli sve veze sa Valarima i vilenjacima. Tu je i Ar Pharazon a napokon mi se svidja prikaz jednog lika u seriji, Elendil. Za razliku od Elronda, Galadriel a tek Gil Galada mislim da je on prikazan kakav je i bio u pricama. Covjek je, unatoc iskrivljenim percepcijama u Numenoru, ostao vjeran Valarima i starim tradicijama. Samo doduse fali Sauron u svoj toj prici u Numenoru.
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#480 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tony stark »

challmander wrote: 11/09/2022 00:31 Sta mislite o trecoj epizodi?
Spoiler
Show
Meni se svidja kako su prikazali Numenor, i to ovo je pred kraj drugog doba kad su oni vec raskinuli sve veze sa Valarima i vilenjacima. Tu je i Ar Pharazon a napokon mi se svidja prikaz jednog lika u seriji, Elendil. Za razliku od Elronda, Galadriel a tek Gil Galada mislim da je on prikazan kakav je i bio u pricama. Covjek je, unatoc iskrivljenim percepcijama u Numenoru, ostao vjeran Valarima i starim tradicijama. Samo doduse fali Sauron u svoj toj prici u Numenoru.
Za Galadriel i Elronda nemam puno primjedbi...radi se o njihovim mladim danima.
Ovo za Numenor sve se slazem.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#481 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Sve bi to bilo OK da Numenor nije došao na ovaj stepen razvoja hiljadama godina nakon povratka Saurona. U međuvremenu je Sauron poražen, pa se opet vratio.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#482 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tranquil »

Ja moram priznati da ne kontam odakle Elendil i Isildur tamo, po mom sjećanju oni su kraljevi Gondora. Ne znam je li to veće odstupanje, ali nisam baš ekspert.

Takođe, moram se žaliti na podzastupljenost LGBT likova. Prođoše tri epizode, niti jedan peder, niti jedna lezba, nigdje transrodnih patuljaka koji su obećani, Elrond nikako da izađe iz ormara. Čak su propustili šansu da ubace bradate žene patuljaka, kako je i Tolkien rekao, a to bi sigurno donijelo neke poene kod izvjesnih najmoćnijih lobija na svijetu. Ko bi rekao, izgleda isto kao da hejt revieweri jedu govna.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#483 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Oni će napustiti Numenor prije potopa, i osnovati Gondor. Problem je što se sve to dešava koji milenij nakon kovanja prstenja. :|
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#484 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tranquil »

n+1 wrote: 11/09/2022 17:31 Oni će napustiti Numenor prije potopa, i osnovati Gondor. Problem je što se sve to dešava koji milenij nakon kovanja prstenja. :|
Ah ok, ja sam bio pogrešno ubijeđen da se sve, I kovanje prstenova, i taj prvi rat za prsten, dešavaju ublizu.
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#485 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

Volio bih naći neku recenziju na Youtube koja pozitivno ocjenjuje ovu seriju. Bukvalno ne mogu.

Izgleda da svi navijaju za orke i Saurona. :mrgreen:
User avatar
Optimus09
Posts: 3054
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#486 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Optimus09 »

Filmove gledao,knjige nisam citao.
Meni ok serija,timeline pojma nemam.U svakom slucaju uzivanje :mrgreen:
User avatar
doox
Posts: 887
Joined: 30/04/2010 08:35

#487 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by doox »

tranquil wrote: 11/09/2022 17:19 Ja moram priznati da ne kontam odakle Elendil i Isildur tamo, po mom sjećanju oni su kraljevi Gondora. Ne znam je li to veće odstupanje, ali nisam baš ekspert.

Takođe, moram se žaliti na podzastupljenost LGBT likova. Prođoše tri epizode, niti jedan peder, niti jedna lezba, nigdje transrodnih patuljaka koji su obećani, Elrond nikako da izađe iz ormara. Čak su propustili šansu da ubace bradate žene patuljaka, kako je i Tolkien rekao, a to bi sigurno donijelo neke poene kod izvjesnih najmoćnijih lobija na svijetu. Ko bi rekao, izgleda isto kao da hejt revieweri jedu govna.
Ne pljuju ih radi LGBT, nego radi odstupanja i izmišljanja radnje i woke preseravanja.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#488 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tranquil »

doox wrote: 12/09/2022 08:07
tranquil wrote: 11/09/2022 17:19 Ja moram priznati da ne kontam odakle Elendil i Isildur tamo, po mom sjećanju oni su kraljevi Gondora. Ne znam je li to veće odstupanje, ali nisam baš ekspert.

Takođe, moram se žaliti na podzastupljenost LGBT likova. Prođoše tri epizode, niti jedan peder, niti jedna lezba, nigdje transrodnih patuljaka koji su obećani, Elrond nikako da izađe iz ormara. Čak su propustili šansu da ubace bradate žene patuljaka, kako je i Tolkien rekao, a to bi sigurno donijelo neke poene kod izvjesnih najmoćnijih lobija na svijetu. Ko bi rekao, izgleda isto kao da hejt revieweri jedu govna.
Ne pljuju ih radi LGBT, nego radi odstupanja i izmišljanja radnje i woke preseravanja.
Da nisu na ovoj temi svako malo izbile rasprave o gay Elrondu i transrodnim patuljcima (mislim, WTF), možda bih ti povjerovao.

Ova tema te međutim demantuje. O ostatku Interneta da ne pričamo.

I uvijek je isti šablon razgovora.

- dopizdili su više i Bogu i narodu sa tim guranjem obojenih i LGBT likova gledaocima niz grlo
- WTF, zar je stvarno problem ako u fantaziji imaš ne-bijele i ne-straight likove, ono, kao u stvarnom životu?
- ma nije to glavni problem, radnja ne valja, odstupanja ovo ono

Što se odstupanja tiče, bilo ih je uvijek, deal with it. Prije prvog Jacksonovog filma je bilo dosta manje Tolkien fanova, i da, ja sam još prije prvog filma bio među njima, jer sve što sam pročitao (Hobbit, GP, Silmarillion parcijalno) pročitao sam sredinom devedestih. I da, i tada je u zajednici "ranijih fanova" bilo fanatika koji su pljuvali na svako odstupanje. Nevjerovatno, ali bilo je čudaka koji su pljuvali prvi film zbog Jacksonovog izbacivanja najbizarnijeg sporednog lika u GP, Toma Bombardila. Ono, lik skakuće šumom u žutim čizmama i pjeva, prsten moći nema nikakvog efekta na njega, a ovaj se žali po Usenetu (haha) što ga nema u filmu?

O Hobbit trilogiji da ne pričamo, nedostatak materijala je prouzrokovao žešća razvlačenja, ono, jedan pasus traje dva sata filma, pa ubacivanja nepostojećih likova, trpanja GP likova i referenci lijevo i desno... Ali opet, bilo je manje izvornog materijala, pa su popunjavali.

I sada naprave seriju koja je urađena po onim šturim dodacima, što je još manje materijala. I da, ako hoćeš seriju baziranu na tome, očekuj najviše fillera, pa i odstupanja.

Zašto kukate? Zato što ne znate uživati. Poslije prve epizode, glavna "odstupanja" o kojima se kukalo su bila ona očigledna, duge kose vilenjaka, i od Tolkiena nespomenuti melanin kod neljudskih rasa (mada se ispostavilo da je Harfoote, istina iz trećeg doba, fakat opisao kao smeđe). E onda je prošlo nekoliko dana da se pregledaju Wikipedije i Tolkinpedije, pa da se pronađe svaka dlaka u jajetu, ovaj se rodio prije, ovaj je došao na prijestolje poslije, samo zato da biste dokazali da eto show ne valja.

Ako ste morali pogledati u online reference da biste pronašli "odstupanja", onda ta odstupanja i nisu toliki problem, samo se pretvarate da jesu.

I sam sam djelimično kriv za to, jer iako ne želim da se spojlam, pa izbjegavam te sajtove sa referencama, opet dođem ovdje i raspitujem se jel' ono Sauron, zar nije onaj u Gondoru.

Ali koga ba briga? Ovo je adaptacija, i to adaptacija sadržaja koji ima format Vujaklijinog riječnika. Ako i profula nešto, 99.9% ljudi neće ni primjetiti dok se ne zarovi. Ono što je bitno je, da li je show dobar ili nije, a bez kopanja po legendariumu, mogu se pronaći samo manje do srednjih zamjerki.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#489 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Tom Bombadil (ne Bombardil) ima izuzetno važnu ulogu u Tolkien legendarijumu. Nije to tamo neki šumar, nego je vjerovatno riječ o Iluvataru samom, jer je Tolkien potvrdio da je Tom najstariji stanovnik Arde, koji je tu bio prije samih Valara. Ne srećeš boga svaki dan.

Jacksonovo izostavljanje istog je ozbiljna omaška, mada mogu razumjeti takvu odluku, s obzirom na misterij koji okružuje Toma. Bilo kako bilo, debata o tome ko je i šta je Bombadil je jedna od onih flagship LOTR debata, pa ne bih to pitanje marginalizirao i svodio na nolajfere.

Što se serije tiče, postalo ju je popularno mrziti, još i prije nego je izašla. Istini za volju, prve tri epizode nisu woke koliko su svi očekivali da će biti, ali su woke nonetheless, jer očito je važnije imati crnog vilenjaka nego poštivati Tolkien kanon.

Serija je gledljiva, ima Tolkien duha, ali pojeban timeline nema nikakvog opravdanja. Kompresovanje cijelih milenija čisto da bi se imalo contenta? Ma jedite govna.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#490 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Tito_i_Partija »

Nevezano za ovu seriju: ne sjećam se da sam ikad vidio nešto opširnije od tebe vezano za Jacksonovu LOTR trilogiju, al' čitajući ovako tvoje komentare tu i tamo, imam utisak da nisi baš zadovoljan sa njom. Jel' tako? :-D
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#491 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tony stark »

Ideja da bi Tom mogao biti Ilu sam, je zanimljiva. S obzirom da je on predstavljen skoro kao neki entitet sam za sebe moguce je to ,ja licno sam ga uvijek smatrao kao lika kojeg je Tolkien iskoristio da sam sebe ubaci u pricu.

Serija mi je ok. I vise od toga.
Fantasy trazi mastu.
Nije sad da se drasticno odstupa od onog na sta imaju prava . A prenijeti pricu od slova do slova bi se moglo u nekom dokumentarcu.
Serija koja ima ogranicen broj epizoda i sezona plus uzasno zahtjevnu publiku to ne moze napraviti.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#492 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tranquil »

Znam da Tom nije nasumični šumar, čak sam čitao te teorije, sjećam se npr. teorije da su Tom i Goldberry (valjda sam pogodio) zapravo dvoje od Valara, jer su oni svi osim Melkora bili u parovima.

Kako god, Tom, Bombardil ili Bombadil (čitao sam prije skoro tri decenije pa oprostite na greškama, kao što sam već rekao namjerno ne guglam na GP temu) je možda bitan lik u legendarijumu, Valar ili Iluvatar lično, i sigurno je "hijerarhijski najviši" i najmoćniji lik u Međuzemlju u tom momentu, ali je totalno nebitan za radnju. Ponoviću, on u GP samo pjeva po šumi u žutim čizmama, priča sa hobitima, demonstrira da Prsten nema efekta na njega, što ga čini moćnijim od Gandalfa i Saurona, i isprati hobite svojim putem. Njegovo izbacivanje nije niti najmanje naštetilo naraciji, a njegovo prisustvo bi stvorilo nepotrebnu, bizarnu, i većini gledaoca koji ne znaju pozadinu Međuzemlja zbunjujuću scenu, recimo nešto poput one muzičke tačke u Povratku džedaja, ali na kvadrat. S obzirom na to, njegovo izbacivanje ne bih nazvao nikakvom omaškom, i većina fanova je to i razumjela, osim manjeg broja koje sam prozvao.

Shvatam da je tamo prije dvije decenije i kusur bilo old school Tolkien fanatika kojima je smetalo i najmanje odstupanje od izvornog materijala, ali sam primjer žalbi na izostanak Toma naveo kao kuriozitet, kao primjer kako su čak i danas hvaljeni Jacksonovi filmovi u svoje vrijeme kritikovani od strane glasne manjine zbog famoznih "odstupanja", i nisam ni sanjao da će se isti argumenti potegnuti i danas.

Bilo kako bilo, film je drugi format i odstupanja su neminovna, a moja poenta je, ako moraš da roviš po Wikijima da bi pronašao odstupanje, to i nije onda neka drama, i moraš shvatiti da većina gledaoca to ne radi, i njima ta odstupanja od nekih fusnota GP uopće nisu bitna.

Znate da je izvorni materijal za ovu seriju oskudan, znate da će biti popunjen izmišljenim stvarima, kao Hobbit trilogija, i više od toga, ali opustite se i gledajte seriju bez stalnog provjeravanja da li su pogodili sve fusnote, vjerujte da bez toga bolje izgleda.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#493 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Nije ovdje riječ o fusnotama i detaljima. Prve dvije epizode sugeriraju kako je vrijeme radnje rano Drugo doba. To je period nakon pada Morgotha, kovanja prstenova, i uspona Numenora.

I onda treća epizoda predstavlja Numenor na vrhuncu moći, te pravi uvod za događaje koji se dešavaju na samom koncu Drugog doba. Cijela saga s prstenovima i rat koji je uslijedio, sve se to desilo milenijima prije nego je Pharazon (bradonja, kralj Numenora) uopće ROĐEN. Spajanje timelines je bizarno. Čemu?

Ljepota Silmariliona i jeste taj transgeneracijski narativ. Mnoštvo heroja kroz prostor i vrijeme, baš kao i antagonista. Nešto kao Markezovih Sto godina samoće: nema glavnog lika, samo točak historije koji melje. Taman kad ti se učini da je taj i taj lik centar narativa, Tolkien ga skloni sa pozornice. I onda dođe Amazon sa motom: šta ako bi svi živjeli istovremeno? Kako je to fusnota?

Ko god je makar jednom pročitao Silmarilion, vidjet će da je nešto ozbiljno off u seriji. Ja sam ga zadnji put pročitao prije više od decenije, nisam pročitao ni pogledao nijednu recenziju serije, i opet sam u 10 minuta treće epizode provalio da su napravili narativni bućkuriš.

Što se Bombadila tiče, kao što rekoh, mogu razumjeti da nije ušao u theatrical cut. Ali vala je morao biti u extended verziji. Ako mogu gledati Gandalfa kako 15 minuta puši lulu, mogu i susret s bogom. Uostalom, spočitavali su i samom Tolkienu da Bombadilu ne doprinosi ničemu, pa je imao lijep odgovor na to, ali hajde, nije tema.

Tito_i_Partija wrote: 12/09/2022 18:46 Nevezano za ovu seriju: ne sjećam se da sam ikad vidio nešto opširnije od tebe vezano za Jacksonovu LOTR trilogiju, al' čitajući ovako tvoje komentare tu i tamo, imam utisak da nisi baš zadovoljan sa njom. Jel' tako? :-D
Zadovoljan sam, iako ima mana, pa je ne glorificiram. Meni je veći "problem" što je ta trilogija bila toliko utjecajna da više nije moguće zamisliti drugačiji estetiku Tolkienovog svijeta. Nešto slično tome što više nije moguće zamisliti Batmana koji se na ovaj ili onaj način ne dodvorava Nolanovom.

Pa mi se čini da time reduciramo bogatstvo Tolkienovog svijeta.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3241
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#494 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by darius_maximus »

n+1 wrote: 12/09/2022 22:09 Nije ovdje riječ o fusnotama i detaljima. Prve dvije epizode sugeriraju kako je vrijeme radnje rano Drugo doba. To je period nakon pada Morgotha, kovanja prstenova, i uspona Numenora.

I onda treća epizoda predstavlja Numenor na vrhuncu moći, te pravi uvod za događaje koji se dešavaju na samom koncu Drugog doba. Cijela saga s prstenovima i rat koji je uslijedio, sve se to desilo milenijima prije nego je Pharazon (bradonja, kralj Numenora) uopće ROĐEN. Spajanje timelines je bizarno. Čemu?

Ljepota Silmariliona i jeste taj transgeneracijski narativ. Mnoštvo heroja kroz prostor i vrijeme, baš kao i antagonista. Nešto kao Markezovih Sto godina samoće: nema glavnog lika, samo točak historije koji melje. Taman kad ti se učini da je taj i taj lik centar narativa, Tolkien ga skloni sa pozornice. I onda dođe Amazon sa motom: šta ako bi svi živjeli istovremeno? Kako je to fusnota?

Ko god je makar jednom pročitao Silmarilion, vidjet će da je nešto ozbiljno off u seriji. Ja sam ga zadnji put pročitao prije više od decenije, nisam pročitao ni pogledao nijednu recenziju serije, i opet sam u 10 minuta treće epizode provalio da su napravili narativni bućkuriš.

Što se Bombadila tiče, kao što rekoh, mogu razumjeti da nije ušao u theatrical cut. Ali vala je morao biti u extended verziji. Ako mogu gledati Gandalfa kako 15 minuta puši lulu, mogu i susret s bogom. Uostalom, spočitavali su i samom Tolkienu da Bombadilu ne doprinosi ničemu, pa je imao lijep odgovor na to, ali hajde, nije tema.

Tito_i_Partija wrote: 12/09/2022 18:46 Nevezano za ovu seriju: ne sjećam se da sam ikad vidio nešto opširnije od tebe vezano za Jacksonovu LOTR trilogiju, al' čitajući ovako tvoje komentare tu i tamo, imam utisak da nisi baš zadovoljan sa njom. Jel' tako? :-D
Zadovoljan sam, iako ima mana, pa je ne glorificiram. Meni je veći "problem" što je ta trilogija bila toliko utjecajna da više nije moguće zamisliti drugačiji estetiku Tolkienovog svijeta. Nešto slično tome što više nije moguće zamisliti Batmana koji se na ovaj ili onaj način ne dodvorava Nolanovom.

Pa mi se čini da time reduciramo bogatstvo Tolkienovog svijeta.
Negdje čitah da Bombadila nisu uključili zato što ne doprinosi priči.
Mislim da je i više od toga. Ne samo da ne doprinosi, nego bi bilo pitanja kao što su "ako na njega ne utiče prsten, zašto ne dati njemu da ga nosi/uništi", itd. Kao što se i dan danas naglaba o orlovima... Jednostavno, bio bi kamen oko vrata s narativne strane, jer bi se moralo objasniti previše stvari da bi sve imalo smisla.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#495 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Dr Kova »

Da ne čitam sve, jer nisam gledao nijednu epizodu. Vrijedi li skinuti i gledati?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#496 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by AleksoMKD »

darius_maximus wrote: 12/09/2022 22:50 Negdje čitah da Bombadila nisu uključili zato što ne doprinosi priči.
Mislim da je i više od toga. Ne samo da ne doprinosi, nego bi bilo pitanja kao što su "ako na njega ne utiče prsten, zašto ne dati njemu da ga nosi/uništi", itd. Kao što se i dan danas naglaba o orlovima... Jednostavno, bio bi kamen oko vrata s narativne strane, jer bi se moralo objasniti previše stvari da bi sve imalo smisla.
Ako se dobro secam nemoze ga nositi da ga unisti jer ne napusta sumu a nemoze ga cuvati jer bi ga jednostavno zaboravio/zaturio negde.

Nego nerviraju me ruzni vilenjaci. Bukvalno da imaju obicne usi bili bi isti ko prosecni ljudi u kafani u bilo kome gradu kod nas.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#497 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Šta fali Galadriel? Baš lijepa plavka. :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#498 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by AleksoMKD »

n+1 wrote: 13/09/2022 11:53 Šta fali Galadriel? Baš lijepa plavka. :D
Ona je OK al ako je uporedimo sa vilenjakinjama iz trilogije je 6/10.

A muski vilenjaci su prosecni ljudi sa siljastim usima.

Image
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#499 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Ma vala mi Liv Tejlor ide na tucki. :oops:
swanfilter
Posts: 7846
Joined: 06/06/2008 18:52

#500 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by swanfilter »

Ova zadnje epizoda kao nekakva brosura prirodnih ljepota ...
Post Reply