Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: ExNihilo

Post Reply
pici

#151 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici » 16/08/2017 23:02

ma jebeni refrektor iz studija :mrgreen:

zlo zlo

#152 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by zlo zlo » 16/08/2017 23:05

odsjaj običan, nije ni plavo, ja sam prije skontala da se na tren kad tek grabi mač malo vide zjenice na maču,(isto odsjaj vjerovatno) nikad ne bi ovo drugo kao plavo navela :D

pici

#153 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici » 16/08/2017 23:08

ma nemojte mi kvarit situaciju s Jonom... ubice ga NK ko zercova

zlo zlo

#154 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by zlo zlo » 16/08/2017 23:10

ne treba njemu NK, ima on Sansu za sestru :lol: :lol:

mrgreen

#155 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by mrgreen » 16/08/2017 23:10

zlaataan wrote:
pici wrote: Image

zaista macu plave oci :shock: ovo ima neku asocijacije na buduce dogadjaje... sad sam sve uvjerljiviji da je Jon sljedeci NK... noz kroz srce od djecaka kao i NK od djece sume...
Meni više liči da je šuplje oko tog vuka, pa da je ono snijeg/led u pozadini, a ne da je plavo.
ova slika je kad su zatvorene oci, sekundu nakon se otvaraju u duboko plave
i to tacno u trenutku kada jonova ruka izlazi iz vode.

Image

pici

#156 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici » 16/08/2017 23:17

zlo zlo wrote:ne treba njemu NK, ima on Sansu za sestru :lol: :lol:
Sansa se sasrala ko grlica morat ce joj stravu saljevat od Arye

Riddle

#157 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Riddle » 16/08/2017 23:20

Evo nas kao oni - mescini da je ona tabla malo nakrivo :lol:

fatality

#158 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by fatality » 16/08/2017 23:20

Haj sve bi lijepo krasno al ima nekoliko gluposti koje zdrav razum ne moze da podnese.

Pocnimo sa onim houndom koji baci onaj kamen? Zasto, zbog cega bi neko to radio? Koju korist, hipoteticku, moze dobiti sa bacanjem kamena da vidi jel se zaledilo jezero? Ionako nemaju sta raditi nego cekati ...
Druga stvar, dosli zmajevi, koji klinac ide Jon da ubija i dalje sa macem? Opet pitanje, koju korist ima od toga?
Treca stvar, zamjevi lete ubijaju ove nebitne, zasto zmajevi nisu napali NK? Oni su odvojeni, svijetle jos plavom bojom, znaci sve ukazuje na to da su "bitni" ili ti ga drugaciji od ostalih i da bi njih trebalo napast. Zasto Jon, umjesto sto ide da ubija macem(bez ikakvog razloga) ne kaze "Deni" (kako je iz milja vice) da nahuska zmajeve na NK koji stoje na onoj ledini? Skroz nejasno ...
Cetvrto, zasto njegov amidza (ili ti ga stric), ne odjase sa njim na konju? Zasto teatralno ostaje samo da bi umro u roku od nekoliko sekundi? NIsam upucen u anatomiju konja, ali ako moze po onoj zimi amidza jahat po vazdan, valjda moze i njih dvojicu odvuci kojih stotinjak metara. A i kad je NK vidio da Jon jase na konju, zasto nije jahao za njim ako imaju toliko zelju da ga ubiju?
Peto, Sansa I Arija. Samo cu reci da je presmijesno koliko je na silu navucena svadja,

Nekako su epizode da do sada bile racionalne, mogao si razumjeti zasto neko donosi neku odluku, ali ovo sad je bas kao holivudski filmovi gdje jednostavo hoce da razvuku radnju bez nekog razloga (nedavno gledah "Kidnap" sa Halley Berry, i bas me sa glupim odlukama ova epizoda podsjeti na taj film. Film je glup i ne vrijedi gledat, al kad te zensko nagovori istrpit ces ga, jel khm khm :D )

Riddle

#159 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Riddle » 16/08/2017 23:25

Who's the dumb cunt now? :mrgreen:

zlo zlo

#160 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by zlo zlo » 16/08/2017 23:25

ima i gorih od nabrojenoga, vidjela sam i konje koji su bolje glumili zaljubljene od deni i jona :lol: :lol: :lol:

drogon2

#161 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 » 16/08/2017 23:33

Pa mora neko ostat da malo pocisti one wightove dok se ostala ekipa ukrca,jer bi isti inace mogli preplavit zmaja.

Benjen je morao ostati da Jonu kupi vitalnih dvadesetak sekundi.

Hound je bacio kamen iz dosade ocigledno.Ne mora sve u seriji imat neko ekstra znacenje.

Sto se tice nenapadanja NK,moze se rec da im nije bio na pameti jer su jbg morali spasif ovu dole raju od nekih milion wightova,a uzgred Daenerys nema pojma ko je Night king nit je kad vidjela WW.

Nez I sto kritikujete toliko glumu Haringtona I Clarke.Citajuci po stranim forumima I gledajuci reviewe po netu,ljudi uglavnom govore da se primijeti ta hemija,a I ja moram priznat da ne vidim nista lose u ovom.Nit nas smaraju nit koji vrag.2-3 minute u svakoj epizodi I aj dalje.

Alternativac1

#162 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Alternativac1 » 16/08/2017 23:36

fatality wrote:Haj sve bi lijepo krasno al ima nekoliko gluposti koje zdrav razum ne moze da podnese.

Pocnimo sa onim houndom koji baci onaj kamen? Zasto, zbog cega bi neko to radio? Koju korist, hipoteticku, moze dobiti sa bacanjem kamena da vidi jel se zaledilo jezero? Ionako nemaju sta raditi nego cekati ...
Druga stvar, dosli zmajevi, koji klinac ide Jon da ubija i dalje sa macem? Opet pitanje, koju korist ima od toga?
Treca stvar, zamjevi lete ubijaju ove nebitne, zasto zmajevi nisu napali NK? Oni su odvojeni, svijetle jos plavom bojom, znaci sve ukazuje na to da su "bitni" ili ti ga drugaciji od ostalih i da bi njih trebalo napast. Zasto Jon, umjesto sto ide da ubija macem(bez ikakvog razloga) ne kaze "Deni" (kako je iz milja vice) da nahuska zmajeve na NK koji stoje na onoj ledini? Skroz nejasno ...
Cetvrto, zasto njegov amidza (ili ti ga stric), ne odjase sa njim na konju? Zasto teatralno ostaje samo da bi umro u roku od nekoliko sekundi? NIsam upucen u anatomiju konja, ali ako moze po onoj zimi amidza jahat po vazdan, valjda moze i njih dvojicu odvuci kojih stotinjak metara. A i kad je NK vidio da Jon jase na konju, zasto nije jahao za njim ako imaju toliko zelju da ga ubiju?
Peto, Sansa I Arija. Samo cu reci da je presmijesno koliko je na silu navucena svadja,

Nekako su epizode da do sada bile racionalne, mogao si razumjeti zasto neko donosi neku odluku, ali ovo sad je bas kao holivudski filmovi gdje jednostavo hoce da razvuku radnju bez nekog razloga (nedavno gledah "Kidnap" sa Halley Berry, i bas me sa glupim odlukama ova epizoda podsjeti na taj film. Film je glup i ne vrijedi gledat, al kad te zensko nagovori istrpit ces ga, jel khm khm :D )

Slazem se, ili kad NK je već onako precizan pa pogodi zmaja u letu, mogu ih je sve porokat dok su stajali odvojeni tamo... Baš glupo...

fatality

#163 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by fatality » 16/08/2017 23:43

drogon2 wrote:Pa mora neko ostat da malo pocisti one wightove dok se ostala ekipa ukrca,jer bi isti inace mogli preplavit zmaja.
Koliko sam vidio nije ih bila neka najezda, al haj morao pocistiti (to sam i pomislio na pocetku). Al covjekt je haman otisao tamo do obale, ponijelo ga sta li. Bio je na par koraka od NK (jer je i vidio da ima jos jedno koplje). Pored toga tu su bila jos 2 druga zmaja.
Benjen je morao ostati da Jonu kupi vitalnih dvadesetak sekundi.
ovo se i ti vjerovatno salis
Hound je bacio kamen iz dosade ocigledno.Ne mora sve u seriji imat neko ekstra znacenje.
Pa bas kazem, nema znacenje, samo glup potez da bi se iniciiralo sranje. Meni bi logicnije bilo da su sami krenuli od sebe, nego sto je rezisirano da on baci besmisleni kamen i tako zapocne bitku
Sto se tice nenapadanja NK,moze se rec da im nije bio na pameti jer su jbg morali spasif ovu dole raju od nekih milion wightova,a uzgred Daenerys nema pojma ko je Night king nit je kad vidjela WW.
Kao sto rekoh, ako to sto su "drugaciji" nije dovoljan znak, Jon je imao vise nego dovoljno vremena da joj kaze koga da napadne. Meni je ovo najnelogicniji potez ustvari. Znaci zmajevi tu, oni manje vise nespremni, umjesto da ih napadnes ti pobjegnes (i jos im poklonis zmaja).
Nez I sto kritikujete toliko glumu Haringtona I Clarke.Citajuci po stranim forumima I gledajuci reviewe po netu,ljudi uglavnom govore da se primijeti ta hemija,a I ja moram priznat da ne vidim nista lose u ovom.Nit nas smaraju nit koji vrag.2-3 minute u svakoj epizodi I aj dalje.

fatality

#164 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by fatality » 16/08/2017 23:45

Alternativac1 wrote:
fatality wrote:Haj sve bi lijepo krasno al ima nekoliko gluposti koje zdrav razum ne moze da podnese.

Slazem se, ili kad NK je već onako precizan pa pogodi zmaja u letu, mogu ih je sve porokat dok su stajali odvojeni tamo... Baš glupo...
I to takodjer. Ma sta je bilo vojnika, mogli su komotno i preko vode preci, ginuli bi u pocetku, ali bi se tako napunilo da bi na kraju dosli do onog otoka. Kako god okrenes nema smisla :D

drogon2

#165 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 » 16/08/2017 23:53

Pa previse se unosis u to.Ne mozes razmisljat u fazonu sto nije ubila glavnog negativca bas sad tu.Nije ga ubila,jer bi onda za dvije hefte gledali zadnju epizodu uopste u seriji ,eto zasto eto zasto nije :D

Zasto Ned Stark nije uradio logicnu stvar i poslusao Renlya da zatvore Joffreya?

Zasto Robb nije ozenio Freyevu malu,a Talisu drzo ko side hoe?

Zasto Oberyn nije zavrsio Mountaina odmah ondje?

Zasto Bran sad ne kaze Jonu ko je I sta je preko onih gavrana?

Zasto Daenerya nije zapalila Night Kinga?

A pitanje je I da li se moze frajer zapaliti,mislim da nismo vidjeli nista od njegovih moci.

fatality

#166 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by fatality » 16/08/2017 23:58

drogon2 wrote:Pa previse se unosis u to.Ne mozes razmisljat u fazonu sto nije ubila glavnog negativca bas sad tu.Nije ga ubila,jer bi onda za dvije hefte gledali zadnju epizodu uopste u seriji ,eto zasto eto zasto nije :D

Zasto Ned Stark nije uradio logicnu stvar i poslusao Renlya da zatvore Joffreya?

Zasto Robb nije ozenio Freyevu malu,a Talisu drzo ko side hoe?

Zasto Oberyn nije zavrsio Mountaina odmah ondje?

Zasto Bran sad ne kaze Jonu ko je I sta je preko onih gavrana?

Zasto Daenerya nije zapalila Night Kinga?

A pitanje je I da li se moze frajer zapaliti,mislim da nismo vidjeli nista od njegovih moci.
Ove stvari sto ti nabroja spadaju pod "glupost", "nesmotrenost", "naivnost" ... i mogu ih dijelom razumjeti jer je tako preneseno (zato i kazem da sam ranije mogao razumjeti karaktere pa i onda kada nesto glupo urade)

Al ovo sto se danas odvijalo mi nema nikakvog smisla. Razumijem ja da treba jos jedna sezona. Ali se moglo smislenije napravit ovo sto smo gledali. Pa mozda i da ona npr. napadne NK al da mu nista ne bude od vatre, il sta je znam (da znam ne bih kenjao po forumu nego pravio serije :D). Al ova epizoda od danas je prava lozionicka gdje sve one stvari koje su krasile GOT do sada ocito nisu imale mjesta.

A mozda je i do mene ...

to je to

#167 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by to je to » 17/08/2017 00:00

drogon2 wrote:https://mega.nz/#!QnoQjCSb!nDxNVNJS5kzC ... WrvPU3mtQI

eto vam prevod,ja sam prevodio
stavio tamo na titlovi.com al im treba vjecnost da odobre :D
Hvala!

kakavdanakneiskustvu

#168 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by kakavdanakneiskustvu » 17/08/2017 00:01

Koja bi to.klaonica bila da je nekim cudom u borbi bio i mountain

drogon2

#169 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 » 17/08/2017 00:06

Pa ne znam,ja sam nekog misljenja da je njen fokus bio da spasi Jona i Joru I to je to.Mislim ona je na Drogonu I isla je prvo da popali wightove koji su bili njihovoj neposrednoj blizini,a zatim je zmaj sletio I ostali su se poceli 'ukrcavat'.Mislim da bas nema toliku kontrolu nad druga dva zmaja I da je to razlog zasto oni nisu isli na odredjenu metu.

pici

#170 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici » 17/08/2017 00:17

da je ubila NK nebi vise gledali GoT ovo bi bila zadnja epizoda...

darius_maximus

#171 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by darius_maximus » 17/08/2017 00:30

- Frajeru bilo dosadno, pa ih poceo gadjati kamenjem. Prvim, manjim kamenom je pogodio, drugi, veci kamen je bio pretezak i nije doletio do neprijatelja, nego se doklizao i pokazao svima da je vakat za makljazu. Ti si sam zakljucio da provjerava je li zaledilo jezero... :)

- Zadrzavanje protivnika dok se kamaradi utrpaju u prevozno sredstvo. Problem koji nastane kada si onaj sto zadrzava je sto nema ko zadrzavati kada ti hoces da se ukrcas. Malo se razvuklo i bi belaj.

Treca stvar, zamjevi lete ubijaju ove nebitne, zasto zmajevi nisu napali NK? Oni su odvojeni, svijetle jos plavom bojom, znaci sve ukazuje na to da su "bitni" ili ti ga drugaciji od ostalih i da bi njih trebalo napast. Zasto Jon, umjesto sto ide da ubija macem(bez ikakvog razloga) ne kaze "Deni" (kako je iz milja vice) da nahuska zmajeve na NK koji stoje na onoj ledini? Skroz nejasno...

- Kada imas dva prioriteta, prvo zavrsavas onaj koji gori, pa onaj koji manje gori. Jon je imao dva prioriteta. Prvi je da dovuku onu spodobu preko zida (po cijenu svih zivota). Drugi je da se ostali spase. U tom trenutku mislim da nije razmisljao dalje od toga. Treca stvar je sto je NK bio njima za ledjima. Znaci, ili rotiraj zmaja, ili da onako preko sebe bljuje vatru. Obje opcije se kose s prva dva prioriteta. Zadnja stvar je sto se NK ni sekunde, cini se, nije trznuo na vatru, tako da sumnjam (A) da bi mu ista bilo, ili (B) da bi samo sjedio gore na platou i cekao da umre.

Cetvrto, zasto njegov amidza (ili ti ga stric), ne odjase sa njim na konju? Zasto teatralno ostaje samo da bi umro u roku od nekoliko sekundi? NIsam upucen u anatomiju konja, ali ako moze po onoj zimi amidza jahat po vazdan, valjda moze i njih dvojicu odvuci kojih stotinjak metara.

- His watch has ended. Vakat je da i on umre, jebi ga. To je najjednostavnije objasnjenje.

A i kad je NK vidio da Jon jase na konju, zasto nije jahao za njim ako imaju toliko zelju da ga ubiju?

- Ne mislim da je NK trenutno time opterecen. Isto tako, psihicki nema nista gore nego kada te neprijatelj ne zeli odmah ubiti, kada te posmatra k'o lovinu. Mislim da bi taj psiholoski element bio izgubljen kada bi NK letao na konju ganjajuci Jona. Zna on da ce se sresti, kad-tad. :)

- Mislim da njih dvije i jesu od rodjenja bas razlicite. Dodaj tu i Littlefingera i nema te sta cuditi. Posvadjao je on i vece od njih. :)

Qler

#172 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Qler » 17/08/2017 00:42

Ja ću samo reći, ljudi, zajebano....

ITNet

#173 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by ITNet » 17/08/2017 00:52

Za oci na macu ne znam ali Plave oci kod Johna kad se budi na brodu to sam iste sekunde provalio, nekako prvo ih otvori do pola i zatvori u milisekundi i tad su plave, pa onda otvori i kao normala su...jel neko to provalio ili je do mene nesto :D

Capajebo

#174 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Capajebo » 17/08/2017 00:57

ITNet wrote:Za oci na macu ne znam ali Plave oci kod Johna kad se budi na brodu to sam iste sekunde provalio, nekako prvo ih otvori do pola i zatvori u milisekundi i tad su plave, pa onda otvori i kao normala su...jel neko to provalio ili je do mene nesto :D
Evo sad provjerih, plave k'o u mene na trenutak :mrgreen:

Capajebo

#175 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Capajebo » 17/08/2017 01:09

I nemojte zaboraviti da Night King vjerovatno moze gledati druga mjesta u isto vrijeme k'o i Bran. On je i cek'o zmajeve da dodju :oops:

Post Reply