Stranger Things

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#401 Re: Stranger Things

Post by Zoooka »

Babo joj je Ethan Hawke
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#402 Re: Stranger Things

Post by selenofil »

Sydnor wrote: 06/06/2022 19:07
selenofil wrote: 06/06/2022 18:26 Uma Thurman joj majka. 😮

Zove se Maya Hawke, a ti o Umi Thurman :-D

Cura je za mene apsolutna ljepotica, uživam u svakoj sceni u kojoj se pojavi.
Znam, ali nisam znala da joj je majka. 😁
Slazem se da ima "ono nesto" ova cura. Ali meni je Sadie Sink numero 1 😍🔥

User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#403 Re: Stranger Things

Post by Truba »

Ja kad kazem geni...ismijavanje
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#404 Re: Stranger Things

Post by selenofil »

Zoooka wrote: 06/06/2022 19:12 Babo joj je Ethan Hawke
Cool. 😁
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#405 Re: Stranger Things

Post by selenofil »

Btw je li i vama djeluje da je Bill zaljubljen u Mike-a? 🤔
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#406 Re: Stranger Things

Post by Zoooka »

selenofil wrote: 06/06/2022 19:34 Btw je li i vama djeluje da je Bill zaljubljen u Mike-a? 🤔
Will?

Jeste sigurno
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#407 Re: Stranger Things

Post by selenofil »

Zoooka wrote: 06/06/2022 19:39
selenofil wrote: 06/06/2022 19:34 Btw je li i vama djeluje da je Bill zaljubljen u Mike-a? 🤔
Will?

Jeste sigurno
Da, Will. Lapsus calami 🤭
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#408 Re: Stranger Things

Post by dzejkej »

selenofil wrote: 06/06/2022 19:29
Znam, ali nisam znala da joj je majka. 😁
Slazem se da ima "ono nesto" ova cura. Ali meni je Sadie Sink numero 1 😍🔥

Potpisujem. Najljepsa cura u seriji :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#409 Re: Stranger Things

Post by Truba »

ma sve su dobre

ali to me nije spriječilo da sinoć i uz ovu seriju zaspim

zašto ne prave serije od 39 minuta ko prije (kad izbaciš odjavnu špicu i početnu najavju)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#410 Re: Stranger Things

Post by tranquil »

Generalno sam zadovoljan ovom sezonom ali ima tih nekih pitanja koja me muče.
Spoiler
Show
Recimo, nešto ne kontam, možda zato što je prošlo puno vremena od prethodne sezone, ali kako sada ide timeline, šta je bilo prije:
- eleven sretne demogorgona u "međuprostoru", prepadne se, otvori portal prema "Upside down" (prva sezona)
- eleven za vrijeme borbe sa jedinicom otvori portal prema "Upside down" (po trenutno zadnjoj epizodi)

Šta je sad bilo prije a šta poslije, nema mi puno smisla niti jedna verzija? Možda da je ovo drugo bilo prije, jer je to svakako zaboravila tj. potisnula?

Ima tu još stvari koje mi nisu najjasnije. Npr., sve do zadnje sezone mi nije bio jasan "Upside down" - tamo vidimo kuće, bicikle, auta, ali sve je bez ljudi. Kontam, kako su te kuće tamo nastale, da li je to paralelno, ono, dok ljudi grade kuću u stvarnosti, u "Upside down" se same pomiču cigle? Sada postoji odgovor na to, da je "Upside down" neka vrsta "kopije" našeg svijeta, bez ljudi, zaleđen u trenutku, i to mi je bio sjajno rješenje. Međutim, onda Nensi nađe tamo svoj dnevnik i onda skontamo da je taj momenat u vremenu istog dana kada je nestao Will Byers (ili dan prije). Kako se to sada uklapa sa ona oba otvaranja portala koje je prethodno radila 11, a koje su se, koliko sam skontao, desile ipak nešto prije Willovog nestanka? Nadam se da će biti neko smisleno rješenje, ali sada mi čitava vremenska linija prvih kontakata sa Upside Down nije jasna.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10468
Joined: 27/04/2021 22:52

#411 Re: Stranger Things

Post by tramvajtrojka »

tranquil wrote: 08/06/2022 13:23 Generalno sam zadovoljan ovom sezonom ali ima tih nekih pitanja koja me muče.
Spoiler
Show
Recimo, nešto ne kontam, možda zato što je prošlo puno vremena od prethodne sezone, ali kako sada ide timeline, šta je bilo prije:
- eleven sretne demogorgona u "međuprostoru", prepadne se, otvori portal prema "Upside down" (prva sezona)
- eleven za vrijeme borbe sa jedinicom otvori portal prema "Upside down" (po trenutno zadnjoj epizodi)

Šta je sad bilo prije a šta poslije, nema mi puno smisla niti jedna verzija? Možda da je ovo drugo bilo prije, jer je to svakako zaboravila tj. potisnula?

Ima tu još stvari koje mi nisu najjasnije. Npr., sve do zadnje sezone mi nije bio jasan "Upside down" - tamo vidimo kuće, bicikle, auta, ali sve je bez ljudi. Kontam, kako su te kuće tamo nastale, da li je to paralelno, ono, dok ljudi grade kuću u stvarnosti, u "Upside down" se same pomiču cigle? Sada postoji odgovor na to, da je "Upside down" neka vrsta "kopije" našeg svijeta, bez ljudi, zaleđen u trenutku, i to mi je bio sjajno rješenje. Međutim, onda Nensi nađe tamo svoj dnevnik i onda skontamo da je taj momenat u vremenu istog dana kada je nestao Will Byers (ili dan prije). Kako se to sada uklapa sa ona oba otvaranja portala koje je prethodno radila 11, a koje su se, koliko sam skontao, desile ipak nešto prije Willovog nestanka? Nadam se da će biti neko smisleno rješenje, ali sada mi čitava vremenska linija prvih kontakata sa Upside Down nije jasna.
odgovor je u svjetlima ona su fizicka poveznica izmedju dvije dimenzije i kad je will kroz Christmas lights komunicirao sa mamom , tako su i sad u zadnjoj u toku zadnje sezone Dustin skontao nacin komunikacije, a i sva svjetla su se pojacala i kad je vecna odradio kontakt sa žrtvom, a sto se tice upside down svijeta njega je Eleven izgleda napravila kad je otvorila portal prvi put u Hawkins laboratoriji sad znamo ko je pobio onu djecu i da je to bio kec aka vecna

po ovome sad sto znamo Eleven je otvorila portal i u upside down svijetu napravila pometnju koja je uzrokovala budjenje starih duhova, gdje se upside down svijet zaledio u trenutku willove otmice i gdje je Demogorgon samo jedan od alata mind flyera kao vecna , i zato Eleven ima toliko uticaj na upside down svijet jer ne ona nastala kao produkt 001 tj u sustini je njegov klon

znaci time stamp ide ovako po zadnjoj sezoni
- ubistva u Hawkins laboratoriji
- borba Eleven protiv 001
- Eleven otvara portal slucajno i salje 001 u medjuprostor
- mind flyer pretvara 001 u vecnu
- upside down svijet ostaje zaledjen u tom trenutku
- Eleven vidi Demogorgona
- Demogorgon krece sa napadima i uzima willa
- ostatak radnje borbe klonova dr brenera
User avatar
Optimus09
Posts: 3010
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#412 Re: Stranger Things

Post by Optimus09 »

Nije valjda da cu morati poceti gledati ovu seriju.
Puno se prica o njoj :-D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#413 Re: Stranger Things

Post by SmokingMan »

Odličan serija, toliko sam bio zadovoljan (prvim dijelom 4.te sezone, dok sam drugi dio ostavio za neke druge prilike)da sam morao pročitati dvije knjige, koje nisu bile dio snimljenih epizoda. Već su strogo orijentisane na to ko su bili El.ini roditelji, dok se u drugoj.... E neću baš sve da spojlam, a iskreno "Tama na rubu grada" je kud i kamo dinamičnija radnjom od "Sumnjčavi umovi"..... :P
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10468
Joined: 27/04/2021 22:52

#414 Re: Stranger Things

Post by tramvajtrojka »

Trafalgar Law wrote: 08/06/2022 14:49 Odličan serija, toliko sam bio zadovoljan (prvim dijelom 4.te sezone, dok sam drugi dio ostavio za neke druge prilike)da sam morao pročitati dvije knjige, koje nisu bile dio snimljenih epizoda. Već su strogo orijentisane na to ko su bili El.ini roditelji, dok se u drugoj.... E neću baš sve da spojlam, a iskreno "Tama na rubu grada" je kud i kamo dinamičnija radnjom od "Sumnjčavi umovi"..... :P
Image

:mrgreen: :mrgreen: mere biti da su i oni jer knjige nisu canon za seriju

Terry Ives je ovo sve zakuhala :lol: :lol: :lol: :oops:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#415 Re: Stranger Things

Post by SmokingMan »

Pročitaj i donesi zaključak za samog sebe.

Slobodno mogu reći da se od materijala mogu snimiti dvije zasebne mini serije, ako će se već voditi računa o detaljima.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#416 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

Trafalgar Law wrote: 08/06/2022 15:29 Pročitaj i donesi zaključak za samog sebe.

Slobodno mogu reći da se od materijala mogu snimiti dvije zasebne mini serije, ako će se već voditi računa o detaljima.
Pa kako je planirano ide spin off poslije pete sezone koja će biti i posljednja sezona trenutnog serijala. Tako da vjerujem da će biti
iskorišteno dosta ove mitologije koja je građena u prethodnom vremenu. Materijala ne fali.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#417 Re: Stranger Things

Post by SmokingMan »

dale cooper wrote: 08/06/2022 15:50
Trafalgar Law wrote: 08/06/2022 15:29 Pročitaj i donesi zaključak za samog sebe.

Slobodno mogu reći da se od materijala mogu snimiti dvije zasebne mini serije, ako će se već voditi računa o detaljima.
Pa kako je planirano ide spin off poslije pete sezone koja će biti i posljednja sezona trenutnog serijala. Tako da vjerujem da će biti
iskorišteno dosta ove mitologije koja je građena u prethodnom vremenu. Materijala ne fali.
Imaju još dvije dodatne knjige, Runaway Max, koja je oficijalno u sklopu ove dvije prethodno navedene, samo mi jedna ostala misterija, " Worlds turned upside down", mada vjerujem da je njom obuhvaćen serijal. Vidjet ćemo, dok ovu završim, vjerovatno ću Runaway Max naručiti preko Book Depository.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#418 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

SmokingMan wrote: 08/06/2022 15:59
dale cooper wrote: 08/06/2022 15:50

Pa kako je planirano ide spin off poslije pete sezone koja će biti i posljednja sezona trenutnog serijala. Tako da vjerujem da će biti
iskorišteno dosta ove mitologije koja je građena u prethodnom vremenu. Materijala ne fali.
Imaju još dvije dodatne knjige, Runaway Max, koja je oficijalno u sklopu ove dvije prethodno navedene, samo mi jedna ostala misterija, " Worlds turned upside down", mada vjerujem da je njom obuhvaćen serijal. Vidjet ćemo, dok ovu završim, vjerovatno ću Runaway Max naručiti preko Book Depository.
Nisam znao za te knjige. Valja mi to pročitati. :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#419 Re: Stranger Things

Post by SmokingMan »

dale cooper wrote: 08/06/2022 16:01
SmokingMan wrote: 08/06/2022 15:59

Imaju još dvije dodatne knjige, Runaway Max, koja je oficijalno u sklopu ove dvije prethodno navedene, samo mi jedna ostala misterija, " Worlds turned upside down", mada vjerujem da je njom obuhvaćen serijal. Vidjet ćemo, dok ovu završim, vjerovatno ću Runaway Max naručiti preko Book Depository.
Nisam znao za te knjige. Valja mi to pročitati. :thumbup:
Imaš 2 u Knjižari Kultura (Sumljičavi umovi i Tama na rubu grada)

Ove preko Book depository bi mogao čekati između 30-40 dana, ali dostave, uglavnom. Kod njih sam već dva puta kupovao. I da, besplatna je dostava. :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#420 Re: Stranger Things

Post by dale cooper »

SmokingMan wrote: 08/06/2022 16:06
dale cooper wrote: 08/06/2022 16:01

Nisam znao za te knjige. Valja mi to pročitati. :thumbup:
Imaš 2 u Knjižari Kultura (Sumljičavi umovi i Tama na rubu grada)

Ove preko Book depository bi mogao čekati između 30-40 dana, ali dostave, uglavnom. Kod njih sam već dva puta kupovao. I da, besplatna je dostava. :thumbup:
Hvala na informacijama! :thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#421 Re: Stranger Things

Post by So What! »

dale cooper wrote: 29/05/2022 19:14 Meni Eddie izgleda kao da je clan nekog thrash metal sastava 80-tih. :D Hocu reci da su pogodili tip. A i jeste stariji od ostalih jer je nekoliko puta padao godinu. :D
Jason Newstead

Image
User avatar
Quaresma
Posts: 6659
Joined: 19/07/2010 16:37

#422 Re: Stranger Things

Post by Quaresma »

a peta sezona ce za 3-4 godine pretpostavljam.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#423 Re: Stranger Things

Post by guruguru95 »

Ova scena sa muzikom Kate Bush je wow :thumbup:

User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#424 Re: Stranger Things

Post by So What! »

A što se tiče Upside Downa meni je logičan, ko dolazi iz IT-a, ali i ne mora iz IT-a biti da bi razumio, dakle jedan environment tj ovaj realni naš izvrši build na taj neki testni svaki put kada se triggeruje neki važan event.

Upside Down je vjerovatno oduvijek bio dom hororima i kuće, ulice i sve ostalo tu je samo kopija onog što imamo u stvarnom svijetu, čak i kada bi pobili sve karakondžule koje žive tamo to bi i dalje bila negostoljubljiva verzija ovog svijeta.

Treća sezona je do sada možda bila i najslabija, upravo kao što neko reče, sovjetska baza u po Amerike usred Hladnog Rata je stvarno pretjerivanje, a u posljednjoj sezoni, stalni ulazak iz američkog u sovjetski zračni prostor, odlično poznavanje engleskog od strane sovjetskih vojnika te ušetavanje u gulag su pravo loši izbori za plot, iako insistiranje na prirodnosti, uključujući komunikaciju na ruskom su jako pohvalne.

Kako vam se sviđa Nikola Đuričko u svojoj ulozi?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#425 Re: Stranger Things

Post by tranquil »

So What! wrote: 11/06/2022 01:23 Kako vam se sviđa Nikola Đuričko u svojoj ulozi?
Najeeebaćete, svi ćete da najebete :lol:

Tipični naš glumac koji dobro legne u ulozi Rusa.

A ostatak tvog posta, kao da sam ja pisao. I mene je najviše nervirala ruska baza ispod tržnog centra u američkom gradu u trećoj sezoni, ali sada je nešto bolje. Jesu Ameri ušetali u gulag, ali s druge strane, barem nisu napravili bazu tamo.

A moj headcanon vezan za Upside Down je da to možda čak nije full kopija našeg svijeta, nego jednostavno neka poremećena dimenzija, koja ponekad "pohvata" i kopira stvari s druge strane, kada se npr. otvori portal, zbog čega sve tamo trenutno i jeste kopija Hawkins-a iz noći nestanka Will Byers-a (prva epizoda serije). Dok ne daju neko drugo objašnjenje, ako ga uopšte bude, ja se držim ovoga.
Post Reply