Star Wars

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderators: ExNihilo, _BataZiv_0809

Sanjarko

#426 Re: Star Wars

Post by Sanjarko »

Velkoski wrote:Pa bolje da naprave film na fazon KOTOR-a nego da seru s ovim sranjima 'između epizoda'
Ma samo nek se radi.
Nek se samo para vrti.
Tito_i_Partija

#427 Re: Star Wars

Post by Tito_i_Partija »

Vizionar 1985 wrote:
Tito_i_Partija wrote:Iako je trailer solidan, ne mogu da zanemarim osjecaj kako je ovaj film samo ogromno hapanje love, i da ce zavrsit' bez ikakvog znacajnog uticaja na Star Wars univerzum. Vec znamo da Leia ima planove za Death Star u 4. epizodi, a samim tim sto se u tom filmu niko od ovih Rogue One karaktera ne pojavljuje znaci da su vjerovatno svi onako "herojski" izginuli na kraju filma (sto i trailer dobrim dijelom pokazuje).

Al' eto, Disney je skupo platio licencu pa sad hoce po jedan Star Wars film svake godine. :roll:
Ma ima veze sa dijelom ratova zvijezda, serijal igri itd. Stara Republika.
Po nekim zaljubljenicima i sto sam gledao na jutubu ima veze sa ovim novim likom, Snuk tako nekako.
Navodno je taj Snuk neki imperator iz te Stare Republike.

A imaju i video igru o tome veoma popularnu, o staroj republici, puno igraca,
jos mogu nove filmom privuci itd.
Uglavnom nije da bez razloga emituju ovo, ovo je vjerovatno uvod u nesto drugo.
Samo pitanje u sta.
Mozda nisi cuo, al' Disney je skroz de-legitimisao Star Wars Expanded Universe, sto ukljucuje i Staru Republiku. Zvanicno, samo su filmovi, jedan comic, i Clone Wars crtani priznati, i apsolutno nista drugo.

http://starwars.wikia.com/wiki/Canon
As of April 25, 2014, the only previously published materials that are considered canon are the six Star Wars films, the Star Wars: The Clone Wars television series and film, and the stand-alone Dark Horse Comics arc Star Wars: Darth Maul—Son of Dathomir; which was based on unproduced scripts from The Clone Wars TV series, while the Expanded Universe is no longer considered canon and was re-termed as the "Legends" brand. Most Star Wars material released after April 25, 2014—with some exceptions—is composed in collaboration with the Lucasfilm Story Group, making it part of the "new canon."
Sanjarko

#428 Re: Star Wars

Post by Sanjarko »

Nisam ovo znao.
Al opet ovo stoji.
Uglavnom nije da bez razloga emituju ovo, ovo je vjerovatno uvod u nesto drugo.
Samo pitanje u sta.
Hasan006

#429 Re: Star Wars

Post by Hasan006 »

I onaj Rebels crtani je isto canon.
Reuf-Refko

#430 Re: Star Wars

Post by Reuf-Refko »

jel neko gledao Rogue one, valjdal cemu?
brain bubbles

#431 Re: Star Wars

Post by brain bubbles »

Reuf-Refko wrote:jel neko gledao Rogue one, valjdal cemu?
Cuo sam od ljudi koji su veliki Star Wars fanovi, da je film pravo dobar, al to nije bas najpouzdaniji izvor :D

Cekam da neko ko nije previse opsjednut SW svijetom da pogleda i javi
Better Man

#432 Re: Star Wars

Post by Better Man »

brain bubbles wrote:
Reuf-Refko wrote:jel neko gledao Rogue one, valjdal cemu?
Cuo sam od ljudi koji su veliki Star Wars fanovi, da je film pravo dobar, al to nije bas najpouzdaniji izvor :D

Cekam da neko ko nije previse opsjednut SW svijetom da pogleda i javi
Idejni tvorac Star Warsa George Lucas je imao priliku da pogleda film prije premijere i dao je izjavu da mu je puno bolji od ovog prethodnog.
Black swan

#433 Re: Star Wars

Post by Black swan »

ja ću gledati kad izađe na divx :D

međutim primijetio sam da je radnja nekako slična prošlim filmovima
kao da se nisu željeli odmaknuti od uhodanih staza koje donose uspjeh?

a?
Amagon

#434 Re: Star Wars

Post by Amagon »

Rogue One je odličan, svi SW fanovi će uživati sigurno. Priča se dešava prije "A new hope" i sklapaju se kockice. O efektima i borbama ne treba pričati. Ima i dosta iznenađenja, koje sam doduše predvidio, ali nema veze. Čisti užitak! Većina u kinu je bila izuzetno zadovoljna. :thumbup:
edo82

#435 Re: Star Wars

Post by edo82 »

Amagon wrote:Rogue One je odličan, svi SW fanovi će uživati sigurno. Priča se dešava prije "A new hope" i sklapaju se kockice. O efektima i borbama ne treba pričati. Ima i dosta iznenađenja, koje sam doduše predvidio, ali nema veze. Čisti užitak! Većina u kinu je bila izuzetno zadovoljna. :thumbup:
aBd ide danas :izet:
Jack Be Nimble

#436 Re: Star Wars

Post by Jack Be Nimble »

Prijatelji koji su bas ono SW fans su mi rekli da je dobar ko Empire. A Empire je valjda jedan od boljih u seriji.
ledeni_caj

#437 Re: Star Wars

Post by ledeni_caj »

Uvreda za serijal, cuj odlican. Jedino dobar robot i Darth Vader, one 3 minute koje su bili bitni.
edo82

#438 Re: Star Wars

Post by edo82 »

Dobar film. Robot vrh. Vilm baš vuče na originalnu tilogiju. Puno bolji od VII dijela.
Stari_Jarac

#439 Re: Star Wars

Post by Stari_Jarac »

Better Man wrote: Idejni tvorac Star Warsa George Lucas je imao priliku da pogleda film prije premijere i dao je izjavu da mu je puno bolji od ovog prethodnog.
Teško da može biti lošiji od prethodnog. :cry:
sizifinho

#440 Re: Star Wars

Post by sizifinho »

Rogue One je, meni bar, najbolji film u serijalu.

Ljudi koji kažu da ne valja - kažu to samo da bi se njihov glas čuo. Film je fantastičan, sa par mana koje sigurno ne zasjenjuju kvalitetu cijelog filma. U poređenju sa ostalim filmovima, prvi put da imamo ČITAVU priču u jednom kompletu, bez da imamo nastavak.

Mislim da će ovo samo otvoriti puteve sad novim Star Wars filmovima koji neće imati veze sa Skywalkerima (hvala Bogu), posebno ovim one-offsima, što je po meni awesome.
Hasan006

#441 Re: Star Wars

Post by Hasan006 »

sizifinho wrote:Rogue One je, meni bar, najbolji film u serijalu.

Ljudi koji kažu da ne valja - kažu to samo da bi se njihov glas čuo. Film je fantastičan, sa par mana koje sigurno ne zasjenjuju kvalitetu cijelog filma. U poređenju sa ostalim filmovima, prvi put da imamo ČITAVU priču u jednom kompletu, bez da imamo nastavak.

Mislim da će ovo samo otvoriti puteve sad novim Star Wars filmovima koji neće imati veze sa Skywalkerima (hvala Bogu), posebno ovim one-offsima, što je po meni awesome.
Ma pojedini fanovi SW-a fakat znaju biti nezahvalna govna. Prvo su se žalili kako su prequeli bili previše drukčiji od originala, onda su se žalili kako je The Force Awakens bio previše sličan originalima, sada će i za Rogue One naravno naći neki treći razlog, itd...
avetinja

#442 Re: Star Wars

Post by avetinja »

Kraj je dobar, nepredvidiv.
sizifinho

#443 Re: Star Wars

Post by sizifinho »

Ma ja sam pretpostavio da će kraj biti takav kakav jeste... jebi ga, gledali smo 4-5-6 i znamo ko je bio u tom filmu a ko nije.
ledeni_caj

#444 Re: Star Wars

Post by ledeni_caj »

Hasan006 wrote: Ma pojedini fanovi SW-a fakat znaju biti nezahvalna govna. Prvo su se žalili kako su prequeli bili previše drukčiji od originala, onda su se žalili kako je The Force Awakens bio previše sličan originalima, sada će i za Rogue One naravno naći neki treći razlog, itd...
Jok treba vikat ekstra je sto nema ni jednog jedi-ja ni sith-ova, ni sablji, niti icega. Jedan force sensitive lik i 2 minuta Vadera. :lol: :lol: Remek djelo nema sta.
KB9

#445 Re: Star Wars

Post by KB9 »

ti ocito ne kontas svrhu ovih filmova al to te ne sputava da uzmes ulogu maksima po diviziji :thumbup:
ledeni_caj

#446 Re: Star Wars

Post by ledeni_caj »

KB9 wrote:ti ocito ne kontas svrhu ovih filmova al to te ne sputava da uzmes ulogu maksima po diviziji :thumbup:
Znao sam da ce ovakav komentar biti odmah. :D Glupa mi je ideja da se prave filmovi koji nisu vezani za ovo sto pisem.. I ono nekom o lupanju. :D
ExNihilo
Nindža revizor

#447 Re: Star Wars

Post by ExNihilo »

Razočaran novim filmom. :| Čudan osjećaj.
Black swan

#448 Re: Star Wars

Post by Black swan »

oba serijala su new age bulshit sa svojom ideologijom

ali volim ih

star trek mi ima ispunjeniji kontekst...

star wars je nekako isprazan...osim toga je sublimarna kopija pjescane planete :mrgreen:
ExNihilo
Nindža revizor

#449 Re: Star Wars

Post by ExNihilo »

Mislim da to ipak iz tebe govori tvoja novopronađena ideologija, Komi.
Black swan

#450 Re: Star Wars

Post by Black swan »

kardavi moze a ja ne?
Post Reply