Star Wars

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#76 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:Liči na Voldemorta. :D

Sad pročitah dobar naslov: The Force Awakens lacks a single original idea, and you will love it anyway.

Sve rečeno. :D
ja sam sebi to sumirala da je kao sto godina samoće od markeza...ciklična historija..nekad je dark an vrhuncu, pa opada, pa je light side i sve tako..

sviđa mi se zadnja scena

i nebično mi je bilo gledati onoliko komičnih momenata

I JEL NEKO PRIMJETIO NEDOSTATAK LENS FLARE EFEKATA :D??? A?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#77 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ExNihilo »

Ovo je više na tragu one Marxove, da parafraziram: Svi SW događaji se dešavaju dva puta; prvi put kao tragedija, drugi put kao farsa. :D
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#78 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by __Phoenix__ »

Ko igra Patricka Stewarta u ovom dijelu ili su neke nove uloge?
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#79 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by zlaataan »

Meni dobar. :D Btw nisu mi jasne ljude koji spojlaju. Zašto iko to radi? :twisted:
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#80 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by yoda82 »

ExNihilo wrote:Sad iz kina. Moj osvrt ispod, UPOZORENJE, heavy SPOILERI.



Light sides of the movie su: generalno dobro pogođen "starvorsovksi" šmek, minimizacija CGI i upotreba "pravih" kostima, PRELIJEPI pejzaži tipični za SW, odmjeren humor koji budi uspomene na originale, standardno dobra muzika, film drži pažnju sve vrijeme, odličan 3D (inače ga mrzim), bila je uživancija gledati kako Millennium Falcon koristi hyperdrive da savije prostor i vrijeme. :D

Dark sides of the movies su: film je omaž samom sebi. Bilo je jasno da će tako biti, ali su presrali svaku mjeru: praktično je riječ o rimejku. Ponovo su tu zli carstvo i pobunjenici, ponovo droid nosi krucijalnu poruku za otpor, ponovo mladić/djevojka sa pustinjskog planeta spletom okolnosti završavaju kao dio pobune, ponovo je tu death star, ponovo je Alderaan uništen, ponovo je death star sjebana x-wingerima, ponovo je tu zeleni/narandžasti višestoljetni mudrac, ponovo je tu maskirani negativac, ponovo je sila uspavana, zaboravljena i svedena na nivo praznovjerja, a carstvo (pardon, prvi red) nadigrano uprkos svim izgledima od strane šačice pobunjenika. Star Wars: An Even Newer Hope.

Već je jasno: epizoda 8 će biti omaž empire strikes backu. Posljednji jedi je zaglavljen na rubu kosmosa, a young padawan learner ide da izuči zanat, kako bi se suprotstavio tamnoj strani. :zzzz: Već su posudili ponešto od empire strikes backa: fatalni susret oca i sina na doku, light side vs dark side, koji završava padom u ponor. Pa majku mu jebem, zar se mora toliko kopirati? :-? Imam osjećaj da je kompletna matrica filma traumatična reakcija hiperfana na prequele.

Presrali su i sa međufamilijarnim odnosima. Više se ne zna ko je kome deda, stric, sestra. Trebaju dijeliti porodično stablo na ulazu u kino. Pa ono Vaderovo kultno: "No, I am your father" sada izgleda kao karikatura, zato što su bukvalno svi u nekom srodstvu, svi imaju izrode "s one strane sile".

Negativci, očekivano, nisu do koljena postigli efekat koji je nosio Vader.

Skontao sam zašto prequeli nisu raji sjeli. Lucas se prequelima odmakeo od formule straightforward galaktičke avanture, koja je karakterizirala originale (i sada The Force Awakens), i težio je prikazivanju kompleksnih diplomatskih, ekonomskih i drugih uzroka pada Republike. Koliko je uspio, manje je bitno, poenta je da raja hoće ganjanje x-wingerima, šarenilo svemirskih kultura i herojske podvige u kosmosu.

Nasrah se ja, ali sve u svemu, uživao sam svaku sekundu filma. :lol:

Pišem još kasnije, kako mi naumpadne.
SPOJLER NA SPOJLER!

Prvo potpis na sve.

Drugo, Rey je nečija ćerka (ili Lukova ili Leina), a mislim da bi i Finn moao biti Lukov sin.

I ono najbitnije, pored svih mana, i ja sam uživao!
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#81 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ExNihilo »

Mislim da će Rey biti Kenobi. :D

Kad je bal, nek je maskenbal.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#82 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by hrle1976 »

Jack Be Nimble wrote:Ovaj star wars ima jednu pricu i stalno se ista prica ponavlja. Al jebiga, ima nostalgija pa lako zaraditi lovu.
Ti zivis u USA. Znaci engleski ti ide od ruke, mislim fraze i izrazi.

Pogledaj najavu iz 1977 godine



i ovaj danas.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#83 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by HM 2011 »

Imal kakvih spojlera ? :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#84 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bloo »

yoda82 wrote: Prvo potpis na sve.

Drugo, Rey je nečija ćerka (ili Lukova ili Leina), a mislim da bi i Finn moao biti Lukov sin.



Rey je obviously necija kcerka...pa makar opet onaj palpatine negdje umijesao prste oko midi chromosoma :D (ili da poturim svoju incest tezu mozda je od luka iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii lee :D)

Finn je maybe force sensitive, ali bumo vidjeli u episode VIII :mrgreen: or IX or X
Last edited by Bloo on 18/12/2015 23:55, edited 1 time in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#85 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ExNihilo »

Kćerka Leie i Jabbe :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#86 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:Kćerka Leie i Jabbe :lol:
:cry:
that's disturbing
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#87 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by nelle_tz »

Ovdje je navedeno sve sto su kopirali iz filma A New Hope.Spoileri
http://i.4cdn.org/tv/1450452221927.jpg
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#88 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by sizifinho »

ExNihilo wrote:Ako ništa, sada će splasnuti mržnja fanova prema Lucasu. Ovi ga samo pođoniti mogu. 8-)

Harrison Ford je izgubio iskru koja je krasila Han Sola u originalima. Nekako s vidi da je tu, kako je i rekao, jer su mu masno platili. Imam osjećaj da ga kurac boli za lika. :( Dok sam gledao, naumpade mi scena od prije nekoliko godina, kada Forda novinari upitaše:

- "Who shoots first, Han or Greedo?", a Ford veli:
- "I don't know and I don't care". :D

BTW, totalna fula je što nikada nećemo vidjeti Hana, Leiu i Luka u istoj sceni.

I još nešto. Lightsaberima fakat ne bi trebala mahati okolo svaka budala koja na oružje nabasa, to je hebeni jedi weapon. Ne može ga svaki krembil dignuti i skoro naguziti sith lorda koga su trenirali i divovski emperor Snoke i jedi master Luke.
kylo ren nije sith, već vitez. Bar još nije sith, a Ren je dodadatak kao i Darth za sith-a .
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#89 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Elokventni »

Potencijalni SPOJLER.

Mogao bi Snoke biti Darth Plagueis, fizicki odgovara savrseno. Treba uzeti u obzir da je Disney dosta toga proglasio "non-canon" od preuzimanja SW. Naravno vazeci je episode III, ali moguce da Sidious nije dovrsio posao kako treba... :run:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#90 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Jack Be Nimble »

Moze li Yoda imati djecu? Mozda je Rey njegova kcerka.

Svi problemi dolaze iz jedne familije. Samo tu familiju treba pobiti, problem rijesen i citava glaksija u miru.
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#91 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by yoda82 »

Bloo wrote:
yoda82 wrote: Prvo potpis na sve.

Drugo, Rey je nečija ćerka (ili Lukova ili Leina), a mislim da bi i Finn moao biti Lukov sin.



Rey je obviously necija kcerka...pa makar opet onaj palpatine negdje umijesao prste oko midi chromosoma :D (ili da poturim svoju incest tezu mozda je od luka iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii lee :D)

Finn je maybe force sensitive, ali bumo vidjeli u episode VIII :mrgreen: or IX or X
Ja tipujem da je Rey Leina, a Finn Lukov. I kako je diturbing Leia i Jabba, a nije Leia i Luk?
Jack Be Nimble wrote:Moze li Yoda imati djecu? Mozda je Rey njegova kcerka.

Svi problemi dolaze iz jedne familije. Samo tu familiju treba pobiti, problem rijesen i citava glaksija u miru.
Nije moja 100%. Uvijek koristim zaštitu :izet: :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#92 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bloo »

yoda82 wrote:
Ja tipujem da je Rey Leina, a Finn Lukov. I kako je diturbing Leia i Jabba, a nije Leia i Luk?

because of the reasons :zoka: :oops:
jbg iskvari me game of thrones :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#93 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by dezurni_ucenik »

Sto lazete ljude za Han Sola :D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#94 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by KB9 »

THE FORCE IS DEFINITELY WITH THEM: 'Star Wars: The Force Awakens' has already made history—the film just took the record for highest grossing Friday opening ever.
Beating every Harry Potter film, Fantastic Four, The Twilight Saga, and more.

bice jos brat bratu jedno 10 nastavaka :izet:
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#95 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by yoda82 »

KB9 wrote:THE FORCE IS DEFINITELY WITH THEM: 'Star Wars: The Force Awakens' has already made history—the film just took the record for highest grossing Friday opening ever.
Beating every Harry Potter film, Fantastic Four, The Twilight Saga, and more.

bice jos brat bratu jedno 10 nastavaka :izet:
Već ima 5 najavljenih. Još dva nastavka ove saga, te tri zasebna filma: Rogue One: A Star Wars Story - priča o pobunjenicima koji su ukrali nacrte zvijezde smrti, i čni mi se filmovi o Han Solu i Boba Fett-u.

Osim toga ovaj SW je zaradio preko 100 mil. dolara na kartama u pretprodaji, što je takođe rekord.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7808
Joined: 13/11/2006 17:47

#96 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by jasko_ba »

Fantastican film. A za ekipu sto konstantno prica i nesto dobacuje u kinu(sinoc projekcija u Zenici, termin u 21.15), za lijeka vam trebalo. Koje govno od covjeka moras biti, pa dok svi sute on komentarise svaku scenu. :roll: Fala nepoznatom momku sa strane sto im je spicio mater pred svima, pa su se usutili pri kraju filma.
User avatar
mondo bizarro
Posts: 62826
Joined: 16/07/2009 00:24
Location: sa yossarianom na pianosi

#97 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by mondo bizarro »

Ren mi je baš kao hipster, zamalo da na bajku dođe :oops:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#98 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by johnnykola »

Super zabavan filmić, ali u biti kopija prethodnih.
To je malo dosadno, priznaćete. I uvijek su u pet
deka oni dvoboji glavnih likova po načinu kako su snimljeni.
Vala, mogli su i neki novi moment ubaciti.
ali ne, mislim da sad slijedi jedno minimum pet filmova
i taslačenje jednog te istog.
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2827
Joined: 14/01/2011 18:21

#99 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ledeni_caj »

Ovaj lik sto glumi Kylo Rena mi fakat djeluje ko nakav isprepadani geek, a ne ko neki zajebani nasljednik Darth Vadera. Fula poprilicna pri izboru glumca po meni. Ne trebaju mu dati da skida masku dok ga neko ne rokne na kraju. :D Bez veze mi je i reciklirana prica. Rey i Finn su dobri iako je to sto se hladno suprotstavise treniranom sithu glupost zesca, ali sta ces. :roll: Najbolji dio filma su stari likovi, sto mozda i samo po sebi kaze dovoljno. :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#100 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ExNihilo »

Kad se uporedi dvoboj Rey/Finna sa Kylo Renom i dvoboj Obi-Wana/Qui-Gona sa Darth Maulom...ovaj prvi djeluje nekako previše diznijevski. Heroji odjednom pronalaze unutrašnju snagu, Rey biva nadahnuta silom (a Kylo Ren za to vrijeme gleda u nju i čeka), good guys win, deus ex spašavanje Kylo Rena i slično.

S druge strane, finalni duel u The Phantom Menace je bio serious stuff. :D
Post Reply