Go west

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#101

Post by Tisina »

FICC JURY ( Ziri Internacionalnog Federacije Filmskih udruzenja) u sastavu

1. Torbjorn Kjellsson, Sweden
2. Domenico Farina, Italy
3. Stanislav Suknenko, Ukraine
Njihove rijeci :

Zato sto je govorio o ratu a da pri tom rat nije bio glavni protagnista filma, zato sto je opservirao stvari iz ljudske perspektive pomazuci nam da shvatimo zbog cega se ljudi ponasaju nehumano, nagradu Don Kihot dodjeljujemo bosanskohercegovackom filmu Go West..

Image[/img]
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#102

Post by justika_sa »

film sam gledala još na SFF, a planiram ga ponovno gledati, kako bih mogla neopterećena radnjom i iščekivanjem "šta će biti dalje" obratiti bolje pažnju na neke scene i osobito glumačke izvedbe...

oduševljena sam filmom i smatram da je jedan od najboljih ikada snimljenim na ovim prostorima...

nisam primjetila baš nikakvu pristranost što se neke nacionalističke strane filma tiče... i mislim da nikoga niti glorificira niti vrijeđa... osim ljudsku glupost i zlobu zbog koje i jesmo u situaciji u kojoj jesmo...

a zašto je Kenan plakao za Milanom... u pomješanom očaju i tugovanju... premda klasična romantika svojstvena naglašavanju romantične povezanosti likova u ovom filmu ne postoji... ipak je njihov emotivni i nježni odnos naglašen u cijelom nizu scena... od male ljubomorne scene na početku filma... preko suosjećanja sa Kenanovim strahom, pokušaja da se zajedno spase, brige jedan o drugome... nježnosti... pa do posljednje scene prije milanovog odlaska na ratište... koja je osobito snažna i osobito izražava dubinu njihove ljubavi...

raspisah se :) uglavnom... pogledajte film... fenomenalan je
goeasy
Posts: 90
Joined: 10/11/2005 01:32

#103

Post by goeasy »

Nisam gledala film, samo neke inserte na TV ali ono sto mi je odmah palo u oci je veliki propust kostimografa u filmu. Po uniformama, pa cak i po garderobi civila, covek (ili zena) je totalno promasio rat, uniforme kao da su iz filma Neretva (mozda je bio mali budzet filma pa su iskoristili te uniforme).Tarik Filipovic u ovom filmu izgleda kao Rade Serbedzija u filmu Uzicka republika, tako da mi u startu ubi volju da gledam ovaj film. Na osnovu inserata slazem se sa onim deckom koji kaze da je naucna fantastika, nigde veze sa realnoscu. Zamislite ratni film iz II svetskog rata u kome Nemci nose uniforme Austro-ugarske carevine. Gledala sam Niciju zemlju, Gori vatra i mnogo mi se svidjaju bas zato sto su nacin autenticni.
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#104

Post by Tisina »

Dakle za sve nase koji zive vani a htjeli bi da vide film, bice prikazan krajem novembra u sklopu Solunskog Filmskog Festivala u Grckoj, zatim u decembru u Bratislavi, Beogradu i Tallinnu :)
a bice jos ;)
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#105

Post by Tisina »

goeasy wrote:Nisam gledala film, samo neke inserte na TV ali ono sto mi je odmah palo u oci je veliki propust kostimografa u filmu. Po uniformama, pa cak i po garderobi civila, covek (ili zena) je totalno promasio rat, uniforme kao da su iz filma Neretva (mozda je bio mali budzet filma pa su iskoristili te uniforme).Tarik Filipovic u ovom filmu izgleda kao Rade Serbedzija u filmu Uzicka republika, tako da mi u startu ubi volju da gledam ovaj film. Na osnovu inserata slazem se sa onim deckom koji kaze da je naucna fantastika, nigde veze sa realnoscu. Zamislite ratni film iz II svetskog rata u kome Nemci nose uniforme Austro-ugarske carevine. Gledala sam Niciju zemlju, Gori vatra i mnogo mi se svidjaju bas zato sto su nacin autenticni.
da li si ti uopste bila u ratu ovdje :)
ma uniforma iz 2 svjetskog su ultra moderne kako smos e mi krpili u ovom ratu :) i od cega se sve nisu pravile eeeh :)
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#106

Post by Lace »

Tisina wrote:
goeasy wrote:Nisam gledala film, samo neke inserte na TV ali ono sto mi je odmah palo u oci je veliki propust kostimografa u filmu. Po uniformama, pa cak i po garderobi civila, covek (ili zena) je totalno promasio rat, uniforme kao da su iz filma Neretva (mozda je bio mali budzet filma pa su iskoristili te uniforme).Tarik Filipovic u ovom filmu izgleda kao Rade Serbedzija u filmu Uzicka republika, tako da mi u startu ubi volju da gledam ovaj film. Na osnovu inserata slazem se sa onim deckom koji kaze da je naucna fantastika, nigde veze sa realnoscu. Zamislite ratni film iz II svetskog rata u kome Nemci nose uniforme Austro-ugarske carevine. Gledala sam Niciju zemlju, Gori vatra i mnogo mi se svidjaju bas zato sto su nacin autenticni.
da li si ti uopste bila u ratu ovdje :)
ma uniforma iz 2 svjetskog su ultra moderne kako smos e mi krpili u ovom ratu :) i od cega se sve nisu pravile eeeh :)
ja ne primjetih to s uniformama...primjetih na srpskom visem oficiru (onaj s bordo beretkom) da je nosio cini mi se alfa uniformu...a neki su nosili i takve u ratu (za one koji ne znaju 92-e je to bila nesto kao "najnoviji vojni modni hit" :D ...posebno oni koji su bili u specijalnim jedinicama i zaplijenili od jna uniforme

i glede nicije zemlje...ako si primjetila srpski vojnik je nosio jna uniformu a bosanski polu civilno obucen...i to stoji kao autenticno...srbi su uglavnom imali uniforme a bosanci su u pocetku na liniju isli u tenama i farmerkama...kasnije od satorskih krila sili hlace...pa od humanitarnih deka zimske uniforme i da ti ne nabrajam

da ti naglasim...srpska strana je imala uniforme od pocetka i to se da primjetiti u ovom filmu (niko nije prikazao bosansku stranu tj vojnike ABiH)!
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#107

Post by Tisina »

Lace wrote:
Tisina wrote:
goeasy wrote:Nisam gledala film, samo neke inserte na TV ali ono sto mi je odmah palo u oci je veliki propust kostimografa u filmu. Po uniformama, pa cak i po garderobi civila, covek (ili zena) je totalno promasio rat, uniforme kao da su iz filma Neretva (mozda je bio mali budzet filma pa su iskoristili te uniforme).Tarik Filipovic u ovom filmu izgleda kao Rade Serbedzija u filmu Uzicka republika, tako da mi u startu ubi volju da gledam ovaj film. Na osnovu inserata slazem se sa onim deckom koji kaze da je naucna fantastika, nigde veze sa realnoscu. Zamislite ratni film iz II svetskog rata u kome Nemci nose uniforme Austro-ugarske carevine. Gledala sam Niciju zemlju, Gori vatra i mnogo mi se svidjaju bas zato sto su nacin autenticni.
da li si ti uopste bila u ratu ovdje :)
ma uniforma iz 2 svjetskog su ultra moderne kako smos e mi krpili u ovom ratu :) i od cega se sve nisu pravile eeeh :)
ja ne primjetih to s uniformama...primjetih na srpskom visem oficiru (onaj s bordo beretkom) da je nosio cini mi se alfa uniformu...a neki su nosili i takve u ratu (za one koji ne znaju 92-e je to bila nesto kao "najnoviji vojni modni hit" :D ...posebno oni koji su bili u specijalnim jedinicama i zaplijenili od jna uniforme

i glede nicije zemlje...ako si primjetila srpski vojnik je nosio jna uniformu a bosanski polu civilno obucen...i to stoji kao autenticno...srbi su uglavnom imali uniforme a bosanci su u pocetku na liniju isli u tenama i farmerkama...kasnije od satorskih krila sili hlace...pa od humanitarnih deka zimske uniforme i da ti ne nabrajam

da ti naglasim...srpska strana je imala uniforme od pocetka i to se da primjetiti u ovom filmu (niko nije prikazao bosansku stranu tj vojnike ABiH)!
da tu si u pravu i od deka su se krojile uniforme :) a ovi su imali uniforme jna, a to su te u filmu :)
goeasy
Posts: 90
Joined: 10/11/2005 01:32

#108

Post by goeasy »

Na zalost bila sam u ratu na pocetku dok nisam izbegla u Srbiju. U pocetku rata su vojnici vojske RS imali uniforme JNA dok nisu dobili svoje uniforme vojske RS, sa trobojkom na beretkama i znakom ВРС na ramenima. Vojnici ABiH su imali zelene beretke. Onu uniformu iz filma ( sa kokardom) su nosili neki ekstremisti dobrovoljci ali to nije bila zvanicna uniforma vojske Republike Srpske i nisu je dobijali mobilisani vojnici.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#109

Post by Lace »

goeasy wrote:Na zalost bila sam u ratu na pocetku dok nisam izbegla u Srbiju. U pocetku rata su vojnici vojske RS imali uniforme JNA dok nisu dobili svoje uniforme vojske RS, sa trobojkom na beretkama i znakom ВРС na ramenima. Vojnici ABiH su imali zelene beretke. Onu uniformu iz filma ( sa kokardom) su nosili neki ekstremisti dobrovoljci ali to nije bila zvanicna uniforma vojske Republike Srpske i nisu je dobijali mobilisani vojnici.
pogledaj film pa ces skontati da se radnja desava u nakom selu u pizdicima...odakle su se ljudi dobrovoljni prijavljivali ili uglavnom mobilisani da idu na liniju...tada 92-e jos uvijek nije postojala uniforma VRS ..radnja filma se desava 92-e

hajd ti prvo pogledaj film a ne segmente pa se javi na temu...ok...zvucat ces kompetentnije...kao publika
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#110

Post by DiplomataSaSela »

goeasy wrote:Na zalost bila sam u ratu na pocetku dok nisam izbegla u Srbiju. U pocetku rata su vojnici vojske RS imali uniforme JNA dok nisu dobili svoje uniforme vojske RS, sa trobojkom na beretkama i znakom ВРС na ramenima. Vojnici ABiH su imali zelene beretke. Onu uniformu iz filma ( sa kokardom) su nosili neki ekstremisti dobrovoljci ali to nije bila zvanicna uniforma vojske Republike Srpske i nisu je dobijali mobilisani vojnici.
haj nam jos objasni kakva je razlika od tih sa kokardom i i tih sa "zvanicnim uniformama"

Inace meni je film pravo dobar.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#111

Post by Lace »

goeasy wrote:Na zalost bila sam u ratu na pocetku dok nisam izbegla u Srbiju. U pocetku rata su vojnici vojske RS imali uniforme JNA dok nisu dobili svoje uniforme vojske RS, sa trobojkom na beretkama i znakom ВРС na ramenima. Vojnici ABiH su imali zelene beretke. Onu uniformu iz filma ( sa kokardom) su nosili neki ekstremisti dobrovoljci ali to nije bila zvanicna uniforma vojske Republike Srpske i nisu je dobijali mobilisani vojnici.
i evo ti sve oznake VRS...edukuj se :D

http://www.geocities.com/ljubomladjenov/RS_army.html
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#112

Post by Tisina »

Lace wrote:
goeasy wrote:Na zalost bila sam u ratu na pocetku dok nisam izbegla u Srbiju. U pocetku rata su vojnici vojske RS imali uniforme JNA dok nisu dobili svoje uniforme vojske RS, sa trobojkom na beretkama i znakom ВРС na ramenima. Vojnici ABiH su imali zelene beretke. Onu uniformu iz filma ( sa kokardom) su nosili neki ekstremisti dobrovoljci ali to nije bila zvanicna uniforma vojske Republike Srpske i nisu je dobijali mobilisani vojnici.
i evo ti sve oznake VRS...edukuj se :D

http://www.geocities.com/ljubomladjenov/RS_army.html
film je dobar :) a vi pricajte sta hocete :D
goeasy
Posts: 90
Joined: 10/11/2005 01:32

#113

Post by goeasy »

Nadam se da ce se do kraja godine taj film prikazati i u Beogradu pa cu svoje konacno misljenje o njemu dati tada.
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#114

Post by Tisina »

goeasy wrote:Nadam se da ce se do kraja godine taj film prikazati i u Beogradu pa cu svoje konacno misljenje o njemu dati tada.
hoce 7. decembra :)
dariosa
Posts: 512
Joined: 03/05/2003 00:00

#115

Post by dariosa »

film je genijalan. jedan od 5 najboljih BH filmova ikad napravljenih. moze li se igdje naci glavna pjesma iz filma "tri prsta"...
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#116

Post by Lace »

Tisina wrote:
Lace wrote:
goeasy wrote:Na zalost bila sam u ratu na pocetku dok nisam izbegla u Srbiju. U pocetku rata su vojnici vojske RS imali uniforme JNA dok nisu dobili svoje uniforme vojske RS, sa trobojkom na beretkama i znakom ВРС na ramenima. Vojnici ABiH su imali zelene beretke. Onu uniformu iz filma ( sa kokardom) su nosili neki ekstremisti dobrovoljci ali to nije bila zvanicna uniforma vojske Republike Srpske i nisu je dobijali mobilisani vojnici.
i evo ti sve oznake VRS...edukuj se :D

http://www.geocities.com/ljubomladjenov/RS_army.html
film je dobar :) a vi pricajte sta hocete :D

a ja zaboravih dodati da je film dobar...i smijesan i tuzan
zalosna_sova
Posts: 42
Joined: 16/12/2004 19:55

#117

Post by zalosna_sova »

goeasy wrote:Na zalost bila sam u ratu na pocetku dok nisam izbegla u Srbiju. U pocetku rata su vojnici vojske RS imali uniforme JNA dok nisu dobili svoje uniforme vojske RS, sa trobojkom na beretkama i znakom ВРС na ramenima. Vojnici ABiH su imali zelene beretke. Onu uniformu iz filma ( sa kokardom) su nosili neki ekstremisti dobrovoljci ali to nije bila zvanicna uniforma vojske Republike Srpske i nisu je dobijali mobilisani vojnici.
s obzirom da si pobegla u srbiju logicno je da nemas pojma ni o cemu. :roll: :roll:
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#118

Post by alphonse kauders »

Film mi se ne sviđa. Mario Drmać je nenormalno neubjedljiv, a dikcija mu je katastrofa- kao da čita poeziju, a ne da vodi normalan razgovor.
Plač Harisa Burine na stanici uz kukanje je strašno loše odglumljen i nimalo uvjerljiv.
Kada ona Ranka (ili kako se već zove) ubode Drmaća na groblju u neka doba, otkud tu i da se nađe malac i šta on tu radi?
Gestapo uniforma čete haj može biti da asocira na aušvic, ali mi je ta scena totalno nepotrebna i pretjerana.
Srbi u vukojebini pričaju nepogrešivim sarajevskim akcentom.
Karatista koji loži Tarika na početku filma odjednom se nađe u istoj divljini kao i Mario Drmać.
Rankino slaganje cipela poginulih muslimana- niđe veze, kome bi to palo na pamet, ali prebacimo to rediteljskoj kreativnosti.
Svi su kao čete u filmu, ali najveći ekstrem je ni manje ni više nego malac s kokardom.
Mora se imati bujna mašta da bi se smislio onakav pop kao što je Nermin Tulić.


Ne znam, nisam filmski kritičar, ali spadam u publiku i mislim da ovaj film ne zaslužuje toliku pažnju kolika mu je posvećena. Očigledno je da se film pravio za to da stranci sve fino shvate (ko je bad guy, a ko good guy), a gluma je sa izuzetkom Radeta Š. osrednja.
"Sarajevski krug" je za ovaj film remek djelo.
Ali oprostićemo mu- prvijenac mu je, može on garant bolje.
stella_sa
Posts: 489
Joined: 17/10/2005 21:36

#119

Post by stella_sa »

e konacno ga i ja pogledah. meni je film dobar iz prostog razloga sto tjera na razmisljanje kad izadjes iz dvorane. mislim da je pogresno bazirati se na detalje tipa uniforme, ili sta ce onaj tamo vec treba pokusati skontati "sta je pisac htio reci". ne mogu a da se ne nadovezem na prethodni post
Kada ona Ranka (ili kako se već zove) ubode Drmaća na groblju u neka doba, otkud tu i da se nađe malac i šta on tu radi?
mislim da nije poanta u tome sta ce on tu i sta radi tu vec u tome ko je zapravo taj malac i koliki je utjecaj sredina imala na njega. sta se desi? skonta mali da mu je babo musliman i skide sajkacu. koliko je uopce ljudi koji prihvataju odredjeni model ponasanja samo zbog utjecaja okoline i sopstvenog neznanja?
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#120

Post by Tisina »

alphonse kauders wrote:Film mi se ne sviđa. Mario Drmać je nenormalno neubjedljiv, a dikcija mu je katastrofa- kao da čita poeziju, a ne da vodi normalan razgovor.
Plač Harisa Burine na stanici uz kukanje je strašno loše odglumljen i nimalo uvjerljiv.
Kada ona Ranka (ili kako se već zove) ubode Drmaća na groblju u neka doba, otkud tu i da se nađe malac i šta on tu radi?
Gestapo uniforma čete haj može biti da asocira na aušvic, ali mi je ta scena totalno nepotrebna i pretjerana.
Srbi u vukojebini pričaju nepogrešivim sarajevskim akcentom.
Karatista koji loži Tarika na početku filma odjednom se nađe u istoj divljini kao i Mario Drmać.
Rankino slaganje cipela poginulih muslimana- niđe veze, kome bi to palo na pamet, ali prebacimo to rediteljskoj kreativnosti.
Svi su kao čete u filmu, ali najveći ekstrem je ni manje ni više nego malac s kokardom.
Mora se imati bujna mašta da bi se smislio onakav pop kao što je Nermin Tulić.


Ne znam, nisam filmski kritičar, ali spadam u publiku i mislim da ovaj film ne zaslužuje toliku pažnju kolika mu je posvećena. Očigledno je da se film pravio za to da stranci sve fino shvate (ko je bad guy, a ko good guy), a gluma je sa izuzetkom Radeta Š. osrednja.
"Sarajevski krug" je za ovaj film remek djelo.
Ali oprostićemo mu- prvijenac mu je, može on garant bolje.
pa nije ovaj film za svakoga to je definitivno ;)
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#121

Post by alphonse kauders »

stella_sa wrote:e konacno ga i ja pogledah. meni je film dobar iz prostog razloga sto tjera na razmisljanje kad izadjes iz dvorane. mislim da je pogresno bazirati se na detalje tipa uniforme, ili sta ce onaj tamo vec treba pokusati skontati "sta je pisac htio reci". ne mogu a da se ne nadovezem na prethodni post
Kada ona Ranka (ili kako se već zove) ubode Drmaća na groblju u neka doba, otkud tu i da se nađe malac i šta on tu radi?
mislim da nije poanta u tome sta ce on tu i sta radi tu vec u tome ko je zapravo taj malac i koliki je utjecaj sredina imala na njega. sta se desi? skonta mali da mu je babo musliman i skide sajkacu. koliko je uopce ljudi koji prihvataju odredjeni model ponasanja samo zbog utjecaja okoline i sopstvenog neznanja?
Izvini, ali da gledam film samo da bih shvatio "šta je pisac htio reći" je malo nerealno. Ipak je to film vrsta umjetnosti i važno je kako je ta umjetnost sprovedena, tj. snimljena.
Ja bih najrađe nahvalio film koliko mogu, ali džaba- nije to to. Možemo ga mi dizati u nebesa, ali je film čist prosjek, ako ne i lošiji od prosijeka. Ja ne tražim dlaku u jajetu, nego samo ukazujem na to da film ima dosta propusta, a da bi bio veliki film to se ne bi smjelo desiti. Je li iko išta zamjerao "no man's land"-u ili već spomenutom filmu "sarajevski krug"?
Niko ništa, jer je i ideja i sprovedba bila odlična.
Je.bi ga, kad bi bilo samo da se divimo ideji onda bi baš svako sa dobrom idejom mogao pokušati snimiti film.

Mislim da si svojom zadnjom rečenicom potrefila suštinu euforije oko ovog filma.
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#122

Post by Tisina »

alphonse kauders wrote:Film mi se ne sviđa. Mario Drmać je nenormalno neubjedljiv, Mario odlican! nikad bolji , dikcija sasvim na mjestu. a dikcija mu je katastrofa- kao da čita poeziju, a ne da vodi normalan razgovor.
Plač Harisa Burine na stanici uz kukanje je strašno loše odglumljen i nimalo uvjerljiv. kako kome
Kada ona Ranka (ili kako se već zove) ubode Drmaća na groblju u neka doba, otkud tu i da se nađe malac i šta on tu radi? Ako ti ovo trebam objasnjavati onda je zaista bespredmetno da uopste razgovaramo o ovomeGestapo uniforma čete haj može biti da asocira na aušvic, ali mi je ta scena totalno nepotrebna i pretjerana.nije nimalo pretjerana, govori iz licnog iskustvaSrbi u vukojebini pričaju nepogrešivim sarajevskim akcentom.
Karatista koji loži Tarika na početku filma odjednom se nađe u istoj divljini kao i Mario Drmać. namjerno
Rankino slaganje cipela poginulih muslimana- niđe veze, kome bi to palo na pamet, ali prebacimo to rediteljskoj kreativnosti. ovo je jedna od najboljih ideja filma, ali nekom mora biti nidje veze, lijepo kazem nije film za svakoga, sto je dobroSvi su kao čete u filmu, ali najveći ekstrem je ni manje ni više nego malac s kokardom.
Mora se imati bujna mašta da bi se smislio onakav pop kao što je Nermin Tulić. ili jako dobro iskustvo u proteklom ratu


Ne znam, nisam filmski kritičar, ali spadam u publiku i mislim da ovaj film ne zaslužuje toliku pažnju kolika mu je posvećena. Očigledno je da se film pravio za to da stranci sve fino shvate (ko je bad guy, a ko good guy), a gluma je sa izuzetkom Radeta Š. osrednja.
"Sarajevski krug" je za ovaj film remek djelo. ovo je smjesno i pomisliti
Ali oprostićemo mu- prvijenac mu je, može on garant bolje.
horoz
Posts: 358
Joined: 19/05/2003 00:00

#123

Post by horoz »

Film je odličan, po mom mišljenju jedan od tri najbolja BH filma ikad snimljena (Uz Ničiju Zemlju i recimo... Otac na s.p.)

Što neko reče tjera na razmišljanje i nekoliko dana poslije gledanja...

Idem bez nekog reda :D :
- dobar fol sa kontrastima sela, muslimanskog i srpskog, zelenilo - pustinja, voda, život - praznina, smrt ...
- malac koji se iz četnika pretvara u dječaka sa bijelom košuljom, počešljan i umiven...
- popova žena ista smrt, ne progovara al' je stalno tu. Možda prepisano iz "Ko To Tamo Peva" al' svejedno, odlično!!!
- pop (Nermin Tulić) prestrašan 8) . Nadrealizam u 16...
- Šerbedžija kauboj :) svaka scena super, po akord od Serđa Leona :) :D
- Mario odličan. Bolji od Tarika dikcija za 10. :D (ipak glumi momčića s akademije)
- Mirjana K. razvaljuje. Sve je super odglumila. I scene s Mariom :D a i ostalo, pogotovo Vudu scene
- Lutke, za svakog četnika po jedna... :lol: sve ima svoje zašto.
- ...

Ja sam oduševljen. Inače mislim da je Ahmed I. prva liga i da odskače od drugih, smjeliji i orginalniji...
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#124

Post by daduli_sa »

goeasy wrote:Nadam se da ce se do kraja godine taj film prikazati i u Beogradu pa cu svoje konacno misljenje o njemu dati tada.
Nadam se i ja, a do tada nas molim te postedi svojih povrsnih komentara jer mislim da nemas osnova da dajes komentare na osnovu isjecaka... a sumnjam da si toliko kompetentna sto se tice filmske industrije i umjetnosti da mozes na prvi pogled uociti propuste.
U krajnjem slucaju mislim da film ima svoju univerzalnu crtu ali isto tako da bi se sve shvatilo treba malo imati i backup-a sto u ovom slucaju sumnjam da ga ti imas!

Sto se tice samog filma - definitivno najjaca scena je zadnja scena.... "...trebali ste reci da glasnije sviram..." Sve pohvale za glumu Marija Drmaca.
_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#125

Post by _galaksija »

Film nije los.Duhovit je.Ima dobru ideju.
Jedino me malo cudi sta ce biti kasnije sa glumcima....Mario vodi jednu popularnu djeciju emisiju,a ovamo glumi pedera....bojim se da ce ga djeca drugacije dozivlajvati. :-D
To isto vazi i za Tarika Filipovica.Voditelj je jedne ozbiljne emisije `Milioner` i nadam se da mu ovaj film nece odnijeti ugled kod Hrvata.
Toliko 8)
Post Reply