Go west

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#176

Post by Tisina »

alphonse kauders wrote:
Tisina wrote:
alphonse kauders wrote: Pogledaj svoju poruku od 21.08.2005., citat -"film je ODLIČAN". Ja odličnim smatram filmove koji me obore s nogu, pogotovo kad to "odličan" naglasim i napišem velikim slovom.
Sad je film dobar, ubrzo će biti gledljiv, pa 'nako, pa može zaslužiti prolaznu ocjenu i onda ćemo ga lijepo izbrisati iz kratkotrajne memorije kao i sve nebitne stvari koje tamo dospiju.
Ok, ne vjerujem da ćemo jedno drugom dokazati svoje mišljenje, ali imam osjećaj da te sad vodi inat i da se ponašaš, što bi Jergović rekao "kao pravi Bosanac, tvrdoglavo spreman da zasrlja i u bezizlaznoj situaciji.." i da dokazuješ kako je jedan prosječan film ustvari remek djelo koje eto nije na pravi način shvaćeno.
Iz toga mogu zaključiti dvije stvari
- ili nisi pogledala dovoljno dobrih filmova pa da možeš zaista napraviti poređenje sa ovim i shvatiti da ovaj Ahmedov i nije nešto:
- ili si čak i sama sebe uspjela ubijediti da je film ekstra, pa sa punim uvjerenjem u to i pišeš tolike hvalospjeve o njemu.

Kaže se da se o ukusima ne raspravlja, ali ja mislim da ovdje uopšte nije pitanje ukusa nego činjenica. Ja nisam komisija i nisam filmski stručnjak, ali vjerujem da dovoljno dobro zapažam da mogu ustanoviti kako ovo i nije film bolji od prosijeka.
Nadam se da ovo moje pisanje nećeš shvatiti kao nametanje autoriteta, nego jednostavno kao sukob različitih mišljenja, bez uvrede.
Pozdrav.
ne znas nista o meni :) ok film nije dobar- OLDICAN JE! :)
a ne sekiraj se za moju edukaciju u doticnom polju ;)
Ne sekiram se, tvoj život-tvoja nafaka, a da znam nešto o tebi nisam nikada ni tvrdio, ali evo recimo znam da gotiviš Balaševića- vidiš da nije to BAŠ ništa:) A, ako pod "edukacijom " podrazumijevaš da si učila nekad nešto o filmu, to ti u ovoj diskusiji ne treba, mene zanima tvoje mišljenje, a ne šta si učila. Druga je stvar ako pod tim terminom podrazumijevaš iskustvo u gledanju filmova (samoedukovanje, jelte;)), jer smo onda na istom. Ja priznajem da nisam filmofil, nisam bio ni na jednoj projekciji SFF-a (ne volim modna masovna okupljanja, a i crveni tepih mi se gadi), ali znam i da se mnogim (samoproglašenim ili pravim) filmofilovima nije svidio, ali to sam tek saznao nakon što sam već stekao svoje mišljenje o filmu (koje je takvo kakvo je).
Ima tu i moje sopstvene tvrdoglavosti, ali je ta tvrdoglavost dobro promišljena i zasniva se na dobrom vaganju dobrih i loših stvari filma i kad se sve sabere- prevagnu te lošije, je%bi ga.
Biće mi nekad smiješno da me ova tema ovoliko zadevera, povuci-potegni ko će istjerati svoje:)))
Još jednom - pozdrav!
ma vec je sega ;) ali i ja sma grrrozno tvrdoglava osoba, a jesam kuturni freak, totalni,ne samo film, pozoriste , izlozbe.. etc.
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#177

Post by Tisina »

Zox wrote:Rekla si i da je mrrrrrrraaaaaaaaaaaak ;)
a da, film je MRAK! ;)
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#178

Post by sorge_sa »

Tisina:
ja sma grrrozno tvrdoglava osoba, a jesam kuturni freak, totalni,ne samo film, pozoriste , izlozbe.. etc.



ti si jedna autisticna osoba.............Rainman pravi
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#179

Post by Tisina »

sorge_sa wrote:Tisina:
ja sma grrrozno tvrdoglava osoba, a jesam kuturni freak, totalni,ne samo film, pozoriste , izlozbe.. etc.



ti si jedna autisticna osoba.............Rainman pravi
naravno da je slijedeci argument pokusaj vrijedjanja :)
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#180

Post by justika_sa »

nekako prateći ove komentare uhvati me strah... šta mi zapravo očekujemo?
servirano na dlanu 2+2... kristalno jasne realne stvari?!

prateći detalje koje komentirate, nekako mi se čini da se dosta toga svodi na nerazumijevanje simbolike... ili u najboljem slučaju ignoriranje i odbijanje...

jedno su jednostavni filmovi za zabavu... ona voli njega i on voli nju... pa tako do kraja filma...
drugo su filmovi poput ovog... umjetnička djela... u kojima svaki ... ama baš svaki detalj predstavlja simboliku... nešto znači... od karatiste na početku... preko slaganja cipela da im se ne zametu tragovi... do "sviranja" nijemog violončela na kraju...
teško i duboko... a prekrasno...
ništa nije očito i jasno... sve ima neko skriveno značenje... lako dokućivo... i duboko...

već mislim da sam rekla... ali ja sam film gledala dva puta... jer mislim da je nešto najbolje proizvedeno kod nas već dugooo dugooo... zbog čega... simbolike... radnje... glume... svega pomalo...
vjerojatno... nakon nekog vremena pogledat ću ga opet... oduševljena sam...
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#181

Post by Lisac »

justika_sa wrote:ništa nije očito i jasno... sve ima neko skriveno značenje... lako dokućivo... i duboko...


bezbeli, lako dokuchivo i duboko.
a mozhda i tetoshenje vlastitog ega koji ce dubine pronaci i u lavoru ukoliko se njima mozhe nahraniti privid vlastite produhovljenosti.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#182

Post by tempora »

Lisac wrote:
justika_sa wrote:ništa nije očito i jasno... sve ima neko skriveno značenje... lako dokućivo... i duboko...


bezbeli, lako dokuchivo i duboko.
a mozhda i tetoshenje vlastitog ega koji ce dubine pronaci i u lavoru ukoliko se njima mozhe nahraniti privid vlastite produhovljenosti.

Jao Li, oplakah ! :-) :D :lol:
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#183

Post by Lisac »

djes' tempo ;-)

nadam se da se justika nece naljutiti. nekada sam bio obzirniji, no jebi ga okolina je uchinila svoje. lijepo je biti kuci :D :D
DonDavudes
Posts: 814
Joined: 09/12/2003 00:00
Location: sarajevo

#184

Post by DonDavudes »

lisac:"a mozhda i tetoshenje vlastitog ega koji ce dubine pronaci i u lavoru ukoliko se njima mozhe nahraniti privid vlastite produhovljenosti."

RESPECT :D
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#185

Post by sorge_sa »

Lisac


popusio si ga sad.....kad te sad Tisina na tapet(u) uzme......... :D :P :lol: :oops: :razz: 8) :-D
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#186

Post by Tisina »

sorge_sa wrote:Lisac


popusio si ga sad.....kad te sad Tisina na tapet(u) uzme......... :D :P :lol: :oops: :razz: 8) :-D
ma necu :)
mislim da je ovaj film upravo suproan toj suvremenoj umjetnosti konceptualizma koja pokusava da i od gluposti napravi dubinu, naprotiv vrlo je smislen, lako dokuciv i jasan :) zato me i cudi kako nekome nesto tu nije jasno
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#187

Post by Tisina »

sorge_sa wrote:Lisac


popusio si ga sad.....kad te sad Tisina na tapet(u) uzme......... :D :P :lol: :oops: :razz: 8) :-D
ma necu :)
mislim da je ovaj film upravo suproan toj suvremenoj umjetnosti konceptualizma koja pokusava da i od gluposti napravi dubinu, naprotiv vrlo je smislen, lako dokuciv i jasan :) zato me i cudi kako nekome nesto tu nije jasno
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#188

Post by felichi »

ovo sto se desava u sarajevskim kinima je cisti BEZOBRAZLUK

sva kina vec stoti dan prikazuju jedan te isti film u potpuno praznim dvoranama - GO WEST

pitam se samo dokle, valjda dok se ne uzme i posljednja marka

nisam pogledao film, niti cu
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#189

Post by Tisina »

felichi wrote:ovo sto se desava u sarajevskim kinima je cisti BEZOBRAZLUK

sva kina vec stoti dan prikazuju jedan te isti film u potpuno praznim dvoranama - GO WEST

pitam se samo dokle, valjda dok se ne uzme i posljednja marka

nisam pogledao film, niti cu
e bas nemoj, uzainet bh kinematografiji , nemoj dati tih cijelih 3ili 4 marke za film ili kino! budi karakter :D
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#190

Post by felichi »

nije fol u par maraka vec u cinjenici da te PRISILJAVAJU da pogledas film

zasto npr., u isto vrijeme nije isao neki drugi film u dva kina a u ostalim go west (ako je vec tako velika potraznja)

ovako nemas sta pogledati zadnjih mjesec dana (doom u tesli - :? ), mislim da je ovo ocigledan bezobrazluk
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#191

Post by alek »

felichi, pocinje sedmica ceskog filma
prva projekcija srijeda ili cetvrtak, unitic, i jos nam je za dzabaka :D projekcije u 18:30
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#192

Post by felichi »

pa tu sam sedmicu vec rezervisao za ceski film

moj favorit, 'dosada u brnu'
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#193

Post by Tisina »

felichi wrote:nije fol u par maraka vec u cinjenici da te PRISILJAVAJU da pogledas film

zasto npr., u isto vrijeme nije isao neki drugi film u dva kina a u ostalim go west (ako je vec tako velika potraznja)

ovako nemas sta pogledati zadnjih mjesec dana (doom u tesli - :? ), mislim da je ovo ocigledan bezobrazluk
niko te ne prisiljava ;) vidis da ga neces pogledati :)
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#194

Post by alek »

lis, evo ti drustva :D

felichi, moj je onaj: grupa japanskih turista zeli upoznati tipicnu cesku obitelj (izmedju ostalog) :D :D ne sjecam se naziva, jbga :D
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#195

Post by justika_sa »

Lisac wrote:
justika_sa wrote:ništa nije očito i jasno... sve ima neko skriveno značenje... lako dokućivo... i duboko...


bezbeli, lako dokuchivo i duboko.
a mozhda i tetoshenje vlastitog ega koji ce dubine pronaci i u lavoru ukoliko se njima mozhe nahraniti privid vlastite produhovljenosti.

e da ofo nisam vidjela ne bih se slatko nasmijala za laku noć :)

haj bar nek si me ti skontao... ja velika... ja mudra... ja intelekt nad intelektom... skontala go west :D hehe

"dublji" komentar tvoja izjava ne zaslužuje... ali nasmijao si me... masala...

a dubina lavora... e pa ovisi u koju svrhu ga koristiš... i šta u njemu radiš... i koliko si vode nasuo :P
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#196

Post by Tisina »

svakako da treba gledati ciklus Ceskih filmova koji pocinje u Uniticu od cetvrtka, jednako kao i Dobro ustimane mrtvace na Obali, a od cetvrtka i u Apolu krece Charlie i Tvornica cokoloade :) a u Uniticu film Nesvjesno ;)
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#197

Post by Lisac »

justika, nisam te skontao a nisam to ni pokushavao :D nemam razloga za to. samo sam prochitao tvoj text i to ono shto si pisala a ne shto si mislila. apstrakcijama se, barem kada su diskusije u pitanju, zaista ne volim baviti :D

kao shto rekoh prochitao text, i nisam se mogao suzdrzhati. ukusi su ukusi, svako ima pravo na svoj vlastiti. svakom se film mozhe svidjeti ili ne, ali kada hoby-kritichari dodju u iskushenje tumachiti simboliku koja ni samom rezhiseru do kraja nije jasna (ali zato 'dobro' izgleda), onda valjda mogu i ja reci shta mislim o takvoj kritici.

uh, nekada je bash teshko biti pristojan :D :D ali nikada nije zabavno :D :D

felichi, vidimo se u uniticu :D :D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#198

Post by alek »

zove mi se 'samotnjaci' :D
lis, felichi, vidimo se u uniticu :D
arden
Posts: 71
Joined: 15/06/2004 23:15

#199

Post by arden »

Gledala prije nekih 10ak dana, nije me se dojmilo i to je to. Sve je stvar lične percepcije, a meni je film bio dosadan...
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#200

Post by Saian »

Lisac wrote:
justika_sa wrote:ništa nije očito i jasno... sve ima neko skriveno značenje... lako dokućivo... i duboko...


bezbeli, lako dokuchivo i duboko.
a mozhda i tetoshenje vlastitog ega koji ce dubine pronaci i u lavoru ukoliko se njima mozhe nahraniti privid vlastite produhovljenosti.
Lija sto si to ogorchen :D :D :D, an old man called hate :D :D
Post Reply