Nova Top Lista Nadrealista

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...
Locked
kakavdanakneiskustvu
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 510 times

#201 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by kakavdanakneiskustvu » 12/12/2012 19:56

upperdeck94 wrote:Opšte poznata činjenica je da su Sarajlije bili i ostali maksimalno napaćeni i isfrustrirani ljudi, sa vječitom NADREALNOM idejom o sebi i svom gradu. Besmislena umišljenost da su oni, njihov humor i sve njihovo iznad ostalih, zaista izgleda komičnije od bilo čega drugog. Međutim, sva ta naduvanost i mitomanija baščaršije, deset u pola s lukom, ba jarane humorom... do početka rata na ovim prostorima, možda su i mogli da imaju neku bezazlenu dozu simpatičnosti i naivnosti. Tokom rata, a naročito nakon njega...u tim istim Sarajlijama nastala je ogromna doza frustracija i iskompleksiranosti...a ova najnovija priča sa Neletom (čovjekom, koji je bio najbolji i najveći produkt te vaše "savršene šege"....i kojeg ste svojevremeno dizali među zvijezde) je najslikovitije opisala i dočarala stepen vaše (ne)inteligencije i zatucanosti. Čovjek, koji je bio u istonskom smislu riječi frontmen i duhovni guru starih Nadrealista i Zabranjenog pušenja, otišao je iz te iste kasabe, koju je u svakom smislu prerastao i nastavio svojim putem. Njegov album "Ja nisam odavle" je stekao kultni status i prevazišao sve dotadašnje nju primitivs fazone u paketu sa Sejom, a "Složna braća" su takođe postigla fenomenalne rezultate i gledanost. O projektu "No smoking Orchestra" da ne govorim...jedna od rijetkih stvari sa ovih prostora koja je prevazišla mahalaške okvire i napravila globalnu priču. Ali avaj...kompleksi su čudo. Sarajlije nikako da se pomire sa činjenicom da ih je taj Nele prevazišao i da čovjek živi svoj život u stvarnom i realnom vremenu, a ne melanholično patetiše kao jednonacionalno i brain-washingovano Sarajevo. Da ste malo pratili samu priču oko novih "Nadrealista", mogli ste na više mjesta pročitati da je Nele izjavio da je ovo totalno nova priča i ideja...ali mediji su ti koji hoće bum i profit, pa otud i ova poveznica sa starim Nadrealistima. Uživajte u fazlinovićima, nafakama, severini i duhovima sarajeva...očigledno je to vaš vrhunac!
ZBOGOM ŽOHARI!!!

Artest
Has thanked: 17 times
Been thanked: 38 times

#202 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Artest » 12/12/2012 19:58

ne kapirate vi to, brate, kume, kevooo

ortaci bre znaju

nele je odbacio lazni sjaj kasabe, i evuluiro (prevaziso sarajevo) u olinjalu maskotu na kustinim koncertima (pjan u kombinezonu s 50 g.) cemu je valjda citav zivot tezio? lik ne moze iscijediti humoristicnu repliku iz svog ishlapjelog mozga, ko kap vode iz suhe drenovine...radi neki optereceni, palanacki humor, gdje je mali perica uvijek najlepsi, najmudriji, najneviniji...

potrosen lik koji pokusava s novim projektom cvaknut koji euro za pemzije...doduse pod starim, kasaba- nazivom...ali ne kapirate vi to, cenim, brateee...nele se pretvorio u boru drljacu, samo sto je visok metar i andol

ali ako srbistanci uzivaju u njegovom humoru, hej, ko smo mi da im taj uzitak uskracujemo

nele hara srbijom, bre

Gandalf

#203 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Gandalf » 12/12/2012 20:09

:D i priča bre crpcki da ga čitav svijet razumije :D

kisni indijanac

#204 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by kisni indijanac » 12/12/2012 20:13

Woman wrote:
upperdeck94 wrote:Opšte poznata činjenica je da su Sarajlije bili i ostali maksimalno napaćeni i isfrustrirani ljudi, sa vječitom NADREALNOM idejom o sebi i svom gradu. Besmislena umišljenost da su oni, njihov humor i sve njihovo iznad ostalih, zaista izgleda komičnije od bilo čega drugog. Međutim, sva ta naduvanost i mitomanija baščaršije, deset u pola s lukom, ba jarane humorom... do početka rata na ovim prostorima, možda su i mogli da imaju neku bezazlenu dozu simpatičnosti i naivnosti. Tokom rata, a naročito nakon njega...u tim istim Sarajlijama nastala je ogromna doza frustracija i iskompleksiranosti...a ova najnovija priča sa Neletom (čovjekom, koji je bio najbolji i najveći produkt te vaše "savršene šege"....i kojeg ste svojevremeno dizali među zvijezde) je najslikovitije opisala i dočarala stepen vaše (ne)inteligencije i zatucanosti. Čovjek, koji je bio u istonskom smislu riječi frontmen i duhovni guru starih Nadrealista i Zabranjenog pušenja, otišao je iz te iste kasabe, koju je u svakom smislu prerastao i nastavio svojim putem. Njegov album "Ja nisam odavle" je stekao kultni status i prevazišao sve dotadašnje nju primitivs fazone u paketu sa Sejom, a "Složna braća" su takođe postigla fenomenalne rezultate i gledanost. O projektu "No smoking Orchestra" da ne govorim...jedna od rijetkih stvari sa ovih prostora koja je prevazišla mahalaške okvire i napravila globalnu priču. Ali avaj...kompleksi su čudo. Sarajlije nikako da se pomire sa činjenicom da ih je taj Nele prevazišao i da čovjek živi svoj život u stvarnom i realnom vremenu, a ne melanholično patetiše kao jednonacionalno i brain-washingovano Sarajevo. Da ste malo pratili samu priču oko novih "Nadrealista", mogli ste na više mjesta pročitati da je Nele izjavio da je ovo totalno nova priča i ideja...ali mediji su ti koji hoće bum i profit, pa otud i ova poveznica sa starim Nadrealistima. Uživajte u fazlinovićima, nafakama, severini i duhovima sarajeva...očigledno je to vaš vrhunac!
ZBOGOM ŽOHARI!!!
Sexon je oduvijek bio zaslužan za većinu tekstova Zabranjenog pušenja
i muzike woman i muzike, a ovog koji se regristrovao da bi izbacio frustracije zbog neiživljenosti ne treba ni komentarisati....

Matijevic_Vlado
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..
Has thanked: 51 times
Been thanked: 126 times

#205 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Matijevic_Vlado » 12/12/2012 20:17

ZBOGOM ŽOHARI!!!
pa gdje si Nele cipela im'o a nem'o na sta obuti?! ovo je Nele :bih:

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Has thanked: 157 times
Been thanked: 155 times

#206 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by japin_mutapi » 12/12/2012 20:19

hu is nele

VukSaTrebevica

#207 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by VukSaTrebevica » 12/12/2012 20:22

U pravu si indijanac. Ovaj se registrovao da on izbaci frustracije, a ne obrnuto, haha. Nema on veze sa ovim prostorima ovde mislim, cim bulazni. Reko sam odmah da je projekat nidje veze niti je simpatican, niti smijesan niti bilo sta, barem meni. Starim nadrealistima, ni do clanka. Nije isti humor ljudi ovde i u Srbiji. U Hrvatskoj je zapadnjacki humor :D

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Last edited by VukSaTrebevica on 12/12/2012 20:24, edited 1 time in total.

Sezam

#208 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Sezam » 12/12/2012 20:23

ZBOGOM ŽOHARI!!!
Jes jes :lol: :lol: :lol:

Shos ba iskomplexiran? :D

kisni indijanac

#209 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by kisni indijanac » 12/12/2012 20:28

VukSaTrebevica wrote:U pravu si indijanac. Ovaj se registrovao da on izbaci frustracije, a ne obrnuto, haha. Nema on veze sa ovim prostorima ovde mislim, cim bulazni. Reko sam odmah da je projekat nidje veze niti je simpatican, niti smijesan niti bilo sta, barem meni. Starim nadrealistima, ni do clanka. Nije isti humor ljudi ovde i u Srbiji. U Hrvatskoj je zapadnjacki humor :D

jok , eto ja izbacujem frustracije :mrgreen:

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Has thanked: 210 times
Been thanked: 809 times

#210 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Chmoljo » 12/12/2012 20:29

VukSaTrebevica wrote:U pravu si indijanac. Ovaj se registrovao da on izbaci frustracije, a ne obrnuto, haha. Nema on veze sa ovim prostorima ovde mislim, cim bulazni. Reko sam odmah da je projekat nidje veze niti je simpatican, niti smijesan niti bilo sta, barem meni. Starim nadrealistima, ni do clanka. Nije isti humor ljudi ovde i u Srbiji. U Hrvatskoj je zapadnjacki humor :D

kakvi stari nadrealisti ba, za ovo su Kursadžije Monti Pajton.

mayab
Has thanked: 713 times
Been thanked: 399 times

#211 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by mayab » 12/12/2012 20:39

Artest wrote:meni ovaj Zenin nadreality show uopste nije bio los...ne znam zasto se stalo sa tim? (lova, pretpostavljam)
bilo je losih stvari, ali je bilo i u starim nadrealistima...

skec sa autoputom, auto-magazin, gay-olimpijada, auto-skola...prorocica dzeira, kad Zena zove i pita "ovdje student metereologija , Sutko iz Kaknja, hocu li polozit Osnove promahe ?? :D

bilo je odlicnih skeceva

moj favorit je ovo

Slazem se, nadreality show je bio sasvim solidan projekat, ja bih jos dodao Ferida trese struja, (U)gradjevinska skola , Auto nagazim :lol:
Inace, neletu je bilo bolje da je poslusao Elvisa J.Kurtovica koji je ovo izjavio kad su ga pitali o tom Neletovom projektu
Elvis J. Kurtovich smatra da je prošlo vrijeme humorističkih serijala i da bi im pametnije bilo snimiti tursku seriju!
''Mislim da je u pitanju trik producenata i da se serija neće tako zvati. Nekad davno vidio sam plakat za nastup Whitesnakea u Puli ili negdje drugo na jadranskog obali, pisalo je Whitesnake bez Davida Coverdalea. Ne znam zašto ali nisam otišao mada volim njihove pjesme'', prisjeća se Elvis.
Last edited by mayab on 12/12/2012 20:45, edited 1 time in total.

x-ray

#212 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by x-ray » 12/12/2012 20:41

Nedostizno:

p206
Has thanked: 24 times
Been thanked: 35 times

#213 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by p206 » 12/12/2012 20:47

em11r wrote:Zao mi Koje ... bio mi je king ... od gruje, lepih sela, andjela, parade ( :thumbup: :thumbup: ) itd itd ... ovo je mu je totalni downfall ....
Kojo je dobar glumac, ali koji zna igrati samo jednu vrstu uloge. Meni je recimo Miran Grbić ako ne bolji, onda sigurno raznovrsniji glumac od njega.

ljevoruki
Has thanked: 23 times
Been thanked: 9 times

#214 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by ljevoruki » 12/12/2012 21:08

Ako cemo iskreno, ko nije tada bio udbas!? :mrgreen: Ne treba pretjerivati, Srdjan je bio nesto drugo, cak ako procitate iz tog vremena neke izjave, vidjet cete da je rijec o liberalnijem srpskom intelektualcu koji je to ostao do smrti. daleko je on bio od osovine: Ekmecic, Buva, Leovac, Maksimovic etc. Koliko znam uopce nije bio u Politickom savjetu SDS, sto dovoljno govori. Kod Neleta je sve drugacije. Javno se eksponirao, i kako prije rekoh, morao je za beogradsko gostoprimstvo proci dril SDB , kao i Kusta i tu nema povratka. On danas s gnusanjem govori da su neki 'u Sarajevu mislili da je musliman zbog gegova koje je pravio', 'da nema sanse o ujedinjenju ZP jer to nema smisla', o agresiji na BiH veli 'neka se zna ko je gazda u kuci i slicno...ali u nacionalistickoj Srbiji ne bi ni mogao opstati. Izlaz bi bio ili samoubistvo ili novo izbjeglistvo a taman je bio nasao djevojku koja se htjela udati za njega i rodila mu djecu. Nesto gaa ne mogu mrziti, ali prezir zbog stavova imam jer s muzikom miksati te uzasne izjva o rodnom grdadu i zemlji- naprosto ne ide![/quote]

Ne bih se slozio da je bio liberalni srpski intelektualac, Srdjan je bio daleko od liberala iako nije bio ni desnicar (citaj fasista) ala Ekmecic, Buha i co.
Bio je visoko pozicioniran u DB i zbog toga je na katedri za arapski jezik mogao da radi sta hoce, vec sam rekao da je on bio taj koji je pravio selekciju na tom smjeru. :sad:
Uostalom, da je bio kako treba ne bi mu Nele postao to sto jeste i ako nista smio bi doci, makar nakratko, u Sarajevo. Ovako moze do Pala i Jahorine. :D

cyprus
Has thanked: 45 times
Been thanked: 179 times

#215 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by cyprus » 12/12/2012 21:35

Gledo samo početak... one zajebancije oko kladionice... Ma niđe veze...

dječak sa šibicama
Has thanked: 239 times
Been thanked: 1081 times

#216 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by dječak sa šibicama » 12/12/2012 21:45

Comrad wrote: Pa meni su Brega i Cola gori od Neleta, dva hinjavca koja su izvukla guzicu, usutili se. Ovaj je barem iskren, ako nista. Normalno da se nama gadi ta istina, ali sta se moze covjek puko, u svom nekom svijetu.

Al Cola se sjeti Sarajeva samo kad treba sta kanut na racun.
Necu Bregovica komentarisati, ali sta sad ne valja sa Colicem?

Sta je on zgrijesio?

Nije visio sa Cacom i Celom, kao Merlin, ili sta?

drag_gost
Has thanked: 143 times
Been thanked: 116 times

#217 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by drag_gost » 12/12/2012 21:57

ljevoruki wrote:
Ne bih se slozio da je bio liberalni srpski intelektualac, Srdjan je bio daleko od liberala iako nije bio ni desnicar (citaj fasista) ala Ekmecic, Buha i co.
Bio je visoko pozicioniran u DB i zbog toga je na katedri za arapski jezik mogao da radi sta hoce, vec sam rekao da je on bio taj koji je pravio selekciju na tom smjeru. :sad:
Uostalom, da je bio kako treba ne bi mu Nele postao to sto jeste i ako nista smio bi doci, makar nakratko, u Sarajevo. Ovako moze do Pala i Jahorine. :D
To sto je Nele ovakav, nema apsolutno nikakve podloge u konstataciji da mu je otac bio "udbas". Bilo je i bice uvijek "razmetnute djece", ako mozemo reci tako. To sto je Nele ovakav ispao, njegov je licni izbor, i niciji vise.

A kad smo kod Cole, sta je on zgrijesio i mene zanima. Cisto jer ne znam.

Gandalf

#218 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Gandalf » 12/12/2012 22:07

Sjećam se dobro jednog intervjua sa Čolom u SB prije 2-3 godine i on reče ovako otprilike : "Istina je da sam u Beogradu bio komšija sa Ratkom mladićem, moja kuća je bila blizu njegove, mada se nismo družili, ipak smo bili komšije, pozdravljali smo se, ma samo ono dobar dan za dobar dan".

Da baš divno i krasno, lijepi komšijski odnosi sa krvnikom Bosne i Hercegovine, i baš lijepo od Čole što je u Beogradu '93 godine pokazao Mladiću kakvi su bosanci komšije, lijepo se pozdraviš sa dobar dan sa čovjekom koji je krenuo sa tenkovima rušiti tvoj vlastiti grad i ubijati hiljade djeca, žene i drugih nesretnika, koji nisu imali tu privilegiju da mu budu komšije u Beogradu. Lijepo od Čole što je vlastiti zapaljeni komšiluk u Sarajevu zamijenio sa onim beogradskim, gdje se je u miru mogao zapitati "ko nas zavadi" ili "ma vidi građanskog rata u Sarajevu" ili ono antologijsko pitanje " što muslimani sami sebe bombarduju u Sarajevu".

Ne smeta meni što je on zbris'o, mnogi su se ufatili noge iz Bosne, već mi smeta gdje je zbris'o, s kim je u novom komšiliku jadikovo o nesretnom ratu što su nam stranci zakuhali i eto kako je i njemu teško bilo, ali kako muzika i drugarstvo ne poznaju granice, eto njega po keš u Bosnu kada zafali para u šteku. Meni lično se "zbunjeni" Čola više gadi i od Bregovića i Neleta i Kusturice.

alanskoda

#219 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by alanskoda » 12/12/2012 22:12

Gandalf tad se mladic krio po kasarnama i sumnjam da je to cola rekao. A drugo cola je otisao iz sarajeva davno prije nego je rat u ex yu poceo. Tako da price o bjezanju ne piju vode.

VukSaTrebevica

#220 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by VukSaTrebevica » 12/12/2012 22:14

Vise je Merlin dobio za jedan nastup u Areni, nego Cola za deset u Sarajevu8-) I on se meni gadi:shock:

Đinajlu

#221 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Đinajlu » 12/12/2012 22:15

Vizavi priče da je Šiber bio bitan šraf u Nadrealistima, pa pogledajte samo III sezonu gdje njega nema a koja je možda i najbolja, ili u najmanju ruku dobra kao prve dvije (meni recimo je od prve bolja bar duplo). Dalje, razumijem da se Nele ne voli, ali njegov doprinos u Nadrealistima i Pušenju ne smije biti umanjen. Ja nisam odavle je odličan album i logičan je nastavak predratnog Pušenja a bolji od svakog album sa Sejom na vokalima.

alanskoda

#222 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by alanskoda » 12/12/2012 22:18

Đinajlu wrote:Vizavi priče da je Šiber bio bitan šraf u Nadrealistima, pa pogledajte samo III sezonu gdje njega nema a koja je možda i najbolja, ili u najmanju ruku dobra kao prve dvije (meni recimo je od prve bolja bar duplo). Dalje, razumijem da se Nele ne voli, ali njegov doprinos u Nadrealistima i Pušenju ne smije biti umanjen. Ja nisam odavle je odličan album i logičan je nastavak predratnog Pušenja a bolji od svakog album sa Sejom na vokalima.
Kako ja znam vecinu tekstova je pisao zlatko arslaganic tj dr.arsla.

Sezam

#223 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Sezam » 12/12/2012 22:20

Đinajlu wrote:Vizavi priče da je Šiber bio bitan šraf u Nadrealistima, pa pogledajte samo III sezonu gdje njega nema a koja je možda i najbolja, ili u najmanju ruku dobra kao prve dvije (meni recimo je od prve bolja bar duplo). Dalje, razumijem da se Nele ne voli, ali njegov doprinos u Nadrealistima i Pušenju ne smije biti umanjen. Ja nisam odavle je odličan album i logičan je nastavak predratnog Pušenja a bolji od svakog album sa Sejom na vokalima.
Jeste saloncima :roll:

Đinajlu

#224 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Đinajlu » 12/12/2012 22:27

A to su?

bingov buraz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 213 times

#225 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by bingov buraz » 12/12/2012 22:27

ZBOGOM ŽOHARI!!!
Da ljubomoran sam,ovako izgleda covjek koji je napravio nesto u zivotu.

Image

Locked