Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

omar little
Posts: 16349
Joined: 14/03/2008 21:14

#54751 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

sta meni nije jasno je kako povrijedi i ubi redatelja i dop-a? ne dijelis kadar s tim ljudima pa da bude slucajno. jesu se to oni zajebavali na setu ili sta? nisam podrobno citala, preletih samo.
omar little
Posts: 16349
Joined: 14/03/2008 21:14

#54752 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

i da. pogledah onaj britney film na netflixu. film kao film nije nesto narocito, tipican netflix "dokumentarni" proizvod, ali je meni bio informativan jer ja veze nisam imala, ali ni najmanje, da se to s njom desava. u sve caveate, ono je kafkaesque nightmare.

odem na imdb uzet link da posaljem legici kad vidim tamo ga napljuvali - kaze lik, kome je ovo potrebno treba se zamisliti gdje zivi. sve opce poznate informacije. reko' :fisek: :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54753 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Sta se to sa njom desava ni ja nemam pojma? Za mene je nestala poslije pjesme Toxic.
last mohicans
Posts: 11684
Joined: 09/08/2012 23:19

#54754 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by last mohicans »

dale cooper wrote: 22/10/2021 14:33
Better Man wrote: 22/10/2021 13:55

Koliko se sječam u pitanju je bila igra ruskog ruleta.
Mislim da si Brandonov slučaj pomiješao sa onim od Jon-Erik Hexuma koji je 80-tih glumio u tada popularnoj seriji Cover Up (kod
nas prevedenoj kao Na Tajnom Zadatku) sa Jennifer O'Neill. Naime Hexum je zajebavajući se sa magnumom 44, koji jeste doduše bio
napunjen čorcima, simulirao ruski rulet. Međutim i bez obzira što je bila riječ o čorcima blizina pucnja je bila dovoljna da napravi
ozbiljne povrede i dovede do izljeva krvi u mozak od kojeg je u bolnici i umro nakon šest dana od incidenta.
Ahh,sjecam se te serije..Bila nešto novo, pored Dinastije. Mi se klinci furali na glavnog lika oko kojeg su modeli. Sjecam se da je poginuo na snimanju, ali nisam znao detalje. Faca lik bio, zamijenili su ga drugim glumcem.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10995
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#54755 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Sto se tice pjevaca i dokumentaraca, cuo sam da Surviving R. Kelly nije los.

A onaj Leaving Neverland u vezi Michael Jacksona ne znam, neki ga pohvalili a neki popljuvali.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54756 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 21/10/2021 22:48 @_BataZiv_0809

Eno Lap 76 specijal o Bondu. :D
Poslusao :thumbup:
Tito_i_Partija wrote: 22/10/2021 18:29 A onaj Leaving Neverland u vezi Michael Jacksona ne znam, neki ga pohvalili a neki popljuvali.
Mozes li se sjetiti ko ga je popljuvao? Oni koji smatraju da jeste KRIV za optuzbe ili oni drugi :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#54757 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Britney je negdje krajem 00-tih imala nervni slom koji se dešavao djelom i u javnosti. Tad je donesena ta kontroverzna odluka o
konzervatorstvu gdje je njen otac dobio tu ulogu. Samo što je to otišlo daleko pa je svima umiješanim zinula guzica na ne baš
malu zaradu koju je Britney ostvarivala.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10995
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#54758 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2021 18:26 Sta se to sa njom desava ni ja nemam pojma? Za mene je nestala poslije pjesme Toxic.
Babo je proglasio mentalnim bolesnikom i preuzeo svu kontrolu nad finansijama. Posle nekoliko mukotrpnih godina na sudu, tek sad je dobila kontrolu nazad.

Slicne stvari su se desile i Macauleyu Culkinu. Strasne stvari se desavaju kad su djeca slavna a roditelji prokleti.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#54760 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

last mohicans wrote: 22/10/2021 18:28
dale cooper wrote: 22/10/2021 14:33

Mislim da si Brandonov slučaj pomiješao sa onim od Jon-Erik Hexuma koji je 80-tih glumio u tada popularnoj seriji Cover Up (kod
nas prevedenoj kao Na Tajnom Zadatku) sa Jennifer O'Neill. Naime Hexum je zajebavajući se sa magnumom 44, koji jeste doduše bio
napunjen čorcima, simulirao ruski rulet. Međutim i bez obzira što je bila riječ o čorcima blizina pucnja je bila dovoljna da napravi
ozbiljne povrede i dovede do izljeva krvi u mozak od kojeg je u bolnici i umro nakon šest dana od incidenta.
Ahh,sjecam se te serije..Bila nešto novo, pored Dinastije. Mi se klinci furali na glavnog lika oko kojeg su modeli. Sjecam se da je poginuo na snimanju, ali nisam znao detalje. Faca lik bio, zamijenili su ga drugim glumcem.
Ja je se sjećam po dvije stvari - prekrasnoj Jennifer O'Neill i naslovnoj muzičkoj temi Holding Out For A Hero od Bonnie Tyler. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54761 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Svi nabrojani su zapravo tragicne licnosti. Slava, novac, moc, uticaj, sve ono o cemu vecina ljudi sanja, njima je unistilo zivote.

Veliki sam fan MJ, ali sam itekako svjestan da on nikada psihicki nije bio sav svoj. Zbog otetog djetinjstva je zauvijek ostao dijete (mentalno).
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#54762 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Leaving Neverland je poprilično mučan film za gledati. :-?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#54763 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

da li je jedan ispaljeni metak ubio jednu i ranio drugu osobu ili se baldwin raspuco mislece da ovi sto padaju fejkuju?

i fakat otkud pravi metak/meci u pistolju, zar to nije najosnovniji sigurnosni check koji treba da se uradi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54764 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

dale cooper wrote: 22/10/2021 18:38 Leaving Neverland je poprilično mučan film za gledati. :-?
Znaci ne preporucujes ga jednom fanu MJ?
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#54765 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

karanana wrote: 22/10/2021 18:40 da li je jedan ispaljeni metak ubio jednu i ranio drugu osobu ili se baldwin raspuco mislece da ovi sto padaju fejkuju?

i fakat otkud pravi metak/meci u pistolju, zar to nije najosnovniji sigurnosni check koji treba da se uradi.
Alec Baldwin was filming a scene for a movie that required someone to fire a gun loaded with blanks, but when the gun discharged either shrapnel or a bullet hit 2 people on set ... one of whom had to be airlifted to a hospital.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10995
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#54766 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2021 18:30
Mozes li se sjetiti ko ga je popljuvao? Oni koji smatraju da jeste KRIV za optuzbe ili oni drugi :D
Pa evo recimo Corey Feldman, koji vec godinama tvrdi da je u Hollywoodu 80ih godina bila masovna pedofilija, koja je mentalno sjebala i njegovog najboljeg prijatelja Coreya Haima, izmedju ostalog tvrdi da on od Michaela nikad nije bio zlostavljan. I ne samo on, vec jos nekoliko njih koji su ga dobro poznavali.
American actor Corey Feldman, who knew Jackson as a child, called the documentary "one-sided" and said Jackson never approached him inappropriately. He later said that his comments "[weren't] meant in any way to question the validity of the victims". Feldman told Rolling Stone that his relationship with Jackson was "the standard grooming process that [Robson and Safechuck] describe ... everything was similar [to what happened to me] up until the sexual part." Singer Aaron Carter, a friend of Jackson as a child, said in 2019 "there was one thing that he did that was a little bit inappropriate"; after the release of Leaving Neverland, he said that the incident had not been sexual. He remembered Jackson as "an amazing guy" and said his accusers were "full of crap". Brett Barnes and American actor Macaulay Culkin, whom the documentary suggests replaced Robson and Safechuck when Jackson "pushed them out", also denied any inappropriate behavior from Jackson. Culkin restated that he had never seen inappropriate behavior from Jackson, and said he had "no reason to hold anything back" now that Jackson had died.

English singer Boy George expressed skepticism about the documentary: "It's just taken almost for granted that this is what happened and therefore we all should accept it." American singer Madonna, who was a friend of Jackson, told British Vogue: "I don't have a lynch-mob mentality, so in my mind, people are innocent until proven guilty ... Are there people asking for money, is there some kind of extortion thing happening?" Joey Fatone of NSYNC, who had worked with Robson at the 2001 MTV Video Music Awards, also expressed skepticism: "[At the time] it seemed like nothing was going on, that's the whole thing. To come out later on and have these repercussions, it's kind of weird and interesting because you never know what's true."

Jackson biographer Mike Smallcombe argued that Safechuck's claims of sexual abuse at Neverland's train station at age 10 during the 'honeymoon period' the abuse timeline (from 1988 to 1992) could not be true because the train station had not been built until he was at least 16 in 1994. Reed responded: "There seems to be no doubt about the station date. The date [the accusers] have wrong is the end of the abuse." He said that Safechuck was present at Neverland before and after the construction of the station and that it was "just one of the many locations where James remembers sexual activity taking place". However, this would contradict Safechuck's claim that his alleged abuse ended in 1992 because he got too old. Smallcombe dismissed Reed's response, and criticized the documentary for omitting the debts Robson and Safechuck allegedly owe Jackson's estate in court costs. Another Jackson biographer, J. Randy Taraborrelli, felt that Jackson's friendships with children were "weird", but saw nothing sexual about them; he said he would have felt that Robson and Safechuck were telling the truth "if it wasn't Michael they were talking about". Bill Whitfield, Jackson's former head of security, also disputed Robson's account that he and his wife visited Jackson at his home in Las Vegas in 2008, with Whitfield claiming that Robson never visited the property.
no_sikiriki
Posts: 16542
Joined: 11/12/2012 13:21

#54767 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by no_sikiriki »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2021 18:42
dale cooper wrote: 22/10/2021 18:38 Leaving Neverland je poprilično mučan film za gledati. :-?
Znaci ne preporucujes ga jednom fanu MJ?
ne ako i dalje zelis vjerovati u "nevinost" MJ-a.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54768 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

no_sikiriki wrote: 22/10/2021 18:44
_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2021 18:42

Znaci ne preporucujes ga jednom fanu MJ?
ne ako i dalje zelis vjerovati u "nevinost" MJ-a.
Ne radi se o tome u sta ja zelim vjerovati ili ne. Zanima me samo je li film objektivan ili ne.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#54769 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2021 18:42
dale cooper wrote: 22/10/2021 18:38 Leaving Neverland je poprilično mučan film za gledati. :-?
Znaci ne preporucujes ga jednom fanu MJ?
Ne ako hoćeš da ti MJ ostane u dobrom sjećanju. Mislim, sve zavisi koliko neko vjeruje dvojici ljudi u filmu koji su bili žrtve. A prilično
su ubjedljivi i nisam siguran da bi i najveći skeptik mogao reći da glume i izmišljaju onakve stvari. Zato i kažem da je mučno za gledati.

I sam imam problem od gledanja tog filma pomiriti snagu i moć muzike i MJ-a kao umjetnika sa stvarima koje je radio. Jedno vrijeme
nisam ga mogao slušati, kasnije sam opet počeo. Michael Jackson je jednostavno prevelik dio pop kulture da bi ga bilo šta moglo srušiti.
no_sikiriki
Posts: 16542
Joined: 11/12/2012 13:21

#54770 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by no_sikiriki »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2021 18:50
no_sikiriki wrote: 22/10/2021 18:44

ne ako i dalje zelis vjerovati u "nevinost" MJ-a.
Ne radi se o tome u sta ja zelim vjerovati ili ne. Zanima me samo je li film objektivan ili ne.
ne vidim kako takav film moze biti objektivan. dvojica ljudi govore o svojim iskustvima sa MJ-om. on nije tu da komentarise.
ja sam vjerovala da su to sve lazne optuzbe prije gledanja (dijelova) filma, sad vise ne mislim tako.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54771 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

dale cooper wrote: 22/10/2021 18:52
_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2021 18:42

Znaci ne preporucujes ga jednom fanu MJ?
Ne ako hoćeš da ti MJ ostane u dobrom sjećanju. Mislim, sve zavisi koliko neko vjeruje dvojici ljudi u filmu koji su bili žrtve. A prilično
su ubjedljivi i nisam siguran da bi i najveći skeptik mogao reći da glume i izmišljaju onakve stvari. Zato i kažem da je mučno za gledati.

I sam imam problem od gledanja tog filma pomiriti snagu i moć muzike i MJ-a kao umjetnika sa stvarima koje je radio. Jedno vrijeme
nisam ga mogao slušati, kasnije sam opet počeo. Michael Jackson je jednostavno prevelik dio pop kulture da bi ga bilo šta moglo srušiti.
Pogledat cu. Alea icta est a ja sam fatalist.

Ne vjerujem nikome a priori. Ni njemu ni njegovim navodnim zrtvama.

A poznate licnosti su inace vrlo cesto jako neugodni ljudi, u sta sam se imao prilike i empirijski uvjeriti. Never meet your heroes je vrlo dobar savjet.

@no_sikiriki pa imamo li prilike cuti drugu stranu price?
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#54772 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nekome »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2021 18:50
no_sikiriki wrote: 22/10/2021 18:44

ne ako i dalje zelis vjerovati u "nevinost" MJ-a.
Ne radi se o tome u sta ja zelim vjerovati ili ne. Zanima me samo je li film objektivan ili ne.
Nije. Film je fejk do jaja. Nisam gledao film ali jesam inserte i bas je ofirno pa se usudjujem tvrditi.
Source: ukucaj u youtube Collative Learning Leaving Neverland
Last edited by nekome on 22/10/2021 18:58, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#54773 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Naravno da postoji i ova druga stvar. Michael Jackson je mrtav, a mrtva usta ne govore.
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#54774 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nekome »

karanana wrote: 22/10/2021 18:40 da li je jedan ispaljeni metak ubio jednu i ranio drugu osobu ili se baldwin raspuco mislece da ovi sto padaju fejkuju?

i fakat otkud pravi metak/meci u pistolju, zar to nije najosnovniji sigurnosni check koji treba da se uradi.
nije live metak vec debris u pistolju ili sta li vec, dok je corak to ispalio
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#54775 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 22/10/2021 18:43
_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2021 18:30
Mozes li se sjetiti ko ga je popljuvao? Oni koji smatraju da jeste KRIV za optuzbe ili oni drugi :D
Pa evo recimo Corey Feldman, koji vec godinama tvrdi da je u Hollywoodu 80ih godina bila masovna pedofilija, koja je mentalno sjebala i njegovog najboljeg prijatelja Coreya Haima, izmedju ostalog tvrdi da on od Michaela nikad nije bio zlostavljan. I ne samo on, vec jos nekoliko njih koji su ga dobro poznavali.
American actor Corey Feldman, who knew Jackson as a child, called the documentary "one-sided" and said Jackson never approached him inappropriately. He later said that his comments "[weren't] meant in any way to question the validity of the victims". Feldman told Rolling Stone that his relationship with Jackson was "the standard grooming process that [Robson and Safechuck] describe ... everything was similar [to what happened to me] up until the sexual part." Singer Aaron Carter, a friend of Jackson as a child, said in 2019 "there was one thing that he did that was a little bit inappropriate"; after the release of Leaving Neverland, he said that the incident had not been sexual. He remembered Jackson as "an amazing guy" and said his accusers were "full of crap". Brett Barnes and American actor Macaulay Culkin, whom the documentary suggests replaced Robson and Safechuck when Jackson "pushed them out", also denied any inappropriate behavior from Jackson. Culkin restated that he had never seen inappropriate behavior from Jackson, and said he had "no reason to hold anything back" now that Jackson had died.

English singer Boy George expressed skepticism about the documentary: "It's just taken almost for granted that this is what happened and therefore we all should accept it." American singer Madonna, who was a friend of Jackson, told British Vogue: "I don't have a lynch-mob mentality, so in my mind, people are innocent until proven guilty ... Are there people asking for money, is there some kind of extortion thing happening?" Joey Fatone of NSYNC, who had worked with Robson at the 2001 MTV Video Music Awards, also expressed skepticism: "[At the time] it seemed like nothing was going on, that's the whole thing. To come out later on and have these repercussions, it's kind of weird and interesting because you never know what's true."

Jackson biographer Mike Smallcombe argued that Safechuck's claims of sexual abuse at Neverland's train station at age 10 during the 'honeymoon period' the abuse timeline (from 1988 to 1992) could not be true because the train station had not been built until he was at least 16 in 1994. Reed responded: "There seems to be no doubt about the station date. The date [the accusers] have wrong is the end of the abuse." He said that Safechuck was present at Neverland before and after the construction of the station and that it was "just one of the many locations where James remembers sexual activity taking place". However, this would contradict Safechuck's claim that his alleged abuse ended in 1992 because he got too old. Smallcombe dismissed Reed's response, and criticized the documentary for omitting the debts Robson and Safechuck allegedly owe Jackson's estate in court costs. Another Jackson biographer, J. Randy Taraborrelli, felt that Jackson's friendships with children were "weird", but saw nothing sexual about them; he said he would have felt that Robson and Safechuck were telling the truth "if it wasn't Michael they were talking about". Bill Whitfield, Jackson's former head of security, also disputed Robson's account that he and his wife visited Jackson at his home in Las Vegas in 2008, with Whitfield claiming that Robson never visited the property.
Nevezano za MJ-a, Feldman je nedavno optužio Charlie Sheena da je 80-tih silovao Corey Haima.
Post Reply