Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#56226 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by n+1 »

Prey je minimalan, da ne može biti minimalniji, skoro pa Nacionalna geografija sa Predatorom.

I opet je kita.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#56227 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Možda, ali nema ove druge stvari koje je original imao.
Ezel Bayraktar
Posts: 166
Joined: 02/03/2022 20:46

#56228 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Ezel Bayraktar »

dale cooper wrote: 08/08/2022 23:09
Tito_i_Partija wrote: 08/08/2022 22:52

Mislim da je problem u samim obnovama, a ne toliko ko u njima glumi. Ne mogu se sjetit' da sam ikad gled'o neki rimejk da je parir'o originalu, ili da je čak bio potreban. Al' sa spolom generalno nema toliko veze.

Evo, uzmimo na primjer zadnji Predator prije ovoga, iz 2018 godine. Sve muškarci u glavnim ulogama, bivši vojnici čak, a film teška karina, kritičarska i komercijalna katastrofa. I to slavni Shane Black pis'o i režir'o.
Realno, jedino originalni Predator i valja. I on je dobar jer ima prilično jednostavnu premisu i jer je McTiernan majstor napetog akcijskog
filma koji zna sa minimalno sastojaka izvuči maksimum. I naravno tu je Arnold u svom prajmu.
Dodajte tu i The Thing, neponovljiv. Mislim da sam ga dvocifren broj puta pregledao sa Kurtom u glavnoj ulozi. Dok, remake, tankosava. Dzaba tehnika i efekti, nema ono sto treba da ima...Napetost,glumu, priču,nepredvidivost (sto je pomalo tesko kod remake), da te jednostavno zakuca za stolicu.
User avatar
Riddle
Posts: 8193
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#56229 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Riddle »

Tito_i_Partija wrote: 08/08/2022 22:52
Mislim da je problem u samim obnovama, a ne toliko ko u njima glumi. Ne mogu se sjetit' da sam ikad gled'o neki rimejk da je parir'o originalu, ili da je čak bio potreban. Al' sa spolom generalno nema toliko veze.

Evo, uzmimo na primjer zadnji Predator prije ovoga, iz 2018 godine. Sve muškarci u glavnim ulogama, bivši vojnici čak, a film teška karina, kritičarska i komercijalna katastrofa. I to slavni Shane Black pis'o i režir'o.
Ma ima veze s polom itekako. Bila je i ona ženska verzija Okeanovih i još dosta njih kojih se sad ne mogu sjetiti. Tu agendu s polom guraju, a pored toga ljude nervira i neoriginalnost. Tako se desi komercijalna katastrofa.

Odoh Ellen Ripley gledati. :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#56230 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

woke shit. ovo ce ubit ljude gore nego konzervatizam i desni radikalizam.
a bio je i neki predator u 2018? taj nisam ni znao da postoji. znao sam za predator vs alien i gledo sam onako za mozak na pasu, navijas za preda, ali taj nema posebnu vezu sa prva dva. ovaj prey na neki nacin ima. dze procitah da je prey najbolji predator film?! sranje zakljucak. arnoldov bolji hiljadu puta a dvica sa gloverom isto bolji jedno 883 puta.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#56231 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Ezel Bayraktar wrote: 08/08/2022 23:25
dale cooper wrote: 08/08/2022 23:09

Realno, jedino originalni Predator i valja. I on je dobar jer ima prilično jednostavnu premisu i jer je McTiernan majstor napetog akcijskog
filma koji zna sa minimalno sastojaka izvuči maksimum. I naravno tu je Arnold u svom prajmu.
Dodajte tu i The Thing, neponovljiv. Mislim da sam ga dvocifren broj puta pregledao sa Kurtom u glavnoj ulozi. Dok, remake, tankosava. Dzaba tehnika i efekti, nema ono sto treba da ima...Napetost,glumu, priču,nepredvidivost (sto je pomalo tesko kod remake), da te jednostavno zakuca za stolicu.
Opet su tu dva lika koja su bila na vrhuncu. Carpenter sa jedne, a Russell sa druge strane.
User avatar
Riddle
Posts: 8193
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#56232 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Riddle »

Samo ono rukovanje s Dillonom je bolje od cijelog Prey filma. :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#56233 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Riddle wrote: 08/08/2022 23:30
Tito_i_Partija wrote: 08/08/2022 22:52
Mislim da je problem u samim obnovama, a ne toliko ko u njima glumi. Ne mogu se sjetit' da sam ikad gled'o neki rimejk da je parir'o originalu, ili da je čak bio potreban. Al' sa spolom generalno nema toliko veze.

Evo, uzmimo na primjer zadnji Predator prije ovoga, iz 2018 godine. Sve muškarci u glavnim ulogama, bivši vojnici čak, a film teška karina, kritičarska i komercijalna katastrofa. I to slavni Shane Black pis'o i režir'o.
Ma ima veze s polom itekako. Bila je i ona ženska verzija Okeanovih i još dosta njih kojih se sad ne mogu sjetiti. Tu agendu s polom guraju, a pored toga ljude nervira i neoriginalnost. Tako se desi komercijalna katastrofa.

Odoh Ellen Ripley gledati. :mrgreen:
Jeste, bila je ženska verzija Okeanovih, i da dodam još žensku verziju Ghostbustersa. Al' moja poenta je to da nisu filmovi loši zato što su glavne uloge ženske, već što je sam film, t.j. scenario loš.

Paul Feig je pis'o i režir'o tri genijalne komedije, back to back, sve tri sa ženskim glavnim ulogama: Bridesmaids, The Heat, i Spy. Po mom mišljenju sve odlični filmovi, što govore i ocjene kako od kritičara tako i od publike. I onda je uzeo da napravi Ghostbusters remake, koji je bio apsolutno grozan. Jel' ti stvarno misliš da je film bio loš prvenstveno zato što su bile žene u glavnim ulogama, il' možda jednostavno zato što je scenario teška rinaka kojoj nije bilo mjesto ni u korpi za smeće, a kamoli na filmskom platnu?

Daj ba, počeo si malo da pretjeruješ. :-D
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#56234 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Prečesto se lošim filmovima/serijama prebacuje da su loši zato što su woke i slično. Što je blago rečeno budalaština i simplificiranje, većina
filmova su loši zbog drugih stvari, a posebice što je Hollywood totalno bankrotiran što se tiče dobrih i svježih ideja.
User avatar
Riddle
Posts: 8193
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#56235 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Riddle »

Tito_i_Partija wrote: 09/08/2022 00:30 Jeste, bila je ženska verzija Okeanovih, i da dodam još žensku verziju Ghostbustersa. Al' moja poenta je to da nisu filmovi loši zato što su glavne uloge ženske, već što je sam film, t.j. scenario loš.

Paul Feig je pis'o i režir'o tri genijalne komedije, back to back, sve tri sa ženskim glavnim ulogama: Bridesmaids, The Heat, i Spy. Po mom mišljenju sve odlični filmovi, što govore i ocjene kako od kritičara tako i od publike. I onda je uzeo da napravi Ghostbusters remake, koji je bio apsolutno grozan. Jel' ti stvarno misliš da je film bio loš prvenstveno zato što su bile žene u glavnim ulogama, il' možda jednostavno zato što je scenario teška rinaka kojoj nije bilo mjesto ni u korpi za smeće, a kamoli na filmskom platnu?

Daj ba, počeo si malo da pretjeruješ. :-D
Ma znaš ti o čemu ja govorim, samo raspravljaš rasprave radi. Samim tim što je to već viđena ideja će film vjerovatno učiniti lošim. I onda na to dodaš agendu koja jasno postoji te staviš ženske glumice u film i uloge koje bi više prirodno odgovarale muškarcima kao u nekadašnjim originalima i dobiješ taj bućkuriš koji niko neće da gleda.

Ja maloprije Aliena pregledao i gle čuda, Ripley mi ne smeta. Go, girl! :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#56236 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Riddle wrote: 09/08/2022 02:47
Tito_i_Partija wrote: 09/08/2022 00:30 Jeste, bila je ženska verzija Okeanovih, i da dodam još žensku verziju Ghostbustersa. Al' moja poenta je to da nisu filmovi loši zato što su glavne uloge ženske, već što je sam film, t.j. scenario loš.

Paul Feig je pis'o i režir'o tri genijalne komedije, back to back, sve tri sa ženskim glavnim ulogama: Bridesmaids, The Heat, i Spy. Po mom mišljenju sve odlični filmovi, što govore i ocjene kako od kritičara tako i od publike. I onda je uzeo da napravi Ghostbusters remake, koji je bio apsolutno grozan. Jel' ti stvarno misliš da je film bio loš prvenstveno zato što su bile žene u glavnim ulogama, il' možda jednostavno zato što je scenario teška rinaka kojoj nije bilo mjesto ni u korpi za smeće, a kamoli na filmskom platnu?

Daj ba, počeo si malo da pretjeruješ. :-D
Ma znaš ti o čemu ja govorim, samo raspravljaš rasprave radi. Samim tim što je to već viđena ideja će film vjerovatno učiniti lošim.
Pa to je ono što ja i govorim. Nikakve veze sa ženama ovo nema, već je ovo slučaj podgrijavanja i serviranja starih ideja novim generacijama. Urađeno na brzaka i jako loše, naravno.

Većina rimejkova ne mijenja glavne uloge uopšte, i opet kurcu ne valjaju.

https://www.boredpanda.com/worst-movie- ... gn=organic
I onda na to dodaš agendu koja jasno postoji te staviš ženske glumice u film i uloge koje bi više prirodno odgovarale muškarcima kao u nekadašnjim originalima i dobiješ taj bućkuriš koji niko neće da gleda.
Možda je do mene, al' stvarno ne vidim toliko rimejkova koji su prilagođeni ženama. Eto, kad smo već kod Ghostbustersa, u zadnjem filmu ove franšize su glavne uloge glumili Finn Wolfhard i Paul Rudd, i cijeli marketing je bio fokusiran na njih dvojicu.

The Predator iz 2018 godine, k'o što rekoh maloprije, ima 3-4 glavna junaka, sve muškarci. Čak i film prije toga, Predators iz 2010 godine, je im'o Adriena Brodya i Lawrencea Fishburnea u glavnim ulogama. Eto oba filma gdje su glavni glumci nadmoćno muškarci, i? Šta? Filmovi odron da ne mogu gori bit'. Čak ni prvi nastavak sa Danny Gloverom nije bio ništa vrijedno spomena.

Sa Prey makar pokušavaju nešto novo. Jebaji ga, što da ne? Franšizu su sjebali do te mjere da je postala šprdancija. Daj ga indijancima pa nek bude šta bude. I eno čitam da su recenzije i više nego dobre, kako sa kritičarima tako i sa publikom. Posle onolikih faila, ljudi napravili nešto novo vrijedno gledanja. Samo naš Riddle ne može da svari tu feminističku agendu, gdje će ba žeMsko zamijenit' Arnolda. Hej ba, Arnolda! :D
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#56237 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by mayab »

Jel iko gledao ovaj novi akcioni od Bred Pita, "Bullet Train (Brzina metka)" ?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#56238 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by n+1 »

Tito_i_Partija wrote: 09/08/2022 06:21
Riddle wrote: 09/08/2022 02:47

Ma znaš ti o čemu ja govorim, samo raspravljaš rasprave radi. Samim tim što je to već viđena ideja će film vjerovatno učiniti lošim.
Pa to je ono što ja i govorim. Nikakve veze sa ženama ovo nema, već je ovo slučaj podgrijavanja i serviranja starih ideja novim generacijama. Urađeno na brzaka i jako loše, naravno.

Većina rimejkova ne mijenja glavne uloge uopšte, i opet kurcu ne valjaju.

https://www.boredpanda.com/worst-movie- ... gn=organic
I onda na to dodaš agendu koja jasno postoji te staviš ženske glumice u film i uloge koje bi više prirodno odgovarale muškarcima kao u nekadašnjim originalima i dobiješ taj bućkuriš koji niko neće da gleda.
Možda je do mene, al' stvarno ne vidim toliko rimejkova koji su prilagođeni ženama. Eto, kad smo već kod Ghostbustersa, u zadnjem filmu ove franšize su glavne uloge glumili Finn Wolfhard i Paul Rudd, i cijeli marketing je bio fokusiran na njih dvojicu.

The Predator iz 2018 godine, k'o što rekoh maloprije, ima 3-4 glavna junaka, sve muškarci. Čak i film prije toga, Predators iz 2010 godine, je im'o Adriena Brodya i Lawrencea Fishburnea u glavnim ulogama. Eto oba filma gdje su glavni glumci nadmoćno muškarci, i? Šta? Filmovi odron da ne mogu gori bit'. Čak ni prvi nastavak sa Danny Gloverom nije bio ništa vrijedno spomena.

Sa Prey makar pokušavaju nešto novo. Jebaji ga, što da ne? Franšizu su sjebali do te mjere da je postala šprdancija. Daj ga indijancima pa nek bude šta bude. I eno čitam da su recenzije i više nego dobre, kako sa kritičarima tako i sa publikom. Posle onolikih faila, ljudi napravili nešto novo vrijedno gledanja. Samo naš Riddle ne može da svari tu feminističku agendu, gdje će ba žeMsko zamijenit' Arnolda. Hej ba, Arnolda! :D
Ne govori ti čovjek da je film loš zato što je "prilagođen ženama" niti zato što je žena u naslovnoj ulozi, nego zato što je čitav film woke alegorija, o ženi koja u Comanche plemenu dekonstruiše rodne uloge i bori se protiv patrijarhata tako što ubija Predatora. :D
Last edited by n+1 on 09/08/2022 08:35, edited 1 time in total.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#56239 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by DEMONIKA »

preporučujem

  • the gray man


ludilo
obratite pažnju na crveni audi
titami ludilooooooooooooooooooo

btw

svakako vam preporučujem
svaki film gdje nema puno žena da glume
3 plafon
i to ako su glumice n ne samo sisulje :mrgreen:
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#56240 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by n+1 »

Tito_i_Partija wrote: 08/08/2022 22:52
Riddle wrote: 08/08/2022 21:54


Ja stvarno ne znam zašto ovoliko forsiraju te obnove starih priča, ali sa ženskim glavnim ulogama kad to tako ne odgovara i toliko je iritantno. Ljudi u startu neće da gledaju, jer osjete tu agendu čim poster vide.
Mislim da je problem u samim obnovama, a ne toliko ko u njima glumi. Ne mogu se sjetit' da sam ikad gled'o neki rimejk da je parir'o originalu, ili da je čak bio potreban. Al' sa spolom generalno nema toliko veze.

Evo, uzmimo na primjer zadnji Predator prije ovoga, iz 2018 godine. Sve muškarci u glavnim ulogama, bivši vojnici čak, a film teška karina, kritičarska i komercijalna katastrofa. I to slavni Shane Black pis'o i režir'o.
Sjećam se ja jednog rimejka koji je parir'o originalu. Zove se Dune. :D Ali hajde, kako su snimljeni prema knjiškom predlošku, možda nije idealan primjer. A tu je i rimejk Planete majmuna, koji za razliku od Djuna, ne bježi od originalne adaptacije, a opet uspijeva biti bolji film.

Čini mi se da je dobar dio razloga zašto mrzimo rimejke - čisto psihološki. Original je naše prvo iskustvo određene priče, zapamtimo detalje i sitnice, koji nam onda fale u rimejku, čak i kada je rimejk sasvim dobar film.

Sjećam se kada je jedan bend kojeg volim dvadesetak godina kasnije snimio "remake" njihove najvažnije ploče. Uhvatiš se kako ti smeta što vokalista nije napravio pauzu na mjestu gdje je ova bila i u originalu. :D Eh, tako nekako bude i sa filmovima.

Zato nije loš eksperiment prvo pogledati remake, ako čovjek nije gledao original. Nerijetko to bude preferirana verzija.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#56241 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

n+1 wrote: 09/08/2022 08:06
Ne govori ti čovjek da je film loš zato što je "prilagođen ženama" niti zato što je žena u naslovnoj ulozi, nego zato što je čitav film woke alegorija, o ženi koja u Comanche plemenu dekonstruiše rodne uloge i bori se protiv patrijarhata tako što ubija Predatora. :D
Vau, film o izazivanju tradicija i dekonstruisanju rodnih uloga. Mora da je prvi, pa nismo navikli. :D

A da žena ubije Predatora mi nije teško svarit'. Kako ga je Arnold ubio? Da ga nije možda dobro našaket'o, ono pravo muški? :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#56242 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dječak sa šibicama »

Pogledao Pray, niti odusevljen niti razocaran, ovo drugo jer valjda nisam ni ocekivao nesto posebno.

Kao i skoro svi filmovi u zadnjih tri cetiri godine, ni glave ni repa, radnja nabacana uz CGI efekte koji su eto kao taj neki wow dozivljaj premda ga nema. Jedna scena original filma, onaj uvod u helikopterima, vrijedi vise wow nego cijeli ovaj film.
Ko ona je zajebana ko nece da bude zenski travar nego lovac, nema u njoj 40 kila, potuce ona vanzemaljca koji grizlija od pola tone slozi ko salamu, tu se usput motaju neki indijanci kojima je jedina svrha da ih Predy izmasakrira za wow kod gledalca, ima tu i nekih bijelaca francuskog govornog podrucja koji su naravno zli i pokvareni, ima nesto i scenaristickog fetisa na odrezane noge, uglavnom imam dojam da je cijeli film mogao stati u jedan malo duzi kadar.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#56243 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by n+1 »

Tito_i_Partija wrote: 09/08/2022 15:43
n+1 wrote: 09/08/2022 08:06
Ne govori ti čovjek da je film loš zato što je "prilagođen ženama" niti zato što je žena u naslovnoj ulozi, nego zato što je čitav film woke alegorija, o ženi koja u Comanche plemenu dekonstruiše rodne uloge i bori se protiv patrijarhata tako što ubija Predatora. :D
Vau, film o izazivanju tradicija i dekonstruisanju rodnih uloga. Mora da je prvi, pa nismo navikli. :D

A da žena ubije Predatora mi nije teško svarit'. Kako ga je Arnold ubio? Da ga nije možda dobro našaket'o, ono pravo muški? :D
Navikli ili ne, Riddle je u pravu da film potencira taj narativ. Nije problem ni da žena ubije Predatora, ako to nije u funkciji ideološke premise koja vrišti kako ona može sve što i muškarci, samo bolje.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#56244 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

n+1 wrote: 09/08/2022 08:32
Tito_i_Partija wrote: 08/08/2022 22:52

Mislim da je problem u samim obnovama, a ne toliko ko u njima glumi. Ne mogu se sjetit' da sam ikad gled'o neki rimejk da je parir'o originalu, ili da je čak bio potreban. Al' sa spolom generalno nema toliko veze.

Evo, uzmimo na primjer zadnji Predator prije ovoga, iz 2018 godine. Sve muškarci u glavnim ulogama, bivši vojnici čak, a film teška karina, kritičarska i komercijalna katastrofa. I to slavni Shane Black pis'o i režir'o.
Sjećam se ja jednog rimejka koji je parir'o originalu. Zove se Dune. :D Ali hajde, kako su snimljeni prema knjiškom predlošku, možda nije idealan primjer. A tu je i rimejk Planete majmuna, koji za razliku od Djuna, ne bježi od originalne adaptacije, a opet uspijeva biti bolji film.
Mislim da je Dune druga priča imajući u vidu Lyncha i sve zajebancije tokom/nakon snimanja. Denis je projekat puno ozbiljnije shvatio i htjeo da zadovolji fanova knjige a i studio koji ga je finansir'o. A što se tiče Lyncha, mislim da ga je bolio kurac i za jednim i za drugim. :D
Zato nije loš eksperiment prvo pogledati remake, ako čovjek nije gledao original. Nerijetko to bude preferirana verzija.
Prob'o, ne valja ni to. Original izgleda previše star, a čak i polu-iskorištene ideje u rimejku utiču na original tako što nisu više nove, i time gube dosta svog efekta.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#56245 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dječak sa šibicama »

Sto se tice ideoloske strane price, ovi mogu ili pisati novu istoriju ili prihvatiti onu koja gvori da zene nisu mogle biti indijanski ratnici kao sto ne mogu biti rudari ili vatrogasci, cast izuzecima, prosto postoji nekakva fizika koja govori da je prosjecan muskarac fizicki jaci od prosjecne zene.

Ne razumijem nasilnost u pokusaju, a kad sam vec kod ideologije, zamisljam film ili seriju u kojem ML Kinga glumi bijeli glumac. Pa zapalili bi pola Baltimora, Filadelfije i LA.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#56246 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by n+1 »

dječak sa šibicama wrote: 09/08/2022 15:49 Sto se tice ideoloske strane price, ovi mogu ili pisati novu istoriju ili prihvatiti onu koja gvori da zene nisu mogle biti indijanski ratnici kao sto ne mogu biti rudari ili vatrogasci, cast izuzecima, prosto postoji nekakva fizika koja govori da je prosjecan muskarac fizicki jaci od prosjecne zene.

Ne razumijem nasilnost u pokusaju, a kad sam vec kod ideologije, zamisljam film ili seriju u kojem ML Kinga glumi bijeli glumac. Pa zapalili bi pola Baltimora, Filadelfije i LA.
Kad crnca glumi bijelac, to je rasizam. A kada bijelca glumci crnac, to je inkluzija. :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#56247 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Snake Eyes »

Riddle wrote: 08/08/2022 23:34 Samo ono rukovanje s Dillonom je bolje od cijelog Prey filma. :mrgreen:
Fakat.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#56248 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

n+1 wrote: 09/08/2022 15:46
Tito_i_Partija wrote: 09/08/2022 15:43

Vau, film o izazivanju tradicija i dekonstruisanju rodnih uloga. Mora da je prvi, pa nismo navikli. :D

A da žena ubije Predatora mi nije teško svarit'. Kako ga je Arnold ubio? Da ga nije možda dobro našaket'o, ono pravo muški? :D
Navikli ili ne, Riddle je u pravu da film potencira taj narativ. Nije problem ni da žena ubije Predatora, ako to nije u funkciji ideološke premise koja vrišti kako ona može sve što i muškarci, samo bolje.
Stipu ba "ideološku premisu", to je lično nagađanje. Činjenica je da su žene indijanke ratovale rame uz rame sa muškarcima.

https://www.notesfromthefrontier.com/po ... rior-women

Što onda ne bi mogle i lovit'?

Ne znam zašto je toliki problem svarit' indijanku koja se ganja sa Predatorom, a ovamo imamo Ellen Ripley koja roka Aliene k'o od šale, ili The Bride koja masakrira desetine gangstera sa mačem. Problem vama je sa uzurpiranjem običaja, a ta priča se snima bukvalno 100 puta svake godine počevši od 30-ih prošlog stoljeća, i nije nikad problem sve dok je muškarac taj koji se bori s tim. Čim staviš ženu u tu ulogu, ide ona stara "oh no the feminists are taking over!" :-D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#56249 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by n+1 »

Tito_i_Partija wrote: 09/08/2022 16:05
n+1 wrote: 09/08/2022 15:46

Navikli ili ne, Riddle je u pravu da film potencira taj narativ. Nije problem ni da žena ubije Predatora, ako to nije u funkciji ideološke premise koja vrišti kako ona može sve što i muškarci, samo bolje.
Stipu ba "ideološku premisu", to je lično nagađanje. Činjenica je da su žene indijanke ratovale rame uz rame sa muškarcima.

https://www.notesfromthefrontier.com/po ... rior-women

Što onda ne bi mogle i lovit'?

Ne znam zašto je toliki problem svarit' indijanku koja se ganja sa Predatorom, a ovamo imamo Ellen Ripley koja roka Aliene k'o od šale, ili The Bride koja masakrira desetine gangstera sa mačem. Problem vama je sa uzurpiranjem običaja, a ta priča se snima bukvalno 100 puta svake godine počevši od 30-ih prošlog stoljeća, i nije nikad problem sve dok je muškarac taj koji se bori s tim. Čim staviš ženu u tu ulogu, ide ona stara "oh no the feminists are taking over!" :-D
Mislim da bi prvo trebao pogledati film, kad smo već kod nagađanja.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#56250 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Snake Eyes »

Ovog predatora u Prey-u nema ko u filmu nije naceo dok ga indijanka nije dokrajcila..od zmije, vuka, medjeda, onih francuskih redneka, indijanaca, onog brata joj...
Post Reply