Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

tap3ah75
Posts: 5972
Joined: 07/09/2009 14:14

#56001 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tap3ah75 »

U čemu je fol da se hvali Farrell u Batmanu?
Nit ga možeš prepoznati od maske, niti može šta odglumiti onako. I u čemu je uopšte fol angažovati onakvog glumca za onakvu ulogu.
Bolje da su našli nekoga ko liči na lika kojeg glumi .... kao što mi je bio OK onaj ćelo iz Daredevila.

A meni film nije legao nikako - samo sam čekao kad će kraj. :lol:
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#56002 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

tap3ah75 wrote: 12/06/2022 17:03 U čemu je fol da se hvali Farrell u Batmanu?
Nit ga možeš prepoznati od maske, niti može šta odglumiti onako. I u čemu je uopšte fol angažovati onakvog glumca za onakvu ulogu.
Bolje da su našli nekoga ko liči na lika kojeg glumi .... kao što mi je bio OK onaj ćelo iz Daredevila.

A meni film nije legao nikako - samo sam čekao kad će kraj. :lol:
Nasminkali ga tako da lici na legendicu Richarda Kinda :mrgreen:
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#56003 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Spiritbreaker »

Preporuka za Dog sa Tatumom! :thumbup:
User avatar
medvjed23
Posts: 26802
Joined: 16/07/2010 13:49

#56004 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

Meni je Joker savršen film, najbolji ikad. Dio mene žali zbog najavljenog nastavka, jer dojam će skoro sigurno biti pokvaren. U najboljem ali malo vjerovatnom slučaju, ostaće isti - savršen.

Naravno, drugi dio mene poskakuje u oduševljenju, jer - FUCKING JOKER!!
Image
User avatar
yoda82
Posts: 1607
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#56005 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by yoda82 »

dale cooper wrote: 12/06/2022 14:44
Tito_i_Partija wrote: 12/06/2022 02:29 @dale cooper gled'o The Batman sinoć, pa rekoh da ti se javim jer sam ti obeć'o napisat' utiske. Special shoutout i za @hadzinicasa, jer mislim da smo o ovom filmu pričali skoro.

Onako, šta ja znam. Nije loše, definitivno bolje nego ostali šljam što su nasnimali za DC, mada su meni Snyderovi idiotizmi extremely low bar tako da možda i nije neka velika pohvala. Iako je Reeves solidan režiser, ovo njegovo ostvarenje realno ne može u rečenicu ni sa jednim od Nolanovih filmova. Sa Phoenixovim Jokerom već može, blizu su.

Previše su svega nadrobili. Pola likova iz cijelog DCovog pantheona se pojavljuje u filmu, samo da bi ih se nekako, bilo kako, uvezalu u tu neku priču koja nit' smrdi nit' miriše. Pattinson i Dano dobri, al' Farrell mi se najviše svidio. Lenijeva mala onako, u nekim momentima solidna, u drugim krindž. Jeffrey Wright mi je uvijek drag, al' ne znam da li je baš ovo dobro uloga za njega. Serkis i Turturro kriminalno malo korišteni.

Akcija nije loša, al' film je puna tri sata i na momente se vuče sporo k'o fudbalska reprezentacija BiH po terenu. Ne bi možda i bilo loše za prvi pokušaj kreacije nekog DC cinematic universa po uspješnoj Marvelovoj formuli, al' svi su im filmovi standalone so what's the point? Evo najavili su i nastavak za Jokera, al' neće pravit' crossover sa Batmanom. Pa protiv koga će se onda Joker borit'? Hoćel' opet šopat' mladež po vozovima i rokat' Hadžifejzoviće na live TV-u? Nije mi jasno zašto je toliko teško sastavit' neku kohezivnu priču sa nekoliko heroja kad imaš ovoliko materijala, al' hajd, šta ja znam.

Uglavnom, to je to. Okej, al' moglo je i puno bolje.
Da, to je to. :thumbup: Otprilike je tu negdje i moje mišljenje o ovom filmu. Jedino se ne slažem da je tu negdje sa Pheoenixovim Jokerom, Joker
je mnogo, mnogo bolji film.
Meni opet nije toliko bolji. Gluma je svakako top, ali mi tu fali Joker. Jasno mi je da je režiser pokušao da prikaže da se to može svakom destit, ali ipak Joker nije bilo ko. Ne može svaki ludak (a film to implicira) biti Joker. Joker je koliko lud, toliko genijalan. To po meni nedostaje ovom filmu.
Da nije Joker, nego neki "obični" film, meni bi bio bolji.

Npr. meni više na Jokera vuče Lex Luthor iz Batman vs Superman nego ovaj Phenixov. Znači istovremeno genijalan i lud.
Ledger ga je fenomenalno odglumio.
User avatar
dale cooper
Posts: 28459
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#56006 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

yoda82 wrote: 13/06/2022 14:02
dale cooper wrote: 12/06/2022 14:44

Da, to je to. :thumbup: Otprilike je tu negdje i moje mišljenje o ovom filmu. Jedino se ne slažem da je tu negdje sa Pheoenixovim Jokerom, Joker
je mnogo, mnogo bolji film.
Meni opet nije toliko bolji. Gluma je svakako top, ali mi tu fali Joker. Jasno mi je da je režiser pokušao da prikaže da se to može svakom destit, ali ipak Joker nije bilo ko. Ne može svaki ludak (a film to implicira) biti Joker. Joker je koliko lud, toliko genijalan. To po meni nedostaje ovom filmu.
Da nije Joker, nego neki "obični" film, meni bi bio bolji.

Npr. meni više na Jokera vuče Lex Luthor iz Batman vs Superman nego ovaj Phenixov. Znači istovremeno genijalan i lud.
Ledger ga je fenomenalno odglumio.
Ja na Phoenixov Jokera gledam kao na nesto odvojeno i drugacije od standardne ideje Jokera u DC Univerzumu.
I kao takav mi je sjajan kao film i kao studija kako okolnosti i svijet okolo mogu gurnuti covjeka krhkog mentalnog zdravlja preko litice.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#56007 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by hadzinicasa »

Tito_i_Partija wrote: 12/06/2022 02:29 @dale cooper gled'o The Batman sinoć, pa rekoh da ti se javim jer sam ti obeć'o napisat' utiske. Special shoutout i za @hadzinicasa, jer mislim da smo o ovom filmu pričali skoro.

Onako, šta ja znam. Nije loše, definitivno bolje nego ostali šljam što su nasnimali za DC, mada su meni Snyderovi idiotizmi extremely low bar tako da možda i nije neka velika pohvala. Iako je Reeves solidan režiser, ovo njegovo ostvarenje realno ne može u rečenicu ni sa jednim od Nolanovih filmova. Sa Phoenixovim Jokerom već može, blizu su.

Previše su svega nadrobili. Pola likova iz cijelog DCovog pantheona se pojavljuje u filmu, samo da bi ih se nekako, bilo kako, uvezalu u tu neku priču koja nit' smrdi nit' miriše. Pattinson i Dano dobri, al' Farrell mi se najviše svidio. Lenijeva mala onako, u nekim momentima solidna, u drugim krindž. Jeffrey Wright mi je uvijek drag, al' ne znam da li je baš ovo dobro uloga za njega. Serkis i Turturro kriminalno malo korišteni.

Akcija nije loša, al' film je puna tri sata i na momente se vuče sporo k'o fudbalska reprezentacija BiH po terenu. Ne bi možda i bilo loše za prvi pokušaj kreacije nekog DC cinematic universa po uspješnoj Marvelovoj formuli, al' svi su im filmovi standalone so what's the point? Evo najavili su i nastavak za Jokera, al' neće pravit' crossover sa Batmanom. Pa protiv koga će se onda Joker borit'? Hoćel' opet šopat' mladež po vozovima i rokat' Hadžifejzoviće na live TV-u? Nije mi jasno zašto je toliko teško sastavit' neku kohezivnu priču sa nekoliko heroja kad imaš ovoliko materijala, al' hajd, šta ja znam.

Uglavnom, to je to. Okej, al' moglo je i puno bolje.
e'o me.
ma nije meni bilo toliko nepovezano i nisam imala osjecaj nabacanog... pitko mi je tekla prica. Ali ne znam sto svi padaju u nesvijest od Lenijevce, meni je bila grozna i bez ikakve harizme. ali iz tvog posta izvire razocarenje, mozda si ocekivao previse ili smo te mi nahajpali?`

tema za diskusiju: Everything, Everywhere, All at once!

Znaci gledala jucer u kinu. SJAJAN! @Bloo Fala za preporuku, bas sam uzivala i smijala se i plakala i snebivala i iznenadjivala, na momente je genijalan, ima lucidnih scena, a toliko je visedmienzionalan u tematici da sigurno zahtijeva jos jedno gledanje.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#56008 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote: 13/06/2022 14:14
yoda82 wrote: 13/06/2022 14:02

Meni opet nije toliko bolji. Gluma je svakako top, ali mi tu fali Joker. Jasno mi je da je režiser pokušao da prikaže da se to može svakom destit, ali ipak Joker nije bilo ko. Ne može svaki ludak (a film to implicira) biti Joker. Joker je koliko lud, toliko genijalan. To po meni nedostaje ovom filmu.
Da nije Joker, nego neki "obični" film, meni bi bio bolji.

Npr. meni više na Jokera vuče Lex Luthor iz Batman vs Superman nego ovaj Phenixov. Znači istovremeno genijalan i lud.
Ledger ga je fenomenalno odglumio.
Ja na Phoenixov Jokera gledam kao na nesto odvojeno i drugacije od standardne ideje Jokera u DC Univerzumu.
I kao takav mi je sjajan kao film i kao studija kako okolnosti i svijet okolo mogu gurnuti covjeka krhkog mentalnog zdravlja preko litice.
Joker (zadnji) je sjajan! ali sjajan!!! (tatiznas!!!) a kanim se da pogledam Ledgera jos jednom.
User avatar
dale cooper
Posts: 28459
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#56009 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote: 13/06/2022 14:25
dale cooper wrote: 13/06/2022 14:14

Ja na Phoenixov Jokera gledam kao na nesto odvojeno i drugacije od standardne ideje Jokera u DC Univerzumu.
I kao takav mi je sjajan kao film i kao studija kako okolnosti i svijet okolo mogu gurnuti covjeka krhkog mentalnog zdravlja preko litice.
Joker (zadnji) je sjajan! ali sjajan!!! (tatiznas!!!) a kanim se da pogledam Ledgera jos jednom.
To sam i rekao, zar ne? :zoka: :D
Tyke
Posts: 2617
Joined: 23/02/2012 05:44

#56010 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tyke »

Last Seen Alive nije los, moze se pogledati iako pretjerano predvidi i trilion put vidjen. Ali ona Jaimie Alexander mi nikako ne lezi, ona izbezumljena faca i skupljene usne me bas iritiraju, jos iz Blindspota.
User avatar
yoda82
Posts: 1607
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#56011 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by yoda82 »

dale cooper wrote: 13/06/2022 14:14
yoda82 wrote: 13/06/2022 14:02

Meni opet nije toliko bolji. Gluma je svakako top, ali mi tu fali Joker. Jasno mi je da je režiser pokušao da prikaže da se to može svakom destit, ali ipak Joker nije bilo ko. Ne može svaki ludak (a film to implicira) biti Joker. Joker je koliko lud, toliko genijalan. To po meni nedostaje ovom filmu.
Da nije Joker, nego neki "obični" film, meni bi bio bolji.

Npr. meni više na Jokera vuče Lex Luthor iz Batman vs Superman nego ovaj Phenixov. Znači istovremeno genijalan i lud.
Ledger ga je fenomenalno odglumio.
Ja na Phoenixov Jokera gledam kao na nesto odvojeno i drugacije od standardne ideje Jokera u DC Univerzumu.
I kao takav mi je sjajan kao film i kao studija kako okolnosti i svijet okolo mogu gurnuti covjeka krhkog mentalnog zdravlja preko litice.
To se slažem, kao što rekoh, meni je jedina zamjerka što to nije DC Joker. Osim toga, film je odličan.

Batmen je dobar, ali da b bio odličan trebao je da bude bar 30 minuta kraći.
I Patterson je odličan Batman, ali osrednji Bruce.
User avatar
medvjed23
Posts: 26802
Joined: 16/07/2010 13:49

#56012 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

medvjed23 wrote: 13/06/2022 13:36 Meni je Joker savršen film, najbolji ikad. Dio mene žali zbog najavljenog nastavka, jer dojam će skoro sigurno biti pokvaren. U najboljem ali malo vjerovatnom slučaju, ostaće isti - savršen.

Naravno, drugi dio mene poskakuje u oduševljenju, jer - FUCKING JOKER!!
Image
Poskakivanje je, nakon čitanja ovog članka
https://www.slashfilm.com/894431/lady-g ... -to-joker/
prestalo.

Jedini mjuzikl koji sam rado pogledo je Sweeney Todd.
User avatar
medvjed23
Posts: 26802
Joined: 16/07/2010 13:49

#56013 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

Na temu: sinoć ovaj pogledah:
Image

Dobar. Kupio me početkom, mračnim i kišovitim. Potom priča lijepo teče, privlačeći pažnju. Brad Pitt sjajan, a ostatak ekipe ne zaostaje puno.

Tema je prvenstveno nasilje, al ima tu i umjetnosti, filozofije, sukoba patrijarhata i feminizma, ovog, onog...
User avatar
Riddle
Posts: 8193
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#56014 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Riddle »

Ja ću Tomu sad skinuti da i to konačno pregledam večeras pred spavanje. Ne znam stvarno što nisam još, gotivim Tomu. :D
User avatar
Riddle
Posts: 8193
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#56015 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Riddle »

OK, ovo je bio stvarno dobar film. Ne znam koliko toga je zapravo istinito, ali sve pjesme u filmu su dobile neki kontekst što mi se jako sviđa. Za Ljiljanu, koja scena bogtejebo, ne mogu vjerovati. Tako lijep, romantičan i istovremeno užasno tužan trenutak.

Ali nos je toliko lažan da imam osjećaj da su ga namjerno onako ofirno napravili. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65933
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#56016 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Once upon a time in Anatolia :izet: :izet:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11041
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#56017 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Riddle wrote: 15/06/2022 20:50 OK, ovo je bio stvarno dobar film. Ne znam koliko toga je zapravo istinito...
Izmislili/promijenili su dovoljno da film komotno možeš smatrat' fikcijom.
Helios
Posts: 160
Joined: 06/03/2022 12:59

#56018 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Helios »

Tito_i_Partija wrote: 15/06/2022 23:40
Riddle wrote: 15/06/2022 20:50 OK, ovo je bio stvarno dobar film. Ne znam koliko toga je zapravo istinito...
Izmislili/promijenili su dovoljno da film komotno možeš smatrat' fikcijom.
On misli da je to sve tako bilo 😆😆😆,,plitko ,pliće najpliće.
User avatar
Riddle
Posts: 8193
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#56019 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Riddle »

Helios wrote: 16/06/2022 01:28 On misli da je to sve tako bilo 😆😆😆,,plitko ,pliće najpliće.
Pa što odmah lažeš kad vidiš da sam napisao da ne znam koliko je istina, što znači da smatram da neke stvari vjerovatno nisu.

Baš svako ima internet ovih dana. :lol:
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#56020 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nles »

_BataZiv_0809 wrote: 15/06/2022 23:19 Once upon a time in Anatolia :izet: :izet:
Moze bit da je film visoka umjetnost, ali ja od njega jos uvijek nosim tragove davljenja na vratu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58673
Joined: 03/08/2010 19:04

#56021 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote: 15/06/2022 23:19 Once upon a time in Anatolia :izet: :izet:
:thumbup: :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65933
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#56022 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Fakat sam se nagledao dobrih turskih filmova i imam ih jos na listi :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40678
Joined: 29/06/2011 23:39

#56023 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dječak sa šibicama »



metak mu ne moze nista, ali zato stolica...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#56024 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

nles wrote: 16/06/2022 12:00
_BataZiv_0809 wrote: 15/06/2022 23:19 Once upon a time in Anatolia :izet: :izet:
Moze bit da je film visoka umjetnost, ali ja od njega jos uvijek nosim tragove davljenja na vratu.
Karina je film, umjetnicka savršena karina bolje receno. :D

Dobar nema šta

ovakav isto

Image

al' dobar :-D
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#56025 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

_BataZiv_0809 wrote: 15/06/2022 23:19 Once upon a time in Anatolia :izet: :izet:
:thumbup: :thumbup:

joj taj mu je čisti kiarostami, oni krajolici i to...isto taste of cherry!
Post Reply