Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#52076 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Gerro wrote: 21/10/2020 21:52
dale cooper wrote: 21/10/2020 20:43 Ko mrzi johnnya kita mu otpala. :D
:thumbup:

Najgotivniji lik na forumu za razliku od jaranka.
I zomri je ok. To što oni imaju neke lične razmirice je njihova stvar, ali obojicu volim čitati i cijenim njihova mišljenja. :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58679
Joined: 03/08/2010 19:04

#52077 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

de nek moderatori napišu od koje godine proizvodnje smijemo preporucivati filmove da nema zabune
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#52078 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Gerro »

Nek tebi zabrane postavljanje trailera i ova tema će se preporoditi. Ova tema treba više ljudi poput johnnya i 90minut, a manje ljudi poput kakavdanakneiskustvu
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#52079 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Neka otpadne kita i onome ko mrzi Danka. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#52080 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

Gerro wrote: 21/10/2020 21:59 Nek tebi zabrane postavljanje trailera i ova tema će se preporoditi. Ova tema treba više ljudi poput johnnya i 90minut, a manje ljudi poput kakavdanakneiskustvu
Stavi ga na ignore i svi sretni.
Može?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#52081 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by skafiskafsnjak »

Bloo wrote: 21/10/2020 22:08

Stavi ga na ignore i svi sretni.
Može?
Gdje se taj javi, samo provocira. Nema normalne komunikacije
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#52082 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Gerro »

Bloo wrote: 21/10/2020 22:08
Gerro wrote: 21/10/2020 21:59 Nek tebi zabrane postavljanje trailera i ova tema će se preporoditi. Ova tema treba više ljudi poput johnnya i 90minut, a manje ljudi poput kakavdanakneiskustvu
Stavi ga na ignore i svi sretni.
Može?
Razmislit cu. :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#52083 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by skafiskafsnjak »

Neki dan pogledao...
Nije nes specijalno dobar , ali nije mi dosadan bio. Za "ubit" vrijeme :thumbup:



Ovaj je bas dobar. Cak sam bio na strani negativca

User avatar
Logovan
Posts: 94330
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#52084 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Logovan »

:lol: :lol:
E ne vjerujem majke mi. :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#52085 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

johnnykola wrote: 21/10/2020 21:02 Nisam se uopće uvrijedio, ti imaš pravo na svoje mišljenje i ja nisam nikakav autoritet, to sam napisao trista puta. Ali hajdemo ovako, jesi li gledao film Kad budem mrtav i beo? Vidiš, ja nisam, sve do jučer. Film je u nedjelju na TV-u. Crnobijeli je, jugoslovenski iz 1967. godine. Neko će ga nakon moje preporuke možda pregledati i možda će mu se svidjeti. Ja sam na forumu ima minimum deset godina i volio bih da je meni neko preporučio taj film.

Najlakše je kakati. Izvoli, hajde, kopi pejstaj i u narednih dvadeset dana preporuči deset filmova koje bih poželio pogledati. Iza toga smo najveći jarani.

Može li tako?

I dobro ti Danak napisa i o tome smo sto puta raspravljali jesi li ti možda autoritet koji će nam reći od koje godine i koje filmove smijemo i kako preporučivati? Ne budi smiješan.
Kao nisi uvrijeđen, a 'vamo elaborat... :-)
Naravno da jesam, jer se brojem C+P TV programa ne mjeri koliko voliš i pratiš film, pogotovo ako se u realnom životu pomalo baviš time. A da ja tebe pitam... U istom postu si uz "Kad budem mrtav i beo" si "preporučio" još 2 filma sa TV programa, jesi li i njih neposredno prije toga gledao pa preporučio i jesi li neposredno prije , odnosno jesi li ikako pogledao baš sve filove koje "preporučuješ C+P TV programa i tuđih recenzija? Meni je trebalo bukvalno 1,5 min da upratim odakle su sa minimalnim izmjenama kopirane recenzije koje prenosiš sa filmnatv-a.
Da ti ponovim, ja radim isključivo ono što je naslov PDF-a, "Gledali ste film, preporuĆite ga drugima", što pogledam i što smatram da je vrijedno preporuke, a nisam upratio da je neko ranije preporučio, prepporučim svojim riječima, eventualno se nadovežem na nečiji komentar.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#52086 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by skafiskafsnjak »

Logovan wrote: 21/10/2020 22:28 :lol: :lol:
E ne vjerujem majke mi. :mrgreen:
:?
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#52087 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Gerro »

Logovan wrote: 21/10/2020 22:28 :lol: :lol:
E ne vjerujem majke mi. :mrgreen:
fakat loš ukus za filmove ima škafifnja, ali nije se uredu smijati. :(
User avatar
Logovan
Posts: 94330
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#52088 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Logovan »

skafiskafsnjak wrote: 21/10/2020 22:41
Logovan wrote: 21/10/2020 22:28 :lol: :lol:
E ne vjerujem majke mi. :mrgreen:
:?
Ne smijem se tebi, iako je ispalo tako. :mrgreen: Smijesno mi sto se ovdje svako malo vode neke rasprave. :mrgreen:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#52089 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

tempuser wrote: 21/10/2020 22:40
johnnykola wrote: 21/10/2020 21:02 Nisam se uopće uvrijedio, ti imaš pravo na svoje mišljenje i ja nisam nikakav autoritet, to sam napisao trista puta. Ali hajdemo ovako, jesi li gledao film Kad budem mrtav i beo? Vidiš, ja nisam, sve do jučer. Film je u nedjelju na TV-u. Crnobijeli je, jugoslovenski iz 1967. godine. Neko će ga nakon moje preporuke možda pregledati i možda će mu se svidjeti. Ja sam na forumu ima minimum deset godina i volio bih da je meni neko preporučio taj film.

Najlakše je kakati. Izvoli, hajde, kopi pejstaj i u narednih dvadeset dana preporuči deset filmova koje bih poželio pogledati. Iza toga smo najveći jarani.

Može li tako?

I dobro ti Danak napisa i o tome smo sto puta raspravljali jesi li ti možda autoritet koji će nam reći od koje godine i koje filmove smijemo i kako preporučivati? Ne budi smiješan.
Kao nisi uvrijeđen, a 'vamo elaborat... :-)
Naravno da jesam, jer se brojem C+P TV programa ne mjeri koliko voliš i pratiš film, pogotovo ako se u realnom životu pomalo baviš time. A da ja tebe pitam... U istom postu si uz "Kad budem mrtav i beo" si "preporučio" još 2 filma sa TV programa, jesi li i njih neposredno prije toga gledao pa preporučio i jesi li neposredno prije , odnosno jesi li ikako pogledao baš sve filove koje "preporučuješ C+P TV programa i tuđih recenzija? Meni je trebalo bukvalno 1,5 min da upratim odakle su sa minimalnim izmjenama kopirane recenzije koje prenosiš sa filmnatv-a.
Da ti ponovim, ja radim isključivo ono što je naslov PDF-a, "Gledali ste film, preporuĆite ga drugima", što pogledam i što smatram da je vrijedno preporuke, a nisam upratio da je neko ranije preporučio, prepporučim svojim riječima, eventualno se nadovežem na nečiji komentar.
Aha, evo imamo sad i novi moment. Zamolio bih moderatore da nam napišu smijemo li pored toga što će se smijeti eventualno preporučiti u budućnosti samo i jedino ful u boji film, star najdalje godinu i pol, od svih preporučenih 99,99% nam mora biti Marvel ili DC film, ni u ludilu ne bude smio biti neamerički, a nedobog jugoslovenski i to crnobijeli film, dakle, pored samo i jedino takvih filmova, za svaki od filmova samo i jedino svojim riječima smijemo napisati osvrt, recenziju i dodatno na takav film smijemo postaviti osvrt rečenicu samo i jedino ako smo prije ili poslije tog filma gledali najdalje, dakle plus ili minus dva sata i četrdeset i dvije minute šest sekundi trideset milisekundi i petstotinasedamdesetitri tisućitih dijelova sekunde, a da je taj film netom izašao na torentima, drugi film skinut qbitmrkdhds torrent programom, poslan temporarnom na ovjeru da ga smijemo staviti na pdf i uz zadovoljenje svih gore napisanih preduvjeta. Naravno, na odobrenje temporarnog čekat ćemo otprilike milenij i pol da ga isti ovjeri, jer film isti on nikad neće pogledati, jer je tu samo da kenjdara Johnnyju u usta direktno i eventualno briše ponekad temporary fajls iz users/tempuser/appdata/local foldera svojeg kvantnog super računala.

Također, dodatno, ali najmanje bitno otprilike kao limes koji teži u nula i još nešto, ali jebo to nešto, eto toliko bitno, to što će sutra biti predloženi na programu filmovi Tri biloborda i Hulijine oči koje će s odličnim tilovima državnih televizija Hrvatske i Srbije od ljudi koji su plaćeni da prevode filmove, a ne od strane devil666 lika s titlovi.com, moći pogledati iste 90% ljudi koji imaju naprosto TV aparat jer imaju HRT i RTS (oni u RS-u, recimo i Srbiji), pišem jebo to, i to što je Johnny pogledao te filmove, Tri bilborda u stanu na Socijalnom nekih dva-tri mjeseca nakon što je izašao skinutog s torenta, a Hulijine oči na Breci kad ga je skontao sa nešto širom familijom pogledati i to što će ljudima dati osvrt ne hermetički za koji će mnogi reći o čemu ovaj piše, a i tako o filmu zna, naravno, pisati, već probavljivija dva, kopirana, eda bi ove od njega odabrane filmove imao info pročitati i pogledati onaj ko god želi, pišem, jebo to jer
.
.
.
tu je stari dobri tempuser da se pokenja džoniju u stau, jer on kao nešto. Izvoli, ne znaš filma predložit, ali zato znaš srat. Možeš bar predložiti pravila koji, kakav, koliko star, kad pogledan, koliko prije ili poslije drugog ili trećeg filma pogledan film smijemo po tvojoj autoritativnoj odluci preporučiti i kako napisati osvrt na isti. Izvoli, napiši. Pa ćemo kad moderator kaje jes tako je, tako i igrati po tvojim pravilima, ako to budemo željeli.

Jer ovdje ponovno, nije tema film, već sloboda da nešto napišeš uz način koji želiš da napišeš. Ali ne tu će uvijek biti slobodarski nastrojenih privremenih korisnika da orvelovski određuju kako i šta. Može, ali svojoj materi ili kako već moderator odluči pa ćemo vidimo.

Za sve ostalo i uz to ostalo ti od mene ide: more mrš!
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#52090 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Uvijek se nadoveže neko novi i kritikuje te u vezi mapa i ponavljanja filmova, o recenzijama se zna odakle kopiraš samo da bi ti zadovoljio svoju dušu u vidu toga da bi ti post bio kilometar dug..

Pokušali smo to ukinuti.. Nekad davno te admin upozorio da ne postavljaš svoju web stranicu koju si napravio i spamovao par mjeseci si to poštovao poslije toga si nastavio po starom..
I dan danas je postavljaš konstantno.


Doduše u zadnje vrijeme me to prestalo nervirati ono kad kazem nervirati nervira me koliko i muha kad mi napada lice narednu sekundu odleti odma..

Prestalo me u suštini sveukupno to " nervirati " ti postavljaj eto te filmove za koje svi znaju svaku scenu nas par cemo se potruditi nešto novo što je izašlo zadnjih par godina i one što se izgube u moru filmova što je izašlo u historiji i kraj problema ustvari nikad nije ni bio..
Samo eto covjek konta da ako ti govori 20 razlicitih forumaša da ces prestati ti naravno trolaš i neces.

Jedino što žele je da postaviš sliku filma i da u recenicu dvije napises svojim rijecima ne s hrvatskih stranica ili hrt emisija ŠTA TI LICNO misliš o istom i vjerujem da se niko ne bi nikad više javio..

Samo eto nastavi nastavices svakako.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#52091 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ExNihilo »

Hajde da riješimo slučaj Džoni jednom i za sva vremena.

Prvo, naslov teme predmet je raznoraznih tumačenja više od pojma konstitutivnosti u Dejtonskom sporazumu. Čak su i godine iz naslova izbačene jer su se ovdje koplja lomila oko toga da li iste označavaju godine postojanja teme ili godine izlaska filmova. Slobodni ste preporučiti svaki film, bilo da je stariji ili noviji, općepoznat ili opskuran, bez obzira da li ste ga zaista gledali ili ste tek čuli pozitivne kritike, te neovisno od toga da li igra u kinu, na TVu, Netflixu, ili digitronu.

Drugo, lično smatram da je pola vlastitog sloga vrijednije od kopipejst ponjave, ali sve dok johnnykola ne krši pravila foruma slobodan je postavljati kvadrante mape koji nikoga ne zanimaju i tekst najave TV programa koji niko ne čita, a vi ste slobodni da ga stavite na ignore listu ako vas to nervira.

Klik na vlastiti nick u gornjem desnom uglu - User control panel - Friends & Foes - Manage foes (s lijeve strane) - Add new foes - johnnykola - Submit

Čim se pojavi novi kolač, a pojavit će se, koji će pokrenuti ovu debatu, slobodni ste usmjeriti ga na ovaj post.

Sad move along i nastavite preporučivati filmove.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#52093 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ExNihilo »

Nakon moje obavijesti jutros pobrisano je 19 postova. Svi redom su bili a) vrijeđanje sagovornika, i/ili b) komentarisanje moderacije, i/ili c) off-topic i lična prepucavanja. Dakle, svi su prekrišili jedno ili više forumskih pravila. I svi su prijavljeni od strane forumaša koji mole da se tema oslobodi za filmove umjesto prepucavanja.

Ako vas iznenađuje što su vrijeđanje/komentarisanje moderacije/off topic i lična prepucavanja obrisani to je zbog toga što niste pročitali forumska pravila u kojima stoji:

Image

Ako nastavite sa vrijeđanjem, komentarisanjem moderacije, off-topicom i ličnim prepucavanjima, dakle ako nastavite krišiti pravila foruma, iznenadit će vas još jedno pravilo koje niste pročitali, odmah ispod gore pomenutog:

Image

Budite parlamentarni prema kolegama forumašima koje ne zanimaju vaši lični animoziteti, te iste ostavite za dnevnika. Kao što rekoh u prethodnom postu, nastavite preporučivati filmove.

:sax:

User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#52094 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by hadzinicasa »

@Bloo @Bobi
moze malo ovdje razuma jer stvarno nisam ja zasluzila da se neko izivljava niti na meni niti na mojim postovima zbog licnog egomanijastva i ne znam kakvih licnih animoziteta. kao sto vec napisah u 15 godina na forumu nikad mi niko post nije obrisao, nije ni bilo razloga. niti me opomenuo niti me banovao... niti sam koga uvrijedila, tako da mislim da imam kredibilitet, ako je to uopce neophodno kad govorimo o ovakvim stvarima.

hvala.

takodjer molim forumasa koji mi je prijavio dva posta kao offtopicenje da mi kaze da jeste, jer znam da nije niko i da se ovdje radi o iskazivanju sile. a na mene zastrasivanje, pogotovo ovakve vrste, ne djeluje.

najljepse se zahvaljujem.

hvala na obavjestenju - kao sto sam pretpostavljala.... znamo se - prijavio ko je obrisao kao i ostalih 5-6 postova iza toga. jadno i sramotno.
ali hajde. svaka budala ima svoje veselje.
Last edited by hadzinicasa on 22/10/2020 14:48, edited 3 times in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#52095 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ExNihilo »

hadzinicasa wrote: 22/10/2020 14:31 @Bloo @Bobi
moze malo ovdje razuma jer stvarno nisam ja zasluzila da se neko izivljava niti na meni niti na mojim postovima zbog licnog egomanijastva i en znam kakvih licnih animoziteta.

hvala.

takodjer molim forumasa koji mi je prijavio dva posta kao offtopicenje da mi kaze da jeste, jer znam da nije niko i da se ovdje radi o iskazivanju sile. a na mene zastrqasivanje, pogotovo ovakve vrste, ne djeluje.

najljepse se zahvaljujem.
Image

Samo lakopo ljudi i bez paranoje. :sax:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#52096 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

ExNihilo wrote: 22/10/2020 14:33
hadzinicasa wrote: 22/10/2020 14:31 @Bloo @Bobi
moze malo ovdje razuma jer stvarno nisam ja zasluzila da se neko izivljava niti na meni niti na mojim postovima zbog licnog egomanijastva i en znam kakvih licnih animoziteta.

hvala.

takodjer molim forumasa koji mi je prijavio dva posta kao offtopicenje da mi kaze da jeste, jer znam da nije niko i da se ovdje radi o iskazivanju sile. a na mene zastrqasivanje, pogotovo ovakve vrste, ne djeluje.

najljepse se zahvaljujem.
Image

Samo lakopo ljudi. :sax:
Da, ali ko je prijavio post? To je pitanje.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#52097 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ExNihilo »

Bloo wrote: 22/10/2020 15:05
ExNihilo wrote: 22/10/2020 14:33
hadzinicasa wrote: 22/10/2020 14:31 @Bloo @Bobi
moze malo ovdje razuma jer stvarno nisam ja zasluzila da se neko izivljava niti na meni niti na mojim postovima zbog licnog egomanijastva i en znam kakvih licnih animoziteta.

hvala.

takodjer molim forumasa koji mi je prijavio dva posta kao offtopicenje da mi kaze da jeste, jer znam da nije niko i da se ovdje radi o iskazivanju sile. a na mene zastrqasivanje, pogotovo ovakve vrste, ne djeluje.

najljepse se zahvaljujem.
Image

Samo lakopo ljudi. :sax:
Da, ali ko je prijavio post? To je pitanje.
To možeš vidjeti i sama u MCP bez da otkrivam identitet forumaša.
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#52098 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Image

Sjajan film nastao po predlošku od još bolje knjige. Nevjerovatno relevantan i danas. :mrgreen:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#52099 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Gerro »

Da i ja preporucim jedan film

Pulp fiction (1994). Rezirao neki Tarantino.

:thumbup:
Post Reply