Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#48101 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by chakany »

kakavdanakneiskustvu wrote:https://www.imdb.com/title/tt8800384/

je li ko gledao ovaj film,ako jeste,gdje?
Jesam ja, u kinu :D
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#48102 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by chakany »

Evo upravo sam završio sa gledanjem filma Moonlight. Odavno mi je bio na listi, i eto večeras sam se odlučio da ga pogledam.
Pa ne znam šta da kažem, meni ovo iskreno nije za Oscara, ali eto hajde, svakako je prošlo i nekoliko godina od tog trenutka kada je ovaj film slavio na dodjeli Oscar.
Ma nije više ni Oscar što je nekada bio, već odavno je to prešlo u nešto drugo.
Film se može pogledati, ali daleko da je zaslužio kipić.
Čak se i Mahershala Ali pojavljuje prvih 30-40 minuta, i dobio je Oscara za ulogu u ovom filmu :-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#48103 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

chakany wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:https://www.imdb.com/title/tt8800384/

je li ko gledao ovaj film,ako jeste,gdje?
Jesam ja, u kinu :D


hm,hvala,mislio sam pitati je li neko nasao na torrentima
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48105 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Najpretencioznije sranje koje sam ikad vidio.

Nisam ih dosta gledao stavio sam na listu najzanimljivije po žanru.
Kontas?!
Posts: 2070
Joined: 09/04/2012 22:33

#48106 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Kontas?! »

chakany wrote:Evo upravo sam završio sa gledanjem filma Moonlight. Odavno mi je bio na listi, i eto večeras sam se odlučio da ga pogledam.
Pa ne znam šta da kažem, meni ovo iskreno nije za Oscara, ali eto hajde, svakako je prošlo i nekoliko godina od tog trenutka kada je ovaj film slavio na dodjeli Oscar.
Ma nije više ni Oscar što je nekada bio, već odavno je to prešlo u nešto drugo.
Film se može pogledati, ali daleko da je zaslužio kipić.
Čak se i Mahershala Ali pojavljuje prvih 30-40 minuta, i dobio je Oscara za ulogu u ovom filmu :-)
da Bog sačuva i sakloni filma :-)
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#48107 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Team America,<3, Sinegdoka, Cache Hanekea, In the Mood for Love,<3<3<3 Under the Skin, Boyhood, Bit će krvi. Najsić. :-D

No, evo jednog tata-matinog i Šoneta s Grlićem:

Image

Siromašno selo u japanskoj provinciji tokom 16. stoljeća. Nakon što iskusni lutajući samuraj Kanbei od otmičara spasi sina jednog mještanina, njegovi sumještani zadivljeni Kanbeijevom hrabrošću i nesebičnošću zamole ga da im pomogne odbraniti njihovo selo od terora razbojnika. Naime, selo svake godine u vrijeme žetve terorizira skupina pljačkaša koja mještanima otima skroman i teško ostvaren urod. Premda od toga neće imati nikakve materijalne koristi, Kanbei pristane pomoći seljacima te za posao ubrzo pronađe još šestoricu sebi sličnih samuraja. Pored mladog Katsushiroa, tu su plahi Kikuchyjo, momak koji tvrdi da je samuraj iako je tek sin seljaka, majstor mačevanja Kyuzo i još trojica muškaraca spremnih za seljake staviti život na kocku.

Image

Godine 1954. na festivalu u Veneciji ovjenčana Srebrnim lavom, tri godine kasnije nominirana za Oscara u kategorijama najbolje scenografije i kostimografije, a godinu ranije nominirana i za tri nagrade BAFTA, uključujući onu za najbolji film, fascinantna akcijska pustolovna drama Sedam samuraja znamenitog Akire Kurosawe (Rašomon, Krvavo prijestolje, Tjelesna straža) jedno je od najznačajnijih ostvarenja u istoriji sedme umjetnosti. Posrijedi je izuzetno nasilno djelo u kojem Kurosawa demonstrira impresivnu redateljsko-montažnu vještinu u korištenju prostora i organiziranju kadra, baš kao i iznimno efektnu upotrebu kostimografije i scenografije, priređene podjednako kao i prirodne. Dok impresivno orkestrira zbivanja i karakterizira likove, Kurosawa se na suptilan način bavi i etičkim te filozofskim kontekstom priče, ni u jednom trenutku ne otklizujući u patetiku ili trivijalno moraliziranje. U njegovom kreiranju cjeline očitn je utjecaj velikih američkih filmaša poput Johna Forda i Davida Warka Griffitha, a i Kurosawin je film povratno utjecao na Hollywood, pa je John Sturges 1960. snimio glasoviti vestern Sedmorica veličanstvenih, koji je prepravak remek-djela Sedam samuraja.

Film se na mapi Movielanda nalazi u kvadrantu H7:

Image

Image

HRT3 20.05.

Jedna od posljednjih uloga rano preminulog, odličnog glumca, Nebojše Glogovca. Priča o četvero ljudi koji žive u istoj zgradi i zaziru jedni od drugih jer se razlikuju po imovinskom statusu, seksualnim navikama, nacionalnosti i vjeri te vjerojatno nikada ne bi međusobno prozborili da ih nesreća na to ne natjera i učini da budu ovisni jedni o drugima. Mučno i bolno oni se polagano počinju otvarati i međusobno prepoznavati kao ljudi.

Image

Film Ustav Republike Hrvatske dobio je tridesetak domaćih i inozemnih nagrada, među kojima su i one za najbolji film na World Film Festivalu u Montrealu, SEEfestu u Los Angelesu, Raindance Film Festivalu u Londonu, Santa Barbara International Film Festivalu te Nagrada europske kritike Feodora i četiri Zlatne arene na filmskom festivalu u Puli.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48108 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

https://www.imdb.com/title/tt0462477/

Pogledao ovo nakon bruku vremena otprilike tad nekad kad je i izašao, i dalje vrh film.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#48109 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

Upravo traje na Pink Comedy.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48110 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

https://www.imdb.com/title/tt8695030/

Brate kakvo je ovo savršenstvo od komedije, znaci gledam 20 puta poslije filma ovu ocjenu i smijem se kakvi debili daju ocjene.

Svi su vrh, al' Tilda Swinton je boginja.
User avatar
drag_gost
Posts: 5535
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#48111 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by drag_gost »

User avatar
Porodice Foht
Posts: 2829
Joined: 14/01/2019 04:56

#48112 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Porodice Foht »

drag_gost wrote:https://www.imdb.com/title/tt7798634/?ref_=tt_sims_tt - Ready or Not. Odlican!
E vala ako ti je ovo odlican film...Uzgred, IMDB rating je 4.9 i nije bez razloga, garant. Los pokusaj sladunjave price s mladim momcima i curama.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3045
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#48113 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by suad-sarajevo »

Image

7.2 je ocjena, koliko ja vidim. :-)
User avatar
Lost_Found
Posts: 999
Joined: 31/08/2014 19:09
Location: Sarajevo

#48115 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Lost_Found »

Image

prekrasan film, scena dok na rijeci pjevaju zene, kako prelijepo uklopljeni glasovi, poeticno slikovito magicno

i recenica: nas jedini oblik odnosa je kroz zrtvu

:thumbup:

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48116 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

https://www.imdb.com/title/tt5884052/

Pozitivno iznenađen, odlicno su to modernizovali.
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#48117 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by necko_hz »

adda_sa wrote:ako ti se vec svidio dial M for murder, onda ti proporucujem rear window, i, north by northwest.. gledala sam skoro sve od hitchcocka, al ova 3 su mi naj :wink:
Da ti se zahvalim što si me podsjetila na ovaj film. Prije godinu-dvije sam gledao i mislim da sam došao do one scene kada izlaze iz voza, te sam iz nekog razloga prekinuo tad i nikada ga nakon toga nisam pogledao do kraja. Dovršio sam ga sad, odličan.

Eve Marie Sant mi je ostavila baš ekstra dojam.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48118 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

necko_hz wrote:
adda_sa wrote:ako ti se vec svidio dial M for murder, onda ti proporucujem rear window, i, north by northwest.. gledala sam skoro sve od hitchcocka, al ova 3 su mi naj :wink:
Da ti se zahvalim što si me podsjetila na ovaj film. Prije godinu-dvije sam gledao i mislim da sam došao do one scene kada izlaze iz voza, te sam iz nekog razloga prekinuo tad i nikada ga nakon toga nisam pogledao do kraja. Dovršio sam ga sad, odličan.

Eve Marie Sant mi je ostavila baš ekstra dojam.
Jesi pogledao s Daniel Craig-om onaj?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#48120 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

ferratilis wrote:Image
:thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#48121 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Lost_Found wrote:Image

prekrasan film, scena dok na rijeci pjevaju zene, kako prelijepo uklopljeni glasovi, poeticno slikovito magicno

i recenica: nas jedini oblik odnosa je kroz zrtvu

:thumbup:

Odličan, da.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#48122 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ferratilis wrote:Image
:thumbup:
Isto odličan.
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#48123 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by necko_hz »

90minut wrote:Jesi pogledao s Daniel Craig-om onaj?
Nisam mogao onu noć, trebao bih nekad ovih dana.

Prvo njega, pa Oldboy.
User avatar
drag_gost
Posts: 5535
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#48124 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by drag_gost »

Porodice Foht wrote:
drag_gost wrote:https://www.imdb.com/title/tt7798634/?ref_=tt_sims_tt - Ready or Not. Odlican!
E vala ako ti je ovo odlican film...Uzgred, IMDB rating je 4.9 i nije bez razloga, garant. Los pokusaj sladunjave price s mladim momcima i curama.
Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#48125 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

HRT2 21.00.

Odličan film koji nas uči ljevici i tome kako nekad treba pustiti stvari da se same odviju. Film je prikazan na dvadeset i drugom SFF-u 2016. godine u okviru programa Open air. Iz biltena festivala:

Image

Image

Bilten u kojem je tekst o filmu možete preuzeti na sljedećem linku, žurnal dvadeset i drugog SFF-a možete preuzeti na sljedećem linku, a katalog na linku.
Post Reply