Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#48001 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

drag_gost wrote:
drag_gost wrote:Imam i ja jednu molbu, @dzoni mozda ti mozes pomoci...

Film je iz kraja 80ih, pocetka 90ih. Jedan od akcionih c-level filmova. Dakle, nema neki kvalitet, ali je meni bitno da ga nadjem, a tazim ga preko 10 godina.

Ono sto se sjecam od radnje je, da su tom nekom bogatasu oteli zenu i traze otkupninu. Drze je u nekom napustenom hotelu, gdje ih je vise koji su naoruzani. I onda brat (cini mi se da je brat) od tog bogatasa krene u osvetu, pocne ih ubijati jednog po jednog (u toj zgradi - hotelu...ako je hotel? :D). Sjecam se scene kada ubije jednog tako sto ga zgnjeci liftom. Takodjer, jedna od posljednjih scena je borba na platformi za ciscenje prozora, kada dolari iz tog kofera u kojem su pare pocnu da lete po ulici..., elem sve poznate scene iz tih C akcionih filmova tadasnjeg vakta.

Eto toga se sjecam, sori ako je zbunjujuce.
@dzoni druze, samo da podsjetim. :D
Gledao sam. Totalna zavala je ovo. Crush elevator, money, rain, suitcase, ransom, no dabogda.:ppp
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#48002 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by drag_gost »

15 godina ga trazim... :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#48003 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

drag_gost wrote:15 godina ga trazim... :D
Vjerujem. Imam i ja jedan. Kao momak stoji na prozoru i s prozora do njegovog snajperist ubije štićenu osobu u koloni. Sad da li političara ili prije neko visokog vjerskog poglavara. Zamjene ubojicu za ovo bijednika koji je stajao na prozoru do i krene naganjanje. To je sve čega se sjećam. Ostao mi urezan u pamćenju. Garant kad bi ga našao bi mi bio pjur kenjaž, :D :D :D ali eto volio bih znati koji je to filmić.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4878
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#48004 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ¤ jelena ¤ »

Ne mora značiti da bi se razočarao.

Tako sam i ja godinama tražila Oluju stoljeća (do prošle godine nisam znala da se tako zove).
Nekad davno, dok nisam ni imala net, davao se na tv u 4 dijela... ja odgledala prva dva, oduševila se, a onda negdje otputovala i... to i bi...
Skontam ga i odgledam u cjelosti tek prošle godine, poslije sigurno nekih 15-tak godina, kad ga je neko postavio u uvodnom postu jedne od tema na ovom forumu.

Elem, malo je reći da je vrijedilo čekati i da je film odličan. :)
defender46
Posts: 244
Joined: 05/11/2009 15:33

#48005 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by defender46 »

johnnykola wrote:
drag_gost wrote:15 godina ga trazim... :D
Vjerujem. Imam i ja jedan. Kao momak stoji na prozoru i s prozora do njegovog snajperist ubije štićenu osobu u koloni. Sad da li političara ili prije neko visokog vjerskog poglavara. Zamjene ubojicu za ovo bijednika koji je stajao na prozoru do i krene naganjanje. To je sve čega se sjećam. Ostao mi urezan u pamćenju. Garant kad bi ga našao bi mi bio pjur kenjaž, :D :D :D ali eto volio bih znati koji je to filmić.
da nije Shooter? https://www.imdb.com/title/tt0822854/
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#48006 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by drag_gost »

I meni je Shooter pao na pamet, ali obzirom da znam da je dzoni enciklopedija, sumnjam da je taj...
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#48007 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Ma kakvi. Nisam vremensku odrednicu dao. Gledao sam ga najdalje neke 1987. godine. :-D Zato je to snoviđenje i vjerojatno bi mi sad film bio odron totalni, ali ko zna.
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#48008 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by drag_gost »

Ovo sto ja trazim su oni cheesy akcioni filmovi sa kraja 80ih, pocetka 90ih.. znas sigurno. Nauljeni misici, testosteron, sisata ucviljena zena, kriminalac visokog cela, itd. :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48009 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

https://www.imdb.com/title/tt1097643/

Pogledao opet nakon podosta vremena odlican film koji mnogi ovdje nisu gledali.
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#48010 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

90minut wrote:https://www.imdb.com/title/tt1097643/

Pogledao opet nakon podosta vremena odlican film koji mnogi ovdje nisu gledali.
E ovo bi se moglo pogledati večeras.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48011 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Šta mene natjera da gledam ovaj hellboy novi još bio neki hype oko filma.

E ne vjerujem :lol:


https://www.imdb.com/title/tt1795702/

Još jedan vrhunski kojeg su rijetki gledali, a evo još jedan dole ga preporucise https://www.imdb.com/title/tt1760967/?ref_=tt_sims_tti
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#48012 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

HBO 20.00.

Jackie Brown (Pam Grier) svoje jadne prihode stjuardese dopunjuje švercanjem novca u SAD za trgovca oružjem Ordella Robbieja (Samuel L. Jackson). Sve do dana kad je agent ATF-a i losanđeleski policajac ne uhvate na aerodromu. Policajci je tjeraju da im pomogne uhvatiti Ordella i prijete joj zatvorom ako odbije. U pratnji dobronamjernog lovca na glave Jackie smišlja hrabri plan kojim će prevariti obje strane, no stvari zakompliciraju Ordellovi ljudi Louis Gara i Melanie Ralston koji imaju vlastite ciljeve. Jackie naizgled sarađuje s obje strane, no zapravo ih pokušava nadmudriti i pobjeći s nagradom od pola miliona dolara. U Tarantinovoj adaptaciji romana Elmorea Leonarda Grier pridružila se zvjezdana glumačka postava u kojoj su Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fonda i Robert DeNiro.

Na mapi Movielanda film se nalazi u kvadrantu I4:

Image
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#48016 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Optimus09 »

Pregledao Iron man ponovo,tri dijela :lol:
Ne moze dosaditi.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#48017 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

Pink World Cinema 15.00.

Odličan film o onom dječku s majica. :-D Sa svojim najboljim prijateljem i studentskim kolegom, Albertom Granadom (R. de la Serna), mladi Argentinac Ernesto Guevara de la Serna (G. G. Bernal) odlazi na put motociklom, željan pustolovina prije diplome, preko Argentine, Čilea, Perua, Kolumbije i Venecuele. Također, dvojica budućih doktora razmišljaju i o tome ne bi li negdje usput pronašli mjesto za rezidenciju ili koloniju za gubavce. Iako počinju put s prvotnom nakanom da se zabave, susrećući tamošnje siromašno stanovništvo, bit će potaknuti na razmišljanje o njihovim problemima. Dvojica prijatelja će, svaki na svoj, način, kroz ovo putovanje sazrijeti i donijeti neke nove životne odluke.

Dnevnik motocikliste adaptacija je dnevnika koji je vodio Ernesto Che Guevara u 23. godini, prije nego što je postao svjetski poznata osoba, te romana njegovog prijatelja i suputnika, Alberta Granade. Kao što se i u samom filmu kaže, njegova radnja mogla bi se opisati kao priča o dva života koji su se paralelno našli u jednom trenutku. Naime, film je, uz sociološku sliku tadašnjeg stanja, prvenstveno priča o razvoju prijateljstva dvojice nerazdvojnih kolega koje vlastita iskustva sa zajedničkog puta puno promijene.

Image

Pa vi vi'te. :-D

Image

Pink World CInema 19.00.

Po sećanju, mladež si ga meće na podu kuhinje i u kadi hale dok napolju traje revolucija.:ppp

Film se na mapi Movielanda nalazi u kvadrantu G3:

Image

Image

TV 1000 22.25.

Ponoćnu utrku režirao je Martin Brest. Kao i u drugim filmovima tako je i u ovom Brest pokazao da je veliki majstor i u režiranju komičnih prizora i u radu s glumcima.

Jack Walsh (R. De Niro) je moderni lovac na ucjene. On hvata ljude koji bježe pred zakonom ili za čiju je glavu raspisana nagrada. Njegov poslodavac Eddie Moscone (J. Pantoliano) povjeri mu hvatanje velike zvjerke - mafijaškog knjigovođe Jonathana Mardukasa (C. Grodin) koji je ukrao novac mafijašu Jimmyju Serranou (D. Farina). Walsh ima pet dana, do petka u ponoć, da ga dovede iz New Yorka u Los Angeles. Prije nego krene, Walsha grubo presretne agent FBI-a Alonzo Mosley (Y. Kotto) i obavijesti ga da FBI već nekoliko godina prati Serronoa, a Mardukas im je potreban kao svjedok. Walsh vrlo brzo pronađe Mardukasa, no ispostavi se da je to simpatičan čovjek koji pati od raznih fobija, među ostalima boji se letjeti avionom. Stoga krenu vozom. Suradnik Eddieja Mosconea potajno javi mafijašima da je Walsh pronašao Mardukasa kojeg oni žele likvidirati jer je opasan svjedok. Odsad će za petama Walshu i Mardukasu biti policija, mafijaši, pa čak i drugi lovac na ucjene, sirovi Marvin (J. Ashton). Film je 1989. nominiran za Zlatni globus u kategoriji najbolji film, a glumac Robert De Niro za najbolju mušku ulogu.

Na mapi Movielanda nalazi se u kvadrantu H2:

Image
Last edited by johnnykola on 31/08/2019 15:22, edited 3 times in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#48020 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

ferratilis wrote:Image
:thumbup:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2543
Joined: 16/06/2014 20:33

#48021 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Dosadno mii »

Mislila sam da više nema dobrih filmova https://www.imdb.com/title/tt6628394/?r ... f_=nv_sr_1
teško dolaze do izražaja od infiniti ratova i gluposti

Image
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48023 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

https://www.imdb.com/title/tt8000718/

Nije realna ocjena malo nešto preko šestice ako se nema ništa drugo pogledati i dosadno vam je može se upaliti komotno.
Post Reply