Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43826 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Lincoln-Burrows wrote:
Tito_i_Partija wrote:A Emir? :(
Valjda ono Ema je Emir jer nema nikakve Eme da glumi.
logicno,ko imalo prati @johnnyevo pisanje moze to naslutiti
Sa Đonijem se nikad ne zna, nit' se ne moze naslutit'. Ono sto Đoni pise samo Đoni zna. :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#43827 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Niko nema jarana Emira da ga zove Ema? Pa ne mora sve na prvu, i ajvar treba željeti, voljeti, htjeti, osjećati.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43828 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Trebace mi AleksaMKD za ovaj post, on se razumije u ajvar.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#43829 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Ključno je ovo ne mora sve na prvu.:)

Btw, završio sam četiri petine trilerca s onim likom što ulijeće žemskinjama po noći i safatavava ih.:ppp E u ovom je on čova bankar s nejačadi u autu i javlja mu momčić da su him ispod sjedala bombe natakarene. Španjolski iz 2015. Bude išla slika kad završim film. Ona ženska deminerka, a i svi ostali vrhunski odglumili. Retribution nešto.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43830 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

johnnykola wrote:Ključno je ovo ne mora sve na prvu.:)
Zezamo se ba. :-D
johnnykola wrote:Čova bankar s nejačadi u autu i javlja mu momčić da su him ispod sjedala bombe natakarene. Španjolski iz 2015. Bude išla slika kad završim film. Ona ženska deminerka, a i svi ostali vrhunski odglumili.
Gled'o taj, nije los, mada im'o sam osjecaj da mu je nesto falilo da bude bas dobar.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#43832 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

ZG80 svojevrstan je prednastavak filma Metastaze Branka Schmidta. Prednastavak zato što se u filmu pojavljuje lik Krpe kojeg je u Metastazama sjajno utjelovio Rene Bitorajac. Renea ćemo ponovno uživati gledati na velikom ekranu i to u ulozi mlađeg Krpe. U filmu se susrećemo i s drugim poznatim likovima poput Kize i Deje, a ZG80 vraća nas na sam početak njihove priče i ulazi u motivaciju koja stoji iza njihovog djelovanja u kontekstu predratne Jugoslavije.

Ova akcijska komedija prati grupu navijača Bad Blue Boysa koji odlaze na utakmicu između NK Dinamo i FK Crvena Zvezda gdje ih očekuju njihovi tadašnji najveći rivali – Delije. Utakmica pokreće niz događaja koji dovode do pravog navijačkog rata na ulicama Beograda. Impresivna glumačka ekipa sjajno je uprizorila autentičan, neuljepšan navijački duh i vrijeme u kojem se radnja filma događa. Mnogi od likova u filmu inspirirani su stvarnim legendama Bad Blue Boysa.

Image

U Meksiku, nedaleko od granice sa Sjedinjenim Državama, dva tijuanska policajca, Javier (B. del Toro) i Manolo (J. Vargas), presreću kamion koji bi mogao prevoziti sumnjiv teret. Iako na pravom tragu, general Salazar, poznat u narko miljeima, sprečava ih da nastave posao. U državi Ohio, sudac vrhovnog suda, Robert Wakefield (M. Douglas), radi na slučaju otkrivanja najvećeg državnog narkobossa, dok njegova maloljetna kći Caroline (E. Christensen) tajno konzumira sve teže i teže droge. U San Diegu dvoje policijskih agenata, Montel Gordon (D. Cheadle) i Ray Castro (L. Guzman) prate Helenu (C. Zeta Jones), trudnu suprugu lokalnog moćnika Carlosa Ayale (S. Bauer) koji je nedavno uhićen zbog bavljenja nekakvim ilegalnim poslovima.

Film Traffic Stephena Soderbergha (Seks, laži i videotrake, Erin Brockovich) iznimno je ostvarenje, atraktivan i izvanredno snimljen film koji u poludokumentarističkom stilu prikazuje svijet jedne od najcrnjih realnosti današnjice, droge, iz gotovo svih uglova toga velikog problema - prateći ljude koji se bave njezinim trgovanjem preko meksičko-američke granice, državne političke i pravne osobe koje pokušavaju suzbiti kriminal povezan s narkomanijom, te na razini pojedinaca ljude koji su zapali u ovisnost. Uz izvanrednu kameru, sugestivnu fotografiju i muziku, film krasi izvrstan glumački amsambl - B. del Toro, C. Zeta Jones, M. Douglas, D. Quaid. Uz brojne druge nagrade, Traffic je osvojio četiri Oscara - za režiju, montažu, scenarij i sporednu mušku ulogu (Benicio del Toro).

Film na TV-u
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#43833 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Do dvadeset i petog aprila uključiv svaki dan u 18.00 sati u kinu Meeting Point.

Image
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2882
Joined: 03/03/2011 09:12

#43835 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by AhmetShabo »

All the Money in the world, mrsava sedmica od mene.
Nista vala specijalno al moze se odgledati
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#43837 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

Snake Eyes wrote:Red Sparrow (2018)
https://www.imdb.com/title/tt2873282/?ref_=tt_urv

Neloš, preporuka za karananu :D
imali kakav adekvatan link da nije s koreanskim titlom
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#43838 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Snake Eyes »

beni-bu-man wrote:
Snake Eyes wrote:Red Sparrow (2018)
https://www.imdb.com/title/tt2873282/?ref_=tt_urv

Neloš, preporuka za karananu :D
imali kakav adekvatan link da nije s koreanskim titlom
Ja sam gledao taj s korejskim titlovima.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#43839 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

https://www.imdb.com/title/tt0279331/


Jedan od onih sto se zavuce u moru bar se meni zavukao..
Iznad prosjeka
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#43840 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Oldie but Goldie, odličan uradak Rona Howarda.

Image

Od režisera Bronsona, Drivea, Valhalla Rising i Only God Forgives odličan pomaknuti hororac.

Image



Film na TV-u
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#43841 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

https://www.imdb.com/title/tt1291566/

I onda kazu ne prave vise dobre filmove..
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#43842 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Ponovno Kišlovski i Kaurismaki razaraju ponedjeljkom.

Image

Vjerovatan slučaj je odličan film Krzysztofa Kieślowskog  koji pokazuje kako se (htjeli mi to ili ne) na kraju,  naročito u našem regionu, podneblju, politika uvijek bavi nama posredno ili neposredno. Godina 1981. u nemirnoj Poljskoj, umire otac studenta medicine Viteka, a on traži odsustvo od godinu dana na univerzitetu kako bi dobro razmislio o svom daljem zanimanju za medicinu.

Odlučuje otputovati u Varšavu, ali dok trči za vozom na stanici, desit će se tri moguća scenarija. U prvoj mogućoj situaciji, Vitek stiže do voza, sreće se sa svojom bivšom ljubavi koja sada pripada anti-komunističkom ilegalnom pokretu i pridružuje se partiji nakon spašavanja demonstranata koji su zarobljeni u zgradi kao taoci.

U drugoj mogućnosti, Viteka hvata stražar na stanici, dok pokušava stići voz, odvodi ga na sud i osuđuje na trideset dana rada u zajednici. Tu se pridružuje grupi studenata koji su protiv sistema, objavljujući radove u ilegalnoj štampi. Dok njegove drugove hapse vladini agenti, Vitek ulazi u ljubavnu vezu sa sestrom prijatelja iz dejtinjstva i bježi iz zatvora. Međutim, njegovi bivši drugovi vjeruju da je on izdajnik.

U trećoj mogućoj situaciji, Vitek ne stiže na voz i odlučuje se vratiti na univerzitet i završiti studije medicine. Oženi se sa djevojkom Olgom i diplomira. Oni postaju uspješni ljekari i Vitek prihvati da putuje u Pariz prezentirati predavanja dekana koji je bio osramoćen kada je njegov sin uhapšen u jednom pokretu protiv vlade.

Image

Drifting Clouds je prvo od tri Kaurismakijeva finska ostvarenja, i prati život vozača tramvaja koji gubi svoj posao. Nedugo potom, restoran u kome radi njegova žena se zatvara. Previše ponosni da bi primali socijalnu pomoć, pokušavaju pronaći nova radna mesta. Ali totalno su nespretni i nemaju mnogo sreće u onome što su zamislili, nevolje se samo nižu. Odlična crna komedija. Film je izabran za Finskog kandidata za najbolji strani film na 69-oj dodeli Oskara, međutim, nije nominovan. 1996. je osvojio je nagradu Ekumenskog žirija, na Filmskom festival u Kanu.

Image

Lijepa Marja živi sa suprugom Juhom na selu i njihovu idiličnu svakodnevicu remeti dolazak izvjesnog Šamajka kome su se pokvarila kola i koji kod njih nalazi privremeno prenoćište.

Za oko mu je zapala Marja i on pokušava na sve načine nagovoriti je da napusti muža i krene sa njim u „bolji život". Ona se u početku dvoumi, ali ipak pristaje ni ne sluteći da će biti zatočena u jednom bordelu.

Film na TV-u
User avatar
zomri
Posts: 12813
Joined: 03/05/2006 07:31

#43843 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Treba gledati Kišlovskog u momentu kad ga je prelomilo :thumbup:
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#43844 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by pizarro »

ima li ko kakvu preporuku za dobar sportski film od 2017. pa ovamo?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#43845 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

nije loš Amateur
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#43846 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

zomri wrote:Treba gledati Kišlovskog u momentu kad ga je prelomilo :thumbup:
Realno.:) Garant na RTS-u sad krenu s pravim stvarkama od Kiše.:)
User avatar
zomri
Posts: 12813
Joined: 03/05/2006 07:31

#43847 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

johnnykola wrote:
zomri wrote:Treba gledati Kišlovskog u momentu kad ga je prelomilo :thumbup:
Realno.:) Garant na RTS-u sad krenu s pravim stvarkama od Kiše.:)
I ovo su prave stvari, samo manje poznate na "Zapadu". No End i Blind Chance su početak "pravog" Kiša, više okrenutog filozofiji i metafizici nego soc-realizmu.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#43848 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

zomri wrote:
johnnykola wrote:
zomri wrote:Treba gledati Kišlovskog u momentu kad ga je prelomilo :thumbup:
Realno.:) Garant na RTS-u sad krenu s pravim stvarkama od Kiše.:)
I ovo su prave stvari, samo manje poznate na "Zapadu". No End i Blind Chance su početak "pravog" Kiša, više okrenutog filozofiji i metafizici nego soc-realizmu.
DFobro, ali soc-realizam baš tare u Slučaju.:)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#43849 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by stakasa »





Volim filmove u kojima se "nista ne desava"
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#43850 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

stakasa wrote:



Volim filmove u kojima se "nista ne desava"
Pogledaj onda Patersona.:)
Post Reply