Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39351 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Banksy »

Ma jel ja njemu dajem drugu i treću šansu i ganjam sopstveno raspoloženje da mi ''legne'', ništa od toga...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#39352 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by insomnia78 »

Black swan wrote:neki dan bio titanik na TV

gledao ga u kinu 1998
trebao ići s nekim krampama koje su nakon 20 godina izrasle u babe ili leptire zavisno :D kako gledaš
al tad su bile krampe

poslale roditelje u kinuo nisu došle :lol:

uglavnom kao tada popularni hejt mislim da sam filmu 2001. dao 1 ili 2/ 10

dugo je bio na 2/10
a sada sa svakim gledanjem film je sve bolji i bolji...
tragediju na kraju ne mogu ni gledati koliko mi je tužna
a ona od posljednjih scena kada leo dolazi u onaj hol brr ne smijem ni gledati :cry: :cry: :cry: :cry:

8/10
:lol:
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#39353 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by listopad »

Before Sunrise je romanca za Generaciju X sa pubertetskim dijalozima. Ja sam ga gledao samo iz neke nostalgije prema gradu u kojem sam odrastao.
Last edited by listopad on 02/08/2017 20:35, edited 1 time in total.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#39354 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

okej je meni taj linklater, hawke, delpi filmski trougao. kakvih tih romanticnih ima, oni su odlicni. drugi dio mi je najbolji u trilogiji.
User avatar
medvjed23
Posts: 26809
Joined: 16/07/2010 13:49

#39355 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

mislim da nisam gledo ništa od te trilogije, a meščini da je plaho hvaljena.. mogo bi se noćas tv upaliti i prešaltati na hrt..
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#39356 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

omar little wrote:okej je meni taj linklater, hawke, delpi filmski trougao. kakvih tih romanticnih ima, oni su odlicni. drugi dio mi je najbolji u trilogiji.
I meni je drugi dio puno, puno bolji. Daleko mi je najgori treći dio. Za njega mi je prvi dio remek djelo. Before midnight takav kliše odronjavanja para da to nije humano.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#39357 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

johnnykola wrote:
omar little wrote:okej je meni taj linklater, hawke, delpi filmski trougao. kakvih tih romanticnih ima, oni su odlicni. drugi dio mi je najbolji u trilogiji.
I meni je drugi dio puno, puno bolji. Daleko mi je najgori treći dio. Za njega mi je prvi dio remek djelo. Before midnight takav kliše odronjavanja para da to nije humano.
apsolutno. sve skupa u trecem dijelu jeftinoca, ono neinventivno sranje za stolom prodavano za nekakve filozofske rasprave, giv mi a fakin brejk.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#39358 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

omar little wrote:
johnnykola wrote:
omar little wrote:okej je meni taj linklater, hawke, delpi filmski trougao. kakvih tih romanticnih ima, oni su odlicni. drugi dio mi je najbolji u trilogiji.
I meni je drugi dio puno, puno bolji. Daleko mi je najgori treći dio. Za njega mi je prvi dio remek djelo. Before midnight takav kliše odronjavanja para da to nije humano.
apsolutno. sve skupa u trecem dijelu jeftinoca, ono neinventivno sranje za stolom prodavano za nekakve filozofske rasprave, giv mi a fakin brejk.
Da, bukvalno smeće, slažem se. Jedini moment vrijedan spomena je kad im upravo za tim stolim na kraju razgovora ona jedna gospodja kratku bukvicu održi poslije nebuloza.
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#39359 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by chakany »

Ovaj film iz Rumunije, Iza brda, sam gledao na SFF-u prije par godina. Ogromna preporuka, film je stvarno odličan :thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39360 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

johnnykola wrote:
omar little wrote: apsolutno. sve skupa u trecem dijelu jeftinoca, ono neinventivno sranje za stolom prodavano za nekakve filozofske rasprave, giv mi a fakin brejk.
Da, bukvalno smeće, slažem se. Jedini moment vrijedan spomena je kad im upravo za tim stolim na kraju razgovora ona jedna gospodja kratku bukvicu održi poslije nebuloza.
Mene je u trecem dijelu nenormalno zivcirala Celine. Al' nenormalno. K'o da su svjesno isli da je napisu 100% konfrontativnu, agresivnu, neracionalnu, i nesigurnu cvaku kojoj je haman omiljeni hobi da se svadja sa svojim muzem i da ga pred drugim ljudima ponizava. Veliki pad u kvalitetu poslije prva dva dijela.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#39361 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Tito_i_Partija wrote:
johnnykola wrote:
omar little wrote: apsolutno. sve skupa u trecem dijelu jeftinoca, ono neinventivno sranje za stolom prodavano za nekakve filozofske rasprave, giv mi a fakin brejk.
Da, bukvalno smeće, slažem se. Jedini moment vrijedan spomena je kad im upravo za tim stolim na kraju razgovora ona jedna gospodja kratku bukvicu održi poslije nebuloza.
Mene je u trecem dijelu nenormalno zivcirala Celine. Al' nenormalno. K'o da su svjesno isli da je napisu 100% konfrontativnu, agresivnu, neracionalnu, i nesigurnu cvaku kojoj je haman omiljeni hobi da se svadja sa svojim muzem i da ga pred drugim ljudima ponizava. Veliki pad u kvalitetu poslije prva dva dijela.
Ma užas. Ni lik Itanov nije bio ništa bolji, kao to se desi poslije nejači. I to nakon onakve veze iz prva dva filma. Baš kenjaža teška.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#39362 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BarbaDue »

medvjed23 wrote:mislim da nisam gledo ništa od te trilogije, a meščini da je plaho hvaljena.. mogo bi se noćas tv upaliti i prešaltati na hrt..
Nema filma :-?
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#39363 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

aaa djoni siri fejk njuz :D :D
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#39364 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Image

Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)
www.imdb.com/title/tt2239822

pravi eye candy ...dublju analizu ostavljam za neki drugi put iliti tu stafetu nekome prepustam drage volje trenutno :)
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#39365 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

malo se gradivo obnavljalo a i nostalgije radi...

Where the Buffalo Roam 1980
Slacker 1991
SubUrbia (1996)

Image

Image

Image
User avatar
medvjed23
Posts: 26809
Joined: 16/07/2010 13:49

#39366 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

BarbaDue wrote:
medvjed23 wrote:mislim da nisam gledo ništa od te trilogije, a meščini da je plaho hvaljena.. mogo bi se noćas tv upaliti i prešaltati na hrt..
Nema filma :-?
počeo sa malim zakašnjenjem.. meni dobar.. fini dijalozi, fina atmosfera i dosta toga s čim se mogu povezati..

ja i Neko kroz čitav film raspravljamo hoće li biti seksa.. i onda dobijemo onakav kraj :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#39367 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BarbaDue »

medvjed23 wrote:
BarbaDue wrote:
medvjed23 wrote:mislim da nisam gledo ništa od te trilogije, a meščini da je plaho hvaljena.. mogo bi se noćas tv upaliti i prešaltati na hrt..
Nema filma :-?
počeo sa malim zakašnjenjem.. meni dobar.. fini dijalozi, fina atmosfera i dosta toga s čim se mogu povezati..

ja i Neko kroz čitav film raspravljamo hoće li biti seksa.. i onda dobijemo onakav kraj :D
Gdje si ti to gledao? Sad tek završi "na rubu znanosti" :shock:
User avatar
medvjed23
Posts: 26809
Joined: 16/07/2010 13:49

#39368 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

hrt 1.. završio prije desetak minuta..
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#39369 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BarbaDue »

Džoni napisao hrt3 :twisted:
User avatar
medvjed23
Posts: 26809
Joined: 16/07/2010 13:49

#39370 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

vidi fakat.. neozbiljan je pravo :D

elem, pridružujem se preporukama filma.. noć :)

:run:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39371 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

markioni wrote:Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)
http://www.imdb.com/title/tt2239822

pravi eye candy ...dublju analizu ostavljam za neki drugi put iliti tu stafetu nekome prepustam drage volje trenutno :)
Iz svega sto sam vidio, meni ovo izgleda k'o golema karina i dokaz da od Besson-a vise nema nista vrijedno spomena.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#39372 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Tito_i_Partija wrote:
markioni wrote:Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)
http://www.imdb.com/title/tt2239822

pravi eye candy ...dublju analizu ostavljam za neki drugi put iliti tu stafetu nekome prepustam drage volje trenutno :)
Iz svega sto sam vidio, meni ovo izgleda k'o golema karina i dokaz da od Besson-a vise nema nista vrijedno spomena.
ne znam...ne bi tako daleko isao ali moguce....i dalje mi je samo slatkis za okice.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#39373 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

BarbaDue wrote:Džoni napisao hrt3 :twisted:
Do mene. :D Ha, neki je od HRT-ova. Teletekst i info ti je u sekundi tu. Dodatno, napisao sam
da je nastavak na Prije svitanja od jučer koji je išao u isto vrijeme na HRT1. Malo se izčekira i tu si.
Ništa zato, bude opet skoro išao na nekom od kanala. :)

Vrlo dobar, FOx Movies 22.00:

Image
User avatar
jasko_ba
Posts: 7804
Joined: 13/11/2006 17:47

#39375 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by jasko_ba »

Da li slucajno postoji opcija gdje mogu vidjeti koji su mi sve filmovi bili na IMDB watchlist, a koje sam vremenom odstranio sa iste?
Pozz :)
Post Reply