Sarajevo, stidi se!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#26

Post by Kukuruz_Barbe-q »

Problem je to sto nase glupo predsjednistvo nije nista ucinilo da pomogne i oda pocast poginulima u zemljama zahvacenim tsunamijem,radije su mislili kako ce svarit janjetinu koju su netom pojeli. :sad:
krmelj
Posts: 94
Joined: 14/01/2005 11:25

#27

Post by krmelj »

SAMOKRITIKA - potpun nepoznat pojam medju pripadnicima primitivnih plemena Balkana.

Drugi su krivi za sve!

Samo tako nastavite i daleko cete dogurati.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#28

Post by BISCANIN2 »

Ne samo novac Bosna je trebala poslat tim ljekara vatrogasaca ,i policajaca ili vojnika da pomogne unesrećenim ,nije problem izvdojiti 10 km ili napraviti par poziva sumnja dali će ti novci završiti gdje treba je glavni razlog ,nema i neće biti transparentnosti ,nije problem u nama problem je u organizaciji i lošem iskustvu .
Bosna bi morala interventi tim za ovakve situacije sa dobro obučenim i iskusnim ljudima koji bi znali pružiti pravu pomoć u pravom trentutku .
A DOTLE STIDI SE BOSNO I HERCEGOVINO :(
krmelj
Posts: 94
Joined: 14/01/2005 11:25

#29

Post by krmelj »

Kukuruz_Barbe-q wrote:Problem je to sto nase glupo predsjednistvo nije nista ucinilo da pomogne i oda pocast poginulima u zemljama zahvacenim tsunamijem,radije su mislili kako ce svarit janjetinu koju su netom pojeli. :sad:
A na sta su mislili oni koji su svoj glas dali takvima?


Ponekad imam dojam da je cijela Bosna naseljena retardiranim osobama. Svjestan sam da jos uvijek ima i nesto normalnih, ali se gube u ovoj masi.
Vanna-x
Posts: 44
Joined: 28/12/2004 10:38

#30

Post by Vanna-x »

krmelj wrote:
Kukuruz_Barbe-q wrote:Problem je to sto nase glupo predsjednistvo nije nista ucinilo da pomogne i oda pocast poginulima u zemljama zahvacenim tsunamijem,radije su mislili kako ce svarit janjetinu koju su netom pojeli. :sad:
A na sta su mislili oni koji su svoj glas dali takvima?


Ponekad imam dojam da je cijela Bosna naseljena retardiranim osobama. Svjestan sam da jos uvijek ima i nesto normalnih, ali se gube u ovoj masi.
ovo je vec previse , otkud toliki bijes prema svemu sto je bosansko. Odakle se vi ljudi javljate. Evo ja zivim u Bosni , jeste zakasnila organizacija, ali pomoc poslati nikad nije kasno, vec se i prikuplja. Stav ljudi inace u Bosni da treba pomoci, i tim ljekara je bio tamo... Ali nikako ne mogu da shvatim , ovu svadju na forumu i bijes koji izlazi iz vecine vas , onda tamo ona "margareta" puna frustracija i negativne energije, i ponasa se ko nezivljeno deriste. Da bog sacuvaj. :-?
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#31

Post by furlan »

Malo lupamo loncice ovdje.
Najbolje je naruziti drzavu i reci ona je kriva jer nije nista organizovala i poslala.Problem je na drugoj strani.Koliko nas je ukljuceno u bilo kakav humanitarni i volonterski rad.Kolko nas djeluje u Crvenom krstu,Merhametu,Karitasu,Kolu srpskih sestara,zelenom krstu ili bilo kojoj organizaciji koja se bavi humanitarnim i volonterskim radom.Nasa uzrecica je "Ja da ti radim djabe,ma nema teorije"Ako necemo prste oblizat necemo ih ni umakati u med.Ko se to organizovao pa na ulici poceo ili na bilo koji drugi nacin skupljati donacije.To je pitanje opste kulture,kulturnog naslijedja,solidarnosti i prije svega ljudskosti.Problem smo MI i niko drugi.Drzava to smo MI.
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#32

Post by Como_Sarajevo »

ČINJENICA JESTE:
1.Da Bosna nije što je nekad bila.
2.Da Sarajevo nije što je nekad bilo.
3.Da kad prođem Baščaršijom ne prepoznam pet ljudi,u gradu u kojem sam rođen.
4.Da nam preduzeća vode ljudi koji i dan danas preskaču tranvajske šine jer kontaju da u njima ima struje.
5.Da nam se djeca razvaljuju raznoraznim drogama.
6.Da možeš poslat drota u neku stvar a da ovaj okrene glavu na drugu stranu.
7.Da čim se smrači kifeliš u kuću da ti nebi neko otkino glavu za cenera.
8.Gdje te novopečeni građani urbanih sredina uče redu i kulturi.
9.Gdje su sve pičoke,čim je prvi metak opalio,ufatili se noge i sad bi srali o donacijama..........................

OVAJ NAROD AKO NIJE DAO PARE ZA OVE UNESREĆENE JA MU NE ZAMJERAM.
Ljudi koje žive ovde u Bosni dosta su se nagledali pljački i otimačina.Koliko je para leglo za Srebrenicu mogli su Pariz napraviti.
Šta se radi sa preduzećima koja su se mogla dići na noge ali zbog prokletih 20% svjesno su propala i dalje propadaju i otimačina se nastavlja i dalje.
I onda počnu se javljati karinaši iz dijaspore da mi pričaju kako se negdje u Danskoj pale baklje za unesrećene.
E te baklje što ste popalili zabite sebi u šupak jer nama je dosta nas.Ako ti se neradi gore imaš tu socijalu,izvedi djecu na put i nemoj ovde da sereš o humanosti.I obuci džemper da se ne prehladiš i naravno živi za onaj dan kad ćeš doći ovamo na godišnji odmor sa nekom truljom što gore ni Turci ne vozaju.Naravno mi ćemo ostati zatečeni tvojim uspjehom,AL U KURCU.
Last edited by Como_Sarajevo on 14/01/2005 15:14, edited 1 time in total.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#33

Post by BISCANIN2 »

Malo lupamo loncice ovdje.
Najbolje je naruziti drzavu i reci ona je kriva jer nije nista organizovala i poslala.Problem je na drugoj strani.Koliko nas je ukljuceno u bilo kakav humanitarni i volonterski rad.Kolko nas djeluje u Crvenom krstu,Merhametu,Karitasu,Kolu srpskih sestara,zelenom krstu ili bilo kojoj organizaciji koja se bavi humanitarnim i volonterskim radom.Nasa uzrecica je "Ja da ti radim djabe,ma nema teorije"Ako necemo prste oblizat necemo ih ni umakati u med.Ko se to organizovao pa na ulici poceo ili na bilo koji drugi nacin skupljati donacije.To je pitanje opste kulture,kulturnog naslijedja,solidarnosti i prije svega ljudskosti.Problem smo MI i niko drugi.Drzava to smo MI.


KLAP KLAP KLAP ,bravo majstore sve je u nama ,svak nek pogleda iza sebe ,šta je lično učinio ili čini .
i tim ljekara je bio tamo...
Bio je tamo....Bio je tamo....Bio je tamo....NE TO :BIO .TREBALO BI OVAKO :TIMOVI LJEKARA ,JEDINICE VATROGASACA I ZC IZ BIH SU DO DALJNJEG TAMO GDJE PRUŽAJU MEDICINSKU I SVAKU OSTALU POMOĆ,


Bio je tamo to je malo .
Chat Nick
Posts: 360
Joined: 21/12/2004 16:04

#34

Post by Chat Nick »

Plavac wrote:ČINJENICA JESTE:
1.Da Bosna nije što je nekad bila.
2.Da Sarajevo nije što je nekad bilo.
3.Da kad prođem Baščaršijom ne prepoznam pet ljudi,u gradu u kojem sam rođen.
4.Da nam preduzeća vode ljudi koji i dan danas preskaču tranvajske šine jer kontaju da u njima ima struje.
5.Da nam se djeca razvaljuju raznoraznim drogama.
6.Da možeš poslat drota u neku stvar a da ovaj okrene glavu na drugu stranu.
7.Da čim se smrači kifeliš u kuću da ti nebi neko otkino glavu za cenera.
8.Gdje te novopečeni građani urbanih sredina uče redu i kulturi.
9.Gdje su sve pičoke,čim je prvi metak opalio,ufatili se noge i sad bi srali o donacijama..........................

OVAJ NAROD AKO NIJE DAO PARE ZA OVE UNESREĆENE JA MU NE ZAMJERAM.
Ljudi koje žive ovde u Bosni dosta su se nagledali pljački i otimačina.Koliko je para leglo za Srebrenicu mogli su Pariz napraviti.
Šta se radi sa preduzećima koja su se mogla dići na noge ali zbog prokletih 20% svjesno su propala i dalje propadaju i otimačina se nastavlja i dalje.
I onda počnu se javljati karinaši iz dijaspore da mi pričaju kako se negdje u Danskoj pale baklje za unesrećene.
E te baklje što ste popalili zabite sebi u šupak jer nama je dosta nas.Ako ti se neradi gore imaš tu socijalu,izvedi djecu na put i nemoj ovde da sereš o humanosti.I obuci džemper da se ne prehladiš i naravno živi za onaj dan kad ćeš doći ovamo na godišnji odmor sa nekom truljom što gore ni Turci ne vozaju.Naravno mi ćemo ostati zatečeni tvojim usjehom,AL U KURCU.
Svaka cast (iako sam dijaspora)
Vanna-x
Posts: 44
Joined: 28/12/2004 10:38

#35

Post by Vanna-x »

BISCANIN2 wrote:
Malo lupamo loncice ovdje.
Najbolje je naruziti drzavu i reci ona je kriva jer nije nista organizovala i poslala.Problem je na drugoj strani.Koliko nas je ukljuceno u bilo kakav humanitarni i volonterski rad.Kolko nas djeluje u Crvenom krstu,Merhametu,Karitasu,Kolu srpskih sestara,zelenom krstu ili bilo kojoj organizaciji koja se bavi humanitarnim i volonterskim radom.Nasa uzrecica je "Ja da ti radim djabe,ma nema teorije"Ako necemo prste oblizat necemo ih ni umakati u med.Ko se to organizovao pa na ulici poceo ili na bilo koji drugi nacin skupljati donacije.To je pitanje opste kulture,kulturnog naslijedja,solidarnosti i prije svega ljudskosti.Problem smo MI i niko drugi.Drzava to smo MI.


KLAP KLAP KLAP ,bravo majstore sve je u nama ,svak nek pogleda iza sebe ,šta je lično učinio ili čini .
i tim ljekara je bio tamo...
Bio je tamo....Bio je tamo....Bio je tamo....NE TO :BIO .TREBALO BI OVAKO :TIMOVI LJEKARA ,JEDINICE VATROGASACA I ZC IZ BIH SU DO DALJNJEG TAMO GDJE PRUŽAJU MEDICINSKU I SVAKU OSTALU POMOĆ,


Bio je tamo to je malo .

Za vece organizacije treba poveca lova a sumnjam da mi imamo...

A vi iz dijaspore kako ste se vi organizovali ?
livadic
Posts: 1829
Joined: 17/03/2004 15:05
Location: danke dojcland

#36

Post by livadic »

ampak ... :shock:

sarajevski muslimani su vec skupili neke novce ... 8)


ali ... :cry: ... sam za pomoc muslimanima ... :oops:

... natuerlich ... :D

;)

a cafirima sipak ... :oops:

:D

;)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#37

Post by pitt »

Ja (iz dijaspore :D) sam dao hejbet stare odjece i pun paket neke konzervirane hrane americkom crvenom krstu. Pored toga dao sam $100 istoj organizaciji od plate i kompanija je takodje match tako da je crveni krst na moje ime dobio $200. Sve ukupno donacije moje kompanije i zaposlenih su oko pola milliona dollara za zrtve cunamija.
Vanna-x
Posts: 44
Joined: 28/12/2004 10:38

#38

Post by Vanna-x »

livadic wrote:ampak ... :shock:

sarajevski muslimani su vec skupili neke novce ... 8)


ali ... :cry: ... sam za pomoc muslimanima ... :oops:

... natuerlich ... :D

;)

a cafirima sipak ... :oops:

:D

;)

da zivis u Bosni i Hercegovini ne bi tako govorio, samo vi iz vana
mozete ovakve gluposti pricati i unositi razdor medju ljudima.
Dokaz je i ovaj forum.

Ovakvu bagru teba izbacivati !
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#39

Post by pitt »

Eh sad vanna, ispadosmo svi sto smo vani ko' livadic :(
Lupoglav
Posts: 18
Joined: 03/11/2004 15:16

#40

Post by Lupoglav »

E sada dosta kritike!!!!!
Da vidimo sta je to dijaspora uradila preko BiH udruzenja, dali ste se slozili oko okretanja raznja, dali da se poljeva pivom ili da se maze sa lojem prilikom pecenja!!!
Nadam se da se niste posvadjali!!!!
livadic
Posts: 1829
Joined: 17/03/2004 15:05
Location: danke dojcland

#41

Post by livadic »

pitt wrote:Eh sad vanna, ispadosmo svi sto smo vani ko' livadic :(
ko livadic ... :shock: ... sipak ... :oops:

:D

;)

***********************************

da zivis u Bosni i Hercegovini ne bi tako govorio, samo vi iz vana
mozete ovakve gluposti pricati i unositi razdor medju ljudima.
Dokaz je i ovaj forum.

-------------------------------

a kakve bih gluposti pricao da zivim u b&h ... :oops:

... molicu lijepo ... ;)

:D

;)
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#42

Post by furlan »

Vanna
Vec ti je receno ako ne mozes lovom mozes volonterskom i humanitarnim radom.A fala Bogu i Zeleni krst i Afrika a Bogami i Bosna imaju koristi od mene.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#43

Post by pitt »

Nisi sipak al jesi namcor.....najblaze receno :D:D:D:D
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#44

Post by zili »

Iz sve ga ovoga bolno je jasno da MI NEMAMO DRŽAVU

u tome je problem

ovi iz dijaspore se nisu morali sami organizovati jer imaju države koje će ih organizovati

i nemoj sad da me neko bukvalno shvata

ne kažem da je vani sve išlo preko nekog državnog tijela, ali postojanje svih drugih tijela (od crvenog krsta do lokalnih humanitarnih i volonterskih organizacija) je uslovljeno (omogućeno i olakšano) postojanjem države.

država daje svojim građanima infrastrukturu. ne dozvoljava da se nađu zatečeni. evo recimo u ovom konkretnom slučaju tsunamija: htio bi i ti nešto da pomogneš, ali ne znaš kako. u pravoj državi koja uistinu postoji i funkcioniše sve što treba da učiniš je da upališ TV. Prava država se potrudi da čak i od krajnje letargičnih i hladnih Danaca izvuče koju kintu za žrtve tsunamija. Ne dešava se to spontano ni slučajno. To se može tako učini autsajderu koji nije bio svjedok minulog rada te države na osvješćavanju svojih građana. Danci su izrazito uvježbano društvo, nisu zbunjeni i izgubljeni i isprepadani kao mi. Njima niko nikad ni u jednom njihovom ministarstvu nije zalupio vrata pred nosom. Njihovi ministri nikad nisu pronevjerili milione, kod njih se niko nikad nije obogatio od kriminala. Životi Danaca su sređeni i osigurani, pa oni imaju taj luksuz da se brinu za tuđe živote.

Pružanje humanitarne pomoći je luksuz koji si mogu priuštiti države koje funkcionišu.

Jel' to nama možda Etijopija slala humanitarnu? ili Južna Afrika? ili Sumatra? ili Indija?
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#45

Post by zili »

furlan wrote:Vanna
Vec ti je receno ako ne mozes lovom mozes volonterskom i humanitarnim radom.A fala Bogu i Zeleni krst i Afrika a Bogami i Bosna imaju koristi od mene.

zeleni krst bi eventualno mogla biti neka irska humanitarna organizacija.

valjda misliš crveni polumjesec? :roll:
papak_eliminator
Posts: 941
Joined: 06/01/2005 20:39
Location: Sarajevo-x
Contact:

#46

Post by papak_eliminator »

livadic wrote:cafirima sipak ...

...a livadicu i ostatku ekipe molba da se smire strasti na temi, koja je ionako izgubila svoju nit.

Lijep pozdrav.
Lupoglav
Posts: 18
Joined: 03/11/2004 15:16

#47

Post by Lupoglav »

Hajde ba nemojte srati:
Bosna je licno poslala 10 hirurga i to iz Sarajeva.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#48

Post by novalic »

zili : Jel' to nama možda Etijopija slala humanitarnu? ili Južna Afrika? ili Sumatra? ili Indija?


jeste, pravo kazes, kada oni nisu nama sto bi i mi njima...

kako je se lako svrstati pored onih koji se citiraju po losemu, sto ne budes frajer pa nas ne ustrojis pored onih "boljih".... pa ne uporedis...


fuj

uvijek se izvlaciti na foru, nemamo ni mi.. ima i kod nas sirotinje, nevalja nam politika, oni zapadnjaci imaju sredjene drzave, mi nemamo, mozda nam je neko posalje u slijedecem humanitarnom paketu, a do tada cemo mi lijepo upirati prstom u druge... jer sva sreca da ima i gorih od nas..


fuj
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#49

Post by edu »

Dotakli smo dno dna..nema dalje..ali znajuci nas mentalitet mislim da mi mozemo i gore..nazalost!
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#50

Post by zili »

novalic wrote:zili : Jel' to nama možda Etijopija slala humanitarnu? ili Južna Afrika? ili Sumatra? ili Indija?


jeste, pravo kazes, kada oni nisu nama sto bi i mi njima...
nisam to htjela reći. ne kažem da oni nama nisu slali pomoć zato što su loši ljudi, već zato što nisu imali mehanizma preko kojeg da nam je pošalju, niti su imali svijesti o tome da treba da je šalju. (pls pročitaj ostatak mog posta)

ne opravdavam ja nas. mi smo primitivci. a takva nam je i država, a takvi su nam pogotovo i državnici. i šta sad? ima nas šačica civilizovanih koji su zvali onaj broj i davali te marke, ali šta kome znači ta šačica koja je davala pare i trudila se da sazna što više iz medija i psovala predsjedništvo? Šta znači ta šačica kad smo u globalu svi skupa ispali primitivci? I kako se boriti sa neosviještenom masom?

ako imaš neki konkretan prijedlog, izvoli, ali nemoj pljuvati onako bezveze
Post Reply