Marihuana, droga ili nesto vise?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

?

Nisam puno informisan/a, ali marihuana je nesto lose, nisam za legalizovanje, to je cista droga
10
3%
Informisan/a sam o temi, i nisam za legalizovanje, to je cista droga
51
17%
Nemam nista protiv legalizovanja niti protiv marihuane
194
65%
Poznat/a sam sa marihuanom i atributima iste, i nisam sa legalizovanje
42
14%
 
Total votes: 297

todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#26 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by todd_smith »

kokuz_sa wrote:
Edinho2011 wrote:
todd_smith wrote:cekaj malo, znaci marihuana je imala direktan ucinak na sve te nesrece?
Iz procitanog (ako je pola tacno ono sto je napisao) ako ne direktan onda sigurno indirektan !
nazalost tacno je sve



a evo todd za tebe jedno pitanje..
zasto dileri ne konzumiraju drogu koju prodaju

pod dilerima ne mislim neku djecu sad koja zbaci par grama neke droge i prodaje..
nego diler koji godinama i godinama vec se bavi prodajom i rasturanjem droge..od marihuane pa nadalje
los biznis :? utice na njihove odluke kada prodaju :?

da li bi ti, ako imas 10 kolaca i prodajes ih i zelis da zaradis max, pojeo 3-4?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#27 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by kokuz_sa »

nije to do loseg biznisa moj Todd jer ti ljudi imaju toliko love i toliko droge da mogu biti obezbjedjeni do kraja zvota..
da i ako ima loseg biznisa to je za njih nista..

oni ne konzumiraju drogu zato sto godinama imaju uvid sta droga radi njihovim kupcima
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#28 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by todd_smith »

kokuz_sa wrote:nije to do loseg biznisa moj Todd jer ti ljudi imaju toliko love i toliko droge da mogu biti obezbjedjeni do kraja zvota..
da i ako ima loseg biznisa to je za njih nista..

oni ne konzumiraju drogu zato sto godinama imaju uvid sta droga radi njihovim kupcima
dobro, vidimo da si tog misljenja da je marihuana ili kokain skoro jedno te isto, mozemo se sloziti da se ne slazemo :mrgreen:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#29 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by kokuz_sa »

todd_smith wrote:
kokuz_sa wrote:nije to do loseg biznisa moj Todd jer ti ljudi imaju toliko love i toliko droge da mogu biti obezbjedjeni do kraja zvota..
da i ako ima loseg biznisa to je za njih nista..

oni ne konzumiraju drogu zato sto godinama imaju uvid sta droga radi njihovim kupcima
dobro, vidimo da si tog misljenja da je marihuana ili kokain skoro jedno te isto, mozemo se sloziti da se ne slazemo :mrgreen:
al zato ce se ovaj sloziti s tobom
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 94himWnyqM#!

od 2.25 gledaj :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
se7en84
Posts: 117
Joined: 17/01/2012 18:48
Location: Zemlja javova i tigjova

#30 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by se7en84 »

todd_smith wrote:
Edinho2011 wrote:Ovo neko "napusen" :D pravio anketu !
Image

:mrgreen:
el dudino koji kralj... svaka cast...

sto se tice... teme ja sam za legalizovanje 100%, pushim godinama i pushicu godinama, neka legalizuju da se ne moram kriti s jointom dok ovi piju pored mene i povracaju i slagiraju se i lupaju auta pijani, imaju ispade bijesa i cega vec i jos da zavrse sa cirozom jetre....

legalize it!!! to je biljka koju nam je majka priroda dala... posadis sacekas osusis i ispusis :))))
User avatar
Edinho2011
Posts: 658
Joined: 02/10/2011 23:49

#31 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by Edinho2011 »

todd_smith wrote:
kokuz_sa wrote:
todd_smith wrote: cekaj malo, znaci marihuana je imala direktan ucinak na sve te nesrece?

Ne njihova porodicna situacija ili slicno?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sad ces kazat da se ljudi drogiraju samo radi porodicnih situacija
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



btw primjer sam naveo da su svi krenuli od trave..pa onda tabletice i spid i sve ostalo je historija :thumbup:
ali isto tako mogu ja sada nabrajati 10000 osoba, cak i poznate licnosti ciji su zivoti pod lupom javnosti, da konzumiraju marihuanu, i totalno normalne osobe koje doprinose mnogo drustvenom kolektivu

i isto tako slicno tvom primjeru moze se naci 100000 primjera gdje je stepenica bila alkohol/obicne cigarete

razumijem tvoj argument, ali prici ovoj diskusiji sa jednom stranom novcica mi je malo :-?

1. Zavisi sta podrazumjevas pod "normalnom osobom", imas ljude na heroinu pa djeluju normalno (dok jednom ne puknu, ali bukvalno). To poznate licnosti i ti folovi sve je to iluzija, pusti to. Konkretno se moze pricati ako nekog poznajes koji duzi niz godina pusi nesto slicno. Pusis ti godinu, dvije, tri i vise i da mi neko kaze da neces navuci ovisnost, da neces imati promjene raspolozenja (psihicka razdrazljivost) i slcne teze nuspojave, to mozes okaciti macku o rep !

2. Niko ne govori da su alkohol i cigarete (obicne) zdrave i da ih sad treba konzumirati ! Danas legalizujemo marihuanau, sutra LSD, zatim idemo na kokain a onda i heroin ce doci na red jednog dana !

3.Po tebi sta bi se promijenilo da se marihuana u BiH legalizuje (konkretno) !? Pozitivne strane !!? Niko nikome ne brani, brate slobodna drzava moze se "urokati" ko god zeli i cime god zeli (s tim da se prihvate posljedice, kako pravne tako i zdravstvene) !
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#32 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by todd_smith »

kokuz_sa wrote: al zato ce se ovaj sloziti s tobom
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 94himWnyqM#!

od 2.25 gledaj :mrgreen: :mrgreen:
On ovdje prica o kokainu, i njegov pristup i manerizam (a i pretpostavljam muzika) ti odmah govori kakva je to osoba, bez ikakve veze na droge ili marihuanu, tako da zaista ne znam sta zelis reci ovim klipom :?

samo da dodam, odmah cujem Mirzino pitanje, koje je takodjer za diskusiju

kada se kaze da se neko drogira? sta to znaci? jer mislim da tom frazom se odmah grupise marihuana i kokain i heroin i ostalo u sve jednu malu finu grupicu koja je jedno te isto

Ako neko popije Paracetamol/Aspirin, da li se i oni drogerisu? i to je vrsta droge, zar ne? Ako kazes, ma daj to je sasvim drugo, sta je onda sa Vicodinom, Oxycoton i ostalim pilulama KOJE DOKTORI PROPISUJU SA ISTOM NAMJEROM KAO I ASPIRIN I PARACETAMOL, ali opet su ovisne i vece stepenice u teze droge nego marihuana, sto je DOKAZANO, pogotovo kada se vidi statistika OVISNIKA TIH, PROPISANIH SA STRANE DOKTORA, "DROGA"
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#33 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by todd_smith »

Edinho2011 wrote:
1. Zavisi sta podrazumjevas pod "normalnom osobom", imas ljude na heroinu pa djeluju normalno (dok jednom ne puknu, ali bukvalno). To poznate licnosti i ti folovi sve je to iluzija, pusti to. Konkretno se moze pricati ako nekog poznajes koji duzi niz godina pusi nesto slicno. Pusis ti godinu, dvije, tri i vise i da mi neko kaze da neces navuci ovisnost, da neces imati promjene raspolozenja (psihicka razdrazljivost) i slcne teze nuspojave, to mozes okaciti macku o rep !

2. Niko ne govori da su alkohol i cigarete (obicne) zdrave i da ih sad treba konzumirati ! Danas legalizujemo marihuanau, sutra LSD, zatim idemo na kokain a onda i heroin ce doci na red jednog dana !

3.Po tebi sta bi se promijenilo da se marihuana u BiH legalizuje (konkretno) !? Pozitivne strane !!? Niko nikome ne brani, brate slobodna drzava moze se "urokati" ko god zeli i cime god zeli (s tim da se prihvate posljedice, kako pravne tako i zdravstvene) !
Naucno dokazano da nije ovisna biljka, ne znam kako drugacije ti dokazati/ubijediti, ako sama nauka ne moze onda znamo gdje je tvoja tacka gledalista cijele diskusije

Sta bi se promijenilo? Iskreno? Ne vjerujem da bi bilo toliko nasilja/depresije, mislim da bi bilo vise tolernacije, sad pazi ne kazem odmah preko noci svi sretni, i ostala hippy sranja, to ne kazem ali ,mislim da bi itekako pomoglo drustvenoj situaciji, ali kod nas nece nikada proci nista slicno niti bilo kakva drustvena promjena kada je maloumost na Balkanu napravila dom, sama prica oko recimo homoseksualnosti ti otvori oci drustvenog stanja ovog podrucja

Ta fraza "urokati" zvuci kao da ti vjerujes da je neko moze predozirati marihuanom :-)
User avatar
Edinho2011
Posts: 658
Joined: 02/10/2011 23:49

#34 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by Edinho2011 »

todd_smith wrote:
kokuz_sa wrote: al zato ce se ovaj sloziti s tobom
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 94himWnyqM#!

od 2.25 gledaj :mrgreen: :mrgreen:
On ovdje prica o kokainu, i njegov pristup i manerizam (a i pretpostavljam muzika) ti odmah govori kakva je to osoba, bez ikakve veze na droge ili marihuanu, tako da zaista ne znam sta zelis reci ovim klipom :?

samo da dodam, odmah cujem Mirzino pitanje, koje je takodjer za diskusiju

kada se kaze da se neko drogira? sta to znaci? jer mislim da tom frazom se odmah grupise marihuana i kokain i heroin i ostalo u sve jednu malu finu grupicu koja je jedno te isto

Ako neko popije Paracetamol/Aspirin, da li se i oni drogerisu? i to je vrsta droge, zar ne? Ako kazes, ma daj to je sasvim drugo, sta je onda sa Vicodinom, Oxycoton i ostalim pilulama KOJE DOKTORI PROPISUJU SA ISTOM NAMJEROM KAO I ASPIRIN I PARACETAMOL, ali opet su ovisne i vece stepenice u teze droge nego marihuana, sto je DOKAZANO, pogotovo kada se vidi statistika OVISNIKA TIH, PROPISANIH SA STRANE DOKTORA, "DROGA"


Poredjenje ti je :shock: . Poredis analgetike i antipiretike sa marihuanom ! Vikodin i ta sranja normalno da mogu izazvati ovisnost i teze stvari od vikodina se upotrebljavaju u medicini ali gdje si vidio da odes u apoteku i kupis sebi malo vikodina, morfijuma ili sta ja znam sta vec ! Niko nije protiv marihuane kao lijeka, ako moze pomoci bujrum na recept !
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#35 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by todd_smith »

Edinho2011 wrote:
todd_smith wrote:
kokuz_sa wrote: al zato ce se ovaj sloziti s tobom
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 94himWnyqM#!

od 2.25 gledaj :mrgreen: :mrgreen:
On ovdje prica o kokainu, i njegov pristup i manerizam (a i pretpostavljam muzika) ti odmah govori kakva je to osoba, bez ikakve veze na droge ili marihuanu, tako da zaista ne znam sta zelis reci ovim klipom :?

samo da dodam, odmah cujem Mirzino pitanje, koje je takodjer za diskusiju

kada se kaze da se neko drogira? sta to znaci? jer mislim da tom frazom se odmah grupise marihuana i kokain i heroin i ostalo u sve jednu malu finu grupicu koja je jedno te isto

Ako neko popije Paracetamol/Aspirin, da li se i oni drogerisu? i to je vrsta droge, zar ne? Ako kazes, ma daj to je sasvim drugo, sta je onda sa Vicodinom, Oxycoton i ostalim pilulama KOJE DOKTORI PROPISUJU SA ISTOM NAMJEROM KAO I ASPIRIN I PARACETAMOL, ali opet su ovisne i vece stepenice u teze droge nego marihuana, sto je DOKAZANO, pogotovo kada se vidi statistika OVISNIKA TIH, PROPISANIH SA STRANE DOKTORA, "DROGA"


Poredjenje ti je :shock: . Poredis analgetike i antipiretike sa marihuanom ! Vikodin i ta sranja normalno da mogu izazvati ovisnost i teze stvari od vikodina se upotrebljavaju u medicini ali gdje si vidio da odes u apoteku i kupis sebi malo vikodina, morfijuma ili sta ja znam sta vec ! Niko nije protiv marihuane kao lijeka, ako moze pomoci bujrum na recept !
ne poredim, nego svrstavam ili pokusavam da shvatim taj pojam fraze "drogiranje"

Za Paracetamol (barem u recimo u Irskoj) isto kao i Vikodin, ti treba doktor propisati, i zato sam to spomenuo
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#36 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by Zatamnjena stakla »

Marijana je najbolja! Bolja i od alkohola :D
Niko nije umro od nje.
Zajebi ti to da je ona droga, nije!
8-)
User avatar
Edinho2011
Posts: 658
Joined: 02/10/2011 23:49

#37 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by Edinho2011 »

todd_smith wrote:
Edinho2011 wrote:
1. Zavisi sta podrazumjevas pod "normalnom osobom", imas ljude na heroinu pa djeluju normalno (dok jednom ne puknu, ali bukvalno). To poznate licnosti i ti folovi sve je to iluzija, pusti to. Konkretno se moze pricati ako nekog poznajes koji duzi niz godina pusi nesto slicno. Pusis ti godinu, dvije, tri i vise i da mi neko kaze da neces navuci ovisnost, da neces imati promjene raspolozenja (psihicka razdrazljivost) i slcne teze nuspojave, to mozes okaciti macku o rep !

2. Niko ne govori da su alkohol i cigarete (obicne) zdrave i da ih sad treba konzumirati ! Danas legalizujemo marihuanau, sutra LSD, zatim idemo na kokain a onda i heroin ce doci na red jednog dana !

3.Po tebi sta bi se promijenilo da se marihuana u BiH legalizuje (konkretno) !? Pozitivne strane !!? Niko nikome ne brani, brate slobodna drzava moze se "urokati" ko god zeli i cime god zeli (s tim da se prihvate posljedice, kako pravne tako i zdravstvene) !
Naucno dokazano da nije ovisna biljka, ne znam kako drugacije ti dokazati/ubijediti, ako sama nauka ne moze onda znamo gdje je tvoja tacka gledalista cijele diskusije

Sta bi se promijenilo? Iskreno? Ne vjerujem da bi bilo toliko nasilja/depresije, mislim da bi bilo vise tolernacije, sad pazi ne kazem odmah preko noci svi sretni, i ostala hippy sranja, to ne kazem ali ,mislim da bi itekako pomoglo drustvenoj situaciji, ali kod nas nece nikada proci nista slicno niti bilo kakva drustvena promjena kada je maloumost na Balkanu napravila dom, sama prica oko recimo homoseksualnosti ti otvori oci drustvenog stanja ovog podrucja

Ta fraza "urokati" zvuci kao da ti vjerujes da je neko moze predozirati marihuanom :-)

Nigdje nisam rekao da se mozes "urokati" marihuanom i daj linkove (postaj te naucne radove) koji kazu da marihuana ne izaziva nikakvu ovisnost i sta podrazumjevas pod ovisnoscu !? Zasto ljudi krenu od marihuane a zavrse na nekim tezim drogama ! (znam neke ljude koji su stigli do heroina a pouzdano znam da si poceli sa marihuanom). Trenutno kakavo je stanje marihuana se smatra najvise zloupotrebljavanom (ilegalno) drogom. Kad bi se marihuana legalizovala (kao obicne cigarete) zar ne mislis da bi se sljedeca po rangu (jaca) droga pocela vise zloupotrebljavati !

Po tebi svi trebamo pusiti marihuanu i svi cemo biti happy malo halucinacija, iskrivljene stvarnosti! Kaze za Balkanm maloumnost, pa navedi mi sve drzave koje su legalizovale marihuanu ili su svi maloumni (prosvijetli nas) !?

Na kraju nista nije bitno samo mi daj navedi pozitivne efekte koristenja marihuane i da se odmah slozim sa tobom ! (dosadilo mi ove duze postove pisati :D :D )
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7326
Joined: 12/03/2012 18:04

#38 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Krenuh da se izlogujem i naletih na temu :D

Idem realno, kao čovjek koji je aktivno konzumirao vutru 10-11-12 godina, svaki dan kao i moja okolina, da napišem svoje mišljenje i ono što sam primjetio.

Vutra je droga koja stvara ovisnost. Razbije ti san ako je nisi konzumirao, ne možeš da spavaš i tkao bude duži period, kad se skidaš ne spavaš mjesec-dva dana. Budeš veoma, veoma nervozan ako si u apstinenciji i to ne traje par dana.

Vutra te mijenja, mijenja ti ponašanje i navike. Vrtiš se u krug i uopšte ne pokušavaš da izađeš iz tog kruga, ikad, ni ne pomisliš na to ( posao, mjesto izlaska, cura, bilo šta, bilo kakva promjena nije dobrodošla - iako su ljudi robovi navika, vutra je "još teža" po tom pitanju ).

Vutra uveliko povećava sklonost dobijanja šizofrenije što se može primjetiti u poznatim crnjacima ( koji su se svima dešavali, nekome rjeđe a nekome češće ) koji nisu karakteristika ostalih droga.

Vutra može da izazove aritmije srca kod nekih ljudi. Zaboravljaš stvari, utiče na mozak.

Vutra je početak gudre, tako je bilo kod 90% narkomana. Neki se izvuku, neki baš i ne.

Da se razumijemo, da nije vutra bilo bi nešto drugo, to je činjenica. Alkohol je zlo, cigarete također. Vutra je, ako mene pitate, "bezazlenija" od alkohola ali je droga sasvim sigurno. Iskustvo i ulica mi to govore a oboje imam u velikim količinama.
Last edited by cvrčak_na_hedonizmu on 19/05/2012 02:04, edited 1 time in total.
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#39 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by KPNCTNJAH »

@kokuz_sa u koju si ti srednju isao svega ti, pa je od 32 ucenika 28 narkomana :roll:

imali smo vec slicnu temu koja je zavrsila tako sto na kraju niko nije promijenio misljenje, onaj ko je za i dalje je, ko je protiv isto tako... prica o tome kako marihuana stvara ovisnost i stepenica je za teze droge je za malu djecu, a za predoziranje i slicne gluposti nemam komentar :mrgreen: koliko ljudi godisnje umre od cigareta i alkohola, a da ne spominjem jos sta ljudi svakodnevno rade pod uticajem alkohola i koliko neduznih ljudi dovedu u opasnost, a od marihuane niti je ko umro niti sam ikad cuo da se neko napusio, pa pravio belaje i ugrozavao tudje zivote... onaj ko je dovoljno glup da u jednom trenutku odluci da se bode u venu, taj je poceo od cigareta ako cemo vec gledati stvari na taj nacin, pa je tek onda dosla marihuana i nakon toga to smece... znam ljude koji godinama pokusavaju prestati pusiti cigarete, ali cim osjete dim u drustvu moraju zapaliti... ja sam pusio dvije kutije dnevno i jedan dan jednostavno odlucio da zelim prestati, sad vec 5 godina nisam zapalio cigaru, a isto tako i marihuanu sam pusio svakodnevno godinama i sad sam napravio pauzu od 3-4 mjeseca i ni u jednom trenutku nisam osjetio neku krizu, a i dan danas budem u drustvu ljudi koji je konzumiraju... nazalost na ulici se prodaje prskano smece od trave, pa je zato bolje i izbjegavati... domacica je zakon :D
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7326
Joined: 12/03/2012 18:04

#40 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

KPNCTNJAH wrote:@kokuz_sa u koju si ti srednju isao svega ti, pa je od 32 ucenika 28 narkomana :roll:

imali smo vec slicnu temu koja je zavrsila tako sto na kraju niko nije promijenio misljenje, onaj ko je za i dalje je, ko je protiv isto tako... prica o tome kako marihuana stvara ovisnost i stepenica je za teze droge je za malu djecu, a za predoziranje i slicne gluposti nemam komentar :mrgreen: koliko ljudi godisnje umre od cigareta i alkohola, a da ne spominjem jos sta ljudi svakodnevno rade pod uticajem alkohola i koliko neduznih ljudi dovedu u opasnost, a od marihuane niti je ko umro niti sam ikad cuo da se neko napusio, pa pravio belaje i ugrozavao tudje zivote... onaj ko je dovoljno glup da u jednom trenutku odluci da se bode u venu, taj je poceo od cigareta ako cemo vec gledati stvari na taj nacin, pa je tek onda dosla marihuana i nakon toga to smece... znam ljude koji godinama pokusavaju prestati pusiti cigarete, ali cim osjete dim u drustvu moraju zapaliti... ja sam pusio dvije kutije dnevno i jedan dan jednostavno odlucio da zelim prestati, sad vec 5 godina nisam zapalio cigaru, a isto tako i marihuanu sam pusio svakodnevno godinama i sad sam napravio pauzu od 3-4 mjeseca i ni u jednom trenutku nisam osjetio neku krizu, a i dan danas budem u drustvu ljudi koji je konzumiraju... nazalost na ulici se prodaje prskano smece od trave, pa je zato bolje i izbjegavati... domacica je zakon :D
Il su ti uvaljivali peršun, nisi dugo pušio ili pod duvanjem misliš na jedan-dva džointa a vas petoro. Četvrte opcije nema :D
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#41 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by KPNCTNJAH »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Il su ti uvaljivali peršun, nisi dugo pušio ili pod duvanjem misliš na jedan-dva džointa a vas petoro. Četvrte opcije nema :D
Ljudi su se shebavali kad su vidjeli kolike su kolicine bile pred nama na stolu i koliki su se topovi motali, 10 grama dnevno nas 3-5, a takav miris nemaju ove nase prskane, kad otvoris mirise cijela kuca :D ali to nije tema ove emisije... :D domacica druze, Hercegovina fazoni, nema da te sutra boli glava ili da te spusti, da se zakucas, shebajes itd... napravis zahebanciju od svake sitnice i svima bude dobro, cak i onim koji su tu, a ne konzumiraju... poslije odspavas i sutra si ko nov... zato kazem ovo smece s ulice zaobilaziti, prskano svim i svacim, pa vam se zato desava da morate biti u drustvu samo s onim koji to konzumiraju, da vam je mrsko mijenjati svakodnevnicu, da te neka kriza hvata, da ne mozes spavati itd... ;-)
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7326
Joined: 12/03/2012 18:04

#42 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Koliko dugo si pušio vutru. Dođeš do trenutka kada to postane baš dugoooooooooooooo :D Sve sam ih izmijenjao, od smijalica, presa, headova do ovog zadnjeg zla koje se pojavilo. Al vjeruj da nakon 10+ godina konstantnog i obilnog duvanja nema šanse da nema krize i da se ne dešava ovo što sam napisao. Sa ovim zlom posljedice su još gore, ja sam koliko-toliko ostao normalan :D

Nego, imal te hercegovke, mogu se pare uzeti u današnja vremena :D
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#43 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by KPNCTNJAH »

6 godina konstantno, a prije toga bas rijetko, jednom u par mjeseci, s tim da sam zadnju godinu sve cesce pravio pauze i sad je proslo skoro 4 mjeseca kako nisam nisam nikako zapalio... razlog prestajanja je upravo to sto su se desile neke stvari s standardnom vezom :mrgreen: pa sam morao testirati ove nase 'domacice' i nakon sto sam vidio da ljudi koji godinama puse hvale cisto smece odlucio sam prestati do nekih boljih vremena :D u nasem gradu se to prodaje na svakom cosku, a u pitanju su dvije-tri vrste marihuane, samo je pitanje ko je koja ruka... kad vidis da ono dismr, ima cudnu boju i glava te boli nakon pusenja znas da je njesra i da to ne trebas konzumirati, ali oni koji ne znaju za bolje zadovolje se tim, pa im vjerovatno te stvari kojim je to prskano stvaraju ovisnost i ostale nezeljene efekte... sto se tice krize jbg to ti je kao i s cigarama ili alkoholom, sve zavisi od osobe, nekom to traje duze, nekom krace ili nikako... sto se tice domacice, mislim da nema skuplje, ali vrijedi... lijepo ljeto :mrgreen: dosta vise o ovom, previse se ide u detalje :mrgreen:

Edit: kaze jedan poznanik, kad osjetim da postajem glup od vutre procitam knjigu :mrgreen: :mrgreen:

@Sorel, ja sam cist, ne znam nikog... dajem krv, urin sta god treba, sve je cisto :bih:
Last edited by KPNCTNJAH on 19/05/2012 02:47, edited 3 times in total.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#44 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by Zatamnjena stakla »

KPNCTNJAH wrote:6 godina konstantno, a prije toga bas rijetko, jednom u par mjeseci, s tim da sam zadnju godinu sve cesce pravio pauze i sad je proslo skoro 4 mjeseca kako nisam nisam nikako zapalio... razlog prestajanja je upravo to sto su se desile neke stvari s standardnom vezom :mrgreen: pa sam morao testirati ove nase 'domacice' i nakon sto sam vidio da ljudi koji godinama puse hvale cisto smece odlucio sam prestati do nekih boljih vremena :D u nasem gradu se to prodaje na svakom cosku, a u pitanju su dvije-tri vrste marihuane, samo je pitanje ko je koja ruka... kad vidis da ono dismr, ima cudnu boju i glava te boli nakon pusenja znas da je njesra i da to ne trebas konzumirati, ali oni koji ne znaju za bolje zadovolje se tim, pa im vjerovatno te stvari kojim je to prskano stvaraju ovisnost i ostale nezeljene efekte... sto se tice krize jbg to ti je kao i s cigarama ili alkoholom, sve zavisi od osobe, nekom to traje duze, nekom krace ili nikako... sto se tice domacice, mislim da nema skuplje, ali vrijedi... lijepo ljeto :mrgreen: dosta vise o ovom, previse se ide u detalje :mrgreen:
SIPA te gonja :lol:
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#45 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by caros »

Imam par jarana koji još uvijek aktivno dime, toliko su smršali da ih nemaš šta vidjet', svaki dan negdje pronalaze barem cenera da dime itd. itd. Ko kaže da nema posljedica, nije dobar. :D Što se tiče legalizovanja, ja imam osjećaj da je to kod nas već legalizovano jer se prodaje na SVAKOM ćošku. :lol:
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#46 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by Fauja Singh »

kokuz_sa wrote:
todd_smith wrote:
kokuz_sa wrote:ona je samo stepenica za tezi oblik droge
na faxu sam imao dosta doticaja s njom..tipa proucavajuci je,kako se uzgaja, prodaje, kakve uticaje na organizam ima i tako
od svih droga koje se koriste marihuana ima najvise uticaj na stetnost mozdanih celija..znaci najvise s njoom odumiru mozdane celije i aktivnost nerava je usporena..mozdane celije kad jednom odumru nema da se obnove
spori refleksi..
a 90% marihuane prilikom uzgoja se sprica preparatima da bolje i brze raste da bi prije se mogla staviti u prodaju..a ti preparati su cisti otrov za pluca..

a to sto s etice medicinske uporabe..ako malo bolje pogledas daje se pacijentima koji trpe velike konstantne bolove..koje imaju jos par mjeseci ili godina zivota..i da ne bi uzimali sklupe lijekove z abolove onda im se da marihuana, da im ublazi patnje
zar nije i alkohol?

Sa obzirom da nije ovisni porok kao cigarete, ne vidim kako bi bila to stepenica za teze droge

To sto se tice mozdanih celija i slicno nije tacno, ako je vjerovati najvecim medicinskim institutima SAD-a

I za zadnji dio posta, tacno daje se pacijentima koji trpe velike konstantne bolove, ALI isto tako daje se anoreksicarima, osobama koje imaju ocne bolesti ili bronhitis ili slicno, i dokazano je da u svim ovim slucajevima pomaze dosta pacijentima
ne brkaj alkohol sa drogom..alkohol je trenutno legalan i pored sve stetnosti i to samo iz razloga jer nema niko od svjetskih politicara da pocne dizat bunu ..jer alkohol donosi ogromne kolicine para drzavama..tipa akciza, te kompanije koje prozvode alkohol placaju poreze..i zato se tolerise..
isto kao sto je i sa cigarama..samo posto cigare sve vise i vise ubijaju narod pocela se tiha zabrana ..nema reklamiranja,pusenja na ulicama itd itd


a sto kazes da nije stepenica za tezi oblik droge..pa pogledaj narkomane iz komuna ili gdje god hoces 99% ih je pocelo sa marihuanom.i u jednom trenu dodjes s limitom s njom i onda ides na stepenicu vise..
ja sam u srednjoj imao u razredu 32 ucenika ..nas 4 nije pusilo tad marihuanu kroz te 4 god srednje skole..
niko od ostalih nije koristio nista teze..
sada 10 godina od kako je zavrsena srednja skola 2 su umrla od predoziranja, 1 ima hepatitis C, 3 su u zatvoru(nece naskoro vani radi droge naravno), 10 ih je bilo ili su jos uvijek u komunama za skidanje s droge..
za neke ne znam gdje su..jedan se skinuo s heroina i sada ima zenu,djecu koliko toliko postao normala lik..i kad ga vidim ..uvijek mi kaze
citiram momka
"kud zapalih u srednjoj jebo me otac moj"
svi poceli s travom iza skole

a ovo sto kazes da nije tacno za mozdane celije i tako to..ipak sam uvjeren da jeste jer na faxu smo imali predavanja doktora koji
se bave tom tematikom

zapitaj se malo sto je holandija poostrila zakon oko marihuane sada, sto je smanjeno koliko smijes imati uz sebe i tako to..pogledaj i statistike koliko se u holandiji povecala brojnost narkomana koji su na tezim drogama, koliko vise ima KD za koje je uzrok konzumacija droge
Hajde sad fino vrati film unazad i vidi jesu li te osobe prije Marihuane pusili cigare, vjerujem da jesu jer ja ne znam nikoga da je pusio travu a da prije toga nije pusio cigare, u tom slucaju mozemo reci da je krenulo sve od cigara, ako cemo tom logikom onda je zakljucak da su cigare stepenica za drogu i sve se pocinje od cigara, a zamisli legalne su.
Da se razumijemo, ja nisam da se legalizuje trava iz razloga sto nam ne treba jos jedno zlo (pored alkohola i cigara) ali sit sam price kako se od trave sve pocinje, jer znao sam zapaliti sa drustvom (a krenulo se od cigara), ali nikad mi nije palo na pamet da uzmem nesto drugo niti mi je vazila ona narodna prica "kad trava prestane djelovati onda organizam trazi nesto jace" :-)
User avatar
E&E
Posts: 306
Joined: 24/09/2011 18:50

#47 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by E&E »

Treba legalizovati i napraviti turisticku atrakciju, to nam je zadnja sansa :D
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#48 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by taxi_driver »

evo i ja svoje iskustvo da podijelim. proje rata tj od 88 do 92 pusio sam travu redovno.kad je imam znao sam dnevno po 3 jointa, kad je namam moglo je i sedmica-dvije bez nje.nikad se nisam osjecao ovisnim od nje. u ratu sam isto pusio, s tim da je bilo puno teze doci do nje ali sijalo se, nije bilo kontrole.u holandiji sam, od 96 i mozda sam u svim ovim godinama ovdje zapalio 3 jointa. za mene je trava bezazlena, ko iole ima kontrolu nad sobom.a ako neko hoce nesto jace , on ce je uzeti koristio travu ili ne.
Sitijevac2011
Posts: 248
Joined: 12/01/2011 13:03

#49 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by Sitijevac2011 »

Daleko smo mi od legaliziranja, ja sam više za dekriminaliziranje, odnosno spustiti prag posjedovanja. Jer više ljudi završi u istražnom zbog posjedovanja panja od cenera nego zbog oštećivanja tuđe stvari (obijanje auta, stana i sl.) Opet napominjem, ovo je država gdje se uprava za inspekcijske poslove koristi za provođenje privatnih inkvizicija, zamislite kako bi nakaradno izgledao zakon o legalizaciji :D. Ne osuđujem redovne korisnike, vrlo su društveno funkcionalni. Ne možete ni zamisliti koliko ljudi u Sarajevu konzumira mariju. Ne govorim o srednjoškolcima i sl. Govorim o ljudima sa porodicama, poslovnim ljudima.Ja sam rekreativac, mogu a i ne moram. Jednom u par mjeseci i to je sve. Apsolutno se slažem da su alkohol i cigare kud i kamo veće zlo.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#50 Re: Marihuana, droga ili nesto vise?

Post by travar »

Ma bitno je ići uz dlaku, a ne niz dlaku, ha jaa :roll:
Locked