UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#351 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by HM 2011 »

samo još jedan coment kokuzu

Član 14. Identifikacija predmeta
(1) Ovlast provjere i utvrđivanja identiteta predmeta primjenjuje se kada je neophodno utvrditi karakteristike i specifične osobine tog predmeta, kao i odnos neke osobe ili događaja prema tom predmetu.
(2) Policijski organ ovlašten je da javno objavi sliku, crtež, snimak ili opis predmeta ukoliko je to od značenja za uspješno provođenje postupka utvrđivanja identiteta tog predmeta.

Želi policajac da utvrdi karakteristike i specifične osobine predmeta koji se nalazi za tvojim pasom nakon što si podigao majicu prilikom legitimisanja navedenog u predhodnom članu (član 11. stav 1. tačka 5.) a sve u skaldu sa članom 21. stav 1. tačka od jedan do pet (rekli građani da je sigurnost ugrožena - hitno je stav 2)

Član 25. Uvjeti za pregled
(1) Policijski službenik ovlašten je da izvrši pregled osobe, predmeta koji osoba nosi sa sobom i prometnog sredstva kada je to neophodno radi pronalaženja predmeta koji nisu dozvoljeni u prostoru ili objektu ili koji bi mogli biti iskorišteni za napad na drugu osobu ili za samoozljeđivanje.
(2) Pregled osobe u svrhu iz stava 1. ovog člana obuhvata uvid u sadržaj njezine odjeće i obuće.
(3) Pregled saobraćajnog sredstva u svrhu iz stava 1. ovog člana obuhvata pregled svih otvorenih i zatvorenih prostora, prometnog sredstva i predmeta koji se njime prevoze.
(4) Pregled predmeta koje osoba nosi sa sobom obuhvata pregled predmeta koji su kod osobe ili u njezinoj neposrednoj blizini, ili predmeta osobe po čijem se nalogu i u čijoj se pratnji prevoze.
(5) Pregled osobe obavlja osoba istog spola, izuzev u slučajevima kada je neophodan hitan pregled osobe kako bi joj se oduzelo oružje ili drugi predmeti kojima se može izvesti napad na drugu osobu ili samopovređivanje.
(6) Prilikom pregleda policijski službenik može koristiti tehnička pomagala i službene pse.

reci ti meni šta fali ovom zakonu ?
odaklesisele
Posts: 1
Joined: 07/05/2012 23:28

#352 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by odaklesisele »

Podrzavam proteste i ucestvovat cu.

Problem jeste u nama samima, pod tim podrazumijevam i ljude koji su izabrani i bili birani iz/od ovog naroda.

Najbolje nas opisuje i mozemo izvuci pouku iz ovog citata:

"Ako su u proslosti znanje, pravda, povjerenje i ostale plemenite ljudske vrijednosti uspjele uzdici zaostale i primitivne narode na vrhunac uzvisenosti, i danasnji narodi mogu pod okriljem upravo tih cinjenica stici do vrhunca svoje velicine.
Ako su u proslosti neznanje, izdaja, i druge nemoralne radnje i iskvarenosti odvele narode u nesrecu i propast, sigurno ce ovi isti cinioci biti izvor propasti i pada i danasnjih naroda."
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#353 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by HM 2011 »

kokuz_sa wrote:
HM 2011 wrote:
Policajac kaže skloni deku, ti kažeš neću, policajac kaže smijem li je ja skloniti da vidim šta je ispod, ti kažeš da ne smije,

ide prekršajna i poziva se inspektor da ukloni deku i i to se naplaćuje od čovjeka koji kaže neću, i telefonski poziv tužiocu se naplaćuje od čovjeka koji kaže neću i na kraju to neću košta 1000 KM minimalno..... sljedeći put on kaže skloni deku a ti kreneš skidati gaće....

Zašto bi policajac pretresao nasumice ? Zašto bi pravio problem ako problemu mjesta nema ni kada srednjoškolac puši džoint, pije pivo, glupira se (može šamar edukativni?).....

problem je srednjoškolac koji nosi nož i on je vidljiv i lako ga je identifikovati.... međutim šta sa njim ? Oduzeti nož, pitati prijeti li mu iko i proširiti istragu, informisati roditelje novčanom, poslati standardizovani letak na adresu ?

Nedostatak u zakonu ne postoji,
dođe komesar i kaže i tri udarne grupe rade uz telefonsko najavljivanje tužiocu JEL JASNO !,
tužilaštvo neka napravi bjanko naloge za te grupe JEL JASNO !,
najava 3 minute prije akcije sa sljedećim podatcima - adresa, naziv pravnog lica, uvjek isti razlog (sumnjamo da se tu okupljaju lica koja krše ili pripremaju kršenje krivičnog zakona) - od kada - od danas
hvala mnogo doviđenja.....

šta te još interesuje ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cuj ide prekrsana liku koji nece da pomjeri svoju imovinu da pokaze nekom sta je ispod nje
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

i koje veze ima sada inspektor sa uklanjanjem deke sto se on mora zvat

nekidan smo se svi s pipijem prepirali oko legtimisanja ljudi na ulici
i piti je bio cistopravolinijski momak..koji gleda pravi i tvrdoglav kao da je krajisnik

ti si isti on..

i cuj bjanko nalog o pretresanju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

i npr u bjanko nalogu eto navede se da se pretres vrsi radi pronalazenja droge..i hajd policajac uzme taj "bjanko" nalog i popni ime prezime i stan koji ce pretrest tj lokal..
i u lokalu nadje ubijeno tijelo covjeka koje je tu vec 3godine..
i kako ce se to voditi..imas nalog u kojem pise da se stan pretresa radi droge a ti nadjes les koji nema veze s drogom..

a i tvoj razlog
(sumnjamo da se tu okupljaju lica koja krše ili pripremaju kršenje krivičnog zakona)
je ono van pameti..
stas eto i da udju u neki lokal s tim nalogom i nadju 10 krimosa kako sjede i piju pivu a prije toga su usmeno dogovarali pljacku banke..i hajd im sada ti i uz taj nalog dokazi da su krsili zakon..jesil bio tu kad su pricali kako ce pljackat banku??
fakat ti previse gledas one serije na FOX CRIME tipa "zakon i red"
Vidi zakon o prekršajima Nepostupanje po naređenju ovlaštenog lica ?

Bjanko nalog spreman za datum, vrijeme, korisnike (prva grupa, druga grupa treća grupa) adresu, aktivnosti ?
(može stati u SMS poruku)

planiranje (Dogovor, pripremanje) počinjenja krivičnog djela je krivično djelo -ako se dokaže pred sudom.....

Fakat kada bih te uzimao za ozbiljno - došao bih do zaključka da nam policija nije niti potrebna (jeste da karikiram kada kažem da nalog može biti tako opšteg karaktera, ali detaljan spisak djela za koje postoji sumnja se uvjek može napraviti)...

Problem sa policijskim ovlaštenjima je ako se ista zloupotrebljavaju - a jasno se može dokazati kada se ista zloupotrebljavaju - i iz tog razloga - nema iživljavanja..... ali policijska ovlaštenja su policijska ovlaštenja i nisu tu bez potrebe....
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#354 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by r_faruk »

mene su pretresli milion puta, a i auto par puta. nisu nista pitali, nego naredili......... otvori gepek, izvadi sve iz dzepova, otvori pretinac, sta je ovo......... kada sam pitao zasto, rekli su mi da je rutinska kontrola. drugi put su mi rekli da sam nepoznat u tom mjestu i zato me pretresaju.

dakle, nikakav nalog i zajebancije...... nego, rovi......
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#355 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Gray »

kokuz_sa wrote:
HM 2011 wrote:
Policajac kaže skloni deku, ti kažeš neću, policajac kaže smijem li je ja skloniti da vidim šta je ispod, ti kažeš da ne smije,

ide prekršajna i poziva se inspektor da ukloni deku i i to se naplaćuje od čovjeka koji kaže neću, i telefonski poziv tužiocu se naplaćuje od čovjeka koji kaže neću i na kraju to neću košta 1000 KM minimalno..... sljedeći put on kaže skloni deku a ti kreneš skidati gaće....

Zašto bi policajac pretresao nasumice ? Zašto bi pravio problem ako problemu mjesta nema ni kada srednjoškolac puši džoint, pije pivo, glupira se (može šamar edukativni?).....

problem je srednjoškolac koji nosi nož i on je vidljiv i lako ga je identifikovati.... međutim šta sa njim ? Oduzeti nož, pitati prijeti li mu iko i proširiti istragu, informisati roditelje novčanom, poslati standardizovani letak na adresu ?

Nedostatak u zakonu ne postoji,
dođe komesar i kaže i tri udarne grupe rade uz telefonsko najavljivanje tužiocu JEL JASNO !,
tužilaštvo neka napravi bjanko naloge za te grupe JEL JASNO !,
najava 3 minute prije akcije sa sljedećim podatcima - adresa, naziv pravnog lica, uvjek isti razlog (sumnjamo da se tu okupljaju lica koja krše ili pripremaju kršenje krivičnog zakona) - od kada - od danas
hvala mnogo doviđenja.....

šta te još interesuje ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cuj ide prekrsana liku koji nece da pomjeri svoju imovinu da pokaze nekom sta je ispod nje
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

i koje veze ima sada inspektor sa uklanjanjem deke sto se on mora zvat

nekidan smo se svi s pipijem prepirali oko legtimisanja ljudi na ulici
i piti je bio cistopravolinijski momak..koji gleda pravi i tvrdoglav kao da je krajisnik

ti si isti on..

i cuj bjanko nalog o pretresanju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

i npr u bjanko nalogu eto navede se da se pretres vrsi radi pronalazenja droge..i hajd policajac uzme taj "bjanko" nalog i popni ime prezime i stan koji ce pretrest tj lokal..
i u lokalu nadje ubijeno tijelo covjeka koje je tu vec 3godine..
i kako ce se to voditi..imas nalog u kojem pise da se stan pretresa radi droge a ti nadjes les koji nema veze s drogom..

a i tvoj razlog
(sumnjamo da se tu okupljaju lica koja krše ili pripremaju kršenje krivičnog zakona)
je ono van pameti..
stas eto i da udju u neki lokal s tim nalogom i nadju 10 krimosa kako sjede i piju pivu a prije toga su usmeno dogovarali pljacku banke..i hajd im sada ti i uz taj nalog dokazi da su krsili zakon..jesil bio tu kad su pricali kako ce pljackat banku??
fakat ti previse gledas one serije na FOX CRIME tipa "zakon i red"

Dosta sam davno polagao kp i kpp, ali sam poprilicno siguran da postoji i nesto sto se zove slucajni nalaz ili slicno. Ne mozes znati tacno sta ces naci negdje tako da nikada ne moze biti tacno odredjeno sve sto se moze naci.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#356 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by zateznistub »

r_faruk wrote:mene su pretresli milion puta, a i auto par puta. nisu nista pitali, nego naredili......... otvori gepek, izvadi sve iz dzepova, otvori pretinac, sta je ovo......... kada sam pitao zasto, rekli su mi da je rutinska kontrola. drugi put su mi rekli da sam nepoznat u tom mjestu i zato me pretresaju.

dakle, nikakav nalog i zajebancije...... nego, rovi......
Par slicnih iskustava sam i ja imao. Fino priđe onaj sto ima dva preko leđa i kaze "molim vas, otvorite gepek". Fino pitaju imam li oružje, nemam.
Hvala i prijatno!
A nek' se nađe neko sa mudima i priupita onog kršnog ima li nalog i smije li to raditi. Ja ih fala bogu nemam tolike.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#357 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by kokuz_sa »

HM 2011 wrote:samo još jedan coment kokuzu

Član 14. Identifikacija predmeta
(1) Ovlast provjere i utvrđivanja identiteta predmeta primjenjuje se kada je neophodno utvrditi karakteristike i specifične osobine tog predmeta, kao i odnos neke osobe ili događaja prema tom predmetu.
(2) Policijski organ ovlašten je da javno objavi sliku, crtež, snimak ili opis predmeta ukoliko je to od značenja za uspješno provođenje postupka utvrđivanja identiteta tog predmeta.

Želi policajac da utvrdi karakteristike i specifične osobine predmeta koji se nalazi za tvojim pasom nakon što si podigao majicu prilikom legitimisanja navedenog u predhodnom članu (član 11. stav 1. tačka 5.) a sve u skaldu sa članom 21. stav 1. tačka od jedan do pet (rekli građani da je sigurnost ugrožena - hitno je stav 2)

Član 25. Uvjeti za pregled
(1) Policijski službenik ovlašten je da izvrši pregled osobe, predmeta koji osoba nosi sa sobom i prometnog sredstva kada je to neophodno radi pronalaženja predmeta koji nisu dozvoljeni u prostoru ili objektu ili koji bi mogli biti iskorišteni za napad na drugu osobu ili za samoozljeđivanje.
(2) Pregled osobe u svrhu iz stava 1. ovog člana obuhvata uvid u sadržaj njezine odjeće i obuće.
(3) Pregled saobraćajnog sredstva u svrhu iz stava 1. ovog člana obuhvata pregled svih otvorenih i zatvorenih prostora, prometnog sredstva i predmeta koji se njime prevoze.
(4) Pregled predmeta koje osoba nosi sa sobom obuhvata pregled predmeta koji su kod osobe ili u njezinoj neposrednoj blizini, ili predmeta osobe po čijem se nalogu i u čijoj se pratnji prevoze.
(5) Pregled osobe obavlja osoba istog spola, izuzev u slučajevima kada je neophodan hitan pregled osobe kako bi joj se oduzelo oružje ili drugi predmeti kojima se može izvesti napad na drugu osobu ili samopovređivanje.
(6) Prilikom pregleda policijski službenik može koristiti tehnička pomagala i službene pse.

reci ti meni šta fali ovom zakonu ?

greska broj jedan(prvo boldirano)
gdje pise u zakonu da covjek mora da zadigne majicu prilikom legitimisanja

clan na koji se pozivas je ovo

"e) načinom na koji se ponaša izaziva sumnju da je učinilac krivičnog djela, prekršaja ili drugog zabranjenog ponašanja, ili da ga namjerava učiniti, ili koja svojom fizičkom pojavom sliči osobi za kojom se traga;"

ako se vec pozivas na ovo onda moras znati da taj član 11. stav 1. tačka 5 je usko povezana s apolicijskim ovlastenjem o lisavanju slobode lica..
znaci ako se vec pozivas na taj clan..policajac ce tu osobu ili LEGTIMISAT ILI UHAPSITI
ali nece joj reci de zadigni majicu da vidim imas li sta ispod nje
nemoj brkat terminologiju

eh onda s epozivas na ovo
članom 21. stav 1. tačka od jedan do pet
i kazes
(rekli građani da je sigurnost ugrožena - hitno je stav 2)
gradjani ne mogu da kazu policajcu ugrozena je sigurnost de uhapsite toga i pretresite ga..
POLICAJAC SAM DONOSI ZAKLJUCAK O TOME

po ovome tvom znaci ja s prozora kao gradjan mogu da kazem ej ovaj ima noz de uhapsi ga jer je ugrozena sigurnost
a lik ni kriv ni duzan samo eto ja ga ne simpatisem

sto se tice ovog clana 25 koji si stavio
stav 1 ti je sve kazao
(1) Policijski službenik ovlašten je da izvrši pregled osobe, predmeta koji osoba nosi sa sobom i prometnog sredstva kada je to neophodno radi pronalaženja predmeta koji nisu dozvoljeni u prostoru ili objektu ili koji bi mogli biti iskorišteni za napad na drugu osobu ili za samoozljeđivanje.

ovo ti se odnosi na npr ne smijes na stadion unijeti baklje pa te pretresaju, ne mozes u ambasadu ili aerodrom nesto unijeti pa te mogu pretresti
znaci fino ti je odredjeno kada te mogu pretresti bez naloga..
al da te na ulici zaustave i pretresaju onako cisto beze to zakonski nije dozvoljeno


ovim zakonima nista ne fali..samo ih treba znati kad ih policijski sluzbenici mogu primjeniti
tj kad imaju ovlastenje za to

@r_faruk
policajac prilikom pretresanja vozila postupa na nacin
"dobar dan imatel sta u auti..ti kazes nemam..on kaze
mozemol pogledati
ti kazes nije problem

i u 99% slucajeva policajac ti kaze otvori kasetu, pa se on zaviti pa ti kaze otvori prtljaznik pa se on zaviri..i to sve radi tog naloga da ne bude policajac otvarao kasetu pa ti kazes nisam mu dao odobrenje i propade

POLICAJAC TE ZAMOLIO DA TO URADIS..tesko cu ti povjerovat da ti je naredio i da je on sam trkeljao
jer ako nepravilo prikupi dokaz moze dobiti disciplinsku i ostat bez posla ako mu se neko natovari na kosti radi takvog bahatog pretresa

@Grey ima to sto kazes..ali to je totalno drugi par cipela..zato nalog za pretres i postoji i odredjen razlog pretresa pa uz njega i pronalazak neceg nevezano z aistragu..
ali da zaustavis npr na ulici lika i pretreses ga radi tog sto sumnjas da ima noz a nadjes nesto totalno desetu znas koji bi presedan na sudu bio da se taj slucajni nalaz uvrsti kao dokazni materijal al s tim nema veze policija nego sud i tuzioc
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#358 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by HM 2011 »

džaba onda priča sa tobom....

što spominješ hapšenje kada niko nije spomenuo hapšenje ?

šta ti je prostor, dimenzija ? x,y,z ?

zadigni majicu - sumnjam da imaš oružije, što ti je nogavica pri članku tako krupna - zadigni nogavicu, šta ti je to u džepu liči mi na skakavac (upaljač), skini jaknu - pretrese te a nije pretres ?

POLICAJAC SAM DONOSI ZAKLJUCAK O TOME - reci ti meni jesi li ti policajac ili samo želiš da budeš ?

prekidam raspravu -

kokuzu nedostaje entuzijazma - hronično.....

on odmah o zloupotrebi ovlaštenja - to je zlostavljanje.....

e policijo - tugo i žalosti kad te koki predstavlja....
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#359 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

Zakon o javnom okupljanju KS http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupstina.ks.gov.ba/files/Zakon%20javno%20okupljanje_0.pdf wrote:
Član 12.
(Izuzeci od obaveze prijavljivanja mirnog okupljanja)
(1) Izuzetno od odredbi člana 10. stav (1) ovog zakona, ne prijavljuju se: sastanci, tribine,
okrugli stolovi ili okupljanja registrovanih političkih stranaka, sindikalnih i drugih
organizacija ili udruženja koji se održavaju u zatvorenim prostorijama prikladnim za te
svrhe, osim u slučajevima kada organizator smatra to za potrebnim.
(2) Političke stranke, koalicije, liste nezavisnih kandidata i nezavisni kandidati organizuju i
održavaju mirna okupljanja u skladu sa odredbama Izbornog zakona Bosne i
Hercegovine.
(3) Ne prijavljuju se protesti pojedinaca.
(4) O svakom okupljanju iz st. (1) i (2) ovog člana, čije održavanje zahtijeva preduzimanje
posebnih mjera sigurnosti organizator, odnosno njegov zastupnik dužan je obavijestiti
nadležni policijski organ.
Prema tome, kada je gospođa Fatima Kurdija protestvovala ispred Tužiteljstva (nebitan je razlog protesta), policajac je morao imati podnos prema njoj kao da je slučajni prolaznik, pa tu neki plakat drži mirno ne ugrožavajući nikoga. Ne znam samo da li ju je trebao opomenuti zbog pušenja na javnom mjestu. Nije bila nikakva akcija u policiji, pa da ide od prolaznika do prolaznika i da ih legitimiše, pa i tu gospođu Kurdija Fatimu da legitimiše.


*Napomena za moderatore: Post je u okviru teme jer sam dao link za Zakon o javnom okupljanju KS, pa nekome može zatrebati da pogleda, a u vezi sa najavljenim okupljanjem povodom ubistva.
Last edited by PipiDugaDevetka on 08/05/2012 00:28, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#360 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by insomnia78 »

Vecina vas koji pisete s policijom ste se izgleda susretali samo u serijama i na fakultetu.
Mene su vise puta i legitimisali a i pretresali, kakav nalog kakve pm i u pravu su tako i treba da rade

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#361 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by kokuz_sa »

HM 2011 wrote:džaba onda priča sa tobom....

što spominješ hapšenje kada niko nije spomenuo hapšenje?-ti se pozivas na zakonski clan koji ispunjava uslov za hapsenje ali ne i z apretres

šta ti je prostor, dimenzija ? x,y,z ?

zadigni majicu sumnjam? policajac moze sumnjati i zamoliti da neko podigne majicu,ali ako lik odbije da je podigne onda mozes jedino sudskim nalogom da mu je podignes-ako hoces konkretan primjer da ti navedem poslat cu ti PP jer imena nisu za foruma

POLICAJAC SAM DONOSI ZAKLJUCAK O TOME naravno da ce policajac donijeti zakljucak o tome da li je ugrozena sigurnost drustva a ne obicni gradjanin kojem npr sve smeta i sve mu spada pod ugrozavanje sigurnosti drustva- reci ti meni jesi li ti policajac ili samo želiš da budeš?

prekidam raspravu -

kokuzu nedostaje entuzijazma - hronično.....

on odmah o zloupotrebi ovlaštenja - to je zlostavljanje.....
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#362 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by HM 2011 »

kokuz_sa wrote:
HM 2011 wrote:džaba onda priča sa tobom....

što spominješ hapšenje kada niko nije spomenuo hapšenje?-ti se pozivas na zakonski clan koji ispunjava uslov za hapsenje ali ne i z apretres

šta ti je prostor, dimenzija ? x,y,z ?

zadigni majicu sumnjam? policajac moze sumnjati i zamoliti da neko podigne majicu,ali ako lik odbije da je podigne onda mozes jedino sudskim nalogom da mu je podignes-ako hoces konkretan primjer da ti navedem poslat cu ti PP jer imena nisu za foruma

POLICAJAC SAM DONOSI ZAKLJUCAK O TOME naravno da ce policajac donijeti zakljucak o tome da li je ugrozena sigurnost drustva a ne obicni gradjanin kojem npr sve smeta i sve mu spada pod ugrozavanje sigurnosti drustva- reci ti meni jesi li ti policajac ili samo želiš da budeš?

prekidam raspravu -

kokuzu nedostaje entuzijazma - hronično.....

on odmah o zloupotrebi ovlaštenja - to je zlostavljanje.....
ako neće da sluša ista priča kao i sa dekicom - prekršajne u većim iznosima - privođenje u station - pa nalog pa belaj - pa ti tersaj ako već hoćeš - barem će u sudskim analima pisati da si ters ako si već samo ters - i abrem će i organi znati da si ters.....

preduvjet za hapšenje ali isto se ne mora desiti ako se ne nađe ono na šta se sumLJa da će se naći....

ti izgleda namjerno sve obrnuto ?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#363 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

insomnia78 wrote:Vecina vas koji pisete s policijom ste se izgleda susretali samo u serijama i na fakultetu.
Mene su vise puta i legitimisali a i pretresali, kakav nalog kakve pm i u pravu su tako i treba da rade

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Policajac nije smio priči Fatimi Kurdiji kada je protestvovala! Uopšte nije bitan razlog njenog protesta.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#364 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by kokuz_sa »

HM 2011 wrote:
kokuz_sa wrote:
HM 2011 wrote:džaba onda priča sa tobom....

što spominješ hapšenje kada niko nije spomenuo hapšenje?-ti se pozivas na zakonski clan koji ispunjava uslov za hapsenje ali ne i z apretres

šta ti je prostor, dimenzija ? x,y,z ?

zadigni majicu sumnjam? policajac moze sumnjati i zamoliti da neko podigne majicu,ali ako lik odbije da je podigne onda mozes jedino sudskim nalogom da mu je podignes-ako hoces konkretan primjer da ti navedem poslat cu ti PP jer imena nisu za foruma

POLICAJAC SAM DONOSI ZAKLJUCAK O TOME naravno da ce policajac donijeti zakljucak o tome da li je ugrozena sigurnost drustva a ne obicni gradjanin kojem npr sve smeta i sve mu spada pod ugrozavanje sigurnosti drustva- reci ti meni jesi li ti policajac ili samo želiš da budeš?

prekidam raspravu -

kokuzu nedostaje entuzijazma - hronično.....

on odmah o zloupotrebi ovlaštenja - to je zlostavljanje.....
ako neće da sluša ista priča kao i sa dekicom - prekršajne u većim iznosima - privođenje u station - pa nalog pa belaj - pa ti tersaj ako već hoćeš - barem će u sudskim analima pisati da si ters ako si već samo ters - i abrem će i organi znati da si ters.....

preduvjet za hapšenje ali isto se ne mora desiti ako se ne nađe ono na šta se sumLJa da će se naći....

ti izgleda namjerno sve obrnuto ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ja ne znam jesil ti prirodno tako tvrdoglav al eto simpaticno je to sto kazes o prekrsajnim prijavama


hajde mi molim te evo molim te..
nadji u zakonu clan da covjeka mogu prekrsajno kazniti jer npr nece da pokaze sta ima u svom dzepu policajcu koji nema sudski nalog za pretres ili da ti zaustave auto i ti neces da pomaknes dekicu da se vidi sta je u gepeku..
pls nadji mi to u zakonu da ima pravo da se prekrsajno kazni

ja cu pojest ba svoju fakultetsku diplomu ako taj clan postoji :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#365 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by insomnia78 »

PipiDugaDevetka wrote:
insomnia78 wrote:Vecina vas koji pisete s policijom ste se izgleda susretali samo u serijama i na fakultetu.
Mene su vise puta i legitimisali a i pretresali, kakav nalog kakve pm i u pravu su tako i treba da rade

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Policajac nije smio priči Fatimi Kurdiji kada je protestvovala! Uopšte nije bitan razlog njenog protesta.
Joj jesi ti tvrdoglav lik.
Zena se setka sa nekakvim natpisom ispred zgrade suda il cega vec i policija je legitimise da se vidi ko je i sta je (nece ti narusiti nikakva prava ako ti licnu pogledaju) i sad nisu smjeli. U svim zemljama na svijetu bi je legitimisali

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#366 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by HM 2011 »

mup.ks.gov.ba/sites/mup.ks.gov.ba/files/Zakon%20jrm.pdf

jedi prijatelju ako već hoćeš,

mup.ks.gov.ba/sites/mup.ks.gov.ba/files/Zakon%20jrm.pdf

e) ko ometa ili omalovažava državne organe, preduzeća odnosno druga pravna lica koja vrše javna
ovlaštenja ili njihova službena lica, odnosno odgovorna lica prilikom vršenja ili u vezi sa vršenjem
službenih poslova i zadataka ili ko ne postupi na licu mjesta po odreñenom zakonitom zahtjevu ili
nareñenju službenog lica,

Sumnja postoji čim odbijaš da izvršiš jednostavan zadatak - i ne nisi cirkuski majmun da ti neko izdaje zadatke koje ti moraš ispunjavati nego odbijaš saradnju sa ovlaštenim službenim lice, u smislu "ko ne postupi na licu mjesta po odreñenom zakonitom zahtjevu" zahtjev je zakonit u smislu provođenja zakona o nabavljanju nošenju itd oružja....

Nemoj jesti onu masnu sa suhim žigom, nego jedi onu bez njega....

žestok off topic izvinjavam se svima...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#367 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by insomnia78 »

Ma joj eto pravnici sve znaju bas bi volio da vidim da se napravis pametan pa odbijes kad te specijalac "zamoli" da pomaknes dekicu.
Jedno je to sto ucite na fakultetu a drugo sto se sprovodi u praksi.
A zbog takvih pametovanja i natezanja sa policijom i imamo ovakvo stanje, umjesto da ti odmah zvekne samarcinu kad se usprotivis bilo cemu

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#368 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by kokuz_sa »

HM 2011 wrote:mup.ks.gov.ba/sites/mup.ks.gov.ba/files/Zakon%20jrm.pdf

jedi prijatelju ako već hoćeš,

mup.ks.gov.ba/sites/mup.ks.gov.ba/files/Zakon%20jrm.pdf

e) ko ometa ili omalovažava državne organe, preduzeća odnosno druga pravna lica koja vrše javna
ovlaštenja ili njihova službena lica, odnosno odgovorna lica prilikom vršenja ili u vezi sa vršenjem
službenih poslova i zadataka ili ko ne postupi na licu mjesta po odreñenom zakonitom zahtjevu ili
nareñenju službenog lica,

Sumnja postoji čim odbijaš da izvršiš jednostavan zadatak - i ne nisi cirkuski majmun da ti neko izdaje zadatke koje ti moraš ispunjavati nego odbijaš saradnju sa ovlaštenim službenim lice, u smislu "ko ne postupi na licu mjesta po odreñenom zakonitom zahtjevu" zahtjev je zakonit u smislu provođenja zakona o nabavljanju nošenju itd oružja....ZAHTJEV JE ZAKONIT SAMO AKO SE IMA NALOG ZA PRETRES

Nemoj jesti onu masnu sa suhim žigom, nego jedi onu bez njega....

žestok off topic izvinjavam se svima...
omalovazavanje..daj ba kakvo omalovazavanje..nemoj to brkati..
ako osoba tj zaustavljeni prlolaznik ili lik u autu normalno odbije da zadigne majicu ili odbije da dopusti pregled svog auta..to nije omalovazavanje OSL-a niti je razlog za prekrsajnu prijavu i policajac mu ne moze da naredi da to uradi ako on nece a policajac nema naloga..

ovo si dobro napisao

Sumnja postoji čim odbijaš da izvršiš jednostavan zadatak ali u tom slucaju se lik i auto zadrzavaju na mjestu a poziva tuzioc koji salje nalog na lice mjesta i tek tada se pristupa pretresu
prije tog naloga policajac moze borbene da pjeva ali ne smije liku nista niti autu

pise ti sve u onom clanu sto si stavio
samo sto ti citas ali ne shvatas ili preletis poneke rijeci

ko ne postupi na licu mjesta po odreñenom zakonitom zahtjevu to znaci da se ima nalog za pretres

a sto se tice izdavanja naredjenja
procitaj lijepo ono poglavlje o izdavanju upozorenja i naredbi
u njemu nema da policajac moze izdati naredbu koje je vezana za pretres osobe,auta,stana itd
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#369 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by kokuz_sa »

insomnia78 wrote:Ma joj eto pravnici sve znaju bas bi volio da vidim da se napravis pametan pa odbijes kad te specijalac "zamoli" da pomaknes dekicu.
Jedno je to sto ucite na fakultetu a drugo sto se sprovodi u praksi.
A zbog takvih pametovanja i natezanja sa policijom i imamo ovakvo stanje, umjesto da ti odmah zvekne samarcinu kad se usprotivis bilo cemu

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
imas pp sa prakticnim primjerom
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#370 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by HM 2011 »

kokuz_sa wrote:
HM 2011 wrote:mup.ks.gov.ba/sites/mup.ks.gov.ba/files/Zakon%20jrm.pdf

jedi prijatelju ako već hoćeš,

mup.ks.gov.ba/sites/mup.ks.gov.ba/files/Zakon%20jrm.pdf

e) ko ometa ili omalovažava državne organe, preduzeća odnosno druga pravna lica koja vrše javna
ovlaštenja ili njihova službena lica, odnosno odgovorna lica prilikom vršenja ili u vezi sa vršenjem
službenih poslova i zadataka ili ko ne postupi na licu mjesta po odreñenom zakonitom zahtjevu ili
nareñenju službenog lica,

Sumnja postoji čim odbijaš da izvršiš jednostavan zadatak - i ne nisi cirkuski majmun da ti neko izdaje zadatke koje ti moraš ispunjavati nego odbijaš saradnju sa ovlaštenim službenim lice, u smislu "ko ne postupi na licu mjesta po odreñenom zakonitom zahtjevu" zahtjev je zakonit u smislu provođenja zakona o nabavljanju nošenju itd oružja....ZAHTJEV JE ZAKONIT SAMO AKO SE IMA NALOG ZA PRETRES

Nemoj jesti onu masnu sa suhim žigom, nego jedi onu bez njega....

žestok off topic izvinjavam se svima...
omalovazavanje..daj ba kakvo omalovazavanje..nemoj to brkati..
ako osoba tj zaustavljeni prlolaznik ili lik u autu normalno odbije da zadigne majicu ili odbije da dopusti pregled svog auta..to nije omalovazavanje OSL-a niti je razlog za prekrsajnu prijavu i policajac mu ne moze da naredi da to uradi ako on nece a policajac nema naloga..

ovo si dobro napisao

Sumnja postoji čim odbijaš da izvršiš jednostavan zadatak ali u tom slucaju se lik i auto zadrzavaju na mjestu a poziva tuzioc koji salje nalog na lice mjesta i tek tada se pristupa pretresu
prije tog naloga policajac moze borbene da pjeva ali ne smije liku nista niti autu

pise ti sve u onom clanu sto si stavio
samo sto ti citas ali ne shvatas ili preletis poneke rijeci

ko ne postupi na licu mjesta po odreñenom zakonitom zahtjevu to znaci da se ima nalog za pretres

a sto se tice izdavanja naredjenja
procitaj lijepo ono poglavlje o izdavanju upozorenja i naredbi
u njemu nema da policajac moze izdati naredbu koje je vezana za pretres osobe,auta,stana itd
taj jednostavan zadatak i mnogi drugi prilikom ophođenja sa policijom nisu zadatci za cirkuskog majmuna nego moraju biti usmjereni u pravom smjeru provedeni brzo i bez da građanima oduzimaju previše vremena jer to je onda zloupotreba ovlaštenja.....
POd cirkuskim majmunom i omalovažavanjem sam mislio na građanina,
a zakonitost zahtjeva nije vezana nalogom kojim se nalaže da se nešto uradi od strane policije, nego rutinska kontrola, isto kao i lanci, prva pomoć i slično u saobraćaju....

ali stvarno nije bitno,

nije bitno...

jel ti možda učiš od mene provocirajući me ili ? :mrgreen:

ne djelim besplatne časove, neću ti halaliti ako misliš da si mudar u tom smislu - sad svoje pare i donesi meni za održane časove....

:mrgreen:
Last edited by HM 2011 on 08/05/2012 01:02, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#371 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

insomnia78 wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Policajac nije smio priči Fatimi Kurdiji kada je protestvovala! Uopšte nije bitan razlog njenog protesta.
Joj jesi ti tvrdoglav lik.
Zena se setka sa nekakvim natpisom ispred zgrade suda il cega vec i policija je legitimise da se vidi ko je i sta je (nece ti narusiti nikakva prava ako ti licnu pogledaju) i sad nisu smjeli. U svim zemljama na svijetu bi je legitimisali

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Nikome ona žena s papirom u ruci nije smetala, niti je ikoga ugrožavala. Stajala mirno sa plakatom u ruci, pušila na ulici,...i sad, ona prijetnja tužiocima da će ih istraumirati jer se verbalno-napisanom porukom, bori za svog sina.
Šta ima s tim policija,...Što policajac nije prišao prolazniku sa suprotne strane ulice, možda je čovjek imao tempiranu bombu ispod odjeće,...? Ustvari, pogriješio je šef koji mu je to naredio da je malo prekontroliše i nagovori je na udaljavanje od Tužilaštva.

Eto, u srijedu neka udalji kolonu automobila koja će na 5 minuta stati ispred Tužilaštva koje je svojim neobjavljenim štrajkom osokolilo bolesnike narkomane i ostale kriminalce, pa se desilo ubistvo. Znaju ubice da im represivni birokratski aparat ne može ništa.
Last edited by PipiDugaDevetka on 08/05/2012 01:08, edited 1 time in total.
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#372 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by barby02 »

Suad Kurtović i Mirza Milić uhapšeni zbog ubistva Harisa Žige
INFO - MARKET
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#373 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by kokuz_sa »

HM 2011 wrote: taj jednostavan zadatak i mnogi drugi prilikom ophođenja sa policijom nisu zadatci za cirkuskog majmuna nego moraju biti usmjereni u pravom smjeru provedeni brzo i bez da građanima oduzimaju previše vremena jer to je onda zloupotreba ovlaštenja.....
POd cirkuskim majmunom i omalovažavanjem sam mislio na građanina,
a zakonitost zahtjeva nije vezana nalogom kojim se nalaže da se nešto uradi od strane policije, nego rutinska kontrola, isto kao i lanci, prva pomoć i slično u saobraćaju....

ali stvarno nije bitno,

nije bitno...

jel ti možda učiš od mene provocirajući me ili ? :mrgreen:

ne djelim besplatne časove, neću ti halaliti ako misliš da si mudar u tom smislu - sad svoje pare i donesi meni za održane časove....

:mrgreen:

opet ti mjesas jabuke i kruske :D

rutinska kontrola nije pretres osobe koja seta parkom ili pretres auta koje je zaustavljeno..
drugo je utvrdjivanje dal posjedujes opremu za auto(prva pomoc,lance itd)
to spada pod prekrsaj ako ne posjedujes
znaci imas-moras pokazati-neces da pokazes eto ti kazna za neposjedovanje opreme
ali to ne spada pod pretresanje
:D

zivota ti sta si zavrsio?? :D
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#374 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by milojicabrzi »

Postoji razlika izmedju pregleda i pretresa...
Ono sto rade OSL prilikom rutinskih kontrola i na javnim mjestima, uglavnom su pregledi..

Pretres se vrsi uz naredbu tuzilastva i suda, pravi se zapisnik, prisutni su svjedoci itd.

Sjetite se slucaja od prije neki dan, kada u Pruscakovoj nisu smjeli provaliti u kucu onoj zeni sto je drzala masu pasa zatvorene, jer je i ona znala i "pod*ebavala" policiju da nemaju nalog.

Kompleksne su to stvari i sve zavisi od situacije do situacije.
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#375 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by PapakizSarajeva »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/predrag- ... /120508031

Evo rijesenja svih problema, Podja se izgleda naljutio jer je neko nesto ruzno rekao policajcu ...

"Kriminalci su sada spremni na sve, čak i ubijati policajce, a svaki napad na policajca je direktan napad na državu. Mi to nećemo tolerirati nikome, jer će policija beskompromisno reagirati i primijeniti sva sredstva, izjavio je za današnji "Dnevni list" ministar unutrašnjih poslova FBiH Predrag Kurteš."
Post Reply