UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sgunited
Posts: 307
Joined: 15/05/2011 02:10
Location: Sarajevo

#151 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by sgunited »

Jolpaz wrote:
sgunited wrote:
glockov kolac wrote:Znaju li se imena ubica?
Mirza Milic 1988 iz Sarajeva i jos neki ne mogu se sjetiti 1982 iz Skoplja

Ko mu je otac i mater, šta kažu na odgoj koji su dali svom sinu?
roditelji mu uopste nisu losi ljudi, otac (rahmetli) mu je radio non stop kako bi im obezbjedio hljeb a kada je on umro majka nista nije mogla sa njim, inace sitni klosar, diler i lopov (nezvanicno auta krao :P), znao sam da nikada od njega nista nece biti ali nisam bas nesto ovako ocekivao
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#152 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Hajlac »

emigrazione wrote:A sto vam ga je Valter sukno svaka mu cast. Za vrijeme Taje i Semihe je bilo k'o za vrijeme Kulin bana, u poredjenju sa ovim poganlukom sto ga donese Valter, jebo mu ja mater
Svugdje u svijetu vazi jednacina:

Vise bijede/siromastva/nesigurnosti = Vise kriminala i bezakonja.

Kriza je krenula 2008. godine. Tu negdje su nas i zaduzili(prethodna garnitura iz koje se Bevanda ocuvao i u novoj garnituri) kod MMFa/Svjetske banke. Uslijedilo stezanje kaiseva ali iskljucivo nizim slojevima drustva (u citavom svijetu) - srednjoj klasi i bijedi.

Da bude jasno - ne reagujem jer se pljuje po Valteru i stranci mu u njega, vec jer se ne razmislja o stvarnim razlozima trenutnog stanja. Uvijek ponavljam da sam jos u vrijeme izbora bio misljenja da je SDPu bolje da ne dodje na vlast jer ce poznjeti sto su prethodni posijali - identicno kao sto Obami pripisuju odgovornost za Krizu koju je stvorila prethodna deregulacijska desnicarska i kriminalna garnitura(republikanci).

Ja znam da ovcama nikad nece biti jasno sta je uzrok a sta posljedica nekog stanja u drustvu ali ipak ponekad reagujem.

Za trenutno stanje u drustvu nije kriva nikakva stranka niti nekakvi NVO krpelji, vec egzistencijalna nesigurnost koja razara sve.
Vlast nema snage tj. sredstava za izgradnju zatvora.
Policiji i drugim organima izvrsne vlasti takodje se stezu kaisevi - ljudi sve manje imaju elana da rade svoje poslove a sve vise deveraju o crnim vremenima koja tek dolaze zbog ekonomske krze tj. kolapsa liberalno-kriminalnog kapitalizma.

Drustvo ce se sve vise radikalizirati i polarizirati kako vrjeme bude teklo.
Vremena idealna za fasizam - bas kao tridesetih godina proslog stoljeca.
Odredi smrti o kojima ljudi sve vise pricaju kao o kobajagi rjesenju za sve veci kriminal u gradu vrlo lako mogu prerasti u jos vecu anarhiju i zlo.
Pamet u glavu i manje bleeeejanja a vise sirenja pogleda u smislu pojava drugdje u svijetu i sta su iste donijele.

Kakva crna BOPE - ovdje bi se to pretvorilo u nove ŠEVE.
Koji apsurd da lik iz kriminalnog miljea (Gasi, ranije Caco, Juka...) organizuje proteste protiv kriminalnog miljea :run:
Walter76
Posts: 323
Joined: 05/09/2011 23:54

#153 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Walter76 »

Hajlac wrote: Drustvo ce se sve vise radikalizirati i polarizirati kako vrjeme bude teklo.
Vremena idealna za fasizam - bas kao tridesetih godina proslog stoljeca.
Odredi smrti o kojima ljudi sve vise pricaju kao o kobajagi rjesenju za sve veci kriminal u gradu vrlo lako mogu prerasti u jos vecu anarhiju i zlo.
Da ti pravo kazem pasha, to bolje zvuci od danasnjeg stanja. Tad cu barem znati kad ce doci neko po mene, ovako nikad ne znas kada ce te neki hahar sa nozem, utokom pogoditi, zbosti ili ubosti. Da li to bilo u tramvaju, trolejbusu, busu ili cisto onako iz mira jer ga gledas.

Mislim da je sad opasnije nego kad su bili natpisi "pazi snajper". :|
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#154 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by piupiu »

orion101 wrote: Ovo kod nas će trajati sve dok se ne počne smanjivati nezaposlenost i opšta bijeda!
Upravo tako. A, da bi se to desilo, vidjeti pod @Chisum-ov post. Tuzno. :(
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#155 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Hajlac »

Walter76 wrote:
Hajlac wrote: Drustvo ce se sve vise radikalizirati i polarizirati kako vrjeme bude teklo.
Vremena idealna za fasizam - bas kao tridesetih godina proslog stoljeca.
Odredi smrti o kojima ljudi sve vise pricaju kao o kobajagi rjesenju za sve veci kriminal u gradu vrlo lako mogu prerasti u jos vecu anarhiju i zlo.
Da ti pravo kazem pasha, to bolje zvuci od danasnjeg stanja. Tad cu barem znati kad ce doci neko po mene, ovako nikad ne znas kada ce te neki hahar sa nozem, utokom pogoditi, zbosti ili ubosti. Da li to bilo u tramvaju, trolejbusu, busu ili cisto onako iz mira jer ga gledas.

Mislim da je sad opasnije nego kad su bili natpisi "pazi snajper". :|
Ne, nije opasnije vec neizvjesnije. Draza mi je povremena paranoja dok se danas krecem gradom nego konstantni strah, izbezumljenost i neminovnost smrti koja je vrebala iza svakog coska i sa svakim sljedecim korakom u periodu 92-95.
Vole ljudi karikirati a danasnji najveci e-huskaci su mahom balavci i dijasporci - koji nemaju pojma sta je rat.

Sta su nasi roditelji posijali (nacionalizam->ksenofobija->huskanje->rat, korupcija i kriminalno cerecenje drustvenog dobra), dobro nije i gore. Ali nazalost i bice.
Šešir
Posts: 37
Joined: 14/05/2009 23:08

#156 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Šešir »

Iako skoro nikako ne ostavljam komentare na forumima povodom ove teme imam potrebu,ljudsku potrebu jer svaki dan gledam sta se desava na ulicama naseg grada. Jako mi je zao sto morao jos jedan zivot biti izgubljen i za ovo smatram krivim iskljucivo nasu vlast. Na proteste moramo izaci jer radi se o sigurnosti nase djece i nas samih. Nedavno su sinu mog prijatelja koji je 5 razred skinuli sat s ruke (koji je je jeftin i kupljen na pijaci ali je lijepo izgledao),i da nije imao deblju jaknu bio bi povrijednjen nozem,jer su nasrnula dvojica narmkomana na njega i DJETETU osim sto su nasilno skinuli sat s ruke da bi ostavili jos vecu traumu i nozem izrezali jaknu...
ZAISTA ostajemo kuci dok nas pljackaju politicari,dok svaki dan slusamo medjunacionalana i medjustranacka prepucavanja,zbog skuplje struje,zbog vecih poreza...sta god politicari odluce mi ostajemo kuci i ocekujemo da nam neko rijesi probleme. Mi smo ti (gradjani BIH ) bez obzira na nacionalnu i stranacaku pripadnost :) koji MORAMO traziti da se rijesi sigurnosna situacija. JER KRIMINALCI se ne boje policije jer su policajcima doslovno ruke vezane,MORA se policiji vratiti pendrek u ruke i zaista nebi zalio da mi se odbija jos marka od plate (koja je i onako mala) ali da se napravi OGROMAN zatvor na nekoj od planina i dom za maloljetne delkvente,da se uvede drustveno koristan rad za svakog prestupnika i jos jednom najvise moguce kazne i policajcima PENDREK U REKE! Kad ih uhvate na djelu nek prvo umlate pa nek pitaju ko je kriv.
OVO je STVARNO PREVISE!!!!
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#157 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Hajlac »

Chisum wrote:Vrlo je jednostavno odgovoriti zasto se vlasti ni najmanje ne boje sudbine.

Ovaj narod NEMA u svom DNK i NE ZNA za pojam bunta i revolucije.

On reaguje tek kada mu se dusmanske ruke ili kakva omca ili kama vec nadju na vratu. E tada je zajeban k'o zuca - i tada mu se bolje ne naci na putu....

Ali, ovo praznjenje, ovaj otpor, inat i bijes desava se samo u vrijeme istinske kataklizme, rata i masovnog stradanja, kada NAJVECE zlo ovog naroda, kuga zvana sabur - jebem li mu majku ko ga izmisli! - konacno pocne da se topi pod krvlju i suzama, a tesko ili nikako u ovakvim vremenima tihe patnje "na kasiku", kada se sve, pa i ova sva nepravda, kradja i bezvlasce stihijski, korak po korak siri medju nama, ostavljajuci nas u nekom toplo-hladno stanju - jednog sretnog dana i dva dana razocaranja.

Politicari dobro znaju da u takvim uslovima od revolucije nema nista, ili da ce se, i ako se sta pokrene, sve vrlo brzo zavrsiti i razvodniti, jer, rekoh, ovaj narod je najuspavaniji narod koji znam, pa ce da te izrezbari ili prekolje tek onda kada mu i sam zarezes vrat i ostavis ga tako nedoklanog - e onda si najeb'o k'o zuti...
A do tada, mozes mu srati i pisati zavrat koliko hoces, i, sto je najgore, dokle hoces.

Zadnjih 20 godina najgore moguce nepravde i kriminala najbolje govore o tome.
:thumbup:
Šešir
Posts: 37
Joined: 14/05/2009 23:08

#158 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Šešir »

Odlicna analiza naseg naroda....Mislim da je trenutna situacija presla granice sabura. Necu da me obeshrabri cinjenica da ce i dalje mnogi ostati kuci i citati na internet portalima sta se desavalao u gradu. Idem i ponavljam briga me ko stoji iza protesta,treba izaci bar jednom i dati do znanja O NAMA SE RADI,na kraju krajeva svako od nas svojim platama finasira one uhljupe u parlamentu i vladi (ako se to tako moze nazvati). TREBA IZACI i VOZDRA! Sjetite se malog Denisa.NA PRAVDI BOGA,tog djeteta vise nema....
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#159 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by simpozijum delirijum »

Šešir wrote:Odlicna analiza naseg naroda....Mislim da je trenutna situacija presla granice sabura. Necu da me obeshrabri cinjenica da ce i dalje mnogi ostati kuci i citati na internet portalima sta se desavalao u gradu. Idem i ponavljam briga me ko stoji iza protesta,treba izaci bar jednom i dati do znanja O NAMA SE RADI,na kraju krajeva svako od nas svojim platama finasira one uhljupe u parlamentu i vladi (ako se to tako moze nazvati). TREBA IZACI i VOZDRA! Sjetite se malog Denisa.NA PRAVDI BOGA,tog djeteta vise nema....
kada su protesti ?i ne vezano za bilo koju partiju ili licnost , nije bitno , uopste
termin i tacni datumi ?
organizirajmo se odmah !
kada bude Dzenaza ? ciijeli grad pod blokadu !
nastaviti blokadu u parku ispred predsjednistva ( satori i vrece za spavanje i sve ..)
non -stop ! blokirati centar grada , u pitanju je zivot i vas i vase djece ( zelite da vasa djeca zavrse kao narkomani i imaju sexualni odnos sa 12-14 godina ??, e to se vec desava , i tako ce biti ako se ne trznete vise hebemu mater da hebem !!!))
brutalno i istinito !
i dok sada izbacujemo zuc i jad na ovome forumu ti zlocinci u nocnim klubovima Sarajeva i dalje se smiju nama u lice , ubijaju i siluju zajedno sa politickom elitom . ..
to rade kriminalci zbog profita , dobra lova , ratni profiteri , nista im nije sveto
tacan termin protesta i nije bitno uopste ko ih saziva , nije uopste bitno, jebiga ..
cilj je zajednicki , sacuvati zivote nase djece i familija , bez politickih parola , ...
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#160 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Brisbane »

U sustini stvar je vrlo jednostavna. Treba donijeti PRECIZNE zakone i sprovoditi ih.
Konkretan primjer :
U Australiji ako ti nadu ilegalno vatreno oruzje dobijas 4 godine zatvora,bez pitanja (no questions asked).
Dakle nema:" od dajdze mi osto' sa svadbe'. 4 odmah,na hladenje glave,pa ti opet budi pametan :roll:
A da ne kazem da si pucao na nekoga, cener minimalno.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#161 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by nosara »

Mala digresija... U gradu je lazni, zeleni Valter... Pravi je davno poginuo, slava mu i hvala i NIKAD se nece vratit...
bistrikhrvatin
Posts: 8
Joined: 05/05/2012 17:34

#162 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by bistrikhrvatin »

valter nikada nije postojao Valter smo mi sarajlije
bistrikhrvatin
Posts: 8
Joined: 05/05/2012 17:34

#163 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by bistrikhrvatin »

nosara wrote:Mala digresija... U gradu je lazni, zeleni Valter... Pravi je davno poginuo, slava mu i hvala i NIKAD se nece vratit...
Samo da posjetim Valter nikada nije postojao Valter smo mi sarajlije
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#164 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by nosara »

bistrikhrvatin wrote:
nosara wrote:Mala digresija... U gradu je lazni, zeleni Valter... Pravi je davno poginuo, slava mu i hvala i NIKAD se nece vratit...
Samo da posjetim Valter nikada nije postojao Valter smo mi sarajlije
Aha... :roll:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#165 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Zox »

Čovjek wrote:
On je rekao da ono nije kraj da je tek početak. Slagao je, a uzeo je pare iz fondova za nevladine organizacije... Halo ba, kome će on prosipat iz šupljeg u prazno, a posebno klevetat ljude i bukvalno ih javno linčovat psovkama i pogrdnim nazivima, a da pri tom ti ljudi nisu imali nikakve veze sa pitanjem sigurnosti u gradu. Znači jednostavno je lik lagao i obmanjivao javnost, dirajući u najljuće rane porodica koje su ostale bez svojih najmilijih. Kraj priče.
Zna se ko je organizovao te proteste, ima dokaz konkretno na ovom forumu, lijepo se vidi razvoj situacije na temi o organizovanju protesta. Pored ostalog, bila je tu cijelo vrijeme i majka ubijenog, tako da ne kaki. Sokolac i jos neki su tu samo pokupili kajmak. Demir se medijski eksponirao jer je bio prepoznatljiv, i jer za forumase niko nije ni znao, a upravo to se i htjelo, da se protesti organizuju anonimno da niko ne bi poslije toga politicki hajrovao. Ja sam izasao na one proteste i na ove cu isto, a vi se s kafa vadite da je sve politika. A zbog ovolikog bijesa i shvatam zasto ljudi nisu masovnije protestovali ovnaj put, i tek sad vidim koliko sam naivan. Ljudima je u stvari bila DRAGA ona kriminogena banda na vlasti. Isto kao sto je dostasima, ocigledno, draga OVA kriminogena banda.
sandoz11
Posts: 303
Joined: 05/03/2010 21:55

#166 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by sandoz11 »

nema nista od protesta po carsiji, sto ne idete tu bandu razbiti, znate koji su i ciji su, radije idete na saobracaj, da obicnom svijetu zagorcate zivot a frajeri iz te bande ce da se i dalje sepure,
providno zar ne,
SLAVA ZIGI!
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#167 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by agnostic_front »

sandoz11 wrote:nema nista od protesta po carsiji, sto ne idete tu bandu razbiti, znate koji su i ciji su, radije idete na saobracaj, da obicnom svijetu zagorcate zivot a frajeri iz te bande ce da se i dalje sepure,
providno zar ne,
SLAVA ZIGI!
a ovi sto ce da protestuju su neobican svijet, pretpostavljam?
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#168 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Jolpaz »

ninja1337 wrote:ubica je ovaj majmun https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 5312_n.jpg ... a dzenaza je najvjerovatnije u srijedu ..
Reko da napomenem...
Ima li braće i sestara ?
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#169 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by branimir stulic »

ovo nije Valter...ovo je lažni Valter,,,Pravi je umro dvaput- 1945.i 1995.
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#170 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by leo_ »

Samo suti i trpi, bice gore, garantuje vam se svakim danom i svakim aktom. Ova drzava (?) tone svakim danom sve vishe i vishe i nema nam spasa, protestovali vi ili ne. Ministri i mafija ce da rade dok vi budete na protestima.
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#171 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by melbaa »

leo_ wrote:Samo suti i trpi, bice gore, garantuje vam se svakim danom i svakim aktom. Ova drzava (?) tone svakim danom sve vishe i vishe i nema nam spasa, protestovali vi ili ne. Ministri i mafija ce da rade dok vi budete na protestima.
Naravno da nam nema spasa dok SJEDIMO I ČEKAMO da politicari KOJE NAROD IZABERE dodje tobe i pocne da radi ono sto bi trebali da rade.
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#172 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by casanova123 »

Jolpaz wrote:
ninja1337 wrote:ubica je ovaj majmun https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 5312_n.jpg ... a dzenaza je najvjerovatnije u srijedu ..
Reko da napomenem...
Ima li braće i sestara ?
kako se zove ubica? ime i prezime?
Ivciovo
Posts: 1
Joined: 06/05/2012 08:54

#173 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Ivciovo »

U nekom proslom vremenu kazne za ovakav zlocin bilo je VJESANJE,u ovom modernom ima slicna humana kazna.Da sud u roku od jedan mjesec odredi najstrozu kaznu ,Modernim kriminalcima huliganima itd je to najdjelotvornije a nama jedino prestoji pobune protiv vakvog administrativnog rezima,u sta sumnjam :bih:
User avatar
Rosebud_
Posts: 345
Joined: 18/04/2011 21:10
Location: We're gonna need a bigger boat.

#174 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Rosebud_ »

Ironija nase nam BiH:

Nemamo para a trzni centri nicu ko gljive - imamo kriminalaca a zatvora nigdje.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#175 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Gojeni H »

Nisam blizu tako da ne mogu da ucestvujem. Apsolutno podrzavam proteste i bilo koju drugu akciju koja ce pokazati da nismo kerovi avlijaneri i da znamo da se borimo.
Post Reply