Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
remover
Posts: 155
Joined: 25/05/2003 00:00
Contact:

#1 Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by remover »

POzz dobri narode,

posto u Relax-u imaju ponudu //popust// za rani booking, hocu da uzmem ponudu za Hurghadu u Hotelu Hilton PLAZA --- ne resort!!
Dodje odprilike 3hiljade za 2 osobe.. //od 12.07 -11nocenja
Sad pitanje, jel ko putovao preko relaxa u egipat/Hurghada/u Hilton PLAZU?
Da mi malo kaze kakav je hotel, na sta se mora obratiti paznja, itd itd.. malo informacija generalno oko tog hotela i Hurghade...


Hvala!

P.s. Admin-e, ako sam fulio forum, sorry :sax:
remover
Posts: 155
Joined: 25/05/2003 00:00
Contact:

#2 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by remover »

a joj,...
ovo niko nije letio tamo?

hmm...
ne vjerujem :)

:sax:
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#3 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by burekodsira »

nebi trebalo da je lose, po slikama s neta izgleda super :thumbup:
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#4 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by ibizza »

remover wrote:a joj,...
ovo niko nije letio tamo?

hmm...
ne vjerujem :)

:sax:
Ma polahko,javit ce se neko sigurno ;)
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#5 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by casper_ »

Egipat je nesigurno podrucje. Nikad se ne zna kad ce opet zakuhati. Drzite se vi Neuma.
User avatar
gladna sam
Posts: 498
Joined: 14/09/2006 11:33
Location: Frizider

#6 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by gladna sam »

remover wrote:POzz dobri narode,

posto u Relax-u imaju ponudu //popust// za rani booking, hocu da uzmem ponudu za Hurghadu u Hotelu Hilton PLAZA --- ne resort!!
Dodje odprilike 3hiljade za 2 osobe.. //od 12.07 -11nocenja
Sad pitanje, jel ko putovao preko relaxa u egipat/Hurghada/u Hilton PLAZU?
Da mi malo kaze kakav je hotel, na sta se mora obratiti paznja, itd itd.. malo informacija generalno oko tog hotela i Hurghade...


Hvala!

P.s. Admin-e, ako sam fulio forum, sorry :sax:

Auuu samo u Hurgadi sam bila 2 puta, Egipat je fenomenalan i u ovom Hiltonu
jedan od najboljih hotela na toj strani
usluga prva liga
Hurgada kao grad nista specijalno, poprilicno prljavo, po ulici im je vaser i tako
Egipcani su inace porpilicno susretljivi ( a nekad i previse - doduse bar do sada bili)
Uglavnom piti kupovnu vodu, ne kupovati od hrane po pijacama nista (cak ni voce ni povrce, zacas se nastrada)
ma najbolje je izlezavanje u krugu hotela, imaju raznorazne sadrzaje, zabava sportske aktivnosti
ma nema fule :D

ps
ako ides sa suprugom, djevoko, opcenito kakvom zenskom osobom
nek ne hoda po gradu u previse kratkom uskom i tako :D
Last edited by gladna sam on 12/04/2012 12:36, edited 1 time in total.
maraska
Posts: 211
Joined: 10/12/2008 12:06

#7 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by maraska »

A da pogledaš malo komentare i slike na Tripadvisoru?
palermo
Posts: 22362
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#8 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by palermo »

remover wrote:POzz dobri narode,

posto u Relax-u imaju ponudu //popust// za rani booking, hocu da uzmem ponudu za Hurghadu u Hotelu Hilton PLAZA --- ne resort!!
Dodje odprilike 3hiljade za 2 osobe.. //od 12.07 -11nocenja
Sad pitanje, jel ko putovao preko relaxa u egipat/Hurghada/u Hilton PLAZU?
Da mi malo kaze kakav je hotel, na sta se mora obratiti paznja, itd itd.. malo informacija generalno oko tog hotela i Hurghade...


Hvala!

P.s. Admin-e, ako sam fulio forum, sorry :sax:

Ja zaboravio u kojem sam bio, znam da je bio Hilton, i to mislim baš ovaj, but nevermind, što se tiče hotela, svi su prva liga. To se u principu ne može mašiti.
I meni se u Egiptu svidjela klima, vruće jeste, ali nema sparine,jeste 40 stepeni......al tamo je hlad, hlad. I more i plaže su baš preidvne.

Ono što mi ej strašno išlo na živce, i što bi me pomutilo da opet odem, je to cjenkanje. Nije to kao u Turskoj, gdje se cjenkaš na kapali čaršiji i u malim radnjama, u Egiptu se bukvačlno za sve cjenkaš, čak i za vodu koju kupuješ u mprodavnici, i meni je to bilo baš zamorno.
I vidi se da su drugi svijet. Ja sam išao prije ovog egipatskog proljeća, nekako kad vidiš one policajce ispred hotela sa geverama i plaicama nisam se osjećao baš najugodnije. U evripi kad si, ili turskoj da je uzmem za primjer, sve ti izgleda nekako bliže nama, i jednostavno osjećaš se sigurnijim.

Eleneis, hoteli su dobri, i tu ne bi trebalo da ima problema.........ovo ostalo što napisah je moje ličnoe vođenje, i uopšte ne mora značiti da ćeš i ti imati takav osjećaj.
remover
Posts: 155
Joined: 25/05/2003 00:00
Contact:

#10 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by remover »

Hvala na odg raja!!

Kakve su cijene tamo? sto kad se kupuje po gradu, sto kad se gdje ide ne kojekakv fakultativni izlet?
kontao sam malo na ronjenje, malo po pustinji da se vozika motor, ha hu.... :)

P.s. koji faktor zastite od sunca da se korsiti? :)
User avatar
gladna sam
Posts: 498
Joined: 14/09/2006 11:33
Location: Frizider

#11 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by gladna sam »

remover wrote:Hvala na odg raja!!

Kakve su cijene tamo? sto kad se kupuje po gradu, sto kad se gdje ide ne kojekakv fakultativni izlet?
kontao sam malo na ronjenje, malo po pustinji da se vozika motor, ha hu.... :)

P.s. koji faktor zastite od sunca da se korsiti? :)
Sto se tice relaksovih izleta, oni toliko nabiju cijene da nisu normalni, ono od 30 do 60, 70 eura
mi smo im tokom krstarenja, kada sam prvi put bila u egiptu doskocili, imali smo srece, jer je medju nama bio covjek koji je studirao u Cairu pa je znao i jezik te nam je sa domacim vodicima dogovorio odlazak na izlete po troduplo jeftinijim cijenama
S obzirom na situaciju poslije svega sto se desavalo, ne znam koliko je to pametno
A sto se tice krema, najbolje pod suncobranom i prvih par dana ako nista 30 faktor za lice jer se zacas izgori, a provesti odmor u krevetu radi opekotina nije bas pozeljno :)

Cijene u gradu, sve je to jeftino, ali oni radi vlastite zabave i cjenkanja koje je neizbjezno lupe neke cijene pa se za kupovinu najobicnije stvari moras po pola sata peglati
to je stvarno smor kod njih :x
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#12 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by kojeime »

Hurgada je grad izgradjen zato da bi radnici koji grade hotele i koji rade u hotelima imali gdje zivjeti. To nije neki egipatski "originalni" grad, nije grad koji su izgradili Egipcani jer su se tu naselili tokom istorije, vec grad napravjen zbog potreba turizma. Ima restorana, nocnih klubova, ali prethodno navedena cinjenica govori sta se moze ocekivati od tog grada.

Ja sam bio u Steigenbergeru i ako bih opet isao u Hurgadu isao bih samo u taj hotel.

Izleti (Kairo, Luksor...) preko nasih agencija su skupi, ali otici i provesti cijelo vrijeme u hotelu i Hurgadi se ne isplati, onda radije idite u Neum ili Makarsku.

Mislim, otici u Egipat a ne vidjeti piramide, Sfingu, Karnak, Abu Simbel... pa sta ces onda uopste u Egiptu?
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#13 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by chengaba »

kojeime wrote: Izleti (Kairo, Luksor...) preko nasih agencija su skupi, ali otici i provesti cijelo vrijeme u hotelu i Hurgadi se ne isplati, onda radije idite u Neum ili Makarsku.

Mislim, otici u Egipat a ne vidjeti piramide, Sfingu, Karnak, Abu Simbel... pa sta ces onda uopste u Egiptu?
Ne znam buraz, bio sam, i ne odoh. Plaže u okolini Hurgade beton betona, klopa odlična, brdo pive, a do piramida i Karnaka ima autobusom isto k'o na potezu Sarajevo - Graz :roll:
Ovi što su išli nisu se aman proveli.
palermo
Posts: 22362
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#14 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by palermo »

chengaba wrote:
kojeime wrote: Izleti (Kairo, Luksor...) preko nasih agencija su skupi, ali otici i provesti cijelo vrijeme u hotelu i Hurgadi se ne isplati, onda radije idite u Neum ili Makarsku.

Mislim, otici u Egipat a ne vidjeti piramide, Sfingu, Karnak, Abu Simbel... pa sta ces onda uopste u Egiptu?
Ne znam buraz, bio sam, i ne odoh. Plaže u okolini Hurgade beton betona, klopa odlična, brdo pive, a do piramida i Karnaka ima autobusom isto k'o na potezu Sarajevo - Graz :roll:
Ovi što su išli nisu se aman proveli.
Slažem se, Ako ćeš gledati piramide, idi u Kairo, Nilom....Hurgada je za odmor.
remover
Posts: 155
Joined: 25/05/2003 00:00
Contact:

#15 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by remover »

Ponuda nije losa, za 2 osobe, all inclusive, hotel 5*, 11 nocenja... oko 3hiljade dodje..

Mislim da je sasvim ok, malo lezanja na plazi, malo p gradu, malo na ronjenje, vozikanje po pustinji.. nesta ne mogu da vjerujem da ce biti dosadno...
a obilazak piramida itd... predaleko je, ne da mi se peglati s busom (10h udaljeno voznje==??)
Sanja_Mo
Posts: 7
Joined: 20/02/2010 17:07

#16 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by Sanja_Mo »

Mene veoma interesuje Egipat, i to bas piramide, sfinga i ostali anticki lokaliteti. Ne ide mi se tamo na ljetovanje, ali nazalost, izgleda da nase agencije nude samo to. Nikad nisam vidjela da je Egipat u ponudi van ljetnih mjeseci ili da se nudi put u Kairo. Ipak, zeljela bih pokusati ako sljedece godine nadjem povoljnu cijenu, pa me interesuje nekoliko stvari:

1.) Kakva je procedura za egipatsku vizu (moze li se lako dobiti i sta je sve potrebno)?
2.) Moze li se iz Hurgade organizovati jednodnevni izlet u Kairo i posjetiti piramide?
3.) Je li sigurnosna situacija bas toliko losa kao sto neki pricaju?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#17 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by mO k3 »

Viza bez problema za bih gradjane
Da moze se organizovati izleti do kaira
Sigurnosna situacija ... e to neznam uglavnom njemacki mediji nista ne javljaju
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#18 Re: Ljetni odmor // EGIPAT-HURGHADA

Post by kojeime »

"1.) Kakva je procedura za egipatsku vizu (moze li se lako dobiti i sta je sve potrebno)?
2.) Moze li se iz Hurgade organizovati jednodnevni izlet u Kairo i posjetiti piramide?
3.) Je li sigurnosna situacija bas toliko losa kao sto neki pricaju?"

Kao sto je receno, vize sa dobiju bez problema. U Hurgadi imas lokalne turisticke agencije pa mozes preko njih organizovati izlete, ili sjesti sama na autobus/voz/avion pa ici do Luxora, Kaira, Abu Simbela i slicno. Ja kada sam isao u Hurgadu, Relax je organizovao izlete do Luxora i Kaira koji su se posebno placali, nisu bili u sklopu aranzmana. Ljudi koje znam su preko Relaxa isli na krstarenje Nilom, islo se od Abu Simbela do Kaira, dakle 8 dana provedes na brodu putujuci Nilom i silazis sa broda da obidjes razne lokacije.

Za sigurnosnu situaciju ne znam, ja sam bio prije revolucije. Autobusi su isi u konvojima, znaci 20-ak autobusa u konvoju sa policijskom pratnjom. U vrijeme kada sam ja bio to nije bilo neophodno, ali je to nacin za Egipat da uzme novac. Medjutim godinu prije nego sto sam ja isao u Abu SImbel su upali ljudi iz Sudana i pobili neke turiste a neke oteli. Ovi oteti su na kraju oslobodjeni. Zbog takvih stvari su i uvedeni konvoji i policijska pratnje turista. Uglavnom, kada sam ja bio osjecao sam se apsolutno sigurno. Ali ne znam kako je za individualne putnike i ne znam kako je sada stanje.

Napomena. Plate su tako male pa ce ti i policija pokusati uzeti novac. Nece na silu, ne plasi se, ali ako ti pridje policajac i kaze da ce te uslikati i ti mu das fotoaparat da te uslika ispred necega, moraces mu platiti. Takodje, ako ti neko pridje i ponudi poklon da ne platis i ti uzmes to sto ti je poklonjeno, nakon sto zelis otici sa te lokacije, neces otici dok taj "poklon" ne platis. Pa, pamet u glavu.

Postoji posebna turisticka policija, koja je veoma lako dustupna (na svakom su koraku) i lokalni ljudi je se plase. Tako da ako se osjetis ugrozenom od lokalnih ljudi samo zovi policiju i rijesices se problema. Naravno, kao i svuda u svijetu, ako se zavlacis po mracnim uglavima gdje nikoga nema i nesto ti se desi, sama si kriva za to.

Nemoj se zacuditi kada vidis na raskrsnicama kamene kucice ispred kojih je kameni zid i na zidu mitraljez. To je normalno.
Post Reply