DJECAK IZ RADICEVE

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Sheytanela
Posts: 55
Joined: 17/06/2010 12:58

#1 DJECAK IZ RADICEVE

Post by Sheytanela »

Da li mozda znate djecaka iz Radiceve koji prodaje olovke po gradu, ima nekih 10 -tak godina, znate li njegovu pricu i dajete li mu novca ili neku drugu vrstu pomoci?
Po mojim saznanjima o njemu, zivi u jako teskoj situaciji sa majkom i sestrom u nekom stanu jako malom i bezuslovnom koji im je neko dao na koristenje, sa ocem ne znam sta je. On je uvijek cist, kazu da ima sve petice u skoli i da poslije skole ide ako ima novca da kupi olovke koje prodaje, ako nema malo obidje kafice pa oni koji ga znaju daju mu nesto onako...
Kazu i da je odlican ucenik, voljela bi da mi neko kaze da li je ovo istina i da je zaista potrebna pomoc, ili ga jadnika tjeraju kao i cigane... Ako je istina, svaka pomoc i prilog bi dobro dosao. Planiramo osnovati neku akciju kojom bi svaki mjesec barem dali ili u novcu ili odnijeli u hrani, stvarima itd....

p.s. ako sam temu postavila na pogresno mjesto, molim administratore da je premjeste, nadam se da nece biti obrisana... Pozz
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#2 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by Tvrdokorna mrlja »

ne znam ja tog klinca,znam samo onog starijeg u dzekinom dresu,u koju god kafanu udjes,kad god,on prodaje olovke.
ja da sam htio olovke kupovat,skolu bi ganjo,jebala ga olovka
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#3 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by udrch »

Ne znam za tog malog, ali sam za akciju ako šta saznaš..
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#4 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by Opetja033 »

udrch wrote:Ne znam za tog malog, ali sam za akciju ako šta saznaš..
+1
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#5 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by Tvrdokorna mrlja »

Opetja033 wrote:
udrch wrote:Ne znam za tog malog, ali sam za akciju ako šta saznaš..
+1
+1
User avatar
Sheytanela
Posts: 55
Joined: 17/06/2010 12:58

#6 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by Sheytanela »

Hm..mozda da vam pomognem, jedno vrijeme je bio i u odijelu cini mi se i prodavao ruze, jako je ljubazan, nenametljiv i pristojan, za akciju sam sigurno i pokrenuli smo vec, samo bi mi zao bilo da ode u pogresne ruke, jer slucajeva kojima je zaista potrebno je mnogo.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#7 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by kojeime »

Ako sam dobro informisan, otac mu je drzao servis za bicikle na Obali, mozda se neko jos sjeca toga. A sve sto je napisala Sheytanela o djecaku stoji.
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#8 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by LeonardoAC »

Evo ja maloprije sa pauze... bio je u Spaziu isto prodavao olovkice... dakle još je tu
+1
User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#9 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by Ravenn »

računajte na mene, šta god treba
Alisa u zemlji čuda
Posts: 79
Joined: 12/02/2008 21:31
Location: Zemlja čuda

#10 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by Alisa u zemlji čuda »

I na mene računajte. Ja sam uvijek za akcije ovakve prirode. Čak bi bilo poželjno da se ne radi o jednokratnoj akciji, nego (u zavisnosti koliko nas bude), da mu svako od nas pomogne po jedan mjesec, te da se tako rotiramo i da akcija što je duže moguće potraje.

Pozdrav!
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#11 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by krompir i riza »

Tvrdokorna mrlja wrote:
Opetja033 wrote:
udrch wrote:Ne znam za tog malog, ali sam za akciju ako šta saznaš..
+1
+1
+1
kis.napraforgo
Posts: 53
Joined: 17/01/2012 23:46
Location: Iza svega

#12 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by kis.napraforgo »

Je li to onaj isti djecak sto nekad prodaje i u BBI centru? Svaki put kupim privjesak od njega i stvarno mi je drag, tako je pristojan, nenametljiv, uredan. Nekako mi se najvise stislo tako jednom prilikom bas u BBI centru, navecer oko 9.30 on ide od stola do stola i nudi svoje sitnice, a ja nesto mislim dusa draga, vec je trebao biti u krevetu kao i sva ostala djeca. Nakon sto je obisao krug sjeo je da nesto pojede u onom restoranu na 2. spratu, i svako bi pomislio da ce dijete od 10ak godina htjeti pizzu, hamburger, pomfrit a on uzeo neko varivo i hljeb i tako slatko to pojeo, bez brljavljenja tipicnog za danasnje klince i jos sam sklonio onu tacnu sa stola, da nisam mogla da ne odem do njega. Kolegica i ja smo mu dale nesto para a on dusa nam htio dati punu saku privjesaka :) Zao mi je sto je primoran da radi to sto radi dok njegovi vrsnjaci izvoljevaju, a prica poput njegovih je bezbroj. Nadam se da ga ne primorava nikakva mafija, kao sto je slucaj s vecinom te djece. U svakom slucaju voljela bih vise pomoci, pa ako doznate ko je djecak racunajte i na moj doprinos. Bas lijepo pa je pokrenuta tema!
User avatar
jazzer
Posts: 7207
Joined: 20/12/2004 14:44

#13 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by jazzer »

I pored neimastine uljudan i fin, rijetkost. Ne znam za tog djecaka a ako se pokrene neka akcija
i ja cu se rado prikljuciti.
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#14 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by krompir i riza »

kis.napraforgo wrote:Je li to onaj isti djecak sto nekad prodaje i u BBI centru? Svaki put kupim privjesak od njega i stvarno mi je drag, tako je pristojan, nenametljiv, uredan. Nekako mi se najvise stislo tako jednom prilikom bas u BBI centru, navecer oko 9.30 on ide od stola do stola i nudi svoje sitnice, a ja nesto mislim dusa draga, vec je trebao biti u krevetu kao i sva ostala djeca. Nakon sto je obisao krug sjeo je da nesto pojede u onom restoranu na 2. spratu, i svako bi pomislio da ce dijete od 10ak godina htjeti pizzu, hamburger, pomfrit a on uzeo neko varivo i hljeb i tako slatko to pojeo, bez brljavljenja tipicnog za danasnje klince i jos sam sklonio onu tacnu sa stola, da nisam mogla da ne odem do njega. Kolegica i ja smo mu dale nesto para a on dusa nam htio dati punu saku privjesaka :) Zao mi je sto je primoran da radi to sto radi dok njegovi vrsnjaci izvoljevaju, a prica poput njegovih je bezbroj. Nadam se da ga ne primorava nikakva mafija, kao sto je slucaj s vecinom te djece. U svakom slucaju voljela bih vise pomoci, pa ako doznate ko je djecak racunajte i na moj doprinos. Bas lijepo pa je pokrenuta tema!
:(
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#15 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by azurna_obala »

...podržavam
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#16 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by lavic »

Tu sam da ucestvujem, uvijek mi je zao "piculadije" koja realno nema mogucnosti da uziva u djetinjstvu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40769
Joined: 29/06/2011 23:39

#17 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by dječak sa šibicama »

kis.napraforgo wrote:Je li to onaj isti djecak sto nekad prodaje i u BBI centru? Svaki put kupim privjesak od njega i stvarno mi je drag, tako je pristojan, nenametljiv, uredan. Nekako mi se najvise stislo tako jednom prilikom bas u BBI centru, navecer oko 9.30 on ide od stola do stola i nudi svoje sitnice, a ja nesto mislim dusa draga, vec je trebao biti u krevetu kao i sva ostala djeca. Nakon sto je obisao krug sjeo je da nesto pojede u onom restoranu na 2. spratu, i svako bi pomislio da ce dijete od 10ak godina htjeti pizzu, hamburger, pomfrit a on uzeo neko varivo i hljeb i tako slatko to pojeo, bez brljavljenja tipicnog za danasnje klince i jos sam sklonio onu tacnu sa stola, da nisam mogla da ne odem do njega. Kolegica i ja smo mu dale nesto para a on dusa nam htio dati punu saku privjesaka :) Zao mi je sto je primoran da radi to sto radi dok njegovi vrsnjaci izvoljevaju, a prica poput njegovih je bezbroj. Nadam se da ga ne primorava nikakva mafija, kao sto je slucaj s vecinom te djece. U svakom slucaju voljela bih vise pomoci, pa ako doznate ko je djecak racunajte i na moj doprinos. Bas lijepo pa je pokrenuta tema!
Kad ovo citam, dodje mi da zvajznem preko usta malecku od sestre, iako je obozavam.

:(
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#18 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by strong69 »

Mislim da je ovaj mali prodavao (ili i dalje prodaje) ruze u HS Pivnici? Uvijek uredan, odijelo i kravata... Ukoliko saznate nesto vise i ja sam takoder spreman konkretno pomoci.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#19 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by sha_ba »

svaka cast za temu... podrzavam i svakako cu ucestvovati u akciji
tako je tuzno vidjeti djecu da su primorana da rade... :(
i pored svega dijete je uredno i ljubazno plus dobar ucenik...
veliki :thumbup: za postvaljaca teme :)
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#20 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by tech10 »

:thumbup: :thumbup:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#21 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by Partizzanka »

evo neko rece da mu je otac drzao onaj servis za bicikla na obali (jel s eono ubio bombom prij epar godina??)
moz eneko otici do te garaze (pored marqueea) i vdijeti ima li koga tu ...
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#22 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by Pasiflora »

+1 :thumbup:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#23 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by Zox »

Znao sam se s njegovim ocem. poginuo je nesretnim slucajem isti dan kad se mali rodio, nakon sto je kao borac u Armiji BiH pregurao cijeli rat u rovu. inace, koliko ja znam, radi se o vrlo mnogobrojnoj porodici. trenutno u onoj radnji nema niko, mada koliko se sjecam, zivjeli su odmah u jednoj sobi pored radnje. Mali bi trebao da se zove Slavko Herceg.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#24 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by Eborg »

Kroz maglu nešto kontam sve, mislim da sam ga sreo par puta no ne mogu se sjetiti ovako. Kako stupiti u kontakt s njim/porodicom, direktno kada ga neko sretne ili...?

Naravno, sve pod uslovom da nije profesionalac.
User avatar
demetra22
Posts: 209
Joined: 22/06/2009 15:59

#25 Re: DJECAK IZ RADICEVE

Post by demetra22 »

Da se upisem, pratim i podrzavam.
Post Reply