Povrsnost na djelu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
sabinna_ba
Posts: 198
Joined: 21/05/2009 11:53
Location: Gdje sam,tu sam

#1 Povrsnost na djelu

Post by sabinna_ba »

Last edited by sabinna_ba on 26/03/2012 09:55, edited 1 time in total.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#2 Re: Povrsnost na djelu

Post by Mis mekinjas »

šta je površno, to što je opisano u članku, članak, ili ti, koja si navela gnjev na sebe...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3 Re: Povrsnost na djelu

Post by poznanik »

Hiljade ateista, agnostika i protivnika religijskog uticaja na društvo okupilo se jučer u Washingtonu kako bi javno poručili da ideja boga ne smije uticati na javni život niti na retoriku političara koji se bore za komad kolača...
kakavdanakneiskustvu wrote:sanjam dan kad će se nešto takvo održati u BiH
Bio bi to događaj u kojem bi BiH vlasti (crkvene i svjetovne, svejedno, u talu su svakako) dozvolile masi da im rukama "reže granu na kojoj sjede" :-)

Ubijeđen sam da bi ovi protesti u nekim dijelovima BiH prošli gore od sarajevskog Queer festivala :(
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#4 Re: Povrsnost na djelu

Post by alica.k »

1. komentar ti je cista provokacija. ne znam sta si ocekivala, da se svi sloze sa tobom, makar znas da ima ljudi koji su ateisti i koji ce procitati to?
2. normalno da je preosjetljiva tema, vjera (a i ateizam), je tako licna stvar i misljenja su iz krajnosti u krajnost, i o tome se ne treba ubjedjivati i raspravljati.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#5 Re: Povrsnost na djelu

Post by Mis mekinjas »

Ko još priča i raspravlja o religiji, ili se usuđuje tražiti raspravu o istoj....
Ja zaista vjerujem, da to samo rade ljudi ispodprosječne intiligencije. :-)
O tome se ne priča...
Last edited by Mis mekinjas on 26/03/2012 00:23, edited 1 time in total.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#6 Re: Povrsnost na djelu

Post by Not My Idea »

sta god da je, sad cijeli forum zna ko si. :D




inace, podrzavam ovaj marš
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#7 Re: Povrsnost na djelu

Post by alica.k »

Not My Idea wrote:inace, podrzavam ovaj marš
ma ja podrzavam svaki mars, samo da se nesto desava :D.
mislim, koji se ne protivi mojim nevjerovanjima :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#8 Re: Povrsnost na djelu

Post by Not My Idea »

alica.k wrote: ma ja podrzavam svaki mars, samo da se nesto desava :D.
mislim, koji se ne protivi mojim nevjerovanjima :D
e onda i ja isto :lol: :mrgreen:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#9 Re: Povrsnost na djelu

Post by Hemel »

alica.k wrote:1. komentar ti je cista provokacija. ne znam sta si ocekivala, da se svi sloze sa tobom, makar znas da ima ljudi koji su ateisti i koji ce procitati to?
2. normalno da je preosjetljiva tema, vjera (a i ateizam), je tako licna stvar i misljenja su iz krajnosti u krajnost, i o tome se ne treba ubjedjivati i raspravljati.
otprilike tako...


iznijela si svoje misljenje...
dopusti drugima da imaju svoje misljenje...

p.s. zamislja li iko obrnutu situaciju (ne bih je ni podrzao ni pozelio)...
User avatar
sabinna_ba
Posts: 198
Joined: 21/05/2009 11:53
Location: Gdje sam,tu sam

#10 Re: Povrsnost na djelu

Post by sabinna_ba »

Mis mekinjas wrote:šta je površno, to što je opisano u članku, članak, ili ti, koja si navela gnjev na sebe...
Cime sam izazvala gnev?

Zasto osudjenicki zakljucujemo nesto na osnoovu nicega i jos od toga pravimo ironicne komedije ? Kakav smo mi to mentalitet ?
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#11 Re: Povrsnost na djelu

Post by Mis mekinjas »

sabinna_ba wrote:
Mis mekinjas wrote:šta je površno, to što je opisano u članku, članak, ili ti, koja si navela gnjev na sebe...
Cime sam izazvala gnev?

Zasto osudjenicki zakljucujemo nesto na osnoovu nicega i jos od toga pravimo ironicne komedije ? Kakav smo mi to mentalitet ?
Pa ti si oličenje malograđanštine, ne bih da vrijeđam, jer ću biti gruba i iskrena, a što je najbolje zaboljet će te.... A nećeš moći proturječiti..... :wink:

Dala si sama sebi odgovor....

Sretno tebi i svima oko tebe. :)
User avatar
Vrteska
Posts: 661
Joined: 23/05/2010 05:10
Location: iza tebe

#12 Re: Povrsnost na djelu

Post by Vrteska »

alica.k wrote:1. komentar ti je cista provokacija. ne znam sta si ocekivala, da se svi sloze sa tobom, makar znas da ima ljudi koji su ateisti i koji ce procitati to?
2. normalno da je preosjetljiva tema, vjera (a i ateizam), je tako licna stvar i misljenja su iz krajnosti u krajnost, i o tome se ne treba ubjedjivati i raspravljati.
+1

Ako ti jos uvijek nije jasno, ponovo procitaj sopstveni komentar.
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#13 Re: Povrsnost na djelu

Post by Mr.Penguin »

Sama si se namjestila da te napadnu, sta reci...
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#14 Re: Povrsnost na djelu

Post by blue_sky »

fensi su ovi skupovi, fensi ih je i podrzavati.
samo ne zelim ni zamisliti kako bi se okarakterisao isti ovakav skup onih sa suprotne strane, koji bi im se sve nazivi prikacili.
jos da imaju kak'e brade :mrgreen:
User avatar
sabinna_ba
Posts: 198
Joined: 21/05/2009 11:53
Location: Gdje sam,tu sam

#15 Re: Povrsnost na djelu

Post by sabinna_ba »

Vrteska wrote:
alica.k wrote:1. komentar ti je cista provokacija. ne znam sta si ocekivala, da se svi sloze sa tobom, makar znas da ima ljudi koji su ateisti i koji ce procitati to?
2. normalno da je preosjetljiva tema, vjera (a i ateizam), je tako licna stvar i misljenja su iz krajnosti u krajnost, i o tome se ne treba ubjedjivati i raspravljati.
+1

Ako ti jos uvijek nije jasno, ponovo procitaj sopstveni komentar.
Moj komentar nije bio provokativan ...... Zasto je neprovkacija postala problem ????
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#16 Re: Povrsnost na djelu

Post by Not My Idea »

dobro, de onda reci sta je znacio tvoj komentar
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#17 Re: Povrsnost na djelu

Post by alica.k »

sabinna_ba wrote:Moj komentar nije bio provokativan ...... Zasto je neprovkacija postala problem ????
htjela sam reci da provokativno zvuci ljudima koji su drugih uvjerenja nego ti. a i normalno da ces ti misliti da nije bio provokativan, cim se bunis jer si "navela lavinu na sebe".

i ako si ti svoje misljenje izrazila, zasto ne mogu drugi?
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#18 Re: Povrsnost na djelu

Post by Mr.Penguin »

Vec se mogu oslušnuti koraci sudnjeg dana.
Ja iz ovog mogu zakljuciti da ateisti idu u pakao. Nicim izazvana si to rekla. Problem nastaje kad vjernik ne zeli da pomogne ateisti da ne ode u pakao, tu meni lezi ta povrsnost vjernika kao dobre osobe.

Ako ne znas kako rijeci zvuce kad sklopis recenicu nemoj ih koristiti.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#19 Re: Povrsnost na djelu

Post by alica.k »

edit: ustvari, nista :D
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#20 Re: Povrsnost na djelu

Post by Mr.Penguin »

alica.k wrote:edit: ustvari, nista :D
:lol: vec sam procitao

Ukratko...pogledaj

User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#21 Re: Povrsnost na djelu

Post by awaken »

Sabina tvoja jedina greška je što vodiš raspravu s osobama koje nemaju cojones za bilo šta u svom životu, ali kad sjednu za tastaturu, sve tuđe probleme riješavaju "od prve" ;-)

Tvoj komentar pokazuje da si savršeno normalna osoba:

Sabina Kadrić · Top Commenter
Aleksandar Lalić Da li ti uvidjas koliko si daleko otisao ? Svojom prvom recenicom osudila sam ljudsku glupost koja oduzima pravo jednog covjeka da vjeruje u sta hoce. Budi gej,budi ateista ,budi vjernik,budi sta hoces ali prvenstveno budi covjek. Jedino sto me brine je da ce nas ovakvo neshvacanje unazaditi a davno smo trebali biti barem u koraku s vremenom .Lijep pozdrav :)


....zato pusti svakoga neka vjeruje u šta hoće, ako te vrijeđa njihovo mišljenje onda ga nemoj ni tražiti....a ni nametati vlastito, jer ćeš uvijek naići na osuđivanje.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#22 Re: Povrsnost na djelu

Post by alica.k »

Mr.Penguin wrote:
alica.k wrote:edit: ustvari, nista :D
:lol: vec sam procitao

Ukratko...pogledaj
razlog sto sam editovala post je sto je off topic, i necu u banovice radi ovoga, inace se ne kacim na vjerske teme.
u normalnom svijetu ovo mozda ovako i funkcionise. kod nas? not so much.

eto toliko.
User avatar
ellec
Posts: 378
Joined: 05/09/2011 01:33
Location: WWW.RAJVOSA-X.COM
Contact:

#23 Re: Povrsnost na djelu

Post by ellec »

sabinna_ba wrote:http://www.radiosarajevo.ba/novost/7732 ... #f4a734c6c


Komentirala sam clanak i navela lavinu na sebe. Dali je osjetljiva tema ili smo zaista postali toliko povrsni?
( U komentarima cete vidjeti o cemu se radi )
Ciljala si da isprovociraš i kasnije kao ispadneš nevina žrtva. Ono što si htjela, to si dobila i šta ti sad nije jasno ? Da ofiraža bude veća, od te "lavine" komentara, tvojih je čak pola, također provokantnih.
User avatar
Ateista
Posts: 46349
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#24 Re: Povrsnost na djelu

Post by Ateista »

awaken wrote:Sabina tvoja jedina greška je što vodiš raspravu s osobama koje nemaju cojones za bilo šta u svom životu, ali kad sjednu za tastaturu, sve tuđe probleme riješavaju "od prve" ;-)

Tvoj komentar pokazuje da si savršeno normalna osoba:

Sabina Kadrić · Top Commenter
Aleksandar Lalić Da li ti uvidjas koliko si daleko otisao ? Svojom prvom recenicom osudila sam ljudsku glupost koja oduzima pravo jednog covjeka da vjeruje u sta hoce. Budi gej,budi ateista ,budi vjernik,budi sta hoces ali prvenstveno budi covjek. Jedino sto me brine je da ce nas ovakvo neshvacanje unazaditi a davno smo trebali biti barem u koraku s vremenom .Lijep pozdrav :)


....zato pusti svakoga neka vjeruje u šta hoće, ako te vrijeđa njihovo mišljenje onda ga nemoj ni tražiti....a ni nametati vlastito, jer ćeš uvijek naići na osuđivanje.
U ovom postu se najvise i vidi povrsno gledanje na sam mars.

Niko ovim marsom ne poksava da zabrani ljudima da vjeruju, nije problem u tome, niti se i jednog normalnog ateiste tice necije vjerovanje. Ono protiv cega se treba boriti je uticaj religije na sve oko sebe, na kompletno drustvo, a time i na same ateiste, protiv diskriminacije ateista i svih koji ne misle onako kako vjerski poglavari hoce da ljudi misle.

Medjutim, neki procitaju naslov i odmah donose povrsne zakljucke i na osnovu njih komentare kao sto je ovaj koji je meni gori od onog prvog.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#25 Re: Povrsnost na djelu

Post by Cholina_Lokica »

:-)
Ako pljujes ateiste to je sasvim uredu i nista lose nema u tome, a ako ti odgovori e onda je on ovakav ili onakav, vrijedja i sta sve ne...
Povrac
Post Reply