Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

crusader

#152 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by crusader »

Bodkin wrote:
crusader wrote:
kockica_kockica wrote:Ja gledam svaki dan ono ruglo ispred Institucija... I gledam one ljude od 35 - 45 godina kako NISTA NE RADE.. Oni se i ne trude da rade bilo sta.. Oni sjede po cijeli dan, puse cigarete, i nista ne rade.... Apsolutno nista.... Njihov je jedini cilj tako nista ne raditi do kraja zivota... i da mu jos drzava placa iz mjeseca u mjesec to sto on apsolutno nista ne radi...
I glavonje nista ne rade pa imaju 10.000, znaci ima para u budzetu i treba dati ljudima ono sto im je zakonom propisano. Ne mogu shvatiti ove likove sto osudjuju proteste. Ovi ljudi bi rado radili, ali drzava im nije obezbjedila radna mjesta, tako da ljudi potrazuju samo ono sto im je obecano i zakonom propisano. Kad su se politicari zakacili za drzavnu sisu i muzu je ko tele, onda valjda mogu i bivsi borci isisati 20 dio onoga sto sisaju glavonje. Bilo kako bilo tebi nece ni iz dzepa ni u dzep, jer i da im ne daju penzije "ustedjena" sredstva ce se uputiti na gluposti, sigurno se nece izgraditi putevi, otvoriti nova radna mjesta itd. Znaci kad vec trosimo ko seikovi, daj nek i obicna raja vidi sta od toga. Vise volim da 1000 porodica ima redovna primanja u vidu te penzije, nego da te pare odu na administraciju ili u dzepove glavatih "mocnika".
bilo bi lijepo kad bi te pare isle njima li qurko. zato ces ti fino platiti vise poreza i imaces manju platu ili ce ti se firma zatvoriti. ovo ce sve trajati dok ljudi koji rade u privatnom sektoru ne skontaju ili oni ili mi
Dali oni njima penziju ili ne, ti ces opet placati veci porez uskoro, kao sto vec godinama placas PDV na osnovne zivotne namjernice, kao sto placas naknadu svaki mjesec samo sto ti stoji sat od vode i struje itd. da ne nabrajam dzabe. Ova drzava je vec odavno nametnula da se sve zivo placa. Sta misli ko finansira politicarima "odvojeni zivot" i ostale povlastice. Ovde se pravi klasicna zamjena teza, svi su se navalili na borce koji se pozivaju na zakon, a niko ne spominje glavonje sto krse isti taj nakaradni zakon koji su oni sami donijeli. Znaci oni su i uzrok i posljedica ovog sadasnjeg problema. Tako da ja u potpunosti podrzavam borce, nek dobiju ono sto im je zakonom odredjeno, nek se jos ljudi nakaci na budzet dok jednog dana ne pocnemo pucati po svim savovima nebi li se narod jednog dana probudio iz dubokog sna i izasao na kakve demonstracije. :bih: Cim seremo samo po forumu, dobro je nama 8-)
HAVANA

#153 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by HAVANA »

Znaci da se svi natovarimo na sisu budzetsku pa kad puknemo po savovima onda cemo na demonstracije?
Da nas opet metnu na dojku?
Ko ce raditi za to vrijeme?Budale?
samo_ponekad

#154 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by samo_ponekad »

Eh, Pavel, sjećaš li se Španije .... Pariz ti je dao sebe ... da l' bi opet na rovove! Neman je pred vratima....
Ja skoro da bih, opet, protiv onih koji me prave kretenom - pa ko im izglasa pravo na peMziju - dajte ga!!!
No passara!!!! pa nismo idioti!!!!
Mezopotamija

#155 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by Mezopotamija »

Bodkin wrote:
crusader wrote:
kockica_kockica wrote:Ja gledam svaki dan ono ruglo ispred Institucija... I gledam one ljude od 35 - 45 godina kako NISTA NE RADE.. Oni se i ne trude da rade bilo sta.. Oni sjede po cijeli dan, puse cigarete, i nista ne rade.... Apsolutno nista.... Njihov je jedini cilj tako nista ne raditi do kraja zivota... i da mu jos drzava placa iz mjeseca u mjesec to sto on apsolutno nista ne radi...
I glavonje nista ne rade pa imaju 10.000, znaci ima para u budzetu i treba dati ljudima ono sto im je zakonom propisano. Ne mogu shvatiti ove likove sto osudjuju proteste. Ovi ljudi bi rado radili, ali drzava im nije obezbjedila radna mjesta, tako da ljudi potrazuju samo ono sto im je obecano i zakonom propisano. Kad su se politicari zakacili za drzavnu sisu i muzu je ko tele, onda valjda mogu i bivsi borci isisati 20 dio onoga sto sisaju glavonje. Bilo kako bilo tebi nece ni iz dzepa ni u dzep, jer i da im ne daju penzije "ustedjena" sredstva ce se uputiti na gluposti, sigurno se nece izgraditi putevi, otvoriti nova radna mjesta itd. Znaci kad vec trosimo ko seikovi, daj nek i obicna raja vidi sta od toga. Vise volim da 1000 porodica ima redovna primanja u vidu te penzije, nego da te pare odu na administraciju ili u dzepove glavatih "mocnika".
bilo bi lijepo kad bi te pare isle njima li qurko. zato ces ti fino platiti vise poreza i imaces manju platu ili ce ti se firma zatvoriti. ovo ce sve trajati dok ljudi koji rade u privatnom sektoru ne skontaju ili oni ili mi
Upravo to, za guzonje ima i uvijek ce biti i sta god da se desi njima se primanja nece smanjiti, samo ce to obicni gradjani osjetiti, pa sigurno i u ovom slucaju ako ovi izvojtaju svoje izdrazavajuci ove parazite. Stvarno mi nikad nece biti jasno kako ljudi povrsno gledaju na problem, valjda treba nekad pomisliti i na dugorocni efekat. Na kraju cemo raditi samo za tudje penzije, jer svoju necu ni docekati(posto nisam vojnik sigurno ce usvojiti zakon da se u 70-toj ide u penziju). I cuj oni bi radili da imaju, pa valjda bi i onih 50% koji se nalaze na birou radili da im neko nadje posao, sad i oni trebaju traziti penziju, nisu htjeli biti na birou? Kao sto neko rece ne postoji zanimanje auto-perac, pijacar, cistac, pa neka se i ova gospoda okusa. Mizerno je da neko ko provede svoj zivot kao rudar ima citav zivot neku skromnu platu pa kasnije minimalnu penziju, a neko ko se kartao u kasarni, sjedio kuci, krao gorivo iz vozila OS, primao platu 1500KM, ispijao kafe po trznim centrima, trenutno ima 37 godina, dobije penziju cca 800-1000(ne znam koliko vec traze), jel to pravda i zakon? Za ovog sto i dalje insistira na podrsci za njih, ovo sam ispricala jer mi je prvi komsija jedan od ovih(znaci nije suplja), vec se pocela invalidima da ukida skrb, umanjuja ta neka prava(takodje slucaj iz komsiluka), da bi bilo vise novca za ove "satrvene ljude koji bi radili da im neko da posao", al' ovako bolje spavat i imati penziju. Da hoce nas vise i taj MMF otkantat, zar smo to mi bolji od Grcke koja je kao zvanicno propala, da i ovo malo dodje do rasula, pa da budemo svi jednaki, pitam se da li cu ikad zapamtiti da na mjestu finansijskog asistenta ne sjedi osoba sa medicinskom skolom(firsko zavrsenom), da politicar ima solidnu platu a ne 5000KM, da brojni profesori ne predaju na 5 fakulteta, da dobijamo plate po ucinku, a ne da neko provede 10 godina lupajuci saha i dobija platu za nerad, a sad po istom osnovu i penziju?
Troll_Happens

#156 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by Troll_Happens »

koliko dugo je bila ona farsa sa poljoprivrednicima sto su protestvovali pa na kraju ispusili vidili da su budale i skontali da nece biti nista nakon par mjesci sto su logorovali na istom mjestu. Tako ce valjda i ovi ljendohani skontati i na vrijeme se povuci jer im se nece nista ispuniti barem ne ono sto oni traze :zzzz:
SprecoM

#157 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by SprecoM »

Raspored wrote: Stranke već od kraja rata koriste sistem kupovine glasova i socijalnog mira a naš čovjek kakav jeste to obilato koristi :).
Trebalo bi da pare namaknu i da ih plate oni koji su im obećali!
Raspored wrote:Nije problem dati borcima već je problem što ovih 1.500 imaju totalno drugačija prava od drugih 10.000 i od trećih 20.000 koji su ranije otišli iz službe, a da ne govorim od 100.000 i više koji su demobilisani odmah nakon rata. To je suštinski problem zbog koga ovi na platou nemaju baš veliku podršku naroda.
Treba da shvate da su samim ostankom u oružanim snagama dobili - PREMIJU ( u odnosu na ranije demobilisane)! Malo im, i sad hoće još i BINGO!
Raspored wrote:Ove godine možemo zaboraviti gradnju, investicija, podsticaje i razvoj. Skoro sve što se skupi PDV-a i poreza će otići na plate i razne beneficije.
I, naravno, za sve ovo je kriv sam narod! Nisu krivi ovi što su bili u vlasti, što su sada u vlasti i koji će biti u vlasti!
Znam koje su stranke najodgovornije za ovakvo stanje - znate li vi?!
SprecoM

#158 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by SprecoM »

Raspored wrote:Ah ne, ovaj put imamo konkretne odgovorne ljude za ovo. Izmjene i dopune Zakona o službi u Oružanim snagama BiH iz 2010. godine, kojima je ovo pravo dodjeljeno ljudima na platou su predložili tadašnji poslanici Bakir Izetbegović i Šefik Džaferović. Zatim je zakon podržala većina u Zastupničkom domu (SDA+SBiH+HDZ+HZD1990+SNSD). Dodik je zatim napao svoje poslanike zbog podrške zakonu te intervenisao i tražio da se zakon obori u Domu naroda međutim SNSD nije sam mogao oboriti zakon pa je finalna odluka pala na Mladena Ivanića koji je bio drugi RS glas za zakon i tako je zakon i prošao.
Niko tu nije imaginaran, tačno se znaju ljudi koji su glasali za taj zakon usprkos protivljenju Vijeća ministara, Svjetske banke, MMF-a itd.
Dodiku treba pružiti podršku u ovom pitanju.
danny_boy

#159 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by danny_boy »

To što je neko bio vojno lice, ili što je neko bio političar, ili ne znam koje
drugo zanimanje, nema ama baš NIKAKVE veze ni potrebe za ikakvim beneficiranim
ili bilo kakvim ponzijama koje ne važe za sve nas ostale.

Ako si bio borac, neka si, i trebao si. To ti je građanska dužnosti, sebe si branio
i svoju porodicu.

Ako si bio političar, velika stvar,gadi mi se tvoje zanimanje. Ne dam ti ni jedan
pfening od onoga što ja zaradim. Nakrao si iz našeg džepa, najeo si se iz našeg novčanika,
napio si se iz našeg novčanika, navozao si se autima koje smo mi kupili itd.....
Još te trebamo do kraja života zbrinuti. Ništa, kad ti istekne mandat, fino onda nadji
drugi posao, i radi.

Koliko samo zakona nisu donijeli, to je za nepovjerovati. Država nam ide ravno na dno!
Danas klinci mogu polupati pun parking automobila, a da ih puste nakažnjenje. Jer za to
da vas plaćamo gospodo?

Na kraju krajeva političari i jesu krivi zbog ovih boraca. Oni su im obećali to.
Zato predlažem, da svi političari rade besplatno, samo za prevoz i topli obrok, a da se od
preostalog novca plate prenzije. Svi mi obični smrtnici, ako napravimo grešku na poslu, moramo
je i ispraviti. Zašto to da ne važi za njih?

Ja se iskreno nadam da će na vlast kad-tad dodji ljudi koji misle poput nas, a onda će političari
sve privilegije što su sami sebi dali da izgube. Lako je palamuditi i za nerad primati plate.
SprecoM

#160 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by SprecoM »

Na vlast će doći oni koji dobiju više glasova (kakav narod - takva i vlast)! Što veći broj izaberemo onij koji će nas tucati u zdrav mozak - sve ćemo više uživati (sex je čudo božije)!
Maestro_Splinter

#161 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by Maestro_Splinter »

Ja kako shvatam cijelu ovu situaciju, ne treba vojnicima braniti da traze svoja prava, treba se obratiti onim koji su im to obecali. I treba se zapitat ako su obecali gdje su pare i kako ce ih isplatit. Svi mi placamo pdv, svi mi dajemo ili smo davali od svoje plate poreze, kad pogledas isjecak iz banke plate 650 maraka a ti dobio 440 to znaci da je 210 maraka otislo direktno drzavi, onda uzmi u obzir recimo takvih 1000 radnika, svaki mjesec od samo hiljadu radnika sa tim minimalcem drzava uzme 210000 km. Pomnozi sa milion pa ces dobit finu cifru. Jos uzmi i one koji primaju fine plate od 1000-2000-3000 km i onda ti shvatis da ustvari drzava uzme jako dobru cifru samo na te poreze. Pa onda obracunaj porez na gorivo, danas ce 95% ljudi nasut barem 10 litara benzina, benzin 2.50, 1.05 ide drzavi pomnozi sa milion auta, ili kamiona, ili sta ti ja znam cega vec drugog. Onda uzmi registracije za vozila, svi znamo kad krenu uplatnice doprinos za vodu, za zrak, za zemljiste, za lizala, za nove tene, za farbanje ulaznih vrata ambasade, na svakoj registraciji se ubere fina para.

Sve to saberi na gomilu i onda se zapitaj, nemas ceste, nemas firme, nemas nekakvih rashoda osim tog yebenog drzavnog aparata, gdje onda idu sve te pare ? Gdje su ?
Hendrix

#162 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by Hendrix »

Mlađahni vojnici, administracija, političari, pa čak i jebeni Fuad Deen Backović sa ostalom ''umjetničkom'' rajom primaju pare od države i svi su nakačeni na budžet, ne znam dokle je prag kada će budžet implodirati i urušiti se, ja bi iskreno volio sutra da se to desi pa sa sve ode u pm, ovako više ne ide.

Svi fol neka samo prava svoja traže, a niko se ne pita gdje su prava otpuštenih radnika iz privatnog sektora koji nakon godina rada skontaju da nemaju ništa uplaćeno na staž a knjižicu zdravstvenu ne mogu ovjeriti, valjda oni nemaju zagarantovana prava pa ne mogu ni tražiti?
JThomas

#163 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by JThomas »

oni žive u paralelnoj nebudžetskoj stvarnosti i za njih ne vrijede isti zakoni i kriteriji :mrgreen:
SprecoM

#164 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by SprecoM »

Ovo "paralelno" podsjeti ma na Ajnštajnovu relativnost: Ako su tu u vremenu - nisu u prostoru, a ako su tu u prostoru - nisu u vremenu! Lako je njima "pobjeći" od realne stvarnosti (biti tu i u prostoru i u vremenu i dijeliti istu sudbinu sa većinom državljana u BiH). Palija najbolje djeluje na tvrde i čvrste glave (tu pamet ne pomaže - samo raspamećuje)! "Cazinska letva" - iz raja izišla! Gdje njome klepiš - tu ne prži džehenemska vatra!
Prima li Hadžihafizbegović, Mujezinović,.... još uvijek (sve po zakonu koji sami donesu) svoju ministarsku platu!?
Maestro_Splinter

#165 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Raspored wrote:Izgleda da su postigli rješenje. Pronašli su tih 29 miliona i 800 hiljada potrebnih da se izmire obaveze zaključno sa 31.3.2012. godine. Zakon iz 2010. godine će se staviti vam snage. Pozdrav onim kolegama koji su tvrdili da se se zakon ne može stavljati van snage, odmah nazad na prvu godinu Prava. Suverena država može stavljati zakone van snage kako i kada želi. Evo dokaza da imamo državu :-D
Ipak će dobiti beneficije ali u rangu drugih boraca koji te iste beneficije primaju preko entitetskih sistema i zakona.
Ipak su se uspjeli prikačiti na budžet ali barem ne po kvazipravničkom sistemu kojeg su tako loše dizajnirali Šefik Džaferović i Bakir Izetbegović. Možda njima trebamo ispostaviti račun od 29 miliona kojeg će porezni obveznici platiti.

Za 29 miliona moze im drzava firmu kakvu hoce otvorit. Fabriku da ih moze sve zaposlit unutra, i fino i oni danak da daju zemlji kroz poreze, a rade i imaju primanja uredna. Ali nisam ja taj koji se pita.

Normalan covjek mora radit do 65-70 godine da bi mogo to prkno od penzije primat, a neko se moze izlezavat po garnizonima i uzimat s 35 godina 1000 marki penzije.

Fino...fino...dje se prijavljuje u tu vojsku, hocu i ja .
danny_boy

#166 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by danny_boy »

Raspored wrote:Izgleda da su postigli rješenje. Pronašli su tih 29 miliona i 800 hiljada potrebnih da se izmire obaveze zaključno sa 31.3.2012. godine. Zakon iz 2010. godine će se staviti vam snage. Pozdrav onim kolegama koji su tvrdili da se se zakon ne može stavljati van snage, odmah nazad na prvu godinu Prava. Suverena država može stavljati zakone van snage kako i kada želi. Evo dokaza da imamo državu :-D
Ipak će dobiti beneficije ali u rangu drugih boraca koji te iste beneficije primaju preko entitetskih sistema i zakona.
Ipak su se uspjeli prikačiti na budžet ali barem ne po kvazipravničkom sistemu kojeg su tako loše dizajnirali Šefik Džaferović i Bakir Izetbegović. Možda njima trebamo ispostaviti račun od 29 miliona kojeg će porezni obveznici platiti.
Definitivno, pokrenuti inicijalitvu da se novac namiri od troškova političara!

Smanjiti im plate, samo dati osnovno da imaju, topli obrok i naknadu za prijevoz.
Ukinuti prezentacije, skupa putovanja, dio automobila prodati, i sl...

Zašto da mi plaćamo tuđe greške?
HM 2011

#167 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by HM 2011 »

danny_boy wrote:
Definitivno, pokrenuti inicijalitvu da se novac namiri od troškova političara!

Smanjiti im plate, samo dati osnovno da imaju, topli obrok i naknadu za prijevoz.
Ukinuti prezentacije, skupa putovanja, dio automobila prodati, i sl...

Zašto da mi plaćamo tuđe greške?
ZAto što živiš u takvom sistemu, ti ukradeš selotejp tvoj direktor ukrade kamion - i jedan drugoga držite u šaci, i to se zove korupcija a ona te ostavi butt naked....

Čak i da napravimo savršen sistem, opet ćeš život plaćati greške političara - navikni se na to.

Koliko ćeš platiti povećanje plata nakon uvođenja PDV-a - i posljedične MMF kredite da bi održao privid viskog standarda ? Ko će platiti dugove MMF - u ?

Nailova mama ?

Koliko ćeš platiti luksuz a ne potrebu ?

Postoji i alternativa - da pravimo sistem bez greški - u kojem će svako plaćati svoj ceh - a bilo bi cehova jako puno.....

Uglavnom problem riješen.... Zaista je bilo sramota...
Maestro_Splinter

#168 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Mah nemamo mi drzave sekunde, politicari ne rade u nasem interesu a mi smo ih birali. Ja samo znam da vise nikad necu na izbore izaci, nema te sile koja ce me natjerat da glasam.

Ova drzava sa ovakvim politicarima koji imaju primanja o kojim normalan i posten drzavljanin Bosne I Hercegovine moze samo sanjati, ce sasvim sigurno dozivjeti krah. Mozda je vec i dozivjela, samo se odrzava neko vjestacko stanje dok sve definitivno ne ode u honduras, ne podere nas inflacija i ne nastane drugi gradjanski rat kad sav narod i onako lud jos i podivlja i pocne puskom trazit svoja prava.

Nebih volio taj scenarij uopste, ali nista nije zagarantovano da se nece i desit.

Radnik radi 7 dana u sedmici, po 12 sati, nema nikakva prava i maksimalno se iskoristava, politicar sjedi i za svoj nerad uzima 4-5 000 km. Pa samo ukreni, svaka opstina je kao drzava, ima gradonacelnika, savjetnika gradonacelnika, savjetnika savjetnika gradonacelnika, pa sekretarice pa vozaci pa sva moguca aparatura nagurana u tu zgradu opstine, pa imas vozni park ispred opstine, redovno su to Audi A8, Skoda Superb, Audi A6, Passati ovi novi i Q7-ice. Od cijih para ? Od nasih. Svaka sjednica opstinskog vijeca je nekih 300-400 maraka kako sam ja upucen, mjesecno primanje opstinskog vijecnika 1300 km. Sto sjedi i digne ruku za da ili za ne ? Imas opstinsko vijece grada, pa kantona, pa drzave. A svi za sebe, RS se protivi ustavu Bosne i Hercegovine, Hercegovci ko biva hoce neki svoj komad zemlje i ocjepljenje, bas ko i sjeverne komsije, i svi idu i rade protiv BiH ali se nikome od njih ne gadi zavuc ruku u kasu drzavnu i lagano uzeti svoje tesko zaradjene novce, pa opet opleti po staroj prici.

Nedavno gledam emisiju, Australija, imaju timovi koji ispituju tako te sumljive slucajeve prijava invalidnosti, prijevremene penzije i tih gluposti. Lagano 3-4 covjeka se zaduze od strane drzave i prate i snimaju tog sto je oznacen kao sumljiv. Na kraju svi dokazi se posalju sudu, digne se optuznica, osudjeni mora da vrati sve sto je primio para od drzave, da plati troskove sudjenja i jos kaznu i gratis mozda i odlezi, zavisi koliko je jamio. Ovje ima 90%-tnog invalida koji uredn radi u inostranstvu i hvali se kako je zayebao drzavu, samim time otima komad hljeba iz usta onog koji je kisnuo 4 godine u rovu braneci ovu zemlju. Revizija ? Istraga ? Kaaaaaaaaakvi.

Na kraju krajeva, politicari su toliko korumpirani i toliko upleteni u sve malverzacije da bi bilo kakva revizija pukla njih po usima. Dobro je dok moze, kad pukne, imamo para imamo dje, yebe se nama za narod.
HAVANA

#169 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by HAVANA »

Maestro_Splinter wrote:

Za 29 miliona moze im drzava firmu kakvu hoce otvorit. Fabriku da ih moze sve zaposlit unutra, i fino i oni danak da daju zemlji kroz poreze, a rade i imaju primanja uredna. Ali nisam ja taj koji se pita.

Normalan covjek mora radit do 65-70 godine da bi mogo to prkno od penzije primat, a neko se moze izlezavat po garnizonima i uzimat s 35 godina 1000 marki penzije.

:thumbup:
Zamisli tek u poljoprivredno zemljiste,mehanizaciju,stoku...
danny_boy

#170 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by danny_boy »

HAVANA wrote:
Maestro_Splinter wrote:

Ma neće ti oni raditi, kakva fabrika. Fabrike trebaju nama otvoriti da im možemo zaraditi
da imaju mirovine.

Prolazio sam pored njih, hodaju po gradu, sjednu ispred prodavnice i udare po "klipačama"
dok mi na posao...

SRAMOTA
Hemel

#171 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by Hemel »

danny_boy wrote:
HAVANA wrote:
Maestro_Splinter wrote:

Ma neće ti oni raditi, kakva fabrika. Fabrike trebaju nama otvoriti da im možemo zaraditi da imaju mirovine.
Prolazio sam pored njih, hodaju po gradu, sjednu ispred prodavnice i udare po "klipačama"
dok mi na posao...

SRAMOTA
nije vrijeme da se covjek smije.

ima jedan politicar (jak ko tonbe), taj sto kaze tako i bude (prije ili kasnije).
JThomas

#172 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by JThomas »

naravno da je bilo sramota zdrav prav i mlad tražiti penziju. sramota u zemlju da propadneš. al' ovdje su davno nestali obraz, stid i te kategorije.
Maestro_Splinter

#173 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Da postoji mogucnost da trazis pare na ruke od plate pa da drzavi ne dash ni pfeninga, znaci nista penziono osiguranje pio mio i te gluposti, na ruke sve. Da vidimo onda od cega ce se placati ovi peMzioneri.

A i onako ce ova drzava...u jedno godinu dvije potonut...totalno.

Ne treba se samo sikirat i dzaba nervirat ovim svakodnevnim vijestima. Svakodnevnica. Svima nenormalno politici normalno. Samo nek se ide u kontru narodu.

Apsolutna nula od zemlje. Kud nisam podvio repinu 92 pa otiso ko sav svijet put evrope, sad bi se smijao negdje is Hamburga, Kelna, Malma...negdje u Australiji, Americi...
udrch

#174 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by udrch »

Ovo je zemlja u kojoj polovina stanovništva ima PRAVO, ako ga nekad ostvari..
Druga polovina ima PRIVILEGIJE koje ostvari preko grbače ovih prvih..

Nabijem ga ko misli da neko ima PRAVO 40 godina biti na tuđoj grbači..neko tu penziju treba zaraditi..to nije penzija ostvarena na osnovu PRAVA, već PRIVILEGIJA koju su im dali njihovi patroni..

PRIVILEGIJE treba početi ukidati od ovih na Marin dvoru, pa onda preko svih budžetlija..

Plate treba izjednačiti u državnom i privatnom sektoru..dok ne budemo živjeli u takvoj državi nikad nećemo stići nigdje..dotad će se vezama, parama, guzicom, sisama ili na slične načine uvaljivati u državnu službu..em je plata dobra, em će penzija biti dobra, em se ne radi kao kod privatnika, em te ne mogu otpustiti čak i ako kradeš kao onaj u Hitnoj službi što je radio na radiologiji, ili čak ako si profesor pijanica koji nikad ne dođe na čas trijezan..
Bitno se uvaliti, sve ostalo je lahko..
hamalalija

#175 Re: Vojna sramota!!! Sa 35 godina u penziju!

Post by hamalalija »

Ja ne kontam sto se mi ljutimo na kapmere, pa nisu oni krivi sto imaju pravo na peMziju, mi smo izglasali mamlaze koji su im ozakomili tu peMziju, znaci trebali bi se mi ljutiti na sebe a ne na kampere.

Vidite kakvi smo mi spremni smo popljuvati sve samo smo mi pravi, najmoralniji, najpametniji, ma se naj naj. Halo pa mi smo im omogucili taj zakon. I mi pored parlamentraca snosimo odgovornost, cak vecu nego oni.
Ljudi traze ono sto im zakonski pripada, e sad da li je u redu sto covjek u punoj radnoj snazi, kada je u najproduktvinijim godinama ima pravo na penziju ili sto je nas mentalitet lezi hljebe da te jedem to je vec za druge teme.
Post Reply