Glasnogovornici (PR) JP

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#26 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by nellington »

KatarinaKosaca wrote:Da li može košarkaš da bude nizak?
Može :) Morao sam ovdje uletjeti, jes' da je offtopic, ali ima košarkaša koji su niži. Naravno, ne može centar biti mali, ali bekovi...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#27 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by KatarinaKosaca »

nellington wrote:
KatarinaKosaca wrote:Da li može košarkaš da bude nizak?
Može :) Morao sam ovdje uletjeti, jes' da je offtopic, ali ima košarkaša koji su niži. Naravno, ne može centar biti mali, ali bekovi...
Da bude visok 162cm, izvini ne može....
Dakle, nije ovdje riječ o diskriminaciji po osnovu izgleda, nego uvjetu za neki posao što je često dar od Boga. Muzika ili slikanje, što su talenti iznutra, ali jednako glas ili neke fizičke karekteristike....
Može li djevojka bez zuba biti promotorka ? Ma, ne može ... neka mi je netko pokaže... I to veze sa šovinizmom nema...
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#28 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by nellington »

Muggsy je bio visok 1.60. I baš tu dolazimo do pitanja - šta je nisko, šta je lijepo - fuzzy zona, ne može se povući crta. Recimo, ja smatram muškarce niže od 1.80 niskom polovinom, one više od 1.80 višom. To još i možemo na neki način mjeriti, ali ljepotu...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#29 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by KatarinaKosaca »

nellington wrote:Muggsy je bio visok 1.60. I baš tu dolazimo do pitanja - šta je nisko, šta je lijepo - fuzzy zona, ne može se povući crta. Recimo, ja smatram muškarce niže od 1.80 niskom polovinom, one više od 1.80 višom. To još i možemo na neki način mjeriti, ali ljepotu...
Ma, nije riječ o estetici, nego o fizičkoj predispoziciji. I košarkaš kojeg spominješ, ne bi ga spominjao da nije iznimka... Može li prevodilac mucati? Da imaš prevodilačku firmu bili bi ga zaposlio za usmene prijevode? Samo o tome se radi, ne o presudama niti kvalifikacijama ljudi , nego predispozcijama.
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#30 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by headbanger »

KatarinaKosaca wrote:
nellington wrote:
KatarinaKosaca wrote:Da li može košarkaš da bude nizak?
Može :) Morao sam ovdje uletjeti, jes' da je offtopic, ali ima košarkaša koji su niži. Naravno, ne može centar biti mali, ali bekovi...
Da bude visok 162cm, izvini ne može....
Dakle, nije ovdje riječ o diskriminaciji po osnovu izgleda, nego uvjetu za neki posao što je često dar od Boga. Muzika ili slikanje, što su talenti iznutra, ali jednako glas ili neke fizičke karekteristike....
Može li djevojka bez zuba biti promotorka ? Ma, ne može ... neka mi je netko pokaže... I to veze sa šovinizmom nema...
eto ja se nadam da neces ti ni tvoje dijete iskusiti taj uvijet na svojoj kozi
i pricaj ti sta hoce s to se zove diskriminacija na osnovu izlgada sto ti dodje gore nego diskriminacija na osnovu boje koze
tako je hitlEr 1939 jedne noci narediO da se svi bolesnici jedne bolnice pobiju samo zato sto su drugacije izgledali down sindrom je je tezio da stvori cistokrvnu arijevsku rasu
mozda je ovo ekstrem ali ako pocnemo od tebe i tvoje diskriminacije onda nam ni ovaj primjer nece smetati

gadis mi se
Last edited by headbanger on 13/03/2012 14:49, edited 1 time in total.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#31 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by Trebam te »

headbanger wrote:
simbabimba wrote:Ja se izvinjavam, ali odredjeni poslovi PODRAZUMIJEVAJU i korektan izgled. Ne kazem da mora da bude lijepa, ali svojom pojavom omalovazava informacije koje prenosi i to na vise nacina. Ne zna lijepo i razgovijetno da prica (frflja ponavljam), uvijek je rascupana i pri tom slozi neku iskrivljenu facu tipa ljupce dragoljupce.

Ako joj u opisu radnog mjesta stoji mogucnost svakodnevnog pojavljivanja u medijima (video/audio) onda nije zadovoljila kriterije. Ovo mi vise govori o KCUS kojem ne smeta da ih onakva pojava predstavlja u javnosti nego o njoj samoj. Ona si ocito ne moze pomoci. Ni u kojem smislu.

:run:
halo BA jel ti sebe "cujes" sta govoris,
znaci ti si od onih koji opravdavaju obavezno slanje slike uz CV
kako bi se ti osjecao da ti ja sutra dodjeim kazem ti da si ruzan za posao koji obavljas ili da si glup
ili sto si musko/zensko ili sto si crnac ili rom bosnjak itd itd itd

ne mogu da vjerujem
fuj
Kako god gornji post je upravu, mora imati adekvatni izgled nemora biti ljepotica ali treba da iam medijsko lice.
Treba znati dobru dikciju govora I znati kako se lijepo izraziti a posto je posao usko vezan za medicinu I stanje povrijedjenih onda je neminovno imati profesionalno ljupko lice. 8-)

Biljana uz svako duzno postovanje nikad ne bi mogla raditi ovaj posao vani a ni je je nikad ne bih uzela za ovu vrstu posla, u background da ali frontalno ne. :dance: :run:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#32 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by KatarinaKosaca »

headbanger wrote:eto ja se nadam da neces ti ni tvoje dijete iskusiti taj uvijet na svojoj kozi
i pricaj ti sta hoce s to se zove diskriminacija na osnovu izlgada sto ti dodje gore nego diskriminacija na osnovu boje koze
Nije lijepo spominjati tuđu djecu, ali hajde.. Dakle i ja i moje dijete imamo preduvjete ze neki posao, za neki ne. Ja ne bih mogla biti pjevačica, niti manekenka,stara sam na primjer da budem sportašica, za nešto drugo imam predispozciju i tako svatko od nas.. Veze sa diskriminacijom, još manje sa Hitlerom ovo sve ima...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#33 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by plain vanilla »

necu uopste da ulazim u ovu raspravu, samo jedna stvar

najvazniji u ovoj prici je poslodavac, sta on ocekuje od ovakve osobe

solidan ili mankenski izgled, elokventnost, fonetican glas i pravilnu dikciju, tacnost, odgovornost, ozbiljnost, stalozenost, rad bez radnog vremena..? nece svi poslodavci poredati trazene osobine istim redom

Mlakar je bio vrstan voditelj, a vala nije bio lijep
Senad Pecanin je imao emisiju, necemo valjda reci da izgleda lijepo ili da lijepo prica

ima primjera milion, elem, valjda je najvaznije sta poslodavac trazi
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#34 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by headbanger »

KatarinaKosaca wrote:
headbanger wrote:eto ja se nadam da neces ti ni tvoje dijete iskusiti taj uvijet na svojoj kozi
i pricaj ti sta hoce s to se zove diskriminacija na osnovu izlgada sto ti dodje gore nego diskriminacija na osnovu boje koze
Nije lijepo spominjati tuđu djecu, ali hajde.. Dakle i ja i moje dijete imamo preduvjete ze neki posao, za neki ne. Ja ne bih mogla biti pjevačica, niti manekenka,stara sam na primjer da budem sportašica, za nešto drugo imam predispozciju i tako svatko od nas.. Veze sa diskriminacijom, još manje sa Hitlerom ovo sve ima...
ma ja
ako cemo se voditi tom logikom onda oni odbojkasi invalidi namju predispozicije da budu sportasi jer nekima fale noge
hajde da ukinmo paraolimpijske igre
kako steve wonder sivra klavir a slijep jer nema predispozicije da svira klavir

ima veze itekako ima veze sa diskriminacijom

sori za dijete ali pokusaj zamisliti da tebi neko kaze tvoje dijete je ruzno, (pretpostavljam da imas dijete i da je niekim slucajem curica) i uciteljica ti kaze znate vasa djevojcica ne moze da bude sneguljica, jeste ona zna sve na pameti i fino glumi ali znate nije joj lice proporcionalno ti bi rekla pa ok sine vidis da nema spreduvjet za tu predstavu idi glumi drvo
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#35 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by Trebam te »

:-)
plain vanilla wrote:necu uopste da ulazim u ovu raspravu, samo jedna stvar

najvazniji u ovoj prici je poslodavac, sta on ocekuje od ovakve osobe

solidan ili mankenski izgled, elokventnost, fonetican glas i pravilnu dikciju, tacnost, odgovornost, ozbiljnost, stalozenost, rad bez radnog vremena..? nece svi poslodavci poredati trazene osobine istim redom

Mlakar je bio vrstan voditelj, a vala nije bio lijep
Senad Pecanin je imao emisiju, necemo valjda reci da izgleda lijepo ili da lijepo prica

ima primjera milion, elem, valjda je najvaznije sta poslodavac trazi
Vanila mijesas babe i zabe, o kakvom ti poslodavcu ovdje pricas, :-) nidje veze :D . Najvaznije je da te valjda medijska javnost (gledaoci) prihvate i da imas medijcku prolaznost gdje je jedan od vaznih preduslova da si medijsko lice. Odgovornost, pozrtvovanost, redovnos na poslu to se da nauciti i doraditi naravno uz predispoziciju da to vec posjedujes u do nekog levela... :dance:
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#36 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by Trebam te »

headbanger wrote:
KatarinaKosaca wrote:
headbanger wrote:eto ja se nadam da neces ti ni tvoje dijete iskusiti taj uvijet na svojoj kozi
i pricaj ti sta hoce s to se zove diskriminacija na osnovu izlgada sto ti dodje gore nego diskriminacija na osnovu boje koze
Nije lijepo spominjati tuđu djecu, ali hajde.. Dakle i ja i moje dijete imamo preduvjete ze neki posao, za neki ne. Ja ne bih mogla biti pjevačica, niti manekenka,stara sam na primjer da budem sportašica, za nešto drugo imam predispozciju i tako svatko od nas.. Veze sa diskriminacijom, još manje sa Hitlerom ovo sve ima...
ma ja
ako cemo se voditi tom logikom onda oni odbojkasi invalidi namju predispozicije da budu sportasi jer nekima fale noge
hajde da ukinmo paraolimpijske igre
kako steve wonder sivra klavir a slijep jer nema predispozicije da svira klavir

ima veze itekako ima veze sa diskriminacijom

sori za dijete ali pokusaj zamisliti da tebi neko kaze tvoje dijete je ruzno, (pretpostavljam da imas dijete i da je niekim slucajem curica) i uciteljica ti kaze znate vasa djevojcica ne moze da bude sneguljica, jeste ona zna sve na pameti i fino glumi ali znate nije joj lice proporcionalno ti bi rekla pa ok sine vidis da nema spreduvjet za tu predstavu idi glumi drvo
Ne genralizuj stvari I nema tvoj post veze sa opisnim poslom, mislim da nisi skontala poentu sta je osoba prethdnog posta rekla. (ostavi djecu na miru)
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#37 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by suncica24 »

simbabimba wrote:Mislim da pogresno tumacite moj post, pa da vam nacrtam (mada cete i ovo bukvalno shvatiti al sta cu vam ja) - ne mozes biti spiker ako imas govornu manu i tacka. Jeste li culi za lektora nekad i lektorske vjezbe. To je kod nas zamrlo u novinarstvu opcenito.

Uopste ne kazem da mora da bude lijepa ali trebalo bi da bude uredna i barem pocesljana iz respekta prema svima (i ljudima o kojim prica i ljudima kojim prica).
Je li mi govorimo o prof.dr. Biljani Jandric?
Zena je prije svega ljekarka, a zatim i glasnogovornica. Mozda je malo rascupana, mozda joj pobjegne i koje "znaci", ali zna svoj posao, i sa medicinske i sa ove druge, press strane.

Mada, vjerujem da bi Lana Dramicanin po danasnjim uzusima bila pozeljnija za taj posao.
Koga briga za pacjenta i info... bitne su sise, guzovi, koja je pokazala gacice, koja grudnjak, ima li celulita, ili je anoreksicna...
E moje zene... :roll:
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#38 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by headbanger »

Trebam te wrote: Ne genralizuj stvari I nema tvoj post veze sa opisnim poslom, mislim da nisi skontala poentu sta je osoba prethdnog posta rekla. (ostavi djecu na miru)
SkontaOOO samo ja dobro imam oci i znam citati tumac mi ne treba, ipak hvalal na pomoci
a sto se djece tice nadam se da vasa i moja djeca nece iskusiti vasa misljenja na svojoj kozi
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#39 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by Innovation »

Slavnic je bio najnizi kosarkas /odlican/. :)
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#40 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by Trebam te »

suncica24 wrote:
simbabimba wrote:Mislim da pogresno tumacite moj post, pa da vam nacrtam (mada cete i ovo bukvalno shvatiti al sta cu vam ja) - ne mozes biti spiker ako imas govornu manu i tacka. Jeste li culi za lektora nekad i lektorske vjezbe. To je kod nas zamrlo u novinarstvu opcenito.

Uopste ne kazem da mora da bude lijepa ali trebalo bi da bude uredna i barem pocesljana iz respekta prema svima (i ljudima o kojim prica i ljudima kojim prica).
Je li mi govorimo o prof.dr. Biljani Jandric?
Zena je prije svega ljekarka, a zatim i glasnogovornica. Mozda je malo rascupana, mozda joj pobjegne i koje "znaci", ali zna svoj posao, i sa medicinske i sa ove druge, press strane.

Mada, vjerujem da bi Lana Dramicanin po danasnjim uzusima bila pozeljnija za taj posao.
Koga briga za pacjenta i info... bitne su sise, guzovi, koja je pokazala gacice, koja grudnjak, ima li celulita, ili je anoreksicna...
E moje zene... :roll:
Ona Prof Dr ne treba da bude glasnogovornik kao prvo, degradirajuce za taj prof.dr level. Drugo niko ne govori o prednjici i straznjici, celulitu itd vec o "predispozicijama osoba" za obavljanje namjenskog posla... :mrgreen:

Kako ne kontas ovdje prof dr nema nikakve veze sa PR I to je upravo mana za ovu vrstu posla, nidje veze da jedan prof,dr to obavlja u svijetu, zamisli kad bi prof dr jedne bonice ili naucne institucije izlazio vani da daje saopstenje za javnost
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#41 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by Trebam te »

Innovation wrote:Slavnic je bio najnizi kosarkas /odlican/. :)
Sportista a nije moro imati medijsko lice jer je igrao u grupi.

Dok Federera uz talenat prodaje njegovo pristojno swicarsko medijsko lice i nikad da recimo Djokovic osvoji milion titula nece nadmasiti Federera jer Djokovic ima malo ljakse lice dobrog djecaka ali fali mu ta medijska/prefinjena crta ophodjenja (Rolex ce uvijek odabrati Federera kad je u pitanju reklama). (samo sam napravila poredjenje, nije licno vezano za imena sportista meni su obojica sjajni)
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#42 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by headbanger »

Trebam te wrote:
Innovation wrote:Slavnic je bio najnizi kosarkas /odlican/. :)
Sportista a nije moro imati medijsko lice jer je igrao u grupi.

Dok Federera uz talenat prodaje njegovo pristojno swicarsko medijsko lice i nikad da recimo Djokovic osvoji milion titula nece nadmasiti Federera jer Djokovic ima malo ljakse lice dobrog djecaka ali fali mu ta medijska/prefinjena crta ophodjenja (Rolex ce uvijek odabrati Federera kad je u pitanju reklama). (samo sam napravila poredjenje, nije licno vezano za imena sportista meni su obojica sjajni)
i ovo nije diskriminacija i predrasuda
daaaaaj nemoj vise pliz

a je li ti slucajno naumpalo da rolex radije da je pare svom sunarodnjaku
sto je i logicno nego tamo nekom trecem
pa tako i porez ostaej u svici
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#43 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by suncica24 »

Trebam te wrote:
suncica24 wrote:
simbabimba wrote:Mislim da pogresno tumacite moj post, pa da vam nacrtam (mada cete i ovo bukvalno shvatiti al sta cu vam ja) - ne mozes biti spiker ako imas govornu manu i tacka. Jeste li culi za lektora nekad i lektorske vjezbe. To je kod nas zamrlo u novinarstvu opcenito.

Uopste ne kazem da mora da bude lijepa ali trebalo bi da bude uredna i barem pocesljana iz respekta prema svima (i ljudima o kojim prica i ljudima kojim prica).
Je li mi govorimo o prof.dr. Biljani Jandric?
Zena je prije svega ljekarka, a zatim i glasnogovornica. Mozda je malo rascupana, mozda joj pobjegne i koje "znaci", ali zna svoj posao, i sa medicinske i sa ove druge, press strane.

Mada, vjerujem da bi Lana Dramicanin po danasnjim uzusima bila pozeljnija za taj posao.
Koga briga za pacjenta i info... bitne su sise, guzovi, koja je pokazala gacice, koja grudnjak, ima li celulita, ili je anoreksicna...
E moje zene... :roll:
Ona Prof Dr ne treba da bude glasnogovornik kao prvo, degradirajuce za taj prof.dr level. Drugo niko ne govori o prednjici i straznjici, celulitu itd vec o "predispozicijama osoba" za obavljanje namjenskog posla... :mrgreen:

Kako ne kontas ovdje prof dr nema nikakve veze sa PR I to je upravo mana za ovu vrstu posla, nidje veze da jedan prof,dr to obavlja u svijetu, zamisli kad bi prof dr jedne bonice ili naucne institucije izlazio vani da daje saopstenje za javnost
Pa vidis, u zemlji u kojoj sam trenutno je bas to slucaj. Lijecnik daje izjave (povodom ozljeda demonstranata). U jednom slucaju mislim da cak se ne radi o lijecniku- glasnogovorniku klinike, vec da info pruzaju direktno lijecnici ukljuceni u slucaj.
U zemlji u kojoj sam takodjer zivjela je to bio slucaj (a znam jer na zalost "slucaj" o kojem su davane izjave je potekao iz nase male bh zajednice).

Glasnogovornik klinike treba da bude neko ko zna pojmove o kojima govori, ko zna objasniti dijagnozu, ko zna objasniti pacjentovo stanje. Slazemo li se da su to predispozicije (a ne izgled i mondura)?
Jer, ako su to predispozicije, Biljana Jandric ima sve navedene. Tacka.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#44 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by suncica24 »

Trebam te wrote:
Innovation wrote:Slavnic je bio najnizi kosarkas /odlican/. :)
Sportista a nije moro imati medijsko lice jer je igrao u grupi.

Dok Federera uz talenat prodaje njegovo pristojno swicarsko medijsko lice i nikad da recimo Djokovic osvoji milion titula nece nadmasiti Federera jer Djokovic ima malo ljakse lice dobrog djecaka ali fali mu ta medijska/prefinjena crta ophodjenja (Rolex ce uvijek odabrati Federera kad je u pitanju reklama). (samo sam napravila poredjenje, nije licno vezano za imena sportista meni su obojica sjajni)
Btw, izvini, ali nakon ovog posta mislim da ti zaista imas problema sa predrasudama.
(Cisto da ne ostanes neupucen/a, Novak vanka ima image izuzetno pametnog, simpaticnog i nadasve sarmantnog momka)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#45 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by zelenashica »

Ne znam zašto većina poistovjećuje glasnogovonika i PR....Po mom misljenju glasnogovornik može biti bilo koja osoba koja ima znanje da napiše saopštenje, pismo, obraćanje i isto tečno pročita. Nema tu filozofije.

PR je već nešto drugo i zahtjevnije i to je u jednu ruku menadžerski dio posla, pa tu mislim da pored osobina za glasnogovrnika trebaju i sposobnosti verbalne komunikacije, pregovaranja, ubjeđivanja i jako dobra podloga iz oblasti menadžerstva.

Izgled ni u jednoj opciji NE SMIJE biti uslov. Zaboga diskriminacija je to već ako na osnovu nečijeg izgleda odlučujemo da li je neko sposoban za neki posao ili ne.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#46 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by Zox »

plain vanilla wrote:
simbabimba wrote:Mislim da pogresno tumacite moj post, pa da vam nacrtam (mada cete i ovo bukvalno shvatiti al sta cu vam ja) - ne mozes biti spiker ako imas govornu manu i tacka. Jeste li culi za lektora nekad i lektorske vjezbe. To je kod nas zamrlo u novinarstvu opcenito.

Uopste ne kazem da mora da bude lijepa ali trebalo bi da bude uredna i barem pocesljana iz respekta prema svima (i ljudima o kojim prica i ljudima kojim prica).
ja nisam nikad cula za lektorske vjezbe za ljude s govornom manom
Nisam ni ja.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#47 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by Trebam te »

headbanger wrote:
Trebam te wrote:
Innovation wrote:Slavnic je bio najnizi kosarkas /odlican/. :)
Sportista a nije moro imati medijsko lice jer je igrao u grupi.

Dok Federera uz talenat prodaje njegovo pristojno swicarsko medijsko lice i nikad da recimo Djokovic osvoji milion titula nece nadmasiti Federera jer Djokovic ima malo ljakse lice dobrog djecaka ali fali mu ta medijska/prefinjena crta ophodjenja (Rolex ce uvijek odabrati Federera kad je u pitanju reklama). (samo sam napravila poredjenje, nije licno vezano za imena sportista meni su obojica sjajni)
i ovo nije diskriminacija i predrasuda
daaaaaj nemoj vise pliz

a je li ti slucajno naumpalo da rolex radije da je pare svom sunarodnjaku
sto je i logicno nego tamo nekom trecem
pa tako i porez ostaej u svici
Nije tacno, Ana Sarapova, Ana Ivanovic nisu iz svice I reklamirale su podugo za Rolex kao I Ana Kurnikova. Zasto? Jer imaju medijsa lica.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#48 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by Trebam te »

suncica24 wrote:
Trebam te wrote:
Innovation wrote:Slavnic je bio najnizi kosarkas /odlican/. :)
Sportista a nije moro imati medijsko lice jer je igrao u grupi.

Dok Federera uz talenat prodaje njegovo pristojno swicarsko medijsko lice i nikad da recimo Djokovic osvoji milion titula nece nadmasiti Federera jer Djokovic ima malo ljakse lice dobrog djecaka ali fali mu ta medijska/prefinjena crta ophodjenja (Rolex ce uvijek odabrati Federera kad je u pitanju reklama). (samo sam napravila poredjenje, nije licno vezano za imena sportista meni su obojica sjajni)
Btw, izvini, ali nakon ovog posta mislim da ti zaista imas problema sa predrasudama.
(Cisto da ne ostanes neupucen/a, Novak vanka ima image izuzetno pametnog, simpaticnog i nadasve sarmantnog momka)

Uopste nemam, vec govorim kako mediji gledaju na sve to i kako se odnose prema osobama koje zele medijski da reklamiraju. Novak, mozda ima za lokalnu gardu ali medijsku definitivno NE.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#49 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by kojeime »

"Izgled ni u jednoj opciji NE SMIJE biti uslov. Zaboga diskriminacija je to već ako na osnovu nečijeg izgleda odlučujemo da li je neko sposoban za neki posao ili ne."

Smije. Posao modela.

Zao mi je, ali ovo sto Headbanger i jos neko govore je spisak zelja. Ono sto Katarina pokusava reci je kakav je svijet danas. Bez obzira sto je 21. vijek ipak smo puni predrasuda. Iskrni budite prema sebi. Kada vas na salteru il bilo gdje doceka neka osoba je li vam ugodnije ako ta osoba ima prijatan izgleda i djeluje kompetentno ili vam je apsolutno svejedno?

Test. Koliko nas bi ozbiljno gledalo dnevnik kada bi Dejana Rosuljas bila spiker/voditelj. Djevojka je lijepa, sada zamislite da cita da je negdje bio zemljotres sa 50.000 mrtvih, pozar u skoli u kojem je izgorjelo 100 djece. Da li bi vam bila uvjerljiva? Da li bi mislili o njenom izgledu, a informacija je u drugom planu? Primjer kada lijep izgled donosi probleme (da ne bude samo da lijep izgled daje prednost).Koliko puta sam cuo kada zivot izgubi neko ko nije lijep komentar "steta", a kada je u pitanju lijepa osoba "steta, bas je bio/la lijep/a" .Nesvjesno smo pod uticajem izgleda. Ne volimo "kaljati" ljepotu, pa tako ne volimo ljepotu vezati za ruzno. nesrrecu. Vijest o nestecama je ruzna vijest, pa zato lijepa osoba kada cita ruzno vijest nam ne prija. Zato na vecini televizija spikeri su prijatni, ali nikada prelijepi. Na ozbiljnim televizijama uvjek izgledaju uvjerljivo. Ima izuzetaka, ali oni samo potvrdjuju pravilo.

Mozda se stvari promijene, ali da ja odgovaram za kompaniju ne bih imao vremena cekati kada ce ljudi izgubiti predrasude. Moram raditi sa ljudima dok jos imaju predrasude i moram o tim predrasudama misliti ako zelim imati poslovni uspjeh. I zato bi mi PR osoba morala imati tano definisan izgled, nacin ponasanja, nacin govora, nacin kretanja, itd... Zalosno, ali tako je.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#50 Re: Glasnogovornici (PR) JP

Post by Alfons Kauders »

ok hajmo sad realno...

na celu ste institucije ili kompanije sa par hiljada ljudi... i koga birate za glasnogovornika

irfana nefica ili emila vlajkija?

case closed
Post Reply