Da li se bojite insekata?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#326 Re: Da li se bojite insekata?

Post by PipiDugaDevetka »

jefferson wrote:Pa zima je bila blaga. Jest da je onaj veliki snijeg napadao, ali ako se uzmu istorijski temperaturni prosjeci, bila je blaga. Da je bilo velikih minusa od novembra do marta bila bi druga prica, ovako bit ce svega.
Ovdje u SAD skoro da nije bilo zime.
Posto zivim na jugoistoku, u kojem SVEGA ima, ocekujem pravu najezdu zohara (otprilike duzine prosjecnog Nokia telefona) koji su bas svugdje, i jednostavno ih ne mozes eliminisati.
Komarci su vec dosegli velicinu prosjecnog papagaja, tako da u autu i na balkonu vec drzim sprej protiv komaraca koji sprecava prenosenje nilskog virsua, a vidjet cemo sta ce biti sa osama, strsljenovima kao i koliko sjeverno ce aligatori otici :D
Skorpija toliko nema, ali zato zvecarki i ostalih zmija ko u pjesmi :lol:
:lol: :lol: :lol:
Samo ženke komaraca UBADAJU,..čuo sam za tigraste komarice, ali za papiga komarice još nisam. Zar aligatori žive u USA, ja mislio da samo obitavaju u Australiji? Izgleda da sam živio u zabludi.

Dresiranje aligatora i krokodila donosi nesreću, to dobro zapamti!
:D

Image
http://www.10dailythings.com/2009/10/03 ... -in-1920s/
Last edited by PipiDugaDevetka on 25/03/2012 00:09, edited 1 time in total.
ljubav_aha

#327 Re: Da li se bojite insekata?

Post by ljubav_aha »

PipiDugaDevetka wrote:
jefferson wrote:Pa zima je bila blaga. Jest da je onaj veliki snijeg napadao, ali ako se uzmu istorijski temperaturni prosjeci, bila je blaga. Da je bilo velikih minusa od novembra do marta bila bi druga prica, ovako bit ce svega.
Ovdje u SAD skoro da nije bilo zime.
Posto zivim na jugoistoku, u kojem SVEGA ima, ocekujem pravu najezdu zohara (otprilike duzine prosjecnog Nokia telefona) koji su bas svugdje, i jednostavno ih ne mozes eliminisati.
Komarci su vec dosegli velicinu prosjecnog papagaja, tako da u autu i na balkonu vec drzim sprej protiv komaraca koji sprecava prenosenje nilskog virsua, a vidjet cemo sta ce biti sa osama, strsljenovima kao i koliko sjeverno ce aligatori otici :D
Skorpija toliko nema, ali zato zvecarki i ostalih zmija ko u pjesmi :lol:
:lol: :lol: :lol:
Samo ženke komaraca UBADAJU,..čuo sam za tigraste komarice, ali za papiga komarice još nisam. Zar aligatori žive u USA, ja mislio da samo obitavaju u Australiji? Izgleda da sam živio u zabludi.

Dresiranje aligatora i krokodila donosi nesreću, to dobro zapamti!
oh jeffersson,nisma znala da imas problema sa zoharima,iako sam cual da us npr, doslovno svi insekti u New Orleans0u doslovno 5 puta veci ,fuj odvratno :shock:

PPD,pa aligatori i FL imaju nesto zajdenicko team i pice Gatorade :-D
PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#328 Re: Da li se bojite insekata?

Post by PipiDugaDevetka »

ljubav_aha wrote: oh jeffersson,nisma znala da imas problema sa zoharima,iako sam cual da us npr, doslovno svi insekti u New Orleans0u doslovno 5 puta veci ,fuj odvratno :shock:

Ah, sjetio sam se, pa crtani film Vali Gator, moj omiljeni crtani za pred spavanje je američki:

Oh, evo LA kafića u kojem su sve filmske zvijezde otkrivene.
-Dobar dan. Molim vas mlijeko od kruške za Valigatore!
....itd.
ljubav_aha

#329 Re: Da li se bojite insekata?

Post by ljubav_aha »

PipiDugaDevetka wrote:
ljubav_aha wrote: oh jeffersson,nisma znala da imas problema sa zoharima,iako sam cual da us npr, doslovno svi insekti u New Orleans0u doslovno 5 puta veci ,fuj odvratno :shock:

Ah, sjetio sam se, pa crtani film Vali Gator, moj omiljeni crtani za pred spavanje je američki:

Oh, evo LA kafića u kojem su sve filmske zvijezde otkrivene.
-Dobar dan. Molim vas mlijeko od kruške za Valigatore!
....itd.
OH PDD ,oh sad sam se sjetila njega,bio je totoalno kool :-D

http://www.crtanifilmovi.net/cartoons/w ... ube_gdata/

:-D
BOGUS

#330 Re: Da li se bojite insekata?

Post by BOGUS »

australianmuseum.net.au/Bull-ants :D odem ja na pecanje,ostalo mozete procitati ovdje...
Vrteska

#331 Re: Da li se bojite insekata?

Post by Vrteska »

atko wrote:Image
Joj kako samo izgleda namrgodjen, kako bih ga izgnjavila :) :)

a na temu: ne bojim se insekata generalno OSIM skakavaca. To vec polako prelazi u fobiju. Ne mogu ni da vristim kad mi uleti u sobu, samo se ukocim, koja strava i uzas. Prosle godine mi je usao jedan velicine bebe slona, i cuje se bukvalno lupkanje dok skakuce, kako se odbija o namjestaj... Joj, evo sva se najezih samo dok pisem o tome... :run: :x
rinna0304

#332 Re: Da li se bojite insekata?

Post by rinna0304 »

jel zna ko kako se rijesiti fobije od svih vrsta hodajucih buba xD jer ova moja fobija polako prelazi u ludilo xD
Skyfox

#333 Re: Da li se bojite insekata?

Post by Skyfox »

u zadnjih 10ak godina iz nekog razloga mi se pojavila fobija od paukova. zbog cega, pojma nemam...

kad ga vidim u kuci i ne ubijem ga znam da necu spavat tu noc :D

prosle godine sjedim s drugom na kafi u basti i govori on eto ti se pauk spusta prema glavi al nece ti nista. usljedilo je prevrtanje kafe i skakanje iz stolice uz zapanjene poglede ostalih gostiju :D A moj drug mrtav 'ladan rekao sam nece ti nista a ne spusta se da te kolje! :D
Stojadin

#334 Re: Da li se bojite insekata?

Post by Stojadin »

ja se bojim ovih vecih insekata, al za cudo ne paukova :-) paukovi 5 dana sjede na istom mjestu, nit gdje idu nit sta rade, al insekti, pogotovi skakavci npr.. to je vec druga prica. nikad ne znas gdje ode

cak paukove i volim jer znam da tjeraju ove gore nemani :D

ne bojim se manjih insekata tipa mrav, pcela, muha, komarac itd. al sve sto je vece od 2 centa :run:
Moll_Flanders

#335 Re: Da li se bojite insekata?

Post by Moll_Flanders »

Meni je muha sinonim za prljavo, pa ih samo mlatim.
A najviše se bojim onih velikih leptirica, što udaraju u svjetlo k'o lude, i svitaca. Oni su mi pravo gadni.
Generalno, mrzim sve insekte, i strah me je svih što lete, gmižu, hodaju, dišu...
Paukova se ne bojim, ali ih želim što dalje od sebe.
anaksunamun

#336 Re: Da li se bojite insekata?

Post by anaksunamun »

U djetinstvu sam jako voljela sve bube, hvatala sam ih, posmatrala, divila im se. I onda sam idiot u ranom pubertetu pogledala film (crkla dobogda!), u kojem kao rezultat eksperimenata krizanja ljudi i insekti nastaje hibridna rasa covjekolikih insekata-lovaca :cry: Nakon toga sam razvila nevidjen strah protiv kojeg se borim kako znam, al ne ide bas sjajno. Napredujem jer vise ne vristim na javnim mjestima kad nesto proleti kraj mene (kao sto napisa negdje jedan forumas za svoju zenu) :lol: :lol: :lol: Ipak, da sam kojim slucajem vidjela ovu bogomoljku iz Iraka, mislim da bih naprosto umrla :lol:
Stojadin

#337 Re: Da li se bojite insekata?

Post by Stojadin »

anaksunamun wrote:U djetinstvu sam jako voljela sve bube, hvatala sam ih, posmatrala, divila im se. I onda sam idiot u ranom pubertetu pogledala film (crkla dobogda!), u kojem kao rezultat eksperimenata krizanja ljudi i insekti nastaje hibridna rasa covjekolikih insekata-lovaca :cry: Nakon toga sam razvila nevidjen strah protiv kojeg se borim kako znam, al ne ide bas sjajno. Napredujem jer vise ne vristim na javnim mjestima kad nesto proleti kraj mene (kao sto napisa negdje jedan forumas za svoju zenu) :lol: :lol: :lol: Ipak, da sam kojim slucajem vidjela ovu bogomoljku iz Iraka, mislim da bih naprosto umrla :lol:
koji je to film :lol:
sabina1
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.

#338 Re: Da li se bojite insekata?

Post by sabina1 »

Svih :roll: :roll: :roll: baš svih :roll: :roll: :roll: . Ustvari jedino se ne bojim muha :D
anaksunamun

#339 Re: Da li se bojite insekata?

Post by anaksunamun »

Stojadin wrote:
anaksunamun wrote:U djetinstvu sam jako voljela sve bube, hvatala sam ih, posmatrala, divila im se. I onda sam idiot u ranom pubertetu pogledala film (crkla dobogda!), u kojem kao rezultat eksperimenata krizanja ljudi i insekti nastaje hibridna rasa covjekolikih insekata-lovaca :cry: Nakon toga sam razvila nevidjen strah protiv kojeg se borim kako znam, al ne ide bas sjajno. Napredujem jer vise ne vristim na javnim mjestima kad nesto proleti kraj mene (kao sto napisa negdje jedan forumas za svoju zenu) :lol: :lol: :lol: Ipak, da sam kojim slucajem vidjela ovu bogomoljku iz Iraka, mislim da bih naprosto umrla :lol:
koji je to film :lol:
Film se zove Mimikrija (Mimic), i mislim da je presudno sto sam ga gledala u tako "delikatnim" godinama :lol:
sheilak

#340 Re: Da li se bojite insekata?

Post by sheilak »

Image

Ja imam panican strah od onih velikih crnih buba, zohara, cak i skakavaca. Ali zaista dobijem napad panike kad su u blizini.

Pauka se uopste ne bojim. Ne gade mi se, ne asociraju me na zarazu.
grunt
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

#341 Re: Da li se bojite insekata?

Post by grunt »

fakat ne znam zbog cega,ali se vecina mladih zena boji insekata
ja sam bio svjedok par puta takvog vristanja da sam mislio u najmanju ruku da se radi o medvjedu,a ono bio obicni mali skakavac :D

jednom mi je u stan uletio slican skakavac
Image
imao je sigurno 15 cenata :D ,uhvatio sam ga i izbacio napolje ,nemam pojma odakle vam toliki strah od insekata pa ne moze vas pojesti :D
sheilak

#342 Re: Da li se bojite insekata?

Post by sheilak »

cuj, ne moze te pojesti. :D odakle ti znas sta oni mogu. brrrrrrrr.
grunt
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

#343 Re: Da li se bojite insekata?

Post by grunt »

sheilak wrote:cuj, ne moze te pojesti. :D odakle ti znas sta oni mogu. brrrrrrrr.
on tebe ne moze,ali zato ti njega mozes njam,njam,njam :D
Image
Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

#344 Re: Da li se bojite insekata?

Post by Decerto »

grunt wrote:fakat ne znam zbog cega,ali se vecina mladih zena boji insekata
ja sam bio svjedok par puta takvog vristanja da sam mislio u najmanju ruku da se radi o medvjedu,a ono bio obicni mali skakavac :D

jednom mi je u stan uletio slican skakavac
Image
imao je sigurno 15 cenata :D ,uhvatio sam ga i izbacio napolje ,nemam pojma odakle vam toliki strah od insekata pa ne moze vas pojesti :D
Ne moze te pojesti,ali kakav mu je to "noz" na guzici lol.
Cholina_Lokica

#345 Re: Da li se bojite insekata?

Post by Cholina_Lokica »

Ja sam ubjedjena da za vecinu ovih strahova sto od buba, zmija, ajkula i cega sve ne su krivi iskljucivo filmovi :mrgreen:
Anticelulitna krema

#346 Re: Da li se bojite insekata?

Post by Anticelulitna krema »

Samo onih opasnih, tipa Al"pašinski mrav ubojica ili Stupska muha pijacarka itd...
hladno

#347 Re: Da li se bojite insekata?

Post by hladno »

zanimljivo, ne bojim ih se ako imam obuću na nogama. Uzimam ih slobodno u ruke i sve to, ali bez obuce :run:
astrid

#348 Re: Da li se bojite insekata?

Post by astrid »

....a pauk je insekt :-)
Nekih pauka se bojim,ali oni nisu insekti,pa ni tema ove emisije :D
Bubasvabe :-? Bojim se tih bajki..Ruzne su,brzo se razmnozavaju,brzo trce :D a i veeelike su :-)

..da docaram :skoljka:
Image
ice2cube

#349 Re: Da li se bojite insekata?

Post by ice2cube »

rinna0304 wrote:jel zna ko kako se rijesiti fobije od svih vrsta hodajucih buba xD jer ova moja fobija polako prelazi u ludilo xD
Zovi mene da te stitim 8-)
simpozijum delirijum

#350 Re: Da li se bojite insekata?

Post by simpozijum delirijum »

mali ali gadni zovu ih 'Vatreni mravi" "uvoz " iz Afrike u USA , dosli sa brodovima sa ljudima i kao mnoge vrste rasirili se , sicusni su a mrava se nimalo ne bojim cak su mi i bili simpa :D
dok nisam upoznao te horde mrava i razumijem sto su na Floridi neprijatelji broj 1
svi ih mrze :lol:
mali mravinjaci hinjski skriveni u travi na gradskim livadama i parkovima ili u vlastitoj basci.. i dzaba prskas i sisas travu eto ih opet !
ujeda desetine komada odjednom a toksin je tako jak da izaziva bol kao da ti neko cigaru gasi na kozi ( zato ih zovu i 'vatreni mravi )
jedini lijek ( jer ih ima tako puno i maleni su ne mozes ih sve pobiti dovoljno brzo ) je politi ( najcesece stopalo u sandali ) vodom ili sokom ili bilo kojom tekucinom
ja sam skocio u obliznju baru :lol: do koljena kada sam stao u sandalama u njihov hebeni mravinjak
tjesi me da nisam jedini , cesto vidite u komsiluku vrisku i dernjavu i psovanje kada neko nagazi na njihov mravinjak i pocne "plesati " brejk dance na sred ulice :lol:
imao sa plikove po nogama sedam dana , smradovi odvratni ..zamisliti da vam napadnu neki drugi dio tijela :lol:
nevjerovatno jak toksin za tako sicusan insekat
Post Reply