Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#101 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Jack Be Nimble »

Prije studija mi je to bilo glupo, ali u toku faxa sam se pravo navukao. Jednostavno u okruzenju faxa ako to nisi imao nisi postojao, svi derneci bi prosli bez tebe, sva predavanja bi prosla bez tebe, svi seminari za posao i doktorate bi prosli bez tebe. Sada nakon faxa isto kao i prije nemam nikakvog razloga da imam fejs. Par prijatelja postavljaju zanimljive clanke za citati i to je fino jer uvijek vidim nesto sto me mimoidje u toku dana. Takodjer ako trazis posao ili si umjetnik fejsbuk moze lako da pomogne. Inace fejsbuk je za "attention whores".

A sto se tice privatnosti mozes biti na fejsbuku a da te niko ne nadje na fejsu.


Sto je meni najgore, odem na kafu i svako sjedi (al sam ili u grupi) za ipadom, laptopom, telefonom itd. Ima internet kod kuce a dolazi u kafanu da koristi njihov internet i pije njihovu kafu. Haj oni koji nemaju interneta kod kuce i nekako ili oni koji uce sami sa sobom (ili sa grupom) ali im odgovara buka i galama haj neka dodju. Ali izadjes sa rajom svako visi na kompjuteru ili na telefonu vrteci se po fejsbuku i tviteru.
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#102 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Mistik_ »

Jack Be Nimble wrote:Prije studija mi je to bilo glupo, ali u toku faxa sam se pravo navukao. Jednostavno u okruzenju faxa ako to nisi imao nisi postojao, svi derneci bi prosli bez tebe, sva predavanja bi prosla bez tebe, svi seminari za posao i doktorate bi prosli bez tebe. Sada nakon faxa isto kao i prije nemam nikakvog razloga da imam fejs. Par prijatelja postavljaju zanimljive clanke za citati i to je fino jer uvijek vidim nesto sto me mimoidje u toku dana. Takodjer ako trazis posao ili si umjetnik fejsbuk moze lako da pomogne. Inace fejsbuk je za "attention whores".

A sto se tice privatnosti mozes biti na fejsbuku a da te niko ne nadje na fejsu.


Sto je meni najgore, odem na kafu i svako sjedi (al sam ili u grupi) za ipadom, laptopom, telefonom itd. Ima internet kod kuce a dolazi u kafanu da koristi njihov internet i pije njihovu kafu. Haj oni koji nemaju interneta kod kuce i nekako ili oni koji uce sami sa sobom (ili sa grupom) ali im odgovara buka i galama haj neka dodju. Ali izadjes sa rajom svako visi na kompjuteru ili na telefonu vrteci se po fejsbuku i tviteru.
:lol: :lol: :lol:
a ja mislio da se za to ide na faks
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#103 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Jack Be Nimble »

Mistik_ wrote:
Jack Be Nimble wrote:Prije studija mi je to bilo glupo, ali u toku faxa sam se pravo navukao. Jednostavno u okruzenju faxa ako to nisi imao nisi postojao, svi derneci bi prosli bez tebe, sva predavanja bi prosla bez tebe, svi seminari za posao i doktorate bi prosli bez tebe. Sada nakon faxa isto kao i prije nemam nikakvog razloga da imam fejs. Par prijatelja postavljaju zanimljive clanke za citati i to je fino jer uvijek vidim nesto sto me mimoidje u toku dana. Takodjer ako trazis posao ili si umjetnik fejsbuk moze lako da pomogne. Inace fejsbuk je za "attention whores".

A sto se tice privatnosti mozes biti na fejsbuku a da te niko ne nadje na fejsu.


Sto je meni najgore, odem na kafu i svako sjedi (al sam ili u grupi) za ipadom, laptopom, telefonom itd. Ima internet kod kuce a dolazi u kafanu da koristi njihov internet i pije njihovu kafu. Haj oni koji nemaju interneta kod kuce i nekako ili oni koji uce sami sa sobom (ili sa grupom) ali im odgovara buka i galama haj neka dodju. Ali izadjes sa rajom svako visi na kompjuteru ili na telefonu vrteci se po fejsbuku i tviteru.
:lol: :lol: :lol:
a ja mislio da se za to ide na faks
Ma mislim predavanja izvan normalnih, naprimjer kada dodje neki strani profesor da prica o necemu sto ja ne studiram a zanimljivo za cuti.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#104 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

Don Zivconi wrote:Registrovao se na FB nekada pocetkom 2006 nisam ni znao za sto sluzi rodjak me nagovorio, 11 mjeseci imao samo njega kao prijatelja i onda mi rece jedan kolega iz Amerike da se registrujem na FB ja krenem da se reg kaze vec postoji :mrgreen: sta postoji kad ono ja :mrgreen: i tako se sjetim da imam taj neki FB. Poslije ga nisam palio mjesecima upalim ga i imam sta vidjeti :D sve istinski prijatelji hoce da druzimo i da se lajkujemo te ti napravim selekciju. Nakon selekcije vidim da ljudi imaju potrebu da dokazuju, glupiraju, blamiraju, prave vazni, spijuniraju, mahalaju, stvari koje trebaju da budu privatne iznose na FB itd. Ima jako puno cudnih stvari na tom FB tako da sam ga ukino al bukvalno. Kako ukino? pa fino promijenio sifru i user name kojih nemogu da se sjetim i promijenio internet pljackasa BHTelecom i ostao mi mail blokiran. Tako da sam danas jako sretan a ako zelim sa nekim da se cujem tu je skype MSN itd.

P.S a imam i vas na forumu ako me interesuje sta pametno, glupo, smjesno, pa i da se posvadjamo sve moze ovdje a da me prijatelji ne gledaju :mrgreen:
Pa zato je forum i bolji, na forumu su svi naj bolji, pametniji, ljepsi, imaju cune velike, guze po pet sest puta dnevno i to razlicite trebe, trebe su opet sve misice, pametne, dobre i td :mrgreen:
Na forumu mozes biti sve :mrgreen: .
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#105 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Jack Be Nimble »

A i pomoglo kada bi upisivao predavanja, ako nisam siguran koje predavanje da izaberem ili kojeg profesora, postavim to na fejsbuku u roku 5 minuta imam 10 odgovora.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#106 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

Jack Be Nimble wrote:Prije studija mi je to bilo glupo, ali u toku faxa sam se pravo navukao. Jednostavno u okruzenju faxa ako to nisi imao nisi postojao, svi derneci bi prosli bez tebe, sva predavanja bi prosla bez tebe, svi seminari za posao i doktorate bi prosli bez tebe. Sada nakon faxa isto kao i prije nemam nikakvog razloga da imam fejs. Par prijatelja postavljaju zanimljive clanke za citati i to je fino jer uvijek vidim nesto sto me mimoidje u toku dana. Takodjer ako trazis posao ili si umjetnik fejsbuk moze lako da pomogne. Inace fejsbuk je za "attention whores".

A sto se tice privatnosti mozes biti na fejsbuku a da te niko ne nadje na fejsu.


Sto je meni najgore, odem na kafu i svako sjedi (al sam ili u grupi) za ipadom, laptopom, telefonom itd. Ima internet kod kuce a dolazi u kafanu da koristi njihov internet i pije njihovu kafu. Haj oni koji nemaju interneta kod kuce i nekako ili oni koji uce sami sa sobom (ili sa grupom) ali im odgovara buka i galama haj neka dodju. Ali izadjes sa rajom svako visi na kompjuteru ili na telefonu vrteci se po fejsbuku i tviteru.
Ma to su ti sve pozeri, lafo dodje u Starbucks da uci :mrgreen:, to studenta i nije vidjelo, nego cisto nako " zu sehen und gesehen werden" sto bi Svabo reko :mrgreen: .
User avatar
Damir0406
Posts: 319
Joined: 03/11/2011 17:40

#107 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Damir0406 »

Cist sam vec 2 mjeseca i ne namjeravam se vracati "tamo"...FB nikako nije potreba,ko me pozeli ima broj nazove i vidimo se :D


p.s Nemam fejs i dalje me zele :lol:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#108 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Jack Be Nimble »

detroit-mercy wrote: Ma to su ti sve pozeri, lafo dodje u Starbucks da uci :mrgreen:, to studenta i nije vidjelo, nego cisto nako " zu sehen und gesehen werden" sto bi Svabo reko :mrgreen: .
Moji cimeri su znali kada ja ucim oni moraju biti na polju, mene muha nervira. Medjutim moj cimer ne moze bez buke, jednom je on meni dosao u sobu 'joj trebam uciti, ali de molim te pusti onu svoju pjesmu sto zvuci kao Welcome to Jungle ali na tvom jeziku". Kakav Welcome to Jungle na nasem mislim se...kaze on "ma onaj sto repuje"...mislio na No Sikiriki i ja mu to morao pustati da bi se on mogao koncentrisati i uciti :D ima i takvih.
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#109 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by sekiracija »

Ako neko kaze tako koka kaze naopako kako ko ,kako ko :D
Gollum.
Posts: 140
Joined: 04/12/2011 19:17
Location: Profil obrisan zbog terora administracije - Steel over and out!

#110 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Gollum. »

Inace fejsbuk je za "attention whores".
:thumbup:
Na forumu mozes biti sve
:thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#111 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by vjesticanametli »

nemam to smece :) ne zanima ko je gdje jeo i isao i ne vidim svrhu u hodanju po profilima da gledam slike "prijatelja" i napucene zvalje kojekakvih hmmmm............vise zla nego dobra

ko voli super........blago njemu :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#112 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by pustopoljina »

nemam ni ja, al'kao da imam :-)
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#113 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Romeo 80 »

Majke mi, ja ne kontam da li vas neko tjera da stavljate privatne podatke na izvolton? Da li vas Facebook uslovljava nečim pa morate objavljivati kad idete na more, šta ste doručkovali, ko je s kim spavao i slična sranja? :-)

Facebook je po meni pravi odraz stanja na terenu, jer je on ono šta vi od njega napravite. To je mahala samo zato što ljudi vole da mahalaju, ali to ne znači da vas neko na to primorava! ;-)
User avatar
Damir0406
Posts: 319
Joined: 03/11/2011 17:40

#114 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Damir0406 »

Ateista wrote:Nemam ni ja i vjerovatno ga nikad necu imati, kao ni Twiter. Imam Skype iz cisto prakticnih razloga, da telefoniram u inostranstvo, i uvijek je ugasen, upalim ga samo onfa kad mi treba.

I na mene su vrsili pritisak, ali neka hvala.
Ako je nekom potreban FejZbuk da ga podsjeti da mi se javi, jebo to, ne mora mi se nikako ni javiti.

Najgore je sto su ljudi zaboravili da postoji E-mail i mobitel, sva komunikacija ide preko fejsa, ako trebaju nesto poslati kao ne znaju kako ce mi psolati kad me nema na fejsu.

Jako cijenim ljude koji nemaju fejs, a jako ih je malo. :thumbup:
Potpis :thumbup:
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#115 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by mousstapha »

Twitter je drugaciji, twitter je bolji ukoliko se zeli procitati nesto pametnije.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#116 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

mousstapha wrote:Twitter je drugaciji, twitter je bolji ukoliko se zeli procitati nesto pametnije.
Naravno, posebno ko zeli znati jel Kim Kardashian danas prdnula od graha ili od grahove corbe :mrgreen: .
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#117 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by Not My Idea »

fejs se ubio za mahaluse.

nazalost, imam ga i ja. mada, iz dana u dan sve vise uvidjam kolika je to glupost.
jedino sto je prednost je sto ti pomaze da odrzis kontakt s ljudima iz srednje il s ljudima koji su u drugom gradu il drzavi, pa u biti imas uvid u njihov skoro svakodnevni zivot i tako ostajes upucen.

iako svi imamo preko 100 "prijatelja", mislim da je prvobitni cilj bio da imas najblize ljude i da to bude intimnije a ne ovako, uvlacenje u dupe, lajkanje svega i svacega, komentari tipa "maco, najljepsa si, vrh si, cmok, cmok"

ti nisi demode, ti si jedan od rijetkih koji se uspio oduprijeti i svaka cast ;-)
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#118 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

cuske wrote:Prijatelju,

Vjeruj mi da si najsretniji covjek na planeti jer nemas to smece! Ljudi nisu svijesni koliko sebe ugrozavaju s tim imaginarnim prijateljimai otkrivanju svojih privatnih stvari. Svi znaju kad jedes grahm kad se kupas, kad ides na more (priliak da ti kucu opljackaju) i td...
Za mene je to jednako ludo i glupo kao skinuti se go i hodati ulicom da sve sto je tvoja privatna stvar postane javna samo je FB gori kad to pomnozis sa 10 na devetu!
Pametni ljudi, skolovani i razumni se ne spustaju na taj nivo.
To je site napravljen u cilju spijuniranja i kontrole ljudi od strane CIA-e sto su nedavno i zvanicno priznali :-)
Sto mora svako znati sta ti volis da tamo "lajkas" nesto i kojekakve gluposti.
Mogu samo reci svaka cast ako ga nemas. To nikom jos nije nista dobro donijelo samo zlo, a to sto ce donese zla jos nisu ni svijesni!
Sve ce to sutra vasa dijeca citati ko je skim bio u vezi ko je kog safatao i te slike i td.

Pametni ljudi ne koriste FB! Skype s ogranicenjem radi prijatelja u inostranstvu je ok i mail, ostalo zaboravi. I na tim stvarima nikad ne ostavi svoje prave podatke.

SRETNO!
Znao sam ja da je to Masonsko-Cionisticko-CIAovo smece :skoljka: .
Pa je li tebi jasno da ti si taj koji kontrolise sta pises, stavljas na FB, isto tako kontrolises sta hoces da vidis i ko moze da vidi to sto ti postavis/napises.
Na kraju, je li te ko tjera da nesto lajkas ili ne :mrgreen:, znaci ti si onaj koji upravlja FBom.
Sto bi informaticari rekli, GIGO (garbage in garbage out) :mrgreen: .
User avatar
demetra22
Posts: 209
Joined: 22/06/2009 15:59

#119 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by demetra22 »

Negdje gore pise da pametni ljudi ne koriste FB. Svejedno tim pametnim ljudima nije bilo tesko na forumu ispisati 5 stranica (slovima: PET STRANICA) o FB. :run:
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#120 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by detroit-mercy »

Not My Idea wrote:fejs se ubio za mahaluse.

nazalost, imam ga i ja. mada, iz dana u dan sve vise uvidjam kolika je to glupost.
jedino sto je prednost je sto ti pomaze da odrzis kontakt s ljudima iz srednje il s ljudima koji su u drugom gradu il drzavi, pa u biti imas uvid u njihov skoro svakodnevni zivot i tako ostajes upucen.

iako svi imamo preko 100 "prijatelja", mislim da je prvobitni cilj bio da imas najblize ljude i da to bude intimnije a ne ovako, uvlacenje u dupe, lajkanje svega i svacega, komentari tipa "maco, najljepsa si, vrh si, cmok, cmok"

ti nisi demode, ti si jedan od rijetkih koji se uspio oduprijeti i svaka cast ;-)
Fejs kao i sve drugo je za normalne ljude, ko hoce da bude mahalusa biti ce mahalusa i sa i bez fejsa, twitera, skypa, mobilnog, interneta :mrgreen: .
Na kraju sto citas te komentare od mahalusa, jednostavno ih blokiras i zdravo :mrgreen: a koristis one dobre strane fejsa.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#121 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by mousstapha »

detroit-mercy wrote:
mousstapha wrote:Twitter je drugaciji, twitter je bolji ukoliko se zeli procitati nesto pametnije.
Naravno, posebno ko zeli znati jel Kim Kardashian danas prdnula od graha ili od grahove corbe :mrgreen: .
Naravno da i na Twitteru ima sranja. Ali je to bolje sredjeno. Jedna dugmic follow/unfollow rjesava probleme momentalno. S druge strane ima zaista ljudi koji imaju sta reci.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#122 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by amrica »

detroit-mercy wrote: Fejs kao i sve drugo je za normalne ljude, ko hoce da bude mahalusa biti ce mahalusa i sa i bez fejsa, twitera, skypa, mobilnog, interneta :mrgreen: .
Na kraju sto citas te komentare od mahalusa, jednostavno ih blokiras i zdravo :mrgreen: a koristis one dobre strane fejsa.
:thumbup:
StudentskiIC
Posts: 76
Joined: 01/04/2011 20:57

#123 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by StudentskiIC »

detroit-mercy wrote:
Not My Idea wrote:fejs se ubio za mahaluse.

nazalost, imam ga i ja. mada, iz dana u dan sve vise uvidjam kolika je to glupost.
jedino sto je prednost je sto ti pomaze da odrzis kontakt s ljudima iz srednje il s ljudima koji su u drugom gradu il drzavi, pa u biti imas uvid u njihov skoro svakodnevni zivot i tako ostajes upucen.

iako svi imamo preko 100 "prijatelja", mislim da je prvobitni cilj bio da imas najblize ljude i da to bude intimnije a ne ovako, uvlacenje u dupe, lajkanje svega i svacega, komentari tipa "maco, najljepsa si, vrh si, cmok, cmok"

ti nisi demode, ti si jedan od rijetkih koji se uspio oduprijeti i svaka cast ;-)
Fejs kao i sve drugo je za normalne ljude, ko hoce da bude mahalusa biti ce mahalusa i sa i bez fejsa, twitera, skypa, mobilnog, interneta :mrgreen: .
Na kraju sto citas te komentare od mahalusa, jednostavno ih blokiras i zdravo :mrgreen: a koristis one dobre strane fejsa.
:lol: :lol: :lol:
super_woofer
Posts: 173
Joined: 06/11/2011 12:52

#124 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by super_woofer »

Koristim fejs, ali bukvalno ja koristim "njega" a ne on mene :-) sve sam blokirao, ne dolaze mi nikakvi statusi drugih ljudi, imam par slika, na mail mi nista ne dolazi, nikad nisam online i ne "chatam" sa "rajom", nista mi ne pise u infu...

Koristim ga samo da bi se dogovorio oko izlaska, rostilja, nove godine tj. vecih okupljanja jer se lakse dogovorimo kada smo "svi tu", a nismo u mogucnosti da se svi nadjemo i dogovaramo u vise ociju :roll:

ali kako gledam pocinje nekakav Timeline :? i kako sam skontao to pohranjuje sve tvoje podatke i slike na njihov server i ne mozes izbrisati.. tako da su odbrojani moji dani na FB..

:sax:
User avatar
threshold
Posts: 1546
Joined: 09/03/2010 20:34

#125 Re: Nemam Fejs, da li sam demodiran?

Post by threshold »

super_woofer wrote: ali kako gledam pocinje nekakav Timeline :? i kako sam skontao to pohranjuje sve tvoje podatke i slike na njihov server i ne mozes izbrisati.. tako da su odbrojani moji dani na FB..

:sax:
pa druze fb pohranjuje tvoje podatke ima "ihi hi". nije to nista novo. cak prema cookiesima zna koje steranice posjecujes. jbg
Locked