Snijeg sirom BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

and

#76 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by and » 03/02/2012 22:46

sheilak wrote:Meni snijeg super. :-D Danas cijeli dan pjeske u svim pravcima. :D

:-)
a što je 93-94 bilo dobrih ruta :x

kokuz_sa

#77 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by kokuz_sa » 03/02/2012 22:49

zateznistub wrote:
Hopkins wrote:Prije 10 minuta ocistio ispred ulaza i ocistio auto. Sad gledam kroz prozor, auto vec bijelo :D
Si siguran da si svoje ocistio? :D
Image

teAMICA

#78 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by teAMICA » 03/02/2012 23:37

Ljudi moji, sta dans vidjeh, sebi ne mogu doci... Vracam se taxijem, prolazeci kroz Grbavicu mes'cini (sjedih odpozada, stakla zaledjena a ja pricala na mob) :D koloneeee ljudi koji ciste snijeg lopatama sa ceste. Nisu komunalci, izgleda da se raja okupila iz komsiluka :-)

Mr.Penguin

#79 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by Mr.Penguin » 03/02/2012 23:44

jesi li uslikala tu ugrozenu vrstu?

kurty

#80 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by kurty » 03/02/2012 23:47

Ja danas lopatao, lopatao i samo lopatao i sad se kroz pola metra u svojoj avliji probijao...

Jutros isao u Vitez, pa se vratio u Brezu...Malo prije dosao iz Vogosce...

Ja licno moram reci da sam danas presao finih kilometara i da nisam nikako zadovoljan zimskom sluzbom... Na autoputu drama... Jedan jedini autoputic imamo i on je jedva prohodan... Kad se sjetim jedne godine kad sam isao za tri zgrtalice na autoputu... sve odjednom ociste, pa nazad... Danas nista... Utaban snijeg, soli nema, a vidjeo jednu zgrtalicu u Vitezu i jednu na autoputu...

p.s. a sta sam lopatao... gdje god sam auto ostavio, kad sam kretan nazad, morao sam lopatati... kod hanume cijeli sokok izlopatao... :D

blue_sky

#81 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by blue_sky » 03/02/2012 23:50

ja samo da kazem da mi je drago i da volim snijeg, al' ovo je nevjerovatno :shock: :D

zateznistub

#82 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by zateznistub » 03/02/2012 23:54

kurty wrote:Ja danas lopatao, lopatao i samo lopatao i sad se kroz pola metra u svojoj avliji probijao...

Ja licno moram reci da sam danas presao finih kilometara i da nisam nikako zadovoljan zimskom sluzbom... Na autoputu drama... Jedan jedini autoputic imamo i on je jedva prohodan... Kad se sjetim jedne godine kad sam isao za tri zgrtalice na autoputu... sve odjednom ociste, pa nazad... Danas nista... Utaban snijeg, soli nema, a vidjeo jednu zgrtalicu u Vitezu i jednu na autoputu...

p.s. a sta sam lopatao... gdje god sam auto ostavio, kad sam kretan nazad, morao sam lopatati... kod hanume cijeli sokok izlopatao... :D
Kako te nije stid? Ljudi citav dan vrte, snijeg pada citav dan i ti nisi zadovoljan suzbom. Covjek fino rece da posipnimaterijal ne djeluje ispod 7 sepeni celzijusa. A ti nisi zadovoljan?

I nije zgrtalica nego grtalica

teAMICA

#83 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by teAMICA » 03/02/2012 23:55

Mr.Penguin wrote:jesi li uslikala tu ugrozenu vrstu?
Pricala na mob... Poslije pitam taxistu jel ono fakat bilo, il sam pukla? Svaka im cast...

kurty

#84 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by kurty » 04/02/2012 00:04

zateznistub wrote:
kurty wrote:Ja danas lopatao, lopatao i samo lopatao i sad se kroz pola metra u svojoj avliji probijao...

Kako te nije stid? Ljudi citav dan vrte, snijeg pada citav dan i ti nisi zadovoljan suzbom. Covjek fino rece da posipnimaterijal ne djeluje ispod 7 sepeni celzijusa. A ti nisi zadovoljan?

I nije zgrtalica nego grtalica
Sefe... CItaj sta pise... I mojne porediti Sarajevo sa ostatkom BiH... Vidim da svi hvale RAD, i ja im cestitam ako je tako... Ali sam bio u mjestima gdje RAD nije zaduzen za ovo...

Pogledaj nekad sta na tenderima pise i sta se nudi... Pojedine firme u BiH imaju kamioncic i bagercic i dobiju na tenderu da odrzavaju puteve, kad zapada onda frka...Te nemaju masine, te emaju ovo, te nemaju ono... Lijepo je bilo zadnje dvije ili tri godine... Naplate na tenderu toliko i toliko snijeznih dana, i toliko i toliko prolazaka... A 20% tog ostvare, jer su zime bile slabije... A sad prpa... Cistim i cistit cu, pomazem im koliko mogu, bar ovdje gdje zivim, ali mislim da mogu vise i moraju vise, jer su za to firme dobile dobre pare... Nisam corav, vidim kako pada i isto tako mogu vidjeti kuda je prosla GRTALICA, a kuda nije...

kurty

#85 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by kurty » 04/02/2012 00:06

teAMICA wrote:Ljudi moji, sta dans vidjeh, sebi ne mogu doci... Vracam se taxijem, prolazeci kroz Grbavicu mes'cini (sjedih odpozada, stakla zaledjena a ja pricala na mob) :D koloneeee ljudi koji ciste snijeg lopatama sa ceste. Nisu komunalci, izgleda da se raja okupila iz komsiluka :-)

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

blue_sky

#86 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by blue_sky » 04/02/2012 00:16

FreeSol2 wrote:
blue_sky wrote:ja samo da kazem da mi je drago i da volim snijeg, al' ovo je nevjerovatno :shock: :D
+1 :lol:

Lopatu cuvam dok jos napada, zao mi je jos koristiti, mogu je slomiti ranije pa i taj belaj :lol:
nama se bas to desilo :cry: :lol: sad provirih pada k'o lud bez prestanka, dogur'o je do steke vanjskih vrata :-) :lol:

opa22

#87 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by opa22 » 04/02/2012 00:17

Ej ljudi je li u Sarajevu postoj neko skloniste za beskucnike??? Da li im je grad osigurao neko skloniste? U poslijednje vrijeme kao nikad prije primjetio sam nekoliko ljudi koji spavaju po klupama u parkovima itd, sto ako cemo iskreno prije i nije bio bas slucaj u Sarajevu, to su Sarajlije pretezno gledale na filmovima, ili ako bi otisli u neku europsku metropolu.

:? :cry:

[email protected]

#88 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by [email protected] » 04/02/2012 00:18

danas haos..na posao sam kasnila sat vremena..a kako sam dosla kuci ni sama ne znam..
hvala Bogu pa ne radim preko vikenda a ozbiljno razmatram o slobodnim danima od ponedjeljka :-D hrane ima, po hljeb mozemo nekoliko metara i cekati proljece :D
a evo gledam vani okupila se neka raja i ciste snijeg..e svaka im cast :!: mada sumnjam da ce to puno pomoci jer ce do ujutro opet sve zamesti :(

alica.k

#89 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by alica.k » 04/02/2012 00:19

opa22 wrote:Ej ljudi je li u Sarajevu postoj neko skloniste za beskucnike??? Da li im je grad osigurao neko skloniste? U poslijednje vrijeme kao nikad prije primjetio sam nekoliko ljudi koji spavaju po klupama u parkovima itd, sto ako cemo iskreno prije i nije bio bas slucaj u Sarajevu, to su Sarajlije pretezno gledale na filmovima, ili ako bi otisli u neku europsku metropolu.

:? :cry:
http://www.bh-news.com/ba/vijest_det.php?vid=18211&r=1

ins

#90 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by ins » 04/02/2012 00:19

Moj komsija ocistio ispred haustora oko 20h, ja maloprije dosao kuci: kao da niko nije dotakao :D

Sutra je moj red :skoljka:

PS: po Miljacki sante leda plove :thumbup:

opa22

#91 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by opa22 » 04/02/2012 00:23

zalosno, pravo zalosno, ne znam kakva je situacija u drugim gradovima u drzavi, ali Sarajevo kao glavni grad drzave MORA da ima neko skloniste za te ljude, na zalost vec postoje beskucnici i mozemo ih svaki dan vidjeti u gradu, a bojim se da ce se broj vremenom povecati

AdNaN88

#92 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by AdNaN88 » 04/02/2012 00:23

teAMICA wrote:Ljudi moji, sta dans vidjeh, sebi ne mogu doci... Vracam se taxijem, prolazeci kroz Grbavicu mes'cini (sjedih odpozada, stakla zaledjena a ja pricala na mob) :D koloneeee ljudi koji ciste snijeg lopatama sa ceste. Nisu komunalci, izgleda da se raja okupila iz komsiluka :-)
Cuo sam da se danas placala dnevnica nekima koji su se prijavili da ciste snijeg, cini mi se 50 ili 70KM. Valjda traze i sutra dosta ljudi, tad ce se uglavnom cistiti stari grad. Sad koliko je ovo provjereno ne znam :)

kokuz_sa

#93 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by kokuz_sa » 04/02/2012 00:25

Last edited by kokuz_sa on 04/02/2012 00:27, edited 1 time in total.

[email protected]

#94 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by [email protected] » 04/02/2012 00:26

Glavni putevi su neočišćeni pleše auto na krivinama,teško onom ko još ide sporednim il uz brdo.Mada mora se prinzati da snijeg barem 24 sata pada bez prestanka tako da i službama nije lako moraju više zasukati rukave a to nije naša osobina.Najbolje ne paliti auto, velike šanse su i da ti nešto crkne.

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#95 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by ladyblue18 » 04/02/2012 00:28

[email protected] wrote:Najbolje ne paliti auto, velike šanse su i da ti nešto crkne.
Poucena danasnjim tatinim iskustvom, moram se sloziti.

Inace i ja sam razmisljala hcoe li biti hljeba uopste ujutru u granapima, mislim da ce biti zasukajte rukave i kuhajte. :D

alica.k

#96 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by alica.k » 04/02/2012 00:30

ladyblue18 wrote:
[email protected] wrote:Najbolje ne paliti auto, velike šanse su i da ti nešto crkne.
Poucena danasnjim tatinim iskustvom, moram se sloziti.

Inace i ja sam razmisljala hcoe li biti hljeba uopste ujutru u granapima, mislim da ce biti zasukajte rukave i kuhajte. :D
ccc sad sam isla u kuhinju gledat imamo li brasna uopste.
nisam o tome ni mislila

poznanik

#97 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by poznanik » 04/02/2012 00:30

[email protected] wrote:Glavni putevi su neočišćeni pleše auto na krivinama,teško onom ko još ide sporednim il uz brdo.Mada mora se prinzati da snijeg barem 24 sata pada bez prestanka tako da i službama nije lako moraju više zasukati rukave a to nije naša osobina.Najbolje ne paliti auto, velike šanse su i da ti nešto crkne.
Objavljeno 03.02.2012. u 22:55

Lavine u istočnom dijelu RS blokirale saobraćaj
Desetak lavina aktiviralo se večeras na području koje je u nadležnosti Centra javne bezbjednosti Istočno Sarajevo.

U kasnim večernjim satima došlo do pokretanja lavine na putu Pale - Jahorina u mjestu Osmice zbog čega je saobraćaj obustavljen na ovoj dionici.

Prema informacijama Civilne zaštite, zbog lavine na putu Foča- Miljevina oko 70 osoba koje su bile u autobusu i oko 20-atak vozila čeka da se put oslobodi od snijega.

Lavine su obustavljale saobraćaj i na putnim pravcima Sarajevo - Foča, Dobro Polje - Foča - Miljevina, kao i u Krupačkim stijenama.

Odroni velike količine snijega desili i na putu Dobrun - Vardište i na magistralnom putu Rogatica - Višegrad zbog čega je saobraćaj zatvoren na ovim dionicama.

I predsjednici Srbije i Hrvatske, Boris Tadić i Ivo Josipović, ostali su po završetku trilateralnog sastanka na Jahorini, jer su im vremenske neprilike i stanje na putevima u Bosni i Hercegovini onemogućili povratak u Srbiju, odnosno Hrvatsku.

[email protected]

#98 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by [email protected] » 04/02/2012 00:31

ma potkuhala sam za ustipke ujutro..a imamo i brasna ako ne bude hljeba pa cemo praviti :-D
a jutros je bilo hljeba u prodavnici a i pekara je blizu pa snaci cemo se :-D :D

respo

#99 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by respo » 04/02/2012 00:36

Hopkins wrote:Prije 10 minuta ocistio ispred ulaza i ocistio auto. Sad gledam kroz prozor, auto vec bijelo :D
a inace je isto bijele boje :)

Tvrdokorna mrlja

#100 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by Tvrdokorna mrlja » 04/02/2012 00:39

a taman sam trebo za miljevinu sutra,ne znam sta da radim sad :D

Post Reply