Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#76 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by chuchumbamayumbe »

Ja bih volio da vidim web stranicu te Al Shiddi kompanije iz Saudije ili već odakle je?
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#77 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by despina »

svaka grupacija ima svoju poslovnu politiku....ne bih rekla da je njihova šerijatska, da je tako, žene ne bi radile u njemu. upitan je samo alkohol. valjda su kalkulisali koliko se isplati poslovati sa alkoholom ili bez njeg.
nomVe
Posts: 199
Joined: 17/01/2010 08:42

#78 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by nomVe »

Last edited by nomVe on 04/12/2011 12:16, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#79 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by nosara »

Bosnian1980 wrote:
nomVe wrote:
despina wrote:Investitor centra je Al Shiddi Group, grupacija koja posluje u mnogim granama, između ostalog je njihova Shaza Hotel, a oni upravljaju Bristolom. Tako da se Bristol ne gura u centar, on je dio centra, ista firma ;-)
Ma o cemu ti pricas, Shiddi je bila firma sa 2 uposlena i sa 50000 km kapitala. Glatko su odbijeni u Zenici gdje je posao dobio Dzananovic koji je izgradio centar jer Shiddi nisu imali nikakve reference. O poslu na Marijin dvoru ne treba ni pricati, ovo je bila ubjedljivo najlosija ponuda, a odbijene su sve redom odlicne firme zbog Izetbegvica & co. Kako su sada dosli do novca, zaista ne znam, ali nemojte mi pricati kako su oni svjetski poznata firma.
Hahahahaha :)

Na cemu si ti da i nama das malo :D
Sve je tacno...
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#80 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by nosara »

chuchumbamayumbe wrote:Ja bih volio da vidim web stranicu te Al Shiddi kompanije iz Saudije ili već odakle je?
:lol:

NeJma... :D
Kupi jeftino, prodaj skupo
Takođe, direktor Mohamed Hedi Mejai, je bio vrlo direktan u objašnjavanju šta je glavni cilj projekta.

Radi se o klasičnoj preprodaji gdje bi Al Shiddi i International Investment Bank, kada poslovni centar i hotel budu izgrađeni i izdati zakupcima, onda sve skupa prodali nekome trećem ko bi bio voljan da kupi ovaj poslovni kompleks a da mu se uloženi novac vraćaju kroz naplatu kirije.

“Naša strategija u ovom poslu je da kada ga izgradimo i iznajmimo, u naredbe dvije-tri godine to prodamo kao generator prihoda”, najavio je Mohamed Hedi Mejai u zvaničnom saopštenju International Investment Bank.
Last edited by nosara on 04/12/2011 12:18, edited 1 time in total.
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#81 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by motachjointa »

nomVe nemas ti blage veza ali ono najblaze receno :) :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#82 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

a umjesto SCC na MD je trebao nici Avaz Twist
Ali eto dobili smo i Avaz i SCC u krugu od kilometar
nomVe
Posts: 199
Joined: 17/01/2010 08:42

#83 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by nomVe »

Ispravka - kapital je bio 6000 dolara.

evo opet link http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=20627
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#84 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by despina »

nomVe wrote:
despina wrote:Investitor centra je Al Shiddi Group, grupacija koja posluje u mnogim granama, između ostalog je njihova Shaza Hotel, a oni upravljaju Bristolom. Tako da se Bristol ne gura u centar, on je dio centra, ista firma ;-)
Ma o cemu ti pricas, Shiddi je bila firma sa 2 uposlena i sa 50000 km kapitala. Glatko su odbijeni u Zenici gdje je posao dobio Dzananovic koji je izgradio centar jer Shiddi nisu imali nikakve reference. O poslu na Marijin dvoru ne treba ni pricati, ovo je bila ubjedljivo najlosija ponuda, a odbijene su sve redom odlicne firme zbog Izetbegvica & co. Kako su sada dosli do novca, zaista ne znam, ali nemojte mi pricati kako su oni svjetski poznata firma.

gdje sam ja rekla da su svjetski poznata firma? samo sam rekla da je Bristol njihova investicija.
nomVe
Posts: 199
Joined: 17/01/2010 08:42

#85 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by nomVe »

A za vasu informaciju, kasne vec 4-5 godina sa projektom. Ovo je nesto ko Bosmal. Dodju anonimci i opale nekoga po usima 100 miliona.
User avatar
Adrian_M41
Posts: 166
Joined: 20/08/2010 12:55

#86 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by Adrian_M41 »

Klasični bošnjaci. Ništa nevalja i uvijek neka prevara. Skontajte da je Hotel nov i da će proraditi jer je odličan pa tek onda da je u njemu uposleno 150 NAŠIH ljudi. Kad bi bilo više ovakvih projekata bilo bi bolje svima. A i SCC kad se otvori NAŠI ljudi će dobiti posao u njemu. Zato malo podrške!

P.S. Nema alkohola ali ne zbog šerijatskog razloga. Generalni direktor je Nijemac i furaju tu biznis klasu..
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#87 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

Baš pođoh to napisati :D Nikad ne valja. Stoji ono rugo od 1995, i onda se nađe netko da kupi i obnovi i nastavi istu djeltanost i opet ne valja. Jer, nisu od nas tražili dozvolu da ne služe alkohol. Moš mislit...
Dakle, kome se ne sviđa neka sam nađe investitora (dobiće i proviziju), pa da radnici idu kući u 16h (završe malo ranije da odu u kupatilo, našminkaju se itd), pa lijepo i sretno kući, da im ne bude velika gužva jer ne treba puno raditi, a pare će već sa neba pasti za plaću.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#88 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by nosara »

Adrian_M41 wrote:Klasični bošnjaci. Ništa nevalja i uvijek neka prevara. Skontajte da je Hotel nov i da će proraditi jer je odličan pa tek onda da je u njemu uposleno 150 NAŠIH ljudi. Kad bi bilo više ovakvih projekata bilo bi bolje svima. A i SCC kad se otvori NAŠI ljudi će dobiti posao u njemu. Zato malo podrške!

P.S. Nema alkohola ali ne zbog šerijatskog razloga. Generalni direktor je Nijemac i furaju tu biznis klasu..
Poznato je da je ta biznis klasa sve suhi brat do suhog brata... :D
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#89 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by nosara »

KatarinaKosaca wrote:Baš pođoh to napisati :D Nikad ne valja. Stoji ono rugo od 1995, i onda se nađe netko da kupi i obnovi i nastavi istu djeltanost i opet ne valja. Jer, nisu od nas tražili dozvolu da ne služe alkohol. Moš mislit...
Dakle, kome se ne sviđa neka sam nađe investitora (dobiće i proviziju), pa da radnici idu kući u 16h (završe malo ranije da odu u kupatilo, našminkaju se itd), pa lijepo i sretno kući, da im ne bude velika gužva jer ne treba puno raditi, a pare će već sa neba pasti za plaću.
Pa ako kukaju insajderi, ko smo mi da ih osudjujemo...?

Hotel ko hotel je ok, mada ova stavka "suh" ne ide ruku pod ruku s turizmom i prometom... Ali to je vec njihova stvar, kad su vec uletili s "kapitalom"...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#90 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

nosara wrote:Pa ako kukaju insajderi, ko smo mi da ih osudjujemo...?

Hotel ko hotel je ok, mada ova stavka "suh" ne ide ruku pod ruku s turizmom i prometom... Ali to je vec njihova stvar, kad su vec uletili s "kapitalom"...
Neki kukaju neki ne. Javila su se dva čovjeka koji rade i nisu kukali. Tako da meni na temi još uvijek nije jasno da li je jako dobro ili je moderna vrsta logora.. :? Ako tome dodamo da nam je kukanje nacionalni sport, onda zaista ne znam...
Ako su oni izabrali da ne služe alkohol (mislim da je najveći profit na hrani i kafi i spavanju u hotelu), njihova poslovana politika... Ja volim sa djetetom sjesti na kolač negdje gdje ne sjedi grupa od 12 veselih pjanaca.. Opet, njihova poslovna politika, niđe veze ni sa gradom ni sa tim na šta će ličiti za 10 godina.
User avatar
Adrian_M41
Posts: 166
Joined: 20/08/2010 12:55

#91 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by Adrian_M41 »

Upravo. Dođite na jedan Family day pa ćete vidjeti razlog zbog kojeg je možda i bolje što nema alkohola. Imaš kafanu pa idi u nju i dodje pjan nazad na spavanje, ili donesi sebi u sobu šta god hoćeš (a da nije TNT :D ). Jednostavno.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#92 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

nomVe wrote:Za one sa kratkim pamcenjem - http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=20627

Ali zanimljivo kako se ta bratija mota oko svih projekata (Ljevakovici, Polic, Patkovic itd. a znamo ko su, sta su i sa kim su u relacijama) a tu nas pojedinci uvjeravaju da alkohola nema jer eto to je poslovna politika :-)
User avatar
Adrian_M41
Posts: 166
Joined: 20/08/2010 12:55

#93 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by Adrian_M41 »

dječak sa šibicama wrote:
nomVe wrote:Za one sa kratkim pamcenjem - http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=20627

Ali zanimljivo kako se ta bratija mota oko svih projekata (Ljevakovici, Polic, Patkovic itd. a znamo ko su, sta su i sa kim su u relacijama) a tu nas pojedinci uvjeravaju da alkohola nema jer eto to je poslovna politika :-)
Ti vjeruješ Avazu i tekstu koji je pisao Faruk Čardžić, trenutni urednik televizije Alfa? Bravo inteligencijo!
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#94 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

dječak sa šibicama wrote:Ali zanimljivo kako se ta bratija mota oko svih projekata (Ljevakovici, Polic, Patkovic itd. a znamo ko su, sta su i sa kim su u relacijama) a tu nas pojedinci uvjeravaju da alkohola nema jer eto to je poslovna politika :-)
Ja, čija je poslovna politika, ako nije njihova? Poslovana politika se uglavnom zasniva na profitu, ali je isključivo i samo odluka vlasnika kapitala.. I šta sad? Da ima alkohola radilo bi se po 5 sati sa pauzom od pola sata, plate bi bile dobre, ali bi se opet netko našao da kaže kako ne valja... Kome se ne sviđa "ta bratija", fino nađe investitora kojeg smatra dobrim i poštenim i neka izađe na tender. Ako propadne, neka se žali itd... Kao svaki tender.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#95 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by nosara »

KatarinaKosaca wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ali zanimljivo kako se ta bratija mota oko svih projekata (Ljevakovici, Polic, Patkovic itd. a znamo ko su, sta su i sa kim su u relacijama) a tu nas pojedinci uvjeravaju da alkohola nema jer eto to je poslovna politika :-)
Ja, čija je poslovna politika, ako nije njihova? Poslovana politika se uglavnom zasniva na profitu, ali je isključivo i samo odluka vlasnika kapitala.. I šta sad? Da ima alkohola radilo bi se po 5 sati sa pauzom od pola sata, plate bi bile dobre, ali bi se opet netko našao da kaže kako ne valja... Kome se ne sviđa "ta bratija", fino nađe investitora kojeg smatra dobrim i poštenim i neka izađe na tender. Ako propadne, neka se žali itd... Kao svaki tender.
Gdje, u Spaniji...? Daj, ne zajebavaj svega ti... To su betonirane relacije i nema se sta ko i kome zalit... Oni su preprodavci, a ovdje je pogodno tlo za marifetluke... Jaka drzava, jebi ga... 8-)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#96 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

nosara wrote:Gdje, u Spaniji...? Daj, ne zajebavaj svega ti... To su betonirane relacije i nema se sta ko i kome zalit... Oni su preprodavci, a ovdje je pogodno tlo za marifetluke... Jaka drzava, jebi ga... 8-)
U privredi se često desi da se obori tender.. Ipak, ne može sebi ni Švica priuštiti da bira investitora, a kamoli mi.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#97 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by nosara »

KatarinaKosaca wrote:
nosara wrote:Gdje, u Spaniji...? Daj, ne zajebavaj svega ti... To su betonirane relacije i nema se sta ko i kome zalit... Oni su preprodavci, a ovdje je pogodno tlo za marifetluke... Jaka drzava, jebi ga... 8-)
U privredi se često desi da se obori tender.. Ipak, ne može sebi ni Švica priuštiti da bira investitora, a kamoli mi.
Privredom se ovi ne bave... Ovo sto pokrivaju dobro je asfaltirano i nema nikakvih obaranja... Ako nekom das dzaba nesto sto on kasnije preproda za stostruku cifru, pa nije ti to bas neka investicija...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#98 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

nosara wrote:Privredom se ovi ne bave... Ovo sto pokrivaju dobro je asfaltirano i nema nikakvih obaranja... Ako nekom das dzaba nesto sto on kasnije preproda za stostruku cifru, pa nije ti to bas neka investicija...
Odosmo od teme.... Radi se o tome da imaš srušen objekat još od rata , potpuno devastiran kao prva crta obrane. Izgube i bivši partneri naviku da postoji taj hotel. (Slučajno sam neke 2002 ušla u jednu turističku agenciju u Skopju i rekli su mi da su prije rata uvijek pravili rezervacije u hotelu Bristol, ali, eto, da više ne mogu). Pojavi se investitor (ko god da je on), obnovi i zaposli ljude. Državi valjda da njeno. I ko god da je taj investitor sve dok on poštuje pravila agencije za privatizaciju (3 godine ne može staviti hipoteku, ni prodati, ni promijeniti djelatnost), šta mene briga jel on klanja svih 5 vakata (a mislim da upravo to nekome smeta) i da li profit izvlači iz viskija ili kafe. O korupciju, sprezi valsti i tajkuna... tu jesi u pravu, ali to nisam ovdje tretirala. Ako taj isti investitor digne hotel na noge, oformi stalnu klijentelu, razvije poslovne odnose i uspije ga prodati nakon 3 godine za veću vrijednost... svaka mu čast. Neka to napravi onda netko od nas, ili neka to napravi država kad je tako lako...
Dalje, ovdje se kukalo kako se puno radi u hotelu. Pa, hotel je takva vrsta djelatnosti. Sve je podređeno gostu. Ne možeš ti kući u 16h kao iz državne službe ako ti dolazi autobus gostiju. Ne može sobarica navaliti u sobu ako gost spava da je što prije počisti, jer mora kući. Ne može konobar gostu reći "Nije moj rejon" :D ili "završavam smjenu". Hotel je jako kompleksna djelatnost, ako sobarica nije poštena i u džep stavi na primjer zlatni lančić koji gost zaboravi, pokvarila je sav posao direktoru prodaje.. Ko to ne razumije, knjigu u šake i neka polaže državni ispit, jer će onda moći i istjerivati prava i pravdu u biti kući u 16.15.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#99 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by nosara »

KatarinaKosaca wrote:
nosara wrote:Privredom se ovi ne bave... Ovo sto pokrivaju dobro je asfaltirano i nema nikakvih obaranja... Ako nekom das dzaba nesto sto on kasnije preproda za stostruku cifru, pa nije ti to bas neka investicija...
Odosmo od teme.... Radi se o tome da imaš srušen objekat još od rata , potpuno devastiran kao prva crta obrane. Izgube i bivši partneri naviku da postoji taj hotel. (Slučajno sam neke 2002 ušla u jednu turističku agenciju u Skopju i rekli su mi da su prije rata uvijek pravili rezervacije u hotelu Bristol, ali, eto, da više ne mogu). Pojavi se investitor (ko god da je on), obnovi i zaposli ljude. Državi valjda da njeno. I ko god da je taj investitor sve dok on poštuje pravila agencije za privatizaciju (3 godine ne može staviti hipoteku, ni prodati, ni promijeniti djelatnost), šta mene briga jel on klanja svih 5 vakata (a mislim da upravo to nekome smeta) i da li profit izvlači iz viskija ili kafe. O korupciju, sprezi valsti i tajkuna... tu jesi u pravu, ali to nisam ovdje tretirala. Ako taj isti investitor digne hotel na noge, oformi stalnu klijentelu, razvije poslovne odnose i uspije ga prodati nakon 3 godine za veću vrijednost... svaka mu čast. Neka to napravi onda netko od nas, ili neka to napravi država kad je tako lako...
Dalje, ovdje se kukalo kako se puno radi u hotelu. Pa, hotel je takva vrsta djelatnosti. Sve je podređeno gostu. Ne možeš ti kući u 16h kao iz državne službe ako ti dolazi autobus gostiju. Ne može sobarica navaliti u sobu ako gost spava da je što prije počisti, jer mora kući. Ne može konobar gostu reći "Nije moj rejon" :D ili "završavam smjenu". Hotel je jako kompleksna djelatnost, ako sobarica nije poštena i u džep stavi na primjer zlatni lančić koji gost zaboravi, pokvarila je sav posao direktoru prodaje.. Ko to ne razumije, knjigu u šake i neka polaže državni ispit, jer će onda moći i istjerivati prava i pravdu u biti kući u 16.15.
Ja se uvijek stavim u polozaj tog nesretnika koji radi za trojcu po 16 sati... Kriminal... I ne moze se platit... Nije cudo da ih tuzakaju... Ascare koriste dzungla-drzavu u kojoj je radnik samo predmet guzenja, a sindikat produzena ruka mafijaske drzave...
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#100 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by underground »

Ovdje su ocigledno najglasniji oni koji uopste nemaju veze sa Bristolom i koji nikad nisu tamo radili i ne znaju kakvi su uslovi tamo. Da li zbog toga da bi se istakli, ili je nesto drugo u pitanju, Bog zna.

Najmjerodavniji svjedoci stanja u Bristolu su oni koji su tamo radili.
Post Reply