The best of Sa iks :) - prijedlozi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#301 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Pravi Valter »

+1 od Valtera
Toliko duse u postu se rijetko nadje
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#302 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by popajic »

Not My Idea wrote:jos jedan glas za rizu ;-)
+1 :thumbup:
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#303 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by madtv »

rizoto :D +1 :thumbup:
hocunecu
Posts: 1755
Joined: 25/09/2008 13:18

#304 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by hocunecu »

i od mene glas za rizu, i mene je nasekirala :D
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#305 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by van Basten »

popajic wrote:
Not My Idea wrote:jos jedan glas za rizu ;-)
+1 :thumbup:
+1
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#306 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by krompir i riza »

Hvala svima :)
žao mi je ako sam koga rastužila, al' malo sam otvorila dušu ,tema me podsjetila na to nakon dugo,dugo vremena ..
samsung456
Posts: 111
Joined: 05/05/2008 20:45

#307 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by samsung456 »

hocunecu wrote:i od mene glas za rizu, i mene je nasekirala :D
+1 :sax:
strongwoman
Posts: 1311
Joined: 23/02/2007 08:36

#308 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by strongwoman »

Od mene glas ide za prvi Ahmmedov post kojeg je Chmoljo postavio i tako lijepo objasnio zasto je taj post bas, ali bas bitan i JAKO VRIJEDAN.... :) - pozdrav od bivse lejletab :-D
djetelina_
Posts: 9262
Joined: 24/09/2011 13:12

#309 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by djetelina_ »

krompir i riza :thumbup:
pa rasplaka me :roll:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#310 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

strongwoman wrote:Od mene glas ide za prvi Ahmmedov post kojeg je Chmoljo postavio i tako lijepo objasnio zasto je taj post bas, ali bas bitan i JAKO VRIJEDAN.... :) - pozdrav od bivse lejletab :-D
taj post je poodavno na listi :)

:thumbup:

pozz
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#311 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by zelenashica »

belfy wrote:mrzim ovakve teme, ali sad sam valjda dovoljno popio...

nije mi jasno da zelenasica koja je nogama 101% na zemlji podrzi onakav romanticarsko-nadrealisticni tekst. ono sto je ona pisala je nesto sto svima moze biti pouka, a ovaj koji predlaze je neka bajka. ludilo za nadati se. besmisao besmisla... ali valjda tu dodje ono o suprotnostima.
sa velecasnim brkom bih se slozio 100%. i od govana se pita pravi, a neki se cak i na okus naviknu. nakon toga sve je bolje.
zato za post predlozen od zelene -1, a za brku +25.
Osjećam potrebu da pojasnim razlog nominovanog posta koji je jednostavan.
U vremenu koje danas jeste, kada svi u ljudima prvenstveno gledaju materijalnu stranu, kada prvo primijete fizičke osobine pa tek onda ostalo....jako je bitno da ima ljudi koji pišu i dišu dušom i srcem, koja treba biti vodilja svih nas.
Hvala ti za komentar o 101% prizemnosti, ali ipak mislim da post poput @šapatovog koji je o ljubavi, o ženama pisao sa onoliko ljubavi ipak zaslužuje moju nominaciju. :)
Landa
Posts: 191
Joined: 15/09/2011 14:25

#312 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Landa »

Nisam se nadala da cu tako brzo uci u sa-x legende :D
Hvala najljepsa na nominejshn i glasovima!

:sax:

Ovaj od rize tek ovdje citam i jbt knedla mi u grlu
+1 od mene
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#313 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by zelenashica »

riža +1 :thumbup:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#314 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Hemel »

krompir i riza je napisao/la:
...
prejak post... :thumbup: :thumbup:
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#315 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by prilagodjena »

rižo,aj lav ju :kiss:
+1 :-D
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#316 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by and »

malo stariji post,objavljen na portalu by nokia 6170
http://www.sarajevo-x.com/vijesti/bih/o ... /070307003
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#317 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Pravi Valter »

nemam_ideje wrote:Jah. Sve veliki mislioci i filozofi, plaćaju i očekuju vrhunsku uslugu po principu "kupac je uvijek u pravu", europski sistem, što pohvaliti čovjeka/firmu za dobro urađen posao u skladu sa mogućnostima, to se naime podrazumijeva u BiH, vidi smeće, vidi snijeg, vidi ovo-vidi ono, ne valja ništa ili se podrazumijeva da je neko to morao uraditi pa shodno tome čemu ga/ih pohvaliti i ta priča :oops:

To vam priča, jel :D

RAD ispod mog prozora istovara snijeg po cijelu noć, danima, mjesecima, godinama i ne prestaju oca mi, nerviraju me, priznajem, jebo ih snijeg, zatrpani ljudi, trudnice pred porodom, kolps, šta fali, nek krepaju, ne mogu da živim od kamiona, bagera i ko zna kakvih zvukova po cijelu noć, dan, sumrak i u snu :D

Imao sam sreće da bahuljam po onom prvom snijegu oko 03.00. Snijeg do koljena, ne možeš da uđeš u ulaz i te gadosti. Grtalice pičile oko mene non-stop. Bošnje naravno parkirale na sred ceste, jebiga, nemaju gdje mezimca da parkiraju-u garaži koja se plaća bilo je praznih mjesta.

Opet je ujutro bilo koliko-toliko očišćeno, glavna džada i onih par ulica pored glavne džade bez obzira na Bošnje koje su se potrudile da to čišćenje otežaju koliko god su mogli sa parkiranim mezimcima faktički na sred ceste.

Šta sad ne valja, ima snijega. Treba to očistiti. Napadalo preko metar snijega, opšti kolaps, neko očekuje da će mu RAD čistiti tu nekakvu sporednu ulicu. Bolesno. Kompletno naselje da se skupilo, da su radili sat vremena sve živo bi izlopatali. Rad bi došao kad-tad, utovario snijeg u kamione i ganola, meni pod prozor :D

Gdje su predsjednici kućnog savjeta, gdje su oni debili iz Civilne Zaštite, gdje su nehljebi iz Mjesnih Zajednica, gdje su žohari iz Opština da to malo organizuju. Kad nećete milom, hoćete silom. Kucamo na vrata zaboravljenih asova. "Kuc-kuc, ko je, snijeg, kakav snijeg, onaj koji ćeš da čistiš, nemam lopatu, šutaj ga nogama-ne zanima nas, eto nas odmah čim otmemo lopate od onih koji su ih preprodavali, još ćemo ti dovesti ispomoć u vidu švercera, kad se umoriš možeš džaba čvoke da mu pališ dok ti donosi topao čaj" ( a takvih je bilo u svakoj mahali ko da gledam). Ko je kriv, RAD je kriv. Jah.

Šta sad ne valja, ima snijega na trotoarima. Čuj ima snijega. Pa logično da ima snijega na trotoarima kad u Sarajevu ima ukupno +/- deset kamiona koji služe za odvoz snijega ( od kojih je pola pod mojim prozorom jebem ih usta), napadalo ga preko metar a nehljebi,debili, žohari iz MZ, CZ, Opštine i predsjednici kućnih savjeta nisu izašli iz kuće prva 24 dana elementarne nepogode dok većina naroda sere kako ništa nije očišćeno. Da je kompletno radno sposobno stanovništvo izašlo da čisti grad tako što će se valjati po snijegu i praviti Snješke Bijeliće, podmladak ne računam, očistili bi ga u roku od par dana.
Jok, kriv RAD.

Šta sad ne valja. Ima smeća, nisu ga odvukli. Nisi bio u stanju da skontaš da je kolaps, da niko nije očistio ulicu-niti da postoji neka namjera tebe i tvojih vrijednih komšija da se ista očisti i da možda ne bi bilo pametno da bacaš smeće pet/sedam/deset dana. Pa nije nuklearni otpad iz Fukošime. Neće te zaganjati po kući ako ga ostaviš na balkonu. Ne jedeš ribu da se usmrdi. Nije haman nešto ni vruće da se sve to desi. "Ipak da ja bacim smeće, đeš na balkon". Onda genije izađe na ulicu i shvati da to isto smeće sada razvače psi lutalice. Glupi psi i nesposobni RAD je prva pomisao genijalca.

Sad sam tačno vidio da kada bi rat opet počeo ( pu, pu da se pomaknem s mjesta ) bilo bi vrlo zajebano preživjeti-komšije i stanovnike ovog grada. Mislio sam da sam to apsolvirao, zajebo sam se, nisam ni blizu. Kalaš ću da zadužim-zlu ne trebalo, vidjeće oni čija majka crnu vunu prede.
Sta da vam pricam kad sve znate. Konacno neko da kaze.
Ovo je sa teme KJKP (ne)RAD ili tako nesta
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#318 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

UPDATE!

rižin post našao mjesto na listi :)

i dalje pratite, i dalje predlažite :) imajte temu uvijek na umu... :)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#319 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Ridjobrki »

Rižin post to svakako zaslužuje, baš me rastopio al' tipa svojski. :thumbup:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#320 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by KatarinaKosaca »

Moj prijedlog je ova refleksija na Dežulovićev tekst
LBVIEW wrote:Lako je, Dezulovicima & co. palamuditi i filozofirati sa pristojne udaljenosti o tome kako su Bosnjaci, toboze, neslobodni u odnosu na svoju poziciju zrtve i sta im je ciniti po tom pitanju, dok se na one koji su iste i doveli u tu poziciju, a to nisu bosnjacki politicki i vjerski prvaci- nastavljajuci po starom sizofrenom obrascu malo velicajuci, a malo negirajuci ono sto su pocinili- ni ne osvrce. O njima i njihovom anticivilizacijskom i morbidnom, pijacarskom odnosu prema zrtvama politike krvi i tla ciji su i nasljednici, casni Dezulevic nam nema sta reci, iako su isti dobrano iskoristili "tekovine zlocina" ucvrscujuci svoju dominaciju na etnicki "ociscenom" teritoriju. Dakle,bosnjackim politickim i vjerskim prvacima se slobodno moze spocitavati oportunizam i ljigavost zbog pokusaja "profitiranja" u politickom smislu na planetarnoj nepravdi ucinjenoj narodu iz kojeg poticu, dok se ovi drugi koji "profitiraju na zlocinu" ni ne spominju. :-)
Bas me zanima kako bi se vrli kriticar svega i svacega proveo da Jevreje "uzme u usta"? Da li bi u nekom njihovom "Oslobodenju" dobio prostor za iznosenje svojih stavova?
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#321 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by van Basten »

evo da i ja utefterim svoj prijedlog, sa teme o crnoj hronici:

Hendrix wrote:Ovde očigledno imamo neki poremećaj vrijednosti, danas je cool pomagati cukama i postavljati njih kao prioritete naše brige, pored hiljada ljudi na ivici siromaštva u čitavoj zemlji.

Fino je što pratite zapadne trendove, a i fino je tu u gradu volontirati, malo cuke maziš, daš im hrane, ne moraš recimo otići u povratničko selo i pomoći ljudima tamo. To je daleko ba, a cuke su ovde, među nama. Ovde je neko takmičenje u licemjerstvu, ne možemo mi glumiti idealan sistem kao na zapadu gdje ljudi imaju posao i normalan život pa svoje potrebe za humanošću nadoknađuju velikom brigom za životinje. Pa ovde su ljudi ugroženi, otiđite malo van svojih parkova i grada, malo pogledajte kako LJUDI žive, kako djeca nemaju para u školu da idu, kako nane i dede povratnici žive bez struje 17 godina nakon rata, kako invalidi žive sa 30ak maraka primanja...

I da, ja se za razliku od mnogih tzv. spasilaca životinjskih prava mogu pohvaliti da sam spasio život 4 psa koji su mi dolazili zimi pred kuću gladni i žedni, svake zime po jedan i to godinama prije nego ste smislili ovi smijuriiju od udruženja. Usputno hranjenje lutalica koji se tu i tamo pojave ne smatram posebnim činom, to je sasvim normalno. I nisam to po novinama prikazivao i medijima, niti sam se dičio tim, volim životinje, ništa manje nego svaki normalan čovjek ali ovakvu nebulozu od zakona i ponašanja ne mogu da shvatim. Veće je mučenje psima što su pušteni da hodaju slobodno i traže hranu po smeću dok vi otvorite azil za 20 godina.

I za kraj, vratite se malo u realnost, ovo je Bosna, mi nažalost imamo ljude kojima je potrebna pomoć i to sada, dok vi maštate o volontiranju i maženju cuka, ne zaboravite se slikati za fejsbuk kako hranite cuke, ipak ste to vi prvi smislili.
vrlo precizno secirana dvoličnost brižnih europejaca :thumbup:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#322 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by ladyblue18 »

:thumbup: za Hendrixa
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#323 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Mali_Vuk »

Svi predloženi postovi su za 10, ali ovaj od @riže mi je, ono, huh! :thumbup:

I onaj sa bebom i obrazima, i onaj sa macom i puškom, ma svi su... :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#324 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by dezurni_ucenik »

Hendrix :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#325 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by ultima_palabra »

I od mene glas za Jimija :)
Post Reply