The best of Sa iks :) - prijedlozi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#276 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by plain vanilla »

luna09 wrote:"Postovana osobo koja je prosula vrelo ulje na zivo bice sa zutim krznom i ljesnjak ocima,

Imam potrebu da ti se obratim pa se nadam da ces na ovaj nacin mozda procitati ove redove. Ja ne znam ko si i kako je doslo do ovog cina. Mozda si dijete i mozda istrazujes granice boli, smrti i zivota. Nadam se da ti je ovo bila prva i posljedna lekcija. Da si se zaprepastio/la boli i shoka koje je psic dozivio. Da si se uvjerio/la koliko mi ljudi imamo moci da nanosimo patnju ali da si se i prepao/la, i plakao/la onako djecije iskreno. Da si se pokajao/la. Shvatio da smo mocniji od zivotinja i da su nihovi zivoti, radost, i muka u nasim rukama i da ti vise nece pasti na um da ucinis takvo sto bilo kojem zivom bicu. To mi je jedina nada.

Ako si odrastao/la, sve trazim neko objasnjenje za tvoj cin jer svasta se moze desiti pa da covjek digne ruku cak i na svog rodjenog. Jbg, ljudi smo, grijesimo. Sta god da smislim i koje god objasnjenje da nadjem ti nisi izvrsio svoju duznost kao covjek, zivo bice sa razumom i osjecajima. Naravno, polazeci od toga da si osoba bez psihickih problema.

Dostojanstvo…Iskreno, pored toga sto vidim patnju zivotinje u rani koju si joj nanio i sjetnim ocima kojim gleda, boli me kad vidim da je jos jedan covjek pao na testu zivota i izgubio dostojanstvo i jedan dio sebe. Jer kad si u stanju uciniti nesto takvo jedan dio tebe je zasigurno umro. Jedan dio tebe kao dobre i casne osobe je zauvijek nestao, za tebe, za mene, za Bosnu, za covjecanstvo. Kad more odnese jedan kamen sa obale, nije samo obala ga izgubila, vec citavom kontinentu je odnesen u nepovrat. Tvoj kamen je dostojanstvo. Dostojanstvo covjeka obdarenog razumom i emocijama da bira da bude iskren, prepozna i bira pravi put iako je trnovit, da daje dio sebe za bolje sutra. Da ne radi drugima sto ne bi sebi pozelio.

Hrabrost…Za ovaj cin koji si pocinio/la trebalo je puno hrabrosti. Hrabrosti da se suocis sam sa sobom poslije. Sigurnosti da poznajes sebe tako dobro da ces moci zaspati nakon sto cujes tu bol. Kad vidis nevjericu u ocajnim i zaprepastenim ocima u kojima si ti bog i gospodar. Hrabrost da znas da kad god vidis pseto na cesti nece ti se vratiti flashback agonije koju si prouzrokovao. Svaka ti cast!

Hrabrosti ti ne nedostaje, to je ocigledno. Jedino sto ti mogu pozeljeti je da tu hrabrost upotrijebis da vratis svoj kamen dostojanstva, a kad i ako ga vratis da ga cvrsto drzis, hranis, oblikujes i da ga nikad vise ne bacis tako olako kao sto si ga nekoc zafrljacio sa serpom vrelog ulja.
Ali sve se bojim da je uzalud."

nakon sto su lutalice (opet) napale dijete, bio bi red i cukama napisati jedno pismo
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#277 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by quasar »

Ovo je OT, ali moram nesto reci. Imam maksimalne simpatije prema tim zivim bicima. Nisam nikada tolerisao maltretiranje zivotinja, cak sam se znao i potuci zbog toga kad sam bio mladji.

Medjutim, domaci pas nema prirodneog neprijatelja i jedini faktor koji mu je ogranicavao populaciju jeste covjek. Sad je zakon sprijecio covjeka i naravno da je doslo do eksplozije populacije ovih zivotinja koje vise nemaju ni dovoljno prostora, niti hrane za sve. Jasno da postoji veza izmedju rasta populacije, rasta netrpeljivosti prema njima, sto rezultira i povecanom agresivnoscu i imamo ovo. Amnestiju psima lutalicama nije se smjelo dati prije nego se stvore uslovi i sredstva za sterilizaciju svih jedinki i azila za sve. Situacija je takva da ce se MORATI pobiti, uprkos zakonu. Jednostavno, ne mozes napraviti azil za 7-10 hiljada zivotinja samo u KS.
Ponavljam, da me ko ne shvati pogresno, osudjujem mucenje i ranjavanje tih bica.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#278 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Mis mekinjas »

plain vanilla wrote:

nakon sto su lutalice (opet) napale dijete, bio bi red i cukama napisati jedno pismo
vala, skoro mi je kolegici lutalica ujelo dijete za lice, mala završila na plastičnoj operaciji, a nije bilo da majka nije pazila dijete, već se on zaletio i s leđa napao dijete.
A nemam ništa protiv pasa, kupujem labradora, nosim im dekice i hranu u prihvatne centre, ali brate.... :-) :-) :-) :-)
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#279 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Ajatolah_ »

Pa kakve to sad veze ima? Bez obzira na to, post je dobar i to što se desio napad ne umanjuje neispravnost djela o kojem govori.
Regularan
Posts: 24
Joined: 28/08/2011 00:50

#280 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Regularan »

plain vanilla wrote: nakon sto su lutalice (opet) napale dijete, bio bi red i cukama napisati jedno pismo
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: TO LEGENDO :!: Nek si joj rekla :!: :thumbup: svi fino olovku i papir i cukama po pismo :!:
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#281 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Dendrlix »

Re: Sarajevo kojeg više nema
Postao/la Pravi Valter dana 15/01/2012 22:41

Znam da je tema izlizana, ali.....


Nekada u Sarajevu smo se dijelili iskljucivo na dvije kategorije: raja i supci. Raja smo bili u biti skoro svi. I bas svima je pruzeno mnogo sansi da „bude u raji“, jer onaj koji nije, ili vise nije, je jednostavno proglasavan supkom. Nismo tada imali, bar mnogi od nas, ni vjere ni nacije, ili tacnije nismo primarno bili Muslimani, Srbi, Hrvati i ostali, nego smo prvenstveno bili raja i supci. Nismo se dijelili na bogate i siromasne. Nekako smo svi imali „za cekera“, ali opet ni previse ni premalo. Danas je moj „jaran iz raje“ dobio nove tene, sutra neko drugi a prekosutra mozda ja. Ako neciji roditelji nisu mogli priustiti svom djetetu nove popularne tene, niko od nas tog jarana nije provocirao zbog toga. Osim Supaka. Kad neko dobije novo biciklo svi su mu trazili da im dadne „krug“. Samo supci nisu davali „krug“. Kad neko bude nepravedno uspjesan, svi smo ga kolektivno mrzili. Raja ga je mrzila zato sto je uspjeh nepravedan, dok su ga supci mrzili zato jer je uspjesan, pa makar i nepravedno. Odlicni ucenici, ili kako smo ih tada zvali „streberi“, su bili raja ako dozvole da se prepisuje od njih na kontrolnom, ako nisu dozvoljavali bili su supci. Losi ucenici su bili raja ako drugom losem uceniku dozvoli da prepise ono sto je on vec prepisao od „strebera“, ako nisu dozvoljavali bili su supci. Ucitelji su bili raja ako nam na bas svaku izvaljenu glupost ne dadnu keca, dok oni koji su to radili su bili supci. Domari u skolama su generalno bili raja, jer su uglavnom voljeli djecu. Najveci supci su bili sintori, jer su nam otimali i ubijali cuke koje smo svi mi, i raja i supci, zvali svojima. Pravili smo im ogrlice, hranili ih, izvodili u setnju po Vilsonovom setalistu iako su zivjeli napolju. Nema veze, mora cuko ici na Vilsonovo! Jer tamo cuke kake i piske. Sve dok neki supak ne htjedne da taj cuko bude samo njegov, da se zove „supkov“ cuko, pa kad ostala djeca to ne dozvole on otrci starom kuci, isprica mu nekakvu potresnu pricu, stari zovne sintore i nema vise cuke. Sad je cuko sintorski. Sad prave sapun od naseg cuke. Sve zbog supaka! Udruzenog rada supaka! Znate one SOUR-e? Eh, ovo vam je SOUR supaka sintora i supaka sto hoce ba cuko bude samo njihov.

Sto neko sa foruma rece, a ja smatram to potpuno ispravnim, nismo se svi rodili kao Sarajlije. Mnogi su to postali nakon sto su njihovi roditelji zajedno sa njima, ili oni glavom, dosli u Sarajevo. I to vrlo jednostavno. Postali su Sarajlije jer su bili raja. I oni su u ovom gradu uvijek bili dobrodosli. I volim te ljude. I postujem ih. I imam mnogo prijatelja medju njima.I mozda bih i ja to uradio da sam na njihovom mjestu. I bice dobrodosli. A oni drugi, to su vam oni neprilagodjeni. Oni su supci i zato ne mogu biti ni Sarajlije. Oni su najopasniji supci. Danas su veoma aktivni.

Supci su svi linearno znali razlikovati Č i Ć. Ne kazem da svi koji razlikuju ta dva slova su supci. Daleko od toga. Smatram da su oni u prednosti i malo im zavidim sto znaju razlikovati ta dva nesretna slova. Ali, supci ih razlikuju jer su sve i jednu rijec koja u sebi sadrzi ta dva slova ucili napamet. Mi smo ucili tablicu mnozenja a oni su ucili Č I Ć tablicu. Nisu to osjecali nego napamet ucili. Zasto? Pa da bi se razlikovali od raje. Zato sada ne znaju matematiku.

Kad smo malo poodrasli, kad smo se zamomcili, i tada smo se dijelili na raju i supke. Onaj ko je zvao ture za sankom svima bio je raja. Onaj ko nije mogao da zove ture za sankom bio je raja. Onaj ko nije htio, a mogao je da zove ture za sankom je bio supak. Onaj ko je samo nekome zvao ture za sankom bio je supak. Supci su bili oni koji nisu htjeli da te odbace do grada autom da te raja vide kako se vozis u autu. Ili oni supci koji nisu htjeli da prime 5-og covjeka u auto-da se ne preoptereti. Oni koji nisu gledali TLN nisu bili supci. Oni su bili papci, ali to je neka druga tema. Raja se zajedno druzila a supci su to pokusavali nekako minirati, jer supke niko nije zvao na dernek. Zato su supci mrzili derneke, pa su zvali miliciju zbog preglasne muzike. Najveci supci su bili oni koji su poceli da se zabavljaju sa bivsom djevojkom od svog „jarana iz raje“, ili kao kruna supakluka da preotme djevojku od svog „jarana iz raje“. E, to je vrhunski supak. Supak par excellence.

Kad je rat poceo, mega-supci su bili oni koji su otisli „tamo“. Nikad im halaliti necemo. Raja je ostala u gradu.

Danas ima malo raje. Uglavnom se srecemo sa supcima. Moram reci da je i ovaj grad postao jedan veliki supak. Tokom citave godine taj grad-supak prdi, ali sve kulminira zimi kad nas taj silni cjelogodisnji smrad poklopi u vidu smoga i magle. Svi se nekako zajedno nabijemo u taj smrad i disemo punim plucima. I dobro nam! Pravo nam dobro! Ma nismo normalni. Dzaba, ja ga opet volim. To je moj smrad.

Danas kad bilo sta radis odmah naletis na supka. Supci u politici, na TV-u, granapu, pekari, obdanistu, fakultetu, autu, kafani, na odmoru, na poslu .... svuda covjece. Moras, da bi u pameti opstao praviti neki svoj mikrokosmos. I taman taj mikrokosmos nadogradis tako sto ces, recimo, nesto napisati, koliko to god bilo citljivo, dobro ili ne, pa makar i na forumu, odmah, iste sekunde, momentalno ti se nadje, onako kraj ruke, neki od danas raznih vrsta supaka. Primjera radi, neki od supaka, po forumima pljuju po svemu sto neko drugi napise, bilo to dobro ili ne, bilo to pametno ili ne. Onako u 20-ak kucanih strana koje je neko drugi napisao, taj glanc novi supak, sjedne i pasionirano trazi sta je neko, bilo ko, lose ili pogresno napisao. I konacno, nadje sta ne valja, nesto, bilo sta sto nije dobro napisano. Sad je sretan. Nirvana jebote! Zamalo da mu ne nadjem sta je pogrijesio misli se on. Zamalo da mi ovaj promakne a da mu greske ne nadjoh!

Jer i supci su evoulirali. Danas i njih ima more vrsta. Licno najvise uzivam kad dva supka, nebitno koje vrste zakuhaju. Recimo zakuha supak politicar i supak gazdurina. Ne mogu se nikad dovoljno nasladjivati tom borbom. Ili supak Sarajlija sa supkom turbo-folkerom. Kako tu varnice sijevaju. Danas, pored vec pomenutih, imamo pametne supke, glupe supke, udavace supke sa 5 zvjezdica, main stream supke, male supke, velike supke, red neck supke, city supke (kao podvrsta Sarajevskih supaka), supke sa zapada, supke sa istoka, supke domace izdajnike, supke iz svih dijelova grada, supke svih nacionalnosti, djevojke supke sa sibicama, supke iz dijaspore, automehanicare supke, supke vjernike, supke nevjernike, supke na polozaju, ogorcene supke, nedefinisane supke, supke sa saltera, crne supke, zute supke, supke iz mjesanog braka, taxi supke, strait supke, bi supke, homo supke, rent a supke (iznajmis ih covjece za eskorta) i, vjerovali ili ne sretne supke. Nevjerovatno! Ima njih masa jos ali im ne mogu upratiti evoluciju.

Danas ako hoces da izvadis rodni list u Opstini moras da zamolis supka na polozaju da kontaktira malog supka, kako bi on nazvao amidžu od supka iz mjesanog braka sa Bjelava. Ali avaj, supak iz mjesanog braka sa Bjelava je na odmoru, pa cemo onda ici preko sretnog supka koji direktno zna supka sa saltera u Opstini. Eh, onda supak sa saltera nece da ti izda rodni list. Zasto? Pa zato jer je supak jebote! Onda moras zvati main stream supka koji ce to direktno zavrsiti sa nacelnikom Opstine koji je inace nedefinisani supak.

A ja:

SUPAK MOZDA I JESAM ALI TERORISTA ........ NIKADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VRATICE SE VALTER...........................
+1
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#282 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Janjicar »

Posto nigdje nisam nasao teme
Pohvale ili primjedbe moram ovdje
Da li je ispravno reci troduplo ? ili treba trostruko ?


(ako je post u pogresnoj temi molio bih da se premjesti negdje)

Image
User avatar
niko_niko_kao_ja
Posts: 679
Joined: 15/05/2010 06:19
Location: Ti si bio svugde u mom' svemu

#283 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by niko_niko_kao_ja »

User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#284 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by headbanger »

crnoplavo wrote:
graue_maus wrote:evo jedna maca od mene , vidim da obozavate macke...
Image




Vidi se iz aviona po rupi na zidu da je fotomontaza, rubovi su nikakvi, ko da je neko zalijepio fleku...
post stoljeca do forumasa crnoplavo
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#285 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by HAVANA »

:lol:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#286 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by amrica »

vise plavo :D
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#287 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by quasar »

Hajde, sta vi znate kakve on macke inace vidja. Mozda su i bolje naoruzane.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#288 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by JThomas »

k'o del boj kad kaže za mona lizu kod nekakvog frajera u kući da je kopija...
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#290 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by burek_in_space »

A jedan wrote:
Better Man wrote:Vama koji volite snijeg treba sav snijeg sa ulica iskrcati u vaser kuce i stanove! Ne znam kako neko moze voliti ovu grozotu sto paralise saobracaj, normalan zivot itd.
u londonu, sestra mi prica, ne pada ovakav uzasni jeftini snijeg. tamo pada izrazito kvalitetni snijeg veoma pogodan za ciscenje. kad krene da pada, u music cd shopovima djele posebne lopate, zavisi od muzickog zanra koji preferirate.
a ne ovo plasticno smece koje prodaju u penny plusu!!!
Mislim da ne treba dodatno objashnjenje. :mrgreen:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#291 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by VenomousV »

:lol: :lol: :lol:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#292 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by ladyblue18 »

:thumbup: :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#293 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

UPDATE

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 8#p7027338

4 nova posta...

i dalje nominirajte, glasajte, pratite :)

tenk ju :)
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#294 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by bijela »

:lol: :lol: ovo je najbolje
nellington je napisao/la:
Cool, nisam to znao
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#295 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by ljubav_aha »

bijela wrote::lol: :lol: ovo je najbolje
nellington je napisao/la:
Cool, nisam to znao
:lol: :thumbup: :-D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#296 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by plain vanilla »

Naslov: Kako adresirati pismo?
Sed wrote:Hoće jedna cura iz Tajpeija (Tajvan) da se dopisujemo dobrim starim pismima i pita me za adresu ali ja ne znam kako se ona pravilno formuliše. Može li mi neko reći da li je ovo ispravno:

Ime Prezime
Ulica i broj, Naselje*
71000** Sarajevo
Bosnia and Herzegovina

*Da li se tu piše naziv naselja (Čengić Vila) ili općine (Novi Grad)?
**Koji poštanski broj ide: za Sarajevo (71000) ili za poštansku jedinicu NG (71120)?

Također, ima li ikakve veze to što mi imamo tri javne pošte u državi (mislim na Hrvatske pošte i Pošte Srpske)? Treba li neki posebni kod za to? Neću da mi pismo završi u Mostaru pa da ga ovi iz inata proslijede u Banja Luku pa u Burkino Faso pa neku paralelnu dimenziju u kojoj ja živim u šinteraju za kengure... :)
:skoljka: :lol:
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#297 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by MedenoSrce »

krompir i riza wrote:Ja sam ukrala 5 DM iz kuće, bile one velike gvozdene, nešta čačkala po ladicama i maznem. A rat bio.. 5 DM k'o kuća bolan ..nosala po džepu vazdan, smišljala na šta da ih spiskam,kako da sakrijem od svojih ,kako da me ne otkriju i sl. I sve super, kad popodne vidim traže mama i tata nešto , zabrinuli se k'o da su mene izgubili ,gluho bilo :D sakrila se ja iza paravana,slušam šta pričaju,da vidim hoće li posumnjati na mene, kad čujem kako pričaju da im to treba za mamin lijek :sad: mama nešto bila bolesna (pojma nisam imala) i morala piti nekakve tablete, pa su jadni skupljali danima markicu po markicu da nategnu a da djeci ne zafali, i taman skupili koliko im treba,kad ono fali 5 DM :cry:

Nisam se u životu gore osjećala :sad:
Pobjegnem napolje ,kontam šta sad i smislim 'genijalan' plan . Uđem u kuću ,reko' : ''Hej mama, vid' ja našla peticu napolju'' Ona :shock: ''Pa gdje??'' I tu ja userem i šefa i stanicu :roll: ''Ma kod naše ograde,prema amidžinoj kući'' , a tu se inače nikad niko živ nije zavlačio, jedino bi tata povremeno pokosio travu okolo da ne zaraste i to je sve..čak se ni djeca tu nisu igrala :roll: Mama ,jadna zbunjena, ništa joj nije jasno, otkud sad tu, konta ispalo joj,al' kako na tom mjestu !?! I gleda ona u onu peticu,pa u mene, pa u tatu, duše moje drage, oboje zbunjeni a drago im što su ipak našli.. ja blijeda k'o duh, brada mi drhti ,oči se napunile suzama od stida i samo čekam kad ću prokinuti ... izdržala sam par sekundi tako i onda istrčala napolje, zavukla se da me niko ne vidi i plakala ,mensečini dok se nije smrklo i strah me utjer'o u kuću :sad:
Uvukla se k'o baja,oprezno, oči gotov' ispale od plakanja, ne smijem pogledati roditelje, stid me same sebe i njih i svakog živog kog poznajem, k'o da svi znaju šta sam uradila .. Večera na stolu, sreća pa nije bilo struje, uz fenjer sam lakše izbjegavala poglede i kontala, ne vidi se krivica na mom licu.. mama i tata ništa nisu komentarisali pare, samo me pitaju gdje sam vazdan, jesam li ogladnila i uobičajene stvari..meni još gore.. gutam one zalogaje i šmrcam a svakim se haman davim,nešto me stislo u grlu.. njih dvoje se pogledavaju, nekakav neobičan smiješak im na licu, čekaju da završim s jelom pa da igramo ''ne ljuti se čovječe'' k'o i svaku večer..

Pojedem jedva večeru, šmrcam i dalje ,kad mama dođe i zagrli me : ''Hajde bleso jedna, obriši se, šta mi tu šmrcaš, nećeš vidjeti figurice od suza'' ,tata me pomilova po glavi a ja tek onda provalim plakat' :sad: i ispuštat' neartikulisane zvukove, hoću da im objasnim ,al' ne ide :sad: Kaže stari: ''Neka bona, ubalićeš nam i kockice i čitavu igru,pa šta ćemo onda'' a kad god bi mi neko spomenuo baljenje prije,ja bih se odvalila smijat' :D i nasmija me stari :)

Tu noć sam im puštala da me pobijede i nisam se ljutila kad me neko 'skine pred kućicom' :mrgreen:


Nakon toga mi više nikad nije palo na pamet da ukradem išta,a kad god se ovog sjetim nekakva me tuga spopadne i opet se zacrvenim od stida ,i dan danas.
Meni je ovaj post koliko tužan toliko i poučan i zato ga predlažem za naj od Sa-xa(ovo ne koristim best da me muha ne proziva :mrgreen: )
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#298 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Pasiflora »

krompir i riza wrote:Ja sam ukrala 5 DM iz kuće, .....
Nakon toga mi više nikad nije palo na pamet da ukradem išta,a kad god se ovog sjetim nekakva me tuga spopadne i opet se zacrvenim od stida ,i dan danas.
Rasplaka me :roll: . Odlican post :thumbup:
User avatar
likce
Posts: 1045
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#299 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by likce »

@krompir i riza :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Prvi razlog je iskrenost ovog posta a drugi sto sam se pronasao u njemu!
Last edited by likce on 16/02/2012 11:50, edited 1 time in total.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#300 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Not My Idea »

jos jedan glas za rizu ;-)
Post Reply