The best of Sa iks :) - prijedlozi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#76 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by fatamorgana »

plain vanilla wrote:Tema: Ratne price-ona vedrija strana
Postao/la rikardoreis dana 22/02/2007 14:01

1993. Selo kod Mostara. Izbjeglicka soba. Nakon sedam dana sa borbene linije, Capljinac dolazi “kuci” da odmori dan-dva. Noc...vrijeme je za spavanje...njih sedam u sobi. On, supruga, dvoje male djece, njegovi roditelji i mladja mu sestra. Ugase svijecu ( upale mrak).
Tisina...njih dvoje cekaju ujednaceno disanje ostalih, hrkanje...bilo sta sto ce im dati znak da se sjedine. Nakon nekog vremena, on udje lagano u nju, onako sa boka. Napaljen, nije mogao da se suzdrzi...navali zesce na nju, al ne daju ni glasa od sebe. Cuje se samo ono karakteristicno sljapkanje...a potom i svekrvin glas:
Nevjesta, nevjesta, ustani! Macka nam poloka mlijeko!
:mrgreen:
Što ti je patrijarhalan odgoj, čuj zove snahu, a ona neće mrdne gujicu .... :roll:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#77 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by popajic »

Re: Koji dio povjesti je bio najbolji za Bosance?
Postao/la Chisum dana 24 jul 2010, 16:06

Haha.... tema da se covjek sasere od shege...

Ja vise ne znam gdje i ko vrsi cupanje mozgova iz tintare, pa ljudi ne shvataju sta je vrijednost i blago ovog svijeta, a sta cista palamuda.....



HEJ!



Ekonomski fakultet u Sarajevu osnovan je 1952....

Pravni fakultet u Sarajevu osnovan 1946....

Pedagoska akademija 1945...

Stomatološki Fakultet u Sarajevu je osnovan 1960... (kao smjer na medicini, a 1974 ce prerasti u fakultet)....

Poljoprivredno-šumarski fakultet Univerziteta u Sarajevu je osnovan 1948. godine... (u BiH ostvarena su 1940. godine kada je u Sarajevu otvoren Šumarski fakultet u sastavu Beogradskog Univerziteta)

Institut za hidrotehniku Gradevinskog fakulteta u Sarajevu osnovan je 1954. godine....

Univerzitet u Sarajevu osnovan 1949. god. i Tehnicki fakultet sa Gradevinskim i Arhitektonskim odsjekom...

Odluku o otvaranju mašinskog odsjeka na Tehnickom fakultetu u Sarajevu 1958. god.... ima sljedece odsjeke: Arhitektonski, Gradevinski i Mašinski.

Filozofski fakultet Univerziteta u Sarajevu osnovan je 1950. godine...

Fakultet politickih nauka osnovan 1961....

Akademija likovnih umjetnosti 1972....

Akademija scenskih umjetnosti 1981...

1974.godine zajedno sa Prirodno-matematickim fakultetom u Sarajevu, Medicinski fakultet je osnovao Farmaceutski fakultet...

ANUBiH je osnovana 1966. godine, ponikla je iz Naucnog društva BiH osnovanog 1951. godine....



Jebote, pa zemlja u kojoj si, do Tite, opismenjeno zensko stanovnistvo mogao nagurati u jednu manju salu za fizicko vaspitanje, u kojoj osim vjerskih nisi mogao naci niti jednu cestitu visokoskolsku ustanovu, u kojoj su oni koji bi pozeljeli da se bave nacionalnim preporodom listom morali kupiti prnje i skolovati se negdje daleko, jer ovdje nisu imali gdje, u takvoj zemlji neko sebi uzme za pravo da pljuje po vremenu kada je imao dzabalesku skolovanje, kada je imao radna mjesta, sve ove silne fabrike koje su ovi smetljari danas uspjeli dovesti pod stecaj, pa zdravstvo, pa i svoje nobelovce, svoje privredne gigante (kakve-takve... istinske GIGANTE u poredjenju sa danasnjom glavnom privrednom granom u Bosnjaka - prosnjom po bijelom svijetu, koju cemo krvlju da iskasljemo), svoje sportiste, prvake Evrope, Olimpijske igre.....


Kaze ovaj gore, odbiju ti bubrege kad opsujes Tita... sram ih bilo... .... Umjesto da su kao danas - mozes ubiti covjeka, pa da ti ni samarcinu ne sastave... bez stranaca ne bi funkcionisali ni dva dana... podrumasi vode kolo, a borci po coskovima, gladni, k'o mishevi... fabrike se prodaju za marku... ono malo fabrika i proizvodnih kapaciteta, posto ih je 80% pod stecajem... Slovenci nam seru zavrat jer su nam pola drzave pokupovali, a u ostalo pola nemas sta da trazis jer je tu onaj kazamat zvani RS.... a znamo i ko je s kim zastave vezao i ko je za koga govorio - neka ih, s njima se mozemo dogovarati.... Divno vrijeme. Uzivanje. "Dozvoljeno nam je da vjerujemo u Boga"... to je bitno... jeb'o fakultete, skole, posao, pasos, lovu, more - to je interesantno samo trulom Zapadu... koji propada.... evo vec 500 godina.....
Uvijek doboga iskren , ostar , vrlo prepoznatljiv , bez dlake na jeziku :thumbup:
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#78 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Dr.Mr.Fr. »

dharma wrote:http://www.sarajevo-x.com//forum/viewto ... 41&t=65640

A evo legendarnog posta :D

Pa odakle znas, mozda i nije tako neozbiljna...Ja sam je upoznala. Bas je fina. Ne govori ruzne rijeci, lijepo se ponasa....I vidjela sam ono mace koje je pronasla...Kako je jadno izgledalo prije, a otkada ga ona cuva, macic je ko nov. Ja licno nemam nista protiv nje, a vi svi pricate o njoj kao da je ona neznam ni ja sta....Pa nije ona jedina koja je kao sto vi umisljate "Neozbiljna" il tako nesta....Pogledajte samo koliko ima ljudi na ovom forumu....Niste ni vi savrseni, priznajte....Svako ima mane..Ona jeste neozbiljna, ali je vrlo odgovorna i brizljiva prema zivotinjama.. Mi se poznajemo vec dvije godine, tako da ja dobro znam kakva je ona. Ona jeste neozbiljna, ali vi ste za mene PREozbiljni...Ona jako voli da se sali...Druzeljubljiva je, svi koje ona poznaje je jako vole (osim vas nekoliko)...I ja sam bas primjetila, ona otkako se registrovala na ovaj forum, svi se ponasate prema njoj kao prema hitleru. Svi je mrzite, neznam ni ja sto. Ja sam se tek danas registrovala, ali procitala sam sve njene postove, i sve odgovore na njene postove..Nije bas lijepo sa vase strane da je toliko pljujete...I ako jos niste znale, ona je haker, jako dobar i iskusan haker. Ona vam moze sad pa sad oboriti sistem. Ne samo da obori neciji sistem, nego da totalno zaledi ovu stranicu sarajevo-x.com...A zalediti neku stranicu, znaci prvo je zatvoriti, tako da niko nemoze ulaziti u nju. I kada je zaledi, onda je moze cak i izbrisati, sto znaci da ova stranica vise nece ni postojati ....Ona da je tako losa kao sto vi govorite, ona bi vec davnih dana zaledila ovu stranicu, ona to moze...Ali nije..Ona nece cak ni da se osveti za to sto je iskljucena sa foruma. Tako je jednom zaledila i izbrisala neku stranicu, ne sjecam se koju. Ja sam bila prisutna!!! .. I kada je izbrisala, ukucala je tu stranicu na netu, i nije se nista pojavilo, jer stranice vise nije bilo...Ali tada su je forumasi ono bas PRAVO iznervirala, pa je zbog njih zaledila tu stranicu.....EEE.....Niste ni svjesni sta ona moze da uradi vasem kompu i internetu...Pa ona moze da preuzme kontrolu vaseg neta, i da ga koristi da ne bi svoj trosila....Ona moze lake sale da vam provali u msn...Ona moze cak youtube da izbrise...Moze citavim internet portalom da vlada....Niste vi svjesni sta ona moze...Ali ona nece...Jer ona nije tako losa kao sto vi svi mislite...Ona je jako, jako, jako, jako dobra....

Mislim da ne treba dodatni komentar, i zasto je post :lol: :lol: dovoljno je procitati :D

moj glas ima u svaka doba :thumbup: extra post :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#79 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

NAPOMENA:

planiram postavljati na listu pojedine postove tek krajem ove sedmice. zato iskoristite ovo vrijeme, ne samo da predložite nego i da kažete jeste li za to da neki od već predloženih ide na listu :)

tako ćemo imati istinski 'best of'. haj'te ba raja, učestvujte malo u kreiranju liste :)
User avatar
dharma
Posts: 3501
Joined: 14/06/2010 09:44
Location: u sobi

#80 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by dharma »

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... o#p4055772
hz__semir wrote:
insomnija wrote:Postoji li razlika između besplatno i džaba?
Naravno da postoji, evo ti i primjer iz života:

Kad recimo kreneš na neki događaj izvan grada (recimo utakmica ili koncert) i tamo te čeka neki drug koji živi u tom gradu, ti platiš autobusku/avionsku kartu do tamo, a kad dođeš, taj drug ti da pare u vrijednosti karte, to znači da si besplatno došao.

A u drugoj situaciji, također kreneš na neki događaj izvan grada (ponovo utakmica ili koncert) i tamo te čeka taj isti drug koji živi u tom gradu, ti platiš autobusku/avionsku kartu do tamo, a kad dođeš, taj drug ti kaže da je utakmica/koncert odgođen i to znači da si džaba došao.

:D :D
.Simpaticno, ali bgm i dobro objasnjenje na pitanje. Mozda nije najbolji post, ali ga vrijedi spomenuti :D

Onda nastavak, doduse drugi autor ali opet pomena vrijedno
insomnija wrote: Evo sam kod kuće dobio najkraće objašnjenje: neko u školu ide besplatno a neko džaba. U jednoj rečenici sve rečeno.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#81 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Not My Idea »

nasla i drugi post :D

na temi Alkohol, @headbanger je napisao
uhhhhh
poslje pivske noci ujutro
-proljev
-glavobolja, zavisi koja je piva, ako je sarajevska klipaca glavu trazite u spajzu
-nagla glad
-zgaravica
-nadutost
-konjski prdezi
-smrdim da kanalizaciju

jutro poslje sljive
-ko pticica
-malo se smrdi
-supak izgori

kruska
-isto ko sljiva samo supak ne gori
-zgaravica

loza
-samo glavobolja

vlahov ili lavov, jeger i te travnate perverzije
-ne znam gdej mi je glava tri dana poslje

tako da mi najvise odgovara loza, po mogucnoasti domaca iz hercegovine
:lol: :lol: post od kojeg sam se danima smijala.
neka malo ovih veselih postova, dosta nam je crnjaka i zalopojki u ovoj ionako tmurnoj Bosni

i da, @madner je dodao
Probaj sljivu piti bez pedera u blizini
:lol: :sax:
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#82 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Anne Boleyn »

Ahmmedov post na temi "Ramazanski dragulji".
Provedoh dan i dobar dio noći u Srebrenici....

Blagi ikindijski povjetarac blažio je vrelinu u Potočarima....Ikindija pod Musallom, bijeli cvjetovi u dugom potočarskom polju, po ko zna koji put, pitanje: Zašto????
Jedan rasut tespih pod mimberom...Zrna tespiha ružičaste boje....Jedna srebrenička majka, drhtavom rukom, strpljivo, niže ih na prekinuti konac...."Ovaj je raskinuti tespih, ko moj život....Nikad se više nanizati ne može, da bude, onakav, kakav je nekad bio. Ali, džaba...ja, eto, nižem i nižem,iako znam da više nikad i ništa neće i ne može biti isto...."

Srebrenica....Ugodan predakšamski vakat...Čaršijska džamija, Bijela džamija, Mala džamija, koja se diže iz pepela....Poneko prođe čaršijom, bliži se vrijeme iftara....

Iftar lijep. Ponajprije zbog lijepih ljudi koji mu prisustvuju....Lijepo pripremljen.Onako, kako to samo sjajne srebreničke domaćice znaju pripremiti. S mjerom, dovoljno, bez pretjerivanja....Kao dokazanom sladokuscu, hurmadžici mi posebno prijaju.I vruća kafa, iako je, obično, do beskraja hladim...Ne govorim mnogo, posmatram draga i poznata lica....Sjećam se svojih prvih susreta sa njima. Prošlo je više od decenije....I prva decenija,od mog prvog iftara u Srebrenici. Ima razlike. Uz sve što im se izdešavalo nakon genocida, uz sve prevare, svu mržnju koju i danas osjećaju od onih koji su im otimali djecu iz ruku tog jula 1995, oni strpljivo grade svoje razrušene živote....U svom gradu i za svoj grad.
Moglo je, dakako, sve izgledati puno bolje, nakon ovih 15 godina, čak i nakon svega što im se desilo.
No, pravili smo poređenja večeras....Neke su stvari bile potpuno nezamislive prije pet, šest, a kamoli prije 12 godina. Miriše život u Srebrenici, nakon svega i usprkos svemu. Miriše život u Srebrenici,i usprkos mržnji, usprkos licemjerju, u inat lažima.....

Lijepo je bilo u Srebrenici večeras. I kako mi reče jedna mlada Srebreničanka, koja se, nakon završetka studija, u ovaj grad vratila prije pet godina,sve je više lijepih dana u Srebrenici.Sve više novih brakova, sve više beba....Usprkos svemu i svima kojima je Srebrenica, čak i ovakva kakva je danas, pomrsila račune.
User avatar
erni3
Posts: 1007
Joined: 19/01/2010 10:27

#83 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by erni3 »

Chmoljo wrote:je li uopšte packman autor ovog posta, ili je samo citirao identičan mail koji je kružio?

Bit ce da nije, jer mail je kruzio tamo negdje oko 2009-e, a sad gledam temu na kojoj je napisan post i tamo pise da je napisan negdje 2010-e.
User avatar
erni3
Posts: 1007
Joined: 19/01/2010 10:27

#84 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by erni3 »

Jebe me ...

Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se gasi; izbrisati je da ne boli. Lakse bi se podnosio dan sto traje i ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji. Ovako se mijesaju utvara i zivot, pa nema ni cistog sjecanja, a ni cistog zivota.

Uspomene i sjecanje me najvise jebu...

Dobio sam novi broj telefona. Jebe me i taj broj pa sam pozurio da ga javim staroj raji sirom svijeta. Novi broj za staru raju. Sjetio sam se poslije da me niko nije zvao ni na stari, pa sam zakljucio da bi bilo najbolje da im svima kazem da ih vise necu zvat sa onog starog broja nego sa novog. Jebe me i ta odluka, i stara raja, a jebe me i to sto nemam nove raje, pa njima ne moram javljat ovaj broj. Ima u svakom zlu i malo dobra.

Sve mi smeta. Jebe me sto mi je zena, kako je starija, sve slicnija svojoj mami.

Jebe me sto mi djeca nece u Bosnu. Kazu radije bi na Havaje, dosadno im u Sarajevu. Eto, jebe me i Bosna, i Sarajevo, i prije i sad. Jebu me i Havaji, jer se i meni jebe za Havaje.

Bio sam u Bosni, do sad, osam puta. Potrosio silne pare i jebe me i to jer sam mogao mirno zivjeti bez duga na kreditnim karticama, pa me sad jebe i dug. Jebe me i to sto mi nije zao para, a kad mi nije zao, vidim da cu jos dugo ostati samo skoro Amerikanac.

Jebe me i naglasak, pa kad god progovorim, uvijek me neko pita odakle sam. Zato najradije sutim. Jebe se njih odakle sam ja.

Vrucina na Floridi i uragani me pravo jebu. Na plaze ne idem vec godinama. Od kad su zabranili pusenje u restoranima, jedem samo kuci. Jebe me sto ne mogu pusiti gdje ja hocu, a jebu me i cigare od kojih sve teze disem.

Jebe me americka unutrasnja i vanjska politika. Jebu me americki predsednik i svi oko njega i do njega. Jebu me visoki porezi, skup benzin i slab odnos dolara prema euru.

Jebu me crnci, Spanci, Meksikanci, Kubanci, njihov jezik, njihova muzika. Jebe me i to sto vise ne mogu slusati ni nasu muziku.

Jebe me americka televizija, americki filmovi, a jebu me i nasi novi filmovi koji su svi kao, ono, poucni.

Kad mi je tesko i kad mi se skupi, idem trosit pare - kupovat. Tako se ovde prazni. Jebe me to sto ne znam drugaciji nacin da se ispraznim, osim da kupujem. Jebe me sto vise ne pisem i sto nemam motiva. Jebe me sto osjecam da sam postao glup i sto mislim da prije nisam bio. Mozda me to najvise jebe.

Svoj stav vise nemam. Izvlacim iz sjecanja ono sto mi odgovara pa pravim neke teze i zakljucke.

Jebe me rat u Bosni. Jebu me price iz tog rata. Jebu me Srbi, Hrvati i Muslimani, oni sadasnji i prosli.

Jebu me price o herojima, lopovima i politicarima iz tog rata. Jebe me rat, a sad me jebe i mir. Jebe me sto nista nije kao prije, sto ni ja nisam kao prije, sto mi nismo kao prije i jebe me to nije.

Buducnost, sadasnjost i proslost me opako jebu. Gdje cu biti za godinu ili 5, pojma nemam. Jebe me sto ne znam gdje bi. Jebe me sto mi se ne ide nazad u Bosnu i sto mi se ovde ne ostaje. Jebu me obziri prema sebi i prema drugima. Sadasnjost me razvaljuje, pomijesana sa prosloscu, a ova buducnost ceka iza coska da prevagne.

Prije neki dan sam uselio u novu kucu. Na silu priveo dvojicu da mi u lice kazu kako im se kuca svidja. U novoj kuci imam i novi broj telefona.Dosad me jos niko nije zvao, ali sigurno hoce. Nemaju ljudi vremena i para. Zovu me oni kojima broj nisam ni javio. Kazu: ovo je vas sretan dan, hocete li novu kreditnu karticu? Kako samo znaju moj broj, a nisam im javio? Jebu me ovi sto sve znaju, pa i telefone. Jebe me tehnika. Novi tv ne kupujem. Koristim ovaj star 10 godina. Sumnjam da sad svaki u sebi ima kameru.

Jebe me spijuniranje svega sto se krece i zivi, a tek da misli... Doduse jebu me i veliki racuni za telefon. To dok sam svima javio. Poslije opet izgube ljudi broj kad ga zapisu na komadic papira.

Jebe me i to sto svakom Amerikancu moram objasnjavati da su kod nas bolnice i skole bile besplatne i da su nam komarci k'o njihovi, a ne veliki ko rode. Jebe me sto mi ne vjeruju kad im pricam o uspomenama. Toliko su lijepe da je u njih i tesko povjerovati.

Jebe me i to sto me zovu dijaspora ili dijareja i dijaliza, ne znam vise ni sam. Jebe me nesvjesna laz i svjesna istina. Jebu me bivsi gradjani i sadasnji papci. Jebu me njihove zivotne price i istorije. Jebe me prostor bivse Jugoslavije sa kojih su ti dosli. Jebu me i zemlje koje su nastale na tom prostoru.

Jebe me i ujedinjena Evropa. Jebe me Njemacka bez marke i Italija bez lire i Ponte Rosa. Jebu me i Rumunija i Bugarska koje ce uskoro u tu Evropu. Jebe me Prag sa svim nasim izbjeglicama u njemu. Jebe me sto Madjarska i dalje nema mora. Fudbal vise ne znam gledati. Jebe me doasadni NBA i glupi bezbol, gdje neki guzati ljudi mlate toljagama po jadnoj lopti.

Jebu me i auto dileri u bijelim kosuljama i sa velikim znojnim flekama ispod pazuha. Americko skolstvo me pravo jebe sa djecom koja uce 6 predmeta cijelu godinu, od kojih cak tri biraju po zelji.

To sto je Zenica imala 3 pozorista i 30 dimnjaka me pravo jebe, jer u Orlandu koji ima 3 miliona stanovnika nema pozorista, a kladim se u milion dolara da na ulici nikad niko nije cuo za covjeka, recimo, koji se zove Gabrijel Garsija Markes. Jebu me i americki homlesi, koje tinejdjeri ubijaju svakodnevno k'o kerove po ulici. Jebe me i americko pravosudje, gdje ima prava samo onoliko koliko ima para. Jebe me i to sto me stalno pozivaju u porotu, jer nemaju nikog ili gotovo nikog ko nije bio osudjivan, pa ih se jebe sto i ne govorim engleski. Jebe me sto nema Boema. Jebu me i rap i djez i bluz. Narkomani svih vrsta me pravo jebu.

Jebu me i njihovi doktori, koji ce ti do kraja zivota drzat' gips na slomljenoj ruci, samo da bi ti naplacivali slijedecih 100 godina. Jebe me americki lazni moral i sto k'o covjek ne mogu vidjet' zenske gole sise na televiziji.

Jebe me sto moram stalno gledati kako neki pilama sijeku drugima glave.Jebe me ta pila i te sise. Svejedno je.

Jebe me mafija jer je vise nema. Sad su to bankari i poslovni ljudi sa laptopima u ruci, a ne sa pistoljima. Jeb'o Ameriku bez mafije.

Jebu me izbjeglice svih boja i vrsta. Jebe me njihova nada i prica o Americi kao zemlji gdje mozes uspjeti.

Rasizam me pravo jebe. Mrzim sve boje ljudi - od crnih do bijelih. Ja sam pravi bosanski rasista. Dedo mi je takodje bio rasista. Rasizam je nasljedan, a i to me jebe.

Jebe me prica o nasim kamiondzijama sto mlate lovu i pisaju u boce od Gatorada. Jebe me i prica o jednom nasem sto je bez prekida radio 72 sata pa onda pao u nesvijest.

Jebu me ovi nasi sto hodaju u trenerkama i sto voze Fordove Mustange. Jebu me i njihovi roditelji, sto ih ovdje obilaze iz Bosne i imaju vize na 6 mjeseci, a svi se vrate nakon mjesec ili 2.

Jebu me bosanska djeca sto izmedju sebe pricaju engleski, bez akcenta.
To sto sam ja volio Selimovica me pravo jebe kao i to sto znam napamet puno toga sto je on napisao.

Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se gasi; izbrisati je da ne boli.
Lakse bi se podnosio dan sto traje i ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji.
Ovako se mijesaju utvara i zivot, pa nema ni cistog sjecanja, a ni cistog zivota.
Dave se i osporavaju neprestano.

A vas?
:D
Citiran je na mnogo mjesta, ali ga ne mogu pronaci u originalnoj temi preko trazilice :(
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#85 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Mr. Brightside »

zato sto nije sa sa-x izvorno ;-) :sax:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#86 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

pa meni to isto izgleda kao mail ili sa bloga, jer taj post ne mogu povezati sa nekim konkretnim forumašem.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#87 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Mr. Brightside »

Traktor` wrote: nafato ja jednu curu na fejsu i hajd ko mogli bi mi za vikend na bjelasnicu...upeko minus gluho bilo...hajde ono ko fizicki smo jedno drugom OK, pa dok se upoznamo moglo bi biti nesto medju nama...uglavnom ona kao ne pusi, ponekad popije, ali i to rijetko...ne svidja joj se kad muskarac pusi i sta ti ja znam...hajde kontam, pregurat cu nekako da ne zapalim, pisaj ga...uglavnom, snijeg do koljena, na bjelasnici haman do pasa, a ona u stiklama...to kad sam vidio, zlo mi doslo...i tako upoznamo se mi, ona je ta i ta, ja sam taj i taj...hajde reko eto upoznali smo se, hocemo li se sad ljubiti u usta...kaze mlada da se uozbiljim, ko gdje mi se zuri...dosli na bjelasnicu, a ja ne znam gdje cu s njom s obzirom da je naplaninu obukla STIKLE...ebo me otac, pa ko je ovdje lud...te ti ja nju vrnem u onu kafanicu ispod hotela marsal...narucimo neke cajeve (caj ne pijem ni kad sam bolestan)...i tako ja da razvijem neku komunikaciju, da se ono ko i upoznamo, ona meni krenu s pricom kako joj je jedan bivsi ovakav, jedan onakav, ma uglavnom sve djubrad...prekinem ti ja nju i govorim kako sam fin, nisam ko drugi i bla bla bla i kao takav hajmo se sad ljubiti u usta :lol: cura se izbezumila...nece ba da se ljubimo, kao jos je rano za to...i sjedili smo mi tu dobra 2 i po sata...i krenemo mi da okrenemo krug ski liftom...i krenula voznja i mi nastavili neku pricu i nakon 40 minuta se vracamo na polaznu tacku i ko opet cemo negdje da sjednemo...sjeli u onu basticu kod ski staza...reko fino se mi ispricasmo i upoznasmo, hocemo li se sad ljubiti u usta...i OPET dobih odgovor NE...te ti ja izvadim cigare i zapalim i narucim sebi ono kuhano vino da me malo ugrije...hebo me otac, smrzo se pricajuci i muntajuci...uglavnom ona nakon po sata govori hajmo kuci...i sjednemo mi u auto, ali ja necu da upalim auto...reko dok se ne budemo ljubili u usta, ja necu krenuti odavde, a ti mozes i pjeske ako ti se da :lol: i sjedili smo mi dobrih 20 minuta u autu i sutili...kad ona u po frke govori hajde eto ljubicemo se samo kreni...i tu se mi koljubili i nju lagano vratim kuci...reko kad se mi opet vidimo...kaze meni cura, ako Boga da nadam se da se nikad u zivotu vise ni sresti necemo, vecu budalu i kretena u zivotu nisam srela... :lol: i tako ja neslavno zavrsim... :lol:

nakon toga, koju god sam pito hocemo li se ljubiti u usta, svaki put mi je proslo :D valjda zato sto zaobilazim cure na stiklama... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
razlog: nasmijao me :D
+
moze sa na njegovim greskama jako puno nauciti :mrgreen: :sax:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#88 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Not My Idea »

uh sto je tuzan post :(
jadan covjek...bas bih voljela znat kako je sad, je li se vratio ili ostao...je li se prilagodio, je li mu lakse na dusi...
User avatar
d.a.d.a.
Posts: 1564
Joined: 30/04/2011 22:38

#89 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by d.a.d.a. »

plain vanilla wrote:Tema: Ratne price-ona vedrija strana
Postao/la rikardoreis dana 22/02/2007 14:01

1993. Selo kod Mostara. Izbjeglicka soba. Nakon sedam dana sa borbene linije, Capljinac dolazi “kuci” da odmori dan-dva. Noc...vrijeme je za spavanje...njih sedam u sobi. On, supruga, dvoje male djece, njegovi roditelji i mladja mu sestra. Ugase svijecu ( upale mrak).
Tisina...njih dvoje cekaju ujednaceno disanje ostalih, hrkanje...bilo sta sto ce im dati znak da se sjedine. Nakon nekog vremena, on udje lagano u nju, onako sa boka. Napaljen, nije mogao da se suzdrzi...navali zesce na nju, al ne daju ni glasa od sebe. Cuje se samo ono karakteristicno sljapkanje...a potom i svekrvin glas:
Nevjesta, nevjesta, ustani! Macka nam poloka mlijeko!
:mrgreen:
+1

ovome sam se smijala danima :-)
User avatar
mist
Posts: 1392
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#90 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by mist »

Officer Crabtree wrote:
Officeru moj, na moju žalost (a možda nekad budem i drugačije mislio o tome, ko zna?) desio je bukvalno onaj najgori scenarij na listi mogućih koje sam pravio u svojoj glavi.
Pa đe si ti pajdo, ja sam već počeo da mislim šta bi sa nak'a čo'eka. Čuj, bukvalno najgori scenarij bi bio da je ona otišla jer je bila prisiljena (a ti si imao i taj scenarij) i da se objesila negdje na tavanici sušare u Hercegovini, nogama nagore... A i ti onda za njom. Tako da uvijek ima gore od goreg'.
Sinoć sam s društvom bio na mjestu gdje smo se ja i ona upoznali i pokupili i dočekala me je najgora scena koju sam mogao zamisliti. Vidio sam nju kako se grli u ljubi s drugim.
Rekoh ima i gore, mogla je visit' unatraške...
Bukvalno prvi put da je vidim nakon raskida i onda me dočeka ta scena. I to ne s bilo kojim drugim momkom kojih je na hiljade u ovom, a i u njenom gradu, nego s likom s kojim me je slučajno upoznala dok smo bili zajedno jer je jednom prilikom prišao da se pozdravi s njom dok smo ja i ona sjedili na kafi. Tad mi je već nekako bio sumnjiv ali mi je ona rekla da je to njen i sestrin poznanik, da je pravo naporan i dosadan lik, ali da joj se nikad nije sviđao. I onda mi uradi to.
Aj'mo se malo vratit u realu. Kao prvo nije to uradila tebi nego sebi, da je uradila tebi natjerala bi njega da se ljubi s tobom. Dakle, ako si ti očekivao da će đevojka te mladosti ostat suhih usta onda si pogrešno očekivao. Što se tiče te scene "đe će baš s njim jer ga znam", da ti ispričam naš jad, jer u mom selu svi sve znaju i s kim god mi zaglavi bivša ja ga znam, tako da ja to proživljavam svaki put.

Poenta koju su svi preskočili, jer ne znaju slučaj, osim ove lady al ona ionako samo prati đe ko šta ružno napiaso je: Da je ta cura u Sarajevu. Prema tome, ono što smo ti govorili da nije problem to što si ti iz Sarajeva nego što joj se više ne sviđaš - sad je očigledno (bukvalno na tvoje oči).
Znam sve, cura nije više sa mnom, ima pravo da bude s drugim momkom, ali zašto s njim?
Jebiga, ja nisam neskroman, al ja bih volio da sve hoće samnom, pa ne postavljam nikad pitanje "zašto s njim" jer to odmah isključuje i mene kad neko priča tu priču s druge strane ograde.

Zato što je muško, to bi bio moj odgovor.
Prvo, nikad nisam od nekog doživio da me tek tako ostavi nakon 11 mjeseci.
Nećemo se vraćati na to.
Drugo, nikad nisam doživio da je neka moja bivša djevojka poslije bila s nekim tako s kim me je upoznala ili koga sam ja znao ili za koga mi je neka od njih govorila da joj je antipatičan.
Jebiga, ne znate ni šta je kajmak. Prednosti malih i velikih gradova su različite...
Ne mogu vam opisati taj osjećaj kad sam ih vidio zajedno. Nikom ga ne bih poželio. Svašta mi je kroz glavu prolazilo. Čak i neke gluposti, ali ne znam ni sam kako sam se suzdržao.
Znam kako je. Ja pošto sam čovjek od seksa odmah sam ih zamišljao i kako se tucaju. Hajd barem to nisi...
I samo se pitam čime sam to zaslužio, da me tako ostavi i da onda bude s tim likom. I još dođe tamo na naše mjesto, gdje zna da će me skoro sigurno vidjeti. Gdje sam pogriješio, šta sam joj uradio, pa da mi to bude hvala za sve?
Naravno, nigdje nisi pogriješio dok si bio s njom. Pogriješio si kad ste prekinuli, neću reć govorio sam ti ja, al pametnije je bilo da si poslušao da oni razlozi koje mi govorimo mogu biti tačni, i da si našao šta sebi. Na početku da zguziš i otreseš to sa sebe, a kasnije i da se zaljubiš (dobro možda ne u to što zguziš jer i to rizično čim odmah da guze, al eto...).

Poenta cijele priče je: Eto nje u Sarajevu. To nije bio razlog. Jebiga hoće nešto što smatra da je njoj bolje. Nađi ti bolju od nje, garantujem da ih ima.

Samo provjeri prvo jesul žensko, jednom sam se ja zejeb'o tako, al da ne pričam dalje...

A zaboravi nju, glavu gore... sad je to sigurno k'o ne znam ti šta... :thumbup:

Jedan,jedini,neprevazideni.

Bukvalno oplacem na njegove postove,tolika doza harizme.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#91 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Zoya »

Sta reci.... :D Samo sto je mnogo mnogo smjesnije slusati ga kako ovo prica :D

Re: neko bi ovde mogo biti bjen
Postao/la Ridjobrki dana 20 aug 2011, 12:00

Ajoj moram ja vami opričati jedan dešljaj...

Ja fakat volim Cazinjane i Cazin, to je meni narod samo takav! Ne samo njihov govor nego i ponašanje i ona brutalna otvorenost i direktnost - to niđe nema ko tamo! Poš'šaj priču...

Bio ja prije par mjeseci gore, imali neku šikuciju, i sjediće ti neko društvo - sve ovako stariji ljudi nisu sad to sabije nikakve bile... Bilo je tu njekih i gazda i cazinske čaršijske raje i priča na priču tako o svemu... Sve ljudi štojesjes prošli i viđali svita, prošlo je to, viđalo, jelo, pilo, jeblo da prostiš - bom ljudi sa kojima vajik imaš o čemu progovorti i nešto čuti ha pamatno ha budalasto.

I sad, ko bom za hastalom, nekako se najviše pričalo o hrani, ko je đe bio i šta je jio i dođe priča tako na morsku hranu. Te brancin, te tuna, te jel rekoše šampjer, te školjka ova školjka ona, te prstaci, te morski ćuko te ovaj jio ovo ovdi te ovaj jio ono ondi... Ne umim ja to ni reći šta se sve tu spominjalo, pola ja toga nisam ni čuo a kamoli jio... A jes bio šampjer, sad se sjećam da je baš šampjer reklo. Jesjes, šampjer...

A jedan bio tudi Ekrem što je hodo puno doli po moru a voli on svašta znati a umi i pripoviditi, morebit da vi znate Ekrema... Haj nebitno sade, uglavnom pričaće taj Ekrem - morate vi njega znati, sav njega Cazin zna - kako je njemu jedan čojk tamo u Dalmaciji - Dalmatinac neki čiča, oni to reknu barba - pokazivo kako se sve hobotanca sprema. Poče on tu priču a taman dođe konobar da uzme narudžbu pa ga prikide u toj priči o hobotancama, slušo je malo dok je stajo kraj stola pa se onda izvini da pita ćemo popiti od Muhameda, Muhamedova reda bila da zove pa dozvo otog konobara. A slušo bi i konobar šta mi pričamo a ne mare od posla, bilo još njekvih ljudi u lokalu.

Helem, nastavi Ekrem o toj hobotanci i te vako te nako, zanimljivo to i ja sad ne znam jel to Ekrem laže il pravo govori ko kad se ja u ote morske stvari ne razumim, ja bolje volim jenom špinjetku neg punom fergusonu ote ribe i otih stvari, ja i kad odem na more ne volim to ni viđati, to se meni lipo gadi. Jenom gledo kako njeki Švabo srknu njekvu školjku jebo on sliku svoju ja ono vilen pojo ne bi! Meni ono lipo ko da je njeko hrakno, jebo sve svoje ako nije. A i ja sujem ko da nije lipi Ramazan, izvinćete vi meni.

E, i ja ko Nure kad se raspriča pa ne zna đe veže a đe driši... Vajik se vraćam na Ekrema pa nikad pripoviditi. Uglavnom vazi Ekrem ko rejzulema, vazi o tom hobotancama, u međuvremenu je ovaj konobar - a stariji čojk vako more biti baš neđe Ekremov parnjak - i pokupijo druge narudžbe i ošo po piće i poslužijo ove druge i naplatijo đe je šta imo i došo do nas a Ekrem vajik drvi o tim hobotancama, posto viš i dosadan jebo ga i hobotanca i otaj barba.

Gleda njega onaj konobar, gleda, sluša šta ovaj priča pa veli: "Ljudi moji, slušajte vi njega. Što se Ekrem razumi u hobotance to se niko u Krajini ne razumi, on je odrasto kraj Čajinog potoka a niđe hobotnica nejma ko u Čajinom potoku! Da vi znate kolke su hobotance u Čajinom potoku... Mrš Ekreme upičku maternu i ti i hobotance."

A jesmo se ismijali to je cirkuz bio!!! Ekrem se na njega ko fol naljuti, ko fol da će ovoga ošinti, ovaj se ko fol brani, mi ko fol da ne damo da se pobiju, tako je to kod nas u kafani vajik. Samo nek je cirkuza i hajke..
User avatar
JohnnyS.
Posts: 440
Joined: 22/04/2011 19:12
Location: Meni ne treba google, moja zena zna sve!

#92 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by JohnnyS. »

erni3 wrote:
Jebe me ...

Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se gasi; izbrisati je da ne boli. Lakse bi se podnosio dan sto traje i ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji. Ovako se mijesaju utvara i zivot, pa nema ni cistog sjecanja, a ni cistog zivota.

Uspomene i sjecanje me najvise jebu...

Dobio sam novi broj telefona. Jebe me i taj broj pa sam pozurio da ga javim staroj raji sirom svijeta. Novi broj za staru raju. Sjetio sam se poslije da me niko nije zvao ni na stari, pa sam zakljucio da bi bilo najbolje da im svima kazem da ih vise necu zvat sa onog starog broja nego sa novog. Jebe me i ta odluka, i stara raja, a jebe me i to sto nemam nove raje, pa njima ne moram javljat ovaj broj. Ima u svakom zlu i malo dobra.

Sve mi smeta. Jebe me sto mi je zena, kako je starija, sve slicnija svojoj mami.

Jebe me sto mi djeca nece u Bosnu. Kazu radije bi na Havaje, dosadno im u Sarajevu. Eto, jebe me i Bosna, i Sarajevo, i prije i sad. Jebu me i Havaji, jer se i meni jebe za Havaje.

Bio sam u Bosni, do sad, osam puta. Potrosio silne pare i jebe me i to jer sam mogao mirno zivjeti bez duga na kreditnim karticama, pa me sad jebe i dug. Jebe me i to sto mi nije zao para, a kad mi nije zao, vidim da cu jos dugo ostati samo skoro Amerikanac.

Jebe me i naglasak, pa kad god progovorim, uvijek me neko pita odakle sam. Zato najradije sutim. Jebe se njih odakle sam ja.

Vrucina na Floridi i uragani me pravo jebu. Na plaze ne idem vec godinama. Od kad su zabranili pusenje u restoranima, jedem samo kuci. Jebe me sto ne mogu pusiti gdje ja hocu, a jebu me i cigare od kojih sve teze disem.

Jebe me americka unutrasnja i vanjska politika. Jebu me americki predsednik i svi oko njega i do njega. Jebu me visoki porezi, skup benzin i slab odnos dolara prema euru.

Jebu me crnci, Spanci, Meksikanci, Kubanci, njihov jezik, njihova muzika. Jebe me i to sto vise ne mogu slusati ni nasu muziku.

Jebe me americka televizija, americki filmovi, a jebu me i nasi novi filmovi koji su svi kao, ono, poucni.

Kad mi je tesko i kad mi se skupi, idem trosit pare - kupovat. Tako se ovde prazni. Jebe me to sto ne znam drugaciji nacin da se ispraznim, osim da kupujem. Jebe me sto vise ne pisem i sto nemam motiva. Jebe me sto osjecam da sam postao glup i sto mislim da prije nisam bio. Mozda me to najvise jebe.

Svoj stav vise nemam. Izvlacim iz sjecanja ono sto mi odgovara pa pravim neke teze i zakljucke.

Jebe me rat u Bosni. Jebu me price iz tog rata. Jebu me Srbi, Hrvati i Muslimani, oni sadasnji i prosli.

Jebu me price o herojima, lopovima i politicarima iz tog rata. Jebe me rat, a sad me jebe i mir. Jebe me sto nista nije kao prije, sto ni ja nisam kao prije, sto mi nismo kao prije i jebe me to nije.

Buducnost, sadasnjost i proslost me opako jebu. Gdje cu biti za godinu ili 5, pojma nemam. Jebe me sto ne znam gdje bi. Jebe me sto mi se ne ide nazad u Bosnu i sto mi se ovde ne ostaje. Jebu me obziri prema sebi i prema drugima. Sadasnjost me razvaljuje, pomijesana sa prosloscu, a ova buducnost ceka iza coska da prevagne.

Prije neki dan sam uselio u novu kucu. Na silu priveo dvojicu da mi u lice kazu kako im se kuca svidja. U novoj kuci imam i novi broj telefona.Dosad me jos niko nije zvao, ali sigurno hoce. Nemaju ljudi vremena i para. Zovu me oni kojima broj nisam ni javio. Kazu: ovo je vas sretan dan, hocete li novu kreditnu karticu? Kako samo znaju moj broj, a nisam im javio? Jebu me ovi sto sve znaju, pa i telefone. Jebe me tehnika. Novi tv ne kupujem. Koristim ovaj star 10 godina. Sumnjam da sad svaki u sebi ima kameru.

Jebe me spijuniranje svega sto se krece i zivi, a tek da misli... Doduse jebu me i veliki racuni za telefon. To dok sam svima javio. Poslije opet izgube ljudi broj kad ga zapisu na komadic papira.

Jebe me i to sto svakom Amerikancu moram objasnjavati da su kod nas bolnice i skole bile besplatne i da su nam komarci k'o njihovi, a ne veliki ko rode. Jebe me sto mi ne vjeruju kad im pricam o uspomenama. Toliko su lijepe da je u njih i tesko povjerovati.

Jebe me i to sto me zovu dijaspora ili dijareja i dijaliza, ne znam vise ni sam. Jebe me nesvjesna laz i svjesna istina. Jebu me bivsi gradjani i sadasnji papci. Jebu me njihove zivotne price i istorije. Jebe me prostor bivse Jugoslavije sa kojih su ti dosli. Jebu me i zemlje koje su nastale na tom prostoru.

Jebe me i ujedinjena Evropa. Jebe me Njemacka bez marke i Italija bez lire i Ponte Rosa. Jebu me i Rumunija i Bugarska koje ce uskoro u tu Evropu. Jebe me Prag sa svim nasim izbjeglicama u njemu. Jebe me sto Madjarska i dalje nema mora. Fudbal vise ne znam gledati. Jebe me doasadni NBA i glupi bezbol, gdje neki guzati ljudi mlate toljagama po jadnoj lopti.

Jebu me i auto dileri u bijelim kosuljama i sa velikim znojnim flekama ispod pazuha. Americko skolstvo me pravo jebe sa djecom koja uce 6 predmeta cijelu godinu, od kojih cak tri biraju po zelji.

To sto je Zenica imala 3 pozorista i 30 dimnjaka me pravo jebe, jer u Orlandu koji ima 3 miliona stanovnika nema pozorista, a kladim se u milion dolara da na ulici nikad niko nije cuo za covjeka, recimo, koji se zove Gabrijel Garsija Markes. Jebu me i americki homlesi, koje tinejdjeri ubijaju svakodnevno k'o kerove po ulici. Jebe me i americko pravosudje, gdje ima prava samo onoliko koliko ima para. Jebe me i to sto me stalno pozivaju u porotu, jer nemaju nikog ili gotovo nikog ko nije bio osudjivan, pa ih se jebe sto i ne govorim engleski. Jebe me sto nema Boema. Jebu me i rap i djez i bluz. Narkomani svih vrsta me pravo jebu.

Jebu me i njihovi doktori, koji ce ti do kraja zivota drzat' gips na slomljenoj ruci, samo da bi ti naplacivali slijedecih 100 godina. Jebe me americki lazni moral i sto k'o covjek ne mogu vidjet' zenske gole sise na televiziji.

Jebe me sto moram stalno gledati kako neki pilama sijeku drugima glave.Jebe me ta pila i te sise. Svejedno je.

Jebe me mafija jer je vise nema. Sad su to bankari i poslovni ljudi sa laptopima u ruci, a ne sa pistoljima. Jeb'o Ameriku bez mafije.

Jebu me izbjeglice svih boja i vrsta. Jebe me njihova nada i prica o Americi kao zemlji gdje mozes uspjeti.

Rasizam me pravo jebe. Mrzim sve boje ljudi - od crnih do bijelih. Ja sam pravi bosanski rasista. Dedo mi je takodje bio rasista. Rasizam je nasljedan, a i to me jebe.

Jebe me prica o nasim kamiondzijama sto mlate lovu i pisaju u boce od Gatorada. Jebe me i prica o jednom nasem sto je bez prekida radio 72 sata pa onda pao u nesvijest.

Jebu me ovi nasi sto hodaju u trenerkama i sto voze Fordove Mustange. Jebu me i njihovi roditelji, sto ih ovdje obilaze iz Bosne i imaju vize na 6 mjeseci, a svi se vrate nakon mjesec ili 2.

Jebu me bosanska djeca sto izmedju sebe pricaju engleski, bez akcenta.
To sto sam ja volio Selimovica me pravo jebe kao i to sto znam napamet puno toga sto je on napisao.

Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se gasi; izbrisati je da ne boli.
Lakse bi se podnosio dan sto traje i ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji.
Ovako se mijesaju utvara i zivot, pa nema ni cistog sjecanja, a ni cistog zivota.
Dave se i osporavaju neprestano.

A vas?
:D
Citiran je na mnogo mjesta, ali ga ne mogu pronaci u originalnoj temi preko trazilice :(
Pocetak i kraj su od Mese Selimovica, ostalo je odlicno.
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#93 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

erni3 wrote:
Jebe me ...

Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se gasi; izbrisati je da ne boli. Lakse bi se podnosio dan sto traje i ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji. Ovako se mijesaju utvara i zivot, pa nema ni cistog sjecanja, a ni cistog zivota.

Uspomene i sjecanje me najvise jebu...

Dobio sam novi broj telefona. Jebe me i taj broj pa sam pozurio da ga javim staroj raji sirom svijeta. Novi broj za staru raju. Sjetio sam se poslije da me niko nije zvao ni na stari, pa sam zakljucio da bi bilo najbolje da im svima kazem da ih vise necu zvat sa onog starog broja nego sa novog. Jebe me i ta odluka, i stara raja, a jebe me i to sto nemam nove raje, pa njima ne moram javljat ovaj broj. Ima u svakom zlu i malo dobra.

Sve mi smeta. Jebe me sto mi je zena, kako je starija, sve slicnija svojoj mami.

Jebe me sto mi djeca nece u Bosnu. Kazu radije bi na Havaje, dosadno im u Sarajevu. Eto, jebe me i Bosna, i Sarajevo, i prije i sad. Jebu me i Havaji, jer se i meni jebe za Havaje.

Bio sam u Bosni, do sad, osam puta. Potrosio silne pare i jebe me i to jer sam mogao mirno zivjeti bez duga na kreditnim karticama, pa me sad jebe i dug. Jebe me i to sto mi nije zao para, a kad mi nije zao, vidim da cu jos dugo ostati samo skoro Amerikanac.

Jebe me i naglasak, pa kad god progovorim, uvijek me neko pita odakle sam. Zato najradije sutim. Jebe se njih odakle sam ja.

Vrucina na Floridi i uragani me pravo jebu. Na plaze ne idem vec godinama. Od kad su zabranili pusenje u restoranima, jedem samo kuci. Jebe me sto ne mogu pusiti gdje ja hocu, a jebu me i cigare od kojih sve teze disem.

Jebe me americka unutrasnja i vanjska politika. Jebu me americki predsednik i svi oko njega i do njega. Jebu me visoki porezi, skup benzin i slab odnos dolara prema euru.

Jebu me crnci, Spanci, Meksikanci, Kubanci, njihov jezik, njihova muzika. Jebe me i to sto vise ne mogu slusati ni nasu muziku.

Jebe me americka televizija, americki filmovi, a jebu me i nasi novi filmovi koji su svi kao, ono, poucni.

Kad mi je tesko i kad mi se skupi, idem trosit pare - kupovat. Tako se ovde prazni. Jebe me to sto ne znam drugaciji nacin da se ispraznim, osim da kupujem. Jebe me sto vise ne pisem i sto nemam motiva. Jebe me sto osjecam da sam postao glup i sto mislim da prije nisam bio. Mozda me to najvise jebe.

Svoj stav vise nemam. Izvlacim iz sjecanja ono sto mi odgovara pa pravim neke teze i zakljucke.

Jebe me rat u Bosni. Jebu me price iz tog rata. Jebu me Srbi, Hrvati i Muslimani, oni sadasnji i prosli.

Jebu me price o herojima, lopovima i politicarima iz tog rata. Jebe me rat, a sad me jebe i mir. Jebe me sto nista nije kao prije, sto ni ja nisam kao prije, sto mi nismo kao prije i jebe me to nije.

Buducnost, sadasnjost i proslost me opako jebu. Gdje cu biti za godinu ili 5, pojma nemam. Jebe me sto ne znam gdje bi. Jebe me sto mi se ne ide nazad u Bosnu i sto mi se ovde ne ostaje. Jebu me obziri prema sebi i prema drugima. Sadasnjost me razvaljuje, pomijesana sa prosloscu, a ova buducnost ceka iza coska da prevagne.

Prije neki dan sam uselio u novu kucu. Na silu priveo dvojicu da mi u lice kazu kako im se kuca svidja. U novoj kuci imam i novi broj telefona.Dosad me jos niko nije zvao, ali sigurno hoce. Nemaju ljudi vremena i para. Zovu me oni kojima broj nisam ni javio. Kazu: ovo je vas sretan dan, hocete li novu kreditnu karticu? Kako samo znaju moj broj, a nisam im javio? Jebu me ovi sto sve znaju, pa i telefone. Jebe me tehnika. Novi tv ne kupujem. Koristim ovaj star 10 godina. Sumnjam da sad svaki u sebi ima kameru.

Jebe me spijuniranje svega sto se krece i zivi, a tek da misli... Doduse jebu me i veliki racuni za telefon. To dok sam svima javio. Poslije opet izgube ljudi broj kad ga zapisu na komadic papira.

Jebe me i to sto svakom Amerikancu moram objasnjavati da su kod nas bolnice i skole bile besplatne i da su nam komarci k'o njihovi, a ne veliki ko rode. Jebe me sto mi ne vjeruju kad im pricam o uspomenama. Toliko su lijepe da je u njih i tesko povjerovati.

Jebe me i to sto me zovu dijaspora ili dijareja i dijaliza, ne znam vise ni sam. Jebe me nesvjesna laz i svjesna istina. Jebu me bivsi gradjani i sadasnji papci. Jebu me njihove zivotne price i istorije. Jebe me prostor bivse Jugoslavije sa kojih su ti dosli. Jebu me i zemlje koje su nastale na tom prostoru.

Jebe me i ujedinjena Evropa. Jebe me Njemacka bez marke i Italija bez lire i Ponte Rosa. Jebu me i Rumunija i Bugarska koje ce uskoro u tu Evropu. Jebe me Prag sa svim nasim izbjeglicama u njemu. Jebe me sto Madjarska i dalje nema mora. Fudbal vise ne znam gledati. Jebe me doasadni NBA i glupi bezbol, gdje neki guzati ljudi mlate toljagama po jadnoj lopti.

Jebu me i auto dileri u bijelim kosuljama i sa velikim znojnim flekama ispod pazuha. Americko skolstvo me pravo jebe sa djecom koja uce 6 predmeta cijelu godinu, od kojih cak tri biraju po zelji.

To sto je Zenica imala 3 pozorista i 30 dimnjaka me pravo jebe, jer u Orlandu koji ima 3 miliona stanovnika nema pozorista, a kladim se u milion dolara da na ulici nikad niko nije cuo za covjeka, recimo, koji se zove Gabrijel Garsija Markes. Jebu me i americki homlesi, koje tinejdjeri ubijaju svakodnevno k'o kerove po ulici. Jebe me i americko pravosudje, gdje ima prava samo onoliko koliko ima para. Jebe me i to sto me stalno pozivaju u porotu, jer nemaju nikog ili gotovo nikog ko nije bio osudjivan, pa ih se jebe sto i ne govorim engleski. Jebe me sto nema Boema. Jebu me i rap i djez i bluz. Narkomani svih vrsta me pravo jebu.

Jebu me i njihovi doktori, koji ce ti do kraja zivota drzat' gips na slomljenoj ruci, samo da bi ti naplacivali slijedecih 100 godina. Jebe me americki lazni moral i sto k'o covjek ne mogu vidjet' zenske gole sise na televiziji.

Jebe me sto moram stalno gledati kako neki pilama sijeku drugima glave.Jebe me ta pila i te sise. Svejedno je.

Jebe me mafija jer je vise nema. Sad su to bankari i poslovni ljudi sa laptopima u ruci, a ne sa pistoljima. Jeb'o Ameriku bez mafije.

Jebu me izbjeglice svih boja i vrsta. Jebe me njihova nada i prica o Americi kao zemlji gdje mozes uspjeti.

Rasizam me pravo jebe. Mrzim sve boje ljudi - od crnih do bijelih. Ja sam pravi bosanski rasista. Dedo mi je takodje bio rasista. Rasizam je nasljedan, a i to me jebe.

Jebe me prica o nasim kamiondzijama sto mlate lovu i pisaju u boce od Gatorada. Jebe me i prica o jednom nasem sto je bez prekida radio 72 sata pa onda pao u nesvijest.

Jebu me ovi nasi sto hodaju u trenerkama i sto voze Fordove Mustange. Jebu me i njihovi roditelji, sto ih ovdje obilaze iz Bosne i imaju vize na 6 mjeseci, a svi se vrate nakon mjesec ili 2.

Jebu me bosanska djeca sto izmedju sebe pricaju engleski, bez akcenta.
To sto sam ja volio Selimovica me pravo jebe kao i to sto znam napamet puno toga sto je on napisao.

Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se gasi; izbrisati je da ne boli.
Lakse bi se podnosio dan sto traje i ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji.
Ovako se mijesaju utvara i zivot, pa nema ni cistog sjecanja, a ni cistog zivota.
Dave se i osporavaju neprestano.

A vas?
:D
Citiran je na mnogo mjesta, ali ga ne mogu pronaci u originalnoj temi preko trazilice :(
Nesto slicno sam citala od D.Džamonje ako nije i isto...ipak provjerite, mozda grijesim :oops:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#94 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by kmirsad »

molim strpšljivost... pokušavam da nađem kakav pametan citat, a da ga nema googleu... :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#95 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

kmirsad wrote:molim strpšljivost... pokušavam da nađem kakav pametan citat, a da ga nema googleu... :lol: :lol: :lol: :lol:
Shta ima charobnjak :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#96 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by kmirsad »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:
kmirsad wrote:molim strpšljivost... pokušavam da nađem kakav pametan citat, a da ga nema googleu... :lol: :lol: :lol: :lol:
Shta ima charobnjak :lol:
De ti meni reci kako da te iščaćkam.... :-D :-D :-D
User avatar
green man
Posts: 199
Joined: 10/04/2007 19:32

#97 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by green man »

Odgovor headbanger-a na temu "Kako ste upoznali partnera" me nasmijao ono pravo. :D
bio sluzbeno u njenoj ulici
i kako sam visio sa kamiona, na putu do sljedeceg kontejenra, oan je prolazila pored dobcaio sam joj da ima dobar guz
tu se ona nasmijala i stvari su dalje isle svojim tokom
User avatar
macan prvi
Posts: 3328
Joined: 24/08/2008 23:24

#98 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by macan prvi »

erni3 wrote:
packman wrote:˝VAMA SIGURNO TREBA SOFTLY˝

Odron odrona, da nema veceg odrona..˝Vama sigurno treba SOFTLI˝.Jebo
li

je Softy, da je jebo. Ima li veci odron da se prikazivao zadnjih 50

godina na tv stanicama, racunajuci i NTV 99?! Et, sad ona ušla u

samoposlugu i od 56448754545 SOFTLIJA, ali iskljucivo SOFTLIJA, ona je

jako neodlucna..Tu se pojavljuje prosjecna bošnjacka mahaluša koja
nema

pametnijeg posla nego da zagleda ko šta kupuje i da se ona tu malo

umiješa. Naravno, ona se prvo izvinjava: ˝Izvinite što vam smetam,

vidim da ste neodlucni (i slijedi najiritantnija recenica) VAMA
SIGURNO

TREBA SOFTLI˝, ..Mora da je taj SOFTLI toliko jebeno dobar da bi ti u

samoposluzi prišao nekome i to mu rek´o bez da ti je ofirno...

Znaš ko me još pravo nervira? Ona teta što reklamira Bonux, Marija joj

ime, i to sam zapamtio...Sad teta uzela u samoposluzi neki deterdžent
i

omekšivac za rublje, za šta ce drugo biti. Dolazi na kasu da joj

ljubazna prodavacica to naplati. Kad jok, prodavacica je blijedo
pogleda

prevrcuci ocima. Ko veli: ˝Kozo blesava, jesi li ti normalna?! Što si

uzela i deterdžent i omekšivac kad imaš novi Bonux sa omekšivacem (2 u

1)˝ I lagano skloni to što je teta kupila i stavi Bonux sa
omekšivacem.

Debilizam. Šta nju boli kurac šta ce ona da kupi..Odeš da kupiš
farmerke

i džemper, teta ti skloni, ponudi ti skafander, jer imaš 2 u 1. Kupiš

cips i 200 deka paprike..Ona to skloni i stavi cips od paprike..

.

Pa one reklame što se vrte po OBN-u i Novoj..Veniš, Kalgon, Kalgonit,

Cilit Beng (moja nana to izgovara Cicil Bend)...Šporet je toliko
prljav,

zahrd´o, uven´o ko da ga nije cistila 7 godina...I onda ona metne malo

Cilit Benga i to spadne ko ludo, ko da si tek kupio šporet. Pa mater
ti

jebem uhljupsku što si dopustila da ti šporet bude takav.

Kalgon ??? Kalgon je posebna prica. ˝Svakih 100 minuta u prosjeku se

pokvari jedna perilica rublja u BiH, da bi to sprijecili koristite

Calgon...˝ Jebo majku kod nas svakakvih statistika. Popis stanovništva

nije izvršen od 1991. godine, ne zna se ni koliko nas je, ali ipak to

nije smetalo da saznamo prosijek pokvarenih veš mašina u BiH. Mojoj
nani

se pokvari veš mašina i ona obavezno ode u zavod za statistiku da to

prijavi. Tako narod uzima jebeni Calgon ne bi li sacuvao svoju
perilicu

rublja od kamenca...Calgon po Calgon i onda skontaš da si za te pare

mog´o uzeti novu veš mašinu. ( Да не би било забуне, веш
машина и
перилица

рубља је једно те исто, само морам
испоштовати конститутивност
народа).

Onda onaj gitarista, što pjeva onu pjesmu o pašteti..˝ Pokvarila se,

bacih je uz tugu...ne cuvah je...ali vec dobih drugu˝..Pa jebem ti ja

meter..Reklamiraš paštetu koja je toliko dobra, a pokvarila se. Ako je

tako jebeno dobra, što si dopustio da se pokvari, idiote maloumni.

Poslije Softy-ja sigurno najjaca.

Bh telecom...Ona se voza u autu vrijednosti 40 000 maraka, auto se

iznenada pokvari, vadi mobitel od 1500 maraka, ali djevojka nema

kredita, u tom trenutku njen brižni otac joj šalje kredu...˝TATA, TI
SI

GENIJE˝. Ako joj je stari kupio dobro auto, kupio joj dobar telefon,

sigurno joj ne daje cenera za izlazak. Kako je onda moguce da ona nema

kredita i to baš u trenutku kad se pokvari auto...I njoj stari

pošalje...Ona nema love da se dopuni, ona se grebe od starog. Zar to

nije debilno???

Idemo dalje...

Ti si muško, kren´o si da kupiš sladoled i imaš dvije cure koje ga

prodaju. U jednom redu je 17 muškaraca koji cekaju da kupe sladoled, a

kod druge je slobodno. Ti ceš sigurno stati u red i cekati 15 minuta
na

plus 32 da bi kod nje kupio jer ona ima blistavu kosu za razliku od

druge cure cija je kosa ispucala...˝To nije ona, to je njena Šauma˝.

- ˝Tata, tata Floky je nestao˝

- ˝Smiri se dušice˝

I sad on, naravno, ne može da gleda kako njegovo dijete place i baca
se

u potragu za Floky-jem...Vani je kijamet, kiša pada ko iz kabla.
Nalazi

Floky-ja i automatski se prehladuje...˝Brzo, brzo, popij jedan
aspirin˝.

Automatski je ozdravio.

Nije sad problem u tome što se on odmah razbolio, zdrmo aspirin i

ozdravio, ovdje je problem u tome što je on na onom kijametu izašao da

traži Floky-ja...Ova reklama bi bila OK da je namjenjena Njemackoj,

Finskoj, Švedskoj..Ali zar fakat misliš da bi prosjecni

bosansko-hercegovacki otac izaš´o na onom kijametu da traži jebenog

Floky-ja...

˝Smrdi, smrdi, užasno smrdi˝

Odoh da spavam, svakako sam zaglavio...
:thumbup: :thumbup: Ja sam za ovaj post, jednostavno zato jer pokazuje debilizam u nacinu na koji se prave reklame. Meni je ona s "tatom genijem" ostala u pamcenju i do danas :-) :roll: :lol:
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#99 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Op3r4t0r »

Glas Softlyju :lol:
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#100 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by hakazvaka »

macan prvi wrote:
erni3 wrote:
packman wrote:˝VAMA SIGURNO TREBA SOFTLY˝

Odron odrona, da nema veceg odrona..˝Vama sigurno treba SOFTLI˝.Jebo
li

je Softy, da je jebo. Ima li veci odron da se prikazivao zadnjih 50

godina na tv stanicama, racunajuci i NTV 99?! Et, sad ona ušla u

samoposlugu i od 56448754545 SOFTLIJA, ali iskljucivo SOFTLIJA, ona je

jako neodlucna..Tu se pojavljuje prosjecna bošnjacka mahaluša koja
nema

pametnijeg posla nego da zagleda ko šta kupuje i da se ona tu malo

umiješa. Naravno, ona se prvo izvinjava: ˝Izvinite što vam smetam,

vidim da ste neodlucni (i slijedi najiritantnija recenica) VAMA
SIGURNO

TREBA SOFTLI˝, ..Mora da je taj SOFTLI toliko jebeno dobar da bi ti u

samoposluzi prišao nekome i to mu rek´o bez da ti je ofirno...

Znaš ko me još pravo nervira? Ona teta što reklamira Bonux, Marija joj

ime, i to sam zapamtio...Sad teta uzela u samoposluzi neki deterdžent
i

omekšivac za rublje, za šta ce drugo biti. Dolazi na kasu da joj

ljubazna prodavacica to naplati. Kad jok, prodavacica je blijedo
pogleda

prevrcuci ocima. Ko veli: ˝Kozo blesava, jesi li ti normalna?! Što si

uzela i deterdžent i omekšivac kad imaš novi Bonux sa omekšivacem (2 u

1)˝ I lagano skloni to što je teta kupila i stavi Bonux sa
omekšivacem.

Debilizam. Šta nju boli kurac šta ce ona da kupi..Odeš da kupiš
farmerke

i džemper, teta ti skloni, ponudi ti skafander, jer imaš 2 u 1. Kupiš

cips i 200 deka paprike..Ona to skloni i stavi cips od paprike..

.

Pa one reklame što se vrte po OBN-u i Novoj..Veniš, Kalgon, Kalgonit,

Cilit Beng (moja nana to izgovara Cicil Bend)...Šporet je toliko
prljav,

zahrd´o, uven´o ko da ga nije cistila 7 godina...I onda ona metne malo

Cilit Benga i to spadne ko ludo, ko da si tek kupio šporet. Pa mater
ti

jebem uhljupsku što si dopustila da ti šporet bude takav.

Kalgon ??? Kalgon je posebna prica. ˝Svakih 100 minuta u prosjeku se

pokvari jedna perilica rublja u BiH, da bi to sprijecili koristite

Calgon...˝ Jebo majku kod nas svakakvih statistika. Popis stanovništva

nije izvršen od 1991. godine, ne zna se ni koliko nas je, ali ipak to

nije smetalo da saznamo prosijek pokvarenih veš mašina u BiH. Mojoj
nani

se pokvari veš mašina i ona obavezno ode u zavod za statistiku da to

prijavi. Tako narod uzima jebeni Calgon ne bi li sacuvao svoju
perilicu

rublja od kamenca...Calgon po Calgon i onda skontaš da si za te pare

mog´o uzeti novu veš mašinu. ( Да не би било забуне, веш
машина и
перилица

рубља је једно те исто, само морам
испоштовати конститутивност
народа).

Onda onaj gitarista, što pjeva onu pjesmu o pašteti..˝ Pokvarila se,

bacih je uz tugu...ne cuvah je...ali vec dobih drugu˝..Pa jebem ti ja

meter..Reklamiraš paštetu koja je toliko dobra, a pokvarila se. Ako je

tako jebeno dobra, što si dopustio da se pokvari, idiote maloumni.

Poslije Softy-ja sigurno najjaca.

Bh telecom...Ona se voza u autu vrijednosti 40 000 maraka, auto se

iznenada pokvari, vadi mobitel od 1500 maraka, ali djevojka nema

kredita, u tom trenutku njen brižni otac joj šalje kredu...˝TATA, TI
SI

GENIJE˝. Ako joj je stari kupio dobro auto, kupio joj dobar telefon,

sigurno joj ne daje cenera za izlazak. Kako je onda moguce da ona nema

kredita i to baš u trenutku kad se pokvari auto...I njoj stari

pošalje...Ona nema love da se dopuni, ona se grebe od starog. Zar to

nije debilno???

Idemo dalje...

Ti si muško, kren´o si da kupiš sladoled i imaš dvije cure koje ga

prodaju. U jednom redu je 17 muškaraca koji cekaju da kupe sladoled, a

kod druge je slobodno. Ti ceš sigurno stati u red i cekati 15 minuta
na

plus 32 da bi kod nje kupio jer ona ima blistavu kosu za razliku od

druge cure cija je kosa ispucala...˝To nije ona, to je njena Šauma˝.

- ˝Tata, tata Floky je nestao˝

- ˝Smiri se dušice˝

I sad on, naravno, ne može da gleda kako njegovo dijete place i baca
se

u potragu za Floky-jem...Vani je kijamet, kiša pada ko iz kabla.
Nalazi

Floky-ja i automatski se prehladuje...˝Brzo, brzo, popij jedan
aspirin˝.

Automatski je ozdravio.

Nije sad problem u tome što se on odmah razbolio, zdrmo aspirin i

ozdravio, ovdje je problem u tome što je on na onom kijametu izašao da

traži Floky-ja...Ova reklama bi bila OK da je namjenjena Njemackoj,

Finskoj, Švedskoj..Ali zar fakat misliš da bi prosjecni

bosansko-hercegovacki otac izaš´o na onom kijametu da traži jebenog

Floky-ja...

˝Smrdi, smrdi, užasno smrdi˝

Odoh da spavam, svakako sam zaglavio...
:thumbup: :thumbup: Ja sam za ovaj post, jednostavno zato jer pokazuje debilizam u nacinu na koji se prave reklame. Meni je ona s "tatom genijem" ostala u pamcenju i do danas :-) :roll: :lol:
genijalno hahahahhaha :D
Post Reply