Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#1 Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by ActionWoman »

Htjela sam konstatovati sljedece:
1. Tramvajdzije/trolejbusdzije otvaraju vrata, a da nisu u potpunosti zaustavili vozilo
2. Naglo krecu, naglo staju, prebrzo voze metoda ako stane, stane
3. Na zavojima vintaju kao da voze kavasaki
4. Zatvaraju vrata na pola insana tj. ocito ne gledaju da li su putnici zavrsili sa ulaskom ili izlaskom iz vozila

Ako stojim u voznji kada izadjem iz vozila osjecam da me bole zglobovi na nogama od "surfanja" tj pokusavanja da ostanem na nogama u ludoj voznji (tramvaj mi je najgori) i nekad desno rame od drzanja za stanglu i opet "semi-surfanja". Jednom sam imala osjecaj da nas vozi vozac u vrlo alkoholiziranom stanju.


Moja pitanja su:
1. Kako ti vozaci/vozacice prolaze vozacku obuku, ko ih obucava, ko im daje dozvolu da nas voze?
2. Da li iko kontrolise kako oni voze tj. da li mi gradjani mozemo nesto uraditi da se te ninje odgovornije ponasaju prema nasim zivotima, zdravlju i naravno prema vozilima (sem da ih premlatimo)?
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#2 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by lajkujMe »

Gras ih obucava, nemoze nista osim da ih prebijes Gras je govno
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#3 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Mis mekinjas »

ActionWoman wrote:Htjela sam konstatovati sljedece:
1. Tramvajdzije/trolejbusdzije otvaraju vrata, a da nisu u potpunosti zaustavili vozilo
2. Naglo krecu, naglo staju, prebrzo voze metoda ako stane, stane
3. Na zavojima vintaju kao da voze kavasaki
4. Zatvaraju vrata na pola insana tj. ocito ne gledaju da li su putnici zavrsili sa ulaskom ili izlaskom iz vozila

Ako stojim u voznji kada izadjem iz vozila osjecam da me bole zglobovi na nogama od "surfanja" tj pokusavanja da ostanem na nogama u ludoj voznji (tramvaj mi je najgori) i nekad desno rame od drzanja za stanglu i opet "semi-surfanja". Jednom sam imala osjecaj da nas vozi vozac u vrlo alkoholiziranom stanju.


Moja pitanja su:
1. Kako ti vozaci/vozacice prolaze vozacku obuku, ko ih obucava, ko im daje dozvolu da nas voze?
2. Da li iko kontrolise kako oni voze tj. da li mi gradjani mozemo nesto uraditi da se te ninje odgovornije ponasaju prema nasim zivotima, zdravlju i naravno prema vozilima (sem da ih premlatimo)?
:lol: :lol: :lol: U Buenos Aires-u, ni jedan vozač busa, niti čega nikad ne zaustavi vozio na stajalištu skroz. Doslovno ljudi uskaču, i iskaču.
Dobro je to, ovi što idu u Buenos Aires, imaju trening na domaćim ulicama. :D
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Control panel »

to se zove opstrukcija i svecenje gradjanima. tu se nista ne moze. niko im ne moze narediti. ali zato imaju vaspitno popravne mjere ili ona batina je iz raja izasla. pa kad te sljedeci put zavinta pa padnes i udaris se ili te pritisne vratima, fino treba i njega zavintati sakom.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#5 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Mis mekinjas »

Joj vi bi se samo tukli... :roll:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#6 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Control panel »

Mis mekinjas wrote:Joj vi bi se samo tukli... :roll:
ko govori o tuci. to su vaspitno popravne mjere. :D
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#7 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Mr. Brightside »

ActionWoman wrote:Htjela sam konstatovati sljedece:
1. Tramvajdzije/trolejbusdzije otvaraju vrata, a da nisu u potpunosti zaustavili vozilo
2. Naglo krecu, naglo staju, prebrzo voze metoda ako stane, stane
3. Na zavojima vintaju kao da voze kavasaki
4. Zatvaraju vrata na pola insana tj. ocito ne gledaju da li su putnici zavrsili sa ulaskom ili izlaskom iz vozila

Ako stojim u voznji kada izadjem iz vozila osjecam da me bole zglobovi na nogama od "surfanja" tj pokusavanja da ostanem na nogama u ludoj voznji (tramvaj mi je najgori) i nekad desno rame od drzanja za stanglu i opet "semi-surfanja". Jednom sam imala osjecaj da nas vozi vozac u vrlo alkoholiziranom stanju.


Moja pitanja su:
1. Kako ti vozaci/vozacice prolaze vozacku obuku, ko ih obucava, ko im daje dozvolu da nas voze?
2. Da li iko kontrolise kako oni voze tj. da li mi gradjani mozemo nesto uraditi da se te ninje odgovornije ponasaju prema nasim zivotima, zdravlju i naravno prema vozilima (sem da ih premlatimo)?
1° nekad se desilo da je neko "ispao" iz vozila zbog tog otvaranja? ili ti je samo zasmetao lagani povjetarac u kosi?
2°,3° ja tebe pitam, vozila si nekad trolejbus pa znas kako treba "svintat" u krivini :roll:
malo te inercija zeza, pa sta :oops:
4°taj isti insan sigurno ne zna za senzore u troli, ili ne zna da ima tramvaj 4-5 minuta pa mora sa pola tijela biti unutra inace je propast svijeta?

1. mislis da ima forumasa iz redova GRAS-a koji ce ti to odgovoriti?
2. :roll: premlati ninjo :razz:

(samo da se zna provedem barem sat ipo u javnom prevozu svaki dan) :)
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#8 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Mis mekinjas »

Control panel wrote:
Mis mekinjas wrote:Joj vi bi se samo tukli... :roll:
ko govori o tuci. to su vaspitno popravne mjere. :D

Kako god, neko će biti marisan... :roll:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#9 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Control panel »

armin.i.am wrote:
ActionWoman wrote:Htjela sam konstatovati sljedece:
1. Tramvajdzije/trolejbusdzije otvaraju vrata, a da nisu u potpunosti zaustavili vozilo
2. Naglo krecu, naglo staju, prebrzo voze metoda ako stane, stane
3. Na zavojima vintaju kao da voze kavasaki
4. Zatvaraju vrata na pola insana tj. ocito ne gledaju da li su putnici zavrsili sa ulaskom ili izlaskom iz vozila

Ako stojim u voznji kada izadjem iz vozila osjecam da me bole zglobovi na nogama od "surfanja" tj pokusavanja da ostanem na nogama u ludoj voznji (tramvaj mi je najgori) i nekad desno rame od drzanja za stanglu i opet "semi-surfanja". Jednom sam imala osjecaj da nas vozi vozac u vrlo alkoholiziranom stanju.


Moja pitanja su:
1. Kako ti vozaci/vozacice prolaze vozacku obuku, ko ih obucava, ko im daje dozvolu da nas voze?
2. Da li iko kontrolise kako oni voze tj. da li mi gradjani mozemo nesto uraditi da se te ninje odgovornije ponasaju prema nasim zivotima, zdravlju i naravno prema vozilima (sem da ih premlatimo)?
1° nekad se desilo da je neko "ispao" iz vozila zbog tog otvaranja? ili ti je samo zasmetao lagani povjetarac u kosi?
2°,3° ja tebe pitam, vozila si nekad trolejbus pa znas kako treba "svintat" u krivini :roll:
malo te inercija zeza, pa sta :oops:
4°taj isti insan sigurno ne zna za senzore u troli, ili ne zna da ima tramvaj 4-5 minuta pa mora sa pola tijela biti unutra inace je propast svijeta?

1. mislis da ima forumasa iz redova GRAS-a koji ce ti to odgovoriti?
2. :roll: premlati ninjo :razz:

(samo da se zna provedem barem sat ipo u javnom prevozu svaki dan) :)
action woman je u pravu. u njemackoj nema sanse da te neko zavinta u krivini inace bi ga neko zavinto sa posla. a kod nas moze sve.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#10 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Mr. Brightside »

moze li pravolinijski proci kroz krivinu :roll:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#11 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Mis mekinjas »

A gdje to u Sarajevu tramvaj vozi po oštroj krivini?
Pa tu tramvaj manje više samo pravolinijski vozi? :-)
I jel' GRAS-ova briga stanje tračnica i cesti? U čijoj je to nadležnosti?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#12 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Control panel »

armin.i.am wrote:moze li pravolinijski proci kroz krivinu :roll:
:x ne mora ulijetati u krivinu sa 60 na sat. pa da oni na repu izlijecu korz prozore. vozio sam se ja i u nekim drugim zemljama u gradskom prevzu. da vidis kada fura metro vani. nema nikakvih problema ni sa stajanjem ni sa kretanjem, skoro da i ne osjetis.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#13 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Control panel »

Mis mekinjas wrote:A gdje to u Sarajevu tramvaj vozi po oštroj krivini?
Pa tu tramvaj manje više samo pravolinijski vozi? :-)
I jel' GRAS-ova briga stanje tračnica i cesti? U čijoj je to nadležnosti?
dzaba pokusavas nema suvislog opravdanja za grasOVCE
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#14 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Mr. Brightside »

Mis mekinjas wrote:A gdje to u Sarajevu tramvaj vozi po oštroj krivini?
Pa tu tramvaj manje više samo pravolinijski vozi? :-)
I jel' GRAS-ova briga stanje tračnica i cesti? U čijoj je to nadležnosti?
za tracnice je njihova, a ceste ne :D

Control panel wrote:
armin.i.am wrote:moze li pravolinijski proci kroz krivinu :roll:
:x ne mora ulijetati u krivinu sa 60 na sat. pa da oni na repu izlijecu korz prozore. vozio sam se ja i u nekim drugim zemljama u gradskom prevzu. da vidis kada fura metro vani. nema nikakvih problema ni sa stajanjem ni sa kretanjem, skoro da i ne osjetis.
bolje da sutim, da ne bude da ih branim :oops:

po kakvim si se cestama vozio u drugim zemljama?
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#15 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by radenska »

Moj otac je 30 godina vozio trolu i NIKAD nije napravio udes. Drga stvar je sto se prije 5-6 godina doticna dama nije drzala pa je pala i slomila nogu. Poslije 2 godine je odlucila da tuzi GRAS I mog oca. Zafalilo valjda malo novca pa po tudjim ledjima.
Ne pitas se mozda da li naglo zakoci sto je neko drugi se ubacio ispred ili nesto slicno. .
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#16 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Control panel »

radenska wrote:Moj otac je 30 godina vozio trolu i NIKAD nije napravio udes. Drga stvar je sto se prije 5-6 godina doticna dama nije drzala pa je pala i slomila nogu. Poslije 2 godine je odlucila da tuzi GRAS I mog oca. Zafalilo valjda malo novca pa po tudjim ledjima.
Ne pitas se mozda da li naglo zakoci sto je neko drugi se ubacio ispred ili nesto slicno. .
mi govorimo o bahatim vozacima,a ne o nesretnim slucajevima.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#17 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by zateznistub »

ActionWoman wrote:Htjela sam konstatovati sljedece:
1. Tramvajdzije/trolejbusdzije otvaraju vrata, a da nisu u potpunosti zaustavili vozilo
2. Naglo krecu, naglo staju, prebrzo voze metoda ako stane, stane
3. Na zavojima vintaju kao da voze kavasaki
4. Zatvaraju vrata na pola insana tj. ocito ne gledaju da li su putnici zavrsili sa ulaskom ili izlaskom iz vozila

Ako stojim u voznji kada izadjem iz vozila osjecam da me bole zglobovi na nogama od "surfanja" tj pokusavanja da ostanem na nogama u ludoj voznji (tramvaj mi je najgori) i nekad desno rame od drzanja za stanglu i opet "semi-surfanja". Jednom sam imala osjecaj da nas vozi vozac u vrlo alkoholiziranom stanju.


Moja pitanja su:
1. Kako ti vozaci/vozacice prolaze vozacku obuku, ko ih obucava, ko im daje dozvolu da nas voze?
2. Da li iko kontrolise kako oni voze tj. da li mi gradjani mozemo nesto uraditi da se te ninje odgovornije ponasaju prema nasim zivotima, zdravlju i naravno prema vozilima (sem da ih premlatimo)?
Nikad i nigdje nisam vidio vecu koncentraciju strucnjaka kao na ovom forumu.

NIJE ISTINA da se vrata zatvraju na pola insana greskom vozaca nego je to automatika (trolejbusi, noviji tramvaji isvi trolejbusi). Vrata otvara vozac a automatika registruje protok ljudi i nakon izvjesnog vremena se sama zatvaraju. E sad ako lola uleti u trenutku kada se vrata pocnu zatvarati onda nije do vozaca.

I daj malo popustite te ljude. Kao sto neko rece vozila si veliko vozilo pa znas kako se to radi ispravno?
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#18 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by radenska »

I ZNATE LI KOLIKO UOPCE TREBA OBUKE DA SE SAVLADA VOZNJA OVIM VOZILIMA, A NE KANTAMA KAO STO SU KOD NAS.
JA RECIMO UJUTRO MORAM "SURFATI" KAKO NEKO KAZE U TRAMVAJU JER DA IH 15 POSALJU U NEDZARICE OD 7 DO 8 CES TESKO UCI. ISTO I POSLIJE PODNE.
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#19 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Zovem se Zelena »

Zadnjih nekoliko godina sam se vozila isključivo trolom... Ove godine uglavnom je to tramvaj. Na vozače trole nemam većih primjedbi ali da su ove tramvajdžije posebna priča, jesu... Ne kažem svi, no ima pojedinaca kojima se uvijek negdje žuri pa i ne čekaju da svi putnici uđu, posebno kad je gužva i onda te kao malo cimnu... Ono, otvorena vrata, raja se gurka da uđe a on ga par cm krene naprijed, a nisu zatvorena vrata i raja još ulazi. Kao da daje znak dosta vas je moram ja ići... :roll:
Više puta mi se to desilo.
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#20 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by hurmasica »

svaki dan se vozim tramvajem i uspijela sam da "snimim" jednog prilicno mladog vozaca, mislim da jedva ima dvadesetak godina. Uh kako taj vozi, k ao da vozi ferari a ne tramvaj. A da ne govorim kako nema zivaca na stanici da saceka bar minut, nego samo otvori i zatvori vrata. Neznam kako iko uspije izac iz tramvaja.

Meni je oduvjek bila zelja da budem vozacica tramvaja, kako se to postaje? Je li i za to treba stela?
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#21 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by r_faruk »

u tramvajima ne postoje senzori koji regulisu protok ljudi, a u svrhu zatvaranja vrata.............. ne znam odakle vam ta glupost.
u tramvajima postoji.

ne mogu da vjerujem da jos uvijek ima ljudi koji GRAS smatraji dobrom firmom za cije su probleme krivi gradjani.....
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#22 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by zateznistub »

r_faruk wrote:u tramvajima ne postoje senzori koji regulisu protok ljudi, a u svrhu zatvaranja vrata.............. ne znam odakle vam ta glupost.
u tramvajima postoji.

ne mogu da vjerujem da jos uvijek ima ljudi koji GRAS smatraji dobrom firmom za cije su probleme krivi gradjani.....
Vidis li ti sta si napisao i ostao ziv?

U onim starim češkim ne postoji, u novim i onim starim, cini mi se austrijskim POSTOJI i nalazi se u prvom stepeniku pri ulazu.
I da ima ljudi koji smatraju GRAS dobrom firmom s obzirom koliko ju je srozao direktor Bimo sadasnji vlasnik univerziteta u Travniku.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#23 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by perfect_guy »

zateznistub wrote:
r_faruk wrote:u tramvajima ne postoje senzori koji regulisu protok ljudi, a u svrhu zatvaranja vrata.............. ne znam odakle vam ta glupost.
u tramvajima postoji.

ne mogu da vjerujem da jos uvijek ima ljudi koji GRAS smatraji dobrom firmom za cije su probleme krivi gradjani.....
Vidis li ti sta si napisao i ostao ziv?

U onim starim češkim ne postoji, u novim i onim starim, cini mi se austrijskim POSTOJI i nalazi se u prvom stepeniku pri ulazu.
I da ima ljudi koji smatraju GRAS dobrom firmom s obzirom koliko ju je srozao direktor Bimo sadasnji vlasnik univerziteta u Travniku.
Ne. U svim tramvajima otvaranje/zatvaranje vrata je pod kontrolom vozača
Balkanski_sindrom
Posts: 279
Joined: 25/07/2010 09:28

#24 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by Balkanski_sindrom »

A smrdi li po tim tramvajima? Mene u kolektivnom saobracaju a narocito u tramvajima nervira smrad..Jebote udjes okupan i namirisan nekim skupim parfemom i bude guzva i bude ta masa smrdljivih ljudi i izidjes iz tramvaja ko da si iz nocne smjene iziso....Ne vozim se po Sarajevu tramvajom no zanima me fakat da li smrdi?
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#25 Re: Vozaci tramvaja i trolejbusa u Sarajevu

Post by fidoremilienko »

Opet po GRAS-u, pa dokle više :cry: :run:
Post Reply