Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
kameni.spavac
Posts: 236
Joined: 16/11/2011 11:08

#251 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by kameni.spavac »

Nazalost sve je moguce, pa evo i izmjenom zakona ce biti omoguceno Bachelorima da ravnopravno konkurisu sa ljudima koji su morali guliti jos dodatne 2 godine da bi mogli konkurisati za bilo koje radno mjestu u drzavnoj sluzbi.ZALOSNO!!!
Dakle, ja se sa svojih 5 godina stavljam u isti skoro isti polozaj sa onim koji ima zavrsene 3 godine, te ce on sa stelom bez ikakvih problema moci dobiti radno mjesto bez obzira na to sto kaska za mnom dvije godine, odredjen stepen znanja i jednu "akademsku titulu." Ako je tako vise mozemo nazvati. I sta ubuduce mlade, obnrazovane kadrove ostavlja u ovoj zemlji? Dakle, ide se logikom sto imas nizi stepen obrazovanja, vrijedniji si ovom nasem drustvu i zajednici.TUZNO!!!
yml
Posts: 89
Joined: 07/12/2010 13:51

#252 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by yml »

kameni.spavac wrote:Nazalost sve je moguce, pa evo i izmjenom zakona ce biti omoguceno Bachelorima da ravnopravno konkurisu sa ljudima koji su morali guliti jos dodatne 2 godine da bi mogli konkurisati za bilo koje radno mjestu u drzavnoj sluzbi.ZALOSNO!!!
Dakle, ja se sa svojih 5 godina stavljam u isti skoro isti polozaj sa onim koji ima zavrsene 3 godine, te ce on sa stelom bez ikakvih problema moci dobiti radno mjesto bez obzira na to sto kaska za mnom dvije godine, odredjen stepen znanja i jednu "akademsku titulu." Ako je tako vise mozemo nazvati. I sta ubuduce mlade, obnrazovane kadrove ostavlja u ovoj zemlji? Dakle, ide se logikom sto imas nizi stepen obrazovanja, vrijedniji si ovom nasem drustvu i zajednici.TUZNO!!!
Da ima i manje od osnovne, ali kod privatnika, ja bih rekao ok, placa ga jer je vrijedan. A ovako !!!!
Nemam sta reci nego da ja odrzavam racunare, materijalno knjigovodstvo, fiskalnu kasu, razne nabavke, hodanje po bankama, pa malo i komercijalista...I jos ponesto, a sve za 440 KM bez ikakvih dodataka...Nek zivi ko moze, ja cu krepat brzo...
Balkanski_sindrom
Posts: 279
Joined: 25/07/2010 09:28

#253 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by Balkanski_sindrom »

kameni.spavac wrote:Nazalost sve je moguce, pa evo i izmjenom zakona ce biti omoguceno Bachelorima da ravnopravno konkurisu sa ljudima koji su morali guliti jos dodatne 2 godine da bi mogli konkurisati za bilo koje radno mjestu u drzavnoj sluzbi.ZALOSNO!!!
Dakle, ja se sa svojih 5 godina stavljam u isti skoro isti polozaj sa onim koji ima zavrsene 3 godine, te ce on sa stelom bez ikakvih problema moci dobiti radno mjesto bez obzira na to sto kaska za mnom dvije godine, odredjen stepen znanja i jednu "akademsku titulu." Ako je tako vise mozemo nazvati. I sta ubuduce mlade, obnrazovane kadrove ostavlja u ovoj zemlji? Dakle, ide se logikom sto imas nizi stepen obrazovanja, vrijedniji si ovom nasem drustvu i zajednici.TUZNO!!!
Zalosno al sta ces...Pogotovo ubija u pojam cinjenica da do poslova najvise dolaze oni sa diplomama renomiranih univerziteta u Travniku, Vitezu, Gucoj Gori, Turbetu i slicno.....Ovo nam je sve gospodin Alija ostavio u emanet......
kameni.spavac
Posts: 236
Joined: 16/11/2011 11:08

#254 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by kameni.spavac »

Ti "fakulteti" su posebna prica. Svako ko ne moze da zavrsi fakultet u Sarajevu, pa cak i u Mostaru, Tuzli ide na "univerzitete" u Kiseljake, Viteze i dr. da bi tamo uz par hiljadarki bez problema uzeo diplomu i onda, smijuci se nama u facu koji smo ucili dok su oni polagali po 3 ispita dnevno, dosao na radno mjesto koje mu objektivno ne pripada uzimajuci u obzir njegov stepen znanja. Ovo je jos jedan od razloga zasto cu ici glavom bez obzira iz ove drzave cim prije.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#255 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by kockica_kockica »

kameni.spavac wrote:Ti "fakulteti" su posebna prica. Svako ko ne moze da zavrsi fakultet u Sarajevu, pa cak i u Mostaru, Tuzli ide na "univerzitete" u Kiseljake, Viteze i dr. da bi tamo uz par hiljadarki bez problema uzeo diplomu i onda, smijuci se nama u facu koji smo ucili dok su oni polagali po 3 ispita dnevno, dosao na radno mjesto koje mu objektivno ne pripada uzimajuci u obzir njegov stepen znanja. Ovo je jos jedan od razloga zasto cu ici glavom bez obzira iz ove drzave cim prije.
Mislim da zaboravljas jednu stvar, a to je da ti studiras za sebe a ne za druge... Tvoja odluka da "odgulis" 5 godina na studiju je tvoja odluka ne odluka onih koji zavrsavaju kojekakve fakultete u Travniku i Kiseljaku.... I tvoja odluka je drzavni fakultet a ne Kiseljak i Travnik...

I ti si imao izbor da kako ti kazes platis i smijes se drugima u facu, ili da ides na drzavni fakultet i nesto naucis... ja sam isla na faks da nesto naucim, ne da omalovazam tudje znanje i zavrsen studij niti da velicam svoje znanje i svoj studij...

I da ne duzim jer ovo nije tema o Kiseljaku i Travniku i fakultetima, podigni glavu, nasmij se i ti onima koji se tebi smiju u facu i bori se za sebe...
kameni.spavac
Posts: 236
Joined: 16/11/2011 11:08

#256 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by kameni.spavac »

Za razliku od tih "kiseljasa" i "vitezova" ja nemam stelu da bi mogao odmah iz studentskih klupa da se uhljebim u fotelju.
A to ko je meni kriv sto sam gulio 5 godina, kriv je zakon koji mi je rekao da sa diplomom od 3 godine mogu da izvines da obrisem zadnji trup, a i moja zelja za znanjem i profesionalnim napredovanjem.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#257 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by kockica_kockica »

kameni.spavac wrote:Za razliku od tih "kiseljasa" i "vitezova" ja nemam stelu da bi mogao odmah iz studentskih klupa da se uhljebim u fotelju.A to ko je meni kriv sto sam gulio 5 godina, kriv je zakon koji mi je rekao da sa diplomom od 3 godine mogu da izvines da obrisem zadnji trup, a i moja zelja za znanjem i profesionalnim napredovanjem.
Na zalost na neke stvari nemas utjecaja kao ni ja ni mnogi drugi... :sad:
Ali zato mozes utjecati na sebe, da budes ponosan na ono sto si zavrsio i da se boris za sebe... Ja ti stvarno zelim puno srece u tome :thumbup:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#258 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by respo »

a u sarajevu ama bas svako ko zavrsi fakultet je potkovan znanjem
aha kako da ne

kod ovog NKV radnika bar se vidi kad ocisti kanalizaciju vodovodnu mrezu iskopa rupu sta vec
sta vidis kod fakultetski obrazovanog koji je posao dobio preko stele a i diplomu isto tako stekao nevazno gdje u sa mo ili kiseljak travnik itd?
kameni.spavac
Posts: 236
Joined: 16/11/2011 11:08

#259 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by kameni.spavac »

kockica_kockica wrote:
kameni.spavac wrote:Za razliku od tih "kiseljasa" i "vitezova" ja nemam stelu da bi mogao odmah iz studentskih klupa da se uhljebim u fotelju.A to ko je meni kriv sto sam gulio 5 godina, kriv je zakon koji mi je rekao da sa diplomom od 3 godine mogu da izvines da obrisem zadnji trup, a i moja zelja za znanjem i profesionalnim napredovanjem.
Na zalost na neke stvari nemas utjecaja kao ni ja ni mnogi drugi... :sad:
Ali zato mozes utjecati na sebe, da budes ponosan na ono sto si zavrsio i da se boris za sebe... Ja ti stvarno zelim puno srece u tome :thumbup:
Hvala mnogo, kod nas je trud stvorio budalu, ali vrijedi probati :-D
rolenc
Posts: 92
Joined: 21/09/2006 09:17

#260 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by rolenc »

Sve javne firme su vlasnistvo drzave, a stvarane su izdvajanjem sredstava od strane nasih roditelja dugi niz godina. Problem je sto samo odabrani imaju privilegije da se zaposle u ovim firmama, i ubiru kajmak od ciste naplate. Ne sjecam se da je javno izasao neki konkurs za radno mjesto u zadnjih desetak godina (i ako jeste vjerovatno slucajno uz unaprijed poznati scenario). Konkursi za posao moraju biti transparentni. Kapa cista lova, nekih ulaganja da gotovo i nema, a uvijek gubitak. U ovako kriznim i teskim vremenima neeophodno je da vlada donese novi pravilnik i koriguje radne koeficijente. Da budem precizniji, npr. inzinjer zaposlen u Energoinvestu koji radi na nekom projektu, donosi lovu izvana i puni budzet, ne smije imati manju platu od nekog inzinjera u VIK-u, toplanama i sl. koji je na drzavnim jaslama. Sve ove javne kompanije su bile sa prosjekom plata daleko ispod industrijskih firmi prije rata. Kod nas se sve cini suprotno. Ide se da ka tome da se povecaju porezi i da se uzme duse onima koje donose novac, samo da bi se popunile rupe u budzetima.
Traze se razni razlozi da se namakne lova. Banalni primjer je placanje racuna. Npr. ako zelite da platite mjesecni racun za struju morate platiti proviziju, jer salteri za naplatu u ekektroprivredi rade do 14 sati (neko ce reci da i oni kopaju kanale, a imaju milju platu). Vecina ljudi radi do 16 sati, i nema mogucnosti da izbjegne placanje provizije. Na godisnjem nivou nabere se preko stotinu maraka provizije za sve racune.
Rjesenje je jednostavno. Za pocetak, ukoliko necemo da pravimo nove socijalne slucajeve, svesti plate u javnim firmama na federalni prosjek u javnim firmama, ili otpustiti 50% radnika i poceti sa saniranjem dugova.
User avatar
Hema_17
Posts: 48
Joined: 17/11/2011 12:35

#261 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by Hema_17 »

Evidnetno je gdje je izvor problema u VIK-u. Direktor i njegova uprava moraju poloziti racune kako i gdje su trosili novac budzetskih korisnika, a svoje mjesto prepustiti ljudima koji mogu i znaju raditi svoj posao.
boki86
Posts: 105
Joined: 11/07/2009 17:21

#262 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by boki86 »

Radnici ViK-a nezadovoljni radom direktora Pilavdžića

Zašto o svemu šuti resorni ministar Abid Jusić, pitaju se zaposlenici


Jusić i Pilavdžić imaju dovoljno razloga za brigu (Foto: Arhiv Avaza) Osim Vlade Kantona, koja javno kritizira javašluk u preduzeću "Vodovod i kanalizacija" (ViK), radom dugogodišnjeg direktora Fahrudina Pilavdžića (SDA) sve više su nezadovoljni i radnici ove kompanije.

- Godinama nam direktor preko svojih podobnih ljudi prijeti da će, ako na čelo preduzeća dođe direktor iz SDP-a, biti otpuštanja. Zbog toga se javno ne smijemo suprotstaviti njegovoj politici koja firmu vodi u ponor jer će nas kazniti kao i prethodnog direktora iz SDP-a, koji sada u nepodnošljivim uvjetima radi u ViK-u - stoji u pismu nezadovoljnih radnika koje je poslato na više adresa.

Radnici ističu da direktor Pilavdžić za vjernost i prekovremeni rad nagrađuje svoju sekretaricu sa 500 KM! Istu nagradu dobivaju i ostale zaposlenice na istim funkcijama u drugim kabinetima.

- Samo u posljednjih pet godina zaposlio je više od 150 radnika. Svi izvještaji o poslovanju su frizirani i ne prikazuju pravo stanje u preduzeću. Potkupljeni su i sindikati koji su zapostavili svoju osnovnu funkciju. Neko treba odgovarati i ispitati vezu s tenderskom firmom HTC. Nameće se pitanje zašto o svemu šuti resorni ministar Abid Jusić kad je dobro upoznat sa svim - ističu u pismu radnici ovog komunalnog preduzeća.

Izvor:dnevniavaz.ba
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#263 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by headbanger »

gledam naslov i citam temu, nidze veze

kakve veze ima ako neko in 6000KM platu ako dobro radi svoj posao a NK je
ma sve dok radi kako treba i ako je kvalitetan nek ima platu i 100000KM

vidio sam magistre i doktore sa mnogo vecim palama pa im opet onaj NK objasni neke stvari
vodoinstalater
Posts: 240
Joined: 14/07/2004 22:45

#264 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by vodoinstalater »

gledam naslov i citam temu, nidze veze

kakve veze ima ako neko in 6000KM platu ako dobro radi svoj posao a NK je
ma sve dok radi kako treba i ako je kvalitetan nek ima platu i 100000KM

vidio sam magistre i doktore sa mnogo vecim palama pa im opet onaj NK objasni neke stvari
Nije problem u ovim radnicima koji znaju i rade. Moj iskustvo iz VIK je da je 5 od 7 radnika sa kojim sam intenzivno radio, bahati lijeni i bezobrazani i bez minimuma osnovnih znanja.
I ne bi imao nista protiv da u firmi u kojoj radim direktor bude neko sa srednjom skolom. Samo neka nam nadje posla i radi kako treba.
Dodatno, suština problema nije u naslovu teme nego je samo jedan njegov dio.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#265 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by madner »

headbanger wrote:gledam naslov i citam temu, nidze veze

kakve veze ima ako neko in 6000KM platu ako dobro radi svoj posao a NK je
ma sve dok radi kako treba i ako je kvalitetan nek ima platu i 100000KM

vidio sam magistre i doktore sa mnogo vecim palama pa im opet onaj NK objasni neke stvari
Da ti objasnim, ljudi sa vecim strucnim spremama imaju manje plate. Posto je njima u glavi da sa vecom spremom predstavljaju apex evolucije, platima nizim rasama mora biti manja.
boki86
Posts: 105
Joined: 11/07/2009 17:21

#266 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by boki86 »

headbanger wrote:gledam naslov i citam temu, nidze veze

kakve veze ima ako neko in 6000KM platu ako dobro radi svoj posao a NK je
ma sve dok radi kako treba i ako je kvalitetan nek ima platu i 100000KM

vidio sam magistre i doktore sa mnogo vecim palama pa im opet onaj NK objasni neke stvari
A tebi je ostvarenje godisnjeg gubitka od 30 miliona KM dobar rezultat???? I to vec 10 godina uzastopno... :x

Alal ti vera
boki86
Posts: 105
Joined: 11/07/2009 17:21

#267 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by boki86 »

vodoinstalater wrote:
gledam naslov i citam temu, nidze veze

kakve veze ima ako neko in 6000KM platu ako dobro radi svoj posao a NK je
ma sve dok radi kako treba i ako je kvalitetan nek ima platu i 100000KM

vidio sam magistre i doktore sa mnogo vecim palama pa im opet onaj NK objasni neke stvari
Nije problem u ovim radnicima koji znaju i rade. Moj iskustvo iz VIK je da je 5 od 7 radnika sa kojim sam intenzivno radio, bahati lijeni i bezobrazani i bez minimuma osnovnih znanja.
I ne bi imao nista protiv da u firmi u kojoj radim direktor bude neko sa srednjom skolom. Samo neka nam nadje posla i radi kako treba.
Dodatno, suština problema nije u naslovu teme nego je samo jedan njegov dio.
Problem je sto se ljudi javljaju u diskusiju a procitao SAMO NASLOV TEME, nista drugo. Jer da je procitao i ostale postove vidio bi da je to uzeto samo simbolicno-firma koja ostvaruje 30 MILION KM gubitka svake godine da se tako rasipa novcem...ali ko jos cita u nas, to je ionako zamoran posao :mrgreen:
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#268 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by headbanger »

madner wrote:
headbanger wrote:gledam naslov i citam temu, nidze veze

kakve veze ima ako neko in 6000KM platu ako dobro radi svoj posao a NK je
ma sve dok radi kako treba i ako je kvalitetan nek ima platu i 100000KM

vidio sam magistre i doktore sa mnogo vecim palama pa im opet onaj NK objasni neke stvari
Da ti objasnim, ljudi sa vecim strucnim spremama imaju manje plate. Posto je njima u glavi da sa vecom spremom predstavljaju apex evolucije, platima nizim rasama mora biti manja.
:thumbup:
hvala na sazetom objasnjenju

@boki ne kontas sta sam htio rec
prvo procitaj moj post pa madnerovo objasnjejne mzda ce ti biti jasnije sta sam ti htio reci
ili da ti samo kazem Bill Gates pa da ti se ukaze sta sam htio rec
vodoinstalater
Posts: 240
Joined: 14/07/2004 22:45

#269 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by vodoinstalater »

headbanger wrote:
madner wrote:
headbanger wrote:gledam naslov i citam temu, nidze veze

kakve veze ima ako neko in 6000KM platu ako dobro radi svoj posao a NK je
ma sve dok radi kako treba i ako je kvalitetan nek ima platu i 100000KM

vidio sam magistre i doktore sa mnogo vecim palama pa im opet onaj NK objasni neke stvari
Da ti objasnim, ljudi sa vecim strucnim spremama imaju manje plate. Posto je njima u glavi da sa vecom spremom predstavljaju apex evolucije, platima nizim rasama mora biti manja.
:thumbup:
hvala na sazetom objasnjenju

@boki ne kontas sta sam htio rec
prvo procitaj moj post pa madnerovo objasnjejne mzda ce ti biti jasnije sta sam ti htio reci
ili da ti samo kazem Bill Gates pa da ti se ukaze sta sam htio rec
hahaha znam sam da ce tako završiti ova prica.....Znam ljudi koji su jako uspješni u svojim poslovima a da nemaju nikakvog formalnog obrazovanja ali imaju drugu vrstu znanja i sposobnosti.

Sigurno su dvije stvari: Ljudi sa faksom su preplaćeni u VIKu kada se pokazu rezultati njihovog udruženog rada i da..... sigurno je da novi Bill Gates nije trenutno u radnom odnosu u VIKu.

A rezultat evolucije u VIKu:
Kada dođeš u subotu da radiš nešto i poremetiš radnika u VIKu u njegovoj rutini (izležavanja), on te pokuša otjerati i reći da dođeš radnim danom a zašto to ???? Da naglasim nisam došao da njemu napravim ikakav dodatni posao nego da obavim svoj i to zato što se to moralo obaviti bez odlaganja ( i za tvoju i moju pa i njegovu korist vjeruj mi). A znaš zašto mu smetaš? Smetaš mu što ćeš vidjeti kako on sa kolegama roštilja narednih 6 sati na svom radnom mjestu. Mislim lijepo je mjesto, izazov je to a i lijep je dan bio :)))). Nemam problema sa time što on roštilja ali ja sa sobom imam dva radnika koji mogu sanjati da dobace do plate kakvu on ima. A svaki drugi treci dan u sedmici imaju radni dan od po 12-13 sati.
Jeste ljudi su evoluirali…..:)

PS Ovo je samo jedan od doživljaja ako treba neki sa fakultetlijom ima i takvih.
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#270 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by headbanger »

vodoinstalater wrote: hahaha znam sam da ce tako završiti ova prica.....Znam ljudi koji su jako uspješni u svojim poslovima a da nemaju nikakvog formalnog obrazovanja ali imaju drugu vrstu znanja i sposobnosti.

Sigurno su dvije stvari: Ljudi sa faksom su preplaćeni u VIKu kada se pokazu rezultati njihovog udruženog rada i da..... sigurno je da novi Bill Gates nije trenutno u radnom odnosu u VIKu.

A rezultat evolucije u VIKu:
Kada dođeš u subotu da radiš nešto i poremetiš radnika u VIKu u njegovoj rutini (izležavanja), on te pokuša otjerati i reći da dođeš radnim danom a zašto to ???? Da naglasim nisam došao da njemu napravim ikakav dodatni posao nego da obavim svoj i to zato što se to moralo obaviti bez odlaganja ( i za tvoju i moju pa i njegovu korist vjeruj mi). A znaš zašto mu smetaš? Smetaš mu što ćeš vidjeti kako on sa kolegama roštilja narednih 6 sati na svom radnom mjestu. Mislim lijepo je mjesto, izazov je to a i lijep je dan bio :)))). Nemam problema sa time što on roštilja ali ja sa sobom imam dva radnika koji mogu sanjati da dobace do plate kakvu on ima. A svaki drugi treci dan u sedmici imaju radni dan od po 12-13 sati.
Jeste ljudi su evoluirali…..:)

PS Ovo je samo jedan od doživljaja ako treba neki sa fakultetlijom ima i takvih.
mislim da je bio drugaciji naslove teme
i niko ili nijedna firam nije bila/o prozvana
sada kada se napisao bolji naslov teme
neke stvari su postale jasnije

i da sve sto si rekao stoji na mjestu
mislimo isto
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#271 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by JThomas »

jel to majke vam poredimo bill gatesa i radnike naših javnih preduzeća? :D
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#272 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by headbanger »

JThomas wrote:jel to majke vam poredimo bill gatesa i radnike naših javnih preduzeća? :D

ja sam ga vise uzeio kao primjer da obrazovanje ne mora znaciti velika primanja
ili da je formalno obrazovanje jedan od uslova da bi covjek bio i zvanicno inteligentan
boki86
Posts: 105
Joined: 11/07/2009 17:21

#273 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by boki86 »

JThomas wrote:jel to majke vam poredimo bill gatesa i radnike naših javnih preduzeća? :D
Ma jok, to samo ja ne kontam :D
boki86
Posts: 105
Joined: 11/07/2009 17:21

#274 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by boki86 »

headbanger wrote:
madner wrote:
headbanger wrote:gledam naslov i citam temu, nidze veze

kakve veze ima ako neko in 6000KM platu ako dobro radi svoj posao a NK je
ma sve dok radi kako treba i ako je kvalitetan nek ima platu i 100000KM

vidio sam magistre i doktore sa mnogo vecim palama pa im opet onaj NK objasni neke stvari
Da ti objasnim, ljudi sa vecim strucnim spremama imaju manje plate. Posto je njima u glavi da sa vecom spremom predstavljaju apex evolucije, platima nizim rasama mora biti manja.
:thumbup:
hvala na sazetom objasnjenju

@boki ne kontas sta sam htio rec
prvo procitaj moj post pa madnerovo objasnjejne mzda ce ti biti jasnije sta sam ti htio reci
ili da ti samo kazem Bill Gates pa da ti se ukaze sta sam htio rec
Nisi mi odgovorio na pitanje...jel ti smatras dobrim radom kada neko sudjeluje u ostvarivanju godisnjeg gubitka od 30 miliona KM i to desetak godina zaredom.

Jel ti kontas da bi ovakvi radnici i Bill Gates-a u bankrot poslali. Zato mi i nemamo Bill Gatesa jer imamo razmisljanje poput tvog...sta fali ako dobro radi..ama gdje dobro radi???

Znas li ti sta je gubitak od 30 miliona? Pa da je normalna drzava prvo bi direktor letio pa svi ostali.... :x
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#275 Re: Imaš osnovnu školu i 1200 platu? Samo u Vodovodu!

Post by headbanger »

@boki
moj komentar se odnosio samo na pijasnji naslov
znaci prije nego sto je bio ispravljen

a ostatk diskusije je na mjestu
Post Reply