Amazon.com

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#26 Re: Amazon.com

Post by hrle1976 »

Tariq_ wrote:Hellou.

E, ovako, na Amazonu sam pronašao neke čizme koje bih htio naručiti i sada me zanima poštarina i carina.
Čizme koje hoću su na linku: (Halalite ako je zabranjeno).
Izabrao sam veličinu 10(F)M UK / 11 D(M) US, tj. neđu između 43 i 44 :P.
Dalje sam birao boju "Red Vintage".
Na kraju je sve ispalo $101.55 + Free Shipping.

Eh, sad kontam - ispalatil' se to ljudi?
Hajmo reć da nema poštarine, a kao za carinu? Koliko bi me kraju sve izašlo?
Ako je iko koristio Amazonove usluge bio bih jako zahvalan da me posavjetuje malo.

Hvala!

Bolje kupi na amazon.co.uk jer pretezno su isti produkti a brze stigne! Nisam u toku sa porezom u BiH ali npr. za Cesku je vako: Iz amerike ima neki porez sve opet ovisno o kvanitetu i sumi, recimo iz UK ili Njemacke (amazon) nema.
User avatar
Rosebud_
Posts: 345
Joined: 18/04/2011 21:10
Location: We're gonna need a bigger boat.

#27 Re: Amazon.com

Post by Rosebud_ »

Evo jos jedno pitanje za ove koji imaju iskustva sa kupovanjem stvari "preko bare". Jel bi me izaslo ista jeftinije ako bi, umjesto da ja kupujem preko amazona, neko drugi ko je vec u Americi, to kupio pa poslao ovamo. Kakva je tada procedura, kako se salje, i imal neke razlike u cijeni ako se salje privatnom licu ili na adresu firme?

Halalite na offtopicu, i hvala na odgovorima :sax:
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#28 Re: Amazon.com

Post by casanova123 »

tako bi te izaslo jeftinije jer bi ovdje morao da platis nasima porez, carinu, i jos nesto carinsko ne mogu da se sjetim.. a ovako bi samo onaj preko bare platio dostavu ili bi mu doslo besplatno, a on bi morao ili ti samo platiti dostavu preko bare :D
User avatar
Rosebud_
Posts: 345
Joined: 18/04/2011 21:10
Location: We're gonna need a bigger boat.

#29 Re: Amazon.com

Post by Rosebud_ »

casanova123 wrote:tako bi te izaslo jeftinije jer bi ovdje morao da platis nasima porez, carinu, i jos nesto carinsko ne mogu da se sjetim.. a ovako bi samo onaj preko bare platio dostavu ili bi mu doslo besplatno, a on bi morao ili ti samo platiti dostavu preko bare :D
Cekaj, onda znaci nema toga sa carinom i porezom? Nesto mi to suhveli... Zar ne mora i to proci kroz carinu, ili se salje nekom specijalnom posiljkom? Koliko otprilike kosta ta dostava preko bare, da vidim konacnu racunicu?
User avatar
KAMISORI
Posts: 8
Joined: 19/05/2014 16:30

#30 Re: Amazon.com

Post by KAMISORI »

Osvježavam temu o amazonu jer me zanima dal se išta promijenilo što se tiče shippinga u BiH u 2014.godini.
Htio bih naručiti artikal od nekih 15 dolara i veličine veće kutije šibica pa me zanima kolika bi mogla biti poštarina za standard shipping, jer na amazonu ne izračunava automatski kao na ebayu?
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#31 Re: Amazon.com

Post by Emi_Nevermind »

Ja ne kontamkako vi svi narucujete,ja sam dosad pokusavala narucit 30 puta, i nijedan proizvod nije uspio "this item is not available for shipping to your country".. Ko naruci, nek javi..
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#32 Re: Amazon.com

Post by Mehemed »

Još uvijek samo knjige šalju u BiH, ništa se nije promijenilo.
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#33 Re: Amazon.com

Post by Emi_Nevermind »

Bezze. Ima buybook.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#34 Re: Amazon.com

Post by BJB »

Bezze, ima bookdepository.co.uk -hvala onome ko ga je uopste pomenuo na forumu, jeftiniji od buybook-a, zapravo imas istu knjigu od vise izdavaca pa biras sta ti se svidja. Postarina besplatna, knjige stizu u prosjeku za do 9 dana..
mishkina
Posts: 83
Joined: 19/12/2012 12:38

#35 Re: Amazon.com

Post by mishkina »

Sve sto vam treba mozete potraziti na amazon.co.uk ili amazon.de, ima vece sanse da se dostavlja u BiH.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#36 Re: Amazon.com

Post by Better Man »

AmirEmira wrote:Ja ne kontamkako vi svi narucujete,ja sam dosad pokusavala narucit 30 puta, i nijedan proizvod nije uspio "this item is not available for shipping to your country".. Ko naruci, nek javi..
Poenta je u tome dali naručuješ direktno od Amazona, odnosno dali Amazon prodaje taj proizvod ili neka druga kompanija prodaje preko Amazona. Ono što Amazon direktno prodaje možeš naručiti. a ono što prodaje druga kompanija preko Amazona ne.
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#37 Re: Amazon.com

Post by staradis »

Ni ja nisam do sada uspio
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#38 Re: Amazon.com

Post by Simply_Red »

Pozdrav.

Zanima me je li moguce da ja kao prodavac prodajem proizvod preko amazona? Ima li iko iskustva?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#39 Re: Amazon.com

Post by Mehemed »

Sumnjam, mislim da samo oni iz US mogu da prodaju na amazonu
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#40 Re: Amazon.com

Post by rusmir.ba »

Da li je neko narucivao LP ploče preko amazona? Ima li problema na carini, vrijednost 20USD sa postarinom, ili cak i manja. Jednom su mi naplatili sa ebaya 9.5KM samo da otvore paket u kome su bile audio kasete.
Post Reply