NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#1476 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Tvrdokorna mrlja »

minjonja wrote:
Banksy wrote:Za one jačih živaca ...

RTRS ponedjeljak, 31. 10. 2011 (21:10 - 22:30)
PRESING
TEMA: VEHABIЈSKI TERORIZAM
ovo se ne propusta :D
lik je nenadjebiv :roll:
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#1477 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by prilagodjena »

amrica wrote:
JBL wrote:. Vehabije planiraju iduci genocid. Garant!

.
Nazalost, spremaju "genocid" svih Bosanaca muslimana ili Bosnjaka.... Da zatru sjeme 500-godisnjoj tradiciji i kulturi, suzivotu, istoriji, ... da ovdje naprave "mevlidistan" sa kulturom afganistanskih pecina, da uniste djecu, da zenama oduzmu i lica i prava, itd... da im isperu mozgove da postanu kreteni poput mevlida, barcica...
da nam oduzmu bijelo dugme, indekse, colu, ffilmove... izlaske i kafane,
da bosna postane izolirana crna rupa u Europi, sa zidom vecim od izraelskog u Palestini, itd...

:run:
i uradiće to,idu ka tome...ako im mi to dozvolimo
trebamo se svi dići i na ulice,pritisnuti vlast neka ih nekako suzbije...imaju oni načina
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#1478 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Mikado »

Image

Hm...

Last edited by Mikado on 31/10/2011 21:26, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1479 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by JThomas »

Odbrana smatra da su mediji od napravili veliku prašinu iako ovi događaji "to objektivno ne zaslužuju".

"Krivično djelo terorizam, za koje se sumnjiči Jašarević, ima dva elementa, a jedan od njih je cilj koji se želi postići. Cilj mog klijenta bio je da ga ubiju zaposleni u Ambasadi kako bi stekao status šehida i otišao u dženet. Taj cilj nije ispunjen i ovo nema obilježje krivičnog djela terorizma", izjavio je u Sudu advokat Senad Dupovac.
isto advokat iz alan forda... :-)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1480 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by goran16v »

Korisničkoime wrote:Opet počinjemo s nekim zavaravanjima i laganjima samih sebe barem po nekim postovima koji se mogu viditi.
1. Jašarević je Srbijanac državljanin druge države nema veze sa BiH i Bošnjacima - Pogrešno Jašarević je Bošnjak, u državi Srbiji kao i svugdje postoje nacionalne manjine te se muslimani Sandžaka u ogromnoj većini izjašnjavaju kao Bošnjaci, BiH je matična država Bošnjaka i Bošnjaci iz Sandžaka istu doživljavaju kao svoju državu, domovinu.
Sta ko dozivljava je jedna stvar, a sta kome istorijski pripada i slijedi je sasvim druga stvar. Jasareviceva porodica, niti vecina Muslimanskih porodica u Sandzaku, bez obzira bili manjina u Srbiji ili ne, se ni u kom istorijskom periodu nije doselila iz Bosne u Sandzak, niti su ikad zivjeli u Bosni da bi im Bosna bila matica niti se Islam prije 600-njak god sirio sa zapada na istok tj iz Bosne u Sandzak, vec bas obratno sa istoka na zapad i to bas preko Sandzaka u Bosnu. U konkretnom slucaju tacno je da su Bosnjaci Muslimani jedan narod ciji je maticni prostor jugozapadni Balkan podjeljen u vise drzava.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#1481 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by pape »

dibidus wrote:E dobro, mislim da je ovdje sve receno sta je trebalo reci.
Ali hajdemo sad malo odmoriti i pronaci neke olaksavajuce elemente
Nema odmora dok traje obnova, ...
dibidus wrote:- Ovaj Mevlid je budala i niko ne stoji iza njega, bar ne zvanicno;
Polako ba "inspektore", .... neka nam to kazu istrazni organi, ....
dibidus wrote:- trebamo biti VEOMA PONOSNI na one momke sto su vadili ranjene nadomak teroriste, mislim da ce vremenom ti snimci postati gledaniji od samog Mevlida;
- POLICIJA...ispada na kraju da ni oni nisu bili losi. Ovog budalasa su lako mogli ubiti ali su ga majstorski ranili i sacuvali za proces;
Sa ovim se covjek moze sloziti, ...
dibidus wrote:- Ne pamtim veci i jedinstveniji protest svih gradjana i protivljenje vehabizmu od kada ta pojava egzistira ovdje ...
Ovo tvoje pisanje lici vise na sve drugo nego na protest, ....
dibidus wrote:Jer trebamo se podsjetiti i na ovo:

Po završetku mitinga "Kosovo je Srbija", izgrednici napali ambasadu SAD, paleći zastavu, razbijajući prozore i bacajući navijačke baklje. Nakon 19 sati specijalne jedinice policije sa desetak vozila "hamer" i suzavcem intervenisali su u Ulici kneza Miloša, nakon čega su se huligani razbežali. U ambasadi SAD je nađeno telo, čiji identitet i pol zasad nije utvrđen. Situacija se smrila oko ponoći...

Napad na Americke ambasade ocito nije nista novo, a ovo u Sarajevu je benigno prema ovome sta se onomad desilo u Beogradu.
Znaci, ... americke ambasade se napadaju svugdje po svijetu, pa k`o eto, ... normalno, pa da to i mi malo probamo, .... :-)
dibidus wrote:Naravno, ovo nema za cilj da i najmanje umanji ovaj eksces i njegovu stetnost, sve to i dalje stoji, ali hajmo sami sebe malo pohvaliti i reci da u svemu ovome ima i detalja na koje mozemo biti ponosni!
:thumbup: :bih:
E cuj ga, .... eksces i benigno, ... ma terorizam oboje covjece, ... :roll:
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#1482 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by quasar »

JoeyTribbiani wrote:E qrac su vehabije isto što i četnici za Srbe. Kad vehabija napravi, najblaže rečeno sranje, onda se 99% Bošnjaka ( ne volim fakat nikakve podjele i to prebrojavanje. Stvarno mi je puna kapa priče o bošnjacima, srbima, hrvatima, sejdić-finciju i još milion potencijalnih torova u ovako maloj zemlji...ali pišem u svrhu teme) digne i zagalami na sav glas. Realno, u poređenju sa drugim slučajevima, ovo je neki blaži oblik terorizma... Ali za mene, moju državu i grad je PREVIŠE. Na takvu stvar se digne galama i to je po meni ono što i treba. Sad su na potezu vlasti koji trebaju zadat snažan udarac gamadi.

S druge strane, kad se uhapsi polumrtav R. Mladić, organizuju se protesti, pljuje se po Srbiji koja preko noći (ali ne zadugo) postaje maćeha... Svako ko kaže protiv se progalsi izdajnikom... i tako po cijelom RS-u. Ne kažem da nema izuzetaka i svakog cijenim maksimalno... ali valjda je jasno da poređenje ne može proći. Ja se vehabijom nemam ništa zajedničko. I među njima ima sigurno ljudi koji ovo osuđuju...ali taj način života nema dodirnih tačaka sa mnom. Ne bih ništa progovorio da to praktikuju u svoja 4 zida...ali ko su ba oni da prekidaju molitvu u Carevoj džamiji i pokušaju nametnut nešto svoje... Koga to spašavaju pucanjem po ambasadi u sred grada kad se ljudi vraćaju s posla? Dovode Sarajevo na najcrnje naslovnice svjetskih medija i daju dušmanima povod za naslađivanje. Hvala na pomoći, ali nemojte više.
Brate, isto je samo u drugom stadiju razvoja. Cetnistvo je njegovano i doslo je dokle je doslo, ideologija koja je Srbe stavila u taj stereotip. Ako vehabizam ne bude posjecen na vrijeme imaces isto kod Bosnjaka za koju deceniju. To se onda ne iskorjenjuje, cak se ni sanirati ne da.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#1483 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by HM 2011 »

Zna DŽevad bolje od Obavještajne kretanje Mevlida.....

:-)
1921
Posts: 124
Joined: 27/01/2010 21:42

#1484 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by 1921 »

JThomas wrote:
Odbrana smatra da su mediji od napravili veliku prašinu iako ovi događaji "to objektivno ne zaslužuju".

"Krivično djelo terorizam, za koje se sumnjiči Jašarević, ima dva elementa, a jedan od njih je cilj koji se želi postići. Cilj mog klijenta bio je da ga ubiju zaposleni u Ambasadi kako bi stekao status šehida i otišao u dženet. Taj cilj nije ispunjen i ovo nema obilježje krivičnog djela terorizma", izjavio je u Sudu advokat Senad Dupovac.
isto advokat iz alan forda... :-)

al' fakat, bukvalno. oplakah. :lol:
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#1485 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Chisum »

JThomas wrote:
Odbrana smatra da su mediji od napravili veliku prašinu iako ovi događaji "to objektivno ne zaslužuju".

"Krivično djelo terorizam, za koje se sumnjiči Jašarević, ima dva elementa, a jedan od njih je cilj koji se želi postići. Cilj mog klijenta bio je da ga ubiju zaposleni u Ambasadi kako bi stekao status šehida i otišao u dženet. Taj cilj nije ispunjen i ovo nema obilježje krivičnog djela terorizma", izjavio je u Sudu advokat Senad Dupovac.
isto advokat iz alan forda... :-)

:lol:

Tako ti je to kad branis vehabije :lol: :lol: ... ne mozes a da ne izgledas kao kakav lik iz skecha Monty Python-a...

a prateci logiku ovih maloumnih pustinjaka, ne bi me cudio novi preokret u sudnici - Jasarevicev advokat podlio tuzbu protiv drzave, jer nije ubila njegovog klijenta, kako je bilo planirano.... :lol:

Kakvi debili.... :lol: I ovo neko zove bracom...
Last edited by Chisum on 31/10/2011 21:44, edited 2 times in total.
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#1486 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Mikado »

Image
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1487 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

HM 2011 wrote:Zna DŽevad bolje od Obavještajne kretanje Mevlida.....

:-)
Kaže...parafraziram.

On je samo rođen u Sandžaku a u zadnje dvije godine samo 5 dana boravio u Srbiji... :lol: :lol: :lol: :lol:

Zna isto k'o da je on hod'o sa njim.
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#1488 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by prilagodjena »

Chisum wrote:
JThomas wrote:
Odbrana smatra da su mediji od napravili veliku prašinu iako ovi događaji "to objektivno ne zaslužuju".

"Krivično djelo terorizam, za koje se sumnjiči Jašarević, ima dva elementa, a jedan od njih je cilj koji se želi postići. Cilj mog klijenta bio je da ga ubiju zaposleni u Ambasadi kako bi stekao status šehida i otišao u dženet. Taj cilj nije ispunjen i ovo nema obilježje krivičnog djela terorizma", izjavio je u Sudu advokat Senad Dupovac.
isto advokat iz alan forda... :-)

:lol:

Tako ti je to kad branis vehabije :lol: :lol: ... ne mozes a da ne izgledas kao kakav lik iz skecha Monty Python-a...

a prateci logiku ovih maloumnih pustinjaka, ne bi me cudio novi preokret u sudnici - Jasarevicev advokat podlio tuzbu protiv drzave, jer nije ubila njegovog klijenta, kako je bilo planirano.... :lol:

Kakvi debili.... :lol: I ovo neko zove bracom...
a i stajling mu je sumnjiv :-) :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#1489 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by HAVANA »

muha_sa wrote:
Chisum wrote:Cak i da je dosao sam, kao sto NIJE (to sto se pojedini forumasi prave ludi, to je druga stvar... sjeticu se i drugih slicnih tema... manje vise ista se lica jave da peru ili razvodnjavaju), to opet ne znaci da kontrola i sve potrebne mjere u ovom slucaju nisu moguce!

Kao sto napisah, a i drugi su pisali, OVOJ SE BAGRI zna korijen! Znaju im se vodje, znaju im se dzamije u kojima se skupljaju, znaju se selendre u kojima bi da zive u kamenom dobu, izuzeti od zakona drzave cije dokumente posjeduju. Kada je murija zadnji put vrsljala po Maoci, ovdje su se pricale price o dobrim, mirnim seljacima koji podvrcu muda ovnovima i uzgajaju kupus, a ko bi se tome protivio, postajao bi islamofob.

To sto se neki upiru iz petnih zila da dokazu kako se, u ovom slucaju, ne radi o "pravim muslimanima", meni malo znaci. Ova ce se bagra i dalje nazivati najblizom izvorima, a ja nisam pao s Marsa, pa da u njihovoj prakticnoj provedbi pojedinih rigidnih zakona i u njihovom poremecenom nacinu gledanja na svijet oko sebe ne prepoznam ono sto cuci u sustini svih tih svetih knjiga - iskljucivost - sto se, medjutim, potisnulo iz prakse jer se kosi sa zakonima pod kojim zivimo, jer nema nikakve veze sa realnoscu, a ni sa ustrojem danasnjeg svijeta.
To, kazem, nije moj problem, nego problem vas koji jedni druge zovete bracom, selamate se, hvalite Isuse i Marije... Ako celnici vjerskih zajednica nemaju muda ili, radi razlicitih interesa, ne zele da upere prstom i ukazu na anomalije na sopstvenom tijelu, onda se ne treba cuditi ako dio govneta pojedu i oni koji nisu ni krivi ni duzni.

Ja ovdje jasno vidim uzrocno-posljedicni niz jednog zaostalog drustva, drustva u kojem se kler bavi politikom, postavlja, ili barem pokusava postavljati zakone, gdje jos uvijek nije razluceno sta je vjera i gdje ona pripada, a sta drzava, njen ustroj, sta gradjansko drustvo i njegovi horizonti itd....
Isto tako jasno vidim i zadnju stanicu jedne rizicne, opsne voznje zvane pruzanje utocista i ruke vjerskom fanatizmu, i to upravo od strane svih ovih light vjernika, koji bi sada da se peru, a, opet kazem, ne tako davno, kada su "braca" akcijala u nekoliko navrata po gradu i drzavi, bili su vjetar u ledja.
:lol:

-levat s bradom napo u mene mi hanumu što je zapalila cekajuci trolu :-)
-neki drugi napo zaljubljeni par u Vilsonovom.
-ovaj pecinski uzeo kalaš pa puco u centru grada.
-šta li je sljedece :?:


Da nece nama mudo podvrnut? :cry:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1490 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by muha_sa »

podvrnuta su :lol:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1491 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by goran16v »

Iako u djelovanju i metodama mozda imaju dodirnih tacaka vehabizam u Bosni i cetistvo s istocne strane ili ustastvo sa zapadne strane se bitno razlikuju u osnovi. Dok kod u cetnistvu i ustastvu imamo i nacionalni i vjerski apsekt podjednako zastupljene, odnosno da bi bio cetnik ili ustasa moras biti odredjene vjere ali ne moras nuzno bit vjernik, u vehabizmu je iskljucivo nacionalni aspekt, odnosno u vehabizmu nije bitno koje si nacije sve dok si vjernik koji prakticira i siri vjeru po tom ucenju. Takodjer, cetnistvo i ustastvo su se rodili u nacionalnim korpusima na ovim prostorima dok je vehabizam uvezen. Neka rogobatna analobija vejabizma na bi bila kad bi pravoslavni svestenici iz npr. Rusije dosli u Srbiju da vjernicima pravoslavcima nametnu njihov nacin prakticiranja vjere
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#1492 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by pape »

Izjavio Mevlid da ne priznaje ovaj sud, pa mi nesto pade na pamet, .... :-)

I Tito je na "bombaškom procesu" rekao: "Ne priznajem ovaj sud, priznajem samo sud svoje partije", pa je opet morao u muriju i odlezao je svoje, .... :oops:
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#1493 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by HM 2011 »

Dževad kaže - za sve je krivo Sarajevo, to je centar prijetnji nacionalnoj sigurnosti (nacije koju svi negiramo ??) ?

Sarajveski teroristi teroriziraju šoljice kafe u Štrosi, prave eksplozivne koktele u noćnim barovima, motaju štapine punjene zeljastom materijom...

GADOVI !

Za sve je krivo Sarajevo - reče Dževad - jer centar je tamo !

A terorizam je kao nanos snjega, uzmeš lopatu i očistiš,

samo što u ovom slučaju lopataš na prazno jer snjeg je nevidljiv....

Što ujedno i jeste najveća prijetnja terorizma, nevidljivost, do posljedice....

Rijetkost je osujetiti teroristički napad....

I čitava emsija se bazira na tezi da je terorizam djelo koje se može svrstati u rang krađe automobila, gdje organizovana grupa počinioca kontinuirano krade auta sve dok jednom ne budu uhvaćeni....

Ako ste glupi kao što vas smatraju pričajući o tome 2 sata na TV-u u prime time-u - smatrajte TV show istinom !

Tačka 1. Kaže gđa. Majkić - Ahmetović želi izvršne nadležnosti nad sigurnosnim organima da bi mogao sutra reći - uhapsite Dodika.
2. Politička podrška Vehabijama mora nestati ?
3. NIsam ni ja skontao - pisao sam tekst - volio bih da me neko obavjesti....

Jedino ovo pitanje na kraju mi je interesantno - Izvori finansiranja i ko je nalogodavac - fakat na mjestu !
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1494 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by valterbranisarajevo »

Onaj ko ne priznaje moju državu i njezine institucije je moj NEPRIJATELJ, bez obzira kako se zove...Ako je ne priznaje zašto je onda živio u njoj, ispostavilo se gotovo dvije godine...Gornja Maoča je Bosna i Hercegovina. :bih:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1495 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Alfons Kauders »

pape wrote:Izjavio Mevlid da ne priznaje ovaj sud, pa mi nesto pade na pamet, .... :-)

I Tito je na "bombaškom procesu" rekao: "Ne priznajem ovaj sud, priznajem samo sud svoje partije", pa je opet morao u muriju i odlezao je svoje, .... :oops:
nesto plaho te vehabije ne priznaju sudove...

eno seselj dobi 18 mjeseci sto se zajebavo sa sudom i objavio ime zasticenog svjedoka...

zar je neki veliki problem izglasati zakon po kojem bi se svaki idiot koji izjavi da ne priznaje sud bio osudjen na godinicu zatvora zbog nepostivanja suda?
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#1496 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by amrica »

Alfons Kauders wrote:
zar je neki veliki problem izglasati zakon po kojem bi se svaki idiot koji izjavi da ne priznaje sud bio osudjen na godinicu zatvora zbog nepostivanja suda?
:thumbup:
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1837
Joined: 13/12/2010 16:28

#1497 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by svjezi_ustipak »

Po obicaju teme na sa-x uvijek malo skrenu poslije nekog vremena.

Mevlid nije nikakav izrod, covjek je samo dokaz tipicnog profila modernog vehabije-napadaca u BiH. Muskarac u dobi izmedju dvadeset i trideset godina, nezaposlen, slabo obrazovan, od ranije u sukobu sa zakonom-jednako kao i Topalovic i Oks prije njega. Ono sto Mevlida izdvaja od prethodne dvojice jeste cinjenica da ima porodicu i da za razliku od njih cak moze sklopiti i neke blize veze sa ljudima u okolini. Svoj trojici se mora cestitati na impozantnom nepoznavanju zakona drzave na cijoj teritoriji sire daw'u-Oks je dva dana poslije napada u Bugojnu bio uvjeren da ce dobiti maksimalno pet godina za ono sto je uradio---jedva su ga uspjeli razuvjeriti da je djelo puno teze od onoga sto je on mislio :) Mevlid, mali sandzacki papak zeljan slave i dokazivanja ce odlezati jedno trideset godina zbog svog nemustog pokusaja lijecenja kompleksa. Ono sto jeste za zabrinutost nisu njihovi svjetonazori vec spremnost da iste prakticno implementiraju bez obzira na posljedice kao i dostupnost sredstava za pocinjenje krivicnog djela. U dva od tri slucaja meta i zrtve napada jesu bili organi reda sto pokazuje spremnost pocinilaca da ozbiljno udare u temelje drzave i uniste institucije sistema silom. Ko ce ih zaustaviti i da li se uopce vise mogu zaustaviti, vidjecemo. Dosad to nije islo najbolje jer se sve svodilo na minimum proaktivnosti i maksimum suplje price uz kukanje nakon sto se zlocin desi. Sama policija kojoj se okrecemo jeste reaktivna snaga i uradice koliko moze u okviru zakonom propisanih obaveza. Islamska zajednica, ministarstvo obrazovanja, obavjestajna sluzba, sud, centri za socijalni rad, ured za strance-svi dijelovi sistema i drustva se moraju ukljuciti. Bilo bi utopisticki vjerovati da ce se to desiti u BiH tako da ce mevlidizacija BiH jos dugo trajati i moze samo donositi jos vise zrtava.

Mevlid je stvarnost koja nece nestati sama od sebe i sto se prije tako prihvati problem ce se brze poceti rijesavati. Nekada je pojam za teroristu bio egzoticni Arap sa cudnim naglaskom. Sada je terorista momak iz komsiluka koji je postao zagovarac ekstremnih ideja naocigled cijele zajednice i koju misli mijenjati svim dostupnim sredstvima ukljucujuci i silu. One prve teroriste je bilo lako rijesiti, protjeramo ih. Druge nemamo gdje protjerati. Oni su ovdje i sada i ostace tu, svidjalo se to nama ili ne. I to je veliki veliki problem kojem se ne nazire kraj niti rjesenje.

BiH ima dugu tradiciju terorizma, barem jedno 40 godina unazad. Jos od upada ustaske grupe na podrucje Bugojna i Livna (sto je bio razlog formiranja specijalne jedinice policije), preko napada na hrvatske povratnike u centralnu Bosnu, autobombe u Mostaru, Dumonta&Co, Bocninje, serijatske policije po gradovima, Topalovica, Oksa, Abdulkadira Cesira, Rustempasica, Mevlida...terorizam se nazalost uselio na mala vrata i postao neopazeno svakodnevna pojava. Da je Mevlid kojim slucajem umjesto onog cirkusa pred USA ambasadom zarafalao po francuskom kulturnom centru, bez kamera i paznje publike naisao bi na puno veci broj pobornika i prosao uz puno manju osudu javnosti. Ostaje nam samo iscekivanje novog napada jer nije pitanje da li ce se desiti nego kada i gdje. Do sada znamo da ce biti pocinje negdje na teritoriju Federacije u kantonima sa bosnjackom vecinom jer su dzihadlije pokazale da im je miliji dzihad nad Bosnjacima i u vlastitoj avliji nego negdje drugo tako da dio sa srpsko-hrvatskom vecinom moze odahnuti. Znamo da ce vjerovatno pocinitelj biti muskarac. Sta ce uraditi vidjecemo. Postaju sve ozbiljniji, sve drskiji i sve odlucniji. Ono sto je veliki problem je kao sto se neko sjetio transportnih sistema u Tokiju 1995, Madridu 2004 i Londonu 2005 mogao bi se sjetiti i transportnog sistema u Sarajevu. Tada bi se zrtve brojale desetinama. I iskreno se nadam da tako kreativni i uporni teroristi nikad nece biti.

Policija je btw odlicno reagovala i ova supljiranja onih koji "saradjuju sa SAS i Delta" nemaju nikakvog osnova. A) NIkad neko ko saradjuje sa navedenim ne bi to javno i priznao jer je priroda djelovanja doticnih prilicno sakrivena od javnosti i javna prica o tome se smatra neprofesionalnim, B) Delta je nepoznata i najvecem broju Amerikanaca, C) video igre u poznim godinama mogu biti stetne po psihicko zdravlje kako vidimo, D) SWAT tim u Americi nikad ne bi pogubio covjeka pred kamerama, E) U Americi na koju su se neki pozivali SWAT tim dodje da prebroji mrtve kao sto je slucaj u nekim od masovnih ubistava po skolama, F) policija NE VRSI javne egzekucije nego uspostavlja red i mir minimumom sile sto je uradila i u ovom slucaju.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#1498 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by pape »

Provincijski, kako ga je Konstantinović nazvao, duh palanke, jeste moć koja razara tkivo ove zemlje, rekao je Haris Pašović
„Teroristički napad koji se desio u petak na američku ambasadu napad je na sve nas. Slika teroriste s kalašnjikovom koji usred dana, u srcu Sarajeva, 40 minuta puca po američkoj ambasadi, jeste od tada nova slika BiH u svijetu. Strašno. A mi godinama oblikujemo jednu sliku o toj BiH za koju mislimo da ona to jeste", kazao je na današnjoj sesiji Kruga 99 Haris Pašović, poznati evropski reditelj, direktor East West Centra, koji nikada nije prezao od javnog iskazivanja mišljenja, ma koliko mu se to puta obilo o glavu.

Prije nego što je Pašović počeo kratki govor o tome kuda kultura ide danas, članovi Asocijacije su biranim riječima i minutom šutnje odali priznanje njihovom članu, sjajnom filozofu i pjesniku Radomiru Konstantinoviću, na čije su se jedno od najpoznatijih djela „Filozofija palanke", tokom sesije mnogi danas osvrtali. Podsjetivši na slučajeve Gornje Bočinje, Gornje Bukovice i Maoče, Pašović je, u stilu Konstantinovićevih riječi, rekao da otud dolazi provincijski duh: "To je moć koja razara tkivo ove zemlje i mi smo od petka u jednoj novoj epohi, iako toga mnogi nisu svjesni", smatra Pašović, otkrivši da je njegov prvi čas kod profesora Vladimira Premeca, danas također prisutnog, bio o temi čovjek.
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#1499 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by anthraxQ »

Više je ovo bio napad na nas, i našu policiju, nego što je bio napad na ambasadu. :roll:
staza
Posts: 582
Joined: 04/03/2009 22:58

#1500 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by staza »

prilagodjena wrote:
amrica wrote:
JBL wrote:. Vehabije planiraju iduci genocid. Garant!

.
Nazalost, spremaju "genocid" svih Bosanaca muslimana ili Bosnjaka.... Da zatru sjeme 500-godisnjoj tradiciji i kulturi, suzivotu, istoriji, ... da ovdje naprave "mevlidistan" sa kulturom afganistanskih pecina, da uniste djecu, da zenama oduzmu i lica i prava, itd... da im isperu mozgove da postanu kreteni poput mevlida, barcica...
da nam oduzmu bijelo dugme, indekse, colu, ffilmove... izlaske i kafane,
da bosna postane izolirana crna rupa u Europi, sa zidom vecim od izraelskog u Palestini, itd...

:run:
i uradiće to,idu ka tome...ako im mi to dozvolimo
trebamo se svi dići i na ulice,pritisnuti vlast neka ih nekako suzbije...imaju oni načina
To je jedna od vrlo vjerovatnih, mogućih i nadolazećih solucija.
Svi su odradili svoj dio posla: vehabije (i njihovi simpatizeri, novčano-politički, namah se ogradivši) svoj, policija svoj, sada je ekvilibriranje, a u budućnosti ako ne budemo mi na potezu, Bosanci i Hercegovci, prvi, onda će to zasigurno, sa mnogo jačim dejstvom preuzeti vehabije.
Ako ga zatvore, neće ga dugo držati, osim ako ne bude isporučen stranim obavještajcima, što bi bilo najbolje, a iz našega zatvora može izići samo još utvrđeniji u svom naumu.
Ovoforumski su šaljivo ili ozbiljno, prije nekih, godinu ili ranije, mnogi iskazivali, iz udobnih domova, podršku Zukorliću: dobro plaćenom, vjerskom borcu, za političku poziciju: ako SNS-u bude trebao glas u vlasti, možda im Zukorlić bude bio partner: toliko o njegovom velikom islamu, ali osobno me to ne tangira, konačno zbog toga jer Sandžak nema veze, osim neke historijske, sa BiH, i Tito je sasvim pravilno odredio gdje je granica države Srbije, ili države BiH.
Tranzitno-saobraćajno vrijeme je, Mevlid je pripucao sa prednje strane ambasade, kako bi bio medijski centriran: svi besposleni, neplaćeni, teroristi u svijetu su ovim putem, direktno ili indirektno, pozvani u obećanu zemlju Bosnu, a Sarajevo je slučajno izabrano, jer da je glavni grad Banja Luka, onda bi cirkus bio tamo.
Sandžak, tj. država Srbija je centar: on se uvijek određuje po mjestu regrutacije: siromaštvo, kriminal, tranzitna zona između Kosova, gdje vehabije od domicilnih kriminalaca ne mogu 'dahnuti, blizina BiH, odredila je ovo kao topos širenja migracije prema BiH, gdje se obučavaju, a ako im bude šejtanskoga rahatluka, uskoro će ugošćivati iskusne teroriste, koji su trenutno na radu u Afganistanu i Pakistanu.
Južnoslavenske vehabije, na duže staze, su u velikoj prednosti nad onim pakistanskim: oni su napravili ogroman haram u Indiji, ali su ih prilično brzo, s obzirom na njihovu obučenost, primirili, jer su mnogi došli turistički, po prvi put, u veliku Indiju, i nije im baš geografija bila poznata.
Ovdje imamo prilično propusne granice, neučvršćenu carinu sa mnogim ilegalnim prijelazima, Republiku Srpsku, Federaciju (u kojoj ima i neobilježen, ali itekako prisutan, hrv. dio), Sandžak (sa vjersko-političkim pretenzijama), izuzetno kriminalne Crnu Goru i Makedoniju (kao što su kriminalni i svi prijespomenuti lokaliteti u mom nabrajanju), i jedno Sarajevo, što se prepješači kroz jedan sahat: ubilo se za skretanje pažnje na svoju luđačku ideologiju.
Ovdje bih i poantirao, što se tiče moje malenkosti, na ovoj temi...
Svako dobro do nekog narednog javljanja.
8)
Last edited by staza on 31/10/2011 23:24, edited 4 times in total.
Locked