NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#1151 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by oridjidji »

pemanapemani wrote:Na dnevniku FTV je objavljen razgovor Rijada Rustempašića i N.N. lica. Čovjek priziva atomsku bombu, jer mu se ne sviđa kako ljudi u BiH preživljavaju.
Tolerancija također ima granicu. Na kraju, uvijek najdeblji kraj izvuku nevini, imali oni bradu ili ne.
Previše je bilo "budala" i "pojedinačnih slučajeva". Situacija se ubila za jedan mjesec policijskog sata. Možda je ovo idealna prilika da se sav ološ pokupi sa ulica (od kradljivaca šahtova do terorista i fašista) i pošalje na jednu od olimpijskih planina na zidanje zatvora.
Slazem se da tolerancija ima granicu, ali kod nas granice nema jer smo tranzicijsko drustvo sa mnostvo rak rana.
Naša svakodnevnica je opičena skroz. Prava svakodnevnica preslikana iz drugih tranzicijskih zemalja i ne čudi me toliko nasilja na našim ulicama jer upravo nijedno takvo drustvo nije naslo nacina da se odupre u svome sazrijevanju svim tim mentalnim spodobama koje terorisu ljude i ulice. Da bi legle stvari na svoje mjesto, obicni gradjani ove zemlje bez obzira na vjeru, etnicku pripadnost, rasu, trebaju da se ukljuce u stvaranju sto boljeg drustva. Svi mi moramo biti bolji i ostriji i odlucniji u borbi protiv svih nasilnih elemenata naseg drustva. Trebamo puno vise komunicirati sa vlasti kroz sopstveno djelovanje bilo to kroz protestvovanje ili kroz ucestvovanje u vlasti, pa cak i puku reakciju sprecavanja nekog krivicnog djela od strane lakih prijestupnika ili podrske policiji onda kada je ista u nemogucnosti da djeluje bez pomoci savjesnih pojedinaca. Nase civilno drustvo je razdjeljeno, nas nevladin sektor je poltronisticki nastrojeno i smjesno je kako se mi solidarisemo medju sobom i nad nevoljnicima u nasoj drzavi. Na kraju ni sami nismo svjesni koliko je nase drustvo bolesno, koliko smo svi mi u neku ruku sebicni i kako upravo smo mi omogucili da silni nekvalifikovani ljudi sjednu na mnoge bitne pozicije u vlasti, a bogme pa i u predsjednistvu i pridonose bolesti koje nase tranzicijsko drustvo razara.

Recimo vidjeli ste kako je Bakir Izetbegovic sa svojim sanerskim rjecnikom tj. neadekvatnim rijecnikom za jednog predsjednika (bogme i Komsicu isto zna nekad da prebjegne koja sanerska preko usta) obrazlazio napad na americku ambasadu. Jednu antiteroristicku jedinicu naziva specijalistima. Citiram otprilike kako je rekao juce na tv-u: "Policija je obezbjedjivala prostor i cekala specijaliste da dodju obaviti svoj posao". Da se razumijemo ovo je rekao u onom sanerskom tonu, ko kakav carsijaner.

A ovakvih je mnogo koji se nesto u ovoj zemlji pitaju, a nemaju ni adekvatno obrazovanje ni bonton niti profesionalne manire, a obavljaju veoma bitne funkcije.

Gledali ste sinoc prijenos uzivo desavanja oko ambasade i vidjeli ste kako su mediji izvjestavali o tome, zalosno je juce bilo gledati tv i slusati kako mediji komentarisu zbivanje oko ambasade. Strogi amaterizam na djelu.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#1152 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by oridjidji »

naja22 wrote:
nihoniho wrote:
@mba wrote:zasto bas u sarajevo da dodje pucati, zasto nije u beograd otisao, blize mu je???
pa zato sto u beogradu ne moze izazvati to sto moze izazvati u bih. u beogradu je najobicniji terorista, u sarajevu je, za mnoge, kao sto se vidjelo po komentarima, spasilac, borac za slobodu, borac protiv americkog imperijalizma.......to i jeste cilj , izazvati ili produbiti sukob. krajnji cilj - rat civilizacija ,unistenje, novi poredak.......eto to nam zele.
Sta ba pricas u Sarajevu je mnogima spasilac, borac za slobodu ? Ajde molim te, nemoj pricati nebuloze :lol: :lol:
Ja koliko vidim po komentarima a i po ljudima koje poznajem, sto slucajno cujem niko ga ne podrzava.
sto ovaj trola :D
popisam se na onoga kome je Mevlid heroj i uzor i na onoga koji ima mentalni sklop poput toga covjeka...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1153 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by dezurni_ucenik »

Chisum wrote:
psydelija wrote:ili je ovaj lik psihopata zesca, ili je ovo jos jedna ujdurma u nizu, u reziji cia/sipa/bnd.
Nije on nikakav psihopata, nemoj da mu tepas i da razvodnjavas ovo... On, ovakav glup, s kratkim tolama, u priglavkama, i njegovo "djelo", samo su logican slijed necega pred cim se odavno zatvaraju oci, necega sto je ona SDA bagra navukla u ovu zemlju, pa se onda uhinjila i krila kada god bi ovi majmuni nesto uradili, misleci da smo mi zaboravili ko nam je ovu bolestinu slozio na vrat.


Kada se pogleda kakve zivote ova stoka zivi, o cemu sanja i sta priziva, desavanja u Sarajevu, kao i ona koja su prethodila, jedino su sto od ovih pecinskih ljudi mozemo ocekivati. Prema tome, treba biti spreman na sve.





Smrdi i preko monitora....


Ovoj spodobi dozvoljeno da prica o Islamu.....
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#1154 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by harač »

Chisum wrote:
psydelija wrote:ili je ovaj lik psihopata zesca, ili je ovo jos jedna ujdurma u nizu, u reziji cia/sipa/bnd.
Nije on nikakav psihopata, nemoj da mu tepas i da razvodnjavas ovo... On, ovakav glup, s kratkim tolama, u priglavkama, i njegovo "djelo", samo su logican slijed necega pred cim se odavno zatvaraju oci, necega sto je ona SDA bagra navukla u ovu zemlju, pa se onda uhinjila i krila kada god bi ovi majmuni nesto uradili, misleci da smo mi zaboravili ko nam je ovu bolestinu slozio na vrat.


Kada se pogleda kakve zivote ova stoka zivi, o cemu sanja i sta priziva, desavanja u Sarajevu, kao i ona koja su prethodila, jedino su sto od ovih pecinskih ljudi mozemo ocekivati. Prema tome, treba biti spreman na sve.



:thumbup:
nihoniho
Posts: 1744
Joined: 18/03/2008 19:10
Location: cardak ni na nebu ni na zemlji

#1155 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by nihoniho »

inace, treba izbjegavati stavove tipa - treba ih protjerati, pohapsiti, tuci itd. to se nece i ne moze desiti, samo im se cini usluga, oni zele ulogu zrtve. treba ih,drzati pod prismotrom i rigidno kaznjavati kada prekrse zakon.
jos jednom moram spomenuti superlicemjernu balijsko-minder politiku . bosnjacka politicka i vjerskA elita je precesto koketirala sa ovim tipovima, a to hje vrlo opasno.
Last edited by nihoniho on 30/10/2011 00:52, edited 1 time in total.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#1156 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by oridjidji »

seka wrote:
pape wrote:
amrica wrote:ne mogu skontati kako neko brani ovog kretena i citav projekat unistavanja istorije, civilizacjie, kulture... samog postojanja b-h. :roll: :shock: :?

ubijanje policajaca (u pokusaju) :roll:

:roll: pa nisu sve bradonje iste, pa nije drzavljanin, pa nije nikog ubio, pa prestao pucati, pa nije terorista... :shock:

jeste li vi fakat coravi kod ociju :? :?

g**** ispalo iz austrijske kloake umobolnika da nam upogani ovo malo jada sto je ostalo od grada i drzave.
Zaboravila si navesti najvaznije, ...... Srbijanac, ..... :oops: :lol:
:thumbup:
Koliko god da je smijesno, ispada sapiranje :cry:
Nije bitno odakle je ko, bitno je jeli covjek ... Mevlid je pokazao da je po svojoj inteligenciji, a i pameti na nivou pecinskog covjeka i onih koji su iz slicnih razloga pucali po Sarajevu s okolnih brda od 92 - 95. On je porijeklom Bosnjak i napravio je golemo sranje koje daje oprvdanje svima onima koji mrze Sarajevo i BIH-a i smatraju kako je Sarajevo Teheran i mjesto na kojem ima mnostvo terorista ruseci sliku ovoga grada i Bosne.
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#1157 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by psydelija »

Chisum wrote:
psydelija wrote:ili je ovaj lik psihopata zesca, ili je ovo jos jedna ujdurma u nizu, u reziji cia/sipa/bnd.
Nije on nikakav psihopata, nemoj da mu tepas i da razvodnjavas ovo... On, ovakav glup, s kratkim tolama, u priglavkama, i njegovo "djelo", samo su logican slijed necega pred cim se odavno zatvaraju oci, necega sto je ona SDA bagra navukla u ovu zemlju, pa se onda uhinjila i krila kada god bi ovi majmuni nesto uradili, misleci da smo mi zaboravili ko nam je ovu bolestinu slozio na vrat.
Kada se pogleda kakve zivote ova stoka zivi, o cemu sanja i sta priziva, desavanja u Sarajevu, kao i ona koja su prethodila, jedino su sto od ovih pecinskih ljudi mozemo ocekivati. Prema tome, treba biti spreman na sve.
ako nije psihopata, onda je ovo rezija vase, nemacke, i cia sluzbe. lik je pod observacijom nekoliko tajnih sluzbi bio i kao takav je dovoljno sumnjiv.
ovo je sve tako teatralno uradjeno da je nemoguce poverovati u ozbiljnost nekog teror.napada (pod uslovom da lik nije psihopata)... da je on hteo napasti ambasadu sa posledicama, upotrebio bi minobacac ili haubicu, a ne hrdjavu ak-47...
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1158 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by pemanapemani »

oridjidji wrote:
pemanapemani wrote:Na dnevniku FTV je objavljen razgovor Rijada Rustempašića i N.N. lica. Čovjek priziva atomsku bombu, jer mu se ne sviđa kako ljudi u BiH preživljavaju.
Tolerancija također ima granicu. Na kraju, uvijek najdeblji kraj izvuku nevini, imali oni bradu ili ne.
Previše je bilo "budala" i "pojedinačnih slučajeva". Situacija se ubila za jedan mjesec policijskog sata. Možda je ovo idealna prilika da se sav ološ pokupi sa ulica (od kradljivaca šahtova do terorista i fašista) i pošalje na jednu od olimpijskih planina na zidanje zatvora.
Slazem se da tolerancija ima granicu, ali kod nas granice nema jer smo tranzicijsko drustvo sa mnostvo rak rana.
Naša svakodnevnica je opičena skroz. Prava svakodnevnica preslikana iz drugih tranzicijskih zemalja i ne čudi me toliko nasilja na našim ulicama jer upravo nijedno takvo drustvo nije naslo nacina da se odupre u svome sazrijevanju svim tim mentalnim spodobama koje terorisu ljude i ulice. Da bi legle stvari na svoje mjesto, obicni gradjani ove zemlje bez obzira na vjeru, etnicku pripadnost, rasu, trebaju da se ukljuce u stvaranju sto boljeg drustva. Svi mi moramo biti bolji i ostriji i odlucniji u borbi protiv svih nasilnih elemenata naseg drustva. Trebamo puno vise komunicirati sa vlasti kroz sopstveno djelovanje bilo to kroz protestvovanje ili kroz ucestvovanje u vlasti, pa cak i puku reakciju sprecavanja nekog krivicnog djela od strane lakih prijestupnika ili podrske policiji onda kada je ista u nemogucnosti da djeluje bez pomoci savjesnih pojedinaca. Nase civilno drustvo je razdjeljeno, nas nevladin sektor je poltronisticki nastrojeno i smjesno je kako se mi solidarisemo medju sobom i nad nevoljnicima u nasoj drzavi. Na kraju ni sami nismo svjesni koliko je nase drustvo bolesno, koliko smo svi mi u neku ruku sebicni i kako upravo smo mi omogucili da silni nekvalifikovani ljudi sjednu na mnoge bitne pozicije u vlasti, a bogme pa i u predsjednistvu i pridonose bolesti koje nase tranzicijsko drustvo razara.

Recimo vidjeli ste kako je Bakir Izetbegovic sa svojim sanerskim rjecnikom tj. neadekvatnim rijecnikom za jednog predsjednika (bogme i Komsicu isto zna nekad da prebjegne koja sanerska preko usta) obrazlazio napad na americku ambasadu. Jednu antiteroristicku jedinicu naziva specijalistima. Citiram otprilike kako je rekao juce na tv-u: "Policija je obezbjedjivala prostor i cekala specijaliste da dodju obaviti svoj posao". Da se razumijemo ovo je rekao u onom sanerskom tonu, ko kakav carsijaner.

A ovakvih je mnogo koji se nesto u ovoj zemlji pitaju, a nemaju ni adekvatno obrazovanje ni bonton niti profesionalne manire, a obavljaju veoma bitne funkcije.

Gledali ste sinoc prijenos uzivo desavanja oko ambasade i vidjeli ste kako su mediji izvjestavali o tome, zalosno je juce bilo gledati tv i slusati kako mediji komentarisu zbivanje oko ambasade. Strogi amaterizam na djelu.
Da se mene pita ukinuo bih sve medije na određeno vrijeme i ostavio samo jedan kanal na kojem bi bila emitovana predavanja profesorice Jasne Bajraktarević. Svi bi bili prisiljeni da gledaju i slušaju.
Mi smo klinički slučaj i sa nama treba raditi kako bi došli do ozdravljenja. Ponašamo se kao notorni ovisnici i negiramo probleme. Svako vuče na svoju stranu i misli da je u pravu.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#1159 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by @mba »

exliberal wrote:Hajmo sad kad se situacija donekle smirila da pokusamo naci prave razloge ovog rafalanja.
Mnogi ovdje kazu da je ovo bio teroristicki napad i da je bio usmjeren protiv Amerike ..donekle su u pravu ali nesto me ovdje buni.
Ako pogledamo prijasnje napade manje vise isti scenario je u pitanju. Kad god da je ambasada napadnuta ( bilo gdje bilo cija) cilj napada je da se upadne na teritoriju ambasade jer time se cini simbolicni akt agresije. Kad pogledamo ovog hajvana kako se on ponasa meni pocinju neke stvari da budu malo nelogicne.Kao prvo poceo je iz daljine da puca na ambasadu, realno nikakve razlke nebi bilo da se popeo na brdo iznad zeljeznicke i ispalio rafal po ambasadi, napravio bi isti ako ne i gori ucinak. Policija tvrdi da je imao dvije rucne bombe...zasto ih nije makar bacio u dvoriste , cisto da postigne efekat nego ih je zadrzao za sebe?...kako to da nije pokusao da napravi nasilni ulazak u dvoriste ambasade?
postoji vise objasnjenja i scenarija za ovo.
Neko je uzeo budaletinu , isprao mu mozak i ubjedio da ovo napravi, medjutim receno mu je da se nepriblizava ambasadi jer bi tad obezbjedjenje ambasade imalo legalno pravo da ga rokne, sto znaci da oniu koji su iza njega znaju pravila igre. Dali je cilj da se provjeri koliko je policija brza i spremna da se obracuna sa ovakvim slucajevima i sa vehabijama u sustini?
Sa druge strane ako dodje do radikalnijeg obracuna sa pokretom dali to znaci da se automatski vrsi pritisak i eliminisanje politickog establismenta koji je gledao blagonaklodno prema pokretu ( Izetbegovic, Ceric, Zukoric?) sto znaci skidanje najvaznijih politickih figura kod bosnjackog naroda i instaliranje "podobnih"?
Ili ce ovaj slucaj biti iskoristen da se policijske snage mnogo vise uvezu i centralizuju na teritorij cijele drzave( i usput ojacat druge drzavne elemente) sto ide direktno protiv zelja politickog establismenta srba i hrvata?
Ja sam u sjevernoj Americi i ovaj dogadjaj je dobio paznju kao i kad se oteli tele sa 3 glave...spomenuto u vijestima i nista vise sto se obicno nedesava kad su u pitanju napadi na americke ambasade.....sve mi je nekako u magli :wink:

meni nekako sve kao da je naruceno od nekoga, prvo oni ispadi na fudbalskim utakmicama banja luka-mostar-sarajevo...sada ova glupost, misljenja sam da je ovo sve ima politicku pozadinu, uz jednu dobru dozu ispiranaj mozga od strane nekih samoprozvanih daija...jos ne mogu skontati kako doci na tu ideju da ides pucati po sarajevu na americku ambasadu???


Željko Komšić kaže da trenutak napada na ambasadu nije slučajno...a i ja cu opet da se ponovim danas u svijetu se nista slucajno ne desava!!!
"Ovaj teroristički čin dogodio se kada u BiH borave i ministri vanjskih poslova Izraela i Palestine, u specifičnom danu, a vjerojatno u nakani da se ozbiljno poljulja ugled BiH kao sigurne zemlje", upozorava Komšić.
Last edited by @mba on 30/10/2011 01:05, edited 1 time in total.
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#1160 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by naja22 »

sto ovaj trola :D
popisam se na onoga kome je Mevlid heroj i uzor i na onoga koji ima mentalni sklop poput toga covjeka...[/quote]

Nadam se da nisi mislio na mene, da trolam :D
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#1161 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by oridjidji »

naja22 wrote:sto ovaj trola :D
popisam se na onoga kome je Mevlid heroj i uzor i na onoga koji ima mentalni sklop poput toga covjeka...
Nadam se da nisi mislio na mene, da trolam :D[/quote]

ma na onoga nuninha ili kako vec sto je reko da mnogi ovdje odbravaju njegov cin ...
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#1162 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by psydelija »

pemanapemani wrote:Na dnevniku FTV je objavljen razgovor Rijada Rustempašića i N.N. lica. Čovjek priziva atomsku bombu, jer mu se ne sviđa kako ljudi u BiH preživljavaju.
Tolerancija također ima granicu. Na kraju, uvijek najdeblji kraj izvuku nevini, imali oni bradu ili ne.
Previše je bilo "budala" i "pojedinačnih slučajeva". Situacija se ubila za jedan mjesec policijskog sata. Možda je ovo idealna prilika da se sav ološ pokupi sa ulica (od kradljivaca šahtova do terorista i fašista) i pošalje na jednu od olimpijskih planina na zidanje zatvora.
govoris kao i ovaj sa videa (iz maoce) u video prilogu, samo vam se metoda finalnih radova razlikuju. :-)
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#1163 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by glockov kolac »

Vrlo zanimljiv osvrt na aktuelnu temu

http://www.akos.ba/index.php?option=com ... Itemid=119
User avatar
inSighT
Posts: 425
Joined: 15/10/2008 20:50
Vozim: na guranje

#1164 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by inSighT »

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... SC4#t=489s

Meeevlideeeeee! Jebo si nas za sva vremena! Shvatas li to kreeeteeeenuuu!
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1165 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by pemanapemani »

psydelija wrote:
pemanapemani wrote:Na dnevniku FTV je objavljen razgovor Rijada Rustempašića i N.N. lica. Čovjek priziva atomsku bombu, jer mu se ne sviđa kako ljudi u BiH preživljavaju.
Tolerancija također ima granicu. Na kraju, uvijek najdeblji kraj izvuku nevini, imali oni bradu ili ne.
Previše je bilo "budala" i "pojedinačnih slučajeva". Situacija se ubila za jedan mjesec policijskog sata. Možda je ovo idealna prilika da se sav ološ pokupi sa ulica (od kradljivaca šahtova do terorista i fašista) i pošalje na jednu od olimpijskih planina na zidanje zatvora.
govoris kao i ovaj sa videa (iz maoce) u video prilogu, samo vam se metoda finalnih radova razlikuju. :-)
Stani, zar su "finalni radovi" mjesec dana policijskog sata i čišćenje kriminala sa ulica, od onih koji kradu šahtove, preko onih koji građane Sarajeva maltretiraju, do terorista?
Uostalom, kada se desi u tvom gradu i državi u kojoj živiš da manijak ugrožava integritet države,onda komentariši ljudska prava i uspoređuj nekoga sa spodobom koja ne prihvata ništa osim ono što mu je ubačeno u glavu.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#1166 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Creasy »

zlatiborka wrote:
Creasy wrote: Ama, pojedincima je izgleda krivo sto niko nije poginuo, odnosno sto je citava akcija izvedena samo sa jednim metkom. Oni su ocekivali da policija dodje sa mitraljezima i transporterima i izreseta napadaca do neprepoznavanja, pa da oni mogu uvece pred trafikom prepricavati dogadjaj... Tipicno razmisljanje balavaca i ne vrijedi s njima uopste polemisati.


Cuj @Creasy,

prateci forum vise godina upratila sam da si ti policajac, sto si vise puta potvrdio. I koliko se sjecam da si u rejonu Alipasinog polja. Veoma cijenim ono sto ti ovdje pises, nadam se da je to i stav vecine policajaca. Molim te da odgovoris na pitanja (ako nisu sluzbena tajna):

- odakle se ovaj mazlum stvorio tu, tj. cime se dovezao na mjesto dogadjaja? Zna li se to i da li je javnosti dostupna informacija? Neki rekose da je dosao tramvajem, sto ja smatram da je veoma moguce. A zasto ne, ko bi pretpostavio da neki putnik u tramvaju sprema teroristicki akt?

- kako da mi gradjani mozemo preduprijediti nekog nasilnika koji se u nekom vremenu i nekom mjestu nalazi izmedju nas. Kako da prepoznamo opasne ljude, na sta da obratimo paznju? Bez paranoje jer bi nam paranoja samo stetila. - mozes li nam napisati sve sto nije "sluzbena tajna" o tvojim saznanjima o ovome dogadjaju (i o ostalim slicnim) i da nas upozoris na opasnosti i kako da postupimo ako i kada se nesto slicno desi.

- ja sam 10 minuta prije prosla tramvajem prema gradu, a da sam tih 10 minuta zakasnila, nasla bih se tu i ne znam sta bih mogla ucinti i kako bih postupila. Nisam panicar, ali opet ......

Zato te molim da odgovoris..... :bih:

Kao prvo, hvala na komplimentima, drago mi je da ima forumasa kojima nisam mrzak... :D

Sto se tice konkretnog slucaja ni sam ne znam bas sve detalje, a ono sto znam ne ide u javnost dok se istraga ne okonca. Mislim da ce se za koji dan objelodaniti svi detalji vezani za ovaj teroristicki akt, pa se strpite malo.

Dalje, nisam bas kompetentan po pitanju terorizma, (moja oblast je uglavnom JRiM) :D pa se ne bih upustao u strucne analize po pitanju otkrivanja lica koja imaju namjeru izvrsiti neku diverzantsko-teroristicku akciju, te eventualnog postupanja gradjana u tim situacijama. Vjeruj, ni sam ne znam tacno kako bih se ponasao da sam se nasao na licu mjesta (kao gradjanin) u trenutku kad je ovaj poceo da rafala po zgradi ambasade. Tu treba biti jako oprezan jer nikad ne znas koliko je daleko takvo lice spremno da ide, odnosno da li samo da privuce paznju (kao sto je bio slucaj sa Jasarevicem) ili da napadne i ubije sto vise ljudi (kao sto se cesto dogadja na Bliskom istoku). Vidjela si i sama juce koliko su specijalci iz SIPA-e prilazili i kako su se ponasali dok je napadac vec bio ranjen i lezao nepomican. Ja ne vjerujem da bih bio spreman onako rizikovati... ali neko je i to morao odraditi. Vidim ovde su podijeljena misljenja o reakciji policije, a ja (mozda vise subjektivno) smatram da je ona bila briljantna jer je rezultat vise nego odlican, dakle bez ljudskih zrtava (sto je naravno najbitnije) i napadac ziv uhvacen. Medjutim, nisam vidio da je neko pohvalio momke koji su rizikovali svoje zivote prilazeci licu za koje je postojala velika vjerovatnoca da je opasan eksplozivom i da je spreman sve oko sebe dici u vazduh... Naravno, svaka cast i gradjanima koji su izvukli ranjene policajce, ali i momci iz SIPA-e zasluzuju sve pohvale za posao koji su obavili. :thumbup:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1167 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by zateznistub »

inSighT wrote:http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... SC4#t=489s

Meeevlideeeeee! Jebo si nas za sva vremena! Shvatas li to kreeeteeeenuuu!
Pogotovo kad Bogdan Diklić kaze "Dobro se ovo zavrsi".

Oodo' spavat'
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#1168 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by psydelija »

pemanapemani wrote:Stani, zar su "finalni radovi" mjesec dana policijskog sata i čišćenje kriminala sa ulica, od onih koji kradu šahtove, preko onih koji građane Sarajeva maltretiraju, do terorista?
Uostalom, kada se desi u tvom gradu i državi u kojoj živiš da manijak ugrožava integritet države,onda komentariši ljudska prava i uspoređuj nekoga sa spodobom koja ne prihvata ništa osim ono što mu je ubačeno u glavu.
tvoja je metadologija crvenih kmera... hapsi, zatvaraj, batinjaj, ubij... bar tako zvuci.
i kada se desi u mom gradu, i ako se desi (nedaj boze) ponovo u tvom gradu, ovaj je forum otvoren za sve, pa tako i za mene... odakle tebi pravo da tako bahato odredjujes moja prava na ovom forumu?
nadam se da te necu slati po burek i slane kifle u nijedan vakat noci...

ps. saberi i oduzmi, integritet drzave ti ugrozavaju drugi, on je samo klovn u ovom cirkusu!
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#1169 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by the_stick »

oridjidji wrote: Nije bitno odakle je ko, bitno je jeli covjek ... Mevlid je pokazao da je po svojoj inteligenciji, a i pameti na nivou pecinskog covjeka i onih koji su iz slicnih razloga pucali po Sarajevu s okolnih brda od 92 - 95. On je porijeklom Bosnjak i napravio je golemo sranje koje daje oprvdanje svima onima koji mrze Sarajevo i BIH-a i smatraju kako je Sarajevo Teheran i mjesto na kojem ima mnostvo terorista ruseci sliku ovoga grada i Bosne.
sto ne mogu ovih ovakvih komentara... kome daje opravdanje da smatraju bilo sta? hocu se ja brinuti sto ce dodik nesto sada pricati? pa zar nije pricao i prije ovoga?

ne mogu da shvatim i strasno me nervira sva ova halabuka... budala sa puskama po citavom svijetu... u americi to haman na mjesecnoj bazi ima... eno nedavno u norveskoj... pa jel iko trci da kaze vidi amerikanaca kakvi su teroristi? jel se ikome pokvarila slika o norvezanima? al' kad kod nas budala tako nesto uradi, mi sami trcimo da kazemo kako to kvari sliku o nama.. ne kontam taj poriv da sami trcimo da preuzmemo kolektivnu krivicu, pa da se onda pojedinacno od toga ogradjujemo... kazu sramota za jedan grad... pa to isto kao da kazes da je 11/9 sramota za new york... naravno da je potresno kada se ovako nesto desi u tvom gradu, ali sramota? mene sramota nija! cega da me bude? jesam ja ovoga izabrao da mene zastupa? jel njegova djela predstavljaju mene? JOK!
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#1170 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by oridjidji »

seka wrote:
oridjidji wrote: Nije bitno odakle je ko, bitno je jeli covjek ... Mevlid je pokazao da je po svojoj inteligenciji, a i pameti na nivou pecinskog covjeka i onih koji su iz slicnih razloga pucali po Sarajevu s okolnih brda od 92 - 95. On je porijeklom Bosnjak i napravio je golemo sranje koje daje oprvdanje svima onima koji mrze Sarajevo i BIH-a i smatraju kako je Sarajevo Teheran i mjesto na kojem ima mnostvo terorista ruseci sliku ovoga grada i Bosne.
Jes' :oops:
Napisah sinoc, ne bez razloga "Plodno dno". Hebi ga tolerancija, blagonaklonost spram istih. :wink:

p.s. sad cemo pocinnioca okarektisiati kao kretena :oops: :zzzz:
Pa nije ovo moj jedini post da se razumijemo, mozemo ga okaratkerisati kako zelimo, na kraju ce pokazati vrijeme ko je on, dali je samo pijun u partiji sposobnijih i inteligentnijih ideoloskih spodoba terorista koji zele posijati strah i srusiti sistem ili pojedinac kojem je ispran mozak i koji je uzeo stvar u svoje ruke i na jedan povrsan nacin zelio da zaratuje s onima koje smatra svojim neprijateljem. Nacin na koji je on djelovao ne pokazuje nikakvu inteligenciju, vec ljudsku glupost, za ovoga je Breivik magistar, a Haris Čaušević diplomirani terorista.

Uglavnom sve trojicu smatram ljudima koji zbog svoga nacina zivljenja i onoga sta propagiraju i kako djeluju zasluzuju da budu zabravljeni iza zatvorskih vrata do kraja svoga zivota.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1171 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by pemanapemani »

psydelija wrote:
pemanapemani wrote:Stani, zar su "finalni radovi" mjesec dana policijskog sata i čišćenje kriminala sa ulica, od onih koji kradu šahtove, preko onih koji građane Sarajeva maltretiraju, do terorista?
Uostalom, kada se desi u tvom gradu i državi u kojoj živiš da manijak ugrožava integritet države,onda komentariši ljudska prava i uspoređuj nekoga sa spodobom koja ne prihvata ništa osim ono što mu je ubačeno u glavu.
tvoja je metadologija crvenih kmera... hapsi, zatvaraj, batinjaj, ubij... bar tako zvuci.
i kada se desi u mom gradu, i ako se desi (nedaj boze) ponovo u tvom gradu, ovaj je forum otvoren za sve, pa tako i za mene... odakle tebi pravo da tako bahato odredjujes moja prava na ovom forumu?
nadam se da te necu slati po burek i slane kifle u nijedan vakat noci...

ps. saberi i oduzmi, integritet drzave ti ugrozavaju drugi, on je samo klovn u ovom cirkusu!
Izvini, ali ti si mene usporedio sa onim psihopatom iz Maoče. Što se mene tiče, neka svako piše šta god hoće. Svaki pojedinac ima pravo na iznošenje stava, ali nema pravo ugrožavati javni red i mir. Nema pravo zagorčavati život ljudima koji su preko svojih leđa predeverali agresiju. Nema pravo ugrožavati integritet BiH radi svoje iskrivljene i bolesne ideologije.
Takve spodobe, kao i one prije spomenute, država treba strogo sankcionisati. Šta je problem?

P.S. čiji je on klaun me apsolutno ne zanima. Cirkuski šator treba rastaviti i otpremiti izvan BiH, bez pardona.
Last edited by pemanapemani on 30/10/2011 01:46, edited 1 time in total.
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#1172 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by psydelija »

Creasy wrote:Dalje, nisam bas kompetentan po pitanju terorizma, (moja oblast je uglavnom JRiM) :D pa se ne bih upustao u strucne analize po pitanju otkrivanja lica koja imaju namjeru izvrsiti neku diverzantsko-teroristicku akciju, te eventualnog postupanja gradjana u tim situacijama. Vjeruj, ni sam ne znam tacno kako bih se ponasao da sam se nasao na licu mjesta (kao gradjanin) u trenutku kad je ovaj poceo da rafala po zgradi ambasade. Tu treba biti jako oprezan jer nikad ne znas koliko je daleko takvo lice spremno da ide, odnosno da li samo da privuce paznju (kao sto je bio slucaj sa Jasarevicem) ili da napadne i ubije sto vise ljudi (kao sto se cesto dogadja na Bliskom istoku). Vidjela si i sama juce koliko su specijalci iz SIPA-e prilazili i kako su se ponasali dok je napadac vec bio ranjen i lezao nepomican. Ja ne vjerujem da bih bio spreman onako rizikovati... ali neko je i to morao odraditi. Vidim ovde su podijeljena misljenja o reakciji policije, a ja (mozda vise subjektivno) smatram da je ona bila briljantna jer je rezultat vise nego odlican, dakle bez ljudskih zrtava (sto je naravno najbitnije) i napadac ziv uhvacen. Medjutim, nisam vidio da je neko pohvalio momke koji su rizikovali svoje zivote prilazeci licu za koje je postojala velika vjerovatnoca da je opasan eksplozivom i da je spreman sve oko sebe dici u vazduh... Naravno, svaka cast i gradjanima koji su izvukli ranjene policajce, ali i momci iz SIPA-e zasluzuju sve pohvale za posao koji su obavili. :thumbup:
kakav bre terorizam, pa jos i diverzantsko teroristicka akcija? :lol:
sta je to sto se cesto dogadja na bliskom istoku? ocito, dobro su vas instruktori sa bliskog istoka nafilovali... ako ovako nastavis da razmisljas, imaces kapacitet da promenis sektor delovanja u muriji. :D

iako je i ovo gore ozbiljno, sada smrtno ozbiljno pitam: zar je moguce kada se radi o teroristi (kao sto je juce bio slucajI, koji je pritom pod opravdanom sumnjom da ima i eksploziv, da mu sipini policajci prilaze tako naivno, tj. 3-4 policajca bez ikake zastite od eksplozije i bez sigurnosne distance mu prilaze kao u crtanom filmu, a iz pozadine dvojica deluju sa koliko toliko zastitnim protiv demo oklopima?!
jako neozbiljno, a cekalo ih se 40 minuta.

http://www.youtube.com/watch?v=-lfEHGN8 ... re=related
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#1173 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by pape »

Naravno da je terorizam, a njegova definicija je:

Terorizam je smišljena upotreba nezakonitog nasilja ili prijetnje nezakonitim nasiljem radi usađivanja straha, s namjerom prisiljavanja ili zastrašivanja vlasti ili društva kako bi se postigli ciljevi koji su općenito politički, vjerski ili ideološki.

Dakle, ... u jucerasnjem slucaju, smisljeno je upotrijebljeno nezakonito nasilje, a na policijskim organima je da utvrde sa kojim namjerama i ciljevima.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#1174 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by oridjidji »

the_stick wrote:
oridjidji wrote: Nije bitno odakle je ko, bitno je jeli covjek ... Mevlid je pokazao da je po svojoj inteligenciji, a i pameti na nivou pecinskog covjeka i onih koji su iz slicnih razloga pucali po Sarajevu s okolnih brda od 92 - 95. On je porijeklom Bosnjak i napravio je golemo sranje koje daje oprvdanje svima onima koji mrze Sarajevo i BIH-a i smatraju kako je Sarajevo Teheran i mjesto na kojem ima mnostvo terorista ruseci sliku ovoga grada i Bosne.
sto ne mogu ovih ovakvih komentara... kome daje opravdanje da smatraju bilo sta? hocu se ja brinuti sto ce dodik nesto sada pricati? pa zar nije pricao i prije ovoga?

ne mogu da shvatim i strasno me nervira sva ova halabuka... budala sa puskama po citavom svijetu... u americi to haman na mjesecnoj bazi ima... eno nedavno u norveskoj... pa jel iko trci da kaze vidi amerikanaca kakvi su teroristi? jel se ikome pokvarila slika o norvezanima? al' kad kod nas budala tako nesto uradi, mi sami trcimo da kazemo kako to kvari sliku o nama.. ne kontam taj poriv da sami trcimo da preuzmemo kolektivnu krivicu, pa da se onda pojedinacno od toga ogradjujemo... kazu sramota za jedan grad... pa to isto kao da kazes da je 11/9 sramota za new york... naravno da je potresno kada se ovako nesto desi u tvom gradu, ali sramota? mene sramota nija! cega da me bude? jesam ja ovoga izabrao da mene zastupa? jel njegova djela predstavljaju mene? JOK!
Pa ti se nemoj ogradjivati od Mevlida i ne preuzimaj na sebe krivicu sto ti se ovakva spodoba vucara po gradu kao i mnoge druge. Moglo je tvoje djete biti na obezbjedjenju ambasade i pitao bih te bili ti bila krivina da mu je neko pucao u noge.Isto tako je Mevlid mogao biti moj tvoj brat pred kojim smo zatvarali oci iako je govorio i srao i napadao sistem zbog ideoloskih razlika medju nama i imao namjeru da neko zlo ucini, a da ga nismo u tome osujetili i prijavili policiji jer jbg svaka usta mogu gluposti da mlate. Nisam neko ko zatvara oci pred svime onim sto se desava, pogotovo ne pred govorom mrznje i zeljom za nasiljem. Normalno je da se drustvo ogradjuje od ovakvih budala kada nema nacina da se bori protiv istih, bolja drustva od nasih ovakve budale osujete i kazne prije nego ikakav teroristicki cin naprave. Sranje sa Breivikom u Norveskoj je cin teroriste koji pokazuje da postoji nesto sto je truhlo u tome drustvu i s cime se to drustvo treba boriti.Necu reci da su Norvezani teroristi, ali cu reci da u Norveskoj ima stvari koje su truhle i s kojim se oni moraju suociti kao sto se i mi moramo suociti sa pojedincima poput Mevlida. Mevlid je samo jos jedna rana koja manifestuje bolest medju pojedincima koji cine populaciju Bosnjaka u BIH-a i van nase avlije.

Ovaj covjek daje Dodiku alibi da sere po meridijanima i paralelama o tome kako smo mi teroristi, te da lakse ulijeva strah i nepovjerenje i pravi jaz medju ljudima, mozda nece od 100 njih 100 povjerovati onome sto kaze Dodik, ali ako hoce 1 ili 10 onda je to problem. Ljudi nasjedaju na ovakve stvari i propaganda moze uciniti ovaj problem jos vecim do te mjere da nas zamrze i oni koji nam i podrsku daju i oni koji nas vole.
Last edited by oridjidji on 30/10/2011 02:14, edited 1 time in total.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#1175 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by emigrazione »

Samo vi tepajte fasistima, te vehabije, te nekakve selefije, kurci palci. Izrazi apsolutno nepoznati ne 99% nego 100% ljudima koji ovdje zive. Sva ta fensi imena su kurac za one normalne koji su svjesni o cemu se tu zapravo radi. Ali i taj jebeni Marindvor, kad sam D.Mirkovica vidio sa bradom prvi put znao sam da ovo ide u kurac, kad skontam da bi se i Pindžo svaki momenat mogao ''pomevliditi'' userem se od straha gdje zivim. Tu sam odrastao i bjezao od snajpera upravo ondje gdje je onaj sljam stajao sa kalasem i nije mi lako da sve to gledam. Stvari treba nazvati pravim imenom a ne izmisljati nekakve izraze, ovo je FASIZAM
Locked