NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#376 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by leo_ »

Creasy wrote:
Johnny_x wrote:OVi sto brane akciju SIPE trebaju malo da se propitaju je li bila brza. Zamislite situcaiju da se ovaj kojim slucajem okreno i poceo da puca po Importaneu dok se cekala akcija SIPE, koliko bi nevinog naroda poginulo. Zgrada MUP-a se nalazi nekih 30 metarra od mjesta gdje je bio napadac, u toj zgradi sigurno postoji neki snajper i sigurno postoji obucena osoba da ga skine, ako su vam argumenti da se ne ugrozi neciji zivot i da se ceka sigurna situacija pa mislite li da je nakon pucnja neko hodao pored njega svi su se razbjezali i u radijusu 50 metara nikog nije bilo, odmah je trebalo popet se na zgradu MUPa i skinut ovo smece, fizicki metak nije mogao povrjediti nekog ako se puca sa visine, pogodio bi u zemlju. Pola sata cekat da neko dodje i ostavit na milost ovog smeca gradjane u importanu je previse.


Covjece, bio bi ubijen iste sekunde!!! :roll:
smijes li garantovati za to? nemoj biti tako siguran, dvojica policajaca su ranjena, ako to nije dovoljan povod da se reaguje, onda sto mislis da bi u ovom slucaju bilo drugacije?
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#377 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Creasy »

leo_ wrote:@Gray
ne znam o cemu pricamo. covjek se okenuo nekoliko puta po par sekundi ledjima policiji i ako za tri-cetiri sekunde jedan policajac ne moze istrcati i pribliziti se koliko toliko napadacu i pogoditi ga u tijelo, onda ne znam sta reci, "koju posluku porati". ono sto ti ja kazem da je losa stvar sto niko od policajaca tu nije smio izvuci pistolj, cak i da su bili 5 metara od njega, isto bi se ponasli, jer im je tako naredjeno.


+1 :roll: :-)
shillen
Posts: 11242
Joined: 24/12/2010 23:12

#378 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by shillen »

demetra22 wrote:Realno meni u analiziranju danasnjeg dogadjaja nije jasno KO JE BIO META NJEGOVIH NAPADA.
Koga je htio da ubije, osim sebe?
Kako je mislio da osteti ambasadu/amerikance?
Zasto njemu treba da ode na ulicu, ispali par metaka na ambasadu, bude uhapsen, eventualno ranjen i ubijen?

Kada se radi klasicni teroristicki napad, u ime vjere, onda je valjda cilj da se likvidira neko. Ovdje ne vidim metu.

:?
konacno nest normalno :thumbup: ovaj napad nema nikakve logike ....
ja bi rek'o da je on samo htio paznju , kako god to zvucalo ... :roll:
User avatar
FreeSol
Posts: 768
Joined: 13/06/2011 10:16
Location: +43° 49' 31.31", +18° 20' 6.00"

#379 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by FreeSol »

vratnik wrote:
JoseMujica wrote:kod nas samo specijalne policijske jedinice imaju duge cijevi ljudi tako da ne napadate policiju bez veze.

Ko god zna išta o oružju jasno mu je da na onoj udaljenosti + napadač sa automatskim oružjem, onaj pištolj ti skoro ima vrijednost praćke.

Najgora stvar koja se mogla desiti da je su policajci počeli pucati sa svih strana iz pištolja.

ovo je odlično odrađeno..policiji svaka čast što je odradila svoj posao i svaka čast onim ljudima koji su izvlačili ranjenike...to su pravi heroji i nadam se da će ima ovaj grad, kanton ili država dati barem zahvalnice. To je bar neko simboličko hvala...ako se to ne uradi trebamo se sami polit napalmom i zapalit cigaru :!:

Ja bih ove građane kandidovao za šestoaprilsku nagradu Grada Sarajeva za ispoljenu građansku hrabrost
samo da podrzim podebljano
:thumbup: :bih:
Evo ja se odlicno razumijem u oruzje, to sve ima smisla sto si ti rekao, OSIM sto je policija bila iza autobusa na semaforu, bili su iza kamiona, gdje je ukupna udaljenost bila manja od 20 METARA. Pojedini pajkani su se sakrili iza suncobrana i provirivali.

Kolegu policajca im ranio, NITI JEDAN policajac nije prisao po njega, izasli su ljudi iz svojih auta i krenuli prema ranjenom policajcu i ubacili ga u kombi i odvukli.
Frooteky
Posts: 443
Joined: 20/09/2010 19:39

#380 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Frooteky »

missko wrote:Nek je Zlaja one nevine Alzirce poslao u Gvantanamo a ovog nam supka ostavili, e njega treba dat onim Libijcima i reci da je bio Gadafijev sin koji mu je bio desna ruka pa nek ga kazne kako znaju.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#381 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Alfons Kauders »

ja fakat ne mogu da vjerujem da neki ovdje misle da je lik setao 30 minuta a da skoro svo to vrijeme nije bio na nisanu... smijesno

siguran sam da bi dobio u celo cim bi krenuo da ispuca jos jedan metak... cilj je stoku uhapsiti i izvuci informacije... da nije tako, amerikanci bi ga garant roknuli za par minuta...

ispade da su se marinci koji cuvaju ambasadu sasrali od balavca s kalasem... da je nastavio pucati i da nisu izvuceni ranjeni, prosuli bi ga u sekundi
Last edited by Alfons Kauders on 28/10/2011 21:10, edited 1 time in total.
flyawayll
Posts: 211
Joined: 16/05/2011 22:17

#382 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by flyawayll »

Mjesto sto ovdje pametujete, komentarisite malo na :
http://ca.news.yahoo.com/shots-near-us- ... 52170.html
i slicnim portalima gdje mnogi sire propagandu i ispade sada su svi Bosanci 'teroristi' strasno. Ne mogu da se zamaram vise ovime.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#383 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Ripicipi »

MUNAFIK wrote:
Admir_1984 wrote:
svi su oni neuracunljivi, od onog topalovica, do onog hakera iz bugojna, sad ovaj...ma sve proglasit neuracunljivim i dati dodatni stimulans za buducnost :roll:
Pa zasto ne ispitati taj ''fenomen'' ocito je da drzava na ovom polju ne radi nista... Gradom hodaj mnogi neuracunljivi ljudi, mi ih mnoge srecemo na ferhadiji, neki su cak i agresivni dok drugi nisu... Neki sjede po kucama i malteretiraju sve oko sebe... Bolnice i zatvori nemaju mjesta da ove ljude ''zatvore'' i daju im odgovarajuci tretman...

Ja koliko zam ovim vehabijama uglavnom se prikljucuju likovi koji su vrlo nestabilni i sa kriminalnim proslostima skloni nasilju i raznim devijacijama... Nije cudno da ce neko od njih biti bas LUD i pociniti ovakav teroristicki cin, na svu srecu ovaj put bez tragedije...
Ti nikako da ih nazoves PRAVIM IMENOM, sve nesto razvodnjavas o "neuracunljivim ljudima" :roll:
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#384 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Creasy »

leo_ wrote:
Creasy wrote:
Johnny_x wrote:OVi sto brane akciju SIPE trebaju malo da se propitaju je li bila brza. Zamislite situcaiju da se ovaj kojim slucajem okreno i poceo da puca po Importaneu dok se cekala akcija SIPE, koliko bi nevinog naroda poginulo. Zgrada MUP-a se nalazi nekih 30 metarra od mjesta gdje je bio napadac, u toj zgradi sigurno postoji neki snajper i sigurno postoji obucena osoba da ga skine, ako su vam argumenti da se ne ugrozi neciji zivot i da se ceka sigurna situacija pa mislite li da je nakon pucnja neko hodao pored njega svi su se razbjezali i u radijusu 50 metara nikog nije bilo, odmah je trebalo popet se na zgradu MUPa i skinut ovo smece, fizicki metak nije mogao povrjediti nekog ako se puca sa visine, pogodio bi u zemlju. Pola sata cekat da neko dodje i ostavit na milost ovog smeca gradjane u importanu je previse.


Covjece, bio bi ubijen iste sekunde!!! :roll:
smijes li garantovati za to? nemoj biti tako siguran, dvojica policajaca su ranjena, ako to nije dovoljan povod da se reaguje, onda sto mislis da bi u ovom slucaju bilo drugacije?

Vi sto pominjete pola sata do reakcije policije, aj' se prvo presaberite, odgledajte snimak jos koji put, popricajte sa ukucanima i komsijama, pa se vratite ovde na forum i ne prosipajte se vise. :run:
ludimilojko
Posts: 98
Joined: 24/07/2011 22:17

#385 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by ludimilojko »

Fuuj gadi mi se ovo sto je se desilo..Ovo je velika sramota za BiH to jest za Bosnjake Bih i njene politicare da su dopustili da ovaj umobolni covjek jer nebi ga ni nazvao takvim ucini ovakvo nesto...Citao sam samo par komentara na portalu sax-a i shvatio da ima nazalost jos takvih ljudi kojima rata nije malo i koji i dalje podrzavaju ove stvari a neznajuci da je ovo na njihovo lose...Zao mi je sto se desilo nisam bosnjak al je ovo katastrofa dokle smo dosli dotakli smo dno dna..A za sve su krivi politicari koji su dopustili da se odgajaju ovakvi ljudi sa poremacajima i sa stavovima da u ime Allaha raznesu jednu ambasadu...I pitam se posto nije drzavljanin bosne sto lijepo niije otisao u bg da puca a ne dosao u drugu zemlju..jooj jednom kazem pise nam se lose zbog ovakvih likova..zao mi je al je tako..toliko od mene :bih:
User avatar
FreeSol
Posts: 768
Joined: 13/06/2011 10:16
Location: +43° 49' 31.31", +18° 20' 6.00"

#386 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by FreeSol »

...
Last edited by Anonymous on 28/10/2011 21:17, edited 1 time in total.
Reason: banned
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#387 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by missko »

Moze li se iko zamisliti u ulozi drota i da puca bez naredjenja ili ako je komandir da naredi pucanje bez da pita nekoga s vrha, ja licno ne bih pucao jer za ubistvo se odgovara pa nema veze da si spasio 300 ljudi tim ubistvom. Ovo je bilo najbolje sto su cekali snajperistu i ranili djubre pa sad ga pod hitno treba u logore sa Bin Ladenovima nek se druze i planiraju po pustinjama terorizam.
User avatar
Ajant
Posts: 268
Joined: 07/02/2011 21:00

#388 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Ajant »

Ovim se šalje slika ostatku svijeta da je BiH leglo terorista,ekstremista i islamista, europski Afganistan, a da je RS sveta legija koja ce da zastiti sve pravovjerne. Mislim covjek dođe i šeta pola sata sa kalašnjikovom. Šta je uopšte bio plan ? Sve je tako ofirno iscenirano. Da nije žalosno, bilo bi smiješno.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#389 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by zateznistub »

nihoniho wrote:
zateznistub wrote:
nihoniho wrote:ovo me malo podsjeca na "dog's day afternoon", da nije tragicno bilo bi komicno. terorista koji dozvoljava da se odvezu ranjeni, pri tome seta kao na korzu. policija koja ga, gleda 20-30 minuta, pa onda ranjavanje u nogu.......e bosno.......
Sto bih ja volio tebe i slicne volio vidjeti Na poziciji glavnokomandujuceg MUP-a.
pa je li mislis da policija ne bi trebala preventivno razmotriti mogucnost da jedan covjek uzme kalasnjikov, izadje na ulicu i pocne pucati? sta se radi u slicnim situacijama? ceka se pola sata?
trebace malo vise vjestine da me se uvjeri, iako nisam policijski expert, da je ovo briljantna procjena policije........
O preventivnim djelovanjim nije rijec i tu se slazem sa tobom, ali u situaciji koja se desila i na mjestu kojem se sve desavalo obicnapolicija nije smjela djelovati iz vatrenog oruzja iz cistog razloga sto je bilo velika vjerovatnoca da ce neko neduzan stradati. Policija je, po meni, djelovala onako kako je mogla i trebala. Ovo je bila krizna situacija i kao takva je od strane policije provedena maksimalno profesionalno. Obicna policija je blokirala sve vitalne dijelove grada i tu se njihova jurizdikcija zavrsava. SIPA i ostali su djelovali kako su trebali i onesposobili ga kad je to bilo najbezbolnije po ostale građane.
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#390 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Johnny_x »

Creasy wrote: Vi sto pominjete pola sata do reakcije policije, aj' se prvo presaberite, odgledajte snimak jos koji put, popricajte sa ukucanima i komsijama, pa se vratite ovde na forum i ne prosipajte se vise. :run:
A koliko je trrebalo onda vremena da reaguju.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#391 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by HAVANA »

Davno bi kad smo govorili da je ovo zlo,da ce nas skupo kostati,da im treba stati u kraj...Proglasavani smo cafirima,komunjarama,islamofobima a oni su bili nestasni pojedinci bez ikakvog cilja i organizacije,ismijavali su nas kod onih trkeljanja po vukojebinama i njihovim selima i privatnim skolama...kao jebo par pistolja i nesto cd-a...i u bugojnu je to bio cin pojedinaca...ne treba hajka na sve...djecu su poceli jebavati i otimati od roditelja...opet pojedinac...Treba,sve redom...jebem li im ucitelja u prkno... :evil:
Danas,ne sutra...Danas sve pretrkeljati i pohapsiti gamad...
Last edited by HAVANA on 28/10/2011 21:15, edited 1 time in total.
shillen
Posts: 11242
Joined: 24/12/2010 23:12

#392 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by shillen »

Ajant wrote:Ovim se šalje slika ostatku svijeta da je BiH leglo terorista,ekstremista i islamista, europski Afganistan, a da je RS sveta legija koja ce da zastiti sve pravovjerne. Mislim covjek dođe i šeta pola sata sa kalašnjikovom. Šta je uopšte bio plan ? Sve je tako ofirno iscenirano. Da nije žalosno, bilo bi smiješno.
uh sace da te napadnu :-) :D i ja imam poprilicno isto misljenje ;-)
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#393 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by alibegoa »

Creasy wrote:Vi sto pominjete pola sata do reakcije policije, aj' se prvo presaberite, odgledajte snimak jos koji put, popricajte sa ukucanima i komsijama, pa se vratite ovde na forum i ne prosipajte se vise. :run:
25 minuta do dolaska specijalaca i još 15 dok ga nisu upucali.
i još sam se sjetio jednog detalja, dakle prije ovih 25 minuta, napadač valjda ispucao metke, šetka se, svima nam čudno šta se dešava, pa valjda i samom napadaču koji u jednom trenu viče, šta je još nema Amerikanaca?
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#394 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by pape »

MUNAFIK wrote:
Bosanski_kralj wrote:Nisam znao da je ovaj problem sa vehabijama toliko izražen. U mom kraju ih skoro da i nema. Ili se ne ističu ili ih stvarno nema, ali uglavnom ja ih nešto i ne primjetim.
Problem je u Sarajevu toliko izrazen da je lik morao doci iz Srbije da ovo uradi u Sarajevu :roll: ...
Zao mi je nevinih ljudi a i naseg grada koji ce najvise gubiti radi zaludjenog balavca, ocito nenormalnog jer je odranije poznat po devijantnom ponasanju...
Opet relativiziranje, ... koliko ce se jos puta ovdje ponoviti da je lik dosao iz Srbije, ... koliko ce josh dugo to nama biti "argument", ... pranje ruku, k`o Ponciju Pilatu.
I naravno da ovakva sranja prave zaludjene budaletine, ... naravno, ... nenormalne, jer da je normalan, ne bi to ni pomislio. Pitamo li se tko ih je zaludio, i naveo na devijantna ponasanja. Godinama dozivljavamo i citamo o njihovim metodama u "borbi za moral". Sta su oni, koji su bili duzni, ucinili na prevenciji da ne dolazi do ovakvih sranja?

Gadi mi se nase licemjerstvo.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#395 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by JoseMujica »

FreeSol wrote:
vratnik wrote:
JoseMujica wrote:kod nas samo specijalne policijske jedinice imaju duge cijevi ljudi tako da ne napadate policiju bez veze.

Ko god zna išta o oružju jasno mu je da na onoj udaljenosti + napadač sa automatskim oružjem, onaj pištolj ti skoro ima vrijednost praćke.

Najgora stvar koja se mogla desiti da je su policajci počeli pucati sa svih strana iz pištolja.

ovo je odlično odrađeno..policiji svaka čast što je odradila svoj posao i svaka čast onim ljudima koji su izvlačili ranjenike...to su pravi heroji i nadam se da će ima ovaj grad, kanton ili država dati barem zahvalnice. To je bar neko simboličko hvala...ako se to ne uradi trebamo se sami polit napalmom i zapalit cigaru :!:

Ja bih ove građane kandidovao za šestoaprilsku nagradu Grada Sarajeva za ispoljenu građansku hrabrost
samo da podrzim podebljano
:thumbup: :bih:
Evo ja se odlicno razumijem u oruzje, to sve ima smisla sto si ti rekao, OSIM sto je policija bila iza autobusa na semaforu, bili su iza kamiona, gdje je ukupna udaljenost bila manja od 20 METARA. Pojedini pajkani su se sakrili iza suncobrana i provirivali.

Kolegu policajca im ranio, NITI JEDAN policajac nije prisao po njega, izasli su ljudi iz svojih auta i krenuli prema ranjenom policajcu i ubacili ga u kombi i odvukli.
e onda je to druga stvar...ja bar sa onih snimaka nisam mogao procjeniti udaljenost...ako je tako onda kritika policije ima smisla

U svakom slučaju mislim da su ovi ljudi što su pomagali ranjenim policajcima istinski heroji ovog grada i smatram da je red da im se zahvalimo. Poslao sam pp jednom od moderatora da Sa-x (ipak kao neka institucija) pokrene online peticiju koju bi onda uputili prema gradonačelniku da se ovi ljudi predlože za Šestoaprilsku nagradu Grada Sarajeva za ispoljenu građansku hrabrost.

to je najmanje što bi trebali da učinimo za njih...i svaka im čast :thumbup: iskreno ja sam ne znam da li bih smio uraditi ono što su danas uradili oni
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#396 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by missko »

Ovo bi mogao biti razlog da se zarati i kod nas. Ameri zavrsili u Libiji pa se sad mogu okrenuti lagodno ove nase da istrijebe kad ih mi sami vise ne mozemo nista. Niko nije kriv nego mi kada smo pustili da se ta govna razmnozavaju i druze i zive i rade u nasoj drzavi. Pa treba raditi racije po njihovim objektima mesdzidima kucama stanovima kaficima gdje god da se skupljaju i to svaki boziji dan ih jebavat dok im ne dosadi.
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#397 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by psydelija »

jenkijevskim marufetlucima nikad kraja.
lose izrezirana drama... nista specijalno...
ovaj je njihov covek, kao i tzv talibani, samo se iz naftalina, po potrebi izvlace.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#398 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Creasy »

Johnny_x wrote:
Creasy wrote: Vi sto pominjete pola sata do reakcije policije, aj' se prvo presaberite, odgledajte snimak jos koji put, popricajte sa ukucanima i komsijama, pa se vratite ovde na forum i ne prosipajte se vise. :run:
A koliko je trrebalo onda vremena da reaguju.

Vrijeme potrebno da djeluju je odredjivala trenutna situacija na terenu, u ovom slucaju ponasanje napadaca. Zar je to tako tesko za shvatiti?

Ponavljam, da je isti poceo da puca okolo (dakle nakon dolaska policije), iste sekunde bi bio smaknut (a ne ranjen).
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#399 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Hemel »

shillen wrote:
demetra22 wrote:Realno meni u analiziranju danasnjeg dogadjaja nije jasno KO JE BIO META NJEGOVIH NAPADA.
Koga je htio da ubije, osim sebe?
Kako je mislio da osteti ambasadu/amerikance?
Zasto njemu treba da ode na ulicu, ispali par metaka na ambasadu, bude uhapsen, eventualno ranjen i ubijen?

Kada se radi klasicni teroristicki napad, u ime vjere, onda je valjda cilj da se likvidira neko. Ovdje ne vidim metu.

:?
konacno nest normalno :thumbup: ovaj napad nema nikakve logike ....
ja bi rek'o da je on samo htio paznju , kako god to zvucalo ... :roll:

i meni tako izgleda...
nihoniho
Posts: 1744
Joined: 18/03/2008 19:10
Location: cardak ni na nebu ni na zemlji

#400 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by nihoniho »

zateznistub wrote: O preventivnim djelovanjim nije rijec i tu se slazem sa tobom, ali u situaciji koja se desila i na mjestu kojem se sve desavalo obicnapolicija nije smjela djelovati iz vatrenog oruzja iz cistog razloga sto je bilo velika vjerovatnoca da ce neko neduzan stradati. Policija je, po meni, djelovala onako kako je mogla i trebala. Ovo je bila krizna situacija i kao takva je od strane policije provedena maksimalno profesionalno. Obicna policija je blokirala sve vitalne dijelove grada i tu se njihova jurizdikcija zavrsava. SIPA i ostali su djelovali kako su trebali i onesposobili ga kad je to bilo najbezbolnije po ostale građane.
puno je pola sata, mora postojati scenario po kom se ovakve situacihje rjesavaju efikano.
sta da je ovaj covjek imao 7-8 okvra municije i da je imao namjeru pucati na civile? da li bi opet cekali da sipa odluci hoce li ga gadjati u lijevu ili desnu nogu? ne ide ovako, protivi se logici.
Locked