NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#101 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by BadBoy »

DaysleepeR wrote:
splinter wrote:al ček, očevici sa terena tvrde da je napadač u 40 tim godinama i pričao na arapskom*?
a ovaj ima 22 god
hmm

Image


nema hmm nisu dobro vidjeli
Znate šta je meni najgore kada pogledam ovu sliku? To što je lik očito obučen za ovo. Pogledajte kako propisno drži kažiprst pored okidača što je ispravno (trigger control) i kako cijev drži "stručno" okrenutu prema zemlji. Laik i luđak bi konstantno držao prst na obaraču, te bi mahnito mahao puškom okolo. Ovaj je negdje prošao dobru obuku.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#102 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by poznanik »

luciferino wrote:Znam da nam je svima grozno, ali izgleda da svijet ovo ne vidi kao direktni napad na ambasadu i Amerikance:
Bosnian policeman injured in shooting spree
AP – 47 mins ago.

SARAJEVO, Bosnia-Herzegovina (AP) — An unidentified man has opened fired with an automatic rifle in front of the U.S. embassy in Sarajevo, injuring at least one police officer before he was shot and arrested.
Police blocked the area Friday and after a 30 minute standoff apprehended the shooter as pedestrians watched from behind buildings and vehicles.
The man was taken to an ambulance. It is not clear whether he survived or what his motives were.
Muhamed Budimlic — the Interior Minister of the Sarajevo Canton — told The Associated Press that at least one policeman was injured.
Kazu samo da je pucao ispred ambasade?
E jos samo da specijalci preostalu kopiladiju pohvataju i da im se... :dance:
I ja mislim da ova pucnjava nije bila usmjerena na Američku ambasadu, prije će biti da je inteligentno smišljena lokacija za incident, a da je "pucač" samo markirao i svojim prisustvom samo angažovao policiju, koja se u velikom broju koncetrirala na ovo područje. Nesreća bi bila da postoji još jedna slična grupa, sa sličnim planom terorizma.

Ova dvojica od navedenih terorista su bili prisutni u G.Maoči, kad je raciju izvršilo 600 policajaca... :-)
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#103 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Arc_Angel »

Uzas sada istog momenta reakcija policije mora biti masovna, brza, rigorozna hitno se mora reagovati da se jasno stavi do znanja cijelom svijetu da je Bosna protiv ovoga, mi u Sarajevu sada moramo jos jednom pokazati da smo protiv ovih vehabija, jasno se mora podvuci crta, tolerisanja vise nema jer su oni presli crtu, pljunuli nam svima redom u oko, i drznuli se da ovo naprave u nasem gradu, ovo prestaje odmah......................
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#104 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by @mba »

dobro je da je ostao ziv, da kaze sta je htio da podstigne sa ovim potezom?
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#105 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by zlajapravaraja »

Na CNN.com-u jos uvijek nista...

More bit' da nisu znali unaprijed ovaj put, pa i oni ostali zateceni... :oops:


E bas me zanima 'oce li lik prezivjeti...

Moja kvota da nece: 1,05
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#106 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Magarece_godine »

User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#107 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by @mba »

Arc_Angel wrote:Uzas sada istog momenta reakcija policije mora biti masovna, brza, rigorozna hitno se mora reagovati da se jasno stavi do znanja cijelom svijetu da je Bosna protiv ovoga, mi u Sarajevu sada moramo jos jednom pokazati da smo protiv ovih vehabija, jasno se mora podvuci crta, tolerisanja vise nema jer su oni presli crtu, pljunuli nam svima redom u oko, i drznuli se da ovo naprave u nasem gradu, ovo prestaje odmah......................

i sta predlazes, da se svi zatvore koji nose brade? :-)
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#108 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by poostar »

Zar od vas nikom nije cudno da su ovi smradovi dosli iz Srbije da pucaju na americku ambasadu u Sarajevu ? Sto nisu pucali na nju u Beogradu ili Podgorici vec u Sarajevu ?! Providna je ova igra..Dodik u americi - valja Bosnu prikazati kao pogodno tlo za teroriste..

nadam se da ce murija ovu vehabijsku stoku mlatiti dok ne propjevaju i onda po kratkom postupku metak u celo.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#109 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by dječak sa šibicama »

Cuj nije napad na americku ambasadu :-) jok eto, pucao je na obezbjedjenje ambasade jer mu je cilj napada bio Importane centar :roll:

To sto nije pucao po civilima koji trce okolo, precizno govori da se ne radi ni o kakvoj budali, vec dobro obucenom teroristi (ocito u Gornjoj Maoci) sa jasnim ciljevima.
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#110 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Hantraga »

Americki mediji mudro sute...Jos nista ni na jednom americkom medijskom portalu...
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#111 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by neo7 »

Na vijestima na FTV prikazujiu snimak gdje proletise 2 specijalca i za njima neki lik u trenerci i gore neki duks sa puskom, valjda je policajac ali tek tako, bez opreme :shock:
freedom within
Posts: 181
Joined: 12/08/2009 23:24

#112 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by freedom within »

Da se ovo desilo u Americi, ova spodoba bi bila mrtva poslije 3-4 minute,garantujem.
User avatar
Feliks
Posts: 174
Joined: 15/05/2007 13:17
Location: Sarajevo

#113 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Feliks »

Religious Fantastic wrote:Koliko će ovo naškoditi BiH u ovom trenutku nije moguće ni procijeniti...ali mislim da svi možemo pretpostaviti.

A za drotove, za koje vjerovatno do sada znate da ih mrzim i prezirem zbog njihove nesposobnosti, mogu samo reci CESTITAM! Uspjeli ste mi dokazati da ste jos nesposobniji nego sto sam to mogao i zamisliti. Znaci ovako...lik napadne ambasadu, upuca vam kolegu, stoji na čistini sa AUTOMATSKIM oružjem i vjerovatno ugrožava živote desetina građana i vi stojite kao najveće ****** i gledate to sa rukama u đepovima?! Ma BRAVO! Tercius i ostali, kapa do poda!

Nemojmo zaboravit da su ovu ovakvu "našu" policiju obučavali između ostalih i Amerikanci putem misije IPTF i privatnih "vladinih" agencija ICITAP i Dyncorp...
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#114 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by newklear »

neo7 wrote:Na vijestima na FTV prikazujiu snimak gdje proletise 2 specijalca i za njima neki lik u trenerci i gore neki duks sa puskom, valjda je policajac ali tek tako, bez opreme :shock:
Vidio sam i ja to i bi mi čudno - mogao je i on glavu izgubiti od snajperista...
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#115 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by plucna mahramica »

BadBoy wrote:
Znate šta je meni najgore kada pogledam ovu sliku? To što je lik očito obučen za ovo. Pogledajte kako propisno drži kažiprst pored okidača što je ispravno (trigger control) i kako cijev drži "stručno" okrenutu prema zemlji. Laik i luđak bi konstantno držao prst na obaraču, te bi mahnito mahao puškom okolo. Ovaj je negdje prošao dobru obuku.
Upravo... I ne samo da je obucen nego je i 'obucen' (u tekstilnom smislu :D ) tako ofirno da je to smijesno.
On kao dosao iz Srbije da ovdje 'pomogne'... i to sve dok je dodo u ameriKi...

I jos, malo pucao pa malo glumio manekena sa kalasom? Znaci nikakvog cilja osim politickog. Kakva je to steta nanesena Amerikancima? Setao se i ladno cekao dok ga ne neutralisu.
User avatar
splend
Posts: 1057
Joined: 30/01/2011 23:34

#116 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by splend »

poostar wrote:Zar od vas nikom nije cudno da su ovi smradovi dosli iz Srbije da pucaju na americku ambasadu u Sarajevu ? Sto nisu pucali na nju u Beogradu ili Podgorici vec u Sarajevu ?! Providna je ova igra..Dodik u americi - valja Bosnu prikazati kao pogodno tlo za teroriste..

nadam se da ce murija ovu vehabijsku stoku mlatiti dok ne propjevaju i onda po kratkom postupku metak u celo.
sta ima da bude cudno. ovo je bosnjak iz srbije. nije srbin iz srbije. obicna budala, idiot. kanite se tih teorija zavjere, da su svi krivi osim nas. eto srbija i dodik krivi sto je bosnjak iz sandzaka dosao da puca po sarajevu :oops:
Last edited by splend on 28/10/2011 18:12, edited 1 time in total.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#117 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by patrius »

...
Last edited by Anonymous on 28/10/2011 18:12, edited 1 time in total.
Reason: banned
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#118 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by dr.gog »

Gothic princess wrote:i ko sada može reći srbima i hrvatima da je bosna njihova domovina... :sad:
Zdravo, princezo plitke pameti na tastaturi :) . A sad iš nazad u dvorac :D ...Obično ne bih ovo rekao ženi, ali nakon što ti pročitah 5-6 postova, morao sam :oops:

Ne sviđa mi se površno komentiranje djelovanja drugova iz policije....Treba naučiti dosta toga da bi se uopšte "u usta uzeo" postupak jednog specijalca u ovakvoj situaciji. Iskreno žalim ako je zaista ranjen neko od drugara :(

Građanima Srbistana koji su došli na ideju da uznemiravaju mirne američke diplomate u njihovoj humanoj misiji želim dugotrajno liječenje i dugotrajan boravak iza rešetaka, u Srbiji naravno.

Prema eventualno pretrpljenom strahu američkih službenika nemam nikakvih skrupula. Zaslužili su noćnu moru, i imaju je.
Uostalom, ovo im je u opisu posla..da se boje i odgovaraju za sve ono zlo što predstavlja njihova država u svijetu.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#119 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by KatarinaKosaca »

Gothic princess wrote:i ko sada može reći srbima i hrvatima da je bosna njihova domovina... :sad:
:shock: :? :?
A ko biva Bošnjacim i ostalim može, jer se desio jedan terotistički napad :?: . Na šta aludiraš? Komentar tipičan za nik. :-?
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#120 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by slobodni armirach »

ma znaju tajne sluzbe sve sta se radi i sta treba u buduce da se desi.

na kraju krajeva svi znamo kako i gdje je nastao vehabizam i naravno zbog cega, Kraljica, familija Saud, dalje znate i sami,....
dovoljno je procitati sta dr Rešid Hafizovic kaze o njima kao i dr Mustafa Spahic,...a kakve su probleme Rešid I Mustafa imali zbog svojih stavova prema vehabizmu su poznate kao i odakle pristizu od Sultana
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#121 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by alibaba_i_30_godina »

neo7 wrote:Na vijestima na FTV prikazujiu snimak gdje proletise 2 specijalca i za njima neki lik u trenerci i gore neki duks sa puskom, valjda je policajac ali tek tako, bez opreme :shock:
I ja sam to vidio i iznenadio se. :shock:

Sad da imalo razmisljaju trebaju se mobilizovati i pravac Gornja Maoca u raciju i hapsenje.
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#122 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by terra_incognita »

malo, malo pa neki gavrilo
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#123 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by poostar »

splend wrote:
poostar wrote:Zar od vas nikom nije cudno da su ovi smradovi dosli iz Srbije da pucaju na americku ambasadu u Sarajevu ? Sto nisu pucali na nju u Beogradu ili Podgorici vec u Sarajevu ?! Providna je ova igra..Dodik u americi - valja Bosnu prikazati kao pogodno tlo za teroriste..

nadam se da ce murija ovu vehabijsku stoku mlatiti dok ne propjevaju i onda po kratkom postupku metak u celo.
sta ima da bude cudno. ovo je bosnjak iz srbije. nije srbin iz srbije. obicna budala, idiot. kanite se tih teorija zavjere, da su svi krivi osim nas. eto srbija i dodik krivi sto je bosnjak iz sandzaka dosao da puca po sarajevu :oops:
On je gradjanin Srbije i najmanje bosnjak, mani me se te torovske price. Zasto gradjanin Srbije dolazi pucati po Bosni, zasto ne puca po Srbiji ?
User avatar
arte.fakt
Posts: 903
Joined: 28/02/2010 19:30

#124 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by arte.fakt »

ljudi morate gledati stvari sire, ne moze musliman napasti bilo koga, posebno ne sada kada je "eshurul hurum" mjeseci kojima je hadz i to danas nastpuio i u kom je zabranjeno ratovanje...bas zabranjeno ... znaci to je necije drugo djelo a to sto je on imao bradu i kako je sve pripreman nema veze s islamom i muslimanima a oni ce biti ti koji ce platiti cijenu
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#125 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Zux »

Ne razumijem ove komentare tipa "mi sami sebe zajebasmo", "ispascemo nezahvalni" i sl. Ko to MI?? Ja nisam MI s njim, nemamo nista zajednicko. Niko normalan ne ide u istu recenicu sa ovom budalom, a pogotovo ne zajedno u mnozini u prvom licu. To je samo jedna kretenska spodoba, i to cak i drzavljanin druge, nama inace, posebno "prijateljske" zemlje. Vehabijski pokret treba zabraniti momentalno i sve slicne njemu pozatvarati i(ili) protjerati, jednostavno ukinuti i najmanju mogucnost ovih sranja.
Locked