NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#26 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Entropio »

Koliko je ljudi povrijeđeno u ovom napadu? Zna li se tačna informacija?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#27 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by DaysleepeR »

splinter wrote:al ček, očevici sa terena tvrde da je napadač u 40 tim godinama i pričao na arapskom*?
a ovaj ima 22 god
hmm

Image


nema hmm nisu dobro vidjeli
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#28 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by patrius »

popajic wrote:
dječak sa šibicama wrote:Jasarevic Mevlid, iz Novog Pazara, u zadnje vrijeme stanovnik Gornje Maoce.
Jebem ti zivot sta mogu retardirani fanatici uraditi jednom gradu.
FUJ :x
Da bas...zamisli kakav je to grad :zjev:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#29 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by dječak sa šibicama »

Napadnuta Američka ambasada u Sarajevu: Jedan napadač ubijen, jedan ranjen, za dvojicom se traga (FOTO/VIDEO)

Nepoznate muške osobe pucale su na Američku ambasadu u Sarajevu
Autor Redakcija | Objavljeno 28.10.2011. u 03:39
Verzija za štampu Samo tekst Decrease font Enlarge font
Foto: Berjamin Nizić Foto: Berjamin Nizić

Nepoznata muška osoba puca iz puške, najvjerovatnije kalašnjikova, na Američku ambasadu u Sarajevu. Muškarac ima maskirnu jaknu i još uvijek se šeće oko Ambasade. Prema onome što možemo vidjeti iz redakcije web-portala "Dnevnog avaza", koja je smještena na 23. spratu, "Avaz Twist Towera" ima povrijeđenih, najvjerovatnije radnika obezbjeđenja.

15:50 Iz službenih izvora nam je potvrđeno da se dešava incident. Također, "Dnevnom avazu" je potvrđeno da niko od službenika ili diplomata nije povijeđen.

15:57 Čuju se pucnjevi iz pravca Tehničke škole. Svjedoci tvrde da napadač ima crnu torbu. Postoji bojazan da je u pitanju ekploziv.

15:59 Pripadnici specijalne policije su izašli iz kombija na raskrsnici i trče prema zgradi "Karingtonci".

16:01 I definitivno je potvrđeno da su svi uposlenici Ambasade nepovrijeđeni. Jedan policajac je ranjen.

16:04 Veliki broj građana Sarajeva okupio se na raskrsnici kod Željezničke stanice i posmatra dešavanja oko Ambasade.

16:06 Prema nepotvrđenim podacima, dva su policajca ranjena - jedan u glavu, drugi u nogu.

16:09 Napadač je upravo snimljen. Ima dugu bradu i čini se da je vehabija. Odjeven je poput "istočnjaka". Ima nošnju sličnu suknji i skraćene pantolone.

16:12 Pucnji odjekuju iz pravca Zemaljskog muzeja.

16:15 Napadač je pogođen iz snajpera. Navodno nije bio sam.

16:16 Drugi napadač je, navodno, ranjen u kuk. Prema riječima izvještača sa lica mjesta čini se da je opasan eksplozivom.

16:17 Napadač je, prema nepotvrđenim informacijama, strpan u kola Hitne pomoći i upućen na KUM.

16:30 Stranica "Dnevnog avaza" teško podnosi ogroman broj posjeta. Izvinjenje čitaocima i molba da budu strpljivi. "Dnevni avaz" posjeduje ekskluzivni snimak čitavog događaja koji ćemo uskoro objaviti!

16:39 Policajac, koji je ranjen u današnjoj pucnjavi u blizini Ambasade SAD-a u Sarajevu, primljen je u Opću bolnicu "Prim. dr Abdulah Nakaš" sa teškim tjelesnim povredama, prim. dr Milan Mandilović.
"Povrede su teškog karaktera. Slomljene su obje potkoljenice, ali je pacijent za sada van životne opasnosti", kazao je Mandilović.

16:41 Radnici Importane šoping centra ne mogu napustiti objekat jer policija provjerava njihove automobile. Postoje indicije da su napadači krenuli iz tog objekta.

17:00 Vozilo Hitne pomoći, u čijoj pratnji su bila dva vozila specijalnih jedinica, upravo su se uputila prema tranzitu na Ciglanama.

17:06 Prema nepotvrđenim informacijama iz policije - Američku ambasadu u Sarajevu su planirala napasti četiri napadača. Jedan je ubijen, drugi oko 17 sati premačen u KUM, a za dvojicom se i dalje traga s obzirom da su, navodno, nakon Američke ambasade trebali napasti i Britansku ambasadu u Sarajevu.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#30 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by JoseMujica »

Entropio wrote:Koliko je ljudi povrijeđeno u ovom napadu? Zna li se tačna informacija?
meni reče iz SIPA-e momak da su dva njihova policajca teže ranjena
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#31 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by alibaba_i_30_godina »

Entropio wrote:Koliko je ljudi povrijeđeno u ovom napadu? Zna li se tačna informacija?
Jos uvijek govore o 2 policajca koji su ranjeni, jedan u noge teze i prebacen je u bolnicu Abdulah Nakas, a drugi je kao ranjen u glavu. Ali to je sve jos uvijek nepotpuna i neprovjerena informacija.
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#32 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Chisum »

Ma ne ba tu... to dok narodu ne pukne film, pa ne podere ova govna, svako malo ce nas ovakav seljak potsjecati da nije dovoljno sto smo rat preturili preko ledja, sto imamo neprijatelje gdje god se okrenemo, nego ce jos ono, pucati po mom gradu i po ljudima koji su krv ovdje pisali dok je on sisao sisu.


Jebe mi se za ban, ovdje vise nikakva lijepa rijec ne pije vode.

SVE STO RADE od prvog dana od kada ih je onaj dzeparos dovukljacio ovdje, rade u korist cetnika i ustasa! Valja li su im toliko u ovih zadnjih 20 godina, da im trebaju dici spomenike od Beograda, Banja Luke, pa do onih hercegovackih selendri.

Ako ima jos koji da je ucestvovao u ovoj "akciji" (stari junacki vehabijski stil - ubij bliznjeg svog, posto niti imas muda, a ni benzina da stignes do pravog neprijatelja) - nadam se da ce mu drotovi pucati u glavu cim im padne saka.
Last edited by Chisum on 28/10/2011 17:25, edited 1 time in total.
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#33 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by luciferino »

Kako sam samo bijesna i kako mi je samo muka. I jedino sto mislim je "samo ne opet mi kao glavna vijest po bijelosvjetskim medijima." Doslo djubre malo da se setka po gradu i malo pripuca, da mu sve po spisku...

Navodno ih je cetvero....Kako pise Avaz, jedan je smaknut, drugi je prebacen u KUM, a za dvojicom se traga.

Nisam se odavno ovako sjebano osjecala...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#34 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Banksy »

Užas. Politički, mrtvi smo.

Za 15 godina,
Od poslijeratnih miljenika cijelog svijeta, Amerike posebno, od grada heroja, grada stradalnika, multikulti oaze, grada o čijem su su se herojstvu, snazi i dobroti pisale pjesme širom svijeta,
postali smo grad isključivosti i nasilja, grad radikala i terorizma, grad vehabija, grad slučaj,

I kako su nekad pretjerivali hvaleći nas se i previše, tako će nas danas i kuditi ..

KATASTROFA,
šta smo uradili od sebe i kako smo to dozvolili, svi mi.
armin071
Posts: 5284
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#35 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by armin071 »

Nista pravac gornja Maoca i vodit govna iz BiH pravac Gvantanamo.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#36 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Gray »

Religious Fantastic wrote:Koliko će ovo naškoditi BiH u ovom trenutku nije moguće ni procijeniti...ali mislim da svi možemo pretpostaviti.

A za drotove, za koje vjerovatno do sada znate da ih mrzim i prezirem zbog njihove nesposobnosti, mogu samo reci CESTITAM! Uspjeli ste mi dokazati da ste jos nesposobniji nego sto sam to mogao i zamisliti. Znaci ovako...lik napadne ambasadu, upuca vam kolegu, stoji na čistini sa AUTOMATSKIM oružjem i vjerovatno ugrožava živote desetina građana i vi stojite kao najveće ****** i gledate to sa rukama u đepovima?! Ma BRAVO! Tercius i ostali, kapa do poda!

Polako, ovakve stvari su rijetko gdje zadatak obične policije, nego se trebaju sačekati specijalci kojima je to posao, i izgleda da su dosta brzo došli, tako da ne treba napadati policiju.

Ako išta treba pogledati rad sigurnosnih službi koje treba da prate i nadgledaju ovakve tipove.
semso_bonaparte
Posts: 308
Joined: 01/04/2011 09:27

#37 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by semso_bonaparte »

Chisum wrote:Ma ja, eto, slucajno se tako obukao... skupile mu se tole od pranja...

Ne, jos bolje, platili mu Masoni da se tako obuce, pa da ga sjuze snajperom u vugla...



Kada god se zapocne prica o ovom ljudskom SMECU, govnima koja su nas kostala toliko u ovom poratnom vremenu, i jos ce, odmah se nadju ovi, kao nakon ovog ubistva u Bugojnu, koji ce sve da urade ne bili opet oprali ovu KUGU koju su nam uvezli, koja godinama ide samo na ruku skutorima i cetnicima i onima kojima nije do ove zemlje. Satro "a ko su te vehabije?" isl...

Ovom majmunu i onima koji su ga odgajali, opremili i nahuskali na ovo - idi na Pale pa pucaj po bivsim ratnim zlocincima, sve ti jebem retardirano!
:thumbup:

treba imati muda oticfi na pale il isto ne ide da brani islam u afganistn ili irak
ma joj bjezi dobit cu ban zbog ljudske fekalije
dibidus
Posts: 266
Joined: 15/02/2011 11:06

#38 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by dibidus »

nema vise popustanja, ovaj put im ne gine uslovna kazna !
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#39 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Not My Idea »

gledam ovaj video i :x :x :x
vidi ti njemu odjece, brade...slika muslimana za ostatak svijeta-naoruzani pecinski pracovjek!
i onda im krivo sto ih svijet tako vidi
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#40 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by JoseMujica »

Religious Fantastic wrote:Koliko će ovo naškoditi BiH u ovom trenutku nije moguće ni procijeniti...ali mislim da svi možemo pretpostaviti.

A za drotove, za koje vjerovatno do sada znate da ih mrzim i prezirem zbog njihove nesposobnosti, mogu samo reci CESTITAM! Uspjeli ste mi dokazati da ste jos nesposobniji nego sto sam to mogao i zamisliti. Znaci ovako...lik napadne ambasadu, upuca vam kolegu, stoji na čistini sa AUTOMATSKIM oružjem i vjerovatno ugrožava živote desetina građana i vi stojite kao najveće ****** i gledate to sa rukama u đepovima?! Ma BRAVO! Tercius i ostali, kapa do poda!
nemoj tako...šta su trebali uraditi tita ti...frajer sa kalašem, a oni sa pištoljčićima a okolo masa naroda.....da su počeli pucati prije nego što su snajperisti stigli bilo bi daleko više povrijeđenih, a možda i mrtvih
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#41 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by poznanik »

Chisum wrote:...SVE STO RADE od prvog dana od kada ih je onaj dzeparos dovukljacio ovdje, rade u korist cetnika i ustasa! Valja li su im toliko u ovih zadnjih 20 godina, da im trebaju dici spomenike od Beograda, Banja Luke, pa do onih hercegovackih selendri.

Ako ima jos koji da je ucestvovao u ovoj "akciji" (stari junacki vehabijski stil - ubij bliznjeg svog, posto niti imas muda, a ni benzina da stignes do pravog neprijatelja) - nadam se da ce mu drotovi pucati u glavu cim im padne saka.

Ma oni su "šaka jada" koju je moguće "neutralizirati" za par sati, i to ne do nule, nego ih satjerati i u "minus", ali neko iz političkog vrha opstruira, ne dozvoljava, nekom trebaju :x
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#42 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by Decerto »

Eto ga,ko da je upravo stigao iz iraka.
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#43 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by neo7 »

Religious Fantastic wrote:Koliko će ovo naškoditi BiH u ovom trenutku nije moguće ni procijeniti...ali mislim da svi možemo pretpostaviti.

A za drotove, za koje vjerovatno do sada znate da ih mrzim i prezirem zbog njihove nesposobnosti, mogu samo reci CESTITAM! Uspjeli ste mi dokazati da ste jos nesposobniji nego sto sam to mogao i zamisliti. Znaci ovako...lik napadne ambasadu, upuca vam kolegu, stoji na čistini sa AUTOMATSKIM oružjem i vjerovatno ugrožava živote desetina građana i vi stojite kao najveće ****** i gledate to sa rukama u đepovima?! Ma BRAVO! Tercius i ostali, kapa do poda!
Jesi li ti ok ? Znas li da postoji procedura, naredba i sl...obicni policajci iza ovih zidova i sl nisu ni mogli nista, snajperisti su ga imali na nisanu svo vrijeme samo se cekala odluka sta i kako! Zbog toga nemoj da napadas ove policajce na videu bezveze...
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#44 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by pici »



evo ovdje se vidi kako je ubijen...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#45 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by O'zone »

dibidus wrote:nema vise popustanja, ovaj put im ne gine uslovna kazna !
:lol: Morao sam izvinjavam se komentar je vrh :thumbup:

Može nas jebat kako ko hoće mi nećemo prstom mrdnuti spali smo na to i nama više popravnog nema.
User avatar
kokakolas
Posts: 1441
Joined: 15/03/2008 21:35

#46 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by kokakolas »

Upravo pokazaše sliku ovog bolesnika na BBC-u. Poslije takvog rata, mi sami sebe pokopasmo - u miru... Ironija živa :|
ibizza
Posts: 4577
Joined: 05/06/2008 00:46

#47 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by ibizza »

Dvojica vehabija, Mevlid Jašarević (22) i Fatmir Muratović (23), privedena su prekjuče u Novom Pazaru prilikom posete deset ambasadora ovom gradu, saznaje Press u novopazarskoj policiji. Obučeni u vehabijskom stilu i sa prepoznatljivim bradama, oni su stajali mirno, preko puta zgrade opštine, gledajući dolazak ambasadora. Policija je pokušala
>> Pročitaj celu vest na sajtu Press <<
da ih legitimiše.- Muratović je odmah dao dokumenta, dok je Jašarević odbio da se legitimiše i nije hteo čak ni da kaže kako se zove. Zbog toga je policija odlučila da ih odvede u stanicu, a prilikom pretresa kod Jašarevića je pronađen veliki „rambo" nož koji je držao ispod jakne! U policijskoj stanici Jašarević je dao dokumenta. Preko kancelarije za terorizam dobili smo podatke da je on 2005. godine osuđen u Beču na tri godine zatvora zbog razbojništva, kada je uzeo 100.000 evra. Posle odležane kazne proteran je iz Austrije - navodi sagovornik Pressa.
Jašarević je ispričao policiji da je u februaru bio u selu Gornja Maoča kod Brčkog, najvećem vehabijskom uporištu u Bosni, kada je policija pohapsila veliki broj pripadnika ovog pokreta. Posle toga, kako je sam rekao, „vratio se u Novi Pazar da širi islam"!
- Drugi vehabija Muratović vređao je policiju, govoreći da ona štiti „neprijatelje", odnosno ambasadore u poseti Pazaru, i rekao da će sve kazniti Alah, jer su „diplomate neprijatelji islama". Obojica su posle saslušanja od nekoliko sati puštena na slobodu- navodi sagovornik Pressa, .

prije dva dana u Pazaru bio
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#48 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by luciferino »

kokakolas wrote:Upravo pokazaše sliku ovog bolesnika na BBC-u. Poslije takvog rata, mi sami sebe pokopasmo - u miru... Ironija živa :|
A ja bas posla reci da je orabrujuce sto se jos nismo pojavili na CNN-u :roll:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#49 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by alibaba_i_30_godina »

Evo sada ce opet vijesti na FTV, mozda ce imati vise informacija.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#50 Re: NAPAD NA AMERIČKU AMBASADU!

Post by zlajapravaraja »

neo7 wrote:
Religious Fantastic wrote:Koliko će ovo naškoditi BiH u ovom trenutku nije moguće ni procijeniti...ali mislim da svi možemo pretpostaviti.

A za drotove, za koje vjerovatno do sada znate da ih mrzim i prezirem zbog njihove nesposobnosti, mogu samo reci CESTITAM! Uspjeli ste mi dokazati da ste jos nesposobniji nego sto sam to mogao i zamisliti. Znaci ovako...lik napadne ambasadu, upuca vam kolegu, stoji na čistini sa AUTOMATSKIM oružjem i vjerovatno ugrožava živote desetina građana i vi stojite kao najveće ****** i gledate to sa rukama u đepovima?! Ma BRAVO! Tercius i ostali, kapa do poda!
Jesi li ti ok ? Znas li da postoji procedura, naredba i sl...obicni policajci iza ovih zidova i sl nisu ni mogli nista, snajperisti su ga imali na nisanu svo vrijeme samo se cekala odluka sta i kako! Zbog toga nemoj da napadas ove policajce na videu bezveze...

Mene zanima jesu li SVI nasi drotovi dobili zabranu da pucaju, i to ama bas svi, ukljucujuci i specijalce...

Mozda su samo americki marinci imali dozvolu za pucanje...

Moze li neko saznati ovo ???


A na CNN-u jos nista !!! :shock:
Locked