DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

hadzinicasa

#26 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by hadzinicasa » 20/10/2011 08:46

jel' to onaj što je rek'o da nikad neb' održ'o koncert u Beogradu?

JKG

#27 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by JKG » 20/10/2011 08:48

abs wrote:I još jednom, Sarajevo spava, Dok tamo neki pokret Naši, ruši Merlina, ruši sve što dolazi iz Sarajeva, a za to vrjeme, to isto Sarajevo po svom starom običaju spava, nijemo se posmatra sve što se oko njega dešava, sve te društvene promjene koje utiču na svjest građana nedodirju mozgove.
Šta očekuješ Sarajevo takvim svojim načinom življenja???svi koji sste bili na Merlinoom koncertu na stadionu Koševo, koji ste ga posjecivali na koncertma, podržavali, gdje je sad vaš glas????

Saraejvo, po starom dobrom isprobanom običaju, ponovo razočaravaš samoga sebe
Na sta li si ti "ograisao" nocas pa na sabahu pokreces ovakvu temu?
Merlin kao dio dustvenih promjena, mi ne reagujemo, sram nas bilo!!!

JThomas

#28 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by JThomas » 20/10/2011 08:53

Pa nije Dino Merlin na listi optuženih za Dobrovoljačku i slično, čemu takav vapaj???
On tamo ide da pjeva za pare, ne tjera ga niko. Osim toga, nekada je izjavljivao da nikad neće pjevati u Beogradu, pa neka sad trpi malo. Ima Sarajevo pametnijeg posla od dizanja glasa podrške hodži oportunisti, koji će za dobru lovu sutra napisati pjesmu "Da te nije Borise".
to.

karanana

#30 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by karanana » 20/10/2011 09:00

stochar wrote:
karanana wrote:gdje ste sada fanoviiiiiii
dok merlin zbog zastave tugujeeeeee, dok merlin tugujeeeee
vas glas se ne cujeeeee.
gdje smo bili mi kad je bilo najtezhe?! sramota, ne podrzati takvog coveka! evo, ja sam za akciju, ali ne znam kako uzvratiti. pade mi na pamet protestno spaljivanje Cecinih postera, ali kontam, naljutice se Merlin...
necemo mi spaljivati. mi smo civilizovani.
predlazem online peticiju u kombinaciji sa sakupljanjem dobrovoljnih priloga u nivou dininog honorara za beogradske koncerte. tako fino dino odgodi koncerte ali finansijski nije ostecen. i vuk sit i ovce na broju.

Curve

#31 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by Curve » 20/10/2011 09:02

fatamorgana wrote:Pa rano je, ja jos krmeljam ....
:thumbup: :thumbup:
fkt dje nadje odma zorom 'vake teme postat :-) :-)

juli84

#32 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by juli84 » 20/10/2011 09:04

Nek pjeva, zašto ne bi pjevao???? Kad nam u Skenderiji razne pjevaljke dobijaju oskara i Lepa Brena drma u Zetri, što i Merlin ne bi pokupio lovu u Beogradu? Ne kontam vas ljudi :roll:

stochar

#33 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by stochar » 20/10/2011 09:05

Image

Michun

#34 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by Michun » 20/10/2011 09:08

juli84 wrote:Nek pjeva, zašto ne bi pjevao???? Kad nam u Skenderiji razne pjevaljke dobijaju oskara i Lepa Brena drma u Zetri, što i Merlin ne bi pokupio lovu u Beogradu? Ne kontam vas ljudi :roll:
juli...one nisu kategoricno odbijale dolazak u sarajevo...ili ja ne znam.
a ko o cemu kurva o moralu...te je tako i dino *rao godinama jer mu je tako odgovaralo. sad kad je shvatio da se moze uzeti i na istoku i na zapadu, nema moralisanja.
pare, pare.

juli84

#35 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by juli84 » 20/10/2011 09:14

Michun wrote:
juli84 wrote:Nek pjeva, zašto ne bi pjevao???? Kad nam u Skenderiji razne pjevaljke dobijaju oskara i Lepa Brena drma u Zetri, što i Merlin ne bi pokupio lovu u Beogradu? Ne kontam vas ljudi :roll:
a ko o cemu kurva o moralu...te je tako i dino *rao godinama jer mu je tako odgovaralo. sad kad je shvatio da se moze uzeti i na istoku i na zapadu, nema moralisanja.
pare, pare.
Ma ne znamo jesu li il nisu odbijale, a u ratu smo svi moralisali i pričali ne bismo ovo, ne bismo ono, pa sad svi "zajedno, lijepo i uredno" živimo.
Mislim da je vrijeme da pustimo nove generacije da žive bez granica i one stalno prisutne napetosti kad je u pitanju lijeva i desna strana Drine.

Altsa

#36 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by Altsa » 20/10/2011 09:16

E Dino nisi bosnjak ako koncert u bg ne pocnes sa ovom pjesmom :D

JKG

#37 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by JKG » 20/10/2011 09:20

Zato sto je godinama tvrdio da nema tih para za koje bi pjevao u Srbiji, sve to zacinjeno politikom! Pa koji je on ***** da kaHvenise sa Tadicem prlikom posjete Sarajevu ? Dobro je pripremio teren!
Da je manje lupetao i odrzao koncert u Bgd-u, niko ne bi ni komentarisao i bilo bi to sasvim normalno!

stochar

#38 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by stochar » 20/10/2011 09:21

Michun wrote:
pare, pare.
sve u skladu s knjigom:

Image

teAMICA

#39 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by teAMICA » 20/10/2011 09:24

abs wrote:I još jednom, Sarajevo spava, Dok tamo neki pokret Naši, ruši Merlina, ruši sve što dolazi iz Sarajeva, a za to vrjeme, to isto Sarajevo po svom starom običaju spava, nijemo se posmatra sve što se oko njega dešava, sve te društvene promjene koje utiču na svjest građana nedodirju mozgove.
Šta očekuješ Sarajevo takvim svojim načinom življenja???svi koji sste bili na Merlinoom koncertu na stadionu Koševo, koji ste ga posjecivali na koncertma, podržavali, gdje je sad vaš glas????

Saraejvo, po starom dobrom isprobanom običaju, ponovo razočaravaš samoga sebe
Šta to trebamo po tebi uraditi, otići u BG i paliti, mlatiti i rušiti sve redom?

Dionysios

#40 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by Dionysios » 20/10/2011 09:28

Upravu je, moramo organizovati neke proteste :D

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#41 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by KatarinaKosaca » 20/10/2011 09:30

"Da te nije Alija" nije posvećeno Aliji Izetbegoviću. Kad je poginuo Alija MIladin, pjesma je u ratu objavljena i ko je znao rahm. Aliju i okolnosti zna kome je posvećena, osim toga i Dino Merlin je to jedno 10000 x izjavio. Ali, jok, valja izokrenuti teze, kao onu o zlatnim kašikama
jesste dio rata proveo vani, ali jeste i dio rata proveo u Sarajevu. U svakom slučaju bolje od onih koji se nisu ni čuli.
Što se tiče odlaska u Beograd, kako netko napisa svi smo mi u ratu sasvim drugačije razmišljali nego sad 20 godina kasnije.
Niti ga branim, niti ga kudim, samo mislim da je u najmanju ruku neukusno lijepiti etikete na osnovu proizvoljnih konstatacija. Ide u Beograd, neka ide (Nisam baš pomno pratila njegove izjave, sjećam se jedne da "još nije vrijeme za Beograd"(
Svatko ide tamo gdje ima tržište, a vremena se mijenjaju.

Pasiflora

#42 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by Pasiflora » 20/10/2011 09:44

zateznistub wrote:zato srbijanski pevaci, u zdravlju i rahatluku, pevaju po bosni bez ikakvih problema i to jos za bajram.
Ma ja, sami dolaze, bez poziva i niko ziv ne ide na te koncerte :skoljka:
Sto li dolaze, zivo me zanima :?: :!: :?:

juli84

#43 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by juli84 » 20/10/2011 09:45

KatarinaKosaca wrote:"Da te nije Alija" nije posvećeno Aliji Izetbegoviću. Kad je poginuo Alija MIladin, pjesma je u ratu objavljena i ko je znao rahm. Aliju i okolnosti zna kome je posvećena, osim toga i Dino Merlin je to jedno 10000 x izjavio. Ali, jok, valja izokrenuti teze, kao onu o zlatnim kašikama
jesste dio rata proveo vani, ali jeste i dio rata proveo u Sarajevu. U svakom slučaju bolje od onih koji se nisu ni čuli.
Što se tiče odlaska u Beograd, kako netko napisa svi smo mi u ratu sasvim drugačije razmišljali nego sad 20 godina kasnije.
Niti ga branim, niti ga kudim, samo mislim da je u najmanju ruku neukusno lijepiti etikete na osnovu proizvoljnih konstatacija. Ide u Beograd, neka ide (Nisam baš pomno pratila njegove izjave, sjećam se jedne da "još nije vrijeme za Beograd"(
Svatko ide tamo gdje ima tržište, a vremena se mijenjaju.
:thumbup: :thumbup:

MirzaOg

#44 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by MirzaOg » 20/10/2011 09:46

Prvo da kažem par riječi o Dini.
Dino je odličan pjevač i autor (jest da je ukrao 30% pjesama, ali ima on i svojih hitova), ali nije dobar čovjek. Pravi se veliki musliman, a nisam čuo nikada da je dao neku donaciju siromašnim, da je pjevao na humanitarnim koncertima... Traži previše da bi došao na neku manifestaciju (neznam jeste li čuli Nazifa Gljivu šta je pričao) i organizuje koncerte samo po većim gradovima gdje zna da može zaraditi.

Što se tiče paljenja zastave u Beogradu, uvijek je bilo tako i biće tako. Njihovi pjevači (od najgoreg do najboljeg) pjevaju stalno po Bosni i Hercegovini, a od naših samo pojedinci (Selma Bajrami, Šerif Konjević, možda H. Bešlić) mogu pjevati u Srbiji jer ostalima je "zabranjeno". Dajemo velike pare njihovim pjevačima iako znamo šta je ta nacija uradila i radi na ovim prostorima (nemojte sad govoriti nisu pjevači krivi - sve su to ista g....).

Samo mi je krivo što se u Bosni ne diže glas protiv njihovih pjevača (barem u muslimanskim gradovima) jer ako niste primjetili naši pjevači tamo ne dolaze. Bilo je nekog govora da se zabrani njihovim pjevačima za Bajram da pjevaju ali oni što najviše slave Bajram (oni što piju od jutra do mraka i nemaju veze sa Islamom) prvi su se pobunili na to. I treba nam ovakvo stanje u državi kada nam svi rade ono šta hoće, a mi samo trpimo i šutimo. :bih:

juli84

#45 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by juli84 » 20/10/2011 09:49

MirzaOg wrote:Prvo da kažem par riječi o Dini.
Dino je odličan pjevač i autor (jest da je ukrao 30% pjesama, ali ima on i svojih hitova), ali nije dobar čovjek. Pravi se veliki musliman, a nisam čuo nikada da je dao neku donaciju siromašnim, da je pjevao na humanitarnim koncertima... Traži previše da bi došao na neku manifestaciju (neznam jeste li čuli Nazifa Gljivu šta je pričao) i organizuje koncerte samo po većim gradovima gdje zna da može zaraditi.

Što se tiče paljenja zastave u Beogradu, uvijek je bilo tako i biće tako. Njihovi pjevači (od najgoreg do najboljeg) pjevaju stalno po Bosni i Hercegovini, a od naših samo pojedinci (Selma Bajrami, Šerif Konjević, možda H. Bešlić) mogu pjevati u Srbiji jer ostalima je "zabranjeno". Dajemo velike pare njihovim pjevačima iako znamo šta je ta nacija uradila i radi na ovim prostorima (nemojte sad govoriti nisu pjevači krivi - sve su to ista g....).

Samo mi je krivo što se u Bosni ne diže glas protiv njihovih pjevača (barem u muslimanskim gradovima) jer ako niste primjetili naši pjevači tamo ne dolaze. Bilo je nekog govora da se zabrani njihovim pjevačima za Bajram da pjevaju ali oni što najviše slave Bajram (oni što piju od jutra do mraka i nemaju veze sa Islamom) prvi su se pobunili na to. I treba nam ovakvo stanje u državi kada nam svi rade ono šta hoće, a mi samo trpimo i šutimo. :bih:
Sadaka se daje diskretno i u tajnosti, tako da ako ti ili ja nismo za nešto čuli ne znači da nije ni desilo :wink:

FnatiC

#46 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by FnatiC » 20/10/2011 09:55

Odmah sad pred amabasadu popalit polupat i pobit sve sto se ne odaziva na Mehoooooooooooooo :D

Oj hljebu

veljaca

#47 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by veljaca » 20/10/2011 09:57

Uzmi im Dino pare i onda u miru podijeli nesto sadake ....

Jeff Bingham

#48 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by Jeff Bingham » 20/10/2011 09:58

KatarinaKosaca wrote:"Da te nije Alija" nije posvećeno Aliji Izetbegoviću. Kad je poginuo Alija MIladin, pjesma je u ratu objavljena i ko je znao rahm. Aliju i okolnosti zna kome je posvećena, osim toga i Dino Merlin je to jedno 10000 x izjavio. Ali, jok, valja izokrenuti teze, kao onu o zlatnim kašikama
netacno. posvetu pjesme je mijenjao kako se mijenjala vlast. sad vjerujem da je opet aktuelna ova verzija o kojoj govoris.

suncica24

#49 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by suncica24 » 20/10/2011 10:08

Dok je Dino mirno spavao (u tuzemstvu), rusili su Sarajevo...
Sad kad tamo neki pokret rusi Merlina... sto i Sarajevo ne bi odspavalo malo.
Jer, nije da Sarajevo Dini Merlinu bas nesto duguje...

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#50 Re: DOK SARAJEVO SPAVA, BEOGRAD RUŠI MERLINA

Post by KatarinaKosaca » 20/10/2011 10:10

Jeff Bingham wrote:
netacno. posvetu pjesme je mijenjao kako se mijenjala vlast. sad vjerujem da je opet aktuelna ova verzija o kojoj govoris.
Napisana pjesma neposredno poslije pogibije Alije Miladina, i uvijek bila posvećena njemu. Što netko izokreće, njegova stvar. baš tih godina je vladao Alija I :D i nije rečeno da je njemu posvećena.
@sunčica 24... Ja sam Dinu Merlina i viđala u sarajevskim ruševinama , neke druge nisam :( , tako da mi nikako ne ide teza... Eto, nije bio ovdje.

Locked